Dodaj daty

Exeter College, Oxford

Exeter College, Oxford – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Oxford: Uniwersytet i piesza wycieczka po mieście

1. Oxford: Uniwersytet i piesza wycieczka po mieście

Dołącz do przewodnika z wykształceniem uniwersyteckim, który ma wieloletnie doświadczenie i lokalną wiedzę na temat Oxford City i uczelni. Zobacz marzycielskie iglice jednego z najstarszych uniwersytetów na świecie podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Wejdź do niektórych z najbardziej historycznych uczelni w mieście, takich jak New College, założony w 1379 roku i ostatnio widziany w filmach o Harrym Potterze i produkcjach telewizyjnych inspektora Morse'a i Lewisa. Odwiedź Exeter College, założony w 1314 roku i kolejny ulubiony podczas większości wycieczek. Zatrzymaj się przy Hertford College z romantyczną fasadą i Mostem Westchnień, natychmiast rozpoznawalnymi z Brideshead Revisited. Zobacz Bibliotekę Uniwersytecką i poznaj system kolegialny unikalny dla Oksfordu i Cambridge. Odkryj słynnych absolwentów, którzy studiowali i wykładali na uniwersytecie, w tym niesławnego doktora Spoonera, którego portrety wiszą w New College Dining Hall i którego nazwa pochodzi od zabawnego fenomenu lingwistycznego, jakim są łyżeczki.

Oxford: C.S. Lewis i J.R.R. Tolkien - wycieczka piesza z przewodnikiem

2. Oxford: C.S. Lewis i J.R.R. Tolkien - wycieczka piesza z przewodnikiem

Dowiedz się więcej o Inklingach, nieformalnej literackiej grupie dyskusyjnej związanej z Uniwersytetem Oksfordzkim, zapoznając się jednocześnie z historią miasta i życiem uniwersyteckim. Zobacz inspirujące zabytki związane z C.S. Lewisem i J.R.R. Tolkienem podczas 2-2,5-godzinnej wycieczki po miejscach, w których pracowali i odpoczywali, w tym pubach, które lubili. W Magdalen odkryj piękną średniowieczną salę, kaplicę i czworobok, a także piękne ogrody i park jeleni. Spaceruj śladami C.S. Lewisa i jego przyjaciół wzdłuż słynnej ścieżki Addisona, gdzie spacerowali w wiele letnich wieczorów, aby omówić swoje pomysły. Oprócz kolegiów, Twój kompetentny przewodnik zabierze Cię na trasę przez miasto Oxford, aby zobaczyć wiele słynnych zabytków. Odwiedź kościół uniwersytecki St. Mary's, w którym C.S. Lewis rozwijał swoje idee poprzez kazania. Posłuchaj o kardynale Newmanie, który również wygłaszał tam kazania, i dowiedz się o oksfordzkich męczennikach - Latimerze, Ridleyu i Cranmerze - z czasów "Krwawej Mary". Postój w pubie lub na posiłek jest opcjonalny. Wiele osób, które rezerwują tę wycieczkę, jest absolwentami teologii, ale przewodnicy niekoniecznie są osobami religijnymi, a raczej bardzo dobrze wykształconymi i ciekawskimi osobami. W dniach, w których Magdalen może być zamknięty, zastąpimy wejście do college'u Tolkiena o nazwie Exeter College. Jeśli żadna z uczelni nie będzie otwarta, uprzedzimy Cię przed wycieczką i zaoferujemy bezpłatną zmianę terminu lub anulowanie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Oksfordzkie legendy i zabytki literackie” Wycieczka z przewodnikiem

3. Oksfordzkie legendy i zabytki literackie” Wycieczka z przewodnikiem

Od Opowieści z Narnii i Alicji w Krainie Czarów po Władcę Pierścieni i jego mroczne materiały, co takiego jest w Oksfordzie, że zainspirowało kilka klasyków fantasy? Podczas tej pieszej wycieczki słyszy historie o tym, jak sam Oksford pielęgnował umysły tych gigantów literatury fantasy. Zobacz, gdzie żyli, pracowali i bawili się słynni twórcy tych tytułów, a także poznaj ich ulubione miejsca. Będziesz zdumiony ogromem talentów i wyobraźni skupionych w jednym mieście. Zaczynając przed Carfax Tower, będziesz wędrować przez centrum miasta i wzdłuż Board Walk, po drodze usłyszysz o Alicji Liddell, prawdziwej inspiracji Alicji w Krainie Czarów Lewisa Carrolla . Pokażę ci miejsca, w których kręcono Harry'ego Pottera JK Rowling, z Uniwersytetem Oksfordzkim zaadaptowanym na Hogwart. Wkroczymy do świata His Dark Materials Philipa Pullmana, gdzie pójdziesz śladami Willa i Lyry i udasz się przez Radcliffe Square do Bodleian Library. Po wędrówce po różnych częściach uniwersytetu Twoja wycieczka dobiegnie końca przed pubem Eagle and Child, popularnym miejscem spotkań Inklingów, nieformalnego klubu literackiego na początku do połowy XX wieku. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem fantastyki, literatury klasycznej, nowicjuszem w Oksfordzie, czy po prostu ciekawskim, ta wycieczka oferuje fascynujące spojrzenie na inny świat - świat wyobraźni!

