Dodaj daty

Facciatone

Facciatone – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Siena: karnet na kompleks katedralny z audioprzewodnikiem (OPA SI PASS)

1. Siena: karnet na kompleks katedralny z audioprzewodnikiem (OPA SI PASS)

Wykorzystaj w pełni swój czas w Siena Duomo dzięki biletowi obejmującemu wszystkie obszary z wyjątkiem dachu. Odkryj historię kompleksu, słuchając pouczającego komentarza na temat dołączonego audioprzewodnika. Wejdź do katedry i podziwiaj jej rozmach, spacerując po mozaikowej marmurowej posadzce. Podziwiaj rzeźby, takie jak Uczta Heroda Donatella i św. Pawła Michała Anioła, wśród innych dzieł sztuki rozsianych po katedrze. Odwiedź baptysterium San Giovanni w Duomo, aby podziwiać wspaniałą chrzcielnicę. Stąd udaj się do Krypty, podziemnej dzielnicy, która pozostawała ukryta przez ponad siedem wieków. Następnie przejdź się po Bibliotece Piccolomini i podziwiaj żywe i kolorowe freski, które zdobią jej ściany. Podziwiaj wspaniałe dzieło Pinturicchio, które przedstawia dziesięć epizodów z życia papieża Piusa II. Wejdź do Museo dell'Opera, w którym znajduje się wybór fragmentów archeologicznych i dzieł sztuki, które niegdyś były częścią katedry. Zobacz różnorodne gotyckie rzeźby Giovanniego Pisano oraz obrazy Ambrogio i Pietra Lorenzettiego. Udaj się do Oratorium San Bernardino, aby podziwiać kolekcję Diecezjalnego Muzeum Sztuki Religijnej, którego centrum znajduje się w górnej kaplicy oratorium. Odkryj różnorodne obrazy sieneńskie z okresu od XIII do XVIII wieku. Zakończ wizytę w kompleksie wspinaczką na punkt widokowy Facciatone. Zachwyć się niezapomnianym widokiem na miasto Siena i piękne wzgórza Toskanii.

Siena: Wycieczka piesza z kompleksem katedralnym i muzeum

2. Siena: Wycieczka piesza z kompleksem katedralnym i muzeum

Wybierz się na urzekającą wycieczkę z przewodnikiem po Sienie z dostępem bez kolejki do kompleksu katedralnego. Twoja przygoda rozpocznie się w samym sercu centrum Sieny, gdzie spotkasz się z kompetentnym przewodnikiem i niewielką grupą innych odkrywców. Przemierzaj labirynty uliczek i urokliwe place średniowiecznej Sieny, chłonąc spokój jej ukrytych zakątków. Zanurz się w bogatej historii Sieny, gdy Twój przewodnik opowie Ci historie o słynnym wyścigu konnym Palio i odkryje sekrety Starego Getta i Dzielnicy Wież. Wspinaj się na zapierające dech w piersiach punkty widokowe, aby podziwiać panoramiczne widoki, rejestrując przebłyski kultowej katedry Duomo i Torre del Mangia. W drodze na majestatyczny Piazza Del Campo podziwiaj architektoniczne atrakcje, które zdobią panoramę Sieny, w tym słynną katedrę. Odkryj fascynujące początki tego obiektu z listy UNESCO, ukształtowanego przez oświecone rządy w XIV wieku. Wędrując przez różne Contrada w Sienie, z których każda reprezentuje wyjątkową dzielnicę przesiąkniętą tradycją, wyobraź sobie ożywioną rywalizację, która rozpala się podczas Palio. Zanurz się w autentycznej atmosferze tych tętniących życiem społeczności i skosztuj lokalnych przysmaków, takich jak Ricciarelli i Panforte. Zatrzymaj się, aby podziwiać ozdobną fontannę Fonte Gaia na Piazza del Campo, ozdobioną skomplikowanymi płaskorzeźbami przedstawiającymi sceny biblijne. Następnie, korzystając z wcześniej przygotowanych biletów, omiń kolejki i wejdź do budzącej respekt katedry. Przemierzaj jej uświęcone sale ozdobione arcydziełami toskańskich luminarzy, takich jak Duccio, Pisano i Pinturicchio. Wybierz rozszerzoną wycieczkę, aby zagłębić się w skarby katedry, w tym urzekającą kryptę ozdobioną wielowiekowymi freskami. Poznaj ambitną wizję stojącą za Duomo Nuovo i zwiedź Museo dell'Opera, w którym znajdują się wspaniałe rzeźby i witraże. Pożegnaj się z przewodnikiem i skorzystaj z okazji, aby we własnym tempie wspiąć się na Facciatone, niedokończoną fasadę nowej katedry. Z tego wysokiego punktu widokowego możesz podziwiać panoramiczne widoki Sieny i jej malowniczej okolicy, kończąc swoją podróż niezapomnianymi wrażeniami.

