Ercolano
Atrakcje na świeżym powietrzu

Atrakcje na świeżym powietrzu
Liczba znalezionych atrakcji: 30
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Nasze najbardziej polecane Ercolano Atrakcje na świeżym powietrzu

Herkulanum: Wycieczka z pominięciem kolejki z archeologiem

1. Herkulanum: Wycieczka z pominięciem kolejki z archeologiem

Ta wycieczka zabierze Cię na wycieczkę z przewodnikiem po najlepiej zachowanym rzymskim mieście na świecie, Herkulanum. Było to bogate miasto kupców i szlachty, których życie zakończyło się dramatycznie szybko wraz z wybuchem Wezuwiusza prawie 2000 lat temu. Zobacz nabrzeże, gdzie leżą szczątki ponad 300 osób, które zginęły podczas próby ucieczki drogą morską. Poznaj dom Samnite, łaźnie termalne, świątynię Augustales i Forum. Odkryj dom Neptuna i Amfitryty, gimnazjum i wiele więcej. Podczas tego doświadczenia można zobaczyć nie tylko kamień, marmur i ceramikę, które przetrwały erupcję, ale także zwęglone drewno oraz obrazy i mozaiki jeszcze bardziej wykwintne niż te znalezione w Pompejach. Dowiedz się o życiu w tym mieście i wybuchu, który je zniszczył, podczas tej 2-godzinnej wycieczki z przewodnikiem.

Z Ercolano: Bilet wstępu do parku Vesuvio i autobus w obie strony

2. Z Ercolano: Bilet wstępu do parku Vesuvio i autobus w obie strony

Usługa transportu turystycznego łącząca starożytne Herkulanum z Wielkim Stożkiem Wezuwiusza. Najkrótsza i jednocześnie najbardziej spektakularna trasa do odwiedzenia najsłynniejszego wulkanu na świecie. Terytorium Parku Narodowego Wezuwiusza to koncentracja bogactw przyrodniczych, historii wulkanologii, zapierających dech w piersiach krajobrazów, wielowiekowych upraw i tradycji, które sprawiają, że obszar Wezuwiusza jest jednym z najbardziej fascynujących i najczęściej odwiedzanych miejsc na świecie. Ze stacji Ercolano Scavi, Vesuvio Express zabierze Cię do wejścia do Parku Vesuvio (1.000 m), a po 2 godzinach wsiądziesz do autobusu, aby wrócić. Wycieczka trwa mniej więcej 3 godziny. Bilet wstępu do parku Vesuvio jest wliczony w cenę. Zwróć uwagę: Musisz przestrzegać zakupionego harmonogramu. Bilet wstępu do Parku Vesuvio ma określoną godzinę wejścia. Jeśli spóźnisz się, straci on ważność, a park Vesuvio zablokuje Cię przy wejściu do Vesuvio. Jeśli przyjedziesz późno, Vesuvio Express zawiezie Cię na Wezuwiusz pierwszym dostępnym autobusem, ale bilet wstępu na Wezuwiusz straci ważność i nie będziesz mieć możliwości jego zwrotu. Więc nie spóźnij się. Bilet dla dzieci w wieku do 4 lat i siedzących na kolanach osoby towarzyszącej.

