Atrakcje i wycieczki
Eljat

Eljat – nasze najbardziej polecane atrakcje

Izrael: plan mobilnego roamingu danych eSIM

1. Izrael: plan mobilnego roamingu danych eSIM

Uczyń swoją podróż do Izraela bezproblemową dzięki wygodnej karcie eSIM. Pozostań w kontakcie podczas podróży dzięki szybkiemu zasięgowi w Izraelu i opcji dodatkowego zasięgu w Mongolii. Kup i zainstaluj kartę eSIM w dowolnym miejscu i czasie oraz wybieraj spośród różnych pakietów danych, opcji ważności i zasięgu w dodatkowych krajach. Wystarczy zeskanować kod QR eSIM, aby uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji podczas podróży. Uniknij kłopotów związanych z zarządzaniem wieloma kartami SIM dzięki temu rozwiązaniu bez odpadów. Zdobądź jedną kartę eSIM na urządzenie i doładuj, po prostu kupując i aktywując dodatkowe plany eSIM na bieżąco. Po aktywacji Twoja ochrona rozpocznie się zgodnie z wybranym okresem. APN (nazwa punktu dostępu): internet Informacje o lokalnym operatorze: Izrael: Pelephone Mongolia: Unitel

Z Ejlatu, Jerozolimy, Tel Awiwu: Petra i Wadi Rum – 3 dni

2. Z Ejlatu, Jerozolimy, Tel Awiwu: Petra i Wadi Rum – 3 dni

Dzień 1: W zależności od wybranej opcji rozpocznij wycieczkę w Jerozolimie, Tel Awiwie lub Ejlacie. Przejedź przez granicę z Jordanią i udaj się do portowego miasta Akaba. Skorzystaj z czasu wolnego na odpoczynek w mieście, a następnie kontynuuj podróż do Wadi Rum. Gdy dotrzesz do beduińskiego obozowiska w Wadi Rum, rozejrzyj się po okolicy i podziwiaj malownicze widoki. Po południu, gdy słońce zacznie zachodzić, a temperatura zacznie spadać, wyrusz na safari jeepem. Spędź noc w obozie, gdzie na kolację podany zostanie autentyczny jordański posiłek. Dzień 2: Wraz ze wschodem słońca zjedz śniadanie i podziwiaj widoki, a następnie udaj się do Petry. Po dotarciu na miejsce weź udział w wycieczce z przewodnikiem po tej słynnej atrakcji i dowiedz się więcej o historii starożytnego miasta Nabatejczyków. Zobacz najważniejsze budowle, w tym słynny skarbiec Al-Chazna. Spędź noc w hotelu w Petrze. Dzień 3:  Wyrusz rano z Wadi Rum i zwiedź Petrę w swoim tempie. Odwiedź ponownie atrakcje z poprzedniego dnia lub odkryj nowe. Wybierz się na wędrówkę do klasztoru i zobacz mniej znane części kompleksu. Na koniec wyrusz w kierunku granicy i wróć do miejsca rozpoczęcia wycieczki.

Góry Eilat: Safari jeepem o zachodzie słońca do Mount Joash

3. Góry Eilat: Safari jeepem o zachodzie słońca do Mount Joash

Po odbiorze z hotelu udaj się do miejsca zbiórki jeepów. Jedź pod górę wzdłuż Nahal Solomon, Rehoboam Nahal, Jehoshaphat Nahal na wysokość 725 metrów nad poziomem morza w drodze na Mount Joash. Na kilku postojach przewodnik podzieli się z tobą historią tego regionu.  Zatrzymaj się też na krótki piknik na chleb pita z lokalnym serem labane oraz na kubek ziołowej herbaty. Z punktu widokowego, który jest ostatnim przystankiem, można zobaczyć cztery państwa: Izrael, Egipt, Arabię Saudyjską i Jordan. Po zdobyciu Mount Joash udaj się z powrotem do hotelu.

Ejlat: 2-godzinna wycieczka łodzią ze szklanym dnem

4. Ejlat: 2-godzinna wycieczka łodzią ze szklanym dnem

Odkryj podwodny świat Morza Czerwonego bez moczenia stóp podczas tej wycieczki łodzią ze szklanym dnem. Wyruszając z Hananya Beach, podróżuj w zaciszu łodzi ze wszystkimi luksusami, w tym zacienionymi miejscami do siedzenia, barem z przekąskami i tarasem do opalania. Dostrzeż szereg podwodnych form życia, takich jak różne gatunki ryb i koralowców. Płyń wzdłuż Zatoki Ejlat na 3-pokładowym statku, z dolnym pokładem znajdującym się 2 metry pod wodą dla optymalnej widoczności. Podczas wycieczki zobacz zabytki, takie jak rezerwat koralowy Eilat, port wojskowy i granicę z Jordanią. Po drodze skorzystaj z pouczającego komentarza kapitana statku.

