Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Fiordland i Zatoka Milforda

Fiordland i Zatoka Milforda – nasze najbardziej polecane atrakcje

Queenstown: Milford Sound Coach i rejs całodniowa wycieczka

1. Queenstown: Milford Sound Coach i rejs całodniowa wycieczka

Ciesz się zabawną i spokojną jednodniową wycieczką, podziwiając elementy lodowca, dziką florę i faunę oraz malownicze krajobrazy słynnego na całym świecie fiordu w Milford Sound. Zacznij od odbioru na podróż autobusem do Te Anau. Twój kierowca podzieli się swoją lokalną wiedzą, gdy zatrzymasz się po drodze, aby zobaczyć spektakularne krajobrazy. Podziwiaj widoki na wodospady, dziką przyrodę i las deszczowy. Rozkoszuj się widokami z jednego z trzech pokładów widokowych wewnątrz i na zewnątrz podczas rejsu i dołącz do wesołej załogi na dziobie, zbliżając się do wodospadu Stirling, aby poczuć mgiełkę najświeższej wody na świecie. Skorzystaj z bezpłatnego serwisu do herbaty dostępnego przez cały rejs, a przekąski, ciasta i napoje można kupić w kawiarni / barze na pokładzie.

Milford Sound: Rejs przyrodniczy katamaranem ze szklanym dachem klasy premium

2. Milford Sound: Rejs przyrodniczy katamaranem ze szklanym dachem klasy premium

Wejdź na pokład „Gem of the Sound”, najnowszego statku do rejsu po fiordzie, na rejs przyrodniczy Milford Sound. Uchwyć najlepsze widoki niesamowitego fiordu dzięki trzem poziomom siedzeń wewnątrz i na zewnątrz, unikalnym szklanym dachom i dużym tarasom widokowym. Przywitajcie się na pokładzie przez przyjazną załogę i podziwiajcie jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi. Zrelaksuj się w wygodnej kabinie ze stylowym wystrojem i nastrojowym oświetleniem. Kamery o wysokiej rozdzielczości wyświetlają materiał z zewnątrz na żywo na ekranach telewizorów na całym statku — bez względu na to, gdzie się znajdujesz, niczego nie umknie. Podziwiaj foki z Nowej Zelandii wygrzewające się na skałach i poczuj strumień kaskadowych wodospadów. Wypatruj zabawnych delfinów, a jeśli masz szczęście, ujrzyj rzadkiego i nieuchwytnego pingwina czubatego Fiordland. Przejedź wzdłuż fiordu i wypłyń na Morze Tasmana, aby zobaczyć, dlaczego kapitan Cook nie odkrył cieśniny Milford Sound po zdobyciu map Parku Narodowego Fiordland.

Milford Sound: 2-godzinny rejs widokowy małą łodzią

3. Milford Sound: 2-godzinny rejs widokowy małą łodzią

Usiądź wygodnie i zrelaksuj się podczas rejsu, który wyrusza z nabrzeża Milford Sound i prowadzi obok kultowego Mitre Peak. Popłyń wzdłuż 16-kilometrowego fiordu, mijając latarnię morską St Annes Point, słuchając pouczającego komentarza naszego kapitana, który podkreśli interesujące miejsca po drodze, w tym potężne wodospady Lady Bowen, Lion Mountain, Copper Point, Seal Rock i Stirling Falls. Płyniemy dalej i przybliżamy Cię bardziej niż jakikolwiek inny operator w Milford Sound. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się ogrzać przy bezpłatnej herbacie/kawie w naszym salonie, czy też chcesz wyjść na zewnątrz i odetchnąć nieskazitelnym alpejskim powietrzem, zainspiruje Cię majestat tego regionu. Nasze rejsy mają ściśle ograniczoną liczbę pasażerów, nagradzając Cię intymnym doświadczeniem Milford Sound, jednocześnie pozwalając na niezakłócone możliwości fotografowania z naszych zewnętrznych tarasów widokowych. Pamiętaj, aby mieć oko na foki wygrzewające się w słońcu, stada delfinów lub rzadkie pingwiny grzebieniaste Fiordland, które można znaleźć sezonowo w regionie.

