As-Sawira – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Marrakeszu: Wycieczka całodniowa do As-Suwajry

1. Z Marrakeszu: Wycieczka całodniowa do As-Suwajry

Odkryj urocze nadmorskie miasto Essaouira podczas jednodniowej wycieczki z Marrakeszu. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie, gdzie możesz zobaczyć tętniący życiem port Essaouira, spacerować po tętniącej życiem medynie miasta i wędrować po tętniących życiem targowiskach. Rozpocznij dzień od odbioru z miejsca zakwaterowania w Marrakeszu. Podróżuj wygodnie klimatyzowanym samochodem do Essaouiry. Przyjedź do Essaouiry i idź prostymi ulicami. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie historycznych portów i tętniących życiem targów owoców morza. Możesz poprosić kierowcę o sugestie dotyczące idealnego miejsca na lunch. Odwiedź spółdzielnię berberyjskich kobiet produkujących olej arganowy i poznaj ten popularny lokalny produkt. Zobacz stare armaty z brązu zwrócone w stronę Oceanu Atlantyckiego i przespaceruj się po kolorowych targowiskach i sklepach z drewnem cedrowym. Po dniu spędzonym w Essaouirze skorzystaj z płynnego transferu z powrotem do Marakeszu wieczorem.

Z Marrakeszu: wycieczka całodniowa do As-Suwajry

2. Z Marrakeszu: wycieczka całodniowa do As-Suwajry

Odwiedź As-Suwajrę, biorąc udział w całodniowej wycieczce w towarzystwie lokalnego przewodnika. Podziwiaj wspaniałe zabytki i ulice tego portowego miasta. Odwiedź lokalne targi i sklepy jubilerskie. Wyjedź rano z Marrakeszu i udaj się do pięknego miasta As-Suwajra usytuowanego na wybrzeżu Atlantyku. Po dotarciu do tego miasta portowego, znanego niegdyś jako Mogador, będziesz mieć czas na odkrywanie pięknych zabytków. Podziwiaj mury w kolorze ochry, piękny plac Moulay El Hassan i suki, a także uliczki starej medyny. Na lunch zjedz świeże ryby w lokalnej restauracji. Podczas wycieczki odwiedź stowarzyszenie berberyjskich kobiet produkujących olej arganowy, zobacz lokalne rynki i podziwiaj klejnoty w dzielnicy jubilerskiej.

Z Marrakeszu: całodniowa wycieczka do Essaouiry i wybrzeża Atlantyku

3. Z Marrakeszu: całodniowa wycieczka do Essaouiry i wybrzeża Atlantyku

Poczuj artystyczną atmosferę Essaouiry na wybrzeżu Atlantyku podczas całodniowej wycieczki z Marrakeszu. Przejazd klimatyzowanym pojazdem przez zachodnie Maroko, podziwiając po drodze widoki na suchy krajobraz i drzewa arganowe (w zależności od dostępności). Zatrzymaj się w mieście Chichaoua na kawę. Przylot do Essaouiry około 2 godziny po wylocie z Marrakeszu. Po raz pierwszy zobacz ponad 10 kilometrów złotych plaż, popularnych wśród surferów ze względu na stałe, orzeźwiające wiatry. Po przybyciu do Essaouiry możesz samodzielnie odkrywać medynę i portugalską architekturę. samodzielne zwiedzanie Skala du Port i bastionu na południowy wschód od medyny. Przechadzaj się labiryntami uliczek medyny, słuchając tradycyjnych Gnaoua Muic muzyka na każdym rogu. Zobacz rzemieślników przy pracy wykonujących wyroby z drewna tui. Udaj się dalej do portu rybackiego, aby zobaczyć, jak rybacy sprzedają swój połów dnia. Skosztuj świeżych owoców morza podczas lunchu w porcie. Następnie wybierz się na spacer wzdłuż plaży przed powrotem do Marakeszu. Po drodze zatrzymaj się w spółdzielni produkującej olej arganowy, aby zobaczyć, jak berberyjskie panie przetwarzają tradycyjny olej arganowy, znany lokalnie jako „ płynne złoto.”

