Florencja – nasze najbardziej polecane atrakcje

Florencja: miejsce renowacji baptysterium i zwiedzanie katedry

1. Florencja: miejsce renowacji baptysterium i zwiedzanie katedry

Ciesz się ekskluzywnym dostępem do miejsca renowacji baptysterium we Florencji ze swoimi przewodnikami i podziwiaj zapierające dech w piersiach mozaiki ośmiobocznej kopuły z niewielkiej odległości. Następnie zwiedzaj katedrę we Florencji podczas wycieczki z przewodnikiem z biletami wstępu bez kolejki. Spotkaj się ze swoimi przewodnikami na Piazza San Giovanni i podziwiaj kultowe marmurowe fasady i pomarańczowe dachy florenckiego kompleksu Duomo. Rozpocznij swoją wycieczkę od baptysterium we Florencji, które jest obecnie odnawiane. Będąc w środku, spójrz na ośmioboczną kopułę ozdobioną złotymi mozaikami z 1225 roku. Posłuchaj o tej imponującej budowli i jej miejscu w historii Florencji, zanim założysz kask i pójdziesz za przewodnikami na plac budowy. Zobacz skomplikowane mozaiki z niewielkiej odległości i zobacz kluczowe sceny biblijne rozgrywające się na suficie, w tym Sąd Ostateczny. Następnie udaj się do katedry we Florencji i podziwiaj zapierające dech w piersiach szczegóły jej słynnej fasady. Omiń ruchliwe tłumy dzięki biletom wstępu bez kolejki i wejdź do tego gotyckiego cudu i klejnotu florenckiej panoramy. Zobacz sklepiony sufit rozciągający się nad tobą, rozpoczynając wycieczkę z przewodnikiem. Dowiedz się więcej o budowie katedry na przestrzeni wieków, gdy Twoi przewodnicy pokażą Ci znajdujące się w niej wspaniałe dzieła sztuki. Posłuchaj o wybitnych postaciach, które odegrały rolę w ukształtowaniu katedry w to, czym jest dzisiaj, od Filippo Brunelleschiego po Giotta. Znajdująca się w samym sercu starego miasta wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO katedra i baptysterium we Florencji uosabiają florenckie dziedzictwo od średniowiecznych początków po renesans. Podziwiaj sufit baptysterium z ekskluzywnego punktu widokowego i przechadzaj się po ozdobnych salach wspaniałej katedry.

Florencja: bilet wstępu bez kolejki do Galerii Akademii z rzeźbą „Dawid” Michała Anioła

2. Florencja: bilet wstępu bez kolejki do Galerii Akademii z rzeźbą „Dawid” Michała Anioła

Skorzystaj z biletu wstępu bez kolejki do Galerii Akademii i zobacz rzeźbę „Dawid” Michała Anioła. Podziwiaj tę perłę Florencji i ciesz się dostępem do wszystkich części muzeum i opcjonalnym audioprzewodnikiem. W muzeum znajduje się więcej rzeźb Michała Anioła niż gdziekolwiek indziej na świecie. Po ominięciu kolejek po bilety zacznij odkrywanie arcydzieł stworzonych przez artystów, którzy mieszkali i pracowali we Florencji w okresie renesansu. Zobaczysz prace takich mistrzów jak Botticelli, Filippino Lippi, Pietro Perugino, Paolo Uccello i wielu innych. Jeśli wybierzesz opcję z audioprzewodnikiem, załóż słuchawki i dowiedz się więcej o atrakcjach muzeum podczas zwiedzania. Zobacz posągi „Więźniowie ”i „św. Mateusz” w sali Michała Anioła, imponującym pokoju zdominowanym przez rzeźbę Dawida. Udaj się do Muzeum Instrumentów Muzycznych, gdzie zachwyci Cię fortepian uważany za najstarszy zachowany fortepian na świecie oraz bezcenna altówka Stradivariusa, stworzona dla wielkiego księcia Ferdynanda I Medyceusza. Przed zakończeniem wycieczki koniecznie odwiedź odrestaurowaną wystawę Gipsoteca Bartolini z rzeźbami i popiersiami związanymi z twórczością Lorenza Bartoliniego.

