Flandria – nasze najbardziej polecane atrakcje

Bilet wstępu do Atomium i bezpłatny bilet do Muzeum Designu

1. Bilet wstępu do Atomium i bezpłatny bilet do Muzeum Designu

Odkrywaj wspaniałe panoramiczne widoki Brukseli i zwiedzaj wystawy poświęcone Belgii i sztuce cyfrowej dzięki biletowi wstępu do Atomium. Wybierz się na spacer po dziełach projektowych z XX i XXI wieku z biletem do Muzeum Wzornictwa. Wejdź do kultowego Atomium, które symbolizuje żelazny kryształ, powiększony 165 miliardów razy. Wejdź do tego reliktu przeszłości, który powstał na Światowe Targi w 1958 roku. Podziwiaj 360-stopniowe panoramiczne widoki 19 gmin Brukseli. Spaceruj po stałej wystawie Atomium, która opowiada historię tego pawilonu i nowej stałej instalacji o nazwie CENTRALE. Centralna sfera Atomium jest punktem konstrukcyjnym, w którym spotykają się wszystkie siły. Sztuka systemów wizualnych zawiera kręgi światła, które cię inspirują. Odwiedź także dwie wystawy czasowe, w tym RESTART, wciągający pokaz dźwięku i światła oraz „Widziałem przyszłość”, która przedstawia fotograficzną wizję światowych targów, które odcisnęły swoje piętno zarówno w Ameryce Północnej, jak i Europie. Miej możliwość zakupu belgijskich specjałów lub dań sezonowych w restauracji Atomium, która oferuje wyjątkowe widoki z wysokości 95 metrów nad ziemią. Odwiedź Muzeum Wzornictwa w Brukseli, aby poznać belgijskie wzornictwo i jego historię. Przejrzyj wystawy stałe i tymczasowe i zobacz kolekcję Plastics Design Człożoną z około 2000 plastikowych przedmiotów.

Z Brukseli: wycieczka całodniowa do Gandawy i Brugii

2. Z Brukseli: wycieczka całodniowa do Gandawy i Brugii

Odkryj 2 z najbardziej czarujących miast Flandrii. Wraz z przewodnikiem wyrusz w podróż w czasie w ramach tej całodniowej wycieczki. Wybierz udział w wycieczce prywatnej lub ogólnodostępnej. Spacer po obu miastach pozwoli Ci zobaczyć najsłynniejsze atrakcje i zabytki, w tym katedrę św. Bawona w Gandawie, Stare Miasto w Brugii i Jezioro Miłości. Średniowieczna architektura i tętniąca życiem atmosfera w Gandawie na pewno Cię zauroczą. Odwiedź katedrę św. Bawona (opcjonalnie), gdzie znajduje się słynny poliptyk tablicowy „Adoracja Mistycznego Baranka”. Zobacz zamek hrabiów Flandrii, malowniczy, średniowieczny port Graslei i wiele innych atrakcji. W Brugii zachwyci Cię spokojne Jezioro Miłości i stary beginaż. Odkrywaj miasto i jego brukowane uliczki, spacerując w towarzystwie przewodnika. Możesz także wybrać się na przyjemny rejs łodzią po wąskich kanałach.

Choco-Story Bruksela: Wejście do Muzeum Czekolady z degustacją

3. Choco-Story Bruksela: Wejście do Muzeum Czekolady z degustacją

Udaj się w podróż przez historię czekolady w muzeum Choco-Story Brussels i dowiedz się o początkach cennego towaru i jego transformacji w gotowy produkt. Zanurz się w historię Azteków i dowiedz się, jak kakao przybyło do Europy.  Podziwiaj eksponaty w muzeum, w tym ilustracje, tablice informacyjne i filmy, które wyjaśniają jak przebiega uprawa kakaowców i jak kakao zamienia się w czekoladę. Zobacz pokaz mistrza wytwarzania czekolady dotyczący tego jak wykonać tradycyjne praliny.  Ciesz się kilkoma degustacjami podczas wizyty i skorzystaj z możliwości kupienia czekoladek w sklepie z pamiątkami.