Kampania: Artecard 3 - 7-dniowa lub Gold/Lite 365 City Pass

3. Kampania: Artecard 3 - 7-dniowa lub Gold/Lite 365 City Pass

Kup kartę Artecard na teren Neapolu i Kampanii, aby uzyskać dostęp do ponad 40 zabytków, muzeów i stanowisk archeologicznych, w tym ruin Pompejów, Herkulanum, Narodowego Muzeum Archeologicznego, Muzeum Madre, Muzeum i Królewskiego Lasu Capodimonte, Pałacu Królewskiego w Neapolu, zamku Sant'Elmo, kartuzji św. Marcina, Pałacu Królewskiego w Casercie, Paestum oraz Muzeum Archeologicznego Starożytnej Kapui. Skorzystaj z bezpłatnego wstępu do wielu muzeów oraz ze zniżki na wstęp do wszystkich innych muzeów i stanowisk archeologicznych odwiedzanych później. Zwiedź miasto, podróżując bezpłatnie regionalnymi środkami komunikacji publicznej (Neapol i Kampania w systemie UnicoCampania). Odwiedź wybrane przez Ciebie miejsca o znaczeniu kulturowym. Wybieraj atrakcje ze znajdującej się poniżej listy i skorzystaj ze zniżek w wysokości maksymalnie 50% w pozostałych miejscach: • Park archeologiczny w Pompejach • Park archeologiczny w Ercolano • Narodowe Muzeum Archeologiczne • Pałac Królewski w Neapolu • Muzeum i Królewski Las Capodimonte • Pałac Królewski w Casercie • Narodowe Muzeum Archeologiczne w Paestum • Pałac Królewski w Neapolu • Kartuzja św. Marcina ze zbiorami muzealnymi • Muzeum Sztuki Współczesnej Donnaregina – Muzeum Madre • Muzeum Pignatelli Cortes • Muzeum Duca di Martina • Muzeum Miejskie w Castel Nuovo • Zamek Sant'Elmo • Park archeologiczny w Oplontis • Wykopaliska archeologiczne w Oplontis • Wykopaliska archeologiczne w Stabii • Wykopaliska archeologiczne Antiquarium di Boscoreale • Park archeologiczny w Baje • Muzeum Archeologiczne Campi Flegrei w zamku w Baje • Amfiteatr Flawiuszów • Park archeologiczny w Cumae • Muzeum Archeologiczne Starożytnej Kapui • Muzeum Gladiatorów • Amfiteatr w Kapui • Mitreum • Park archeologiczny w Paestum • Kartuzja św. Wawrzyńca • Park archeologiczny Elea-Velia

Z Neapolu: całodniowa wycieczka do Pompejów, Herkulanum i Wezuwiusza

4. Z Neapolu: całodniowa wycieczka do Pompejów, Herkulanum i Wezuwiusza

Spędź dzień zwiedzając okolice Wezuwiusza podczas tej wycieczki z Neapolu. Poznaj stanowisko archeologiczne w Pompejach z audioprzewodnikiem, spaceruj po Herkulanum i podziwiaj Wielki Stożek Wezuwiusza. Wyjedź z Neapolu wygodnym minibusem i kieruj się prosto do Wielkiego Stożka Wezuwiusza. Przed powrotem w dół góry podziwiaj wspaniały widok na dotknięty obszar. Następnie zatrzymaj się przy wykopaliskach w Herkulanum i zobacz zniszczenia spowodowane erupcją w 79 r. n.e. Przejdź się po tym starożytnym mieście, które w spektakularny sposób zostało zachowane przez popiół z erupcji. Odkryj, jak popiół ocalił domy, wystrój, a nawet żywność. Zakończ swoją jednodniową wycieczkę wizytą w kultowym stanowisku archeologicznym w Pompejach. Weź audioprzewodnik i mapę i zwiedzaj we własnym tempie, zatrzymując się, aby zobaczyć słynny amfiteatr i Forum.