Oksford: CS Lewis i JRR Tolkien Walking Tour

4. Oksford: CS Lewis i JRR Tolkien Walking Tour

Poznaj życie i twórczość JRR Tolkiena i CS Lewisa, dwóch najsłynniejszych absolwentów Uniwersytetu Oksfordzkiego. Wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po Oksfordzie, aby zobaczyć, gdzie ci pisarze studiowali, mieszkali i pracowali. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w centrum miasta, aby rozpocząć swoją przygodę. Przejdź obok Exeter College, gdzie studiował Tolkien, i zobacz kościół uniwersytecki, w którym głosił Lewis podczas drugiej wojny światowej. Przejdź się obok pubu Eagle & Child, gdzie Inklingowie spotykali się w każdy wtorek, aby porozmawiać o swojej pracy. Posłuchaj o uczelniach, w których nauczali Tolkien i Lewis, i posłuchaj historii opowiadanych przez twojego przewodnika. Dowiedz się więcej o wyjątkowym stylu pisania tych pisarzy i ich wpływie na literaturę angielską. Cofnij się w czasie i poczuj, jak wyglądał Oksford na początku XX wieku.

Oksford: Pre-Raphaelite Walking Tour z Exeter College

5. Oksford: Pre-Raphaelite Walking Tour z Exeter College

Odkryj historię Oksfordu, system kolegialny i słynnych absolwentów, którzy studiowali i wykładali na uniwersytecie. Na Uniwersytecie Oksfordzkim znajduje się 38 kolegiów, ale wycieczka skupi się na Exeter College, który obecnie nadal przyjmuje studentów sztuk pięknych. Dowiedz się od lokalnego przewodnika ciekawych faktów na temat artystów prerafaelitów. Grupa ta dążyła do powrotu do bogactwa szczegółów, intensywnych kolorów i złożonych kompozycji włoskiej sztuki Quattrocenta. Odkryj także historię dwóch artystów, którzy byli częścią tego ruchu, Williama Morrisa i Edwarda Burne Jonesa. Ta wycieczka obejmuje specjalny dostęp, który normalnie nie jest dostępny dla publiczności, aby zobaczyć wnętrze wiktoriańskiej biblioteki w Oxford Union. To miejsce, w którym nasi słynni artyści stworzyli freski z legendy arturiańskiej, kiedy byli amatorami. Wreszcie, jeśli będzie to możliwe, odwiedzimy Exeter College z kaplicą i gobelinem Magów. Przejście z frontowego czworoboku prowadzi do ogrodu kolegium. Ciesz się najlepszymi widokami na Oxford i dostrzeż Radcliffe Square, w tym All Souls College i Radcliffe Camera. Uwaga: jeśli uczelnia Exeter jest zamknięta, uprzedzę Cię o tym przed wycieczką. Istnieją jednak alternatywne miejsca, w których możemy zastąpić wejście do college'u uniwersytetu w Oksfordzie, takie jak Keble College.

Oxford: Wycieczka po mieście i uniwersytecie z wstępem do college'u w cenie

6. Oxford: Wycieczka po mieście i uniwersytecie z wstępem do college'u w cenie

Jesteśmy małym zespołem pełnych pasji gawędziarzy, którzy tchną życie w opowieści i legendy ukryte w starożytnych murach Oksfordu. Nie tylko tu mieszkamy, ale jesteśmy ekspertami w dziedzinie historii Oksfordu i okolic - jesteśmy dumni z naszego przyjaznego i cierpliwego podejścia, zapewniając, że każdy uczestnik naszych wycieczek czuje się mile widziany, włączony i doceniony. Twoja prywatna wycieczka piesza trwa około 2 godzin dla maksymalnie 8 osób. Odwiedzimy uczelnię (w zależności od dostępności otwarcia), która jest wliczona w cenę Twojego biletu. Jesteśmy bardzo elastyczni, możesz wybrać godzinę rozpoczęcia prywatnej wycieczki pieszej po Oksfordzie. Tak więc, niezależnie od tego, czy szukasz spokojnego spaceru po urokliwych uliczkach Oksfordu, głębokiego zanurzenia się w jego historii literackiej, czy też posmakowania tętniącej życiem energii historii Oksfordu, pozwól nam być Twoimi towarzyszami w przygodzie, która rozpali Twoją ciekawość i pozostawi cenne wspomnienia. Spotykamy się przed wejściem do hotelu Randolph, naprzeciwko wejścia do muzeum Ashmolean. Możemy być elastyczni, jeśli chodzi o miejsce zbiórki. Odwiedzimy między innymi następujące miejsca (w zależności od dostępności) * Pomnik Męczenników * Najstarszy College w Oksfordzie * Teatr Sheldonian * Most Westchnień * Biblioteka Bodlejańska * The Radcliffe Camera * Kryty Rynek Zakończymy na Broad Street, w centrum Oksfordu - gotowi, abyś mógł kontynuować zwiedzanie! Nie możemy się doczekać spotkania z Tobą!

Liczba znalezionych atrakcji: 8
Sortuj wg::

Exeter College, Oxford: najlepsze atrakcje w pobliżu

Exeter College, Oxford: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Exeter College, Oxford? Kliknij tutaj.