Gandawa: 50-minutowa wycieczka łodzią z przewodnikiem po średniowiecznym centrum miasta

4. Gandawa: 50-minutowa wycieczka łodzią z przewodnikiem po średniowiecznym centrum miasta

Popłyń łodzią w pobliżu niesamowitego Zamku Hrabiów, aby odkryć najpiękniejsze miejsca w Gandawie. Podczas tej 50-minutowej wycieczki przewodnik poprowadzi Cię przez fascynującą historię średniowiecznej Gandawy oraz jej historyczne budynki i architekturę. Ciesz się słynnymi trzema wieżami w Gandawie, różnymi średniowiecznymi kościołami i klasztorami, miejscem narodzin Karola V z Hiszpanii, majestatycznymi salami cechowymi, zapierającym dech w piersiach zamkiem i nie tylko! Posłuchaj historii tych wspaniałych pomników. Twoja wycieczka jest prowadzona w języku angielskim, holenderskim i francuskim. Na pokładzie dostępne są również ilustrowane tłumaczenia na język niemiecki, hiszpański, włoski, rosyjski i japoński.

Bruksela: wycieczka autobusowa Hop-On Hop-Off

5. Bruksela: wycieczka autobusowa Hop-On Hop-Off

Odkryj ukryte skarby miasta dzięki biletowi autobusowemu na wsiadanie i wysiadanie. Ciesz się swobodą odkrywania we własnym tempie, wysiadając na każdym przystanku, który wpadnie Ci w oko. Zobacz najbardziej charakterystyczne zabytki miasta – a może nawet skarby poza utartymi szlakami – korzystając zarówno z niebieskiej, jak i czerwonej trasy. Wskocz na czerwoną trasę i zobacz najważniejsze zabytki, w tym Pałac Sztuk Pięknych, dzielnicę Sablons i Parlament Europejski. Zwróć uwagę na muzea, w tym Muzeum Instrumentów Muzycznych, Muzeum Horta i Królewskie Muzea Sztuk Pięknych Belgii. Zatrzymaj się na Place Royale i podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki. Na trasie niebieskiej znajduje siękatedra Saints-Michel-et-Gudule, ogrody botaniczne i nie tylko. Poznaj autentyczną stronę miasta i odwiedź dzielnicę Marolles. Ta tętniąca życiem okolica oferuje mieszankę starej i nowej, tradycyjnej kuchni, sklepów vintage i świątecznej atmosfery.

Bruksela: bilet wstępu do Mini-Europe

6. Bruksela: bilet wstępu do Mini-Europe

Skorzystaj z biletu wstępu o Mini-Europe w Brukseli, aby zobaczyć najpopularniejsze atrakcje Europy w miniaturze. Podziwiaj wszystkie najważniejsze atrakcje Europy w miniaturze wraz z drzewkami bonsai, gajami kwiatowymi i drzewkami niskopiennymi, które zdobią 350 zabytków. Zobacz 4-metrowego Big Bena, 13-metrową wieżę Eiffla i wiele innych budowli. Wywołaj erupcję Wezuwiusza i podziwiaj start rakiety Ariane. Zniszcz fragment muru berlińskiego, przeprowadź atak legionistów lub wystrasz Wikingów. Steruj rozmaitymi animacjami interaktywnymi, od sztokholmskiej dzwonnicy po wiatraki w Kinderdijk. Spaceruj i odkrywaj Europę i jej bogactwo historyczne, architektoniczne i kulturowe. Na każdym etapie zwiedzania dostępny jest komentarz, dzięki któremu dowiesz się więcej o takich aspektach jak początki demokracji, rozwój przedsiębiorczości, dziedzictwo Greków, Rzymian czy Wikingów i przemiany polityczne XXI wieku. Podziwiaj liczne posągi Wielkiego Placu w Brukseli, ozdobione prawdziwymi złotymi liśćmi. Podziwiaj 4-metrowego Big Bena. Zobacz 13-metrową wieżę Eiffla, przewyższającą 3-piętrowy budynek. Na końcu parku znajduje się „Spirit of Europe”, duża przestrzeń w budynku z interaktywnymi modelami, grami i quizzami, dzięki którym możesz sprawdzić i wzbogacić swoją wiedzę o 27 państwach członkowskich Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii. Spędź wspaniały czas z przyjaciółmi i rodziną w najlepszym parku miniatur w Europie. 