Z Marrakeszu: jednodniowa wycieczka do Essaouiry

4. Z Marrakeszu: jednodniowa wycieczka do Essaouiry

Jednodniowa wycieczka do Essaouiry z Marrakeszu to wspaniała ucieczka do nadmorskiego miasta znanego z tętniącej życiem kultury, urzekającej historii i malowniczych krajobrazów. Wyjeżdżając rano z Marrakeszu, wyruszysz w malowniczą przejażdżkę przez marokańskie krajobrazy w kierunku wybrzeża Atlantyku. Po przybyciu do Essaouiry powitają Cię urocze niebiesko-białe mury medyny, które kontrastują z lazurowym morzem. Gdy wejdziesz w wąskie, kręte uliczki medyny, zanurzysz się w tętniącej życiem atmosferze pełnej kolorowych sklepów, gwarnych rynków i aromatu świeżo ugotowanych owoców morza. Spaceruj wzdłuż starożytnych murów obronnych, które otaczają miasto, oferując panoramiczne widoki na ocean i malowniczy port pełen tradycyjnych niebieskich łodzi rybackich. Orzeźwiająca morska bryza i szum mew nad głową tworzą spokojną atmosferę podczas zwiedzania uroczych uliczek pełnych galerii sztuki, sklepów z rękodziełem i uroczych kawiarni. Plaża w Essaouirze jest popularnym miejscem wypoczynku i sportów wodnych. Poczuj piasek między palcami stóp podczas spokojnego spaceru wzdłuż linii brzegowej lub orzeźwiającej kąpieli w wodach Atlantyku. Możesz nawet mieć okazję być świadkiem, jak miejscowi rybacy umiejętnie manewrują swoimi łodziami lub ćwiczą odwieczną sztukę łowienia sieci. Miłośnicy owoców morza będą zachwyceni obfitością świeżych owoców morza dostępnych w Essaouirze. Delektuj się pysznym lunchem w lokalnej restauracji, w której możesz delektować się słynną w mieście grillowaną rybą i innymi lokalnymi specjałami. Następnie nie spiesz się, aby kontynuować zwiedzanie atrakcji kulturalnych miasta, takich jak Skala de la Ville, fortyfikacja oferująca wspaniałe widoki na wybrzeże lub tętniący życiem Place Moulay Hassan, gdzie możesz zanurzyć się w tętniącej życiem atmosferze i obserwować lokalny sposób życia. Gdy dzień dobiegnie końca, wyruszysz w podróż powrotną do Marrakeszu, niosąc ze sobą wspomnienia o uroku Essaouiry, nadmorskim pięknie i tętniącej życiem scenie kulturalnej.

Z Marakeszu: jednodniowa wycieczka do Essaouiry

5. Z Marakeszu: jednodniowa wycieczka do Essaouiry

Rozpocznij swoją jednodniową wycieczkę do Essaouiry z Marrakeszu przejażdżką samolotami Haouz do wioski Chichaoua, gdzie odpoczniesz przy filiżance pysznej kawy, zanim udasz się dalej do Sidi Mokhtar. Po drodze będziesz przechodził przez las drzew arganowych. Zatrzymaj się i zrób kilka zdjęć przed kontynuowaniem podróży. Odwiedź lokalną spółdzielnię i dowiedz się, jak lokalnie powstają doskonałe produkty kosmetyczne z bogatego oleju arganowego. Zobacz, jak ekstrahowany jest olej arganowy (zwany także płynnym złotem lub olejem marokańskim). Dowiedz się więcej o tej spółdzielni, która powstała w ramach ogólnopolskiego programu poprawy rozwoju społeczno-gospodarczego kobiet wiejskich. Stąd jedź dalej do Essaouiry. Po przyjeździe będziesz mógł w wolnym czasie zwiedzać piękne miasto. Zwiedzanie Essaouiry na własną rękę jest łatwe: mieszkańcy są bardzo przyjaźni, Medina jest dość mała, a jej ulice są uporządkowane. Do zwiedzania miasta na pewno nie jest potrzebny przewodnik. Jeśli jednak chcesz, Twój kierowca pomoże Ci zatrudnić lokalnego przewodnika na wycieczkę po mieście. Najpierw można odwiedzić port z portem rybackim i starymi portugalskimi fortyfikacjami. Nadal można zobaczyć średniowieczne armaty wojenne ustawione tak, aby podziwiać Ocean Atlantycki. Zatrzymaj się i zjedz pyszny i relaksujący lunch w jednej z wielu restauracji, a następnie profesjonalny kierowca zabierze Cię z powrotem do Marrakeszu.

