Dodaj daty

Europejskie Centrum Solidarności

Europejskie Centrum Solidarności – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Gdańsk: Zwiedzanie miasta wózkiem golfowym

1. Gdańsk: Zwiedzanie miasta wózkiem golfowym

Zapraszamy do zwiedzania Gdańska z nami wygodnym wózkiem golfowym! Ciesz się zwiedzaniem najciekawszych i historycznych miejsc w mieście i jego historii. Nasi dobrze przygotowani przewodnicy dbają o to, aby Twoja wycieczka była wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem. Jesteśmy oddani zadowoleniu klientów. Oferowane przez nas wycieczki są odpowiednie dla osób w każdym wieku, a także dla osób niepełnosprawnych. Oferujemy również spersonalizowane wycieczki. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub specjalne życzenia, które chcesz złożyć, skontaktuj się z nami, chętnie Ci pomożemy. Chcesz z bliska poznać miasto Gdańsk, jego historię i kulturę, wycieczka z nami będzie najlepszą opcją. Witam!

Prywatna piesza wycieczka po Gdańsku: legendy i fakty

2. Prywatna piesza wycieczka po Gdańsku: legendy i fakty

Poznaj fakty oraz legendy związane z Gdańskiem i zobacz główne atrakcje miasta podczas prywatnej wycieczki pieszej. Przyjrzyj się dawnym bramom miejskim, w tym Bramie Wyżynnej, otwierającej Drogę Królewską. Posłuchaj o tym, jak dawniej droga ta była dostępna wyłącznie dla władców. Kontynuuj spacer na Długi Targ oraz do ratusza. Przejdź obok fontanny Neptuna oraz Dworu Artusa, aby zobaczyć dawny punkt spotkań kupców miejskich, a obecnie oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Wejdź na dziedziniec, aby zobaczyć ściany pokryte fryzami z postaciami mitologicznymi i historycznymi. Udaj się do Zielonej Bramy z widokiem na Motławę. Później odwiedź kościół Mariacki, największy ceglany gotycki kościół na świecie. Zakończ dwugodzinne zwiedzanie w imponującej Wielkiej Zbrojowni i podziwiaj jeden z najwspanialszych przykładów architektury renesansowej w mieście. Posłuchaj szczegółowych wyjaśnień przewodnika dotyczących architektury i poznaj średniowieczną historię miasta oraz jego życie współczesne. Jeśli wybierzesz wycieczkę trzygodzinną, zwiedź także inne części starówki oraz wyspy na Motławie. Odkryj uroczą Wyspę Spichrzów oraz jej architekturę i jachty. Zobacz niesamowity budynek Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Przedłużając zwiedzanie do 4 godzin, możesz wejść do bazyliki św. Brygidy i zobaczyć unikatowy ołtarz wykonany z bursztynu, najważniejszego surowca w regionie. Skorzystaj ze wstępu wliczonego w cenę i zachwyć się niezwykłymi zdobieniami na sklepieniach i ścianach.  Podczas wycieczki 6-godzinnej zwiedzisz całe Stare Miasto i Główne Miasto. Dzięki przewodnikowi poznasz najważniejsze informacje o mieście, a także ciekawostki i legendy. Zwiedzisz każdy zakątek miasta oraz odwiedzisz Europejskie Centrum Solidarności – jedno z najnowocześniejszych muzeów w Europie. Zobaczysz poruszające wystawy oraz pouczające instalacje dotyczące historii Polski i Gdańska.

Gdańsk: Zwiedzanie miasta elektrycznym wózkiem golfowym

3. Gdańsk: Zwiedzanie miasta elektrycznym wózkiem golfowym

Odkryj to, co najlepsze w Gdańsku podczas 1-godzinnej prywatnej wycieczki z przewodnikiem obejmującej główne atrakcje miasta. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się, gdy kompetentny przewodnik przedstawi historię, dzielnice i atrakcje Gdańska. Trasa odwiedza następujące atrakcje: • Brama Wyżynna • Wieża Więzienna i Sala Katowni • Złota Brama • Wielka Zbrojownia • Kościół Mariacki • Dwór Bractwa św. Jerzego • Wyspa Spichrzów • Dźwig • Kościół św. Jana • Poczta Polska • Plac Solidarności • Muzeum II Wojny Światowej • Stocznie • Europejskie Centrum Solidarności

