Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Egipt

Egipt – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Hurghady: Dolina Królów w Luksorze - wycieczka 1-dniowa

1. Z Hurghady: Dolina Królów w Luksorze - wycieczka 1-dniowa

Wybierz się na jednodniową wycieczkę z Hurghady, aby zobaczyć jedne z najlepszych zabytków Egiptu w Dolinie Luksoru. Skorzystaj z bezpłatnego odbioru i dowozu oraz usług przewodnika egiptologa podczas zwiedzania niektórych z najważniejszych zabytków starożytnego Egiptu. Po odebraniu z hotelu pojedź do Luksoru, aby odwiedzić najsłynniejsze zabytki w Egipcie, w tym Świątynię Karnak. Zrelaksuj się podczas lunchu w lokalnej restauracji, a następnie wejdź na pokład typowej łodzi Felucca, aby przeprawić się przez Nil do Miasta Umarłych (opcjonalnie). Zobacz imponujące Kolosy Memnona, ostatnie pozostałości świątyni Amenofisa III. Zachwyć się architekturą Doliny Królów i odwiedź świątynię Hatszepsut, jednej z władczyń starożytnego Egiptu. Po zakończeniu programu w tym historycznym mieście nasz transport zabierze Cię z powrotem do hotelu w Hurghadzie. Jeśli planujesz pozostać w Luksorze i nie wracać do Hurghady, musisz wybrać opcję (Shared Group with Entry Fees, One Way Transfer to Luxor).

Hurghada: Quad, Jeep, Wielbłąd i Buggy Safari z kolacją BBQ

2. Hurghada: Quad, Jeep, Wielbłąd i Buggy Safari z kolacją BBQ

Poznaj kulturę Beduinów podczas tej 1-dniowej wycieczki po pustyni Morza Czerwonego. Wybierz się na wycieczkę na Saharę jeepem, który jest przestronny i klimatyzowany. Zjedz pyszną kolację z grilla i skosztuj beduińskiej herbaty. Podróżuj przez pustynię na wielbłądzie i uchwyć zapierające dech w piersiach obrazy zachodu słońca między górami i wzgórzami Morza Czerwonego na rozległej pustyni. Weź udział w ekscytującym safari jeepem przez pustynię z Hurghady. Zostaniesz odebrany z hotelu i zawieziony na Saharę. Baw się dobrze z dala od zgiełku wielkiego miasta i podziwiaj cuda pustyni. Poznaj kulturę i codzienne życie mieszkańców, odwiedzając wioskę Beduinów. Przejażdżka na wielbłądzie po pustynnym piasku to również coś, co może Ci się spodobać. Obejrzyj wspaniały zachód słońca nad pustynią i podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki. Ciesz się ekscytującą przejażdżką quadem ATV po pustyni, a następnie wybierz się na przejażdżkę buggy po wydmach - zjedz smaczną kolację z grilla i grillowane przysmaki. Obserwuj orientalną muzykę i bądź świadkiem tańca Tanoura i pokazów ognia w namiocie Beduinów.

Hurghada: Wycieczka łodzią w poszukiwaniu delfinów z nurkowaniem i lunchem

3. Hurghada: Wycieczka łodzią w poszukiwaniu delfinów z nurkowaniem i lunchem

Wyrusz w relaksujący rejs z Hurghady z mnóstwem okazji do pływania i nurkowania w najlepszych miejscach raf koralowych na Morzu Czerwonym. Wypatruj delfinów i podziwiaj rafy poniżej. Ciesz się lunchem, nieograniczonymi napojami bezalkoholowymi i gorącymi napojami na pokładzie i rozkoszuj się słońcem. Odbierz się z hotelu lub zakwaterowania klimatyzowanym pojazdem i jedź na przystań łodzi. Przywitaj się z kapitanem i załogą i rozpocznij niezapomnianą morską podróż. Nurkuj z rurką w Morzu Czerwonym, a może nawet będziesz miał okazję popływać z delfinami. Twój kapitan popłynie łodzią do miejsc dobrze znanych z obserwacji delfinów, zachowując odpowiednią odległość. Dobrze wyposażona łódź będzie podróżować do kilku miejsc, aby zapewnić czas na obserwowanie delfinów i malowniczy snorkeling. Podziwiaj piękno koralowców i kolorowych ryb. Weź udział w zajęciach sportów wodnych na bananie i sofie. Delektuj się pysznym lunchem w formie bufetu serwowanym przez załogę podczas rejsu i pamiętaj, aby usiąść wygodnie i dobrze się bawić podczas przejażdżki łodzią. Po południu wróć na przystań łodzi i ciesz się wygodą transferu z powrotem do hotelu.