Ercolano: Herculaneum bilet wstępu bez kolejki i audioprzewodnik

5. Ercolano: Herculaneum bilet wstępu bez kolejki i audioprzewodnik

Odwiedź ruiny Herkulanum! Rzymskie miasto Herkulanum, zniszczone i pogrzebane przez erupcję Wezuwiusza w 79 roku n.e., zostało przywrócone do kronik historii w XVIII wieku dzięki eksploracjom Burbonów. Z biegiem czasu pamięć o lokalizacji starożytnego rzymskiego miasta została utracona i dopiero w 1710 roku rolnik Ambrogio Nucerino, kopiąc studnię do nawadniania swojego ogrodu warzywnego, odzyskał wiele cennych fragmentów marmuru, które dopiero później zostały zrozumiane jako należące do teatru starożytnego miasta. Dzień przed wycieczką nasz zespół skontaktuje się z Tobą przez WhatsApp lub e-mail: wyślemy Ci bilety i wszystkie potrzebne informacje. Pamiętaj, aby pobrać na swój smartfon całą zawartość przed wizytą. W ruinach i muzeach nie ma bezpłatnego Wi-Fi, a zasięg sieci komórkowej nie zawsze jest dobry. Rezerwacje dokonane po godzinie 18:00 zostaną zrealizowane następnego dnia rano po godzinie 8:00.

Pompeje: Wycieczka w małej grupie po Pompejach i Herkulanum

6. Pompeje: Wycieczka w małej grupie po Pompejach i Herkulanum

Ta wycieczka składa się z przyjemnego spaceru po starożytnych rzymskich miastach Pompeje i Herkulanum, zasypanych popiołem wulkanu Wezuwiusz w 79 r. n.e. Twoja wycieczka będzie prowadzona w języku angielskim i będzie przeznaczona tylko dla małej grupy liczącej maksymalnie 20 osób. Podczas niesławnej erupcji Pompeje i ich mieszkańcy zostali zasypani tonami pumeksu i popiołu wulkanicznego, który zachował wiele rzeczy i materiałów w niesamowitych warunkach. Po zwiedzaniu Pompejów będziesz mieć czas na lunch lub spacer po sklepach z pamiątkami na zewnątrz ruin. Następnie wsiądź do pociągu Circumesuviana prowadzącego do Ercolano (20-minutowa podróż), gdzie rozpoczniesz spacer po ruinach. Tam odkryjesz, że Herkulanum jest znacznie mniejsze, ale lepiej zachowane niż Pompeje. Podczas gdy Pompeje zostały pokryte czterometrową warstwą popiołu, lawina błota o grubości 20 metrów pogrzebała Herkulanum. Drugie piętra budynków, zwęglone drewniane przedmioty, nienaruszone obrazy i mozaiki są nadal zachowane i eksponowane. Miejsce to daje żywe wrażenie bogatego stylu życia, którym cieszyli się zamożniejsi obywatele Imperium Rzymskiego.

Herkulanum: Bilet wstępu i audioprzewodnik

7. Herkulanum: Bilet wstępu i audioprzewodnik

Okaż bilet w biurze Parku Archeologicznego Herculaneum i rozpocznij swoją przygodę w czasie. Zobacz dobrze zachowane wille, które zostały zasypane popiołem wulkanicznym w dniu wybuchu Wezuwiusza w 79 roku naszej ery. Zobacz obszar, w którym 300 osób zginęło, mając nadzieję na ratunek z morza. Skorzystaj z dołączonej mapy, aby łatwo poruszać się po rynku, do publicznych fontann i do teatru. Podziwiaj obszary, w których żywe obrazy i drewniane drzwi są nadal nienaruszone. Udaj się do starożytnych świątyń i podziwiaj wizerunki starożytnych bogów. Porównaj sposób zakwaterowania niewolników z wystawnymi przestrzeniami mieszkalnymi bogatych Rzymian. Przenieś się w przeszłość dzięki bogatym szczegółom, fascynującym faktom i intrygującym historiom z audioprzewodnikiem. Ciesz się swobodą zwiedzania z pomocą audioprzewodnika.

