Dodaj daty

Fabryka Oskara Schindlera

Dowiedz się, jak jeden człowiek uratował przed śmiercią ponad 1200 Żydów i jak wyglądało życie w okupowanej Polsce.

Fabryka Oskara Schindlera – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Kraków: Bilet wstępu do Fabryki Oskara Schindlera

1. Kraków: Bilet wstępu do Fabryki Oskara Schindlera

Odkryj jedną z najbardziej inspirujących historii z czasów II wojny światowej w ramach wizyty w dawnej fabryce wyrobów emaliowanych w Krakowie. Dowiedz się więcej o człowieku, który zainspirował twórców filmowego hitu „Lista Schindlera”. Posłuchaj o tym, jak członek partii nazistowskiej uchronił przed Holokaustem ponad 1200 Żydów. Przekonaj się, jak wyglądało życie codzienne w okupowanym przez nazistów Krakowie i poznaj osobiste dramaty jego mieszkańców.

Kraków: Bilet do Fabryki Schindlera i opcjonalne zwiedzanie z przewodnikiem

2. Kraków: Bilet do Fabryki Schindlera i opcjonalne zwiedzanie z przewodnikiem

Poznaj burzliwą historię Polski podczas tej wycieczki z przewodnikiem po Fabryce Schindlera. Zobacz interesującą wystawę „Kraków pod okupacją nazistowską” i posłuchaj wstrząsających historii z życia podczas II wojny światowej. Dzięki tej wystawie, która mieści się na 3 poziomach fabryki, dowiesz się, jak wyglądał Kraków przed wojną i przekonasz się, jak wielkie światowe wydarzenia wpływają na życie zwykłych ludzi. Zobacz oryginalną broń z czasów wojny, odwiedź replikę prawdziwego mieszkania w krakowskim getcie i dowiedz się, jakie luksusy i przywileje mieli naziści w okupowanym mieście. Odkryj miejsca, w których kręcono sceny do filmu „Lista Schindlera”, i dowiedz się więcej o kontrowersyjnym życiu Oskara Schindlera. Na koniec posłuchaj o losach ludzi, którym pomógł.

Kraków: Fabryka Oskara Schindlera – wycieczka z biletem

3. Kraków: Fabryka Oskara Schindlera – wycieczka z biletem

Odwiedź jedno z najważniejszych i najbardziej popularnych muzeów Krakowa. Fabryka Emalia Oskara Schindlera położona przy ulicy Lipowej 4 stanowi część Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Tytuł głównej wystawy to „Kraków – czas okupacji 1939–1945”.  Weź udział w wycieczce w towarzystwie profesjonalnego, anglojęzycznego przewodnika, który wyjaśni Ci wszystkie szczegóły ekspozycji i opowie historię Oskara Schindlera. Skorzystaj z dodatkowej opcji i zwiedź pieszo w towarzystwie przewodnika dzielnicę Kazimierz (dawną żydowską dzielnicę Krakowa), krakowskie getto lub kopalnię soli w Wieliczce.

Kraków: Zwiedzanie miasta elektrycznym wózkiem golfowym

4. Kraków: Zwiedzanie miasta elektrycznym wózkiem golfowym

Odkryj Kraków w ciągu jednego dnia podczas ekologicznej wycieczki po mieście elektrycznym buggy. Dowiedz się o barwnej historii miasta od lokalnego przewodnika, przejeżdżając przez kultowe dzielnice miasta i mijając jego główne zabytki. Zobacz Wawel, dzielnicę żydowską i dawne getto żydowskie, a wszystko to w zaciszu swojego e-buggy. Wyrusz w niezapomnianą podróż ekologicznym elektrycznym buggy po urokliwych uliczkach Krakowa. Odwiedź trzy najbardziej historyczne dzielnice miasta z łatwością i komfortem. Najpierw udaj się na obrzeża Starego Miasta, aby zobaczyć urokliwy Zamek Królewski na Wawelu górujący nad miastem i Wisłą, Barbakan z ufortyfikowanymi wieżyczkami i murami, imponujące kościoły i wiele innych historycznych budynków. Następnie udaj się do historycznej dzielnicy żydowskiej miasta z zapierającymi dech w piersiach kościołami chrześcijańskimi, synagogami żydowskimi i historycznymi budynkami dawnego miasta Kazimierz. Podziwiaj modne sklepy, bary i galerie, które obecnie znajdują się wzdłuż tych ulic. Na koniec przejedź do dawnych murów getta żydowskiego i placu Bohaterów Getta, a następnie zakończ wycieczkę przed Muzeum Fabryka Schindlera. Jeśli chcesz, odwiedź muzeum na własną rękę (bilet nie jest wliczony w cenę) i udaj się w drogę powrotną samodzielnie. W przeciwnym razie podziwiaj zewnętrzną część muzeum i wróć do punktu wyjścia z przewodnikiem.

