Edynburg
wycieczki

wycieczki
Liczba znalezionych atrakcji: 471
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Nasze najbardziej polecane Edynburg wycieczki

Zamek w Edynburgu: Wycieczka piesza z przewodnikiem z biletem wstępu

Zamek w Edynburgu: Wycieczka piesza z przewodnikiem z biletem wstępu

Odkryj dom Marii Królowej Szkotów podczas wycieczki z przewodnikiem po zamku w Edynburgu. Podziwiaj XVI-wieczną Wielką Salę, w której odbywały się przyjęcia i uczty. Poznaj krwawą historię królów i królowych, którzy mieszkali w tym zamku. Spotkaj się z przewodnikiem i udaj się na spacer do zamku w Edynburgu, który dominuje nad panoramą miasta ze swojej siedziby na wygasłym wulkanie Castle Rock. Przejdź się zamkową promenadą i posłuchaj o początkach i oblężeniach zamku. Zobacz, gdzie odbywa się Royal Military Tattoo. Po wejściu w mury zamku przewodnik oprowadzi Cię po różnych częściach twierdzy i opowie o jej fascynującej historii. Wewnątrz kompleksu znajdziesz trzy muzea, dwa więzienia, cmentarz psów, kaplicę Świętej Małgorzaty, Narodowy Pomnik Poległych w Szkocji, Wielką Salę i Pałac Królewski.(ZWIEDZANIE BĘDZIE SIĘ ODBYWAĆ NA ZEWNĄTRZ; budynki nie są dostępne podczas zwiedzania) . Daj się oczarować wspaniałości Wielkiej Sali i Pałacu Królewskiego. Po wycieczce będziesz mieć czas na zwiedzanie wszystkich budynków wewnątrz zamku aż do jego zamknięcia.

Z Edynburga: Wycieczka do Loch Ness, Glencoe i szkockich wyżyn

Z Edynburga: Wycieczka do Loch Ness, Glencoe i szkockich wyżyn

Wyrusz z Edynburga klimatyzowanym luksusowym autokarem (maks. 57 miejsc). Miń zamek Stirling i posłuchaj opowieści przewodnika z przewodnikiem o Williamie Wallace i Robercie Bruce oraz krwawych bitwach stoczonych na tych ziemiach. Najpierw przyjedź do miasta Callander, położonego u podnóża Trossachs. Jeśli to możliwe, odwiedzimy lokalne Highland Cows, lub jak lubimy je nazywać - włochate gruchoty! Następnie przejedź przez Loch Lomond i Park Narodowy Trossachs. Twój szkocki przewodnik opowie Ci o Rob Royu MacGregorze, niesławnym góralu. Podążaj śladami Jamesa Bonda ("Skyfall") i Harry'ego Pottera ("Harry Potter i więzień Azkabanu"), podróżując do oszałamiającej górskiej doliny Glencoe. Posłuchaj niesamowitej historii masakry klanu MacDonald z 1692 roku. Przejedź przez Fort William, gdzie znajduje się Ben Nevis, najwyższa góra Wysp Brytyjskich o wysokości 409 stóp. Przyjedź na południowy brzeg jeziora Loch Ness do uroczej wioski Fort Augustus, gdzie znajduje się wiele kawiarni, sklepów i restauracji oferujących relaksujący lunch. Spaceruj wzdłuż brzegów Kanału Kaledońskiego, a następnie poznaj Loch Ness podczas opcjonalnego 1-godzinnego rejsu łodzią. Spróbuj dostrzec "Nessie", legendarnego potwora z Loch Ness. Podziwiaj imponujący pomnik Commando Memorial w Spean Bridge z widokiem na Nevis Range. Wjedź do Parku Narodowego Cairngorms i odkryj kraj "Monarch of the Glen". Jedź wzdłuż Loch Laggan, zanim drogi wzniosą się ponad Grampian Mountains. Przejedź przez przełęcz Drumochter, łączącą północną i południową część Central Highlands. Poczuj majestat przełęczy górskiej utworzonej przez aktywność lodowcową podczas kolejnych epok lodowcowych. Na koniec zatrzymaj się na krótko w pięknym wiktoriańskim mieście Pitlochry, a następnie wróć do centrum Edynburga, docierając na miejsce około godziny 20:30. Pamiętaj, że aby zaspokoić popyt i zapobiec przepełnieniu w mniejszych szkockich miastach, ta wycieczka będzie realizowana w odwrotnej kolejności w szczycie sezonu.

