Atrakcje i wycieczki
Epidauros

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 88
Sortuj wg::

Epidauros: najczęściej polecane atrakcje

Z Aten: Wycieczka autobusowa do Myken, Epidauros i Nafplio

Z Aten: Wycieczka autobusowa do Myken, Epidauros i Nafplio

Wyjedź z Aten ze swoim przyjaznym przewodnikiem (archeologiem) autobusem ze stacji metra Halandri i dotrzyj do starożytnego miasta Myken. Niech ściany cyklopów zapierają dech w piersiach i poznaj tajemnicze pochodzenie tej fantastycznej budowli. Mykeny uważane są za największe i najbogatsze królestwo późniejszej epoki brązu około 1350 roku p.n.e. Spaceruj po parku archeologicznym, przejdź przez wielką Bramę Lwów, odkryj Starożytny Skarb Atreusa, znany również jako Grobowiec Króla Agamemnona, a także Grobowiec Klitajmestry. Podziwiaj Pałac i Złotą Maskę Agamemnona. Po Mykenach zjedz tradycyjny grecki lunch w pięknym nadmorskim mieście Nafplio. Naflpio było stolicą Grecji przed Atenami, a jego architektura ma wpływy weneckie, bizantyjskie, osmańskie i nowożytne greckie. Podziwiaj główne atrakcje, takie jak zamek Bourtzi, Acronauplia i zamek Palamidi zbudowane na szczycie wzgórza, a także różne malownicze place w centrum miasta. Zakończ dzień wizytą w starożytnym teatrze w Epidauros. To miejsce jest dobrze znane jako teatr z najlepszą akustyką i nadal każdego lata jest gospodarzem Festiwalu w Epidauros.

Ateny: Jednodniowa wycieczka na Peloponez i audioprzewodnik V.R.

Ateny: Jednodniowa wycieczka na Peloponez i audioprzewodnik V.R.

Wsiądź do naszego klimatyzowanego, nowoczesnego autobusu z 4 centralnych miejsc spotkań i podróżuj przez 1 godzinę w okolice Peloponezu. W drodze do Myken zobacz słynny Kanał Koryncki i zatrzymaj się szybko, aby podziwiać ten cud inżynierii, który łączy morza Egejskie i Jońskie. Kontynuuj w kierunku Myken, jednego z najważniejszych miast starożytnej Grecji. Odwiedź mykeński Akropol, grobowiec Agamemnona i ruiny cyklopowych murów, które chroniły to potężne miasto. Możesz także odwiedzić Muzeum Archeologiczne w Mykenach. Ciesz się wycieczką audio z przewodnikiem po stanowiskach archeologicznych w 8 językach, poznaj starożytny świat dzięki naszemu urządzeniu wirtualnej rzeczywistości. Kontynuuj do starożytnego teatru w Epidauros, teatru z IV wieku, który jest jedną z najlepiej zachowanych klasycznych budowli greckich. Słynie z niesamowitej akustyki; moneta upuszczona na środku teatru słychać z najwyższego siedzenia. Teatr może pomieścić do 14 000 osób, a jego wejście jest otoczone odrestaurowanymi korynckimi pilastrami. Obecnie jest używany do przedstawień starożytnego greckiego dramatu podczas corocznego Festiwalu Greckiego. Na koniec zatrzymaj się w malowniczym mieście Nafplion, które było pierwszą stolicą Grecji po uzyskaniu niepodległości i było głównym portem od epoki brązu. Jego położenie było tak strategiczne, że miasto posiada 3 fortece: potężną fortecę Palamidi, mniejszą Akronafplia i wodny zamek Bourtzi na wysepce na zachód od starego miasta. Spaceruj atrakcyjnymi wąskimi uliczkami i podziwiaj eleganckie weneckie domy, neoklasyczne rezydencje i kawiarnie na nabrzeżu. Skorzystaj z okazji na zakupy, zjedz w tradycyjnej restauracji, zrelaksuj się w kawiarniach w malowniczym porcie, a latem popływaj w krystalicznie czystych wodach na plaży Arvanitia. Po całym dniu zwiedzania obszaru Argolis-Peloponez, wypełnionego niezapomnianymi wspomnieniami z historii i kultury, wróć do preferowanego miejsca wysiadania.