Morze Czerwone: Wyspa Orange Bay i rejs nurkowy z lunchem

4. Morze Czerwone: Wyspa Orange Bay i rejs nurkowy z lunchem

Wybierz się w rejs, aby odkryć tętniące kolorami życie morskie w dwóch wspaniałych miejscach, takich jak Zatoka Pomarańczowa i Wyspy Giftun. Ciesz się pysznym lunchem, nieograniczonymi napojami bezalkoholowymi i gorącymi oraz wodą mineralną podczas rejsu. Po odebraniu z hotelu wyruszysz na całodniową wycieczkę z rurką. Przybędziesz do przystani na jachcie i popłyniesz do Zatoki Pomarańczowej i na wyspy Giftun, wypatrując po drodze delfinów i obserwując miasto z daleka. Wyspa Orange oferuje możliwość spędzenia wspaniałego czasu na relaksie w promieniach słońca, robieniu pamiątkowych zdjęć i nurkowaniu z rurką podczas pływania w krystalicznie czystej wodzie. Podczas całej wycieczki będziesz miał dwa niesamowite przystanki na snorkeling, gdzie będziesz mógł zobaczyć wspaniałe rafy koralowe zamieszkane przez kolorowe ryby. Ciesz się większą adrenaliną i zabawą w Morzu Czerwonym, uczestnicząc w zajęciach sportów wodnych i rundach na bananie. W drodze powrotnej zrelaksuj się na pokładzie słonecznym i ciesz się świeżą morską bryzą.

Hurghada: ATV Quad Safari, Przejażdżka na wielbłądzie i Wycieczka do wioski Beduinów

5. Hurghada: ATV Quad Safari, Przejażdżka na wielbłądzie i Wycieczka do wioski Beduinów

Podziwiaj falujące wydmy podczas szybkiej wycieczki quadami z Hurghady lub pobliskich miast. Następnie rozkoszuj się bardziej tradycyjnym pustynnym doświadczeniem podczas przejażdżki na wielbłądzie i wizyty w wiosce Beduinów. Wypij tradycyjną herbatę ziołową i poznaj lokalne życie. Zostaniesz odebrany z hotelu i zabrany do naszej prywatnej stacji quadów, gdzie będziesz miał okazję przetestować pojazd i poznać wszystkie ważne szczegóły pojazdu przed wyruszeniem w trasę. Wrzuć bieg i podbij wydmy. Niech pustynia przemknie obok ciebie i poczuj przypływ adrenaliny w swoim ciele. Po około godzinie dotrzesz do celu - beduińskiej wioski. Czeka tu na Ciebie relaks, czarna herbata i beduiński styl życia, a także przejażdżka na wielbłądzie przed powrotem do punktu wyjścia na wydmach.

Hurghada: Wycieczka quadami po morzu i górach

6. Hurghada: Wycieczka quadami po morzu i górach

Wybierz się na ekscytującą przejażdżkę przez pustynię Morza Czerwonego z przewodnikiem na quadach. Wybierz wycieczkę poranną, popołudniową lub o zachodzie słońca, wycieczkę podkreślającą scenerię morza i gór oraz inne opcje. Po odebraniu z hotelu udaj się na miejsce rozpoczęcia wycieczki. Wielojęzyczny profesjonalny przewodnik przekaże Ci informacje na temat programu. Zostaniesz również poproszony o pomoc w ustawieniu sprzętu do jazdy. Kontynuuj jako grupa, aby przejechać przez pustynię Morza Czerwonego z przewodnikiem. Podziwiaj widoki, przemierzając morze, wzgórza i góry tej niesamowitej trasy. Wybierz poranną wycieczkę, która obejmuje jazdę na pojedynczym lub podwójnym quadzie wzdłuż morza, zwiedzanie klifów morskich i podziwianie widoków w porannym słońcu. Jeśli szukasz wrażeń w późniejszych godzinach, zarezerwuj popołudniową wycieczkę lub wycieczkę o zachodzie słońca, która jest dostępna z pojedynczymi lub podwójnymi quadami. Obserwuj słońce zachodzące między górami i zrób sesję zdjęciową na plaży, a następnie jedź do innych miejsc, aby zobaczyć koralowce z góry.

