Dodaj daty

Edynburg
wycieczki

wycieczki

Nasze najbardziej polecane Edynburg wycieczki

Edynburg: Loch Ness, Glencoe i wycieczka do szkockich wyżyn

1. Edynburg: Loch Ness, Glencoe i wycieczka do szkockich wyżyn

Udaj się na wyżyny, czy to w poszukiwaniu potwora z Loch Ness, czy po prostu na malowniczą jednodniową wycieczkę z Edynburga. Po odbiorze zrelaksuj się w autobusie i posłuchaj zabawnego komentarza przewodnika. Odwiedź Kilmahog, aby zapoznać się ze słynnymi krowami górskimi (w zależności od pory roku) i wypić filiżankę kawy. Następnie jedź drogą do Glencoe i ciesz się 10-minutowym przystankiem na zdjęcia przed niezapomnianymi widokami na wyżyny. Zjedz lunch w okolicy Fort William, gdzie Twój przewodnik doradzi Ci, gdzie zjeść. Jeśli interesują Cię tajemnice kiltów, tutaj możesz nawet zapoznać się z „małym” wprowadzeniem do kiltów. Następnie przenieś się do samego jeziora Loch Ness. Spersonalizuj swoje wrażenia w Loch Ness. Wybierz się do majestatycznego zamku Urquhart i wskocz na łódź w poszukiwaniu „Nessie”, jak nazywają ją miejscowi. Lub po prostu spędź czas na molo i napij się kawy ze wspaniałymi widokami. W drodze do domu zatrzymaj się na krótką przekąskę w Pitlochry, pięknej wiosce w sercu kraju, zanim wrócisz do Edynburga.

Lotnisko w Edynburgu: transfer autobusem

2. Lotnisko w Edynburgu: transfer autobusem

Zarezerwuj z wyprzedzeniem transfery autobusowe między lotniskiem w Edynburgu a centrum miasta i uwolnij się od zmartwień i stresu podczas podróży do/z stolicy Szkocji. Kupony muszą być wydrukowane i są ważne tylko w Airlink100. Autobusy znajdują się tuż przy głównym lotnisku i są łatwe do znalezienia. Oferują wygodne siedzenia, obszerną przestrzeń bagażową i bezpłatne Wi-Fi, aby zapewnić łączność. Ciesz się wszystkimi wygodami, których potrzebujesz, dzięki częstym codziennym odlotom w specjalnej usłudze ekspresowej między lotniskiem a centrum miasta. Usiądź wygodnie w około 30-minutowej podróży, niezależnie od pory dnia i nocy. Autobusy odjeżdżają co najmniej co 10 minut. Między 1:00 a 4:00 przejazdy odbywają się co 30 minut. Przystanki autobusowe w obu kierunkach są następujące (z wyjątkiem Princes St, która jest tylko do wysiadania): • Zoo w Edynburgu • Murrayfield • Stacja Haymarket • West End – Shandwick Place • Princes St (tylko wysiadanie) • South St David Street, Edynburg Bilety jednorazowe można wykorzystać na jedną podróż w dowolnym kierunku. Możesz wsiąść do autobusu na każdym przystanku. Bilety powrotne nie mają daty ważności, a podróż powrotna nie musi być rezerwowana z wyprzedzeniem.

Zamek w Edynburgu: Wycieczka piesza z przewodnikiem z biletem wstępu

3. Zamek w Edynburgu: Wycieczka piesza z przewodnikiem z biletem wstępu

Odkryj dom Marii Królowej Szkotów podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem po zamku w Edynburgu. Podziwiaj XVI-wieczną Wielką Salę, w której odbywały się przyjęcia i uczty. Dowiedz się o krwawej historii królów i królowych, którzy mieszkali w tym zamku. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i przejdź do zamku w Edynburgu, który dominuje w panoramie miasta ze swojej siedziby na wygasłym wulkanie Castle Rock. Spaceruj po zamkowej promenadzie i posłuchaj o początkach i oblężeniach zamku. Zobacz, gdzie wykonywany jest Royal Military Tattoo. Wejdź do zamku i udaj się do trzech muzeów i dwóch więzień. Idź do Narodowego Pomnika Poległych Szkocji i cmentarza psów. Zobacz najstarszy budynek w mieście w kaplicy św. Małgorzaty. Daj się oczarować wspaniałością Wielkiej Sali i Pałacu Królewskiego. Po wycieczce będziesz miał czas na zwiedzanie wszystkich budynków wewnątrz zamku, aż do jego zamknięcia.

