Edynburg – nasze najbardziej polecane atrakcje

The Scotch Whisky Experience: Whisky Masterclass z ekspertem

1. The Scotch Whisky Experience: Whisky Masterclass z ekspertem

Ciesz się jedyną w swoim rodzaju degustacją szkockiej whisky w ozdobnym sklepieniu ze szkła i marmuru The Collection Room w The Scotch Whisky Experience w Edynburgu. Skosztuj 4 dra premium whisky w połączeniu z wyśmienitymi kanapkami, poznając każdą butelkę z ekspertem od szkockiej whisky. Jedno z najlepszych miejsc na sprzedaż szkockiej whisky, The Collection Room zawiera 3384 hipnotyzujące butelki najrzadszych szkockich whisky na świecie. Wygrzewaj się w bursztynowym blasku płynnego złota i migoczących kryształowych świateł w naprawdę wyjątkowej przestrzeni poświęconej narodowemu napojowi Szkocji. Umów się na ekskluzywny, relaksujący wieczór z małą grupą gości. Poprowadź swoją podróż przez Keeper of the Quaich, certyfikowanego eksperta od whisky, znanego na całym świecie ze swojej wiedzy i pasji do wszystkiego, co związane z whisky. Odkryj 5 etapów doceniania szkockiej whisky, a następnie zapoznaj się z 4 wyśmienitymi, rzadkimi i dojrzałymi single maltami, z których każda została fachowo wybrana, aby pokazać kontrasty regionalnych szkockich whisky. Do każdej whisky podawana jest pyszna kanapka z typowymi smakami kuchni szkockiej. Przenieś się w umyśle i na podniebieniu do odległych i pięknych zakątków Szkocji, ożywionych smakami i historiami. Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, czy koneserem whisky, zapewnisz sobie rozrywkę, oświecenie i wzbogacenie dzięki nowo odkrytemu lub odnowionemu uznaniu szkockiej whisky. Szkocka whisky Highland Park 18-latekStary Pulteney, 18-latekGlengoyne 21-latekLaphroaig 25 -letni O gospodarzu: Lenka Whyles (opiekunka Quaich) Lenka jest uznanym znawcą whisky z ponad 20-letnim doświadczeniem. Wprowadzona jako Keeper of the Quaich, dużo podróżowała, dzieląc się swoją miłością do Szkocji i szkockiej whisky w uznaniu jej wkładu w świat szkockiej.

Edynburg: Loch Ness, Glencoe i Highlands

2. Edynburg: Loch Ness, Glencoe i Highlands

Wybierz się do Highlands, czy to na poszukiwanie potwora z Loch Ness, czy po prostu na wycieczkę krajoznawczą z Edynburga. Wsiądź do autokaru i zrelaksuj się, słuchając ciekawego komentarza przewodnika. Odwiedź Kilmahog, gdzie zapoznasz się ze słynnymi krowami szkockiej rasy wyżynnej i napijesz się kawy. Przekonaj się, jak wygląda „włochata” krowa. Następnie udaj się do Glencoe i sfotografuj wspaniały krajobraz Highlands podczas 10-minutowego postoju. Zjedz lunch w okolicy Fort William, gdzie przewodnik może doradzić Ci, który lokal wybrać. Jeśli interesujesz się kiltami, możesz nawet uzyskać tutaj małe wprowadzenie w temat. Następnie udaj się nad Loch Ness. Możesz wybrać, jak chcesz spędzić tam czas. Odwiedź majestatyczny zamek Urquhart i wsiądź na łódź w poszukiwaniu Nessie (tak miejscowi nazywają potwora). Albo zostań w przystani i wypij kawę, podziwiając piękną okolicę. W drodze powrotnej do domu, przed powrotem do Edynburga, zrób krótki postój na przekąskę w pięknej wiosce Pitlochry.