Florencja: wycieczka po winnicach Chianti z degustacją potraw i wina

3. Florencja: wycieczka po winnicach Chianti z degustacją potraw i wina

Spotkaj się z przewodnikiem, wejdź na pokład autokaru i wyrusz w kierunku regionu Chianti. W drodze do pierwszej winnicy przewodnik podzieli się interesującymi faktami i ciekawostkami na temat atrakcji na trasie. Odwiedź pierwszą „cantinę” na trasie wycieczki, gdzie powitają Ci producenci wina. Posłuchaj krótkiego wprowadzenia na temat historii winnicy i rodzajów produkowanych tam win, a następnie weź udział w wycieczce z przewodnikiem po obiektach i pobliskich winnicach. Dowiedz się wszystkiego o procesie produkcji wina, materiałach używanych do tworzenia beczek i wymaganiach, które trzeba spełnić, aby uzyskać oznaczenie „Chianti Classico”. Później rozpocznij pierwszą sesję degustacji 4 różnych win. Poznasz informacje na temat każdego z nich, a także wskazówki dotyczące smakowania wina i rozumienia jego cech. W trakcie degustacji podane zostaną też lokalne przekąski produkowane w regionie, takie jak sery, pieczywo, oliwa z oliwek i salumi. Wsiądź do autobusu i udaj się do drugiej winiarni. Po drodze zatrzymaj się w malowniczym punkcie widokowym, skąd podziwiać można oszałamiającą panoramę wzgórz Chianti. W drugiej winiarni dowiesz się o metodach produkcji w tym miejscu, co wyróżnia rosnące tu winorośle i wpływie pogody na winogrona. Weź udział w krótkim spacerze po winnicach z przewodnikiem i zobacz znajdujące się tu obiekty. Następnie spróbujesz do 3 różnych win, a charyzmatyczny lokalny producent wina opowie Ci o właściwościach każdego z nich. Będziesz mieć też trochę czasu wolnego, po czym wrócisz do Florencji.

Florencja: wstęp bez kolejki do Galerii Uffizi

4. Florencja: wstęp bez kolejki do Galerii Uffizi

Skorzystaj z biletu wstępu bez kolejki do znanej na całym świecie galerii Uffizi we Florencji. Zobacz dzieła sztuki w jednym z największych muzeów sztuki we Włoszech (i na świecie). Podziwiaj sztukę włoskiego renesansu autorstwa największych artystów wszech czasów. Zobacz obrazy Michała Anioła, Leonarda da Vinci, Rafaela, Giotta, Cimabuego, Masaccia i innych. Udaj się do najbardziej znanej sali w galerii, aby zobaczyć oszałamiającą kolekcję dzieł Botticellego. Obejrzyj „Wiosnę” oraz „Narodziny Wenus”. Zadumaj się nad interpretacją narodzin bogini, która na obrazie wyłania się z piany morskiej. Uniknij stresu związanego ze zwiedzaniem w zorganizowanych grupach i odkrywaj sekrety galerii w swoim tempie. W muzeum możesz pozostać tak długo, jak chcesz. By móc podziwiać jeszcze więcej niesamowitych dzieł sztuki, dodaj bilety wstępu bez kolejki do pałacu Pittich i ogrodu Boboli, wybierając odpowiednią opcję. Po wizycie w Galerii Uffizi możesz odwiedzić pałac i ogród w dowolnym czasie w ciągu kolejnych 5 dni.

