Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Escuintla

Escuintla – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Antigua: Wycieczka na wulkan Pacaya

1. Z Antigua: Wycieczka na wulkan Pacaya

Spaceruj przez 2 godziny na szczyt wulkanu Pacaya i podziwiaj wspaniałe widoki. Wyjedź z Antigui na 1-godzinną podróż autobusem do podstawy wulkanu, zanim natychmiast rozpoczniesz 2-godzinną wędrówkę z lokalnym przewodnikiem. Wędruj przez wspaniałe lasy sosnowe do trudniejszej sekcji z popiołem wulkanicznym i wreszcie do stożka dymiącego siarką. Czasami można nawet zobaczyć małe erupcje i płynącą lawę, w zależności od aktywności wulkanu. Ze szczytu można podziwiać wspaniałe widoki na pobliskie wulkany, Agua, Fuego i Acatenango, niziny Pacyfiku i aż do Salwadoru. Ze względów bezpieczeństwa nie będziesz mógł odwiedzić krateru, ale będziesz miał niesamowity widok na płynącą gorącą lawę i łaźnie parowe stworzone przez ciepło Pacaya. Zrób sobie przerwę i zrelaksuj się tutaj, podziwiając bardziej malownicze widoki, zanim wrócisz do podstawy wulkanu, skąd wrócisz do miejsca zakwaterowania.

Z Antigua: Wycieczka na wulkan Pacaya w języku angielskim/hiszpańskim

2. Z Antigua: Wycieczka na wulkan Pacaya w języku angielskim/hiszpańskim

Po odbiorze z hotelu opuść Antigua i udaj się do podstawy wulkanu Pacaya. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się w autobusie podczas 1-godzinnej podróży. Po przybyciu na miejsce rozpocznij wspinaczkę z lokalnym przewodnikiem, spacerując po dużym zalesionym obszarze. Podróżuj wzdłuż ścieżek obszaru wulkanicznego, doceniając widoki na inne wulkany, a także regionalną roślinność po drodze. Gdy dotrzesz do płaskowyżu, z daleka zobaczysz główny krater wulkanu. Obserwuj lawę w zależności od aktywności wulkanu i niektóre łaźnie parowe utworzone przez ciepło wulkanu Pacaya. Po zanurzeniu się w spektakularnych widokach na wulkany Agua, Fuego i Acatenango na szczycie Pacaya, rozpocznij zejście do bazy, a następnie wróć autobusem do Antigua.

Z Gwatemali lub Antigui: jednodniowa wycieczka po wulkanie Pacaya

3. Z Gwatemali lub Antigui: jednodniowa wycieczka po wulkanie Pacaya

Przyjdź i zobacz wulkan Pacaya: najbardziej aktywny wulkan w Gwatemali na wysokości 2500 metrów (ponad 8000 stóp). Zobacz spektakularne widoki na lagunę Calderas i trzy inne wulkany: Agua, Fuego i Acatenango. Okolica jest przeżyciem samym w sobie, złożonym w dużej części z wilgotnego lasu i skał. Po spacerze po ścieżkach z wulkanicznego piasku, ze wspaniałymi widokami na wulkany i wyjątkową roślinnością, dotrzesz na płaskowyż, na którym można zobaczyć główny krater wulkanu. Dziś ze względów bezpieczeństwa nie możesz odwiedzić krateru wulkanu, ale zobaczysz lawę (jeśli jest aktywna) i kilka łaźni parowych stworzonych przez ciepło wulkanu Pacaya. Na wulkanie będziesz miał okazję przyjrzeć się wulkanowi z bliska. Po ekscytującym dniu eksploracji i spektakularnych widoków wrócisz do hotelu.

