Atrakcje i wycieczki
Florencja

Toskania pozostaje pod wpływem renesansu, co można dostrzec w licznych perłach architektury i sztuki.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Skorzystaj z darmowej rezygnacji do 24 godzin przed atrakcją i otrzymaj pełny zwrot kosztów.

Co można robić we Florencji?

Florencja to promieniejąca aurą renesansu dusza Toskanii. Czeka tam na Ciebie mnóstwo cudów architektury i przepięknych dzieł sztuki. Istny kulturowy majstersztyk!

 • Galeria Uffizi

  1. Galeria Uffizi

  Galeria Uffizi to jedno z najsłynniejszych muzeów we Florencji. To właśnie tam znajduje się niesamowite dzieło Boticellego – „Narodziny Wenus”. Dobrym pomysłem jest wcześniejsza rezerwacja biletu wstępu – unikniesz długiego stania w kolejce.

 • Galleria dell'Accademia

  2. Galleria dell'Accademia

  „Dawid” Michała Anioła stoi dumnie na środku swojej Trybuny. Miłośnikom muzyki klasycznej na pewno spodoba się wystawa w należącym do Galleria dell'Accademia Muzeum Instrumentów Muzycznych.

 • „Dawid”

  3. „Dawid”

  To najbardziej znany posąg we Florencji – jeśli nie na świecie! Zwiedzający mogą podziwiać rzeźbę „Dawida” od czasu jej odsłonięcia w 1504.

 • Pałac Vecchio

  4. Pałac Vecchio

  Przy wejściu do Pałacu Vecchio, w miejscu, w którym do 1873 r. znajdował się oryginał, stoi replika „Dawida”. Słynna Izba Pięciuset stanowi część segmentu muzealnego.

 • Piazza della Signoria

  5. Piazza della Signoria

  Na Piazza della Signoria znajduje się ładna kolekcja rzeźb – galeria w Loggia dei Lanzi, pomnik Kosmy I Medyceusza na koniu i Fontanna Neptuna... który trochę przypomina Kosmę!

 • Katedra Santa Maria del Fiore

  6. Katedra Santa Maria del Fiore

  Z pięknej, gotyckiej, zbudowanej z czerwonej cegły kopuły florenckiej katedry (znanej również jako „il Duomo” zobaczysz świetną panoramę – morze terakotowych dachów i faliste, toskańskie wzgórza to niezapomniany widok!

 • Baptysterium we Florencji

  7. Baptysterium we Florencji

  W kopule zbudowanego z białego i zielonego marmuru z Prato, poświęconego Janowi Chrzcicielowi Baptysterium San Giovanni znajdują się wystawne, złote mozaiki.

 • Kościół Santa Maria Novella

  8. Kościół Santa Maria Novella

  Kościół Santa Maria Novella z zewnątrz może i wygląda całkiem zwyczajnie, ale jego prawdziwy urok tkwi w okazałym wnętrzu! W przylegającym do niego krużganku zaznasz chwili wytchnienia.

 • Most Złotników

  9. Most Złotników

  Biegnący nad rzeką Arno Most Złotników to najstarszy i najbardziej niezwykły most we Florencji. Zbudowano na nim mieszczące się w kolorowych lokalach sklepy z dziełami sztuki, biżuterią i pamiątkami – idealne miejsce do robienia zdjęć o każdej porze dnia!

 • Pałac Pitti

  10. Pałac Pitti

  Za Mostem Złotników znajduje się dawna rezydencja rodziny Medyceuszy. W Pałacu Pitti znajduje się aż 5 muzeów, w tym Galeria Sztuki Współczesnej i zasobna Galleria Palatina.

Zaplanuj pobyt

 • Ile czasu spędzić we Florencji?

  Czterodniowy pobyt pozwoli Ci zobaczyć wszystkie główne atrakcje bez zbędnego pośpiechu. Daj sobie tydzień lub więcej, a poczujesz renesans z całą mocą!

 • Poruszanie się po mieście

  Serce Florencji nie należy do dużych – bez trudu zobaczysz wszystko, co trzeba, zwiedzając na piechotę. Historyczne centrum miasta znajduje się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO, więc ruch samochodów w jego obrębie jest ograniczony. Jeśli planujesz wynająć samochód na wycieczkę po Toskanii, pamiętaj, że nie możesz zaparkować w strefie ograniczonego ruchu („Zona a Traffico Limitato”). Na parkowanie przeznacz dodatkowe 15 EUR dziennie – bezpłatne parkingi są tu rzadkością.

 • Czy we Florencji jest drogo?

  Pamiętaj, że wejście do wszystkich głównych atrakcji (w tym do większości kościołów) jest płatne. Do florenckiej katedry wejdziesz za darmo, ale żeby podziwiać widoki z kopuły, musisz zapłacić za bilet. Poza tym włoskie restauracje do rachunku doliczają opłatę serwisową zwaną „pane e coperto” (dosł. „chleb i nakrycie”) – wynosi ona kilka euro i jest naliczana za każdą osobę, która zajmuje miejsce przy stoliku. Opłata nie jest tożsama z napiwkiem dla kelnera.

Przydatne informacje

 • Język
  Włoski
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +39
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  W październiku nadal jest ciepło, ale przyjeżdża coraz mniej turystów.

Florencja: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Florencja? Kliknij tutaj.

Florencja: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 56 303 opinii

To było bardzo proste! Spotkaliśmy się z naszym kontaktem, który udzielił informacji o wejściu do galerii. Jest to wycieczka z przewodnikiem, więc po zameldowaniu byliśmy sami. Zadzwonili nawet do mnie, aby upewnić się, że przyjedziemy, ponieważ byliśmy kilka minut spóźnieni. Wspaniałe doświadczenie!

Piękny obiekt z wspaniałymi wnętrzami, naprawdę warto go zwiedzić. Z Voucher’em należy udać się bezpośrednio do kasy, gdzie uzyskamy bilet i ewentualnie Video-guide, obowiązuje punktualność. Czas zwiedzania 2 godziny. Zaczyna się od wspanialej Sali 500.

To doświadczenie było bardzo łatwe! Łatwo znaleźć osoby, które miały nasze bilety. Zaoszczędź nam dużo czasu, a jako Amerykanie był to najbezpieczniejszy sposób na zdobycie biletów online! Uwielbiałem wygodę!

Ήταν συναρπαστική η εμπειρία στο μουσείο. Δεν περιμέναμε καθόλου στην ουρά. Περάσαμε 2 ώρες ,αλλά νομίζω ότι χρειαζόμασταν λίγο ακόμα.

tylko bilet, ale uratował cię przed kolejkami. materiały informacyjne były świetne, ponieważ muzeum jest tak duże?