Z Queenstown: całodniowa wycieczka do Milford Sound samolotem i łodzią

4. Z Queenstown: całodniowa wycieczka do Milford Sound samolotem i łodzią

Wystartuj z Queenstown i leć nad surowymi terenami Central Otago, a następnie udaj się na zachód, gdzie lodowcowe rzeki wpadają do jeziora Wakatipu. Zobacz, co przez lata stworzyła siła natury, podróżując przez dwa niezwykłe parki narodowe: Mt Aspiring i wpisany na listę światowego dziedzictwa Park Narodowy Fiordland. Po przybyciu do Milford Sound dołącz do specjalnie zbudowanej małej łodzi na wygodny dwugodzinny rejs przez jeden z cudów natury na świecie. Wypłyń obok kultowego szczytu Mitre Peak i płyń wzdłuż fiordu, podczas gdy nasz kapitan podkreśla interesujące miejsca po drodze, w tym potężne wodospady Bowen, Lion Mountain, Copper Point, Seal Rock i Stirling Falls. Wypatruj dzikich zwierząt, które można znaleźć w regionie, w tym fok, delfinów i rzadkich pingwinów grzebieniastych Fiordland (sezonowo). Zakończ swoją podróż widokiem z lotu ptaka na w dużej mierze nietknięty region, lecąc z powrotem nad Alpami Południowymi i witając się z niesamowicie błękitnym jeziorem Wakatipu po wylądowaniu w Queenstown.

Z Queenstown: Rejs po Milford Sound i 1-dniowa wycieczka autokarowa

5. Z Queenstown: Rejs po Milford Sound i 1-dniowa wycieczka autokarowa

Udaj się do Milford Sound na przedłużony rejs przyrodniczy podczas 1-dniowej wycieczki z Queenstown. Przeżyj jedną z najpiękniejszych przejażdżek na świecie w komforcie najnowocześniejszego autokaru. Wejdź na pokład luksusowego autokaru ze szklanym dachem w Queenstown i podróżuj wzdłuż brzegów jeziora Whakatipu do Te Anau. Tutaj zatrzymamy się na krótki odpoczynek w kawiarni, a następnie wyruszymy wzdłuż spektakularnej alpejskiej trasy Milford Road. Ciesz się spektakularnymi przystankami fotograficznymi i krótkimi spacerami po drodze. Zrelaksuj się podczas 2-godzinnego rejsu po Milford Sound do Morza Tasmana i podziwiaj dziką przyrodę, wodospady i góry fiordu. Nasi doświadczeni kapitanowie dostosowują każdy rejs po Milford Sound, biorąc pod uwagę pogodę i ostatnie obserwacje dzikiej przyrody, zapewniając, że zobaczysz to, co Milford Sound ma do zaoferowania. Nasze statki mają duże okna, przestronne pokłady i oferują niezakłócony widok na dramatyczny krajobraz Fiordland. Doświadcz chłodnego strumienia wodospadu podczas rejsu w pobliżu stromych ścian skalnych. Możesz przynieść własny lunch lub kupić pyszne lokalne dania, wina, piwo rzemieślnicze i kawę baristyczną na pokładzie. Po rejsie wsiądź do autokaru i udaj się w podróż powrotną do Queenstown.