Z Brukseli: Brugia i Gandawa podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem

7. Z Brukseli: Brugia i Gandawa podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w centrum Brukseli i zrelaksuj się podczas 100-kilometrowej podróży autobusem do Brugii. Po przyjeździe odkryj uroki "Wenecji Północy" i przekonaj się, dlaczego całe historyczne centrum zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziwiaj najważniejsze atrakcje, takie jak Jezioro Miłości (Minnewater Lake) i XIII-wieczny kompleks Begijnhof, założony w 1245 roku jako dom dla świeckich zakonnic. Udaj się na plac Walplein, gdzie zacienione drzewa i kawiarnie stanowią idealne miejsce na relaks. Odwiedź Stoofstraat w miejscu dawnej dzielnicy czerwonych latarni i zobacz średniowieczne zabytki, takie jak XI-wieczny Stary Szpital Świętego Jana. Spójrz na drugą najwyższą na świecie ceglaną wieżę w kościele Matki Bożej i zobacz inne zabytki, takie jak Pałac Gruuthuse lub Kanał Dijver. Udaj się do jednego z najczęściej fotografowanych miejsc w mieście na Rozenhoedkaai i podziwiaj dzwonnicę na Placu Zamkowym. Odwiedź Rynek (Grote Markt), aby zobaczyć Dzwonnicę (Belfort). Następnie skorzystaj z 1-godzinnego czasu wolnego na lunch (na własny koszt) i spróbuj pysznych czekoladek w mieście. Następnie przejedź do Gandawy, której mieszkańcy są popularnie znani jako "nosiciele stryczka" od czasów Karola V. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po historycznych budynkach miasta, takich jak Zamek Geralda Diabła i Katedra Świętego Bawona, gdzie możesz dowiedzieć się więcej o obrazie "Adoracja Mistycznego Baranka" autorstwa braci Van Eyck. Podziwiaj Belfort (dzwonnicę) i osobliwy ratusz w stylu gotyckim i renesansowym. Zobacz jeden z najstarszych zabytków miasta w kościele św. Mikołaja naprzeciwko niezwykłej fasady Domu Cechowego Masonów. Wybierz się w podróż wzdłuż nabrzeży średniowiecznego portu Graslei i odkryj inne atrakcje, takie jak majestatyczny Zamek Hrabiów Flandrii, Wielka Sala Rzeźników, Stary Targ Rybny i Piątkowy Rynek. Ciesz się wolnym czasem w tym magicznym mieście przed powrotem do Brukseli. Nasza przygoda dobiegła końca! Nie czekaj i ciesz się tym dniem razem z nami!

Bruksela: belgijskie warsztaty robienia czekolady z degustacjami

8. Bruksela: belgijskie warsztaty robienia czekolady z degustacjami

Zanurz się w świecie czekolady podczas tych czekoladowych warsztatów w Belgijskich Producentach Czekolady w Brukseli. Podwiń rękawy i podążaj za cukiernikiem, aby zrobić własną tabliczkę czekolady, trufle i nie tylko. Ciesz się gorącą czekoladą lub szklanką lemoniady podczas pracy. Rozpocznij zajęcia od ciepłego powitania ze strony Elisabetty lub Patricii, Twojej dziennej instruktorki robienia czekolady. Posłuchaj o świecie belgijskiej czekolady, abyś mógł zabrać do domu szereg tajemnic związanych z produkcją czekolady. Zrób swoją własną spersonalizowaną tabliczkę czekolady oraz kilka smacznych żebraków i trufli, używając oryginalnej czekolady z Haiti. Podczas tworzenia posłuchaj o rubinowej czekoladzie, nowo odkrytym ziarnie kakaowym, które jest w 100% naturalne i pozwala tworzyć różowe czekoladowe smakołyki. Spróbuj prawdziwego ziarna kakaowca i pysznego likieru kakaowego. Podczas pracy wypróbuj czekoladki 3 różnych źródeł: Filipiny (Mana), Kongo (Ituri) i znakomitą czekoladę rubinową. Podczas zajęć zapraszamy na pyszną filiżankę gorącej czekolady w chłodne dni lub szklankę chłodnej wody w ciepłe dni. Przed wyjazdem zdobądź ulotki opisujące tajniki produkcji kakao i skorzystaj z 10% zniżki w sklepie. Pod koniec wycieczki zapakuj czekoladki i zabierz je ze sobą do domu, aby podzielić się nimi z przyjaciółmi i rodziną (lub zachowaj słodycze tylko dla siebie). To zabawne warsztaty, podczas których poznasz nasze kakao i belgijską czekoladę. To nie jest klasa, aby zrobić trochę czekolady do batonika. Cukiernikiem nie można zostać w 1,5h... Robienie czekolady z fasoli zajmuje minimum 2 dni, nigdzie nie nauczysz się robić czekoladek z fasoli w kilka godzin.

