Atrakcje i wycieczki
Fira

Zwiedź malowniczą stolicę Santorynu i odkryj ulice przesiąknięte historią oraz wspaniałe widoki na morze.

Fira – nasze najbardziej polecane atrakcje

Santorini: Rejs na wyspy wulkaniczne z wizytą w gorących źródłach

1. Santorini: Rejs na wyspy wulkaniczne z wizytą w gorących źródłach

Popłyń z portu Athinios na małe wyspy, na których znajdują się wulkany, gorące źródła i tradycyjne wioski. Ciesz się wolnym czasem na każdej wyspie, podziwiaj fantastyczne widoki i uroczą atmosferę typowej greckiej wsi. Wypłyń z Athinios i słuchaj komentarzy na żywo na pokładzie przez całą podróż. Pierwszy przystanek w Nea Kameni, gdzie można wybrać się na pieszą wycieczkę do krateru czynnego wulkanu. Informujemy, że wędrówkę odbywamy samodzielnie i bez przewodnika, dlatego należy zadbać o swoje bezpieczeństwo. Następnie łódź kieruje się do Palea Kameni, gdzie masz trochę czasu na kąpiel w gorących źródłach wulkanicznych. Należy pamiętać, że siarka zawarta w wodzie może pozostawić plamy na jasnych strojach kąpielowych. Wróć na łódź i udaj się na krótki rejs do Thirassii, gdzie będziesz miał czas wolny na zwiedzanie tej uroczej wioski. Można tam również odwiedzić Manolas, do którego prowadzą kręte schody lub przejażdżka na osiołku pod górę. Jest to oczywiście opcjonalne. Jeśli zarezerwujesz opcję przedłużenia, łódź zabierze Cię również do portu, gdzie będzie czekał wygodny autobus, który zabierze Cię do hipnotyzującej wioski Oia. Zanurz się w jego niepowtarzalnym uroku, ciesząc się 2-3 godzinami wolnego czasu na spacery krętymi uliczkami, rozkoszowania się zapierającymi dech w piersiach widokami i świadkiem magicznego zachodu słońca, który rozsławił Oia na całym świecie. Gdy Twój czas w Oia dobiegnie końca, wskocz z powrotem do autobusu i udaj się w relaksującą podróż do pierwotnego miejsca docelowego. Przypomnij sobie niesamowite wspomnienia, które stworzyłeś, nosząc w swoim sercu piękno Santorini. Spotkaj się ze swoim autobusem w Oia na miejscu spotkania 15 minut po zachodzie słońca.

Santorini: Wycieczka katamaranem z kolacją z grilla, napojami i muzyką

2. Santorini: Wycieczka katamaranem z kolacją z grilla, napojami i muzyką

Wejdź na pokład liczącego 22 metry statku Ocean Voyager lub 24-metrowego katamaranu Tahiti i udaj się w 5-godzinny rejs po Morzu Egejskim wokół Santorynu. Wyrusz we wspaniałą podróż, która rozpocznie się od gorących źródeł. Następnie zobacz Czerwoną i Białą Plażę. Pływaj, nurkuj z rurką i delektuj się pysznym posiłkiem na pokładzie. Wycieczka rozpocznie się od odbioru z hotelu, po czym popłyniesz na piękną Czerwoną Plażę, aby popływać i ponurkować z rurką przez 30 minut. Potem popłyniesz w kierunku odosobnionej Białej Plaży, na którą dostać się można tylko od strony morza, i zatrzymasz się na kolejną porcję wodnych szaleństw w cieniu wznoszących się białych klifów. Na pokładzie katamaranu zostanie podana kolacja z grilla składająca się z mięs, opcji wegetariańskich i sałatek. Kontynuuj swoją przygodę, dryfując po półksiężycowej kalderze w pobliżu wulkanu, a na koniec popłyń do gorących źródeł, gdzie będziesz mieć okazję skorzystać z kąpieli. Następnie popłyń z powrotem do miasteczka Oia ze spektakularnym zachodem słońca w tle.

