Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Etyek

Etyek

Etyek – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Budapesztu: Półdniowa wycieczka Etyek Wine Tour z posiłkiem

1. Z Budapesztu: Półdniowa wycieczka Etyek Wine Tour z posiłkiem

Twoja półdniowa wycieczka rozpocznie się odbiorem z hotelu klimatyzowanym minibusem. Weź udział w przejażdżce do regionu winiarskiego Etyek, który położony jest w odległości zaledwie pół godziny drogi od Budapesztu. Po drodze dowiesz się o fascynującej historii Węgier i posłuchasz o długiej i bogatej tradycji winiarskiej kraju. Po przybyciu do miejscowości Etyek odwiedzisz 2 wyjątkowe winnice. Te małe, rodzinne winnice produkują około 15 000 do 20 000 butelek wina rocznie i są one głównie sprzedawane w wybranych restauracjach i prosto z piwnic. Udaj się na wycieczkę po piwnicach i skosztuj 4 win w każdej z winnic. Zakończ dzień rustykalnym, 3-daniowym posiłkiem domowym. Delektuj się klasycznymi daniami kuchni węgierskiej i przedyskutuj swoje winiarskie odkrycia, delektując się posiłkiem i być może popijając jedzenie winem. Po wycieczce i posiłku zostaniesz przewieziony(-a) z powrotem do hotelu w Budapeszcie.

Z Budapesztu: półdniowa wycieczka po winach Etyek

2. Z Budapesztu: półdniowa wycieczka po winach Etyek

Po odbiorze z miejsca zakwaterowania w Budapeszcie lub innej dogodnej lokalizacji spotkaj się ze swoim przewodnikiem i wskocz do swojego pojazdu. Następnie udaj się do małej węgierskiej wioski Etyek, aby rozpocząć wycieczkę. Po drodze podziwiaj wspaniałe widoki na pagórki, na których znajdują się jedne z najmłodszych i najszybciej rozwijających się winnic na Węgrzech. Podczas wycieczki zobacz tradycyjne winnice i piwnice winne, spotkaj się z przyjaznymi lokalnymi winiarzami i doświadcz autentycznej, ciepłej gościnności węgierskiej wsi. Po drodze skosztuj lokalnie produkowanego węgierskiego wina musującego i uzyskaj wgląd w delikatne smaki w swoim kieliszku. Dowiedz się o rozwijającej się kulturze produkcji wina w regionie i słuchaj, jak Twój przewodnik rzuca światło na zachodzące procesy. Następnie delektuj się bajecznym zimnym talerzem słynnych węgierskich przysmaków, zanim wygodnie wrócisz do swojego hotelu w Budapeszcie.

Etyek Village Prywatna 4-godzinna wycieczka po winach z Budapesztu

3. Etyek Village Prywatna 4-godzinna wycieczka po winach z Budapesztu

Region Etyek jest najbardziej znany z win musujących, aw szczególności szampanów Törley. Z coraz większym powodzeniem produkowane są tu także świeże, pachnące i eleganckie wina białe, takie jak Chardonnay, włoski Riesling, Riesling, Pinot Blanc, Sauvignon Blanc. Podczas tej 4-godzinnej prywatnej wycieczki odwiedzisz wioskę Etyek, a także winnicę i piwnicę winną z profesjonalnym przewodnikiem. Dowiesz się o procesie produkcji i będziesz miał okazję spróbować lokalnych win. Dowiedz się o węgierskiej kulturze wina i wybierz butelkę do kupienia jako pamiątkę z wizyty. Zrób sobie przerwę, aby zjeść smaczny lunch w towarzystwie jednego z lokalnych win.

Etyek: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Etyek? Kliknij tutaj.

Etyek: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8
(238 recenzji)

Ładna wycieczka po winach po dzielnicy Etyek tuż pod Budapesztem. Zostaliśmy odebrani w pobliskim hotelu, 5 minut spacerem od naszego. Jechaliśmy minibusem z klimatyzacją. Statystyki nie były zbyt komfortowe. W pierwszej winnicy podano nam chleb, oliwkę i ser. Do picia była woda, co było dużym plusem ze względu na upał, oraz dwa białe wina, jedno różowe i jedno czerwone. Dobre wina w piwnicy z winami. Druga lokalizacja znajdowała się na patio rodzinnej winnicy. Mieliśmy dwa dania: zupę i deser. Pyszne rzeczy. Dobre wino, dwa białe, jedno różowe i czerwone syrah.

Cóż za cudowna wycieczka! Odbiór zgodnie z ustaleniami i na czas, miło bawiła się grupa osób podczas wycieczki. Przewodnik był naprawdę miły, bardzo przyjazny i wciągający. Wyjaśniłem wiele na temat historii Budapesztu i wina. Odwiedzani winiarze pracowali w różnych miejscach, więc nigdy się nie nudziłeś i nie robiłeś wszędzie tego samego. Mnóstwo niesamowitego wina do smaku. Na koniec bardzo smaczny domowy obiad. Świetnie się bawiliśmy, na pewno zrobiłbym to jeszcze raz! Dobrze zrobiony!

Poranna wycieczka była wspaniałym przeżyciem. Odwiedziliśmy dwie winiarnie i skosztowaliśmy ośmiu różnych win. Nasz przewodnik był super. Ponadto transport odbył się na czas i przebiegł bardzo sprawnie. Jedynym dużym rozczarowaniem w cenie wycieczki było jedzenie, czyli bez smaku rosół. Poza tym wszystko było świetnie!

Wycieczka gorąco polecana, mała grupa (11 osób). Wizyta w 2 małych firmach winiarskich, bardzo osobista, bardzo dobrzy gospodarze i doskonałe wina. Imi nasz przewodnik po prostu świetny i bardzo uprzejmy. Obiad bardzo dobry i regionalny, wariant wegetariański możliwy po wcześniejszym zamówieniu.

Przeszło moje oczekiwania! Świetnie się bawiliśmy ze wspaniałymi ludźmi. Niesamowite, jak furgonetka zaczyna cicho i pod koniec wszyscy ze sobą rozmawiają :) Świetnie!!