Florencja: Galeria Akademii – wycieczka z przewodnikiem

5. Florencja: Galeria Akademii – wycieczka z przewodnikiem

Poznaj bogatą historię Włoch, którą przybliża fascynująca sztuka. Zwiedź z przewodnikiem florencką Galerię Akademii, dowiadując się wszystkiego o artystach stojących za każdym z dzieł. Zobacz słynny posąg Dawida autorstwa Michała Anioła. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem, zapłać za bilet wstępu i udaj się do Galerii Akademii, omijając kolejkę. Przechadzaj się pośród wspaniałej kolekcji, przyglądając się imponującym obrazom Filippino Lippiego, Domenica Ghirlandaia i innych mistrzów. Wysłuchaj pełnych sekretów opowieści na temat dzieł sztuki i artystów, których twórczość można podziwiać w galerii. Dowiedz się też więcej o potężnym rodzie Medyceuszów. Przekonaj się o tym, dlaczego to właśnie Florencja jest miejscem narodzin renesansu i jaką rolę w życiu Michała Anioła odegrała rodzina Medyceuszów. Koniecznie przyjrzyj się z bliska gigantycznemu posągowi Dawida.

Z Florencji: Piza, Siena i San Gimignano – wycieczka całodniowa z lunchem

6. Z Florencji: Piza, Siena i San Gimignano – wycieczka całodniowa z lunchem

Odkryj cuda Toskanii podczas niezapomnianego dnia. Wyjedź z Florencji na 12-godzinną wycieczkę. Zobacz piękne krajobrazy, architekturę i dzieła sztuki tego regionu. Posmakuj lokalnej kuchni i wybierz wycieczkę z przewodnikiem w swoim języku, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o tej historycznej okolicy. Na początek odwiedź Pizę z zachwycającym placem Piazza dei Miracoli. Zobacz katedrę Santa Maria Assunta, baptysterium i słynną Krzywą Wieżę. W Pizie zaplanowano czas wolny, po którym wyruszysz do typowej dla Toskanii winiarni w regionie Chianti. Zjedz wyśmienity lunch, do którego podane zostanie lokalne wino. Zwiedź Sienę. Zajrzyj na plac Piazza del Campo, gdzie odbywa się gonitwa konna w ramach festynu Palio di Siena. Odwiedź też plac Piazza del Duomo i podziwiaj fasadę wspaniałej katedry. Ostatnim punktem wycieczki jest średniowieczne miasteczko San Gimignano, które wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Cieszy się ono światową sławą za sprawą wina Vernaccia di San Gimignano. W San Gimignano Twoją uwagę z pewnością przykują wieże, które symbolizują potęgę wpływowych rodów. Miasteczko wzniesione pomiędzy polami szafranu i tradycyjnymi winnicami oferuje iście pocztówkowe widoki.

Florencja: Wycieczka w małej grupie Uffizi bez kolejki

7. Florencja: Wycieczka w małej grupie Uffizi bez kolejki

Galeria Uffizi to obowiązkowy punkt wizyty we Florencji. Zbudowany w 1560 roku i znany jako najstarsze muzeum na świecie, został zaprojektowany przez słynnego renesansowego architekta Giorgio Vasariego. Wielki książę Toskanii Cosimo I de Medici postanowił przywrócić władzę rodu Medyceuszy. Po tym, jak Cosimo I wyeliminował większość jego rywali, dał reszcie biuro, aby mieć ich na oku. W rzeczywistości Uffizi oznacza biura. Po jego śmierci jego dzieci straciły zainteresowanie polityką. Jego najstarszy syn, Francesco I, przywiózł swoją prywatną kolekcję dzieł sztuki i uczynił Uffizi swoim prywatnym muzeum. Podczas tej wycieczki do Uffizi zaoszczędzisz czas, ale poznasz również wewnętrzne historie niektórych z najbardziej znanych arcydzieł zachowanych we Florencji. Po zwiedzaniu zapraszamy na przekąskę w kawiarni na tarasie Galerii Uffizi. Podziwiaj wyjątkowe widoki na miasto, zrelaksuj się i rób zdjęcia.

Florencja: bilet z wyznaczoną godziną wstępu do Ogrodu Boboli

8. Florencja: bilet z wyznaczoną godziną wstępu do Ogrodu Boboli

Ogrody rozciągają się na rozległym terenie, tworząc muzeum pod gołym niebem z antycznymi i renesansowymi rzeźbami, grotami i dużymi fontannami. Odkrywając liczne i różnorodne ścieżki spacerowe, można poczuć atmosferę dworskiego życia. Grotta del Buontalenti to stworzona przez człowieka jaskinia wypełniona sztucznymi stalaktytami i stalagmitami, z posągami owiec, pasterzy oraz rzymskich bogiń. Jaskinia znajduje się nieopodal wejścia do Ogrodu Boboli, na końcu korytarza Vasariego. 