Lotnisko w Edynburgu: transfer autobusem

Lotnisko w Edynburgu: transfer autobusem

Zarezerwuj z wyprzedzeniem transfery autobusowe między lotniskiem w Edynburgu a centrum miasta i uwolnij się od zmartwień i stresu podczas podróży do/z stolicy Szkocji. Kupony muszą być wydrukowane i są ważne tylko w Airlink100. Autobusy znajdują się tuż przy głównym lotnisku i są łatwe do znalezienia. Oferują wygodne siedzenia, obszerną przestrzeń bagażową i bezpłatne Wi-Fi, aby zapewnić łączność. Ciesz się wszystkimi wygodami, których potrzebujesz, dzięki częstym codziennym odlotom w specjalnej usłudze ekspresowej między lotniskiem a centrum miasta. Usiądź wygodnie w około 30-minutowej podróży, niezależnie od pory dnia i nocy. Autobusy odjeżdżają co najmniej co 10 minut. Między 1:00 a 4:00 przejazdy odbywają się co 30 minut. Przystanki autobusowe w obu kierunkach są następujące (z wyjątkiem Princes St, która jest tylko do wysiadania): • Zoo w Edynburgu • Murrayfield • Stacja Haymarket • West End – Shandwick Place • Princes St (tylko wysiadanie) • South St David Street, Edynburg Bilety jednorazowe można wykorzystać na jedną podróż w dowolnym kierunku. Możesz wsiąść do autobusu na każdym przystanku. Bilety powrotne nie mają daty ważności, a podróż powrotna nie musi być rezerwowana z wyprzedzeniem.

Edynburg: Loch Ness, Glencoe i wycieczka do szkockich wyżyn

Edynburg: Loch Ness, Glencoe i wycieczka do szkockich wyżyn

Wyrusz do Highlands w poszukiwaniu potwora z Loch Ness lub na malowniczą 1-dniową wycieczkę z Edynburga. Po odbiorze zrelaksuj się w naszym klimatyzowanym, luksusowym autokarze i posłuchaj zabawnego komentarza przewodnika oraz muzyki podczas jazdy przez Highlands.Na pierwszym przystanku odwiedź okolice Callander. Odwiedź okolice Callander na nasz pierwszy przystanek tego dnia, gdzie możesz napić się kawy, a także mieć okazję spotkać niektóre z naszych słynnych Highland Cows (w zależności od pory roku). Następnie kontynuujemy naszą przygodę w głąb wyżyn w kierunku Glencoe. Podczas przejazdu usłyszysz historie o masakrach klanów wraz z klimatyczną tradycyjną muzyką. Będzie okazja, aby zatrzymać się na chwilę na przystanek fotograficzny, gdzie możesz uchwycić swoje własne zapierające dech w piersiach zdjęcia i selfie z niezapomnianymi widokami górskimi. Po dotarciu do Fort William zatrzymamy się na lunch, podczas którego przewodnik doradzi Ci, gdzie możesz zjeść. Jeśli interesują Cię tajemnice kiltu, możesz nawet uzyskać tutaj "małe" wprowadzenie do kiltu. Po lunchu zostaniemy przetransportowani do magicznego Loch Ness, gdzie masz możliwość dostosowania tego, co robisz. Twój przewodnik doradzi Ci w sprawie różnych zajęć fakultatywnych. Możesz odwiedzić XVI-wieczny zamek Urquart, który znajduje się nad brzegiem wody i wskoczyć na pokład 30-minutowego rejsu łodzią w poszukiwaniu "Nessie"! Możesz też zrezygnować z wizyty w zamku i wybrać się na dłuższy, 1-godzinny rejs po jeziorze Loch. Rejs oferuje wspaniałe widoki zarówno na Loch Ness, jak i na zamek. Możesz też spędzić czas po prostu na zwiedzaniu okolicy - na przykład na spacerze szlakiem Old Coffin i punkcie widokowym, który zaczyna się na hotelowym parkingu, gdzie się zatrzymujemy, lub po prostu podziwiać widoki na Loch Ness z molo, gdzie znajduje się sklep z pamiątkami i kawiarnia. Odjeżdżając, podróżujemy wzdłuż ostatniego odcinka 23-milowej linii brzegowej Loch, mijając Inverness, zanim skręcimy na południe w kierunku domu. W drodze do domu robimy krótki przystanek na przekąskę w Pitlochry, pięknej wiktoriańskiej wiosce w sercu kraju, przed ostatnim etapem wycieczki, wracając do centrum Edynburga około godziny 20:30. Najlepsza rada: aby zaoszczędzić czas na przystankach i upewnić się, że w pełni wykorzystasz każdą minutę, zabierz ze sobą zimny lunch!