Sharm El Sheikh: Wycieczka żeglarska na Białą Wyspę i Ras Mohamed

7. Sharm El Sheikh: Wycieczka żeglarska na Białą Wyspę i Ras Mohamed

Poznaj zapierające dech w piersiach wody Morza Czerwonego podczas tej wycieczki łodzią do Parku Narodowego Ras Mohamed i na Białą Wyspę. Wybierz się w rejs z przystani Sharm El Sheikh i ciesz się świeżą morską bryzą, krystalicznie czystymi wodami oraz pysznym lunchem z grilla i napojami bezalkoholowymi serwowanymi na pokładzie. Zostań odebrany z hotelu i przetransportowany do przystani łodzi w Sharm El Sheikh. Wejdź na pokład jachtu i wyrusz do Parku Narodowego Ras Mohamed, położonego na najbardziej wysuniętym na południe krańcu półwyspu Synaj. Zatrzymaj się tutaj, aby odkryć tętniącą życiem rafę koralową z profesjonalnym przewodnikiem do snorkelingu. Opcjonalnie możesz wypożyczyć sprzęt do snorkelingu lub nurkowania, aby zobaczyć więcej rafy. Kontynuuj podróż na oszałamiającą Białą Wyspę, gdzie możesz nurkować z rurką w otaczających ją płytkich wodach, zrelaksować się na miękkim piasku i zrobić zdjęcia błyszczącego Morza Czerwonego. Po powrocie na pokład zjedz pyszny lunch składający się z ryżu, makaronu, sałatek, kurczaka z grilla i ryb. Przeżyj jedyną w swoim rodzaju wycieczkę łodzią i zobacz wspaniałe widoki na Sharm El Sheikh i Morze Czerwone. Po powrocie do przystani zostaniesz odwieziony z powrotem do hotelu.

Hurghada: Wycieczka do Kairu i Gizy z lunchem BBQ

8. Hurghada: Wycieczka do Kairu i Gizy z lunchem BBQ

Odkryj "Miasto Tysiąca Minaretów" podczas całodniowej wycieczki po Kairze z transferem autobusem w obie strony z Hurghady. Zrelaksuj się w klimatyzowanym komforcie podczas długiej podróży z Hurghady, podziwiając widoki na Zatokę Sueską. Towarzyszyć Ci będzie przewodnik transferowy, który będzie Ci towarzyszył w podróży do momentu spotkania z przewodnikiem egiptologiem. Po przybyciu na miejsce spotkasz swojego prywatnego przewodnika egiptologa, który zabierze Cię na płaskowyż Giza, aby zobaczyć najstarszy z 7 cudów starożytnego świata. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na piramidy w Gizie podczas zwiedzania świątyń grobowych Cheopsa, Chefrena i Mykerinusa. Poznaj historię budowy świątyń i posłuchaj opowieści kryjących się za ich legendami. Kontynuuj zwiedzanie Wielkiego Sfinksa, gigantycznego posągu leżącego mitycznego zwierzęcia z ciałem lwa i twarzą faraona Khafre. Idź do Świątyni Doliny naprzeciwko, przypisywanej faraonowi Khafre, i podziwiaj wyczyn starożytnej inżynierii. Następnie zrób sobie 30-minutową przerwę na lunch w lokalnej restauracji. Następnie przejedź do centrum Kairu, aby odkryć artefakty w Muzeum Egipskim na placu Tahrir z szybkim wejściem. Możesz także dodać rejs po Nilu i przejażdżkę na wielbłądzie do swojej wycieczki podczas rezerwacji. Zaprojektowane przez francuskiego architekta Marcela Dourgnona zbiory muzeum liczą ponad 120 000 arcydzieł z okresu od predynastycznego do faraońskiego i grecko-rzymskiego. Dowiedz się więcej o sztuce mumifikacji starożytnego Egiptu przed transferem powrotnym do Hurghady. Po zwiedzeniu wszystkich atrakcji, zatrzymaj się na zakupy przed rozpoczęciem podróży powrotnej do Hurghady.

Hurghada: Pustynna przygoda z obserwacją gwiazd jeepem z kolacją

9. Hurghada: Pustynna przygoda z obserwacją gwiazd jeepem z kolacją

Zanurz się w pięknie wielkiej pustyni Morza Czerwonego podczas tej wycieczki z Hurghady z transferem do hotelu. Wsiądź do jeepa i podziwiaj zachód słońca, a następnie przejedź się na wielbłądzie, wypij beduińską herbatę i zjedz kolację z grilla, a następnie ciesz się obserwacją gwiazd z astronomem. Zacznij od odbioru Jeepem do punktu początkowego wycieczki. Następnie przejedź 26 kilometrów przez malowniczą pustynię Hurghady. Przejedź przez obszar obserwacji zachodu słońca, aż dotrzesz do obozu Beduinów. Następnie otrzymasz chłodny i orzeźwiający napój powitalny oraz ziołową herbatę beduińską. Kontynuuj z przewodnikiem i doświadcz tradycyjnego życia Beduinów, w tym beduińskiej kolacji BBQ w formie bufetu. Po kolacji rozkoszuj się spokojem pustyni i milionami gwiazd z dala od zgiełku miasta. Podążaj za swoim przewodnikiem na wycieczkę, aby zobaczyć odległą Drogę Mleczną reprezentowaną przez gwiazdy. Na koniec zobacz niektóre planety przez teleskop i dowiedz się ekscytujących informacji o kosmosie i nauce o gwiazdach od astronoma. Gdy skończysz podziwiać gwiazdy, wróć do hotelu jeepem.