Edynburg: Wycieczka piesza bez kolejki po zamku w Edynburgu

3. Edynburg: Wycieczka piesza bez kolejki po zamku w Edynburgu

Odkryj dom Marii Królowej Szkotów podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem po zamku w Edynburgu. Podziwiaj XVI-wieczną Wielką Salę, w której odbywały się przyjęcia i uczty. Dowiedz się o krwawej historii królów i królowych, którzy mieszkali w tym zamku. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i przejdź do zamku w Edynburgu, który dominuje w panoramie miasta ze swojej siedziby na wygasłym wulkanie Castle Rock. Spaceruj po zamkowej promenadzie i posłuchaj o początkach i oblężeniach zamku. Zobacz, gdzie wykonywany jest Royal Military Tattoo. Wejdź do zamku i udaj się do trzech muzeów i dwóch więzień. Idź do Narodowego Pomnika Poległych Szkocji i cmentarza psów. Zobacz najstarszy budynek w mieście w kaplicy św. Małgorzaty. Daj się oczarować wspaniałością Wielkiej Sali i Pałacu Królewskiego. Po wycieczce będziesz miał czas na zwiedzanie wszystkich budynków wewnątrz zamku, aż do jego zamknięcia.

Edynburg: Glenfinnan, Fort William i Glencoe – wycieczka całodniowa

4. Edynburg: Glenfinnan, Fort William i Glencoe – wycieczka całodniowa

Odwiedź Glenfinnan, Glencoe i Fort William w ramach wycieczki rozpoczynającej się z Royal Mile w samym sercu Edynburga. Zobacz miejsca, w których kręcono słynne hollywoodzkie filmy. Wyjedź z tętniącego życiem Edynburga, mijając po drodze niektóre z jego głównych atrakcji, w tym zamek. Rozpocznij podróż w kierunku górzystego regionu Highlands na północy Szkocji. Zatrzymaj się na przekąskę w mieście Callander, które określane jest jako brama do regionu Highlands, a następnie kontynuuj podróż do Glencoe. Przejedź przez teren, na którym kręcono film „Skyfall” z serii o Jamesie Bondzie. Zobacz tło niektórych scen z filmu „Harry Potter i więzień Azkabanu”. Zatrzymaj się tutaj, aby zrobić zdjęcia i poznać historię Glencoe, w tym informacje o masakrze klanu MacDonaldów w 1692 roku. Później wyrusz w podróż z klimatycznego Glencoe wzdłuż brzegów zatoki Loch Linnhe do górskiego miasteczka Fort William, które leży u podnóża najwyższej góry Wielkiej Brytanii – Ben Nevis. Skorzystaj z przystanku na rozprostowanie nóg i wczesny lunch. Następnie wyrusz w kierunku położonego nieopodal jeziora Shiel wiaduktu Glenfinnan, na którym kręcono wiele scen do filmów o Harrym Potterze. Zobacz miejsca znane z tej serii – trasę, po której kursuje pociąg do Hogwartu, a także Jezioro Hogwartu. Podziwiaj teren, na którym odbywa się Turniej Trójmagiczny. Zobacz jezioro, nad którym znajduje się Hogwart. Kontynuuj podróż do pomnika Glenfinnan, który upamiętnia jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Szkocji – powstanie jakobickie z 1745 roku. Następnie opuść Glenfinnan i wyrusz w drogę powrotną do Edynburga, zatrzymując się na przekąskę w małej wiosce Pitlochry.