Siena: piesza wycieczka po Palio

3. Siena: piesza wycieczka po Palio

Poznaj wyjątkową historię Sienny podczas pieszej wycieczki po średniowiecznej starówce z przewodnikiem. Poznaj różne „kontradycje” lub dzielnice tworzące miasto i posłuchaj, jak sięgają one czasów średniowiecznych. Spaceruj po Piazza del Campo, gdzie co roku 2 lipca i 14 sierpnia odbywają się słynne wyścigi konne Palio, w których biorą udział zawodnicy z każdej kontrady. Wizualizuj kolorowe sztandary i herby konkurencyjnych kontrastów i dowiedz się, jak konkurencja definiowała życie obywatelskie w mieście od wieków. Posłuchaj opowieści mieszkańców o życiu i kulturze miasta i odwiedź Muzeum Contrady, aby uzyskać bardziej oficjalną relację. Następnie udaj się do Duomo w Sienie i zobacz charakterystyczne czarno-białe marmurowe wnętrze katedry, które ma symbolizować czarno-białe konie założycieli miasta. Następnie zmień biegi i ciesz się lokalną degustacją w tradycyjnej kawiarni. Spróbuj Panforte, Ricciarelli i Cavallucci, typowych słodyczy znanych na całym świecie. Popij je kieliszkiem Vin Santo del Chianti.

Liczba znalezionych atrakcji: 5
Sortuj wg::

Facciatone: najlepsze atrakcje w pobliżu

Facciatone: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Facciatone? Kliknij tutaj.

Facciatone: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(1013 recenzji)

Z Florencji złapaliśmy pociąg, potem taksówką z dworca do centrum. Wizyta w krypcie i baptysterium była interesująca, ale katedra była oczywiście główną atrakcją. Przygotuj się na dość trudną wspinaczkę wąskimi krętymi schodami do dwóch mostów widokowych. Obsługa bardzo niegrzecznie cię popędza, ale wspaniałe widoki sprawiają, że warto. Jeśli to możliwe, spędź tutaj więcej niż jeden dzień, ponieważ jest tu tak wiele do zobaczenia z dala od tłumów.

10/10 Gorąco polecam zakup tego online!!! Korzyści z korzystania z „linii biletowej online” są ogromne. Było tak gorąco, a regularna kolejka była baaaardzo długa. Ale z biletem online zajmuje mi to jakieś 4 minuty i gotowe. Kiedy zamienisz swój bilet online na bilet Real, możesz kupić wycieczkę VIP po Katedrze za około 7 €. Co jest tego warte. Prywatna wycieczka z małą grupą po ukrytych przejściach katedry !!!

wspaniałe przeżycie, katedrę warto zobaczyć jeszcze raz. Rezerwacja biletów była bardzo wygodna, a operatorzy byli przyjaźni. jedynym bolesnym punktem są goście, większość z nich okazuje brak szacunku.

Karnet jest bardzo wygodny w użyciu, punkt widokowy na dachu muzeum operacyjnego to wspaniałe przeżycie!

Warto poinformować, że w każdym miejscu znajdują się różne wejścia do różnych punktów zwiedzania