Sharm El Sheikh: Kolorowy Kanion, Błękitna Dziura i jednodniowa wycieczka do Dahabu

10. Sharm El Sheikh: Kolorowy Kanion, Błękitna Dziura i jednodniowa wycieczka do Dahabu

Odwiedź dwa cuda Półwyspu Synaj w ciągu jednego dnia podczas wycieczki jeepem do Kolorowego Kanionu i Parku Narodowego Blue Hole. Przygotuj się na niezapomniane chwile podczas tej jednodniowej wycieczki z Sharm El Sheikh. Odwiedź Dahab - bramę do naturalnego piękna i różnorodnych zapierających dech w piersiach krajobrazów. Po odbiorze udaj się jeepem do słynnego Kolorowego Kanionu. Odkryj tętniący życiem labirynt klifów z piaskowca w odcieniach żółci, fioletu, czerwieni i złota, przechodząc przez 800-metrowy wąwóz. Zostań odebrany wcześnie rano przez wygodną klimatyzowaną furgonetkę i udaj się do miasta Dahab na około 1-godzinną podróż. Dahab ma szczęście być domem dla kilku parków narodowych, które zachowują i chronią naturalne skarby regionu. Dahab ma szczęście być domem dla kilku parków narodowych, które zachowują i chronią naturalne skarby regionu. Zanurz się w spokoju natury i zobacz cuda dzikiej przyrody. Odwiedź Park Narodowy Blue Hole, zrelaksuj się na plaży i ciesz się niesamowitym doświadczeniem snorkelingu i pływania na wyjątkowej i atrakcyjnej rafie koralowej. Obserwuj podwodną krainę czarów i poznaj setki kolorowych gatunków ryb. Wróć do obozu na plaży i zjedz pyszny lunch z grilla, podziwiając panoramiczne widoki na morze i góry. Odetchnij morzem, wskocz na wielbłąda wzdłuż wybrzeża i zrób niezwykłe zdjęcia. Przejdź do następnej przygody i przejedź się quadem wzdłuż morza Dahab. Po podniesieniu adrenaliny dzięki obozowym aktywnościom przygotuj się na kolejną przygodę. Podróżuj jeepem do słynnego kanionu. Poznaj tętniący życiem labirynt klifów z piaskowca w odcieniach żółci, fioletu, czerwieni i złota podczas spaceru przez 800-metrowy wąwóz. Wybierz się na przejażdżkę jeepem i udaj się do centrum handlowego w pobliżu miasta Dahab przed powrotem do Sharm El Sheikh.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 833
Sortuj wg::

Egipt: Ciekawe miejsca

Egipt: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Egipt? Kliknij tutaj.

Egipt: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 53 502 opinii

To było jedyne w swoim rodzaju, jeśli chodzi o wycieczki. Zostałem odebrany i podwieziony do hotelu przez bardzo miłego kierowcę, który sprawił, że poczułem się komfortowo. Następnie zabrano mnie jeepem safari i przywitał mnie przewodnik, który był niesamowity, miał świetny humor i był bardzo kompetentny. zachód słońca na wzgórzach był niesamowity, a gwiazdy były nie z tego świata. Gorąco polecam, a także polecam spakowanie lekkiej kurtki lub swetra, ponieważ miałem tylko szorty i koszulkę, co oznaczało, że w nocy było zimno, ale szczerze mówiąc, było to przyćmione tym, jak dobrze było!

Świetny dzień na zobaczenie piramid. Jeśli zarezerwujesz tutaj wcześniej rejs po Nilu, pamiętaj, że przewodnik zaoferuje Ci go tego dnia z 50% zniżką. Przygotuj się na długie oczekiwanie i zabierz ze sobą zapasową gotówkę (GBP, USD lub EURO). Dużo czekania w drodze do Kairu, ponieważ wydaje się, że wszystkie wycieczki odbywają się w konwojach o określonych porach na punktach kontrolnych. Podsumowując, fantastyczna wycieczka i gorąco polecam, ale weź ze sobą szalik (lokalny), jeśli planujesz wybrać się na wielbłądy lub konie.

Miałem wspaniałe doświadczenie w odkrywaniu wodnego świata ze świetnymi instruktorami nurkowania i cały zespół był bardzo pomocny. Filmy i zdjęcia robione pod wodą były wspaniałymi wspomnieniami. Z przyjemnością powtórzę ponownie.

Świetna aktywność, którą polecam! Miejsce jest wspaniałe, a zespół i jego organizacja na najwyższym poziomie! Żadnej fałszywej nuty, ta aktywność naprawdę wyróżnia się na tle innych.

Jestem bardzo zdowolony z wyprawy, spelniła wszystkie moje oczekiwania.