Eger – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Budapesztu: wycieczka z przewodnikiem po Egerze z degustacją wina

Z Budapesztu: wycieczka z przewodnikiem po Egerze z degustacją wina

Spędź dzień w malowniczym mieście Eger, drugim co do wielkości mieście w północnych Węgrzech, najbardziej znanym z zamku, łaźni termalnych, tureckiego minaretu i barokowych budynków. Otoczone wzgórzami Bükk na Wyżynach Północnych, to właśnie tam produkowane jest bogate wino Bull’s Blood z Egri Bikavér. Podczas wycieczki odwiedzisz XIX-wieczną neoklasycystyczną katedrę i Liceum z 20-tysięczną biblioteką oraz słynnym Specula i Muzeum Planetarnym. Zobacz barokowy kościół Minorytów i misterną kutą żelazną bramę Fazola w County Hall. Udaj się do zamku Eger, zbudowanego w XIII wieku po najeździe mongolskim i położonego na szczycie brukowanych uliczek Dózsa György tér. Twoja wycieczka obejmuje wejście do zamku, gdzie możesz zobaczyć historyczne posągi i obrazy. Po opcjonalnym obiedzie i degustacji wina w dolinie Szépasszony-völgy, jedź dalej do Egerszalók u podnóża Buku. Zrelaksuj się w jednym z najlepszych uzdrowisk w mieście, gdzie 2 źródła termalne pojawiają się jako gejzery w pobliżu granicy osady. Woda lecznicza jest bardzo poszukiwana w leczeniu dolegliwości układu krążenia i mięśni, takich jak arterioskleroza, choroby reumatyczne, problemy z żółcią i żołądkiem.

Eger: Wieś, kultura i wino - prywatna wycieczka

Eger: Wieś, kultura i wino - prywatna wycieczka

Podczas tej całodniowej wycieczki z Budapesztu wybierz się na 1,5-godzinną przejażdżkę wygodnym prywatnym samochodem do północno-wschodnich Węgier, do miasta Eger, gdzie rozpoczniesz zwiedzanie od spaceru z przewodnikiem po słynnej twierdzy nad stare Miasto. Zwiedź wystawę poświęconą historii zamku. Zamek Eger słynie z udanej obrony przed inwazją osmańską w 1552 roku. Dziś jest to wpisany na listę i chroniony zabytek historyczny. Z murów zamku roztacza się niesamowity widok na panoramę starego miasta Eger. Po zwiedzeniu twierdzy wycieczka z przewodnikiem jest kontynuowana w historycznym centrum miasta z uroczymi barokowymi uliczkami i domami. Zwiedzanie obejmuje między innymi rynek główny z ratuszem i kościołem minorytów, jednym z najpiękniejszych przykładów barokowej architektury sakralnej na Węgrzech. Zwiedź drugą co do wielkości katedrę na Węgrzech i główny budynek uniwersytetu (Liceum) z 1785 roku. Eger oferuje wiele miejsc z czasów Imperium Osmańskiego, w tym 40-metrową Minaret Turecki, który jest najbardziej wysunięty na północ w Europie, oraz Łaźnia Turecka. Miasto i okolice słyną również z wina. W Dolinie Pięknej Kobiety znajdują się liczne piwnice z winami. Ich historia sięga XVIII wieku lub wcześniej. W zabytkowych piwnicach można skosztować wysokiej jakości lokalnych win czerwonych, białych i różowych.

Budapeszt: Internetowy plan taryfowy eSIM dla Węgier 4G/5G

Budapeszt: Internetowy plan taryfowy eSIM dla Węgier 4G/5G

Zanurz się w bogatej kulturze i historycznym pięknie Węgier, nie tracąc ani chwili! Nasza karta eSIM zapewnia łączność z szybką transmisją danych, niezależnie od tego, czy kąpiesz się w łaźniach termalnych w Budapeszcie, zwiedzasz zabytkowy zamek w Egerze, czy degustujesz wykwintne wina z regionu Tokaj. Jak to działa? 1. Dokonaj zakupu: Wybierz pakiet danych, który pasuje do Twoich planów podróży. 2. Zeskanuj i aktywuj: Po zakupie otrzymasz kod QR. Zeskanuj go za pomocą urządzenia kompatybilnego z eSIM i gotowe! 3. Pozostań w kontakcie: Ciesz się nieprzerwaną łącznością podczas całej węgierskiej podróży. Kompatybilność: Upewnij się, że Twoje urządzenie obsługuje eSIM. Sprawdź naszą listę kompatybilności na https://esimfox.com/pages/compatible-devices, aby uzyskać więcej informacji.

Często zadawane pytania dotyczące: Eger

Eger: Najciekawsze atrakcje

Eger: Wycieczki i bilety

Węgry: Ciekawe miejsca

Eger: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Eger? Kliknij tutaj.

Eger: Co mówią inni?

Ogólna ocena

5.0
(5 recenzji)