Z Aten: całodniowa wycieczka do Myken i Epidauros

Z Aten: całodniowa wycieczka do Myken i Epidauros

Wyrusz na całodniową wycieczkę z przewodnikiem po starożytnych ruinach Myken z Aten, przy minimalnym wpływie na środowisko. Spaceruj po tym, co niegdyś było kwitnącym centrum starożytnej Grecji, i odwiedź takie miejsca, jak Epidauros i port morski Nauplion. Pod koniec epoki brązu miasto Mykeny odgrywało ważną rolę w starożytnej Grecji. Ta całodniowa wycieczka z Aten daje możliwość poznania tego skarbu starożytnego świata. Podróżując klimatyzowanym autobusem, zatrzymasz się na krótko przy Kanale Korynckim, 6,9-kilometrowym cudzie inżynierii, łączącym Zatokę Koryncką z Morzem Egejskim. Mykeny to historyczne tło dla większości starożytnej literatury greckiej, w tym dzieł poety Homera. Zwiedź stanowisko archeologiczne, w którym znajduje się Brama Lwów i grobowiec króla Agamemnona. Będziesz kontynuować jazdę, zatrzymując się w Nauplii, pierwszej stolicy współczesnej Grecji i domu twierdzy Palamidi. Po relaksującym obiedzie ostatnim przystankiem wycieczki jest miasto Epidauros, w którym znajduje się wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa starożytny teatr i uważany przez starożytnych Greków za miejsce narodzin syna Apolla, Asklepiosa. Teatr w Epidauros jest prawdopodobnie najlepiej zachowanym teatrem starożytnej Grecji i nadal jest używany ze względu na niesamowitą akustykę.

Ateny: 1-dniowa wycieczka do Nafplio i Epidauros z pływaniem

Ateny: 1-dniowa wycieczka do Nafplio i Epidauros z pływaniem

Spotkaj się ze swoim archeologiem/historykiem z wycieczki na stacji metra Halandri i odkryj południowo-wschodnią część kontynentalnej Grecji. Podczas wycieczki będziesz mógł zobaczyć i poznać historię Grecji od czasów starożytnych po współczesność. Zatrzymujemy się przy Kanale Korynckim, jednym z niewielu sztucznych kanałów na świecie, zbudowanym w 1894 roku, gdzie można zrobić zdjęcia i podziwiać imponujący widok. Kontynuujemy zatem naszą podróż do starożytnego Epidauros, miejsca pobytu Asklepiusa, boga uzdrawiania. Miejsce to oferuje odwiedzającym niewytłumaczalny spokój i mówi się, że z tego powodu w starożytności wykorzystywano je jako ośrodek leczniczy. Ponadto w tym miejscu znajduje się także teatr w Epidauros, uważany za najważniejszy w Grecji. Koniecznie sprawdź akustykę! Następnie docieramy do Nafplio, pięknego miasta i pierwszej stolicy Grecji. Poznaj wenecki zamek Palamidi i podziwiaj zadziwiający widok. Odwiedź akropol w Nauplionie i odkryj miasto Nafplio ze swoim archeologiem/historykiem, który towarzyszy Ci w wycieczce. Oczywiście latem w Grecji jest bardzo gorąco i na szczęście w rejonie Argolis, gdzie znajduje się Nafplio, znajduje się jedna z najsłynniejszych greckich plaż, Arvanitia. W miesiącach letnich można pływać w Morzu Egejskim i skosztować lokalnej kuchni oraz owoców morza. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, co nasz cel ma do zaoferowania poza plażą, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Poznaj lokalną kulturę i wybierz się na degustację wina, próbując wyjątkowych smaków regionu. Możesz też wybrać się na relaksujący rejs łodzią po forcie Burgi i wybrać się na malowniczą i spokojną podróż. Jeśli chcesz przeżyć bardziej aktywną przygodę, odkryj urocze średniowieczne uliczki Nafplio i wejdź na Akropol, aby podziwiać spektakularne widoki. I oczywiście pamiętaj, aby zrobić sobie przerwę i uzupełnić siły pysznym lunchem, kawą lub drinkiem w jednej z wielu przytulnych kawiarni lub restauracji. Dzięki szerokiej ofercie zajęć każdy w naszym mieście znajdzie coś dla siebie. Wróć do Halandri po całym dniu historii, uroczych miejscach widokowych, pływaniu i setkach zdjęć!

