Empire State Building
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
New York State Covid-19 Travel Advisory wymaga 14-dniowej kwarantanny dla zwiedzających z niektórych stanów. Jeśli wjeżdżasz do Nowego Jorku z tych stanów, musisz wypełnić formularz zdrowotny.
Zarezerwuj bilet już teraz

Empire State Building: Wycieczki i bilety

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Empire State Building”

Nowy Jork – najciekawsze atrakcje

Bilety i wycieczki: 544

Miejsca z najlepszym widokiem na Empire State Building

Czym byłby Manhattan bez najwyższego budynku w Nowym Jorku – Empire State Building? Zakochasz się w nim od pierwszego wejrzenia! Oto najlepsze punkty widokowe na ten cud architektury.

Top of the Rock

Top of the Rock

Skąd jest najlepszy widok – z tarasu widokowego Top of the Rock (Rockefeller Center) czy z Empire State Building? Z Top of the Rock zobaczysz Empire State Building jako część większej panoramy. Jak śpiewała Tina Turner, „simply the best”!

Ulice Flatiron District

Ulice Flatiron District

Udaj się do Flatiron Building i przespaceruj się po Madison Square Park. Stań na wysepce dla pieszych na skrzyżowaniu Piątej Alei i 22nd Street i uchwyć na zdjęciu wspaniały widok, jaki roztoczy się przed Twoimi oczami!

Rejs dookoła Manhattanu

Rejs dookoła Manhattanu

Kup bilet na rejs dookoła Manhattanu – jego panorama po prostu zachwyca! Na tle otaczającej go zabudowy Empire State Building wygląda naprawdę wspaniale.

East River State Park przy Kent Street (Williamsburg)

East River State Park przy Kent Street (Williamsburg)

Jednym z najlepszych miejsc, by podziwiać zabudowę Manhattanu, jest East River State Park w Williamsburgu (dzielnica Brooklynu). Poza tym w weekendy działa tam pchli targ!

Wycieczka na szczyt Empire State Building

Wycieczka na szczyt Empire State Building

A co powiesz na wycieczkę na szczyt? Widok na Manhattan oglądany stamtąd po prostu zwala z nóg!

Nasze wskazówki

Jak tam dotrzeć i kiedy można zwiedzać?

Empire State Building mieści się pod numerem 350 przy Piątej Alei, między 33rd i 34th Street. Jest otwarty dla zwiedzających od godz. 8.00. Winda po raz ostatni wjeżdża na górę o godz. 1.15, a sam budynek jest zamykany o godz. 2.00. Można do niego dojechać metrem: linią 6 (33rd Street) oraz liniami: B, D, F, Q, 1, 2 lub 3 (34th Street).

Kiedy najlepiej odwiedzić Empire State Building?

Widoki są świetne, niezależnie od pory dnia! W nocy przywita Cię romantyczny blask miejskich świateł; za dnia zobaczysz piękną panoramę miasta i będziesz mieć okazję, by podziwiać jego architekturę w pełnej krasie. Wybór należy do Ciebie!

Jak uniknąć kolejki?

Empire State Building przyciąga tłumy turystów, więc kolejki są długie. I po bilety, i do kontroli bezpieczeństwa, i do windy... Aby uniknąć stania w kolejce po bilet, najlepiej dokonać rezerwacji online. Dzięki niej można nawet kupić bilet wstępu bez kolejki i uniknąć czekania na windę. Ochrony jednak ominąć nie można – pamiętaj, że nie wolno wnosić szkła, butelek ani puszek.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Codziennie w godz. 8.00-2.00. Ostatnia winda na górę odjeżdża o godz. 1.15.
 • Cena
  30 do 40 USD.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Nie
 • Jak tam dotrzeć?
  Najbliższa stacja metra znajduje się przy 33rd Street. Stamtąd dojdziesz do Piątej Alei.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Ochrona odmawia wstępu osobom mającym przy sobie szkło, butelki lub puszki.

  • Nie zapomnij zabrać aparatu – możesz tu zrobić kilka najlepszych zdjęć swojego życia!

Empire State Building: Co mówią inni?

Ogólna ocena
4.5 / 5
na podstawie 7 442 opinii

Jared- wspaniały przewodnik w starszym wieku, lecz bardzo rześki. Encyklopedia wiedzy o Nowym Jorku. Poprowadził nas w miejsca, gdzie nigdy nie trafilibyśmy sami. Tak się złożyło, że w trzy osoby byliśmy jedynymi uczestnikami wycieczki, zatem private tour! Cały autobus był tylko dla nas! poza tym trasa wycieczki była korygowana wg naszych życzeń. Podpowiedź, gdzie można szybko i tanio zjeść - bezcenna. WARTE POLECENIA!

Bilety kupione na 10 min przed wejściem. Dotarliśmy ok godz 21, nie było żadnych kolejek, wszystko poszło bardzo sprawnie.

Kupon natychmiast jest aktywny. Wszystko przebiegało stosunkowo szybko i sprawnie. Polecam