Santorini: Wycieczka luksusowym katamaranem z posiłkiem i otwartym barem

3. Santorini: Wycieczka luksusowym katamaranem z posiłkiem i otwartym barem

Wyrusz luksusowym katamaranem w okolice kaldery Santorynu i zjedz pyszny tradycyjny posiłek, popijając go orzeźwiającymi drinkami z otwartego baru. Wypłyń rano lub o zachodzie słońca na rejs z maksymalnie 20 gośćmi. Kierowca odbierze Cię z hotelu, po czym udasz się bezpośrednio do portu.Skorzystaj z możliwości nurkowania z rurką podczas półgodzinnego postoju przy Czerwonej Plaży oraz 1,5-godzinnego postoju na nurkowanie w jaskiniach morskich przy Białej Plaży. Wykąp się w gorących źródłach laguny i nurkuj w krystalicznie czystych wodach. Poznaj smaki Grecji, delektując się na pokładzie przysmakami Santorynu na lunch lub kolację, w zależności od wybranej przez Ciebie pory dnia (dostępne są opcje mięsne i wegetariańskie). Menu zawiera szaszłyki z grilla, dolmadakia (liście winogron nadziewane ryżem), sałatkę grecką i inne potrawy lokalne. Po posiłku zrelaksuj się przy koktajlu i muzyce. Na pokładzie skorzystaj z nielimitowanych napojów, m.in. lokalnego wina greckiego, greckiego piwa i napojów bezalkoholowych. Kontynuuj podróż i przepłyń obok dwóch niezamieszkanych wysp wulkanicznych Palia Kameni i Nea Kameni oraz podziwiaj inne atrakcje, takie jak wyspa Aspronisi i latarnia morska Akrotiri. Następnie wpłyń do kaldery przy miejscowości Fira i przepłyń obok starego portu. Jeśli wybierzesz opcję popołudniową, zatrzymasz się pod wioską Oia, aby obejrzeć niesamowity zachód słońca zdobiący niebo żywymi, pastelowymi kolorami. Z pewnością będzie to niezapomniana chwila. Na koniec wycieczki udasz się busem z powrotem do hotelu.

Santorini: Transfer w jedną stronę do/z portu lub lotniska

4. Santorini: Transfer w jedną stronę do/z portu lub lotniska

Ciesz się czasem na Santorini dzięki usłudze transferu. Podróżuj między krajowym lotniskiem na Santorynie, portem a hotelem dobrze utrzymanym autobusem, minibusem lub vanem, który oferuje dużo miejsca dla Ciebie i Twojego bagażu. Wspólny transport wahadłowy może nie zapewniać transportu od drzwi do drzwi i zostaniesz podwieziony/odebrany z hotelu lub najbliższego odpowiedniego przystanku. Zarezerwuj transfer przy przylocie lub wylocie, niezależnie od tego, czy przybywasz, czy wypływasz z portu lub lotniska. Niezależnie od Twoich potrzeb, lokalny operator się nimi zajmie. Podróżuj pojazdem wyposażonym w najnowocześniejszą technologię, aby podróżować bez zmartwień. Może wystąpić oczekiwanie na lotnisku/porcie (do 60 minut) lub w miejscu odbioru (do 15 minut), ponieważ autobusy kursują zgodnie z rozkładem. W niektórych lokalizacjach wspólny transfer standardowy ma określone godziny pracy.

Santorini: Jednodniowa wycieczka katamaranem z nurkowaniem, posiłkiem i otwartym barem