Epidauros: Bilet wstępu do świątyni Asklepiosa i teatru

Epidauros: Bilet wstępu do świątyni Asklepiosa i teatru

Odkryj teatr Epidauros, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, z biletem wstępu. Odwiedź sanktuarium Asklepiosa, starożytny teatr i muzeum archeologiczne. Wejdź do starożytnego teatru i zanurz się w jego niezrównanym pięknie. Stań pośrodku sceny lub wejdź po schodach do teatru i podziwiaj cudowną konstrukcję przypominającą muszlę. Następnie będziesz kontynuować zwiedzanie małego muzeum archeologicznego znajdującego się na terenie stanowiska archeologicznego. Dowiedz się o odsłoniętych częściach starożytnych budynków z czasów rzymskich. Ciesz się pięknem najlepiej zachowanego starożytnego teatru w Grecji we własnym tempie.

Argolida: Mykeny, Epidauros i Nauplion – wycieczka całodniowa

Argolida: Mykeny, Epidauros i Nauplion – wycieczka całodniowa

Zwiedź krainę Argolida i znajdujące się na jej terenie stanowiska archeologiczne, biorąc udział w tej wycieczce z Aten vanem lub autobusem w towarzystwie przewodnika. Odwiedź Mykeny, Lwią Bramę, Nauplion i wiele innych miejsc, dowiadując się więcej o ich historii. Będąc w Mykenach, zjedz lunch z daniami miejscowej kuchni i poznaj lokalne smaki (o ile wybierzesz tę opcję). Podróżuj drogą wzdłuż wybrzeża Zatoki Sarońskiej do Kanału Korynckiego, który łączy Morze Egejskie z Morzem Jońskim. Dojedź do Myken – miasta homeryckich Atrydów, które wyróżnia się bogactwem starożytnych poetów.  Odwiedź m.in. Lwią Bramę, mury cyklopowe oraz grobowce królewskie. Wyjedź do Nauplionu przez żyzne równiny Argolidy. To malownicze miasto położone jest u stóp klifu zwieńczonego potężnymi murami obronnymi twierdzy Palamidi.  Cała kraina Argolida pełna jest interesujących miejsc i atrakcji. Udaj się do miejscowości Epidauros, by odwiedzić słynący ze wspaniałej akustyki teatr z IV wieku p.n.e. Powróć do Aten drogą krajową, która łączy Epidauros z Koryntem. Zjedz lunch w Mykenach.

