Dodaj daty

Europejskie Centrum Solidarności

Europejskie Centrum Solidarności

Europejskie Centrum Solidarności – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Gdańsk: Zwiedzanie miasta wózkiem golfowym

1. Gdańsk: Zwiedzanie miasta wózkiem golfowym

Zapraszamy do zwiedzania Gdańska z nami wygodnym wózkiem golfowym! Ciesz się zwiedzaniem najciekawszych i historycznych miejsc w mieście i jego historii. Nasi dobrze przygotowani przewodnicy dbają o to, aby Twoja wycieczka była wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem. Jesteśmy oddani zadowoleniu klientów. Oferowane przez nas wycieczki są odpowiednie dla osób w każdym wieku, a także dla osób niepełnosprawnych. Oferujemy również spersonalizowane wycieczki. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub specjalne życzenia, które chcesz złożyć, skontaktuj się z nami, chętnie Ci pomożemy. Chcesz z bliska poznać miasto Gdańsk, jego historię i kulturę, wycieczka z nami będzie najlepszą opcją. Witam!

Gdańsk: Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście z legendami i faktami

2. Gdańsk: Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście z legendami i faktami

Gdańsk jest głównym polskim portem morskim, ośrodkiem przemysłowym i symbolicznym miejscem, w którym wraz z ruchem Solidarności rozpoczął się upadek komunistycznego bloku wschodniego. Odkryj fascynujące fakty historyczne i legendy o tym historycznym przemysłowym mieście nadmorskim. Zakochaj się w pięknym gdańskim Starym Mieście. Podczas 2-godzinnej wycieczki poznasz podstawowe informacje o mieście, wskazówki dotyczące najlepszych lokalnych restauracji, pubów i sklepów z pamiątkami. Wycieczka rozpocznie się przy głównym wejściu do średniowiecznych murów miejskich, Bramie Wyżynnej, dalej przez Złotą Bramę i wzdłuż zabytkowej ulicy Długiej do Długiego Targu. W bijącym sercu Starego Miasta zobaczysz średniowieczne zabytki architektury, takie jak gdański ratusz, Złotą Kamienicę i XVII-wieczną Fontannę Neptuna. Odwiedzicie również dawne miejsce spotkań miejskich kupców, Dwór Artusa, który obecnie służy jako oddział Muzeum Historycznego Gdańska ze zbiorami lokalnej historii i sztuki. Podążaj za swoim prywatnym przewodnikiem do Zielonej Bramy, aby podziwiać malowniczy widok na Motławę. Kolejnym punktem zainteresowania będzie strzelista Bazylika Mariacka. Wejdź do jednego z największych ceglanych kościołów na świecie, aby zobaczyć wielki kościół z ozdobnym ołtarzem, organami i królewską kaplicą. Wycieczka piesza zakończy się w XVII-wiecznej Wielkiej Zbrojowni, która jest jednym z najwspanialszych przykładów architektury renesansowej w mieście. Wybierz opcję 3-godzinną, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o Gdańsku i zwiedzić inne części urokliwego Starego Miasta. Przedłużona trasa obejmuje wyspy na Motławie. Wybierz się na spacer po przebudowanej Wyspie Spichrzów, aby zobaczyć stare ceglane budowle i ruiny magazynów oraz poznać historyczne tło handlu w mieście. Na Starym Mieście w Ołowiance zobaczysz także piękną Bałtycką Salę Symfoniczną z czerwonej cegły. Wybierz opcję 4-godzinną, aby wzbogacić swoje wrażenia z Gdańska o wizytę w kościele św. Brygidy. Ta ukryta perełka Starego Miasta jest najbardziej znana jako sanktuarium dla przywódców Solidarności w stanie wojennym. Na jednych z ogromnych drzwi kościoła można zobaczyć różne sceny Solidarności od sierpnia 1980 r. do wprowadzenia stanu wojennego w grudniu 1981 r. Oprócz fascynującego tła historycznego w kościele znajduje się również ekspozycja przedmiotów sakralnych oraz niezwykły bursztynowy ołtarz, wykonany z najbardziej rozpoznawalnego surowca tego regionu. Opcja 6-godzinna zapewni Ci pełne doświadczenie Gdańska, z trasą rozciągającą się od Starego Miasta do Głównego Miasta. Zobacz Pomnik Poległych Stoczniowców 1970, upamiętniający tych robotników, którzy zginęli w antykomunistycznych zamieszkach, i odwiedź Europejskie Centrum Solidarności. W tym nowoczesnym muzeum dowiesz się o zamieszkach Solidarności i wybitnym ruchu związkowym, który zapoczątkował koniec komunistycznego rządu w Polsce. To pozycja obowiązkowa dla miłośników historii!