Kraków: Fabryka Oskara Schindlera z przewodnikiem

5. Kraków: Fabryka Oskara Schindlera z przewodnikiem

Cofnij się w czasie do mrocznego okresu II wojny światowej i poznaj inspirującą historię Oskara Schindlera, zwiedzając krakowskie Muzeum Fabryka Oskara Schindlera. Zwiedź nowoczesne muzeum poświęcone wydarzeniom z czasów pięcioletniej niemieckiej okupacji Polski. Muzeum znajduje się w dawnej fabryce emalii należącej do słynnego przemysłowca, który podczas Holokaustu uratował ponad 1000 osób. Historię tę opowiedziano też w nagrodzonym Oskarem filmie Stevena Spielberga z 1993 roku pod tytułem „Lista Schindlera”. W położonym przy ulicy Lipowej muzeum poznasz wojenne losy mieszkańców Krakowa i mieszkających tu Żydów oraz historię podziemnego ruchu oporu walczącego z nazistowską okupacją. Zobacz archiwalne dokumenty i fotografie z tamtego okresu, posłuchaj nagrań radiowych oraz obejrzyj filmy, które unaocznią historię tego miejsca. Podziwiaj zabytkowe przedmioty oraz dynamiczne multimedialne instalacje.

Kraków: Bilet do Fabryki Oskara Schindlera z pominięciem kolejki

6. Kraków: Bilet do Fabryki Oskara Schindlera z pominięciem kolejki

Zarezerwuj bilet wstępu bez kolejki do Fabryki Oskara Schindlera, aby lepiej zrozumieć historię Krakowa pod okupacją hitlerowską. Dowiedz się, jak historia II wojny światowej przenika się z codziennym życiem, a osobiste dramaty poszczególnych ludzi nakładają się na szerszą historię reżimu nazistowskiego. Dzięki biletom wysyłanym bezpośrednio przez e-mail lub WhatsApp, możesz od razu wejść na wystawę bez czekania w kolejce po bilet. Wewnątrz odkryj osobiste historie mieszkańców Krakowa żyjących pod okupacją nazistowskich Niemiec przez prawie 6 lat i dowiedz się więcej o człowieku, który uratował ponad 1000 istnień ludzkich, odwiedzając jego osobiste biuro z symboliczną "Arką Ocalałych". Oryginalna Fabryka Emalii, znana również jako Deutsche Emailwarenfabrik (DEF) Oskara Schindlera, została założona w 1937 roku. Później nazistowskie Niemcy napadły na Polskę 1 września 1939 r. i uważa się, że Oskar Schindler, sudecki Niemiec, który był członkiem NSDAP i agentem Abwehry, przybył do Krakowa 6 września, kiedy wojska niemieckie wkroczyły do Krakowa.

Kraków: Bilet do Fabryki Schindlera z pominięciem kolejki

7. Kraków: Bilet do Fabryki Schindlera z pominięciem kolejki

Zarezerwuj ten bilet wstępu bez kolejki do Fabryki Oskara Schindlera, aby lepiej zrozumieć historię Krakowa pod okupacją hitlerowską. Dowiedz się, jak historia II wojny światowej przenika się z codziennym życiem, a osobiste dramaty poszczególnych ludzi nakładają się na szerszą historię reżimu nazistowskiego. Dzięki biletom wysyłanym bezpośrednio przez e-mail lub WhatsApp, możesz od razu wejść na wystawę bez czekania w długiej kolejce po bilet. Wewnątrz odkryj osobiste historie mieszkańców Krakowa żyjących pod okupacją nazistowskich Niemiec przez prawie 6 lat i dowiedz się więcej o osobie, która uratowała ponad 1000 istnień ludzkich, odwiedzając jego osobiste biuro z symboliczną "Arką Ocalałych". Oryginalna Fabryka Emalii, znana również jako Deutsche Emailwarenfabrik (DEF) Oskara Schindlera, została założona w 1937 roku. Później nazistowskie Niemcy napadły na Polskę 1 września 1939 r. i uważa się, że Oskar Schindler, sudecki Niemiec, który był członkiem NSDAP i agentem Abwehry, przybył do Krakowa 6 września, kiedy wojska niemieckie wkroczyły do Krakowa.

Kraków: 1,5-godzinna wycieczka z przewodnikiem po Fabryce Schindlera

8. Kraków: 1,5-godzinna wycieczka z przewodnikiem po Fabryce Schindlera

Odwiedź Fabrykę Schindlera i odkryj muzeum poświęcone zachowaniu historii tych niesamowitych wydarzeń. Poznaj kontekst historyczny ze swoim ekspertem, aby w pełni zrozumieć historię Oskara Schindlera. Zobacz intymny portret życia Schindlera od jego przedwojennych starań do powojennych losów. Odwiedź jego oryginalne biuro i posłuchaj relacji ocalałych Żydów, których uratował. Wejdź do starej fabryki naczyń emaliowanych i poznaj realia życia codziennego w Krakowie podczas okupacji hitlerowskiej. Zanurz się w przeszłości dzięki rekonstrukcjom pola bitwy z 1939 roku, tętniących życiem ulic Krakowa, miejsc publicznych egzekucji, dworca kolejowego i muru getta żydowskiego. Spotkaj się z ważnymi postaciami działającymi w Krakowie w tym okresie oprócz Schindlera: Hansem Frankiem, papieżem Janem Pawłem II, Amonem Goethem, Sprawiedliwymi wśród Narodów Świata, bojownikami podziemia, kolaborantami i nie tylko.