Z Aten: Mykeny, Nafplio i Epidauros - wycieczka z przewodnikiem

Z Aten: Mykeny, Nafplio i Epidauros - wycieczka z przewodnikiem

Odkryj starożytne miejsca Myken, Nafplio i Epidauros podczas wycieczki z przewodnikiem z Aten. Poznaj fascynującą historię niektórych archeologicznych cudów starożytnej Grecji z mnóstwem wspaniałych okazji do robienia zdjęć. Zacznij od odbioru z hotelu i wyjedź z miasta, zatrzymując się na krótki postój przy Kanale Korynckim, który łączy Zatokę Sarońską z Zatoką Koryncką. Następnie kontynuuj podróż, wkraczając do regionu Argolis, krainy Złotych Myken Homera. Odwiedź Mykeny, obiekt z listy UNESCO i dom mitycznego króla Agamemnona. Zwiedzaj to miejsce z przewodnikiem i dowiedz się więcej o jego mitach i legendach, podziwiając mury cyklopowe, Lwią Bramę, królewskie grobowce Agamemnona i Klitajmestry oraz Skarbiec Atreusza. Następnie udaj się do malowniczego Nafplio, pierwszej stolicy współczesnej Grecji. Odkryj wenecką twierdzę Palamidi i ufortyfikowaną wysepkę Bourtzi znajdującą się w porcie. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie urokliwych wąskich uliczek miasta z klasycznymi budynkami z XVI wieku. Kontynuuj podróż do Epidauros i odwiedź zapierający dech w piersiach starożytny teatr. Poznaj fascynującą historię IV-wiecznego obiektu z listy UNESCO i jednego z najlepiej zachowanych klasycznych teatrów greckich w kraju, który jest nadal używany ze względu na doskonałą akustykę. Opuszczając Peloponez, zrelaksuj się w drodze powrotnej do Aten, z transportem powrotnym do hotelu lub apartamentu w godzinach popołudniowych.

4-dniowa wycieczka do Myken, Epidauros, Olimpii, Delf i Meteory

4-dniowa wycieczka do Myken, Epidauros, Olimpii, Delf i Meteory

Dzień 1: Kanał Koryncki (krótki postój). Udaj się do Epidauros i odwiedź stanowisko archeologiczne oraz teatr słynący ze wspaniałej akustyki. Następnie wybierz się do Nauplionu i zatrzymaj się tam na chwilę. Kontynuuj wycieczkę do Myken i zwiedź fascynujące stanowisko archeologiczne. Następnie wyrusz do Olimpii, przejeżdżając przez centralny Peloponez i mijając miasta Megalopolis oraz Tripoli. Przyjedź do Olimpii na kolację i nocleg. Istnieje również możliwość pozostania zamiennie w Nauplionie. (Kolacja jest wliczona w cenę). Dzień 2: Rano odwiedź stanowisko archeologiczne oraz muzeum w Olimpii. Przejedź przez Patras do Rio, pokonując cieśninę Rio-Andirio nowoczesnym mostem wiszącym, uważanym za najdłuższy i najnowocześniejszy w Europie. Przybądź do Nafpaktos, a następnie udaj się do Delf. Zjedz obiadokolację i przenocuj w Delfach. (Śniadanie i kolacja są wliczone w cenę). Dzień 3: Najpierw zwiedź teren wykopalisk archeologicznych i muzeum w Delfach. Następnie udaj się w kierunku Kalambaki, przejeżdżając przez Amfisę, Lamię i Trikalę. Przyjedź do Kalambaki i zjedz kolację przed udaniem się na spoczynek. (Śniadanie i kolacja są wliczone w cenę). Dzień 4: Rano odwiedź zapierające dech w piersiach Meteory. Wczesnym popołudniem wyjedź z powrotem do Aten, przejeżdżając przez Termopile i miejscowość Kamena Wurla. (Śniadanie jest wliczone w cenę). Podczas tej wycieczki odwiedzisz najbardziej imponujące greckie zabytki i poznasz wspaniałą przeszłości tego kraju.