Gdańsk: historia komunizmu, Europejskie Centrum Solidarności

3. Gdańsk: historia komunizmu, Europejskie Centrum Solidarności

Czy wiesz, co wydarzyło się 31 sierpnia 1980 roku? Poznaj największy sukces obywatelski we współczesnej historii Polski – zwycięską Solidarność. Wyrusz w komunistyczną wycieczkę po Gdańsku i odkryj historię rewolucji, która doprowadziła do upadku bloku komunistycznego. Podczas 2-godzinnej wycieczki dowiesz się dogłębnie o Polsce z czasów komunistycznych i narodzinach demokracji w bloku wschodnim. Odwiedź Europejskie Centrum Solidarności (ESC) z biletami wstępu bez kolejki, które pozwolą Ci ominąć tłumy. W tym nowoczesnym muzeum krok po kroku przejdziesz przez historię Solidarności. Zobaczysz oryginalne Tablice 21 Postulatów - pisemne żądania, które strajkujący w Stoczni im. Lenina (obecnie Stocznia Gdańska) wysunęli przeciwko władzom w 1980 r., a także inne dokumenty i zdjęcia dokumentujące walkę związkową o wolność - strajki , obrady okrągłego stołu z 1989 r. i pierwsze pluralistyczne wybory w Polsce od 1947 r. Dowiedz się więcej o Lechu Wałęsie, Annie Walentynowicz i innych bohaterach, którzy przewodzili rewolucji. Twój prywatny przewodnik pomoże ci zrozumieć wystawy i kontekst historyczny stojących za strajkami Solidarności i ich spuściznę w pozostałej części Europy Wschodniej. Wybierz opcję 4-godzinną, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o PRL-u i komunizmie. Zobacz Plac Solidarności i posłuchaj tragicznej historii stojącej za Pomnikiem Poległych Stoczniowców 1970. Odwiedź historyczne miejsce podpisania „Porozumienia Gdańskiego” z 31 sierpnia 1980 r. – Centrum Ochrony Robotników Stoczni Gdańskiej, zwane także Salą BHP. Ostatnim przystankiem będzie Stocznia Gdańsk, gdzie w 1980 roku 17 000 stoczniowców rozpoczęło cywilny opór przeciwko reżimowi komunistycznemu. Zgodnie z tradycją PRL-u zaprosimy Cię również na kieliszek polskiej wódki.

Wycieczka z przewodnikiem na skuterze elektrycznym Stoczni Solidarność

4. Wycieczka z przewodnikiem na skuterze elektrycznym Stoczni Solidarność

Stocznia była niegdyś jednym z największych i najbardziej znaczących ośrodków przemysłowych w Europie. To także kolebka ruchu robotniczego Solidarność, który odegrał znaczącą rolę w upadku komunizmu w Polsce. Podczas wycieczki będzie można zobaczyć Pomnik Poległych Stoczniowców, Europejskie Centrum Solidarności, Biuro BHP, Ulice Elektryków oraz Stocznię Kaiser. Oprócz atrakcji historycznych odkryjesz również, że stocznia tętni życiem, z licznymi restauracjami, galeriami i klubami muzycznymi.

