Empire State Building

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Miejsca z najlepszym widokiem na Empire State Building

Czym byłby Manhattan bez najwyższego budynku w Nowym Jorku – Empire State Building? Zakochasz się w nim od pierwszego wejrzenia! Oto najlepsze punkty widokowe na ten cud architektury.

 • Top of the Rock

  1. Top of the Rock

  Skąd jest najlepszy widok – z tarasu widokowego Top of the Rock (Rockefeller Center) czy z Empire State Building? Z Top of the Rock zobaczysz Empire State Building jako część większej panoramy. Jak śpiewała Tina Turner, „simply the best”!

 • Ulice Flatiron District

  2. Ulice Flatiron District

  Udaj się do Flatiron Building i przespaceruj się po Madison Square Park. Stań na wysepce dla pieszych na skrzyżowaniu Piątej Alei i 22nd Street i uchwyć na zdjęciu wspaniały widok, jaki roztoczy się przed Twoimi oczami!

 • Rejs dookoła Manhattanu

  3. Rejs dookoła Manhattanu

  Kup bilet na rejs dookoła Manhattanu – jego panorama po prostu zachwyca! Na tle otaczającej go zabudowy Empire State Building wygląda naprawdę wspaniale.

 • East River State Park przy Kent Street (Williamsburg)

  4. East River State Park przy Kent Street (Williamsburg)

  Jednym z najlepszych miejsc, by podziwiać zabudowę Manhattanu, jest East River State Park w Williamsburgu (dzielnica Brooklynu). Poza tym w weekendy działa tam pchli targ!

 • Wycieczka na szczyt Empire State Building

  5. Wycieczka na szczyt Empire State Building

  A co powiesz na wycieczkę na szczyt? Widok na Manhattan oglądany stamtąd po prostu zwala z nóg!

Zaplanuj pobyt

 • Jak tam dotrzeć i kiedy można zwiedzać?

  Empire State Building mieści się pod numerem 350 przy Piątej Alei, między 33rd i 34th Street. Jest otwarty dla zwiedzających od godz. 8.00. Winda po raz ostatni wjeżdża na górę o godz. 1.15, a sam budynek jest zamykany o godz. 2.00. Można do niego dojechać metrem: linią 6 (33rd Street) oraz liniami: B, D, F, Q, 1, 2 lub 3 (34th Street).

 • Kiedy najlepiej odwiedzić Empire State Building?

  Widoki są świetne, niezależnie od pory dnia! W nocy przywita Cię romantyczny blask miejskich świateł; za dnia zobaczysz piękną panoramę miasta i będziesz mieć okazję, by podziwiać jego architekturę w pełnej krasie. Wybór należy do Ciebie!

 • Jak uniknąć kolejki?

  Empire State Building przyciąga tłumy turystów, więc kolejki są długie. I po bilety, i do kontroli bezpieczeństwa, i do windy... Aby uniknąć stania w kolejce po bilet, najlepiej dokonać rezerwacji online. Dzięki niej można nawet kupić bilet wstępu bez kolejki i uniknąć czekania na windę. Ochrony jednak ominąć nie można – pamiętaj, że nie wolno wnosić szkła, butelek ani puszek.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Codziennie w godz. 8.00-2.00. Ostatnia winda na górę odjeżdża o godz. 1.15.
 • Cena
  30 do 40 USD.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Nie
 • Jak tam dotrzeć?
  Najbliższa stacja metra znajduje się przy 33rd Street. Stamtąd dojdziesz do Piątej Alei.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Ochrona odmawia wstępu osobom mającym przy sobie szkło, butelki lub puszki.

  • Nie zapomnij zabrać aparatu – możesz tu zrobić kilka najlepszych zdjęć swojego życia!

Empire State Building: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Empire State Building? Kliknij tutaj.

Empire State Building: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 7437 opinii

Jared- wspaniały przewodnik w starszym wieku, lecz bardzo rześki. Encyklopedia wiedzy o Nowym Jorku. Poprowadził nas w miejsca, gdzie nigdy nie trafilibyśmy sami. Tak się złożyło, że w trzy osoby byliśmy jedynymi uczestnikami wycieczki, zatem private tour! Cały autobus był tylko dla nas! poza tym trasa wycieczki była korygowana wg naszych życzeń. Podpowiedź, gdzie można szybko i tanio zjeść - bezcenna. WARTE POLECENIA!

Bilety kupione na 10 min przed wejściem. Dotarliśmy ok godz 21, nie było żadnych kolejek, wszystko poszło bardzo sprawnie.

Kupon natychmiast jest aktywny. Wszystko przebiegało stosunkowo szybko i sprawnie. Polecam