Dodaj daty

El Partal

El Partal – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Granada: Bilet wstępu do Alhambry z audioprzewodnikiem

1. Granada: Bilet wstępu do Alhambry z audioprzewodnikiem

Ciesz się elastycznością i swobodą samodzielnej wycieczki po Granadzie z audioprzewodnikiem i nawigatorem turystycznym, który jest wyposażony w nawigację GPS. Po odebraniu osobistego nawigatora turystycznego i wejściu do pałacu Alhambra, ciesz się wstępem bez kolejki do Alhambry i zobacz niezwykle szczegółową islamską sztukę i architekturę ogrodów Generalife, pałaców Nasrid i twierdzy Alcazaba. Twój audioprzewodnik zapewni szczegółowe objaśnienia Alhambry i Generalife podczas spaceru. Po wizycie w Alhambrze i przed oddaniem audioprzewodnika odkryj najlepszą ofertę kulturalną miasta, bary tapas, zabytki i muzea. Podążaj za wskazówkami nawigatora GPS i zrelaksuj się wieczorem podczas masażu, zabaw z przyjaciółmi w świetnej restauracji, pograj w golfa lub odwiedź park rozrywki.

Granada: Ogrody Alhambry i bilet na Generalife

2. Granada: Ogrody Alhambry i bilet na Generalife

Odkryj imponujące ogrody Alhambry we własnym tempie. Wędruj przez fascynujące ogrody Alhambry, wypełnione fontannami, wiszącymi roślinami i brukowanymi ścieżkami. Ten bilet nie obejmuje wstępu do pałaców Nasrydów. Poczuj atmosferę mauretańskiej kultury i rozkoszuj się roślinnością otaczającą fortecę. Podziwiaj dekadencką architekturę Generalife, pałacu naprzeciwko Alhambry, niegdyś domu królów Granadadine. Przejdź się do obszaru wojskowego lub Alcazaba i podziwiaj ufortyfikowane wieżyczki w kolorze piasku. Kontynuuj swoją podróż przez kompleks i napotkaj Pałac Karola V, Łaźnię Meczetu i wszelkie ukryte przejścia w ogrodach.

Grenada: Alhambra, Pałace Nasrydów i Generalife z przewodnikiem

3. Grenada: Alhambra, Pałace Nasrydów i Generalife z przewodnikiem

Żadna wizyta w Granadzie nie jest kompletna bez zobaczenia Alhambry, jedynego zachowanego kompleksu fortec z okresu islamu w mieście — skorzystaj więc z tej wycieczki po atrakcji z doświadczonym przewodnikiem. Zakochasz się w tym monumentalnym kompleksie: zobacz fortecę (Alcazaba), pałace Nasrydów (opcjonalnie), ogrody i pałac Generalife oraz piękniejsze miejsca rozsiane wokół tego kompleksu. > Wejdź do tych niesamowitych miejsc i wdychaj historię i sztukę Królestwa Nasrydów. Twój oficjalny przewodnik wyjaśni pochodzenie i rozwój jednego z najczęściej odwiedzanych zabytków na świecie, zachwycając Cię znakomitym połączeniem andaluzyjskiej sztuki i kultury. Jeśli masz taką opcję wybrany, Twój bilet obejmuje wstęp do wszystkich miejsc, w tym do Pałaców Nasrydów. Ponadto wybierz opcję transportu, aby zmniejszyć stres związany z podróżą i jak najlepiej wykorzystać wizytę w tym wyjątkowym i oszałamiającym kompleksie zabytków.

Z Malagi: 1-dniowa wycieczka do Granady z Alhambrą

4. Z Malagi: 1-dniowa wycieczka do Granady z Alhambrą

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po pomniku Alhambra, w tym wizytę w pałacach Nazari. Wyjedź z Malagi i udaj się do Granady i poznaj tętniące życiem miasto, nie martwiąc się o bilety ani transfery. Po obejrzeniu pałacu zwiedzaj ogrody Generalife z przewodnikiem. Odbierz z Malagi wygodnym transferem autobusowym i znajdź się w pięknym mieście Granada. Tam zwiedź słynny na całym świecie pałac Alhambra z priorytetowym dostępem i bez czekania w kolejce. Podziwiaj pałace Nasrid, Generalife, Alcazaba i pałac Karola V z przewodnikiem i podziwiaj innowacyjne elementy wodne i architekturę ogrodów. Idąc, poznaj wyjątkową historię ostatniej placówki muzułmańskiej Hiszpanii. Następnie przejdź się po zabytkowym centrum Granady i podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na region Granady. Ciesz się wolnym czasem w centrum miasta, aby odwiedzić katedrę, zjeść lunch w lokalnej restauracji lub po prostu spacerować po ulicach i placach. Zrób sobie przerwę w jednym ze słynnych barów tapas w Granadzie, zanim wsiądziesz do autobusu w drodze powrotnej do Malagi.