5. Santorini: Jednodniowa wycieczka katamaranem z nurkowaniem, posiłkiem i otwartym barem

Wyrusz w luksusowy rejs katamaranem z przystani Vlychada na Santorini, witany kieliszkiem wina lub napoju bezalkoholowego. Poznaj malownicze wybrzeża wyspy, ucząc się o jej historii i geologii od lokalnego przewodnika na pokładzie. Twoja podróż rozpocznie się na oszałamiającej Czerwonej Plaży, gdzie będziesz mógł pływać i nurkować wśród czerwonych klifów. Delektuj się mezedes na pokładzie podczas rejsu na Białą Plażę, robiąc zdjęcia Indyjskich Skał i weneckiej latarni morskiej w Akrotiri. Kontynuuj podróż w głąb kaldery, kierując się w stronę gorących źródeł wulkanicznych znanych ze swoich właściwości leczniczych. Po zanurzeniu się w tych bogatych w siarkę wodach, rozkoszuj się kultowym widokiem na wioski na klifach. Ostatnim przystankiem jest Mesa Pigadia, gdzie czeka na Ciebie więcej wodnych atrakcji. W tym czasie delektuj się lunchem z grilla z opcjami takimi jak kurczak, makaron neapolitański, sałatka grecka i greckie ratatouille oraz tradycyjny grecki deser, uzupełniony otwartym barem oferującym wino i napoje bezalkoholowe.

Santorini: Rejs katamaranem po kalderze z posiłkiem i napojami

6. Santorini: Rejs katamaranem po kalderze z posiłkiem i napojami

Nasz nowy, szyty na miarę katamaran oferuje wszystkie udogodnienia na idealny dzień na krystalicznie czystych wodach Santorini, w tym duży pokład do opalania i jadalnię wystarczająco przestronną, aby cieszyć się posiłkami i napojami, a nawet bar na relaks. Rejs Comfort Max obejmuje najważniejsze atrakcje wyspy, w tym oszałamiającą kalderę i wyspę Thirassia, więc pasażerowie na pokładzie z pewnością będą mieli niezapomniane wrażenia. Zacznij swoją żeglarską przygodę od tradycyjnego portu Ammoudi. Pozwól nam odkryć dla Ciebie ukryte skarby Santorini. Odkryj bezzałogowe wulkaniczne plaże lub opalaj się na pokładzie. Poczuj energię wulkanu, udając się do gorących źródeł. Kontynuujemy żeglugę po błękitnych wodach Morza Egejskiego, mijając Aspronisi i przemieszczając się do Indyjskiej Skały i Latarni Weneckiej z kinowymi krajobrazami idealnymi do fotografii i wideo. Następnie płyniemy do Mesa Pigadia, Białej i Czerwonej Plaży przez około 60 minut, gdzie możesz się zrelaksować, popływać lub nurkować z rurką. Gdy zakotwiczymy, pyszna kolacja przygotowana na pokładzie jest serwowana z tradycyjnymi greckimi przekąskami i Twoim wyborem szaszłyków BBQ (Souvlaki). Wróć do zatoki Ammoudi pełen wspomnień na całe życie!

Santorini: Tradycyjna wycieczka autobusowa z zachodem słońca w Oia

7. Santorini: Tradycyjna wycieczka autobusowa z zachodem słońca w Oia

Poznaj Santorini podczas całodniowej wycieczki krajoznawczej autokarem. Poznaj historię wyspy i odwiedź tradycyjne wioski. Zatrzymaj się na wulkanicznych plażach i podziwiaj zachód słońca w Oia. Plan zwiedzania - Wykopaliska Akrotiri: wycieczka z przewodnikiem po minojskiej osadzie z epoki brązu, zasypanej przez popiół wulkaniczny w XVII wieku p.n.e. - Wioska Emporio: Poznaj tę uroczą wioskę z wiatrakami na wzgórzach, ufortyfikowanymi średniowiecznymi zamkami i wielowiekowymi kościołami. - Plaża Perissa: Ciesz się wolnym czasem na lunch i kąpiel na najpopularniejszej plaży z czarnym piaskiem na wyspie. - Skorzystaj z okazji, aby skosztować lokalnego wina Santoryn, jednego z najbardziej znanych produktów na wyspie. Dowiedz się więcej o procesie produkcji wina i ciesz się prywatną degustacją 3 win wykonanych z lokalnych odmian winogron. - Profitis Ilias: Odwiedź najwyższy szczyt wyspy i podziwiaj widoki od równin rolniczych po wioskę Oia na wzgórzu - Zachód słońca w Oia: Ciesz się wolnym czasem, aby doświadczyć zachodu słońca na Santorini w najczęściej fotografowanym miejscu w Grecji

