Empire State Building

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Miejsca z najlepszym widokiem na Empire State Building

Czym byłby Manhattan bez najwyższego budynku w Nowym Jorku – Empire State Building? Zakochasz się w nim od pierwszego wejrzenia! Oto najlepsze punkty widokowe na ten cud architektury.

 • Top of the Rock

  1. Top of the Rock

  Skąd jest najlepszy widok – z tarasu widokowego Top of the Rock (Rockefeller Center) czy z Empire State Building? Z Top of the Rock zobaczysz Empire State Building jako część większej panoramy. Jak śpiewała Tina Turner, „simply the best”!

 • Ulice Flatiron District

  2. Ulice Flatiron District

  Udaj się do Flatiron Building i przespaceruj się po Madison Square Park. Stań na wysepce dla pieszych na skrzyżowaniu Piątej Alei i 22nd Street i uchwyć na zdjęciu wspaniały widok, jaki roztoczy się przed Twoimi oczami!

 • Rejs dookoła Manhattanu

  3. Rejs dookoła Manhattanu

  Kup bilet na rejs dookoła Manhattanu – jego panorama po prostu zachwyca! Na tle otaczającej go zabudowy Empire State Building wygląda naprawdę wspaniale.

 • East River State Park przy Kent Street (Williamsburg)

  4. East River State Park przy Kent Street (Williamsburg)

  Jednym z najlepszych miejsc, by podziwiać zabudowę Manhattanu, jest East River State Park w Williamsburgu (dzielnica Brooklynu). Poza tym w weekendy działa tam pchli targ!

 • Wycieczka na szczyt Empire State Building

  5. Wycieczka na szczyt Empire State Building

  A co powiesz na wycieczkę na szczyt? Widok na Manhattan oglądany stamtąd po prostu zwala z nóg!

Zaplanuj pobyt

 • Jak tam dotrzeć i kiedy można zwiedzać?

  Empire State Building mieści się pod numerem 350 przy Piątej Alei, między 33rd i 34th Street. Jest otwarty dla zwiedzających od godz. 8.00. Winda po raz ostatni wjeżdża na górę o godz. 1.15, a sam budynek jest zamykany o godz. 2.00. Można do niego dojechać metrem: linią 6 (33rd Street) oraz liniami: B, D, F, Q, 1, 2 lub 3 (34th Street).

 • Kiedy najlepiej odwiedzić Empire State Building?

  Widoki są świetne, niezależnie od pory dnia! W nocy przywita Cię romantyczny blask miejskich świateł; za dnia zobaczysz piękną panoramę miasta i będziesz mieć okazję, by podziwiać jego architekturę w pełnej krasie. Wybór należy do Ciebie!

 • Jak uniknąć kolejki?

  Empire State Building przyciąga tłumy turystów, więc kolejki są długie. I po bilety, i do kontroli bezpieczeństwa, i do windy... Aby uniknąć stania w kolejce po bilet, najlepiej dokonać rezerwacji online. Dzięki niej można nawet kupić bilet wstępu bez kolejki i uniknąć czekania na windę. Ochrony jednak ominąć nie można – pamiętaj, że nie wolno wnosić szkła, butelek ani puszek.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Codziennie w godz. 8.00-2.00. Ostatnia winda na górę odjeżdża o godz. 1.15.
 • Cena
  30 do 40 USD.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Nie
 • Jak tam dotrzeć?
  Najbliższa stacja metra znajduje się przy 33rd Street. Stamtąd dojdziesz do Piątej Alei.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Ochrona odmawia wstępu osobom mającym przy sobie szkło, butelki lub puszki.

  • Nie zapomnij zabrać aparatu – możesz tu zrobić kilka najlepszych zdjęć swojego życia!

Empire State Building: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Empire State Building? Kliknij tutaj.

Empire State Building: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 7803 opinii

Pokochałem to! Mieliśmy 2-dniowy karnet i wykonaliśmy pętlę północną w dniu 1 i pętlę południową w dniu 2. Przewodnicy byli naprawdę kompetentni i czuliśmy, że wiele się dowiedzieliśmy o Nowym Jorku. Były 2 negatywy - dlaczego zatrudniasz wiele męskich biletów „prosto w twarz”? Przeczytałbym, jak dobre były twoje trasy i właśnie cię szukałem. Byłbym wdzięczny za centralne miejsce, do którego można się udać, lub członek zespołu pomagający mi na przystankach, zamiast kłopotany przez sprzedawców. Naprawdę mi się to nie podobało, a niektóre z nich były tak przerażające. Nasz bilet zawierał również rejs łodzią po okręgu. Poleciłeś bilet na 30 minut przed odlotem na molo 16. Rzeczywiście dotarliśmy tam na 45 minut przed odlotem, ale ponieważ nie wymieniliśmy kuponu na bilety, musieliśmy dołączyć do ogromnej linii i przegapić łódź. gdybyś wyjaśnił ten proces, na pewno byśmy go złapali.

Zarezerwowaliśmy i zapłaciliśmy za pominięcie linii, ale kiedy pokazaliśmy, że nasze bilety nie skanują, musieliśmy przejść przez normalną kolejkę. Na szczęście dla nas nie było tłoczno, kiedy poszliśmy o 22:00. Z przyjemnością przechodzisz i dowiadujesz się więcej o Empire State, jest też replika King Konga, w której możesz robić zdjęcia, jakby cię trzymał! Na górze znajdują się grzejniki, więc nie czujesz się zbyt zimno. Bardzo podobało mi się to doświadczenie i polecam to.

Autobus był łatwy do zlokalizowania i łatwo było wskoczyć w razie potrzeby. Aplikacja nie była zbyt dokładna, ale było wystarczająco dużo autobusów, na które nie czekaliśmy długo. Mieliśmy wcześniej solidny plan dotyczący tego, gdzie wyskakujemy, dokąd wracamy iw jakich godzinach. Przygotuj plan, a będziesz się świetnie bawić!

Fantastyczna przepustka wartości do ceny, która pozwala odwiedzić więcej atrakcji, niż mógłbyś kiedykolwiek zmieścić! W 100% polecam każdemu, kto odwiedza Nowy Jork, szczególnie jeśli to Twój pierwszy raz.

Tak łatwo było zarezerwować w Anglii i korzystać z niego w Nowym Jorku, dzięki czemu zaoszczędzono dużo pieniędzy, dzięki