Granada: Alhambra, pałace Nasrydów i zwiedzanie Generalife

5. Granada: Alhambra, pałace Nasrydów i zwiedzanie Generalife

Odwiedź pałac Alhambra, obowiązkowy punkt programu dla każdej osoby zwiedzającej Grenadę. Ten obiekt z listy światowego dziedzictwa UNESCO szczyci się pięknymi i starannie urządzonymi pokojami, historyczną ważnością oraz znakomitą i drobiazgową architekturą islamską. Skorzystaj z usług lokalnego przewodnika, aby Twoja wycieczka była jeszcze bardziej niezwykła oraz pełna ciekawych informacji i historii. Opowie Ci on o dziedzictwie Granady, oprowadzi po każdym zakątku „Czerwonej wieży” i odpowie na każde pytanie dotyczące tego niezwykłego zabytku. Zwiedzisz też Alcazabę – niegdysiejszą twierdzę wojskową i najstarszą część kompleksu Alhambra oraz pałace Nasrydów: pałac Mexuar, pałac Comares i Dziedziniec Lwów. Na końcu zwiedzisz Generalife – letni pałac emira, położony na wschód od Alhambry i otoczony rozległymi ogrodami, pełnymi wybujałej wegetacji i obramowany pięknym islamskim krajobrazem.

Granada Alhambra i Generalife Gardens Experience Tour

6. Granada Alhambra i Generalife Gardens Experience Tour

Zwiedzaj wspaniałe ogrody Alhambra, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, pałac i ogrody znajdują się na zboczu wzgórza nad Grenadą. Wejdź z biletem bez kolejki, lokalny przewodnik opowie historię i wspaniałe opowieści o Alhambrze. Pałacowe miasto zostało ufortyfikowane w XIII wieku i można uwierzyć, że roztaczają się z niego wspaniałe widoki. Podziwiaj Generalife, niegdyś budynek rekreacyjny dla sułtanów Nasrid, który był również używany do celów rolniczych. Odkryj, co urzekło wielu odwiedzających pomnik i doceń wielkość i tajemniczość Alhambry. Zachwyć się szczegółową islamską sztuką i architekturą ogrodów Generalife i twierdzy Alcazaba.

Z Sewilli: 1-dniowa wycieczka do Granady z Alhambrą i Albaicín

7. Z Sewilli: 1-dniowa wycieczka do Granady z Alhambrą i Albaicín

Wyjedź z Sewilli i udaj się do Granady, aby zwiedzić zabytkową Alhambrę, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu na jej znaczenie kulturowe i piękno architektury. Skorzystaj z usług oficjalnego przewodnika i doświadczonego tłumacza dziedzictwa miasta i twierdzy, zbudowanych dla emirów Nasrydów, którzy rządzili Hiszpanią w XIII i XIV wieku. Podziwiaj fortyfikacje Alcazaby (cytadeli), zbudowanej w celu ochrony post-rzymskich dzielnic miasta, w tym mauretańskiej dzielnicy „El Albayzín”. Podziwiaj piękno pałaców Nasrydów i Generalife, letnich ogrodów rekreacyjnych emira. Następnie przejazd do centrum Granady na lunch (koszt własny). Następnie wybierz się na spacer z przewodnikiem po wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO dzielnicy Albaicín, gdzie kręte uliczki odzwierciedlają średniowieczną mauretańską przeszłość. Przechadzaj się obok pobielanych domów i napotykaj wiekowe kościoły i balkony pełne kwiatów. Zatrzymaj się, aby podziwiać spektakularne panoramy fortecy Alhambra wznoszącej się na jej wzgórzu. Wróć do Sewilli pod koniec swojej historycznej przygody i zostań wysadzony w pierwotnym punkcie początkowym.

Granada: Pełna wycieczka z przewodnikiem po Alhambrze z biletami

8. Granada: Pełna wycieczka z przewodnikiem po Alhambrze z biletami

Wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Alhambra była niegdyś symbolem i dumą królów Nasrydów, ostatnim bastionem podboju królów katolickich. Pałace Nasrydów, Alcazaba, Generalife i wiele innych punktów składa się na ten niesamowity pomnik: Alhambra, klejnot Granady. Odkryj Alhambrę w całości, tak jak na to zasługuje, z oficjalnym akredytowanym przewodnikiem, który zapewni fantastyczną 3-godzinną wycieczkę. Z doświadczonym przewodnikiem po historii i architekturze Alhambry poznaj i poznaj styl życia, kulturę i tradycję królów i społeczeństwa Nasrydów od XIII do XVI wieku. Oprócz poznania działania każdego pałacu, alkowy, ogrodów, wież i zaskakujących zakamarków, poznasz także niezliczone legendy i opowieści o miłości, niewierności i tragedii, które wydarzyły się w tej cytadeli.