Antigua: Wycieczka quadem po wulkanie Pacaya

4. Antigua: Wycieczka quadem po wulkanie Pacaya

Jedź na quadzie i poczuj przypływ adrenaliny, przejeżdżając przez Pacaya’s. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w miejscu zbiórki na Antigui i przeżyj pełną akcji przygodę z dala od miejskiego tłumu i chaosu. Wskocz więc do naszego samochodu i ciesz się jazdą, udając się do San Vicente Pacaya. Zobacz, jak Twój przewodnik szybko wprowadza Cię w temat bezpieczeństwa, zanim wskoczysz na quada. Najpierw wskoczysz na quada w San Vicente Pacaya, gdzie będziesz zwiedzać obszary w pobliżu wulkanu Pacaya i wokół niego, otoczone bujnymi lasami i skałami. Poczuj endorfiny przepływające przez Twoje ciało, gdy będziesz cieszyć się ekscytującą przejażdżką quadem po różnych szlakach do lokalnej wioski położonej u podstawy wulkanu. Nurkuj różnymi trasami terenowymi i jedź przez wulkaniczny piasek i pola lawy na prywatnej plantacji. Jedź do laguny Calderas i podziwiaj piękne turkusowe wody. Ciesz się zjedzeniem smacznej kanapki i podziwianiem widoków. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą aparat, ponieważ chcesz zrobić wiele zdjęć. Wreszcie będziesz mógł wygodnie skorzystać z transportu powrotnego na Antiguę po zakończeniu wycieczki. Zakończ swoją przygodę na haju, wracając do domu ze wspomnieniami, które pozostaną na zawsze.

Z Antigui: jednodniowa wędrówka po wulkanie Pacaya

5. Z Antigui: jednodniowa wędrówka po wulkanie Pacaya

Wulkan Pacaya (2552 m n.p.m.) może nie jest najwyższym szczytem Gwatemali, jednak jego zbocza i wyjątkowe krajobrazy należą z pewnością do najbardziej imponujących krajobrazów wulkanicznych w całej Ameryce Środkowej. Położony we własnym Parku Narodowym Pacaya to bajkowy wulkan z nieprzerwanym pióropuszem dymu unoszącym się ze szczytu i ogromnym polem wyschniętej lawy tworzącym dolinę u podstawy kaldery. Grupa spotyka się na Antigui o 08:00 (w przypadku porannej wędrówki) lub 14:00 (w przypadku wędrówki o zachodzie słońca) – tam dostępna jest woda pitna, toalety i detaliczny sprzęt outdoorowy. Twoja jazda do początku szlaku to nieco ponad 1 godzina prywatnym transportem z Antigua do biura parku. Gdy grupa pokonuje niezliczone górskie szlaki, otwierają się przed tobą imponujące widoki Gwatemali. Gdy dotrzesz do podstawy kaldery, Twój przewodnik poprowadzi grupę przez nierówne pola wyschniętej lawy, niedawno odtworzone przez potężną erupcję w 2010 roku. Bez względu na warunki, jakie napotkasz na górze, grupa będzie miała okazję przemierzać wyjątkowe wulkaniczne krajobrazy skalne, gdy wspinasz się na szczyt. Tutaj grupa zatrzyma się na świeżo przygotowany piknik, aby podziwiać widoki na pobliskie wulkany Agua, Fuego i Acatenango. Będzie mnóstwo okazji do odkrywania gorących punktów geotermalnych na ochłodzonych formacjach lawy – które zawsze są dostępne, aby pomóc w pieczeniu pianek! Wędrówka prowadzi przez pozostałe wyschnięte pola lawy, zanim zaczniesz schodzić przez bujne i mniej znane lasy i pola uprawne Pacaya. Po zejściu do początku szlaku grupa wraca prywatnym transportem na Antiguę, by dotrzeć do miasta około 16:00 (wycieczka dzienna) lub 20:30 (wycieczka o zachodzie słońca).