Z Manapouri: 1-dniowa wycieczka Premium Doubtful Sound Wilderness

6. Z Manapouri: 1-dniowa wycieczka Premium Doubtful Sound Wilderness

Uwaga: tymczasowa opcja 10 rano dodana w celu umożliwienia odwiedzin większej liczbie gości będzie krótszą podróżą w obie strony: 5 godzin 45 minut (w tym 2-godzinny rejs Doubtful Sound Inner Fiords), w porównaniu z 7-godzinnym rejsem w obie strony (w tym 3-godzinny rejs Doubtful Sound). Spędź dzień w odległej dziczy Doubtful Sound, położonej w samym sercu Parku Narodowego Fiordland i trzy razy dłuższej niż Milford Sound. Samodzielnie dojedź do Manapouri i popłyń w rejs po malowniczym jeziorze Manapouri, a następnie wybierz się na wycieczkę autobusem przez przełęcz Wilmot. Zatrzymaj się po drodze, aby doświadczyć gęstego lasu deszczowego Fiordland. W Deep Cove wejdź na pokład Patea Explorer, specjalnie zbudowanego katamaranu, na 3-godzinny rejs po Doubtful Sound. Podczas rejsu zobaczysz wodospady, lasy deszczowe i góry. Możesz dostrzec stado delfinów butlonosych, kolonię fok futerkowych u ujścia fiordu, a nawet rzadkie pingwiny czubate Fiordland. Podczas rejsu doświadczeni przewodnicy przyrodniczy zapewnią Ci pouczający komentarz. Kiedy w Fiordlandzie pada deszcz, krajobraz jest dramatyczny - skalne ściany spływają wodospadami, mgła unosi się wokół szczytów gór, a rzeki i strumienie szaleją. Z suchego, wygodnego punktu widokowego na pokładzie autobusu lub statku krajobraz ten jest spektakularny. Przygotuj się na opady deszczu podczas wizyty. Wielu twierdzi, że nie widziałeś Fiordlandu, jeśli nie widziałeś go w deszczu. Po zakończeniu wycieczki wróć do punktu wyjścia.

Milford Sound: Obserwatorium wycieczkowe i podwodne

7. Milford Sound: Obserwatorium wycieczkowe i podwodne

Odkrywaj piękno fiordu na statku zbudowanym specjalnie z myślą o jak najlepszych widokach w ciągu dnia. Wybierz się na jednodniową wycieczkę, która obejmuje bezpłatną kawę i herbatę oraz wizytę w podwodnym obserwatorium Milford Sound. Wejdź na pokład mniejszego statku w terminalu rejsowym Milford Sound, aby odkryć więcej fiordu podczas autentycznego i wnikliwego doświadczenia. Zbliż się na odległość imponujących ścian skalnych i wodospadów. Dołącz do kapitana w otwartej sterówce i przywitaj się z rodzimymi fokami wylegującymi się na skałach, gdy je mijasz. Doświadczony lokalny przewodnik sprawi, że odkryjesz dziką przyrodę, przyrodę i historię tego niezwykłego sanktuarium. Odwiedź Obserwatorium Podwodne Milford Sound, jedyne pływające podwodne obserwatorium w Nowej Zelandii, aby przeżyć przeżycie inne niż wszystkie. Ukryte pod powierzchnią w Harrison Cove, pośrodku Rezerwatu Morskiego Piopiotahi, Obserwatorium pozwala doświadczyć fiordu z innej perspektywy. Zejdź po 64 schodach (10 metrów) pod wodę do dużego, w pełni klimatyzowanego obszaru widokowego i wyjrzyj przez duże okna na głęboko podwodny raj. W przeciwieństwie do akwarium ryby mogą swobodnie przychodzić i odchodzić; to ludzie są zamknięci.