Z Tel Awiwu: Petra i Wadi Rum 2-dniowa wycieczka z namiotem Beduinów

5. Z Tel Awiwu: Petra i Wadi Rum 2-dniowa wycieczka z namiotem Beduinów

Wyjeżdżająca codziennie wycieczka Petra i Wadi Rum z Tel Awiwu jest jedną z najbardziej wszechstronnych wycieczek obejmujących dwa pełne dni w Jordanii i jest jednym z najlepszych sposobów na zwiedzenie dwóch najbardziej ekscytujących miejsc w Jordanii. Wycieczka rozpoczyna się z Tel Awiwu lub Jerozolimy malowniczą przejażdżką przez pustynię Negew w drodze do granicy z Jordanią. Po przekroczeniu granicy jedź do miasta Akaba z widokiem na Morze Czerwone i ciesz się wolnym czasem na lunch, kawę i zakupy, po czym udaj się na pustynię Wadi Rum do obozu Beduinów. Po południu przeżyj niezapomnianą wycieczkę Jeep Safari i poznaj kulturę Beduinów. Po powrocie do obozu Beduinów w Wadi Rum podziwiaj rozgwieżdżone nocne niebo i zjedz autentyczną jordańską kolację. Następnego ranka zjedz spokojne śniadanie na kempingu, a następnie udaj się do zaginionego miasta Petra, wpisanego na listę UNESCO stanowiska archeologicznego i jednego z Siedmiu Cudów Świata. Z doświadczonym, anglojęzycznym przewodnikiem odkryj ukryte skarby tego starożytnego miasta. Będzie też czas na zwiedzanie Petry we własnym tempie, podziwiając piękno i wspaniałość tego historycznego miejsca. Z Petry wróć do granicy z Ejlatem przed powrotem do Tel Awiwu.

Eliat: Wprowadzenie do nurkowania

6. Eliat: Wprowadzenie do nurkowania

Przeżyj idealną próbę dla tych, którzy nie są pewni, czy chcą nurkować, czy nie. Wybierz jedno z 25 lub 40-minutowych nurkowań, aby poczuć smak nurkowania. Po przybyciu do centrum nurkowego wypełnij krótki formularz medyczny i uzyskaj szczegółowe informacje na temat sprzętu, którego będziesz używać. Po przeniesieniu na miejsce nurkowe będziesz mógł kontynuować swoje nurkowanie. Nurkowanie rozpoczyna się 10-15 minutową odprawą doświadczonego instruktora w języku rosyjskim, angielskim lub hebrajskim. Następnie, na poziomie pozwalającym utrzymać głowę nad powierzchnią, wykonaj kilka zadań, dzięki którym poczujesz się pewnie w wodzie i ze sprzętem do nurkowania. Następnie przejdź do faktycznego próbnego nurkowania. Twój instruktor z pewnością poprowadzi Cię do magicznego podwodnego świata jasnych koralowców i kolorowych ryb, zawsze obok Ciebie, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo. Po nurkowaniu wróć do centrum nurkowego, gotowy na dalsze przygody z akwalungiem.