Wycieczka z przewodnikiem po Grand Gdańsku na skuterze elektrycznym

5. Wycieczka z przewodnikiem po Grand Gdańsku na skuterze elektrycznym

To 2,5-godzinne doświadczenie obejmuje wycieczkę po Stoczni, podczas której odkryjesz takie miejsca, jak Stocznia Cesarska, Europejskie Centrum Solidarności, Plac Trzech Krzyży i Ulica Elektryków. Druga część tej wycieczki prowadzi przez Stare Miasto w Gdańsku. Podczas przejażdżki wąskimi uliczkami Starego Miasta odkryjesz urokliwe zaułki, malownicze place i piękne renesansowe kamienice. Zobaczysz takie miejsca jak Stare Miasto, Długi Targ, Fontanna Neptuna, Złota Brama, Muzeum II Wojny Światowej czy Poczta Polska. Grand Gdansk Tour to okazja do zanurzenia się w bogatej historii, dziedzictwie kulturowym i pięknie architektonicznym tego niezwykłego miasta. Zapewnia wszechstronną eksplorację zarówno nowoczesnych, jak i historycznych aspektów Gdańska, zapewniając pełne doświadczenie wszystkich atrakcji i ukrytych klejnotów. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię dziedzictwo przemysłu stoczniowego, historia Solidarności, czy też wspaniałe zabytki Starego Miasta, ta wycieczka oferuje idealne połączenie odkrywania i przygody. Przygotuj się na odkrywanie skarbów Gdańska i tworzenie niezapomnianych wspomnień.

Gdańsk: Podstawowa wycieczka rowerowa

6. Gdańsk: Podstawowa wycieczka rowerowa

Jako lokalny przewodnik mogę pokazać Ci wszystko i jeszcze więcej, i jeszcze więcej. Jako osoba urodzona w Gdańsku mam do zaoferowania prawdziwą historię opowiedzianą przez prawdziwych ludzi; Odkryj korzyści -Usługi zwiedzania w rozsądnej cenie -Dostosowane wyłącznie dla Ciebie -Relaksująca atmosfera sprawi, że poczujesz się dobrze, ponieważ jesteś na wakacjach -Prawdziwi przewodnicy zapewnią Ci autentyczne doświadczenie kulturalne. -Oryginalne polskie doświadczenia kulturowe, słowiański styl życia i sposób myślenia -Obsługa zwiedzania w rozsądnej cenie, której nie zapewni żadne inne Gdańskie Biuro Turystyczne. Moje wycieczki z przewodnikiem są właśnie dla Ciebie

Liczba znalezionych atrakcji: 7
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Europejskie Centrum Solidarności: najlepsze atrakcje w pobliżu

Europejskie Centrum Solidarności: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Europejskie Centrum Solidarności? Kliknij tutaj.

Europejskie Centrum Solidarności: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 41 opinii

Wycieczka była absolutnie doskonała. Nasz przewodnik Marek bardzo kompetentnie przedstawił nam swoje miasto. Po prostu fajnie było posłuchać jego historii i uzyskać dobry przegląd Gdańska. Dał nam dalsze wskazówki dotyczące wycieczek i bardzo dobrą rekomendację restauracji, którą z wdzięcznością przyjęliśmy. Nasz 16-letni syn również świetnie się bawił podczas tej wycieczki.

Nasza wycieczka z Kariną była nie tylko bardzo pouczająca, ale także zabawna. Karinie udało się zawrzeć wiele informacji w małych anegdotach, które pozostały w nas nawet później. Dobrze poradziła sobie także z dość zmienną pogodą. Świetnie się bawiliśmy i możemy tylko polecić prywatną wycieczkę.

Gdańsk to piękne miasto, w którym jest tak wiele do odkrycia. Merek był wspaniałym przewodnikiem, który zapewnił szeroki zakres informacji i historii. Wyjechaliśmy z większym zrozumieniem ruchu solidarnościowego. Jeden dzień w Gdańsku to za krótko. Szkoda, że nie mogliśmy zostać dłużej.

Karina przybliżyła nas do swojego miasta z dużą miłością i wiedzą w ciągu 4 zabawnych godzin. Ogromny wkład w to miała Twoja doskonała znajomość języka niemieckiego. Najlepsza rekomendacja jako przewodnik dla niemieckich turystów. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

Nasza przewodniczka Karina wprowadziła nas (grupę 11 dorosłych osób z Osnabrück) w miasto Gdańsk i jego historię w zabawny, humorystyczny i uzasadniony sposób w ciągu 2 godzin, które minęły. Doskonały przewodnik i świetna promocja tego pięknego miasta.