Gdańsk: historia komunizmu, Europejskie Centrum Solidarności

4. Gdańsk: historia komunizmu, Europejskie Centrum Solidarności

Czy wiesz, co wydarzyło się 31 sierpnia 1980 roku? Dowiedz się więcej o największym sukcesie obywatelskim we współczesnej historii Polski – zwycięskim ruchu Solidarności. Weź udział w wycieczce śladami komunizmu po Gdańsku i odkryj historię rewolucji, która doprowadziła do upadku bloku komunistycznego. W trakcie 2-godzinnej wycieczki poznasz dogłębnie losy Polski z czasów komunizmu i posłuchasz o narodzinach demokracji w bloku wschodnim. Odwiedź Europejskie Centrum Solidarności (ECS) z biletami wstępu bez kolejki, dzięki którym unikniesz tłumów. W tym nowoczesnym muzeum poznasz krok po kroku historię Solidarności. Zobaczysz oryginalne Tablice z 21 postulatami, czyli pisemne żądania, które strajkujący w Stoczni Gdańskiej im. Lenina (obecnie Stocznia Gdańsk) wysunęli wobec władz w 1980 roku. Znajdują się tam też inne dokumenty i zdjęcia będące świadectwem walki związków zawodowych o wolność, w tym strajków, rozmów przy okrągłym stole w 1989 roku i pierwszych wolnych wyborów w Polsce od 1947 roku. Dowiedz się więcej o Lechu Wałęsie, Annie Walentynowicz i innych bohaterach, którzy przewodzili rewolucji. Dzięki prywatnemu przewodnikowi zrozumiesz lepiej wystawy i kontekst historyczny strajków solidarnościowych oraz ich znaczenie dla innych krajów Europy Wschodniej. Wybierz opcję wycieczki 4-godzinnej, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej (powszechnie znanej jako PRL) i komunizmie. Zobacz plac Solidarności i poznaj tragiczną historię stojącą za Pomnikiem Poległych Stoczniowców 1970. Odwiedź Salę BHP – historyczne miejsce, gdzie 31 sierpnia 1980 roku podpisano porozumienia sierpniowe. Ostatnim przystankiem będzie Stocznia Gdańska, gdzie w 1980 roku 17000 stoczniowców rozpoczęło strajk przeciwko reżimowi komunistycznemu. Zgodnie z tradycją PRL-u otrzymasz też zaproszenie na kieliszek polskiej wódki.

Wycieczka z przewodnikiem na skuterze elektrycznym Stoczni Solidarność

5. Wycieczka z przewodnikiem na skuterze elektrycznym Stoczni Solidarność

Stocznia była niegdyś jednym z największych i najbardziej znaczących ośrodków przemysłowych w Europie. To także kolebka ruchu robotniczego Solidarność, który odegrał znaczącą rolę w upadku komunizmu w Polsce. Podczas wycieczki będzie można zobaczyć Pomnik Poległych Stoczniowców, Europejskie Centrum Solidarności, Biuro BHP, Ulice Elektryków oraz Stocznię Kaiser. Oprócz atrakcji historycznych odkryjesz również, że stocznia tętni życiem, z licznymi restauracjami, galeriami i klubami muzycznymi.

Gdańsk: Podstawowa wycieczka rowerowa

6. Gdańsk: Podstawowa wycieczka rowerowa

Jako lokalny przewodnik mogę pokazać Ci wszystko i jeszcze więcej, i jeszcze więcej. Jako osoba urodzona w Gdańsku mam do zaoferowania prawdziwą historię opowiedzianą przez prawdziwych ludzi; Odkryj korzyści -Usługi zwiedzania w rozsądnej cenie -Dostosowane wyłącznie dla Ciebie -Relaksująca atmosfera sprawi, że poczujesz się dobrze, ponieważ jesteś na wakacjach -Prawdziwi przewodnicy zapewnią Ci autentyczne doświadczenie kulturalne. -Oryginalne polskie doświadczenia kulturowe, słowiański styl życia i sposób myślenia -Obsługa zwiedzania w rozsądnej cenie, której nie zapewni żadne inne Gdańskie Biuro Turystyczne. Moje wycieczki z przewodnikiem są właśnie dla Ciebie

Europejskie Centrum Solidarności: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Europejskie Centrum Solidarności? Kliknij tutaj.

Europejskie Centrum Solidarności: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 41 opinii

Prywatna wycieczka była bardzo pouczająca. Nasz przewodnik Roberto był bardzo kompetentny iw ciągu 2 godzin podsumował historię Gdańska i jego najnowsze wydarzenia jako Solidarność. Spacerując po muzeum i słuchając wydarzeń, które doprowadziły do upadku komunizmu, zdawał się przeżywać te tragiczne chwile, podziwiając odwagę Polaków walczących o wolność. Gorąco polecam tę wycieczkę z doświadczonym przewodnikiem, takim jak nasz, aby móc zrozumieć i poznać historię z bliska.

Bardzo kompetentna i bogata w wiedzę Pani przewodnik. Super przekaz dla najmłodszych: dziewczynki 9 i 11 lat. Szczerze polecam A+++

Bardzo fajna wycieczka z doskonałym przewodnikiem. Polecam wszystkim!