Edynburg: Wycieczka po podziemnych skarbcach

4. Edynburg: Wycieczka po podziemnych skarbcach

Podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem udaj się pod ulice starego miasta Edynburga, do słabo oświetlonych miejsc, które według wielu osób są nawiedzone. Podczas wycieczki zwiedzisz podziemia mostu South Bridge, których historia sięga XVIII wieku. Są to te same podziemia, które pojawiły się w programie telewizyjnym Most Haunted Live! jako jedno z najstraszniejszych miejsc na ziemi. Dowiedz się, jak na przestrzeni lat wykorzystywano krypty, w jakich warunkach żyli ich biedni i bezdomni mieszkańcy oraz jakie duchy rzekomo je nawiedzają. Podczas wędrówki poprzez oświetlony świecami teren poznasz ciemniejszą historię Edynburga. Twój przewodnik opowie Ci o morderstwach dokonanych przez Burke'a i Harego oraz o polowaniach na czarownice. Poznaj historie niezwykłych osób, które kiedyś przemierzały ulice Edynburga, i posłuchaj opowieści o paranormalnych wydarzeniach związanych z podziemiami. Opcja Haunted Vaults obejmuje nieco więcej historii paranormalnych i związanych z duchami. Wejdź na wystawę narzędzi tortur i dowiedz się, jak i dlaczego używano tych przedmiotów.

Zamek w Edynburgu: Wycieczka z przewodnikiem na żywo

5. Zamek w Edynburgu: Wycieczka z przewodnikiem na żywo

Wycieczka rozpocznie się przy pomniku Adama Smitha na Royal Mile. Rozpocznij spacer w kierunku zamku w Edynburgu i słuchaj opowieści przewodnika, który wytłumaczy znaczenie zamku i opowie o ważnych osobistościach, które miały swój udział w kształtowaniu charakteru zamku. Wewnątrz przewodnik oprowadzi Cię po kompleksie zamkowym. Przewodnik podzieli się ogromną wiedzą na temat głównych budowli i atrakcji kompleksu, w tym: Argyle Battery i One O'clock Gun, Hospital Square i Western Panorama. Zobacz zamkowe lochy i więzienie wojskowe. Dowiedz się więcej o takich wydarzeniach jak Black Banquet i zuchwały atak Thomasa Randolpha na zamek. Odwiedź St Margret's Chapel, Mons Meg, Crown Square i The Honors of Scotland. Po wycieczce wykorzystaj czas wolny na zwiedzanie muzeów zamkowych (niedostępne podczas wycieczki).

Z Edynburga: Loch Ness, Glencoe, Highlands i Ben Nevis

6. Z Edynburga: Loch Ness, Glencoe, Highlands i Ben Nevis

Wyrusz z Edynburga klimatyzowanym, luksusowym autokarem (z maksymalnie 57 miejscami). Przejedź obok zamku w Stirling i posłuchaj opowieści swojego przewodnika o Williamie Wallasie czy Robercie I Brusie oraz o krwawych bitwach stoczonych na tych ziemiach. Pierwszym przystankiem będzie miejscowość Callander, usytuowana u stóp regionu Trossachs. Następnie przejedziesz przez Park Narodowy Loch Lomond and the Trossachs. Twój szkocki przewodnik opowie Ci historię Rob Roya MacGregora – owianego złą sławą mieszkańca regionu Highlands. Wyrusz śladami Jamesa Bonda („Skyfall”) i Harry'ego Pottera („Harry Potter i więzień Azkabanu”) podczas podróży do przepięknej górskiej doliny Glen Coe. Poznaj przerażającą historię rzezi członków klanu MacDonald, która miała tu miejsce w 1692 roku. Przejedź przez miasto Fort William, gdzie wznosi się Ben Navis – najwyższy szczyt Wysp Brytyjskich o wysokości 1344 metrów. Dojedź do usytuowanej na południowym brzegu Loch Ness uroczej miejscowości Fort Augustus, gdzie można zjeść lunch w jednej z wielu kawiarni, sklepów i restauracji. Wybierz się na spacer wzdłuż brzegów Kanału Kaledońskiego, a następnie weź udział w opcjonalnym godzinnym rejsie łodzią po Lech Ness. Być może uda Ci się zobaczyć legendarnego potwora z Loch Ness, zwanego „Nessie”. Zobacz imponujący pomnik Commando Memorial w Spean Bridge z widokami na pasmo Nevis. Wejdź do Parku Narodowego Cairngorms i poznaj miejsce pochodzenia głównego bohatera serialu pt. „Pan na dolinie”. Przejedź wzdłuż jeziora Loch Laggan, a potem wjedź drogą ponad Grampiany. Przemierz przełęcz Drumochter, która łączy północną i południową część regionu Central Highlands. Podziwiaj majestat górskiej przełęczy utworzonej w wyniku aktywności lodowcowej na przestrzeni kolejnych epok lodowcowych. Na koniec zatrzymaj się na krótko w pięknym, wiktoriańskim miasteczku Pitlochry, po czym wyrusz w drogę powrotną do centrum Edynburga, gdzie dojedziesz około 20.30.