Edynburg: Wycieczka po podziemnych skarbcach

Edynburg: Wycieczka po podziemnych skarbcach

Podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem udaj się pod ulice starego miasta Edynburga, do słabo oświetlonych miejsc, które według wielu osób są nawiedzone. Podczas wycieczki zwiedzisz podziemia mostu South Bridge, których historia sięga XVIII wieku. Są to te same podziemia, które pojawiły się w programie telewizyjnym Most Haunted Live! jako jedno z najstraszniejszych miejsc na ziemi. Dowiedz się, jak na przestrzeni lat wykorzystywano krypty, w jakich warunkach żyli ich biedni i bezdomni mieszkańcy oraz jakie duchy rzekomo je nawiedzają. Podczas wędrówki poprzez oświetlony świecami teren poznasz ciemniejszą historię Edynburga. Twój przewodnik opowie Ci o morderstwach dokonanych przez Burke'a i Harego oraz o polowaniach na czarownice. Poznaj historie niezwykłych osób, które kiedyś przemierzały ulice Edynburga, i posłuchaj opowieści o paranormalnych wydarzeniach związanych z podziemiami. Opcja Haunted Vaults obejmuje nieco więcej historii paranormalnych i związanych z duchami. Wejdź na wystawę narzędzi tortur i dowiedz się, jak i dlaczego używano tych przedmiotów.

Edynburg: Harry Potter - magiczna wycieczka z przewodnikiem

Edynburg: Harry Potter - magiczna wycieczka z przewodnikiem

Ciesz się pieszą wycieczką w stylu Harry'ego Pottera po Edynburgu. Zobacz miasto, w którym JK Rowling znalazła inspirację dla Hogwartu, jej słynnych postaci, i odkryj miejsce, w którym napisała książki. Przetestuj swoją ciekawostkę o Harrym Potterze za pomocą quizu audiowizualnego i zdobądź punkty dla swojego domu. Dowiedz się, w którym Domu Hogwartu się znajdujesz i czy jesteś czystej krwi, mugolem czy charłakiem. Odwiedź grób Toma Riddle'a w Greyfriars Kirkyard i przekaż złote odciski dłoni JK Rowling poza City Chambers. Zobacz to wszystko i więcej podczas magicznej wycieczki z przewodnikiem.

Zamek w Edynburgu: Wycieczka z przewodnikiem na żywo

Zamek w Edynburgu: Wycieczka z przewodnikiem na żywo

Wycieczka rozpocznie się przy pomniku Adama Smitha na Royal Mile. Rozpocznij spacer w kierunku zamku w Edynburgu i słuchaj opowieści przewodnika, który wytłumaczy znaczenie zamku i opowie o ważnych osobistościach, które miały swój udział w kształtowaniu charakteru zamku. Wewnątrz przewodnik oprowadzi Cię po kompleksie zamkowym. Przewodnik podzieli się ogromną wiedzą na temat głównych budowli i atrakcji kompleksu, w tym: Argyle Battery i One O'clock Gun, Hospital Square i Western Panorama. Zobacz zamkowe lochy i więzienie wojskowe. Dowiedz się więcej o takich wydarzeniach jak Black Banquet i zuchwały atak Thomasa Randolpha na zamek. Odwiedź St Margret's Chapel, Mons Meg, Crown Square i The Honors of Scotland. Po wycieczce wykorzystaj czas wolny na zwiedzanie muzeów zamkowych (niedostępne podczas wycieczki).

Edynburg: wycieczka po nawiedzonych lochach i cmentarzu

Edynburg: wycieczka po nawiedzonych lochach i cmentarzu

Dołącz do pieszej wycieczki z przewodnikiem po Greyfriars Graveyard i poznaj jednego z najsłynniejszych psich mieszkańców Edynburga oraz posłuchaj opowieści o notorycznych przestępcach. Zobacz gotyckie mauzolea i dowiedz się o godnych uwagi pochówkach, odkrywając ponurą historię cmentarza. Kontynuuj wizytę w pobliskich Kryptach Edynburskich, znajdujących się w łukach Mostu Południowego. Posłuchaj o regularnych zjawiskach paranormalnych i o tym, jak niektóre postacie z historii nigdy tak naprawdę nie odeszły. Odkryj dawny dom nędzarzy, czarownic i klubu piekielnego ognia, i posłuchaj, jak nawiedzona krypta jest teraz opętana przez coś naprawdę złego.