Essaouira Sand Dunes: półdniowa wycieczka quadem

6. Essaouira Sand Dunes: półdniowa wycieczka quadem

Ciesz się złotymi wydmami Essaouiry, jadąc ekscytującym quadem. Po krótkiej sesji informacyjnej dotyczącej bezpieczeństwa i po przystrojeniu się w sprzęt ochronny, będziesz miał test objazdowy, aby przyzwyczaić się do swojego quada i zasad bezpieczeństwa. Po zakończeniu rozpocznie się 3-godzinna wycieczka quadem. Twoja wycieczka rozpocznie się od przejścia przez Oued Ksob do ruin Pałacu Sułtana, które towarzyszą Ci na dzikiej plaży Diabat. Następnie będziesz poruszać się po wspaniałych polach wydmowych, jadąc zarówno piaszczystymi, jak i kamienistymi ścieżkami, aby podziwiać Ocean Atlantycki.

Z Essaouiry: 1-godzinna przejażdżka konna

7. Z Essaouiry: 1-godzinna przejażdżka konna

Zrób coś innego podczas pobytu w Essaouirze i spędź godzinę na zwiedzaniu pięknej okolicy na koniu. Skorzystaj z odbioru w hotelu, jeśli znajduje się poza medyną, a następnie udaj się do Ranch de Diabat, około 3 km na południe od centrum miasta. Skorzystaj z przejażdżki konnej, którą można dostosować do swoich umiejętności jeździeckich i jedź w łagodnym tempie, jeśli jesteś początkujący, lub galopuj po niekończących się plażach, jeśli jesteś bardziej zaawansowany. Najpierw skieruj się w stronę rzeki ze swoim wiernym towarzyszem i odkryj ruiny starego pałacu sułtana Mohammeda III, który ożywił losy miasta, zapraszając Żydów i Anglików do handlu. Kontynuuj wzdłuż piaszczystej plaży i podziwiaj wspaniałe widoki na portugalski zamek na wyspie Mogador na Oceanie Atlantyckim. Powrót na ranczo przez las na zakończenie nabożeństw.

Essaouira: 2-godzinna lekcja surfowania

8. Essaouira: 2-godzinna lekcja surfowania

Twoja przygoda z surfowaniem zaczyna się w sklepie sportów wodnych lokalnego organizatora wycieczek. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na cały dzień i przygotuj się na cały niezbędny sprzęt, którego będziesz potrzebować. Następnie udaj się na plażę, gdzie zaczyna się prawdziwa zabawa! Jeśli jesteś początkującym, Twój przewodnik najpierw pomoże Ci skupić się na utrzymywaniu równowagi i wstawaniu z deski na stopy. Dowiedz się, jak rozumieć fale i jak złapać odpowiednią falę w optymalnym momencie, aby dobrze surfować. Następnie nadszedł czas, aby popracować nad postawą i postawą, aby wydłużyć jazdę na desce. Jeśli masz już pewne doświadczenie w surfowaniu, lekcja zostanie dostosowana do Twojego poziomu. Wyjaśnij swojemu instruktorowi, jaki masz poziom doświadczenia w surfowaniu, a następnie skup się na celach sesji, aby doskonalić swoje umiejętności.