Z Neapolu: Pompeje i Herkulanum z przewodnikiem archeologicznym

8. Z Neapolu: Pompeje i Herkulanum z przewodnikiem archeologicznym

Przeżyj niezapomnianą wycieczkę lądową z Neapolu, w tym grupową wycieczkę po Pompejach i Herkulanum prowadzoną przez doświadczonego przewodnika archeologa. Zobacz najważniejsze atrakcje. Najpierw zostaniesz odebrany z dworca głównego w Neapolu przez kierowcę i przewodnika. Ciesz się wygodnym transferem do Herkulanum w nowoczesnym minibusie. Po przybyciu na miejsce wejdź z biletami bez kolejki i zobacz ruiny Herkulanum, które zostały pogrzebane pod osuwiskiem błota o głębokości 20 metrów. Podczas wycieczki odkryj zwęglone drewniane przedmioty, nienaruszone obrazy i mozaiki, które wciąż są zachowane. Najważniejsze atrakcje to Świątynia Augustali, plaża, na której znaleziono ponad 300 szkieletów, termy, forum, Dom Samnitów, gimnazjum, Dom Drogi i wiele innych. Następnie przejedź do Pompejów po 1-godzinnym lunchu, skorzystaj z wejścia bez kolejki, a następnie wybierz się na przyjemny spacer po starożytnym rzymskim mieście z archeologiem w małej grupie do 20 osób. Dowiedz się, w jaki sposób obszar ten został zasypany przez popioły wulkaniczne Wezuwiusza w 79 r. n.e. Podczas spaceru poznaj historię miasta i dowiedz się, jak żyli Rzymianie. Zobacz wszystkie najważniejsze budynki publiczne i domy prywatne podczas 2-godzinnego spaceru. Najważniejsze atrakcje to Brama Marina, Bazylika, Forum, Łaźnie Forum, Lupanar (dom publiczny), Piekarnia, Dom Fauna, Termopolium Capuano, Dom Tragicznego Poety i odlewy gipsowe. Na koniec wróć na stację kolejową, aby zdążyć na dalszy odjazd.

Z Neapolu: Wycieczka do Pompejów i Herkulanum z lunchem

9. Z Neapolu: Wycieczka do Pompejów i Herkulanum z lunchem

Ta całodniowa wycieczka po miejscach światowego dziedzictwa w Pompejach i Herkulanum rozpoczyna się odbiorem z hotelu w Neapolu i przejazdem autobusem do ruin w Pompejach. Podczas tej części wycieczki w autobusie będzie obecny asystent wycieczki. Po przybyciu do Pompejów spotkasz swojego przewodnika, a następnie będziesz zwiedzać ruiny przez około 2 godziny. Twój przewodnik pokaże Ci tradycje i codzienne życie starożytnych Pompejów. Zobaczysz duży teatr, nekropolię, łaźnie termalne i niektóre z niesamowitych domów, które były własnością najbogatszych mieszkańców. Zjedz lunch w lokalnej restauracji. Po obiedzie udaj się do Herkulanum, gdzie będziesz miał okazję samodzielnie zwiedzić ruiny. Możliwe jest obserwowanie codziennego życia ludności tutaj jeszcze bardziej szczegółowo niż w Pompejach, ponieważ błoto i gruz wulkaniczny, które pokryły miasto, zachowały struktury i artefakty Herkulanum.

Herkulanum: Bilet wstępu bez kolejki + Audioprzewodnik

10. Herkulanum: Bilet wstępu bez kolejki + Audioprzewodnik

Czy chciałbyś zwiedzić Herkulanum bez osobistego przewodnika? Idealnym rozwiązaniem jest wynajęcie audioprzewodnika, który pozwoli Ci zwiedzić starożytny park archeologiczny w szerokim zakresie, zgodnie z Twoim czasem i ciekawostkami. Nasza usługa obejmuje również bilet wstępu, więc nie musisz czekać w długiej kolejce przy wejściu. Audioprzewodnik będzie wyposażony w szczegółową mapę Herkulanum i pozwoli Ci zorientować się między ulicami i pasami, słysząc wyjaśnienie i nagle przeskoczysz w przeszłość.

