Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Erywań

Erywań – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Erewania: jednodniowa wycieczka do winnicy Khorvirap, Noravank i Areni

1. Z Erewania: jednodniowa wycieczka do winnicy Khorvirap, Noravank i Areni

Klasztor Khor Virap znajduje się około godziny jazdy od stolicy Erewania i oferuje niesamowity widok na symbol Armenii – majestatyczny Ararat. Khor Virap tłumaczy się jako głęboki loch i został zbudowany na miejscu dawnego więzienia królewskiego, znajdującego się w historycznym miejscu Artashat. Klasztor jest także jednym z najświętszych miejsc dla Ormian na całym świecie. Ta trasa zabierze Cię również do Jaskini Areni (Ptasiej Jaskini). W 2008 roku archeolodzy odkryli tutaj kilka najstarszych artefaktów na świecie, w tym skórzany but i winiarnię. Uważa się, że miejsce, z którego roztacza się widok na rzekę Arpa w pobliżu miasta Areni, pochodzi z wczesnej epoki brązu. Zawiera dowody skomplikowanych rytuałów pogrzebowych i praktyk rolniczych. Kolejnym miejscem, którego nie można przegapić jest Noravank. Jest to jeden z klejnotów średniowiecznej ormiańskiej architektury, położony wysoko wśród oszałamiających ceglastych klifów na końcu kanionu Gnishik. Następnie będziesz miał okazję skosztować, a nawet kupić słynne armeńskie wino Areni, wytwarzane z najstarszej odmiany winorośli na całym świecie. Wino jest dostępne w kilku winiarniach w samym mieście Areni.

Z Erywania: Całodniowa wycieczka nad jezioro Sewan i do Dilidżanu

2. Z Erywania: Całodniowa wycieczka nad jezioro Sewan i do Dilidżanu

Spędź dzień, podziwiając oszałamiającą naturalną scenerię i starożytne klasztory północno-zachodniej Armenii. Zobacz wulkaniczne jezioro otoczone górami, podziwiaj majestatyczny klasztor Sevanavank nad jeziorem i zobacz, jak natura łączy się z architekturą klasztoru Haghartsin. Poznaj historie tych historycznych miejsc w języku angielskim, rosyjskim i, w zależności od dostępności, w języku ormiańskim. Pierwszym przystankiem jest jezioro Sewan, które na wysokości 1900 metrów nad poziomem morza jest jednym z największych na świecie wysokogórskich jezior słodkowodnych. Jezioro jest pochodzenia wulkanicznego i jest otoczone górami o wysokości 3000 metrów i więcej. Podziwiaj piękny krajobraz i krystaliczne wody, a także średniowieczny kompleks kościelny zbudowany na półwyspie w 874 roku. Następnym przystankiem jest klasztor Sevanavank, który został zbudowany na półwyspie w 874 roku na polecenie córki króla Ashota Bagratuni, księżniczki Mariam. Sylwetka kościoła na tle turkusowego jeziora i błękitnego nieba z pewnością zrobi na Tobie wrażenie. Zatrzymaj się na krótki postój w Dilijan, mieście położonym nad brzegiem rzeki Aghstev, otoczonym górami i lasami. Dilijan ma sławę uzdrowiska, ponieważ jego ciepłe słońce, świeże powietrze i naturalne spa mają wielki leczniczy wpływ na ludzi. Zrób sobie przerwę na lunch w przytulnej pobliskiej restauracji, a następnie kontynuuj podróż do klasztoru Goshavank, założonego przez słynnego średniowiecznego naukowca Mkhitar Gosh. Kompleks składa się z kilku budynków religijnych i świeckich. Koniecznie zatrzymaj się i podziwiaj khachkar (ormiański krzyż-kamień) znajdujący się przed bazyliką. Jeden z najsłynniejszych ormiańskich symboli, ten khachkar został wyrzeźbiony przez zręcznego mistrza Poghosa w 1291 roku. Ostatnim przystankiem jest klasztor Haghartsin, położony w lasach regionu Tavush. Założony w X-XI wieku, składa się z kościołów św. Grigora, św. Astvatsatsina (Matki Bożej) i św. Ogromny dąb, który jest prawie w tym samym wieku co klasztor, dopełnia całości i jest doskonałym przykładem architektury łączącej się z naturą na przestrzeni lat. Klasztor został niedawno odnowiony dzięki darowiźnie szejka dr Sultana Bin Mohammada Al Qassimi, władcy Szardży, który był pod wrażeniem klasztoru podczas jego zwiedzania. Po dniu pełnym zwiedzania wróć do miejsca spotkania klimatyzowaną furgonetką.