Milford Sound: Butikowy rejs małą łodzią

8. Milford Sound: Butikowy rejs małą łodzią

Twój rejs rozpocznie się w jednym z najbardziej malowniczych punktów podróży. Możesz podziwiać wspaniały widok na Mitre Peak (najczęściej fotografowaną górę Nowej Zelandii) i Sindbad Gully. To miejsce jest domem dla Kakapo (najcięższej nielotnej papugi na świecie), która kiedyś uważana była za wymarłą, ale została ponownie odkryta w 1948 roku. Stamtąd przepłyniesz obok kolonii fok i poczujesz strumień wodospadu, podróżując bezpośrednio pod Fairy Falls. Gdy rejs dotrze do Morza Tasmana, zobaczysz ukryte wejście do Milford Sound (które kapitan Cook dwukrotnie przegapił podczas swoich eksploracji). W drodze powrotnej znajdziesz się pod jeszcze większym wodospadem, Sterling Falls. Jeśli masz ochotę na światowej sławy „lodowatą twarz”, nie przegap okazji, aby to zrobić. Podczas wycieczki przewodnicy przyrody będą Cię zabawiać lokalnymi anegdotami, a także oferować dodatkowe informacje na temat mijanej flory i fauny. Są tam również, aby pomóc Ci w robieniu zdjęć i pomóc w spełnieniu wszelkich wymagań. W okolicach listopada będziesz miał okazję zobaczyć rzadkiego pingwina czubatego z Fiordland.

Z Te Anau: Rejs po Milford Sound i całodniowa wycieczka autokarowa

9. Z Te Anau: Rejs po Milford Sound i całodniowa wycieczka autokarowa

Odkryj Milford Sound podczas 8-godzinnej przygody z transportem w obie strony z Te Anau i 2-godzinnym rejsem przez fiord. Jeśli chcesz odkryć zarówno Milford, jak i Doubtful Sounds, warto zatrzymać się na jedną lub dwie noce w uroczej okolicy Te Anau. Przeżyj jedną z najpiękniejszych przejażdżek na świecie wzdłuż Milford Road w komfortowym autokarze ze szklanym dachem. Ciesz się postojami na zdjęcia i krótkimi spacerami podczas podróży do Milford. Popłyń wzdłuż fiordu do Morza Tasmana na pokładzie naszego specjalnie zbudowanego statku Fiordland, aby przeżyć interaktywną i relaksującą przygodę. Specjalistyczny przewodnik zapewni Ci pouczający komentarz na żywo i będziesz mógł podziwiać dziką przyrodę fiordu, wodospady i góry. Możesz przynieść własny lunch lub kupić pyszne lokalne jedzenie i napoje na pokładzie. Nasze statki mają duże okna, przestronne pokłady i oferują niezakłócone widoki na dramatyczny krajobraz Fiordland. Po rejsie natychmiast wejdź na pokład luksusowego autokaru na podróż powrotną do Te Anau.

Z Te Anau: wycieczka autokarowa i rejs po Milford Sound

10. Z Te Anau: wycieczka autokarowa i rejs po Milford Sound

Rozpocznij dzień w centrum Te Anau, wsiadając do nowoczesnego autobusu wycieczkowego i rozpoczynając odkrywanie oszałamiającego naturalnego piękna Fiordland. Znający się na rzeczy lokalni przewodnicy podzielą się wszystkim, co ich ojczyzna ma do zaoferowania, poprzez pouczające komentarze, malownicze przystanki fotograficzne i krótkie spacery na łonie natury. Przejedź całą długość Milford Sound i podziwiaj spektakularne krajobrazy, gdy góry zanurzają się w głębokich wodach Fiordu. Starożytne lasy deszczowe ustępują wysokim wodospadom spadającym z wiszących dolin, lśniącym do oceanu poniżej. Zatoka Milford obfituje w wyjątkowe ptaki i dziką przyrodę. Zobacz foki wylegujące się na skałach i bawiące się na płyciznach. Czasami delfiny, wieloryby i bardzo rzadki pingwin czubaty z Fiordland odwiedzają dźwięki, zapewniając uprzywilejowane okazje do robienia zdjęć. Ciesz się fantastyczną scenerią i spacerami na łonie natury, aby w pełni podziwiać prawdziwą dziką przyrodę i wspaniałe widoki Parku Narodowego Fiordland. Wskocz na pokład przestronnego katamaranu, aby odbyć spektakularny rejs widokowy. Ciesz się piknikiem na pokładzie, podziwiając scenerię z innej perspektywy.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 72
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Fiordland i Zatoka Milforda

Fiordland i Zatoka Milforda: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Fiordland i Zatoka Milforda? Kliknij tutaj.