Ercolano

Ercolano

Nasze najbardziej polecane Ercolano Atrakcje na świeżym powietrzu

Herkulanum: Wycieczka z pominięciem kolejki z archeologiem

Herkulanum: Wycieczka z pominięciem kolejki z archeologiem

Ta wycieczka zabierze Cię na wycieczkę z przewodnikiem po najlepiej zachowanym rzymskim mieście na świecie, Herkulanum. Było to bogate miasto kupców i szlachty, których życie zakończyło się dramatycznie szybko wraz z wybuchem Wezuwiusza prawie 2000 lat temu. Zobacz nabrzeże, gdzie leżą szczątki ponad 300 osób, które zginęły podczas próby ucieczki drogą morską. Poznaj dom Samnite, łaźnie termalne, świątynię Augustales i Forum. Odkryj dom Neptuna i Amfitryty, gimnazjum i wiele więcej. Podczas tego doświadczenia można zobaczyć nie tylko kamień, marmur i ceramikę, które przetrwały erupcję, ale także zwęglone drewno oraz obrazy i mozaiki jeszcze bardziej wykwintne niż te znalezione w Pompejach. Dowiedz się o życiu w tym mieście i wybuchu, który je zniszczył, podczas tej 2-godzinnej wycieczki z przewodnikiem.

Z Ercolano: Bilet wstępu do parku Vesuvio i autobus w obie strony

Z Ercolano: Bilet wstępu do parku Vesuvio i autobus w obie strony

Usługa transportu turystycznego łącząca starożytne Herkulanum z Wielkim Stożkiem Wezuwiusza. Najkrótsza i jednocześnie najbardziej spektakularna trasa do odwiedzenia najsłynniejszego wulkanu na świecie. Terytorium Parku Narodowego Wezuwiusza to koncentracja bogactw przyrodniczych, historii wulkanologii, zapierających dech w piersiach krajobrazów, wielowiekowych upraw i tradycji, które sprawiają, że obszar Wezuwiusza jest jednym z najbardziej fascynujących i najczęściej odwiedzanych miejsc na świecie. Ze stacji Ercolano Scavi, Vesuvio Express zabierze Cię do wejścia do Parku Vesuvio (1.000 m), a po 2 godzinach wsiądziesz do autobusu, aby wrócić. Wycieczka trwa mniej więcej 3 godziny. Bilet wstępu do parku Vesuvio jest wliczony w cenę. Zwróć uwagę: Musisz przestrzegać zakupionego harmonogramu. Bilet wstępu do Parku Vesuvio ma określoną godzinę wejścia. Jeśli spóźnisz się, straci on ważność, a park Vesuvio zablokuje Cię przy wejściu do Vesuvio. Jeśli przyjedziesz późno, Vesuvio Express zawiezie Cię na Wezuwiusz pierwszym dostępnym autobusem, ale bilet wstępu na Wezuwiusz straci ważność i nie będziesz mieć możliwości jego zwrotu. Więc nie spóźnij się. Bilet dla dzieci w wieku do 4 lat i siedzących na kolanach osoby towarzyszącej.