Z Erewania: Świątynia Garni i wycieczka Geghard z pieczeniem Lavash

3. Z Erewania: Świątynia Garni i wycieczka Geghard z pieczeniem Lavash

Wycieczka rozpoczyna się w stolicy Armenii, Erewaniu, a następnie udaje się do pierwszego przystanku tego dnia, Świątyni Garni. Świątynia, która została zbudowana w 77 roku naszej ery, jest jedyną zachowaną świątynią pogańską z epoki poradzieckiej. Świątynia z wdziękiem stoi na wysokim płaskowyżu z widokiem na wąwóz rzeki Azat i dookoła roztaczają się wspaniałe widoki. W świątyni podziwiaj znajdującą się na miejscu łaźnię grecko-rzymską, w której znajduje się mozaika wykonana z 30 000 kawałków kamieni naturalnych, a także ruiny pałacu królewskiego, którego początki sięgają III wieku naszej ery. Następnie odwiedź zespół klasztorny Geghard, który symbolizuje włócznię, którą rzymski setnik przebił Jezusa po ukrzyżowaniu. Lanca została przywieziona do Armenii i przez wiele stuleci przechowywana była w klasztorze Geghard, a miejsce to znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Twoim ostatnim przystankiem przed powrotem do Erewania będzie wąwóz „Symfonii kamieni”. Skały te zaczynają się od początku kanionu aż do najwyższego punktu. Pomnik składa się z ogromnych, paradoksalnie symetrycznych, sześciokątnych i pięciokątnych bazaltowych kolumn o wysokości prawie 100 metrów. Dowiedz się, jak wąwóz wziął swoją nazwę od niesamowitego podobieństwa do organów kościelnych. Podziwiaj liczne skały w wąwozie rzeki Azat, która znajduje się na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Z Erewania: Khor Virap, Garni i Geghard Day Trip

4. Z Erewania: Khor Virap, Garni i Geghard Day Trip

Poznaj historię i kulturę Armenii podczas tej jednodniowej wycieczki z Erewania. Odwiedź niektóre z najważniejszych zabytków w Armenii, w tym górę Ararat, Khor Virap i kompleks klasztorny Geghard. Zrób pierwszy przystanek w klasztorze Khor Virap i zobacz z pierwszej ręki, skąd pochodzi chrześcijaństwo w Armenii. Dalej na trasie jedyna pogańska świątynia w Armenii – Garni, której początki sięgają I wieku. Następnie odwiedź XIII-wieczny kompleks klasztorny Geghard, częściowo wyrzeźbiony w skale i wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego Unesco. Na koniec zobacz proces pieczenia lavash (ormiański cienki chleb) i spróbuj świeżo wyjętego z piekarnika.

Z Erywania: Wycieczka z przewodnikiem po Tsaghkadzor i jeziorze Sevan

5. Z Erywania: Wycieczka z przewodnikiem po Tsaghkadzor i jeziorze Sevan

Spotkaj się w biurze lokalnego partnera w Erewaniu o 10:00. Wyjedź z miasta w kierunku północno-zachodniego regionu Armenii. Najpierw zatrzymaj się w mieście Tsaghkadzor, położonym w regionie Kotayk, 50 kilometrów na północ od stolicy. To miasto jest uważane za jeden z najpopularniejszych kurortów zimowych w Armenii. Poznaj miasto otoczone malowniczymi górami i lasami. Odwiedź klasztor Kecharis, który pochodzi z XI wieku. Klasztor składa się z czterech kościołów i na wpół zniszczonego mauzoleum Grigoriusa Pahlavuniego, który sfinansował budowę klasztoru. Następnie przejazd do pięknego jeziora Sevan, które jest jednym z najwyżej położonych słodkowodnych jezior na świecie, położonym około 1900 metrów nad poziomem morza. Zapraszamy na spacer nad jeziorem otoczonym wysokimi szczytami górskimi. Podziwiaj krystalicznie czystą wodę jeziora w naprawdę spokojnej okolicy. Odwiedź pobliski klasztor Sevanavank, który został zbudowany na półwyspie w 874 roku. Podziwiaj odbicie kościołów na nieruchomej tafli jeziora. Następnie udaj się do restauracji znajdującej się na brzegu, gdzie możesz zjeść lunch na własny koszt. Po obiedzie wróć do miejsca spotkania w Erewaniu.