Edynburg: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczym zwiedzaniem miasta

Edynburg: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczym zwiedzaniem miasta

Zwiedzaj Edynburg we własnym tempie dzięki wielokrotnie nagradzanej wycieczce autobusowej hop-on hop-off. Ciesz się komentarzem na pokładzie, który opisuje historię miasta. Zatrzymaj się w miejscach takich jak St Andrew Square, Johnstone Terrace i Royal Mile. Zobacz zabytki, takie jak Zamek w Edynburgu i Grassmarket. Wsiądź do autobusu i rozpocznij swoją przygodę z miastem. Porównaj Stare Miasto w Edynburgu, gdzie rodziny mieszkały w ciasnych warunkach, a śmieci wyrzucano przez okna, z eleganckim georgiańskim Nowym Miastem z 3 głównymi ulicami i placem na obu końcach. Posłuchaj o egzekucjach, które miały miejsce na rynku Grassmarket, podziwiając nieprzeniknioną skałę Castle Rock nad tobą i posłuchaj o historycznych próbach zdobycia zamku w Edynburgu. Przejedź wzdłuż Royal Mile, która łączy Zamek w Edynburgu z Pałacem Holyroodhouse. Skorzystaj z 24-godzinnego biletu, aby wsiadać i wysiadać do woli. Dzięki wspaniałym atrakcjom turystycznym, muzeom, galeriom i restauracjom na każdy gust i budżet, Edynburg ma to wszystko! Przystanki wycieczki: 1. Waterloo Place 2. St. Andrew Square 3. Lothian Road 4. Grassmarket 5. Chalmers Street 6. Johnston Terrace 7. Lawnmarket 8. Muzeum Narodowe Szkocji 9. High Street 10. Canongate 11. Holyrood 12. Nasza dynamiczna Ziemia 13. Abbeyhill Crescent 14. Regent Road

Z Edynburga: Jednodniowa wycieczka do Glenfinnan, Fort William i Glencoe

Z Edynburga: Jednodniowa wycieczka do Glenfinnan, Fort William i Glencoe

Wybierz się na jednodniową wycieczkę do malowniczych szkockich wyżyn podczas jednodniowej wycieczki z Edynburga. Odwiedź Glenfinnan, Glencoe i Fort William i podziwiaj scenerię hollywoodzkich filmów, w tym serii o Harrym Potterze. Wyjedź z tętniących życiem ulic Edynburga, jadąc autobusem obok niektórych z jego najbardziej znanych zabytków, takich jak Zamek w Edynburgu, w drodze do miasta. Podziwiaj krajobrazy podczas podróży na północ, do surowych szkockich wyżyn, z przystankiem na przekąskę przy wjeździe do wyżyn w Callander. Przejedź przez surowe krajobrazy do Glencoe, gdzie kręcono film „Skyfall” Jamesa Bonda. Zobacz tło niektórych scen z filmu Harry Potter i więzień Azkabanu. Zatrzymaj się tutaj, aby zrobić zdjęcia i poznać historię Glencoe, w tym masakrę klanu MacDonald w 1692 roku. Z klimatycznego Glencoe udaj się dalej wzdłuż brzegów jeziora Loch Linnhe do góralskiego miasta Fort William, które leży u podnóża najwyższej góry w Wielkiej Brytanii – Ben Nevis. Zatrzymaj się tutaj, aby rozprostować nogi i zjeść wczesną przerwę na lunch. Następnie jedź dalej do oszałamiającego wiaduktu Glenfinnan, który służył jako malownicza trasa Hogwart Express w serii o Harrym Potterze. Odkryj scenerię Turnieju Trójmagicznego z filmu i jezioro z terenu Hogwartu. Odwiedź pomnik Glenfinnan, który symbolizuje jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Szkocji; powstanie jakobickie w 1745 r. Następnie opuszczając Glenfinnan, usiądź wygodnie i zrelaksuj się w podróży do Edynburga, zatrzymując się po drodze na przekąskę w małej wiosce Pitlochry.

