Opis tej atrakcji został przetłumaczony automatycznie. Kliknij tutaj, aby zobaczyć oryginalną wersję (język angielski).
Przygoda

Taormina and Catania: Etna Exploration and Cave Tour

Taormina and Catania: Etna Exploration and Cave Tour

Organizator atrakcji: Roberto Reina - Etna Unlimited

Od 326,86 zł za osobę

Eksploruj Etnę podczas tej ekscytującej wycieczki terenowej i wędrówki. Podczas tej półdniowej wizyty w najwyższym czynnym wulkanie w Europie doświadczysz rewelacyjnych widoków, odkryjesz wulkaniczną jaskinię i zjedziesz z drogi, odkrywając region.

Informacje

Darmowa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Obowiązują specjalne środki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Dowiedz się więcej
Zarezerwuj teraz i zapłać później
Zachowaj elastyczność swoich planów podróży – zarezerwuj miejsce i nic dzisiaj nie płać. Dowiedz się więcej
Czas trwania 5 godz.
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Przewodnik
angielski, francuski, włoski
Usługa odbioru jest opcjonalna
Twój hotel w Katanii
Prywatna lub mała grupa jest dostępna

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Przejdź wzdłuż 8 wyrównanych kraterów uśpionego wulkanu
 • Odwiedź jaskinię lawową wyposażoną w hełmy i latarki
 • Zobacz pobliskie krajobrazy lasów brzozowych
 • Skosztuj niektórych produktów Etny, w tym miodu, win, likierów i innych
Pełny opis
Rozpocznij swoją podróż do Etny od łatwego spaceru po Kraterach Sartorius, których erupcja datowana jest na 1865 rok. Ta wycieczka na Etnę pozwoli ci zrozumieć różne rodzaje erupcji, które mogą mieć miejsce na wulkanach, podczas gdy przechodzisz łatwą wędrówkę około 4 kilometrów w górę iw dół tego interesującego miejsca erupcji szczelin. Następnie udaj się do ośrodka narciarskiego Etna Nord, gdzie zaplanowano przerwę na lunch w pięknym domku na wysokości 1900 metrów nad poziomem morza. Po obiedzie wyrusz na eksplorację jaskini z użyciem lawy. Utworzony przez prehistoryczny strumień lawy, jest teraz wzbogacony otaczającym go lasem brzozowym Etna. Ta jaskinia była podobno używana przez jakiś czas przez bandytów, podczas gdy inni twierdzą, że tunel służył do przechowywania śniegu w zimie, a następnie w cieplejszych porach roku. Niezależnie od prawdy, która była powszechnie stosowana w ciągu ostatnich stuleci, jest to wspaniałe miejsce do eksploracji za pomocą sprzętu jaskiniowego, takiego jak kaski i pochodnie, aby zapewnić bezpieczną wizytę. Jeśli czas pozwoli, wycieczka zakończy się bezpłatną degustacją najlepszych produktów Etny, w tym miodu, wina, likierów i wielu innych produktów u lokalnego producenta w Zafferana Etnea. Ta wioska miodu leży wzdłuż szlaku wina Etna, który zaprowadzi cię z powrotem do miejsca zakwaterowania, gdzie zostaniesz wysadzony na zakończenie wycieczki. Alternatywnie, zmień swoje doświadczenie na prywatną wycieczkę i ciesz się trasą dostosowaną do twoich pragnień, specyfikacji i tempa. Przewodnik podąży trasą dostosowaną do twoich potrzeb, trasą, którą można również przejrzeć w ciągu dnia.
Wliczone w cenę
 • Odbiór z hotelu lub miejsca zbiórki i transport powrotny (w zależności od wybranej opcji)
 • Dwujęzyczny przewodnik
 • Prywatna lub wspólna wycieczka (w zależności od wybranej opcji)
 • Sprzęt do eksploracji jaskiń
 • Jedzenie i napoje
Nie zaleca się następującym osobom
 • Kobiety w ciąży
 • Osoby z dysfunkcjami ruchowymi
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Zastosowane środki bezpieczeństwa
 • Wszystkie powierzchnie, z którymi mają styczność klienci, są regularnie czyszczone
Wymagania dla podróżnych
 • Należy mieć założone maseczki ochronne

Wybierz liczbę uczestników i datę

Uczestnicy

Termin

Miejsce zbiórki

Outside Bar Très Joli, Via Aldo Moro, 39, 95029 Viagrande CT, Włochy

Otwórz w Google Maps ⟶
Ważne informacje

Niedozwolone

 • Bagaż lub duże torby

Co trzeba wiedzieć

 • Nosić odpowiednią odzież pogodową
Opinie klientów

Ogólna ocena

4,9 /5

na podstawie 12 opinii

Podsumowanie opinii

 • Przewodnik
  5/5
 • Transport
  5/5
 • Jakość/cena
  4,8/5

Sortuj według:

Typ podróżującego:

Liczba gwiazdek:

Mnóstwo zabawy i dobrze przemyślane, nasz przewodnik odebrał nas z naszego hotelu i Taorminy i zawiózł nas do kilku niesamowitych miejsc na Etnie. W grę wchodziły umiarkowane wędrówki, a przewodnik był bardzo poinformowany o nauce wulkanów i geologii, co sprawiało, że każdy przystanek był bardzo interesujący. Off-roaring był również bardzo zabawny, a ogólne wrażenia były świetne! Poleciłbym każdemu, kto szuka pełnego przygód pół dnia w Etna?

Czytaj dalej

28 listopada 2021

Doskonałe doświadczenie! Nasz przewodnik, Roberto, miał ogromną wiedzę na temat wulkanologii i historii Etny! Warto było mieć osobistego przewodnika, który odpowie na wszelkie pytania i dopasuje doświadczenie do własnego poziomu umiejętności i zdolności! Koniecznie załóż lekkie spodnie i weź wiatrówkę, ponieważ jest dość wietrznie i może być trochę zimno. Buty trekkingowe są wysoce zalecane, ale nie są koniecznością. Ogólnie niesamowite wrażenia i gorąco polecam! Dziękuję Roberto!

Czytaj dalej

12 września 2021

C’est une expérience intéressante bien que pas extraordinaire. Roberto parle un excellent français ce qui est un point fort. Je déconseille la rando - car c’est une vraie rando - pour les enfants en dessous de 12 ans : vous pouvez avoir de la pluie en haut alors qu’il faisait beau en bas et la marche peut s’avérer éprouvante pour de très jeunes randonneurs. CONSEIL: vous apprécierez de vrais chaussures de randonnée car la roche volcanique ne pardonne pas d’autres type de chaussures. Les caps sont fournies en cas de pluie mais mettez un pantalon technique léger et déperlant de préférence que vous apprécierez fort bien en cas de pluie. A savoir pour éviter mauvaise surprise: dans la voiture nous avions 5 places dont 2 places à l’arrière (coffre) qui ne sont pas confortables et peuvent être valablement utilisées comme places que pas les plus jeunes voyageurs. Je recommande Très Joli Café a la fin de balade !

Czytaj dalej

14 maja 2022

Przetłumacz

Numer identyfikacyjny produktu: 194816