Z Erewania: Klasztor Khor Virap, Winiarnia i Jaskinia Ptaków

6. Z Erewania: Klasztor Khor Virap, Winiarnia i Jaskinia Ptaków

Rozpocznij wycieczkę o godzinie 10.00 od odbioru z biura lokalnego operatora w Erewaniu. Następnie udaj się do Khor Virap, najsłynniejszego miejsca pielgrzymek w Armenii. Po przyjeździe odwiedź klasztor i dowiedz się, jak został zbudowany w XVII wieku. Podziwiaj malownicze widoki na biblijną górę Ararat. Następnie udaj się do Jaskini Ptasiej znajdującej się na lewym brzegu rzeki Areni. Poznaj trzy sale, których duża część wciąż nie została jeszcze zbadana. Dowiedz się o znaleziskach archeologicznych, które zostały wydobyte z jaskini, w tym o suszonych winogronach, sznurach, naczyniach, ubraniach i najstarszym skórzanym bucie na świecie. Dowiedz się więcej o starożytnej winnicy, która prawdopodobnie istniała od 4000 lat p.n.e. Następnie zatrzymaj się na przerwę na lunch w przytulnej restauracji w spektakularnej, naturalnej scenerii. Wybierz jedną z 3 różnych opcji posiłków przed przyjazdem i zapłać na miejscu - pamiętaj, że koszt obiadu nie jest wliczony w cenę wycieczki. Następnie dowiedz się więcej o winie Hin Areni podczas wizyty w wioskowej winnicy. Zapraszamy na wycieczkę i degustację przed podziwianiem architektury kościoła św. Astvatsatsin. Następnie jedź wąską drogą otoczoną imponującymi formacjami skalnymi i licznymi jaskiniami. Przyjedź do klasztoru Noravank, który jest jednym z najjaśniejszych przykładów XIII-wiecznej architektury ormiańskiej. Odwiedź kościoły Św. Karapet, Św. Grzegorza Oświeciciela i Św. Na koniec wróć do miejsca spotkania w Erewaniu, gdzie kończy się Twoja wycieczka.

Z Erewania: Katedra Matki Bożej w Eczmiadzinie i Zvartnots Tour

7. Z Erewania: Katedra Matki Bożej w Eczmiadzinie i Zvartnots Tour

Twoja wycieczka rozpoczyna się o godzinie 10:00 w siedzibie lokalnego partnera w Erewaniu. Jedź do zachodniej Armenii, gdzie Twoim pierwszym przystankiem jest St. Echmiadzin, główny Ormiański Kościół Apostolski. Katedra w Eczmiadzynie powstała na początku IV wieku i jest jedną z najstarszych świątyń na świecie. Według legendy kościół powstał w miejscu, w którym Grzegorzowi Oświecicielowi ukazał się we śnie Jezus Chrystus. Następnym przystankiem jest kościół św. Hripsime, jeden ze słynnych budynków kościelnych w mieście Eczmiadzin. Jest to doskonały przykład kościołów krzyżowych w Armenii. Muzeum Skarby Eczmiadzina znajduje się w południowo-wschodniej części katedry. W muzeum znajdują się obecnie unikatowe święte relikwie i sztuka religijna. Twoim ostatnim przystankiem jest świątynia Zvartnots, która jest wynikiem umiejętności i odważnej kreatywności ormiańskich architektów z VII wieku. Pod koniec wycieczki wróć do centrum Erewania.

Z Erywania: Wycieczka grupowa do kolejki linowej i winiarni Tatev

8. Z Erywania: Wycieczka grupowa do kolejki linowej i winiarni Tatev

Najpierw odwiedzisz piękny wodospad Shaki, gdzie możesz nie tylko cieszyć się mocą płynących wód, ale także zrobić wiele pięknych zdjęć. Następnie podczas tej ekscytującej wycieczki grupowej odbędziesz czarujący rejs powietrzny kolejką linową Wings of Tatev. Pozwoli Ci to podziwiać wspaniałe widoki i cieszyć się wyjątkowymi zabytkami przyrody Armenii, na przykład cudownym Mostem Szatana. *Pamiętaj, że bilet w jedną stronę na kolejkę linową nie jest wliczony w cenę wycieczki (6500 AMD / 16 EUR). Jak na skrzydłach, kolejka linowa zabierze Cię do klasztoru Tatev, założonego w IX wieku i uderzającego swoją monumentalnością. Następnie udasz się do winiarni. Tutaj odbędziesz wycieczkę i oczywiście zapoznasz się z eleganckimi mieszankami win podczas degustacji. Romantyczny wieczór w winiarni będzie niezapomnianym zakończeniem tej niesamowitej wycieczki.