Najważniejsze atrakcje

Edynburg

Edynburg

Nasze najbardziej polecane Edynburg wycieczki

Zamek w Edynburgu: Wycieczka piesza z przewodnikiem z biletem wstępu

Zamek w Edynburgu: Wycieczka piesza z przewodnikiem z biletem wstępu

Odkryj dom Marii Królowej Szkotów podczas wycieczki z przewodnikiem po zamku w Edynburgu. Podziwiaj XVI-wieczną Wielką Salę, w której odbywały się przyjęcia i uczty. Poznaj krwawą historię królów i królowych, którzy mieszkali w tym zamku. Spotkaj się z przewodnikiem i udaj się na spacer do zamku w Edynburgu, który dominuje nad panoramą miasta ze swojej siedziby na wygasłym wulkanie Castle Rock. Przejdź się zamkową promenadą i posłuchaj o początkach i oblężeniach zamku. Zobacz, gdzie odbywa się Royal Military Tattoo. Po wejściu w mury zamku przewodnik oprowadzi Cię po różnych częściach twierdzy i opowie o jej fascynującej historii. Wewnątrz kompleksu znajdziesz trzy muzea, dwa więzienia, cmentarz psów, kaplicę Świętej Małgorzaty, Narodowy Pomnik Poległych w Szkocji, Wielką Salę i Pałac Królewski.(ZWIEDZANIE BĘDZIE SIĘ ODBYWAĆ NA ZEWNĄTRZ; budynki nie są dostępne podczas zwiedzania) . Daj się oczarować wspaniałości Wielkiej Sali i Pałacu Królewskiego. Po wycieczce będziesz mieć czas na zwiedzanie wszystkich budynków wewnątrz zamku aż do jego zamknięcia.

Z Edynburga: Wycieczka do Loch Ness, Glencoe i szkockich wyżyn

Z Edynburga: Wycieczka do Loch Ness, Glencoe i szkockich wyżyn

Wyrusz z Edynburga klimatyzowanym luksusowym autokarem (maks. 57 miejsc). Miń zamek Stirling i posłuchaj opowieści przewodnika z przewodnikiem o Williamie Wallace i Robercie Bruce oraz krwawych bitwach stoczonych na tych ziemiach. Najpierw przyjedź do miasta Callander, położonego u podnóża Trossachs. Jeśli to możliwe, odwiedzimy lokalne Highland Cows, lub jak lubimy je nazywać - włochate gruchoty! Następnie przejedź przez Loch Lomond i Park Narodowy Trossachs. Twój szkocki przewodnik opowie Ci o Rob Royu MacGregorze, niesławnym góralu. Podążaj śladami Jamesa Bonda ("Skyfall") i Harry'ego Pottera ("Harry Potter i więzień Azkabanu"), podróżując do oszałamiającej górskiej doliny Glencoe. Posłuchaj niesamowitej historii masakry klanu MacDonald z 1692 roku. Przejedź przez Fort William, gdzie znajduje się Ben Nevis, najwyższa góra Wysp Brytyjskich o wysokości 409 stóp. Przyjedź na południowy brzeg jeziora Loch Ness do uroczej wioski Fort Augustus, gdzie znajduje się wiele kawiarni, sklepów i restauracji oferujących relaksujący lunch. Spaceruj wzdłuż brzegów Kanału Kaledońskiego, a następnie poznaj Loch Ness podczas opcjonalnego 1-godzinnego rejsu łodzią. Spróbuj dostrzec "Nessie", legendarnego potwora z Loch Ness. Podziwiaj imponujący pomnik Commando Memorial w Spean Bridge z widokiem na Nevis Range. Wjedź do Parku Narodowego Cairngorms i odkryj kraj "Monarch of the Glen". Jedź wzdłuż Loch Laggan, zanim drogi wzniosą się ponad Grampian Mountains. Przejedź przez przełęcz Drumochter, łączącą północną i południową część Central Highlands. Poczuj majestat przełęczy górskiej utworzonej przez aktywność lodowcową podczas kolejnych epok lodowcowych. Na koniec zatrzymaj się na krótko w pięknym wiktoriańskim mieście Pitlochry, a następnie wróć do centrum Edynburga, docierając na miejsce około godziny 20:30. Pamiętaj, że aby zaspokoić popyt i zapobiec przepełnieniu w mniejszych szkockich miastach, ta wycieczka będzie realizowana w odwrotnej kolejności w szczycie sezonu.

Lotnisko w Edynburgu: transfer autobusem

Lotnisko w Edynburgu: transfer autobusem

Zarezerwuj z wyprzedzeniem transfery autobusowe między lotniskiem w Edynburgu a centrum miasta i uwolnij się od zmartwień i stresu podczas podróży do/z stolicy Szkocji. Kupony muszą być wydrukowane i są ważne tylko w Airlink100. Autobusy znajdują się tuż przy głównym lotnisku i są łatwe do znalezienia. Oferują wygodne siedzenia, obszerną przestrzeń bagażową i bezpłatne Wi-Fi, aby zapewnić łączność. Ciesz się wszystkimi wygodami, których potrzebujesz, dzięki częstym codziennym odlotom w specjalnej usłudze ekspresowej między lotniskiem a centrum miasta. Usiądź wygodnie w około 30-minutowej podróży, niezależnie od pory dnia i nocy. Autobusy odjeżdżają co najmniej co 10 minut. Między 1:00 a 4:00 przejazdy odbywają się co 30 minut. Przystanki autobusowe w obu kierunkach są następujące (z wyjątkiem Princes St, która jest tylko do wysiadania): • Zoo w Edynburgu • Murrayfield • Stacja Haymarket • West End – Shandwick Place • Princes St (tylko wysiadanie) • South St David Street, Edynburg Bilety jednorazowe można wykorzystać na jedną podróż w dowolnym kierunku. Możesz wsiąść do autobusu na każdym przystanku. Bilety powrotne nie mają daty ważności, a podróż powrotna nie musi być rezerwowana z wyprzedzeniem.