Essaouira: godzinna przejażdżka dromaderem

9. Essaouira: godzinna przejażdżka dromaderem

Opuść Ranch de Diabat na spokojnym wielbłądzie jednogarbnym. Odkryj uroczą naturę tych dużych zwierząt podczas zwiedzania okolicy. Ta trasa jest idealna dla grup i rodzin z małymi dziećmi, ponieważ dromader ma łagodny charakter. Ciesz się przejażdżką zaledwie kilka minut od Essaouiry. Spacer po dużej plaży z miękkim piaskiem. Zrelaksuj się w morskiej bryzie i zobacz słynną wyspę Mogador. Przejdź obok wydm i zobacz schowany, dawny dom Czarnego Sułtana. W końcu po powrocie przejdź przez las dzikich mimoz i tui. 0-4 lat gratis (współdzielenie dromadera z rodzicami, maksymalnie jedno dziecko z jedną osobą dorosłą) 5 do 8 lat: połowa ceny, jeśli dzielisz dromader (maksymalnie jedno dziecko z jedną osobą dorosłą) i pełna cena, jeśli jedziesz sam od 9 lat: pełna cena, jeśli jedziesz sam lub dzielisz dromadera Uwaga: każdy dromader może mieć na sobie maksymalnie dwie osoby, nawet w przypadku dziecka ze względów bezpieczeństwa. Jeśli w rodzinie składającej się z dwóch osób dorosłych jest troje dzieci, najstarsze dziecko będzie miało dromadera samodzielnie lub z przewodnikiem, uiszczając odpowiednią opłatę

Essaouira: Prywatna wycieczka po mieście

10. Essaouira: Prywatna wycieczka po mieście

Odwiedź miasto Essaouira i zacznij od małego portu rybackiego w mieście, w którym możesz podziwiać to historyczne miejsce. Zobacz starą wieżę strażniczą i podziwiaj imponujący widok na panoramę Essaouiry. Zatrzymaj się na głównym placu, aby skosztować prawdziwej marokańskiej herbaty, zanim przejdziesz do najważniejszego zabytku miasta, scali medyny. Podziwiaj miejsce, w którym kręcono kilka filmów, takich jak słynny film Orsona Wellesa Othello lub program telewizyjny Game of Thrones. Kontynuuj zwiedzanie starej medyny, kasby, mellah, starej dzielnicy żydowskiej. Zobacz synagogi, suki medyny i targ rybny pełen ludzi, którzy kupują, grillują i jedzą połów dnia.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
As-Sawira

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 205
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

As-Sawira: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: As-Sawira

Jakie są najlepsze niedrogie wycieczki w: As-Sawira?

As-Sawira: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu As-Sawira? Kliknij tutaj.

As-Sawira: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 4696 opinii

Polecana wycieczka. Podróż trwa około 3 godzin, a powrót 3 godziny. Po drodze robi się dwa przystanki, jeden, aby sfotografować kilka kóz na drzewie, a drugi na farmie, która produkuje argal w sposób rzemieślniczy (być może przystanki nie są zbyt potrzebne). Po przybyciu do Essauira czekał na nas przewodnik mówiący 4 językami (francuskim, włoskim, hiszpańskim i angielskim), który po około półtorej godziny zwiedzania miasta pozostawia wolny do 5:00 (3 i pół godziny) mniej więcej, że autobus odjeżdża do Marrakeszu, gdzie przyjeżdża około 20:00. W moim przypadku polecam jedzenie w barach na plaży nad morzem, ryba jest świeża i ma bardzo dobrą cenę. Essauira to urocza wioska rybacka, polecam spacerować jej ulicami, gdzie można znaleźć różne sklepy.

Idealny dzień. Kierowca Hisham to bardzo doświadczony kierowca. Cały czas czekając na jakąkolwiek osobę z grupy, która zatrzymała się w kasie, sklepie itp. Ta część Marrakeszu to miejsce warte odwiedzenia, podróż nie staje się zbyt ciężka, ponieważ podczas niej doceniasz również życie jego mieszkańców przechodzących przez różne małe miasteczka. Wskazany!!! Dziękuję Ci

Es war ein sehr schöner Ausflug und die Stadt ist sehr empfehlenswert. Im besonderen wenn man ein paar Tage länger in Marrakech verbringt ist es ein schöne Abwechslung und man lernt noch eine neue Seite von Morocco kennen. Unser Guide war sehr freundlich und hatte einige spannende Fakten auf dem Weg parat. Ein ingesamt sehr gelungener Ausflug.

Wycieczka z Saïdem, bardzo dobre zachowanie, daje nam wiele informacji o życiu Maroka. Bardzo fajny tor z wizytą w spółdzielni argonowej, kozie drzewo. Naszym przewodnikiem po Essaouirze był Rachid, przemierzając miejsca, których nie można przegapić i miejsca mniej turystyczne. Polecam tę wycieczkę.

It was great, our driver was very kind and he looks like Antonio Banderas while smiling. Very good driver. Essaouira is out of this world - simply beautiful