Z Aten: Mykeny, Nafplion i Epidauros - 1-dniowa wycieczka

Z Aten: Mykeny, Nafplion i Epidauros - 1-dniowa wycieczka

Rozpocznij wzbogacającą podróż z Aten, aby odkryć urzekające historyczne miejsca Myken, Nafplionu i Epidauros. Poznaj starożytną przeszłość Grecji, łącząc cuda archeologiczne, malownicze krajobrazy i spostrzeżenia kulturowe przez cały dzień. Rozpocznij od wygodnego przejazdu z Aten i udaj się najpierw w kierunku Myken. Podczas podróży dowiesz się o znaczeniu tego wpisanego na listę UNESCO stanowiska archeologicznego, niegdyś kwitnącego centrum cywilizacji mykeńskiej w epoce brązu. Po przyjeździe zwiedź to miejsce samodzielnie. Podziwiaj imponującą Lwią Bramę i spaceruj po starożytnej cytadeli. Kontynuuj podróż do malowniczego nadmorskiego miasta Nafplion, pierwszej stolicy współczesnej Grecji i domu twierdzy Palamidi. Wybierz się na spokojny spacer urokliwymi uliczkami i ciesz się czasem na zakup tradycyjnego lunchu w lokalnej tawernie. Na koniec zwiedź miasto Epidauros, arcydzieło klasycznej greckiej architektury i słynące z wyjątkowej akustyki. Podziwiaj dobrze zachowaną strukturę, wygrzewaj się w spokojnym otoczeniu i uchwyć zapierające dech w piersiach widoki na Peloponez, zanim wyruszysz w drogę powrotną do Aten

Z Aten: Mykeny, Nauplia i wycieczka do teatru Epidauros

Z Aten: Mykeny, Nauplia i wycieczka do teatru Epidauros

Zwiedź ruiny Myken w ramach tej całodniowej wycieczki z Aten. Odwiedź stanowisko archeologiczne, na terenie którego znajduje się Lwia Brama i grób króla Agamemnona. Następnie odwiedź na krótko miejscowośćEpidauros, by podziwiać grecki teatr. Przejedź malowniczą trasą wiodącą wzdłuż wybrzeża Zatoki Sarońskiej, by dotrzeć do stanowiska archeologicznego w Mykenach. Poznaj pełne zabytków miejsce, które często opisywane jest w starożytnej literaturze greckiej, m.in. w dziełach Homera. Następnie zaplanowano krótki przystanek w mieście Nauplion – pierwszej stolicy nowożytnego państwa greckiego, gdzie znajduje się twierdza Palamidi. Po odpoczynku podczas lunchu wyrusz do pobliskiej miejscowości Epidauros, którą wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Starożytni Grecy uważali, że jest to miejsce narodzin Asklepiosa – syna Apollina. W Epidauros zobaczysz starożytny teatr. Wydaje się, iż teatr w Epidauros jest najlepiej zachowanym starożytnym greckim teatrem.

Często zadawane pytania dotyczące: Epidauros

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Epidauros

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Epidauros to:

Epidauros – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Epidauros: Najciekawsze atrakcje

Epidauros: Wycieczki i bilety

Grecja: Ciekawe miejsca

Epidauros: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Epidauros? Kliknij tutaj.

Epidauros: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(1374 recenzji)

Biura podróży twierdzą, że w piątki nie ma wycieczek. Znaleźliśmy tę opcję w Internecie, trochę się martwiłem, ale wszystko się udało. Bilety do Epidauros i Myken kupiliśmy na miejscu, obiad we własnym zakresie w Napflio. Miły przewodnik i kierowca, wygodny minibus.

Wycieczka była dobrze zorganizowana, przewodnik Katerina był jasny i przygotowany. System słuchawek i mikrofonu ułatwił usłyszenie wszystkich wyjaśnień. Piękne miejsca, chętnie zatrzymalibyśmy się trochę dłużej w Epidauros, aby zwiedzić więcej niż tylko teatr.

Nasz przewodnik Vivian był bardzo kompetentny. Poprowadziła interaktywną sesję pytań i odpowiedzi na temat starożytnych Greków i ich życia. Rzeczywiście bardzo udany wyjazd

Iulia była niesamowitym przewodnikiem z dużą ilością informacji, ponieważ jest archeologiem. Zapewniła również świetną rekomendację na lunch ze świeżo złowioną rybą.

Super wycieczka, bardzo polecam. Przewodnik ciekawie opowiadał o odwiedzanych miejscach miejscach. Dobry strounek ceny do jakości.