Z Ejlat: Petra Tour z transferem i lunchem

7. Z Ejlat: Petra Tour z transferem i lunchem

Petra jest dziedzictwem, które pozostawili nam Nabateńczycy ponad 2000 lat temu. Nabateńczycy byli bardzo pracowici, tworząc jeden z największych systemów wodnych swoich czasów. Petra była zamieszkana przez ponad 20 000 mieszkańców i była bardzo zamożna. Zbudowali cysterny na wodę i zbierali wodę z gwałtownych powodzi, a następnie sprzedawali ją karawanom i kupcom, przechodząc przez . Nabateńczycy stworzyli wspaniałe fasady z piaskowca w typowy dla rzymskich archetektów sposób, najsłynniejszą z nich jest „Skarbiec”. Znajduje się tam rzymski teatr, w którym można zobaczyć grobowce stojące jeszcze między siedzeniami. Amfiteatr mieścił niegdyś ponad 4000 miejsc. W Petrze jest wiele świątyń, posągów, fasad (w liczbie około 800), które można zobaczyć. Kierowca odbierze Cię z hotelu w godzinach 08:15 - 8:30 w Ejlacie i zawiezie do granicy z Jordanią. Otrzymasz pomoc w postępowaniu na granicy i udasz się do Petry. Zwiedzaj Petrę z wykwalifikowanym licencjonowanym przewodnikiem. Wejdź przez Siq (ścieżka, pęknięcie w piaskowcu), aby dotrzeć do „Skarbca”. W pakiecie znajduje się opcjonalna przejażdżka konna. Przejedź przez pierwsze 200 metrów trasy (wymagane „napiwki” przewoźnika, od 2-5 dolarów według własnego uznania). Kontynuuj wycieczkę, aby zobaczyć rzymski teatr, fasady, grobowce, cysterny, krypty i świątynie. Po wycieczce obiad w lokalnej restauracji. Wróć do granicy z Jordanią, rozpocznij naszą podróż powrotną w kierunku granicy. Ta trasa obejmuje kilka przystanków po drodze w określonych punktach obserwacyjnych, abyś mógł cieszyć się pięknymi krajobrazami, które ma do zaoferowania Wadi Ram. Powrót do hotelu w Ejlacie: w godzinach 19:00-19:30.

Z Ejlatu: wycieczka jeepem z przewodnikiem po Timna Park

8. Z Ejlatu: wycieczka jeepem z przewodnikiem po Timna Park

Ta fascynująca czterogodzinna wycieczka otworzy wspaniały świat pustyni Arawa i jedną z jej pereł, Timnę. Zobacz dziwaczne kolorowe skały, naturalne rzeźby, błękit nieba i ochrę okolicznych gór. Twój przewodnik opowie Ci o niesamowitej historii i geologii tego wyjątkowego miejsca. Wewnątrz parku zatrzymaj się kilka razy i zobacz niesamowitą historię obszaru związanego z miedzią. Po drodze zobacz naturalne równiny błotne z piaskowca i kilka filarów Salomona, wzgórze Borg, słynny grzyb i łuki. Wybierz się na wycieczkę na przystanek w pobliżu jeziora Timna, gdzie możesz napełnić butelki kolorowym piaskiem na pamiątkę. Stamtąd kieruj się z powrotem do Ejlatu.

Z Ejlatu: 2-dniowa wycieczka po Petrze i Wadi Rum z pobytem na obozie

9. Z Ejlatu: 2-dniowa wycieczka po Petrze i Wadi Rum z pobytem na obozie

Petra jest dziś najbardziej znanym miejscem turystycznym w Jordanii. Petra była kiedyś okupowana przez Nabatejczyków i prawie wszystko w Petrze zostało przez nich zbudowane. Odwiedzając Petrę, będziesz mógł zobaczyć ponad 800 obiektów, w tym słynny skarbiec, świątynie, domy żałoby, jaskinie i wiele innych. Wadi Rum to wszystko, czego można oczekiwać od typowej pustyni: ekstremalne upały latem i mroźne temperatury zimą. Jest brutalny i nastrojowy, gdy słońce przebija się przez wyrzeźbione kaniony o świcie lub topi granicę między skałą a piaskiem o zmierzchu. Jest wymagająca dla mieszkających w niej Beduinów i mściwa dla tych, którzy ignorują niebezpieczeństwa, jakie ze sobą niesie. Poczuj jego moc i piękno ze swoim ekspertem. Twoja wycieczka rozpocznie się od odbioru z Twojego hotelu w Ejlacie o 08:30. Po przekroczeniu granicy Arava pojedziesz do Wadi Musa Petra i zwiedzisz to miejsce. Po wycieczce zjesz lunch w Petrze i pojedziesz do Wadi Rum i zatrzymasz się na noc w autentycznym obozie Beduinów. Po drodze dowiesz się wszystkiego o Nabatejczykach, ich historii, sztuce, bogach i stylu życia Beduinów. Ulepsz swoje wrażenia na pustyni do 4-gwiazdkowego namiotu z prywatną łazienką z prysznicem i toaletą w namiocie.