Kampania: Artecard 3 - 7-dniowa lub Gold/Lite 365 City Pass

Kampania: Artecard 3 - 7-dniowa lub Gold/Lite 365 City Pass

Kup kartę Artecard na teren Neapolu i Kampanii, aby uzyskać dostęp do ponad 40 zabytków, muzeów i stanowisk archeologicznych, w tym ruin Pompejów, Herkulanum, Narodowego Muzeum Archeologicznego, Muzeum Madre, Muzeum i Królewskiego Lasu Capodimonte, Pałacu Królewskiego w Neapolu, zamku Sant'Elmo, kartuzji św. Marcina, Pałacu Królewskiego w Casercie, Paestum oraz Muzeum Archeologicznego Starożytnej Kapui. Skorzystaj z bezpłatnego wstępu do wielu muzeów oraz ze zniżki na wstęp do wszystkich innych muzeów i stanowisk archeologicznych odwiedzanych później. Zwiedź miasto, podróżując bezpłatnie regionalnymi środkami komunikacji publicznej (Neapol i Kampania w systemie UnicoCampania). Odwiedź wybrane przez Ciebie miejsca o znaczeniu kulturowym. Wybieraj atrakcje ze znajdującej się poniżej listy i skorzystaj ze zniżek w wysokości maksymalnie 50% w pozostałych miejscach: • Park archeologiczny w Pompejach • Park archeologiczny w Ercolano • Narodowe Muzeum Archeologiczne • Pałac Królewski w Neapolu • Muzeum i Królewski Las Capodimonte • Pałac Królewski w Casercie • Narodowe Muzeum Archeologiczne w Paestum • Pałac Królewski w Neapolu • Kartuzja św. Marcina ze zbiorami muzealnymi • Muzeum Sztuki Współczesnej Donnaregina – Muzeum Madre • Muzeum Pignatelli Cortes • Muzeum Duca di Martina • Muzeum Miejskie w Castel Nuovo • Zamek Sant'Elmo • Park archeologiczny w Oplontis • Wykopaliska archeologiczne w Oplontis • Wykopaliska archeologiczne w Stabii • Wykopaliska archeologiczne Antiquarium di Boscoreale • Park archeologiczny w Baje • Muzeum Archeologiczne Campi Flegrei w zamku w Baje • Amfiteatr Flawiuszów • Park archeologiczny w Cumae • Muzeum Archeologiczne Starożytnej Kapui • Muzeum Gladiatorów • Amfiteatr w Kapui • Mitreum • Park archeologiczny w Paestum • Kartuzja św. Wawrzyńca • Park archeologiczny Elea-Velia

Z Neapolu: całodniowa wycieczka do Pompejów, Herkulanum i Wezuwiusza

Z Neapolu: całodniowa wycieczka do Pompejów, Herkulanum i Wezuwiusza

Spędź dzień zwiedzając okolice Wezuwiusza podczas tej wycieczki z Neapolu. Poznaj stanowisko archeologiczne w Pompejach z audioprzewodnikiem, spaceruj po Herkulanum i podziwiaj Wielki Stożek Wezuwiusza. Wyjedź z Neapolu wygodnym minibusem i kieruj się prosto do Wielkiego Stożka Wezuwiusza. Przed powrotem w dół góry podziwiaj wspaniały widok na dotknięty obszar. Następnie zatrzymaj się przy wykopaliskach w Herkulanum i zobacz zniszczenia spowodowane erupcją w 79 r. n.e. Przejdź się po tym starożytnym mieście, które w spektakularny sposób zostało zachowane przez popiół z erupcji. Odkryj, jak popiół ocalił domy, wystrój, a nawet żywność. Zakończ swoją jednodniową wycieczkę wizytą w kultowym stanowisku archeologicznym w Pompejach. Weź audioprzewodnik i mapę i zwiedzaj we własnym tempie, zatrzymując się, aby zobaczyć słynny amfiteatr i Forum.

Ercolano: Herculaneum bilet wstępu bez kolejki i audioprzewodnik

Ercolano: Herculaneum bilet wstępu bez kolejki i audioprzewodnik

Odwiedź ruiny Herkulanum! Rzymskie miasto Herkulanum, zniszczone i pogrzebane przez erupcję Wezuwiusza w 79 roku n.e., zostało przywrócone do kronik historii w XVIII wieku dzięki eksploracjom Burbonów. Z biegiem czasu pamięć o lokalizacji starożytnego rzymskiego miasta została utracona i dopiero w 1710 roku rolnik Ambrogio Nucerino, kopiąc studnię do nawadniania swojego ogrodu warzywnego, odzyskał wiele cennych fragmentów marmuru, które dopiero później zostały zrozumiane jako należące do teatru starożytnego miasta. Dzień przed wycieczką nasz zespół skontaktuje się z Tobą przez WhatsApp lub e-mail: wyślemy Ci bilety i wszystkie potrzebne informacje. Pamiętaj, aby pobrać na swój smartfon całą zawartość przed wizytą. W ruinach i muzeach nie ma bezpłatnego Wi-Fi, a zasięg sieci komórkowej nie zawsze jest dobry. Rezerwacje dokonane po godzinie 18:00 zostaną zrealizowane następnego dnia rano po godzinie 8:00.

