Etna
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do
Najpopularniejsze

Etna: Wycieczki i bilety

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Etna”

Najciekawsze atrakcje w pobliżu Etny

Etna to górujący nad Sycylią najwyższy wulkan w Europie. Oto kilka atrakcji, którymi warto się zainteresować, kiedy będziesz w tym regionie:

Wędrówki

Bardziej doświadczonym turystom wejście na szczyt Etny zajmie około 5 godzin. Rozciągają się stamtąd wspaniałe widoki na formacje geologiczne Sycylii, takie jak na przykład wąwóz Alcantara.

Kratery Silvestri

Kratery znajdują się znacznie poniżej szczytu Etny i są dobrym celem wycieczki dla osób, które nie czują się na siłach wchodzić od razu na szczyt. Do kraterów można też dojechać autobusem.

Degustacja wina

Sycylia słynie ze wspaniałych winnic i win. Nie ma chyba lepszego sposobu na odpoczynek po wyprawie na Etnę niż skosztowanie lokalnych trunków.

Palermo

Wsiądź do autobusu z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnym przystanku i zwiedź największe miasto Sycylii, czyli Palermo. Podziwiaj wille, ogrody, zamek Zisa oraz katedrę.

Etna: Nasze wskazówki

Jak się ubrać?

Wygodne, przewiewne ubranie na wypadek upałów oraz dobre buty trekkingowe to konieczność. Radzimy zabrać też szalik albo chustę do zakrycia ust i nosa – na szczycie Etny wydobywają się siarkowe opary. Nie zapomnij o kremie do opalania.

Kiedy najlepiej zwiedzać?

Na wędrówki najlepiej nadaje się okres od marca do września. Zimą czasami spada śnieg i wtedy Etna zamienia się w raj dla narciarzy. Rozpocznij wycieczkę wcześnie rano, aby dotrzeć na szczyt w południe, kiedy widoki są najlepsze – wczesna pobudka jest tego warta.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  10.00-23.00. Nieczynne w niedziele.
 • Cena
  Wejście na Etnę jest bezpłatne. Ceny zależą od wybranych atrakcji.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Na pewno się przyda. Oprócz tego radzimy zapoznać się z naszymi najpopularniejszymi wycieczkami.
 • Jak tam dotrzeć?
  Z Katanii możesz przyjechać autobusem AST. Jeśli jedziesz autostradą A18, kieruj się w stronę Rifugio Sapienza. Z Taorminy możesz przyjechać autobusem wahadłowym SAT.
 • Dodatkowe wskazówki
  • Sprawdź prognozę pogody przed rozpoczęciem wyprawy na Etnę. Przy drodze na szczyt znajdują się kamery internetowe – mogą być bardzo pomocne.
  • Ubierz się stosownie do pogody i załóż wygodne buty!

Etna: Atrakcje w okolicy


Etna
4.6
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 80