Edynburg: Loch Ness, Glencoe i wycieczka do szkockich wyżyn

Edynburg: Loch Ness, Glencoe i wycieczka do szkockich wyżyn

Wyrusz do Highlands w poszukiwaniu potwora z Loch Ness lub na malowniczą 1-dniową wycieczkę z Edynburga. Po odbiorze zrelaksuj się w naszym klimatyzowanym, luksusowym autokarze i posłuchaj zabawnego komentarza przewodnika oraz muzyki podczas jazdy przez Highlands.Na pierwszym przystanku odwiedź okolice Callander. Odwiedź okolice Callander na nasz pierwszy przystanek tego dnia, gdzie możesz napić się kawy, a także mieć okazję spotkać niektóre z naszych słynnych Highland Cows (w zależności od pory roku). Następnie kontynuujemy naszą przygodę w głąb wyżyn w kierunku Glencoe. Podczas przejazdu usłyszysz historie o masakrach klanów wraz z klimatyczną tradycyjną muzyką. Będzie okazja, aby zatrzymać się na chwilę na przystanek fotograficzny, gdzie możesz uchwycić swoje własne zapierające dech w piersiach zdjęcia i selfie z niezapomnianymi widokami górskimi. Po dotarciu do Fort William zatrzymamy się na lunch, podczas którego przewodnik doradzi Ci, gdzie możesz zjeść. Jeśli interesują Cię tajemnice kiltu, możesz nawet uzyskać tutaj "małe" wprowadzenie do kiltu. Po lunchu zostaniemy przetransportowani do magicznego Loch Ness, gdzie masz możliwość dostosowania tego, co robisz. Twój przewodnik doradzi Ci w sprawie różnych zajęć fakultatywnych. Możesz odwiedzić XVI-wieczny zamek Urquart, który znajduje się nad brzegiem wody i wskoczyć na pokład 30-minutowego rejsu łodzią w poszukiwaniu "Nessie"! Możesz też zrezygnować z wizyty w zamku i wybrać się na dłuższy, 1-godzinny rejs po jeziorze Loch. Rejs oferuje wspaniałe widoki zarówno na Loch Ness, jak i na zamek. Możesz też spędzić czas po prostu na zwiedzaniu okolicy - na przykład na spacerze szlakiem Old Coffin i punkcie widokowym, który zaczyna się na hotelowym parkingu, gdzie się zatrzymujemy, lub po prostu podziwiać widoki na Loch Ness z molo, gdzie znajduje się sklep z pamiątkami i kawiarnia. Odjeżdżając, podróżujemy wzdłuż ostatniego odcinka 23-milowej linii brzegowej Loch, mijając Inverness, zanim skręcimy na południe w kierunku domu. W drodze do domu robimy krótki przystanek na przekąskę w Pitlochry, pięknej wiktoriańskiej wiosce w sercu kraju, przed ostatnim etapem wycieczki, wracając do centrum Edynburga około godziny 20:30. Najlepsza rada: aby zaoszczędzić czas na przystankach i upewnić się, że w pełni wykorzystasz każdą minutę, zabierz ze sobą zimny lunch!

Edynburg: Wycieczka po podziemnych skarbcach

Edynburg: Wycieczka po podziemnych skarbcach

Podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem udaj się pod ulice starego miasta Edynburga, do słabo oświetlonych miejsc, które według wielu osób są nawiedzone. Podczas wycieczki zwiedzisz podziemia mostu South Bridge, których historia sięga XVIII wieku. Są to te same podziemia, które pojawiły się w programie telewizyjnym Most Haunted Live! jako jedno z najstraszniejszych miejsc na ziemi. Dowiedz się, jak na przestrzeni lat wykorzystywano krypty, w jakich warunkach żyli ich biedni i bezdomni mieszkańcy oraz jakie duchy rzekomo je nawiedzają. Podczas wędrówki poprzez oświetlony świecami teren poznasz ciemniejszą historię Edynburga. Twój przewodnik opowie Ci o morderstwach dokonanych przez Burke'a i Harego oraz o polowaniach na czarownice. Poznaj historie niezwykłych osób, które kiedyś przemierzały ulice Edynburga, i posłuchaj opowieści o paranormalnych wydarzeniach związanych z podziemiami. Opcja Haunted Vaults obejmuje nieco więcej historii paranormalnych i związanych z duchami. Wejdź na wystawę narzędzi tortur i dowiedz się, jak i dlaczego używano tych przedmiotów.