Pompeje: Wycieczka w małej grupie po Pompejach i Herkulanum

Pompeje: Wycieczka w małej grupie po Pompejach i Herkulanum

Ta wycieczka składa się z przyjemnego spaceru po starożytnych rzymskich miastach Pompeje i Herkulanum, zasypanych popiołem wulkanu Wezuwiusz w 79 r. n.e. Twoja wycieczka będzie prowadzona w języku angielskim i będzie przeznaczona tylko dla małej grupy liczącej maksymalnie 20 osób. Podczas niesławnej erupcji Pompeje i ich mieszkańcy zostali zasypani tonami pumeksu i popiołu wulkanicznego, który zachował wiele rzeczy i materiałów w niesamowitych warunkach. Po zwiedzaniu Pompejów będziesz mieć czas na lunch lub spacer po sklepach z pamiątkami na zewnątrz ruin. Następnie wsiądź do pociągu Circumesuviana prowadzącego do Ercolano (20-minutowa podróż), gdzie rozpoczniesz spacer po ruinach. Tam odkryjesz, że Herkulanum jest znacznie mniejsze, ale lepiej zachowane niż Pompeje. Podczas gdy Pompeje zostały pokryte czterometrową warstwą popiołu, lawina błota o grubości 20 metrów pogrzebała Herkulanum. Drugie piętra budynków, zwęglone drewniane przedmioty, nienaruszone obrazy i mozaiki są nadal zachowane i eksponowane. Miejsce to daje żywe wrażenie bogatego stylu życia, którym cieszyli się zamożniejsi obywatele Imperium Rzymskiego.

Herkulanum: Bilet wstępu i audioprzewodnik

Herkulanum: Bilet wstępu i audioprzewodnik

Okaż bilet w biurze Parku Archeologicznego Herculaneum i rozpocznij swoją przygodę w czasie. Zobacz dobrze zachowane wille, które zostały zasypane popiołem wulkanicznym w dniu wybuchu Wezuwiusza w 79 roku naszej ery. Zobacz obszar, w którym 300 osób zginęło, mając nadzieję na ratunek z morza. Skorzystaj z dołączonej mapy, aby łatwo poruszać się po rynku, do publicznych fontann i do teatru. Podziwiaj obszary, w których żywe obrazy i drewniane drzwi są nadal nienaruszone. Udaj się do starożytnych świątyń i podziwiaj wizerunki starożytnych bogów. Porównaj sposób zakwaterowania niewolników z wystawnymi przestrzeniami mieszkalnymi bogatych Rzymian. Przenieś się w przeszłość dzięki bogatym szczegółom, fascynującym faktom i intrygującym historiom z audioprzewodnikiem. Ciesz się swobodą zwiedzania z pomocą audioprzewodnika.