Edynburg: wycieczka po podziemiach

5. Edynburg: wycieczka po podziemiach

Podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem udaj się pod ulice starego miasta Edynburga, do słabo oświetlonych miejsc, które według wielu osób są nawiedzone. Podczas wycieczki zwiedzisz podziemia mostu South Bridge, których historia sięga XVIII wieku. Są to te same podziemia, które pojawiły się w programie telewizyjnym Most Haunted Live! jako jedno z najstraszniejszych miejsc na ziemi. Dowiedz się, jak na przestrzeni lat wykorzystywano krypty, w jakich warunkach żyli ich biedni i bezdomni mieszkańcy oraz jakie duchy rzekomo je nawiedzają. Podczas wędrówki poprzez oświetlony świecami teren poznasz ciemniejszą historię Edynburga. Twój przewodnik opowie Ci o morderstwach dokonanych przez Burke'a i Harego oraz o polowaniach na czarownice. Poznaj historie niezwykłych osób, które kiedyś przemierzały ulice Edynburga, i posłuchaj opowieści o paranormalnych wydarzeniach związanych z podziemiami. Opcja Haunted Vaults obejmuje nieco więcej historii paranormalnych i związanych z duchami. Wejdź na wystawę narzędzi tortur i dowiedz się, jak i dlaczego używano tych przedmiotów.

Z Edynburga: Loch Ness, Glencoe, Highlands i Ben Nevis

6. Z Edynburga: Loch Ness, Glencoe, Highlands i Ben Nevis

Wyrusz z Edynburga klimatyzowanym, luksusowym autokarem (z maksymalnie 57 miejscami). Przejedź obok zamku w Stirling i posłuchaj opowieści swojego przewodnika o Williamie Wallasie czy Robercie I Brusie oraz o krwawych bitwach stoczonych na tych ziemiach. Pierwszym przystankiem będzie miejscowość Callander, usytuowana u stóp regionu Trossachs. Następnie przejedziesz przez Park Narodowy Loch Lomond and the Trossachs. Twój szkocki przewodnik opowie Ci historię Rob Roya MacGregora – owianego złą sławą mieszkańca regionu Highlands. Wyrusz śladami Jamesa Bonda („Skyfall”) i Harry'ego Pottera („Harry Potter i więzień Azkabanu”) podczas podróży do przepięknej górskiej doliny Glen Coe. Poznaj przerażającą historię rzezi członków klanu MacDonald, która miała tu miejsce w 1692 roku. Przejedź przez miasto Fort William, gdzie wznosi się Ben Navis – najwyższy szczyt Wysp Brytyjskich o wysokości 1344 metrów. Dojedź do usytuowanej na południowym brzegu Loch Ness uroczej miejscowości Fort Augustus, gdzie można zjeść lunch w jednej z wielu kawiarni, sklepów i restauracji. Wybierz się na spacer wzdłuż brzegów Kanału Kaledońskiego, a następnie weź udział w opcjonalnym godzinnym rejsie łodzią po Lech Ness. Być może uda Ci się zobaczyć legendarnego potwora z Loch Ness, zwanego „Nessie”. Zobacz imponujący pomnik Commando Memorial w Spean Bridge z widokami na pasmo Nevis. Wejdź do Parku Narodowego Cairngorms i poznaj miejsce pochodzenia głównego bohatera serialu pt. „Pan na dolinie”. Przejedź wzdłuż jeziora Loch Laggan, a potem wjedź drogą ponad Grampiany. Przemierz przełęcz Drumochter, która łączy północną i południową część regionu Central Highlands. Podziwiaj majestat górskiej przełęczy utworzonej w wyniku aktywności lodowcowej na przestrzeni kolejnych epok lodowcowych. Na koniec zatrzymaj się na krótko w pięknym, wiktoriańskim miasteczku Pitlochry, po czym wyrusz w drogę powrotną do centrum Edynburga, gdzie dojedziesz około 20.30.