Z Zeebrugge do Brugii: Rejs wahadłowy

9. Z Zeebrugge do Brugii: Rejs wahadłowy

Podziwiaj zabytki we własnym tempie i zaoszczędź pieniądze, korzystając z usługi transportu wahadłowego z terminala wycieczkowego z Zeebruge do zabytkowego centrum Brugii. Skorzystaj z usługi szybkiego transferu, który jest dostępny z portu do miasta co 30 minut w godzinach porannych i z powrotem do portu co 30 minut w godzinach popołudniowych. Nie martw się swoim transportem podczas postoju w pięknej Brugii. Po prostu skorzystaj z bezpłatnego transferu z portu do bram, a następnie udaj się do miejsca odjazdu autobusu, aby wejść na pokład. Dotrzesz do miejsca znajdującego się zaledwie kilka minut spacerem od zabytkowego centrum miasta Brugia.

Brugia: rejs statkiem w małej grupie i wycieczka piesza z przewodnikiem

10. Brugia: rejs statkiem w małej grupie i wycieczka piesza z przewodnikiem

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na Rynku w sercu miasta. Poznaj historyczne centrum z lokalnym, wykwalifikowanym przewodnikiem. Dowiedz się o lokalnej historii, legendach i zabytkach. Odkryj najwęższą uliczkę, piękną XII-wieczną bazylikę i złote posągi na imponującym gmachu sądu. Następnie zwiedzaj stary targ rybny otoczony 126 kolumnami. Następnie rozpocznij drugą część wycieczki. Wejdź na pokład łodzi przy nabrzeżu i wyrusz w rejs po kanałach. Żegluj obok porośniętych bluszczem fasad i pod mostami, dowiadując się o pięknych miejscach od swojego kapitana. Podziwiaj urocze domy i kultowe zabytki z wody. Przejdź się po Nabrzeżu Różańcowym i wejdź do sklepu z czekoladą. Spróbuj rzemieślniczej czekolady. Jest nie tylko świeży, ale także starannie wykonany. Dzięki temu uzyskujemy różnorodne smakowite nadzienia i kształty. Dostrój swoje zmysły! Kontynuuj odkrywanie atrakcji, takich jak pałac Gruuthuse, romantyczny most Bonifacius i kościół Najświętszej Marii Panny. Daj się zaskoczyć ukrytemu ogrodowi przytułku. Po prostu poznaj Brugię we wszystkich jej fascynujących aspektach!

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Flandria

Najciekawsze atrakcje

Flandria: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 430
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Flandria: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Flandria

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Flandria?

Flandria: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Flandria? Kliknij tutaj.

Flandria: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 24 961 opinii

Transfer działał świetnie, ze statku jest tylko bezpłatny autobus do terminalu wycieczkowego, stamtąd zgodnie z opisem do ekspresu wycieczkowego. Tutaj można również sprawdzić godziny odjazdów w obie strony (co 30 minut i ostatnia podróż dostosowana do czasu postoju statku). Bilety zarezerwowaliśmy z wyprzedzeniem, ale można je również kupić na miejscu. Miły, starszy pan odprowadził nas do autobusu już po kilku minutach oczekiwania i po około 30 minutach byliśmy w Brugii na dużym parkingu. Zostaniesz również odebrany w tym samym miejscu. Stamtąd można szybko dotrzeć do starego miasta i (w przeciwieństwie do transferu z AIDA) mieć wystarczająco dużo czasu na zwiedzanie wszystkiego... i to w znacznie niższej cenie! Wysoce rekomendowane!!! Byliśmy na starym mieście w Brugii w około 60 minut od statku?

What an amazing trip! Brugge is picturesque place to see. We also had amazing beer in Ghent. Our tour guide Bruno was very funny and had plenty interesting stories to tell. He also told us where to go for a nice coffee, chocolate or beer. We had a great time even with rainy weather! :)

Bardzo ładne muzeum. Wizyta prowadzona przez audioprzewodnika.. poruszamy się po salach we własnym tempie.Bardzo miła reprezentacja i wyjaśnienia. Czas trwania wizyty ok. 2 godz. Zakończyliśmy małą degustacją. Do zrobienia.

Bardzo ciekawa opcja spędzenia czasu z rodziną. Dzieciaki bardzo zadowolone.

Super wycieczka, doskonały przewodnik, świetna zabawa