Edynburg: Harry Potter - magiczna wycieczka z przewodnikiem

Edynburg: Harry Potter - magiczna wycieczka z przewodnikiem

Ciesz się pieszą wycieczką w stylu Harry'ego Pottera po Edynburgu. Zobacz miasto, w którym JK Rowling znalazła inspirację dla Hogwartu, jej słynnych postaci, i odkryj miejsce, w którym napisała książki. Przetestuj swoją ciekawostkę o Harrym Potterze za pomocą quizu audiowizualnego i zdobądź punkty dla swojego domu. Dowiedz się, w którym Domu Hogwartu się znajdujesz i czy jesteś czystej krwi, mugolem czy charłakiem. Odwiedź grób Toma Riddle'a w Greyfriars Kirkyard i przekaż złote odciski dłoni JK Rowling poza City Chambers. Zobacz to wszystko i więcej podczas magicznej wycieczki z przewodnikiem.

Zamek w Edynburgu: Wycieczka z przewodnikiem na żywo

Zamek w Edynburgu: Wycieczka z przewodnikiem na żywo

Wycieczka rozpocznie się przy pomniku Adama Smitha na Royal Mile. Rozpocznij spacer w kierunku zamku w Edynburgu i słuchaj opowieści przewodnika, który wytłumaczy znaczenie zamku i opowie o ważnych osobistościach, które miały swój udział w kształtowaniu charakteru zamku. Wewnątrz przewodnik oprowadzi Cię po kompleksie zamkowym. Przewodnik podzieli się ogromną wiedzą na temat głównych budowli i atrakcji kompleksu, w tym: Argyle Battery i One O'clock Gun, Hospital Square i Western Panorama. Zobacz zamkowe lochy i więzienie wojskowe. Dowiedz się więcej o takich wydarzeniach jak Black Banquet i zuchwały atak Thomasa Randolpha na zamek. Odwiedź St Margret's Chapel, Mons Meg, Crown Square i The Honors of Scotland. Po wycieczce wykorzystaj czas wolny na zwiedzanie muzeów zamkowych (niedostępne podczas wycieczki).

Edynburg: wycieczka po nawiedzonych lochach i cmentarzu

Edynburg: wycieczka po nawiedzonych lochach i cmentarzu

Dołącz do pieszej wycieczki z przewodnikiem po Greyfriars Graveyard i poznaj jednego z najsłynniejszych psich mieszkańców Edynburga oraz posłuchaj opowieści o notorycznych przestępcach. Zobacz gotyckie mauzolea i dowiedz się o godnych uwagi pochówkach, odkrywając ponurą historię cmentarza. Kontynuuj wizytę w pobliskich Kryptach Edynburskich, znajdujących się w łukach Mostu Południowego. Posłuchaj o regularnych zjawiskach paranormalnych i o tym, jak niektóre postacie z historii nigdy tak naprawdę nie odeszły. Odkryj dawny dom nędzarzy, czarownic i klubu piekielnego ognia, i posłuchaj, jak nawiedzona krypta jest teraz opętana przez coś naprawdę złego.

Edynburg: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczym zwiedzaniem miasta

Edynburg: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczym zwiedzaniem miasta

Zwiedzaj Edynburg we własnym tempie dzięki wielokrotnie nagradzanej wycieczce autobusowej hop-on hop-off. Ciesz się komentarzem na pokładzie, który opisuje historię miasta. Zatrzymaj się w miejscach takich jak St Andrew Square, Johnstone Terrace i Royal Mile. Zobacz zabytki, takie jak Zamek w Edynburgu i Grassmarket. Wsiądź do autobusu i rozpocznij swoją przygodę z miastem. Porównaj Stare Miasto w Edynburgu, gdzie rodziny mieszkały w ciasnych warunkach, a śmieci wyrzucano przez okna, z eleganckim georgiańskim Nowym Miastem z 3 głównymi ulicami i placem na obu końcach. Posłuchaj o egzekucjach, które miały miejsce na rynku Grassmarket, podziwiając nieprzeniknioną skałę Castle Rock nad tobą i posłuchaj o historycznych próbach zdobycia zamku w Edynburgu. Przejedź wzdłuż Royal Mile, która łączy Zamek w Edynburgu z Pałacem Holyroodhouse. Skorzystaj z 24-godzinnego biletu, aby wsiadać i wysiadać do woli. Dzięki wspaniałym atrakcjom turystycznym, muzeom, galeriom i restauracjom na każdy gust i budżet, Edynburg ma to wszystko! Przystanki wycieczki: 1. Waterloo Place 2. St. Andrew Square 3. Lothian Road 4. Grassmarket 5. Chalmers Street 6. Johnston Terrace 7. Lawnmarket 8. Muzeum Narodowe Szkocji 9. High Street 10. Canongate 11. Holyrood 12. Nasza dynamiczna Ziemia 13. Abbeyhill Crescent 14. Regent Road