Wycieczka na wulkan Pacaya i do gorących źródeł z lunchem

6. Wycieczka na wulkan Pacaya i do gorących źródeł z lunchem

Tego dnia odwiedzimy Park Narodowy Pacaya. Wizyta na najbardziej aktywnym wulkanie w Gwatemali, na wysokości 2500 m.n.p.m. nad morzem; środowisko tworzą wilgotny las i skały. Przejazd do podnóża wulkanu Pacaya i stamtąd rozpoczynamy wędrówkę z wioski San Vicente de Pacaya i rozpoczynamy wspinaczkę. Trasa szacowana jest na 60 minut marszu na odległość około 50 m od krateratu, z którego szczytu widać dół krateru do lawy, a także doświadczyć energii czynnego wulkanu. Wulkan Pacaya pozostaje jednym z aktywnych wulkanów Gwatemali. Po wizycie i eksploracji wulkanu Pacaya kontynuujemy podróż do gorących źródeł Kawilal, aby mieć czas na lunch (w cenie). Kawilal to świat relaksu, w którym najważniejsze elementy natury obecne są w tym wyjątkowym miejscu gorących źródeł, w naszym otoczeniu miesza się ogień i ciepło z wulkanu Pacaya, który daje nam wody termalne i pary. Posiada kompleks promujący zrównoważoną turystykę w naszym kraju, posiada 12 basenów termalnych, Obwód Termalny, 25 Łaźni Parowych i 3 Łaźnie Hydroterapeutyczne. Spa oferuje między innymi Masaże Relaksacyjne, Refleksologię, Relaks Shiatsu, Manicure i Pedicure, w ramach naszych obiektów znajduje się również Fonda Del Castillo, restauracja z międzynarodowymi usługami fast food. Na koniec wycieczki Transfer do Antigua Guatemala.

Antigua i Gwatemala: Wycieczka i piknik na wulkanie Pacaya

7. Antigua i Gwatemala: Wycieczka i piknik na wulkanie Pacaya

Poznaj niesamowitą geografię Gwatemali, położonej w Pierścieniu Ognia z ponad 37 wulkanami, w tym trzema obecnie aktywnymi. W szczególności wulkan Pacaya oferuje niezapomniane wrażenia z wędrówek, które są zarówno wyjątkowe, jak i bezpieczne. Położony na wysokości 8000 stóp nad poziomem morza, stanowi idealną okazję dla podróżników poszukujących dostępnego wejścia i epickich panoramicznych widoków, w tym trzech sąsiednich wulkanów widocznych ze szczytu. Twoja przygoda rozpoczyna się w Casa Mandarina, zlokalizowanym przy 2da Calle Poniente 2, Antigua. Udaj się do San Vicente Pacaya Visitor Center, malowniczej przejażdżki samochodem, która zajmie około 1,5 godziny. Rozpoczniemy wędrówkę naszym szlakiem na wysokości około 1900 metrów nad poziomem morza (6300 stóp), a choć podejście może być nieco strome, po drodze znajduje się wiele punktów odpoczynku. Ciesz się relaksującym tempem przez cały czas trwania wycieczki, co pozwoli Ci delektować się podróżą, a czas wspinaczki waha się od 1,5 do 2 godzin. To nie wyścig, możesz się nie spieszyć i cieszyć się tym doświadczeniem. Dotrzyj na szczyt i ciesz się hipnotyzującym widokiem aktywnego wulkanu. Wulkan Pacaya przypomni Ci o witalności Matki Natury i jej majestatycznej obecności. Pamiętaj, że istnieją różne rodzaje aktywności wulkanicznej, a Pacaya ma kombinację aktywności erupcyjnej Strombolian i Plinian, co oznacza, że jego erupcje wulkaniczne, które wybuchają gwałtownie, nie są ciągłe i wyrzucają żarzący się pył, scoria i bomby z niewielką ilością pary wodnej, ale stała aktywność jest związana z wyrzucaniem dużej ilości pumeksu bardzo potężne ciągłe erupcje napędzane gazem. Spędź około godziny na szczycie, gdzie możesz chłonąć niesamowitą energię wulkanu i cieszyć się wspaniałym piknikiem. Delektuj się piknikiem przygotowanym z miłością, poinformujemy o opcjach menu, ale mamy wegetariańskie i wegańskie alternatywy.