Edynburg z Harrym Potterem: wycieczka z przewodnikiem

7. Edynburg z Harrym Potterem: wycieczka z przewodnikiem

Ciesz się pieszą wycieczką w stylu Harry'ego Pottera po Edynburgu. Zobacz miasto, w którym JK Rowling znalazła inspirację dla Hogwartu, jej słynnych postaci, i odkryj miejsce, w którym napisała książki. Przetestuj swoją ciekawostkę o Harrym Potterze za pomocą quizu audiowizualnego i zdobądź punkty dla swojego domu. Dowiedz się, w którym Domu Hogwartu się znajdujesz i czy jesteś czystej krwi, mugolem czy charłakiem. Odwiedź grób Toma Riddle'a w Greyfriars Kirkyard i przekaż złote odciski dłoni JK Rowling poza City Chambers. Zobacz to wszystko i więcej podczas magicznej wycieczki z przewodnikiem.

Z Edynburga: Jednodniowa wycieczka do Glenfinnan, Fort William i Glencoe

8. Z Edynburga: Jednodniowa wycieczka do Glenfinnan, Fort William i Glencoe

Wybierz się na jednodniową wycieczkę do malowniczych szkockich wyżyn podczas jednodniowej wycieczki z Edynburga. Odwiedź Glenfinnan, Glencoe i Fort William i podziwiaj scenerię hollywoodzkich filmów, w tym serii o Harrym Potterze. Wyjedź z tętniących życiem ulic Edynburga, jadąc autobusem obok niektórych z jego najbardziej znanych zabytków, takich jak Zamek w Edynburgu, w drodze do miasta. Podziwiaj krajobrazy podczas podróży na północ, do surowych szkockich wyżyn, z przystankiem na przekąskę przy wjeździe do wyżyn w Callander. Przejedź przez surowe krajobrazy do Glencoe, gdzie kręcono film „Skyfall” Jamesa Bonda. Zobacz tło niektórych scen z filmu Harry Potter i więzień Azkabanu. Zatrzymaj się tutaj, aby zrobić zdjęcia i poznać historię Glencoe, w tym masakrę klanu MacDonald w 1692 roku. Z klimatycznego Glencoe udaj się dalej wzdłuż brzegów jeziora Loch Linnhe do góralskiego miasta Fort William, które leży u podnóża najwyższej góry w Wielkiej Brytanii – Ben Nevis. Zatrzymaj się tutaj, aby rozprostować nogi i zjeść wczesną przerwę na lunch. Następnie jedź dalej do oszałamiającego wiaduktu Glenfinnan, który służył jako malownicza trasa Hogwart Express w serii o Harrym Potterze. Odkryj scenerię Turnieju Trójmagicznego z filmu i jezioro z terenu Hogwartu. Odwiedź pomnik Glenfinnan, który symbolizuje jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Szkocji; powstanie jakobickie w 1745 r. Następnie opuszczając Glenfinnan, usiądź wygodnie i zrelaksuj się w podróży do Edynburga, zatrzymując się po drodze na przekąskę w małej wiosce Pitlochry.

Edynburg: wycieczka po nawiedzonych lochach i cmentarzu

9. Edynburg: wycieczka po nawiedzonych lochach i cmentarzu

Dołącz do pieszej wycieczki z przewodnikiem po Greyfriars Graveyard i poznaj jednego z najsłynniejszych psich mieszkańców Edynburga oraz posłuchaj opowieści o notorycznych przestępcach. Zobacz gotyckie mauzolea i dowiedz się o godnych uwagi pochówkach, odkrywając ponurą historię cmentarza. Kontynuuj wizytę w pobliskich Kryptach Edynburskich, znajdujących się w łukach Mostu Południowego. Posłuchaj o regularnych zjawiskach paranormalnych i o tym, jak niektóre postacie z historii nigdy tak naprawdę nie odeszły. Odkryj dawny dom nędzarzy, czarownic i klubu piekielnego ognia, i posłuchaj, jak nawiedzona krypta jest teraz opętana przez coś naprawdę złego.