Z Erywania: Jednodniowa wycieczka do Khor Virap, Noravank i Tatev

9. Z Erywania: Jednodniowa wycieczka do Khor Virap, Noravank i Tatev

Twoja wycieczka rozpoczyna się o 8:30 z siedziby lokalnego operatora w Erewaniu. Stamtąd udaj się do południowej części Armenii, zaczynając od Khor Virap. Khor Virap to najsłynniejsze miejsce pielgrzymkowe w Armenii, ponieważ jest bezpośrednio związane z przyjęciem chrześcijaństwa w tym kraju. Jako religia państwowa chrześcijaństwo w Armenii zostało przyjęte w 301 roku dzięki staraniom św. Grzegorza Oświeciciela. Przed nawróceniem króla Tridatesa III na chrześcijaństwo święty Grzegorz był więziony w lochach pod obecnym kościołem klasztoru Khor Virap, który został zbudowany w XVII wieku. Z klasztoru można podziwiać zachwycający widok na biblijną górę Ararat. Mijając wąską drogę otoczoną skałami setek jaskiń, można odkryć klasztor Noravank. Charakteryzuje się doskonałymi rozwiązaniami architektonicznymi, a jego luksusowe ozdoby tworzą jeden z najjaśniejszych przykładów ormiańskiej architektury XIII wieku. Noravank składa się z kościołów św. Karapeta, św. Grzegorza Oświeciciela i św. Astvatsatsina, dwupiętrowego kościoła, który wyróżnia się idealnymi pracami konstrukcyjnymi i rzeźbiarskimi. Zrób sobie przerwę na lunch w miłej, przytulnej restauracji otoczonej naturą. Można tam wybrać posiłek z 3 dostępnych opcji, płatnych na miejscu. Następnym przystankiem jest klasztor Tatev, który był najbogatszym średniowiecznym klasztorem w Armenii. Oprócz tego, że był ośrodkiem religijnym, był także ważnym ośrodkiem strategicznym Królestwa Syunik. Położony w naturalnie bronionym miejscu, klasztor zawsze był twierdzą nie do zdobycia. Skorzystaj z kolejki linowej „Skrzydła Tatev”, 5,7-kilometrowej kolejki linowej, którą zbudowano w ciągu 11 miesięcy. Przechodzi przez głęboki wąwóz rzeki Vorotan i jest porośnięty bujnymi lasami. Tramwaj jest wsparty na trzech wieżach między dwoma terminalami, jeden terminal znajduje się na wzgórzu z widokiem na wioskę Halidzor, a drugi znajduje się w pobliżu klasztoru Tatev. Podążając kolejką linową, wycieczka kończy się powrotem do siedziby operatora w Erewaniu.

Erywań: Wycieczka do Garni, Geghard i nad jezioro Sewan z pieczeniem lawaszu

10. Erywań: Wycieczka do Garni, Geghard i nad jezioro Sewan z pieczeniem lawaszu

Rozpocznij wycieczkę o godzinie 10:00, przybywając do biura lokalnego operatora w Erewaniu. Po odprawie wyrusz w kierunku wschodniej części Armenii wygodnym, klimatyzowanym pojazdem. Najpierw zatrzymaj się krótko przy Charent's Arch, skąd możesz rozkoszować się wspaniałymi widokami na biblijną górę Ararat. Udaj się do pogańskiej świątyni Garni, która góruje nad trójkątnym przylądkiem. Podziwiaj mieszankę stylu grecko-rzymskiego i ormiańskiego świątyni oraz zobacz ruiny dawnego pałacu królewskiego z jego oszałamiającymi mozaikami. Następnie przejdź do arcydzieła XIII-wiecznej architektury ormiańskiej w klasztorze Geghard. Dowiedz się, jak wierzono, że ten jaskiniowy klasztor mieścił relikwię włóczni, która przebiła bok Jezusa, gdy wisiał na krzyżu. Doświadcz jego niesamowitej konstrukcji, która szczyci się fascynującą akustyką, która służyła jako dobre miejsce do śpiewania duchowych pieśni. Podziwiaj niektóre kościoły w kompleksie, które są po mistrzowsku wykute w ogromną skałę. Odkryj, jak kompleks jest bogaty w subtelne rzeźbiarskie ozdoby i wiele uderzających chaczkarów (kamieni krzyżowych). Następnie zatrzymaj się na lunch w przytulnej rodzinnej restauracji o nazwie Abelyan House. Tutaj również obserwuj proces pieczenia ormiańskiego chleba lavash. Obserwuj, jak ciasto jest rozwałkowane na płasko i uderzane o gorące ściany glinianego pieca. Miej dobrą okazję do wzięcia udziału w procedurze pieczenia lawaszu. Delektuj się możliwością spróbowania go później z lokalnym serem i zieleniną. Następnie udaj się do niesamowitego jeziora Sevan, które jest jednym z największych na świecie jezior słodkowodnych na dużych wysokościach. Dowiedz się, dlaczego jezioro ma pochodzenie wulkaniczne i jest otoczone górami o wysokości 3000 mi wyżej. Zanurz się w pięknym krajobrazie otoczonym krystalicznie czystą wodą. Sprawdź średniowieczny kompleks kościelny klasztoru Sevanavank na półwyspie, zanim wyruszysz w drogę. Na koniec wskocz z powrotem do pojazdu i udaj się w podróż powrotną z powrotem do miejsca spotkania w Erewaniu, gdzie kończy się wycieczka.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 333
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Erywań

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Erywań

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Erywań to:

Tbilisi

Erywań: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Erywań? Kliknij tutaj.