Santorini: Jednodniowa wycieczka po najważniejszych zabytkach, degustacja wina i zachód słońca w Oia

8. Santorini: Jednodniowa wycieczka po najważniejszych zabytkach, degustacja wina i zachód słońca w Oia

Wyrusz na całodniową wycieczkę z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach Santorini. Odwiedź kultowe kościoły z niebieskimi kopułami Oia, podziwiaj widoki z Profitis Ilias i zrelaksuj się nad brzegiem Plaża Perissa przed trochę zasłużonej degustacji wina. Po odebraniu z hotelu wsiądź do luksusowego autokaru i jedź do Profitis Ilias, najwyższego punktu na wyspie. Podziwiaj niesamowitą panoramę całej wyspy Santorini i oszałamiający ciemnoniebieski kolor Morza Egejskiego, poznając jednocześnie fascynującą historię wulkaniczną wyspy. Spaceruj po dziedzińcu XVIII-wiecznego klasztoru, który znajduje się na szczycie góry. Następnie odwiedź kaplicę św. Nektariosa i ciesz się spokojem swojego otoczenia. Kontynuuj podróż do wioski Pyrgos, ukrytego klejnotu Santorini. Wędruj krętymi uliczkami i zanurz się w jego tradycyjnej atmosferze. Zobacz typowe domy, kościoły z niebieskimi kopułami i urocze sklepy. Podejdź do imponującego zamku, by podziwiać piękne widoki na okolicę. Następnym przystankiem jest Emporio, gdzie dołączysz do spaceru z przewodnikiem i zwiedzisz małą wenecką fortecę. Poczuj się jak na planie Mamma Mia, odkrywając wiele drzwi, okien, alejek i łuków tej malowniczej średniowiecznej wioski. Kontynuuj podróż do Perissa Beach, znanej również jako Black Beach. Tutaj będzie mnóstwo wolnego czasu na kąpiel w morzu lub lunch w jednej z greckich tawern z widokiem na plażę. Skorzystaj z okazji, aby skosztować lokalnego wina z Santorynu, jednego z najbardziej znanych produktów na wyspie. Dowiedz się o procesie produkcji wina i ciesz się prywatną degustacją 3 win z lokalnych odmian winorośli. Wczesnym wieczorem dotrzyj do położonej na szczycie klifu wioski Oia ze słynnym niebieskim kościoły kopułowe. Będąc w tętniącym życiem zamku, ciesz się wolnym czasem na zrobienie zdjęć, zakupy lub wypicie relaksującego drinka. Na koniec obejrzyj niesamowity zachód słońca przed spotkaniem z autokarem na parkingu. Wsiądź do autobusu na relaksującą wieczorną podróż z powrotem do hotelu.

Santorini: Wycieczka katamaranem z grillem i napojami bez ograniczeń

9. Santorini: Wycieczka katamaranem z grillem i napojami bez ograniczeń

Wejdź na pokład nowego katamarana Lagoon 450 i udaj się w rejs po przejrzystych wodach Morza Śródziemnomorskiego u wybrzeży Santorynu. Skorzystaj z 2 przystanków na pływanie i nurkowanie z rurką, a następnie zjedz posiłek z grilla.  Pierwszym przystankiem podczas tego rejsu będzie półgodzinna wizyta na czerwonej plaży, nazwanej tak ze względu na jasny piasek. Po spokojnym pływaniu i nurkowaniu udaj się z powrotem na katamaran i żegluj w kierunku białej plaży, gdzie zachwycisz się równie uderzającymi kolorami skał oraz skorzystasz z doskonałych warunków do pływania i nurkowania.  Po kąpieli członkowie załogi podadzą ci pyszny posiłek w formie grilla na pokładzie. Podziwiaj widoki z plaży, a następnie przepłyń obok przepięknych, niezamieszkanych wysypek Aspronissi i Akrotiri.  Ostatnim postojem podczas rejsu będą gorące źródła, gdzie spędzisz 30 minut na relaksie i kąpieli. Wycieczka kończy się w porcie, skąd minibus odwiezie cię do hotelu.

