Etna

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Najciekawsze atrakcje w pobliżu Etny

Etna to górujący nad Sycylią najwyższy wulkan w Europie. Oto kilka atrakcji, którymi warto się zainteresować, kiedy będziesz w tym regionie:

 • Wędrówki

  1. Wędrówki

  Bardziej doświadczonym turystom wejście na szczyt Etny zajmie około 5 godzin. Rozciągają się stamtąd wspaniałe widoki na formacje geologiczne Sycylii, takie jak na przykład wąwóz Alcantara.

 • Kratery Silvestri

  2. Kratery Silvestri

  Kratery znajdują się znacznie poniżej szczytu Etny i są dobrym celem wycieczki dla osób, które nie czują się na siłach wchodzić od razu na szczyt. Do kraterów można też dojechać autobusem.

 • Degustacja wina

  3. Degustacja wina

  Sycylia słynie ze wspaniałych winnic i win. Nie ma chyba lepszego sposobu na odpoczynek po wyprawie na Etnę niż skosztowanie lokalnych trunków.

 • Palermo

  4. Palermo

  Wsiądź do autobusu z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnym przystanku i zwiedź największe miasto Sycylii, czyli Palermo. Podziwiaj wille, ogrody, zamek Zisa oraz katedrę.

Zaplanuj pobyt

 • Jak się ubrać?

  Wygodne, przewiewne ubranie na wypadek upałów oraz dobre buty trekkingowe to konieczność. Radzimy zabrać też szalik albo chustę do zakrycia ust i nosa – na szczycie Etny wydobywają się siarkowe opary. Nie zapomnij o kremie do opalania.

 • Kiedy najlepiej zwiedzać?

  Na wędrówki najlepiej nadaje się okres od marca do września. Zimą czasami spada śnieg i wtedy Etna zamienia się w raj dla narciarzy. Rozpocznij wycieczkę wcześnie rano, aby dotrzeć na szczyt w południe, kiedy widoki są najlepsze – wczesna pobudka jest tego warta.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  10.00-23.00. Nieczynne w niedziele.
 • Cena
  Wejście na Etnę jest bezpłatne. Ceny zależą od wybranych atrakcji.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Na pewno się przyda. Oprócz tego radzimy zapoznać się z naszymi najpopularniejszymi wycieczkami.
 • Jak tam dotrzeć?
  Z Katanii możesz przyjechać autobusem AST. Jeśli jedziesz autostradą A18, kieruj się w stronę Rifugio Sapienza. Z Taorminy możesz przyjechać autobusem wahadłowym SAT.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Sprawdź prognozę pogody przed rozpoczęciem wyprawy na Etnę. Przy drodze na szczyt znajdują się kamery internetowe – mogą być bardzo pomocne.

  • Ubierz się stosownie do pogody i załóż wygodne buty!

Etna: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 5602 opinii

Niesamowite wrażenie. Widok ze szczytu przepiękny. Bez przewodnika byłoby ciężko. Przewodnik dostosował tempo do uczestników i cały czas utrzymywał dobrą atmosferę w grupie. Polecam skorzystanie z butów trekkingowych, długich skarpet oraz kurtki. W trakcie wyprawy pogoda jest bardzo zmienna.

Fajna opcja wejścia na Etnę z przewodnikiem, który opowiada o całym regionie z pasją i humorem. Zwiedzanie jaskini i próbowanie lokalnych produktów w miasteczku Zafferano było dodatkowym atutem. Nie obyło się bez kupna pistacjowego miodu. Polecam!

Świetna wycieczka, przemiły i przygotowany przewodnik, byliśmy również na degustacji lokalnych produktów, krajobrazy przepiękne i świetne historie opowiadane przez przewodników. Polecamy serdecznie!

Strictly recomend company...We have extrely bad weather on tour ...snowstorm and wind till 15m/sek. Our guide decide to cancel trekking but...find a lot alternative atraction.

Ciekawa wycieczka dla mało aktywnych osób. Prawie bez chodzenia, wszędzie dojazd jeepami. Nie żałuję, ale spodziewałem się czegoś innego.