Florencja
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Florencja: Najciekawsze atrakcje

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Florencja”

Florencja – najciekawsze atrakcje

Co można robić we Florencji?

Florencja to promieniejąca aurą renesansu dusza Toskanii. Czeka tam na Ciebie mnóstwo cudów architektury i przepięknych dzieł sztuki. Istny kulturowy majstersztyk!

Galeria Uffizi

Galeria Uffizi

Galeria Uffizi to jedno z najsłynniejszych muzeów we Florencji. To właśnie tam znajduje się niesamowite dzieło Boticellego – „Narodziny Wenus”. Dobrym pomysłem jest wcześniejsza rezerwacja biletu wstępu – unikniesz długiego stania w kolejce.

Galleria dell'Accademia

Galleria dell'Accademia

„Dawid” Michała Anioła stoi dumnie na środku swojej Trybuny. Miłośnikom muzyki klasycznej na pewno spodoba się wystawa w należącym do Galleria dell'Accademia Muzeum Instrumentów Muzycznych.

„Dawid”

„Dawid”

To najbardziej znany posąg we Florencji – jeśli nie na świecie! Zwiedzający mogą podziwiać rzeźbę „Dawida” od czasu jej odsłonięcia w 1504.

Pałac Vecchio

Pałac Vecchio

Przy wejściu do Pałacu Vecchio, w miejscu, w którym do 1873 r. znajdował się oryginał, stoi replika „Dawida”. Słynna Izba Pięciuset stanowi część segmentu muzealnego.

Piazza della Signoria

Piazza della Signoria

Na Piazza della Signoria znajduje się ładna kolekcja rzeźb – galeria w Loggia dei Lanzi, pomnik Kosmy I Medyceusza na koniu i Fontanna Neptuna... który trochę przypomina Kosmę!

Katedra Santa Maria del Fiore

Katedra Santa Maria del Fiore

Z pięknej, gotyckiej, zbudowanej z czerwonej cegły kopuły florenckiej katedry (znanej również jako „il Duomo” zobaczysz świetną panoramę – morze terakotowych dachów i faliste, toskańskie wzgórza to niezapomniany widok!

Baptysterium we Florencji

Baptysterium we Florencji

W kopule zbudowanego z białego i zielonego marmuru z Prato, poświęconego Janowi Chrzcicielowi Baptysterium San Giovanni znajdują się wystawne, złote mozaiki.

Kościół Santa Maria Novella

Kościół Santa Maria Novella

Kościół Santa Maria Novella z zewnątrz może i wygląda całkiem zwyczajnie, ale jego prawdziwy urok tkwi w okazałym wnętrzu! W przylegającym do niego krużganku zaznasz chwili wytchnienia.

Most Złotników

Most Złotników

Biegnący nad rzeką Arno Most Złotników to najstarszy i najbardziej niezwykły most we Florencji. Zbudowano na nim mieszczące się w kolorowych lokalach sklepy z dziełami sztuki, biżuterią i pamiątkami – idealne miejsce do robienia zdjęć o każdej porze dnia!

Pałac Pitti

Pałac Pitti

Za Mostem Złotników znajduje się dawna rezydencja rodziny Medyceuszy. W Pałacu Pitti znajduje się aż 5 muzeów, w tym Galeria Sztuki Współczesnej i zasobna Galleria Palatina.

Florencja: Zaplanuj pobyt

Ile czasu spędzić we Florencji?

Czterodniowy pobyt pozwoli Ci zobaczyć wszystkie główne atrakcje bez zbędnego pośpiechu. Daj sobie tydzień lub więcej, a poczujesz renesans z całą mocą!

Poruszanie się po mieście

Serce Florencji nie należy do dużych – bez trudu zobaczysz wszystko, co trzeba, zwiedzając na piechotę. Historyczne centrum miasta znajduje się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO, więc ruch samochodów w jego obrębie jest ograniczony. Jeśli planujesz wynająć samochód na wycieczkę po Toskanii, pamiętaj, że nie możesz zaparkować w strefie ograniczonego ruchu („Zona a Traffico Limitato”). Na parkowanie przeznacz dodatkowe 15 EUR dziennie – bezpłatne parkingi są tu rzadkością.

Czy we Florencji jest drogo?

Pamiętaj, że wejście do wszystkich głównych atrakcji (w tym do większości kościołów) jest płatne. Do florenckiej katedry wejdziesz za darmo, ale żeby podziwiać widoki z kopuły, musisz zapłacić za bilet. Poza tym włoskie restauracje do rachunku doliczają opłatę serwisową zwaną „pane e coperto” (dosł. „chleb i nakrycie”) – wynosi ona kilka euro i jest naliczana za każdą osobę, która zajmuje miejsce przy stoliku. Opłata nie jest tożsama z napiwkiem dla kelnera.

Przydatne informacje

 • Język
  Włoski
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +39
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  W październiku nadal jest ciepło, ale przyjeżdża coraz mniej turystów.

Florencja: Wycieczki i bilety

Florencja: Najciekawsze atrakcje

Włochy: Ciekawe miejsca

Florencja: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Florencja? Kliknij tutaj.

Florencja: Co mówią inni?

znakomita odskocznia od zwiedzania gwarnej Florencji

Bardzo polecam wycieczkę i to z kilku powodów: - z samego autokaru widać piękno Toskanii - degustacja win wyższej klasy w dwóch obiektach - zwłaszcza prowadzona przez Lorenzo degustacja była najlepszą, na jakiej byłem - czas wolny w Chianti di Greve można wykorzystać na udany posiłek w słynnej karczmie rzeźniczej - możliwość zakupu win z przesyłką do kraju - najlepszy ocen balsamiczny, jaki przyszło mi skosztować był również częścią degustacji Przy kilku dniach pobytu we Florencji, więcej niż warto udać się na taką swojską wycieczkę. Sama organizacja bez zarzutu. Autokar klimatyzowany.

Bogactwo zabytków, bezcenne dzieła sztuki

Na zwiedzenie galerii trzeba naprawdę duuużo czasu. Ilość dzieł sztuki robiących wrażenie nawet na laikach jest przytłaczająca. Tłumy zwiedzających olbrzymich przestrzeniach nie są nawet kłopotliwe.