Z Ejlatu: Wycieczka z przewodnikiem po Czerwonym Kanionie

10. Z Ejlatu: Wycieczka z przewodnikiem po Czerwonym Kanionie

Rozpocznij wycieczkę od odbioru jeepem z hotelu w Eljacie. Wyrusz w 20-minutową podróż do Czerwonego Kanionu położonego w pobliskich górach. Po przyjeździe weź udział w 90-minutowym spacerze w malowniczej scenerii. Poznaj geologię i historię tego regionu.  Podziwiaj wyrazisty różowy kolor wąwozów i odkryj różne formacje skalne tworzone przez wodę i wiatr na przestrzeni milionów lat. Wędruj umiarkowanym tempem w kierunku Ein Natafim. Na koniec podziwiaj cudowne widoki z punktu obserwacyjnego na Mount Yoash. Zobacz 4 różne kraje z tego unikalnego miejsca, a także Zatokę Akaba. Po tym doświadczeniu powrócisz do hotelu w Ejlacie.

Wszystkie atrakcje

Często zadawane pytania dotyczące: Eljat

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Eljat?

Najlepsze atrakcje to:

Eljat: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Eljat? Kliknij tutaj.

Eljat: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3
(545 recenzji)

Wycieczka była bardzo piękną przygodą! Naprawdę powinieneś dostać 3-dniową wycieczkę, a nie 2-dniową! Pracownicy Tourist Israel pomogli nam na granicy i wszystko koordynowali. Niestety cały proces przebiegał stosunkowo wolno. Nasz przewodnik był sympatyczny i stworzył bardzo przyjemną atmosferę! Niestety w Akabie zrobiliśmy tylko wycieczkę autobusem i zawieziono nas do restauracji w zamkniętym obiekcie (choć restauracja była bardzo dobra). Wolałbym raczej mieć trochę wolnego czasu, aby naprawdę odwiedzić Akabę. Wizyta w Wadi Rum była niesamowita! Zawarta wycieczka Jeepem była przygodą, a nasz obóz w stylu glampingu (Luxury Rum Magic Camp) był bardzo piękny i otoczony formacjami skalnymi. Godna polecenia jest również opcjonalna przejażdżka na wielbłądzie o wschodzie słońca! Następnego dnia niestety straciliśmy zbyt dużo czasu w sklepie z pamiątkami, aż wszyscy skończyli zakupy. Więc wycieczka z przewodnikiem po Petrze była niestety trochę pośpiechu. Trzeciego dnia na szczęście mieliśmy wystarczająco dużo czasu, aby zobaczyć wszystko!

Trzydniowa wycieczka do Petry i Wadi Rum była bardzo fajna! W Jordanii wszystko było dobrze zorganizowane, a przewodnik był przyjazny i opowiadał ciekawe historie. Bardzo się cieszymy, że zdecydowaliśmy się zarezerwować tę trzydniową wycieczkę, bo naprawdę warto mieć wystarczająco dużo czasu! Krótka wizyta, jaka jest możliwa podczas dwudniowej wycieczki do Wadi Rum i Petry, zabiera tylko jedno do najpopularniejszych miejsc. W nasz dodatkowy dzień wybraliśmy się na dłuższy spacer do miejsc w Petrze, które były bardzo ładne i znacznie rzadziej odwiedzane. To powiedziawszy, jest wiele do zrobienia w odniesieniu do komunikacji „Tourist Israel”: Bardzo często podkreślano, że opłaty na granicy można uiszczać wyłącznie gotówką, w USD lub JOD. W rzeczywistości NIS były również akceptowane w izraelskiej opłacie granicznej i można było ją zapłacić kartą. W opisie jest też napisane, że jest z „Ejlatu, Jerozolimy lub Tel Awiwu”, ale jak się dowiedzieliśmy transfer z/do Jerozolimy lub Tel Awiwu trzeba rezerwować osobno.

Mieliśmy niesamowite wrażenia z tej trasy. Zakwaterowanie przerosło nasze oczekiwania. Przewodnicy byli mili i pomocni. Najlepszy sposób, aby zobaczyć tak wiele miejsc, ponieważ trudno byłoby je zaplanować na własną rękę. Jeśli wahasz się między dwudniowym a trzydniowym, wybierz trzydniowy, ponieważ dodatkowy czas w Petrze był zdecydowanie potrzebny!

Świetne doświadczenie! Różne odwiedzane strony są wspaniałe. Jazda terenowa jeepem jest sama w sobie przeżyciem. Naprawdę doceniamy naszego przewodnika, który zajmuje trochę czasu, aby wszystko wyjaśnić. Następnym razem możemy spróbować innych wycieczek zaproponowanych przez organizatorów.