Florencja: wycieczka z przewodnikiem po Palazzo Vecchio

9. Florencja: wycieczka z przewodnikiem po Palazzo Vecchio

Palazzo Vecchio był domem rodziny Medyceuszy i ważnym miejscem renesansu. Znany jako główny symbol władzy cywilnej Florencji, dowiedz się więcej o bogatej historii pałacu podczas 90-minutowej wycieczki z przewodnikiem. Zobacz „Salone dei Cinquecento”, Salę, która jest największym i najważniejszym pomieszczeniem pod względem wartości artystycznej i historycznej w pałacu. Podziwiaj wyłożone panelami sufity, duże freski ścienne, złote dekoracje i imponujące rzeźby. Zwiedź drugie piętro pałacu, na którym znajdują się eleganckie Apartamenty Żywiołów, Apartamenty Eleonory z Toledo i oryginalna Sala Przeorów, a także wiele małych komnat i kaplica ozdobiona freskami autorstwa Bronzino.

Florencja: wstęp na kopułę Brunelleschiego i do kompleksu katedralnego

10. Florencja: wstęp na kopułę Brunelleschiego i do kompleksu katedralnego

Skorzystaj z tym biletem z ułatwionego wstępu na kopułę Brunelleschiego, która jest częścią florenckiej katedry. Spotkaj się z lokalnym opiekunem wycieczki na miejscu zbiórki, okaż kupon i odbierz bilety, aby rozpocząć przygodę. Jeżeli masz ze sobą plecak, wówczas skorzystaj z bezpłatnej przechowalni bagażu (zwiedzanie z plecakiem nie jest dozwolone). Wejdź na kopułę. Pokonaj 463 stopnie, aby dotrzeć na sam szczyt. Zachwyć się architekturą kopuły, która kształtem przypomina jajko. W swoim czasie była największą tego typu konstrukcją na świecie. Będąc we wnętrzu kopuły, Twoją uwagę z pewnością przykują liczne freski i witraże. Zachwyć się m.in. freskiem „Sąd Ostateczny” autorstwa Federico Zuccariego oraz Giorgio Vasariego. Podziwiaj ze szczytu piękną panoramę Florencji i okolic.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Florencja
Toskania pozostaje pod wpływem renesansu, co można dostrzec w licznych perłach architektury i sztuki.

Najciekawsze atrakcje

Florencja: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 819
Sortuj wg::
Strona 1 z 52

Niezwykłe doznania

Florencja: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Florencja

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Florencja

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Florencja to:

Piza

Florencja: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Florencja? Kliknij tutaj.

Florencja: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 88 747 opinii

nie spiesz się. nosić NAPRAWDĘ wygodne buty. Sztuka, historia i piękno samej galerii i Florencji za oknami zapierają dech w piersiach. Jednak łatwo jest się zbytnio zmęczyć, aby naprawdę zanurzyć się w swoim otoczeniu. Zarezerwuj masaż stóp gdzieś później i delektuj się chianti!

Super nieprzyjazny personel, jak w większości muzeów we Florencji! Wszyscy wydają się bardzo zirytowani. Muzeum jest nieco łatwiejsze w zarządzaniu i dlatego nie jest tak stresujące jak na przykład uffizi. Wystawa zdecydowanie warta obejrzenia. Audioprzewodnik działa tak sobie.

Doskonałe doświadczenie! Dla tych, którzy lubią sztukę, to wspaniałe muzeum! odbiór biletów był szybki i wygodny, a wejście było jeszcze szybsze! Gorąco polecam

Chłodny! Nie przegap galerii... i zobacz to wspaniałe dzieło sztuki... Dawid Wielkiego Michała Anioła...! Uff... jak cudownie!!!

Fajne doświadczenie, rezerwując wszystko upraszczasz.