Kraków: Zwiedzanie samochodem elektrycznym

9. Kraków: Zwiedzanie samochodem elektrycznym

Twoja wycieczka rozpoczyna się obok pomnika Grunwaldu w łatwym do znalezienia miejscu zbiórki. Stamtąd zaczniesz zwiedzać najważniejsze części Krakowa. Rozpocznij od zwiedzania Starego Miasta, w tym Zamku na Wawelu, Bramy Floriańskiej, Barbakanu i Plant. Następnie odkryjesz dzielnice żydowskie, w których znajdują się zapierające dech w piersiach kościoły chrześcijańskie, stare żydowskie synagogi i historyczne budynki dawnego miasta Kazimierz. Następnie odkryjesz pozostałości murów getta i Rynku Głównego Getto, a także Fabrykę Schindlera. Wycieczka zakończy się po 1,5 godzinie przed Fabryką Schindlera, gdzie możesz zdecydować, czy chcesz zostać odwieziony z powrotem do centrum miasta, czy odwiedzić muzeum, a potem wrócić samodzielnie.

Kraków: City Pass z 39 muzeami i atrakcjami

10. Kraków: City Pass z 39 muzeami i atrakcjami

Odkrywaj Kraków we własnym tempie i zgodnie z własnymi zainteresowaniami dzięki 1-, 2- lub 3-dniowej karcie miejskiej. Uzyskaj dostęp do 39 muzeów i zabytków. Zobacz tradycyjny dom mieszczański lub posłuchaj sygnału trąby w gotyckim ceglanym kościele Mariackim. Dowiedz się więcej o bohaterze II wojny światowej, Oscarze Schindlerze, w Fabryce Oskara Schindlera. Odwiedź Aptekę pod Orłem w dawnym getcie i dowiedz się, jak Holokaust wpłynął na krakowskich Żydów. Udaj się do Podziemnego Muzeum Rynku Głównego i spotkaj wampiry. Pełna lista muzeów zostanie dołączona do Twojej karty miejskiej, a aby ułatwić sobie przemieszczanie się między atrakcjami, możesz wybrać kartę z nielimitowanymi przejazdami komunikacją miejską w dzień iw nocy. Muzea objęte kartą miejską to: 1. Fabryka Schindlera 2. Podziemia Rynku Głównego 3. Muzeum Lotnictwa Polskiego 4. Muzeum Książąt Czartoryskich (Dama z gronostajem Leonarda da Vinci) 5. Miejskie Mury Obronne Kraków 6. Muzeum Archeologiczne Kraków 7. Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli 8. Muzeum Stanisława Wyspiańskiego 9. Dom Zwierzyńca 10. Dom Józefa Mehoffera 11. Podziemia kościoła św. Wojciecha 12. Kościół Mariacki 13. Muzeum Historii Fotografii 14. Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka, Archiwum. Biuro 15. Muzeum Historii Akademii Górniczo-Hutniczej 16. Pałac Biskupa Erazma Ciołka 17. Stara Synagoga 18. Muzeum Archidiecezjalne 19. Kamienica Szołayskich 20. Dom Hipolita 21. Opactwo Benedyktynów w Tyńcu 22. Gmach Główny Muzeum Narodowego 23. Regionalne Muzeum Polskiego Modernizmu im. Rydla Rydlowka 24. Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego 25. ul. Pomorska 26. Celestat 27. MOCAK-u 28. Wieża Ratuszowa 29. Wystawa w Nowej Hucie Dzielnica Branice 30. Żydowskie Muzeum Galicja 31. Barbakan 32. Apteka pod Orłem 33. Pałac Krzysztofory 34. Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa Nila 35. Dom Jana Matejki 36. Muzeum Nowej Huty 37. Legendy krakowskie 38. Kopiec Kościuszki

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 113
Sortuj wg:
Strona 1 z 8

Fabryka Oskara Schindlera: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Fabryka Oskara Schindlera? Kliknij tutaj.

Fabryka Oskara Schindlera: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 7824 opinii

Naprawdę wykwalifikowany i słodki przewodnik. Miło jest mieć dźwięk w swoim własnym języku jako dodatek do wykwalifikowanego anglojęzycznego przewodnika. Został wysadzony blisko hotelu po zakończeniu, co było miłym gestem.

doskonały przewodnik towarzyski w wybranym języku, jedyna wada, której nie należy lekceważyć, nie przestrzegano czasu odbioru bez zawracania sobie głowy ostrzeżeniem. Ta niedogodność spowodowała pominięcie programu dnia

Miła wycieczka po dzielnicy żydowskiej i innych obszarach nieco trudniejszych do znalezienia. Muzeum fabryki Schindlera było większe niż myślałem.

Bardzo ciekawa trasa, nawet jeśli dużo poszło dość szybko. Ale pytania były chętnie udzielane!

Хороший вариант для первой экскурсии. то бы понять, то вам интересно.