Edynburg: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczym zwiedzaniem miasta

10. Edynburg: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczym zwiedzaniem miasta

Poznaj Edynburg we własnym tempie dzięki wielokrotnie nagradzanej wycieczce autobusowej hop-on hop-off. Ciesz się komentarzem na pokładzie, który opisuje historię miasta. Zatrzymaj się w miejscach takich jak St Andrew Square, Johnstone Terrace i Royal Mile. Zobacz zabytki, takie jak Zamek w Edynburgu i Grassmarket. Wejdź na pokład autobusu i rozpocznij swoją przygodę z miastem. Porównaj Stare Miasto w Edynburgu, gdzie rodziny mieszkały w ciasnych warunkach, a śmieci wyrzucano przez okna, z eleganckim georgiańskim Nowym Miastem z 3 głównymi ulicami i placem na obu końcach. Posłuchaj o egzekucjach, które miały miejsce na rynku Grassmarket, podziwiając nieprzeniknioną skałę Castle Rock nad tobą i posłuchaj o historycznych próbach zdobycia zamku w Edynburgu. Przejedź wzdłuż Royal Mile, która łączy Zamek w Edynburgu z Pałacem Holyroodhouse. Skorzystaj z 24-godzinnego biletu, aby wsiadać i wysiadać według własnego uznania. Dzięki wspaniałym atrakcjom turystycznym, muzeom, galeriom i restauracjom na każdy gust i budżet, Edynburg ma to wszystko! Przystanki wycieczki: 1. Waterloo Place 2. St. Andrew Square 3. Lothian Road 4. Grassmarket 5. Chalmers Street 6. Johnston Terrace 7. Castle (przystanek tymczasowy) 8. Muzeum Narodowe Szkocji 9. High Street 10. Canongate 11. Holyrood 12. Nasza dynamiczna Ziemia 13. Abbeyhill Crescent 14. Regent Road

Liczba znalezionych atrakcji: 438
Sortuj wg::

Najważniejsze atrakcje

Edynburg

Edynburg

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu wycieczki w: Edynburg

Oprócz atrakcji typu wycieczki jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Edynburg?

W: Edynburg są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Edynburg: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Edynburg? Kliknij tutaj.

Edynburg: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 12 758 opinii

A więc porozmawiajmy o tym po kolei 😺 Bus przyjechał punktualnie, na miejscu, odbiór bezproblemowy. Czystość autobusu była bardzo dobra. To było dobrze zaplanowane, wystarczająco dużo czasu na zwiedzanie, bez pośpiechu, dobre punkty zatrzymania. Wszystko było relaksujące, a miejsca widokowe i wszystko oczywiście było takie dobre. Teraz, kiedy już mówiłem, że wycieczka była tego warta i każdy musi jej spróbować. Mam specjalne WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA SCCOTT-A. Wiem, że to jego zawód, ale on naprawdę wie, co robi. Facet ma moje serce. Zrobił nam dzień. Jest miękki, zabawny, trochę szalony i szczerze mówiąc, wspaniały. Uwielbialiśmy jego towarzystwo. Właściwie zarezerwowałem kolejną wycieczkę, nie jestem pewien, czy go na to będziemy mieć. Ci ludzie potrzebują dobrych wskazówek dla każdego. Sprawiają, że podróż jest wyjątkowa. ❤️ Scotta.

Świetny dzień z naszym przewodnikiem Lockym (nie jestem pewien, czy to właściwa pisownia...). Dzień, w którym możesz odkryć trochę historii Szkocji, ale przede wszystkim cieszyć się wspaniałymi krajobrazami! Gorąco polecam !

Nasz kierowca, Anthony, był bardzo przyjazny i zabawny. Zrobiliśmy kilka przystanków, nawet krótkich, aby jak najlepiej wykorzystać krajobrazy. Głośność trochę głośno w autobusie, ale fajna muzyka i historie. Polecam!

Góralskie krajobrazy są naprawdę magiczne! Nasz kierowca i przewodnik Scotti był FA NTA STIC! Naprawdę sprawił, że nasz dzień był swoim przewodnikiem i historiami!

Alan był świetnym przewodnikiem z mnóstwem ciekawych informacji.