Z Heraklionu/Crete: 1-dniowa wycieczka z przewodnikiem po wyspie Santorini

10. Z Heraklionu/Crete: 1-dniowa wycieczka z przewodnikiem po wyspie Santorini

Weź udział w wycieczce na Santorini z podróżą w obie strony. Podróżuj wygodnie nowoczesną łodzią i klimatyzowanymi autobusami, poznając historię i mitologię związane z tą wyspą. Rób zdjęcia słynnej architektury egejskiej i wąskich, krętych uliczek Santorini.  Udaj się do portu w Heraklionie, skąd wypłyniesz szybką łodzią na Santorini. Rejs potrwa 2,5 godziny. W jego trakcie możesz podziwiać widoki na morze i zjeść przekąskę w barze na pokładzie.  Po dotarciu do portu w Órmos Athiniós wejdź na pokład autobusu i rozpocznij wycieczkę z przewodnikiem. Jedź 40 minut do miejscowości Oia, która słynie z niebiesko-białych domów wzniesionych nad klifami. Dowiedz się więcej o mieście, a później wykorzystaj czas wolny na podziwianie kaldery wulkanicznej w swoim tempie. Następnie udaj się w 30-minutową podróż do Firy – głównego miasta Santorynu, które zbudowano na skraju 300-metrowego klifu. Zachwyć się wąskimi uliczkami oraz białymi, sklepionymi domami i błękitnymi kopułami. Skorzystaj z opcji wzięcia udziału w rejsie drewnianą łodzią z Firy w kierunku wulkanu i gorących źródeł (za dodatkową opłatą) lub spędź więcej czasu na zwiedzaniu miasta. Wróć do portu w Órmos Athiniós, gdzie przewodnik pomoże Ci wejść na pokład powrotnego promu.  Zmierzając do portu w Heraklionie, podziwiaj z łodzi widoki charakterystyczne dla późnego popołudnia.

Najciekawsze atrakcje

Fira: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 533
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Fira

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Fira

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Fira to:

Oia

Fira: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Fira? Kliknij tutaj.

Fira: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(14 911 recenzji)

Mieliśmy wspaniały dzień! Przewodnik pozwolił nam dowiedzieć się wielu ciekawych faktów na temat tego archipelagu! Najtrudniejszą częścią jest wędrówka do krateru, gdy nie jesteś w zbyt dobrej kondycji fizycznej, przez co czas jest nieco krótki! Ale wciąż bardzo piękne i warte zrobienia! Udało nam się wejść do wody morskiej (18°C 19°C), aby popływać i dotrzeć do przyjemnych gorących źródeł. Nie dotarliśmy aż na szczyt wyspy Thirasia, ale posiłek w porcie był doskonały. Gorąco polecamy tę wycieczkę!

Rejs katamaranem zorganizowany przez Sunset Oia był po prostu idealny. Odbiór i dowóz z hotelu, powitanie na łodzi przez Cristinę i jej wspaniały zespół! Uprzejmi, dbający o nasze potrzeby... Napoje bez limitu i doskonały posiłek, a na koniec koktajl. Oczywiście trasa nie musi być taka jak zapowiedziano, ale trzeba dostosować się do pogody! Nie ma na co narzekać, polecam w 200% i tego rejsu nie można przegapić, aby mieć pełny pobyt na Santorini. =)

Wspaniała wycieczka, która pozwala nam odkryć wspaniałą grecką wyspę Santorini. Widok był magiczny. Przewodnik doskonale wyjaśnił nam historię wyspy. Mały minus jednak za czas spędzony na miejscu w porównaniu do czasu w transporcie (autobusem i promem).

chociaż nie mogliśmy iść na plaże ze względu na pogodę, podobał nam się rejs i jedzenie. zapewnili nam koce ze względu na bardzo zimną pogodę, a także ciągle sprawdzają, czy lubimy napoje. wysoce polecany.

Jest bardzo uprawiana na Santorini, ale była bardzo piękna. Nasz przewodnik był bardzo miły i miał wiele przydatnych informacji.