Pacaya Volcano Tour i gorące źródła z Gwatemali

8. Pacaya Volcano Tour i gorące źródła z Gwatemali

Tego dnia odwiedzisz Park Narodowy Pacaya. Wizyta w najbardziej aktywnym wulkanie w Gwatemali, jego 2500 m n.p.m. nad morzem; środowisko tworzy wilgotny las i skały. Przejazd do podnóża wulkanu Pacaya i stamtąd zaczynasz wędrówkę od wioski San Vicente de Pacaya i rozpoczynasz wspinaczkę. Trasa to około 60 minut marszu i do odległości około 50 metrów od krateru. Na górze możesz zajrzeć do krateru do lawy, a także doświadczyć energii aktywnego wulkanu. Wulkan Pacaya pozostaje jednym z aktywnych wulkanów Gwatemali. Pod koniec spaceru dotrzesz do skalistego i suchego obszaru, gdzie możesz zobaczyć wulkan i strumienie lawy oraz gdzie możesz ugotować pianki. Czas na zdjęcia. Następnie rozpoczniesz schodzenie, a podczas podróży znajdziesz Lava Store, gdzie możesz bez obaw kupić pamiątkę wykonaną z materiału wulkanicznego. Po wizycie i eksploracji wulkanu Pacaya udasz się do gorących źródeł Kawilal, gdzie zjesz lunch (w zestawie). Kawailal to świat relaksu, w którym w tym wyjątkowym miejscu gorących źródeł obecne są najważniejsze elementy natury. W tym środowisku ogień i ciepło z wulkanu Pacaya tworzą wody termalne i pary. Jest to kompleks, który promuje zrównoważoną turystykę w Gwatemali i posiada 12 basenów termalnych, obwód termalny, 25 łaźni parowych i 3 łaźnie do hydroterapii. Spa oferuje między innymi masaże relaksacyjne, refleksologię, relaksację shiatsu, manicure i pedicure. Na terenie tych obiektów znajduje się również Fonda Del Castillo, restauracja z międzynarodową obsługą fast food.

Wejdź na aktywny wulkan Pacaya: Wspólna wycieczka z lunchem

9. Wejdź na aktywny wulkan Pacaya: Wspólna wycieczka z lunchem

Twoja przygoda rozpocznie się od wygodnego odbioru z hotelu, gdzie przywita Cię nasz przyjazny zespół. Stamtąd zabierzemy Cię na malowniczą przejażdżkę, zaledwie 1,5 godziny do urzekającego wulkanu Pacaya. Gdy dotrzesz do bazy wulkanu, oczekiwanie wypełni powietrze. Rozpocznie się wędrówka i znajdziesz się w otoczeniu oszałamiającego naturalnego piękna Gwatemali. Podejście jest łagodne i stopniowe, dzięki czemu jest dostępne dla turystów na wszystkich poziomach zaawansowania. W miarę postępów krajobraz zmienia się, odsłaniając panoramiczne widoki. Osiągnięcie szczytu jest momentem triumfu. Pośród tego inspirującego tła zjemy lunch w pudełku. W końcu nadszedł czas, aby rozpocząć zejście, które zajmie tylko godzinę. Na koniec zapewnimy wygodny transport do hotelu.

Widoki na wulkan Pacaya + pizza gotowana w wulkanicznym cieple

10. Widoki na wulkan Pacaya + pizza gotowana w wulkanicznym cieple

Zanurz się w niezwykłej przygodzie u podnóża wulkanu Pacaya. Odejdź od tradycyjnej wędrówki i wyrusz w podróż do prywatnej posiadłości ozdobionej fascynującymi formacjami skamieniałej lawy i zapierającymi dech w piersiach widokami na Pacaya. Poświęć trochę czasu na spokojne odkrywanie tego wyjątkowego krajobrazu, chłonąc inspirujące otoczenie, zanim rozpieścisz swoje kubki smakowe. Delektuj się rzemieślniczą pizzą wykonaną z dbałością i gotowaną w cieple wulkanicznych skał, kulinarną rozkoszą niepodobną do żadnej innej. Podziwiaj urzekający proces, gdy wykwalifikowany szef kuchni przygotowuje pizzę na Twoich oczach, dodając dodatkową warstwę emocji do Twojej podróży. To niezrównana okazja, aby rozkoszować się pysznymi smakami pośród oszałamiającego naturalnego piękna Gwatemali.

Liczba znalezionych atrakcji: 11
Sortuj wg::

Escuintla: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Escuintla? Kliknij tutaj.