Granada: Alhambra i Pałace Nasrydów - wycieczka z przewodnikiem i biletami

9. Granada: Alhambra i Pałace Nasrydów - wycieczka z przewodnikiem i biletami

Odkryj Alhambrę, która nie jest jedynie fortecą, pałacem czy zamkiem, ale całym miniaturowym miastem zbudowanym jako główna siedziba dworu królewskiego. Poznaj jego złożoną historię i posłuchaj opowieści i legend podczas wycieczki z przewodnikiem, która obejmuje wstęp do pałaców Nasrydów i ogrodów Generalife. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i rozpocznij zwiedzanie Alhambry, której budowę rozpoczęto w 1240 roku za panowania pierwszego sułtana z dynastii Nasrydów, Mohammeda I Alhamara. Odkryj kluczowe daty i wydarzenia historyczne oraz uzyskaj wgląd w motywacje za nimi stojące. Dowiedz się, dlaczego został zbudowany, dlaczego w taki specyficzny sposób i jakie cele przyświecały jego budowniczym. Odwiedź 3 najważniejsze części Alhambry: Alcazabę, pałace Nasrydów i ogrody Generalife. Udaj się do obronnej części kompleksu, Alcazaby, gdzie Twój przewodnik pomoże Ci odbudować w wyobraźni ruiny w tętniącej życiem okolicy. Przejdź dalej do klejnotu Alhambry, pałaców Nasrydów. Przejdź się po komnatach, w których sułtani gromadzili audiencje, po dziedzińcach, po których wędrowały ich żony i konkubiny, i poznaj miejsca, w których żyły i umierały znane osobistości Królestwa Granady, ostatniej twierdzy islamu w Europie. Na koniec udaj się do ogrodów Generalife. Zobacz ten ziemski raj stworzony przez sułtanów Granady dla przyjemności i relaksu, z dala od dworskich intryg. To malownicza okolica, idealna do robienia zdjęć i podziwiania najlepszych widoków na Alhambrę i miasto.

Bez kolejki: Alhambra i pałace Nasrydów z przewodnikiem

10. Bez kolejki: Alhambra i pałace Nasrydów z przewodnikiem

Poznaj historię Granady podczas tej 3-godzinnej wycieczki z przewodnikiem po letnim pałacu Alhambra i Generalife. Informacyjny przewodnik oprowadzi Cię po rozległym kompleksie, którego historia sięga ponad 600 lat. Podziwiaj wspaniałą mieszankę islamskiej sztuki i kultury. Wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1984 roku Alhambra była dworskim miastem, w którym mieszkali sułtani z dynastii Nasrydów. Oprócz ozdobnych pałaców sułtanów, Twój przewodnik zabierze Cię do fortecy wojskowej, aby podziwiać satysfakcjonujące widoki na Grenadę i okoliczne góry. Następnie przejdź do Generalife. Zbudowany jako miejsce wypoczynku dla mauretańskich królów Granady w XIV wieku, jego piękne ogrody obfitują w różnorodną florę i zachwycające elementy wodne. Pewien pisarz poetycko opisał to jako „płaczącą wodę”.

Liczba znalezionych atrakcji: 52
Sortuj wg::

El Partal: najlepsze atrakcje w pobliżu

El Partal: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu El Partal? Kliknij tutaj.

El Partal: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(18 908 recenzji)

niesamowity stosunek jakości do ceny... dla pięcioosobowej rodziny poczyniliśmy duże oszczędności. Natomiast osobą nagrywającą głos audioprzewodnika była Hiszpanka i tekst w języku francuskim często wymagał sprawdzenia pisma, gdyż nie zawsze był zrozumiały.

Niesamowita wycieczka, gorąco polecam. Posiadanie przewodnika robi ogromną różnicę. Katarina, nasz przewodnik, była bardzo zabawna i sprawiła, że wycieczka była bardzo przyjemna

Alba wykonała fenomenalną robotę podczas trasy, była pouczająca i utrzymywała dobre tempo, aby wszystko zobaczyć!

Nasz przewodnik Emil był bardzo przystojny. Miał rozległą wiedzę i oprowadził nas po Alhambrze.

Cudowne doświadczenie, nasza wizyta w Alhambrze w Granadzie!