Atrakcje i wycieczki

Florencja

Toskania pozostaje pod wpływem renesansu, co można dostrzec w licznych perłach architektury i sztuki.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Bezpłatne anulowanie rezerwacji

Skorzystaj z darmowej rezygnacji do 24 godzin przed atrakcją i otrzymaj pełny zwrot kosztów.

Co można robić we Florencji?

Florencja to promieniejąca aurą renesansu dusza Toskanii. Czeka tam na Ciebie mnóstwo cudów architektury i przepięknych dzieł sztuki. Istny kulturowy majstersztyk!

 • Galeria Uffizi

  1. Galeria Uffizi

  Galeria Uffizi to jedno z najsłynniejszych muzeów we Florencji. To właśnie tam znajduje się niesamowite dzieło Boticellego – „Narodziny Wenus”. Dobrym pomysłem jest wcześniejsza rezerwacja biletu wstępu – unikniesz długiego stania w kolejce.

 • Galleria dell'Accademia

  2. Galleria dell'Accademia

  „Dawid” Michała Anioła stoi dumnie na środku swojej Trybuny. Miłośnikom muzyki klasycznej na pewno spodoba się wystawa w należącym do Galleria dell'Accademia Muzeum Instrumentów Muzycznych.

 • „Dawid”

  3. „Dawid”

  To najbardziej znany posąg we Florencji – jeśli nie na świecie! Zwiedzający mogą podziwiać rzeźbę „Dawida” od czasu jej odsłonięcia w 1504.

 • Pałac Vecchio

  4. Pałac Vecchio

  Przy wejściu do Pałacu Vecchio, w miejscu, w którym do 1873 r. znajdował się oryginał, stoi replika „Dawida”. Słynna Izba Pięciuset stanowi część segmentu muzealnego.

 • Piazza della Signoria

  5. Piazza della Signoria

  Na Piazza della Signoria znajduje się ładna kolekcja rzeźb – galeria w Loggia dei Lanzi, pomnik Kosmy I Medyceusza na koniu i Fontanna Neptuna... który trochę przypomina Kosmę!

 • Katedra Santa Maria del Fiore

  6. Katedra Santa Maria del Fiore

  Z pięknej, gotyckiej, zbudowanej z czerwonej cegły kopuły florenckiej katedry (znanej również jako „il Duomo” zobaczysz świetną panoramę – morze terakotowych dachów i faliste, toskańskie wzgórza to niezapomniany widok!

 • Baptysterium we Florencji

  7. Baptysterium we Florencji

  W kopule zbudowanego z białego i zielonego marmuru z Prato, poświęconego Janowi Chrzcicielowi Baptysterium San Giovanni znajdują się wystawne, złote mozaiki.

 • Kościół Santa Maria Novella

  8. Kościół Santa Maria Novella

  Kościół Santa Maria Novella z zewnątrz może i wygląda całkiem zwyczajnie, ale jego prawdziwy urok tkwi w okazałym wnętrzu! W przylegającym do niego krużganku zaznasz chwili wytchnienia.

 • Most Złotników

  9. Most Złotników

  Biegnący nad rzeką Arno Most Złotników to najstarszy i najbardziej niezwykły most we Florencji. Zbudowano na nim mieszczące się w kolorowych lokalach sklepy z dziełami sztuki, biżuterią i pamiątkami – idealne miejsce do robienia zdjęć o każdej porze dnia!

 • Pałac Pitti

  10. Pałac Pitti

  Za Mostem Złotników znajduje się dawna rezydencja rodziny Medyceuszy. W Pałacu Pitti znajduje się aż 5 muzeów, w tym Galeria Sztuki Współczesnej i zasobna Galleria Palatina.

Zaplanuj pobyt

 • Ile czasu spędzić we Florencji?

  Czterodniowy pobyt pozwoli Ci zobaczyć wszystkie główne atrakcje bez zbędnego pośpiechu. Daj sobie tydzień lub więcej, a poczujesz renesans z całą mocą!

 • Poruszanie się po mieście

  Serce Florencji nie należy do dużych – bez trudu zobaczysz wszystko, co trzeba, zwiedzając na piechotę. Historyczne centrum miasta znajduje się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO, więc ruch samochodów w jego obrębie jest ograniczony. Jeśli planujesz wynająć samochód na wycieczkę po Toskanii, pamiętaj, że nie możesz zaparkować w strefie ograniczonego ruchu („Zona a Traffico Limitato”). Na parkowanie przeznacz dodatkowe 15 EUR dziennie – bezpłatne parkingi są tu rzadkością.

 • Czy we Florencji jest drogo?

  Pamiętaj, że wejście do wszystkich głównych atrakcji (w tym do większości kościołów) jest płatne. Do florenckiej katedry wejdziesz za darmo, ale żeby podziwiać widoki z kopuły, musisz zapłacić za bilet. Poza tym włoskie restauracje do rachunku doliczają opłatę serwisową zwaną „pane e coperto” (dosł. „chleb i nakrycie”) – wynosi ona kilka euro i jest naliczana za każdą osobę, która zajmuje miejsce przy stoliku. Opłata nie jest tożsama z napiwkiem dla kelnera.

Przydatne informacje

 • Język
  Włoski
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +39
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  W październiku nadal jest ciepło, ale przyjeżdża coraz mniej turystów.

Florencja: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Florencja? Kliknij tutaj.

Florencja: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 47 432 opinii

It was incredible Tour. Julia Our Guide was amazing. I never heard anyone who was able to explain art so Perfect as Her. We not only learned about methods and technic of painting, but she was able to put it in historical, political, social and economical context. It was not long or boring... I could easly spend with her all Day listining to facinating stories. It was the Best Tour ever... And travel a lot.. For me it was 30s visit in Florence. And you could thing that nothing could surpise me?!?? Julia did.. Amazing job!!!! Bravo

Wycieczka była dobrze zaplanowana, pokazała różnorodność Toskanii. Średniowieczny gród zamkowy, potężną i niemal bajkowo nierealną Sienę, winnicę w Chianti i urzekające pięknymi placami, uliczkami oraz widokami San Gimignano . Wisienką na torcie była przesympatyczna, ciekawie opowiadająca przewidniczka Rosa. Polecam wycieczkę fanom Italii .

Hi We was travelling with Sarah ... She was fantastic. She took us on general and popular places in Florence by bicycles. She was describing all places very interesting. She get a big historical knowledge about all monuments in this city. Sarah it was a great job and big pleasure to travel with You :) Polish girls

Julia was absolutely fantastic! She has a knowledge and you can see that she has such a passion for the arts. Hugely recommended! 5++ star rating

It allows to save time skipping the line. The guide says interesting stories and answers your questions so it is good way to get to know more