Z Neapolu: Pompeje i Herkulanum z przewodnikiem archeologicznym

Z Neapolu: Pompeje i Herkulanum z przewodnikiem archeologicznym

Przeżyj niezapomnianą wycieczkę lądową z Neapolu, w tym grupową wycieczkę po Pompejach i Herkulanum prowadzoną przez doświadczonego przewodnika archeologa. Zobacz najważniejsze atrakcje. Najpierw zostaniesz odebrany z dworca głównego w Neapolu przez kierowcę i przewodnika. Ciesz się wygodnym transferem do Herkulanum w nowoczesnym minibusie. Po przybyciu na miejsce wejdź z biletami bez kolejki i zobacz ruiny Herkulanum, które zostały pogrzebane pod osuwiskiem błota o głębokości 20 metrów. Podczas wycieczki odkryj zwęglone drewniane przedmioty, nienaruszone obrazy i mozaiki, które wciąż są zachowane. Najważniejsze atrakcje to Świątynia Augustali, plaża, na której znaleziono ponad 300 szkieletów, termy, forum, Dom Samnitów, gimnazjum, Dom Drogi i wiele innych. Następnie przejedź do Pompejów po 1-godzinnym lunchu, skorzystaj z wejścia bez kolejki, a następnie wybierz się na przyjemny spacer po starożytnym rzymskim mieście z archeologiem w małej grupie do 20 osób. Dowiedz się, w jaki sposób obszar ten został zasypany przez popioły wulkaniczne Wezuwiusza w 79 r. n.e. Podczas spaceru poznaj historię miasta i dowiedz się, jak żyli Rzymianie. Zobacz wszystkie najważniejsze budynki publiczne i domy prywatne podczas 2-godzinnego spaceru. Najważniejsze atrakcje to Brama Marina, Bazylika, Forum, Łaźnie Forum, Lupanar (dom publiczny), Piekarnia, Dom Fauna, Termopolium Capuano, Dom Tragicznego Poety i odlewy gipsowe. Na koniec wróć na stację kolejową, aby zdążyć na dalszy odjazd.

Z Neapolu: Wycieczka do Pompejów i Herkulanum z lunchem

Z Neapolu: Wycieczka do Pompejów i Herkulanum z lunchem

Ta całodniowa wycieczka po miejscach światowego dziedzictwa w Pompejach i Herkulanum rozpoczyna się odbiorem z hotelu w Neapolu i przejazdem autobusem do ruin w Pompejach. Podczas tej części wycieczki w autobusie będzie obecny asystent wycieczki. Po przybyciu do Pompejów spotkasz swojego przewodnika, a następnie będziesz zwiedzać ruiny przez około 2 godziny. Twój przewodnik pokaże Ci tradycje i codzienne życie starożytnych Pompejów. Zobaczysz duży teatr, nekropolię, łaźnie termalne i niektóre z niesamowitych domów, które były własnością najbogatszych mieszkańców. Zjedz lunch w lokalnej restauracji. Po obiedzie udaj się do Herkulanum, gdzie będziesz miał okazję samodzielnie zwiedzić ruiny. Możliwe jest obserwowanie codziennego życia ludności tutaj jeszcze bardziej szczegółowo niż w Pompejach, ponieważ błoto i gruz wulkaniczny, które pokryły miasto, zachowały struktury i artefakty Herkulanum.

Herkulanum: Bilet wstępu bez kolejki + Audioprzewodnik

Herkulanum: Bilet wstępu bez kolejki + Audioprzewodnik

Czy chciałbyś zwiedzić Herkulanum bez osobistego przewodnika? Idealnym rozwiązaniem jest wynajęcie audioprzewodnika, który pozwoli Ci zwiedzić starożytny park archeologiczny w szerokim zakresie, zgodnie z Twoim czasem i ciekawostkami. Nasza usługa obejmuje również bilet wstępu, więc nie musisz czekać w długiej kolejce przy wejściu. Audioprzewodnik będzie wyposażony w szczegółową mapę Herkulanum i pozwoli Ci zorientować się między ulicami i pasami, słysząc wyjaśnienie i nagle przeskoczysz w przeszłość.

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Atrakcje na świeżym powietrzu w: Ercolano

Oprócz atrakcji typu Atrakcje na świeżym powietrzu jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Ercolano?

W: Ercolano są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Ercolano: Najciekawsze atrakcje

Ercolano: Wycieczki i bilety

Włochy: Ciekawe miejsca

Ercolano: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ercolano? Kliknij tutaj.