Z Edynburga: Jednodniowa wycieczka do Glenfinnan, Fort William i Glencoe

Z Edynburga: Jednodniowa wycieczka do Glenfinnan, Fort William i Glencoe

Wybierz się na jednodniową wycieczkę do malowniczych szkockich wyżyn podczas jednodniowej wycieczki z Edynburga. Odwiedź Glenfinnan, Glencoe i Fort William i podziwiaj scenerię hollywoodzkich filmów, w tym serii o Harrym Potterze. Wyjedź z tętniących życiem ulic Edynburga, jadąc autobusem obok niektórych z jego najbardziej znanych zabytków, takich jak Zamek w Edynburgu, w drodze do miasta. Podziwiaj krajobrazy podczas podróży na północ, do surowych szkockich wyżyn, z przystankiem na przekąskę przy wjeździe do wyżyn w Callander. Przejedź przez surowe krajobrazy do Glencoe, gdzie kręcono film „Skyfall” Jamesa Bonda. Zobacz tło niektórych scen z filmu Harry Potter i więzień Azkabanu. Zatrzymaj się tutaj, aby zrobić zdjęcia i poznać historię Glencoe, w tym masakrę klanu MacDonald w 1692 roku. Z klimatycznego Glencoe udaj się dalej wzdłuż brzegów jeziora Loch Linnhe do góralskiego miasta Fort William, które leży u podnóża najwyższej góry w Wielkiej Brytanii – Ben Nevis. Zatrzymaj się tutaj, aby rozprostować nogi i zjeść wczesną przerwę na lunch. Następnie jedź dalej do oszałamiającego wiaduktu Glenfinnan, który służył jako malownicza trasa Hogwart Express w serii o Harrym Potterze. Odkryj scenerię Turnieju Trójmagicznego z filmu i jezioro z terenu Hogwartu. Odwiedź pomnik Glenfinnan, który symbolizuje jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Szkocji; powstanie jakobickie w 1745 r. Następnie opuszczając Glenfinnan, usiądź wygodnie i zrelaksuj się w podróży do Edynburga, zatrzymując się po drodze na przekąskę w małej wiosce Pitlochry.

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu wycieczki w: Edynburg

Oprócz atrakcji typu wycieczki jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Edynburg?

W: Edynburg są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Edynburg: najciekawsze atrakcje

Edynburg: atrakcje

Szkocja: miasta

Przeglądaj Edynburg

Przeczytaj nasz kompletny przewodnik po Edynburg lub odkryj najlepsze atrakcje miasta .

Edynburg: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(12 758 recenzji)

Nasza podróż była niesamowita! Po pierwsze, autobus był świetny. Czyste, dobrze utrzymane i odpowiednia temperatura! Nasz kierowca, Pete, był znakomity! Znał historie z różnych miejsc po drodze i był bardzo kompetentny, gdy odpowiadano na pytania. Czas przystanków wydawał się dobrze działać podczas naszej podróży. Wycieczka łodzią była trochę tandetna, ale jednocześnie bardzo pouczająca i WYPEŁNIONA informacjami naukowymi! Jedyną rzeczą do poprawy jest przystanek w restauracji pod koniec. Czuliśmy się wymuszeni bez świetnego wyboru dla nas. Tak czy inaczej, była to absolutnie cudowna wycieczka i warta swojej ceny. To długi dzień, ale z pewnością taki, którego nie zapomnisz! I nie, tym razem widzieliśmy Nessie! 😁

Wspaniały! Nasz przewodnik Alistair był bardzo kompetentny i zabawny. Podobały nam się widoki podczas naszej podróży po Highlands. Świetna wycieczka, jeśli masz tylko jeden dzień na spędzenie poza Edynburgiem.

Cudowny dzień i bardzo miły! Niesamowite i bardzo miło jest zobaczyć te piękne miejsca! Nasz przewodnik Charlie był taki miły i świetny kierowca.

zbyt wiele godzin jazdy tylko po to, aby popłynąć łodzią na 50-minutowy rejs, można zorganizować postój w wiosce na lunch, to bardzo ważne

Naprawdę dobry! Dobry sposób na odkrywanie małych zakątków Szkocji.