Edynburg: zamek w Edynburgu bez kolejki i z przewodnikiem

7. Edynburg: zamek w Edynburgu bez kolejki i z przewodnikiem

Wycieczka rozpocznie się przy pomniku Adama Smitha na Royal Mile. Rozpocznij spacer w kierunku zamku w Edynburgu i słuchaj opowieści przewodnika, który wytłumaczy znaczenie zamku i opowie o ważnych osobistościach, które miały swój udział w kształtowaniu charakteru zamku. Wewnątrz przewodnik oprowadzi Cię po kompleksie zamkowym. Przewodnik podzieli się ogromną wiedzą na temat głównych budowli i atrakcji kompleksu, w tym: Argyle Battery i One O'clock Gun, Hospital Square i Western Panorama. Zobacz zamkowe lochy i więzienie wojskowe. Dowiedz się więcej o takich wydarzeniach jak Black Banquet i zuchwały atak Thomasa Randolpha na zamek. Odwiedź St Margret's Chapel, Mons Meg, Crown Square i The Honors of Scotland. Po wycieczce wykorzystaj czas wolny na zwiedzanie muzeów zamkowych (niedostępne podczas wycieczki).

Edynburg: 24-godzinna, rodzinna wycieczka autobusowa wskakuj/wyskakuj

8. Edynburg: 24-godzinna, rodzinna wycieczka autobusowa wskakuj/wyskakuj

Zwiedzaj Edynburg w swoim tempie w ramach nagradzanej wycieczki autobusem z otwartym dachem, z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach. Wysłuchaj na pokładzie komentarza, który opisuje historię miasta. Zatrzymaj się w miejscach takich jak St Andrew Square, Johnstone Terrace oraz Royal Mile. Zobacz takie atrakcje jak zamek w Edynburgu oraz Grassmarket. Wsiądź do autobusu, by rozpocząć swoją miejską przygodę. Porównaj starą część Edynburga, w której rodziny mieszkały stłoczone w małych mieszkaniach, a śmieci wyrzucano przez okna, z wybudowanym w stylu georgiańskim, eleganckim Nowym Miastem. Odwiedź jego 3 główne ulice oraz place na ich końcach. Posłuchaj o egzekucjach, które odbywały się niegdyś na Grassmarket, podziwiając niezdobyte wzgórze Castle Rock. Dowiedz się o próbach podbicia zamku w Edynburgu. Przejedź wzdłuż Royal Mile – drogi, która łączy zamek w Edynburgu z pałacem Holyrood. Z 24-godzinnym biletem możesz wsiadać i wysiadać z autobusu, kiedy i gdzie chcesz! Wspaniałe atrakcje turystyczne, muzea, galerie i szeroki wybór restauracji – to wszystko znajdziesz w Edynburgu! Autobusy kursują co 30 minut, pokonując następującą trasę: Przystanki: 1. Waterloo Place 2. St Andrew Square 3. Lothian Road 4. Grassmarket 5. Lauriston Place 6. Johnston Terrace 7. Lawnmarket 8. Chambers Street 9. John Knox House 10. Canongate 11. Holyrood 12. Our Dynamic Earth 13. Regent Road

Edynburg: wycieczka po nawiedzonych lochach i cmentarzu

9. Edynburg: wycieczka po nawiedzonych lochach i cmentarzu

Weź udział w pieszej wycieczce z przewodnikiem po cmentarzu Greyfriars i dowiedz się więcej o najsłynniejszym psie z Edynburga. Posłuchaj historii o owianych złą sławą przestępcach. Podczas odkrywania ponurej historii cmentarza, spójrz na gotyckie mauzolea i dowiedz się o wybitnych pochówkach. Kontynuuj wycieczkę do pobliskich lochów zlokalizowanych w łukach mostu południowego. Usłysz o regularnych paranormalnych wydarzeniach i o tym, jak niektóre historyczne postacie, tak naprawdę nigdy nie odeszły. Odkryj były dom ubogich czarownic i klub Hellfire i dowiedz się jakie prawdziwe zło posiadło lochy.

Edynburg z Harrym Potterem: wycieczka z przewodnikiem

10. Edynburg z Harrym Potterem: wycieczka z przewodnikiem

Wybierz się do Edynburga na wyjątkową wycieczkę tematyczną o Harrym Potterze. Zobacz miasto, w którym J.K. Rowling znalazła inspirację dla Hogwartu oraz słynnych postaci ze swoich książek. Odkryj miejsce, w którym pisarka tworzyła swoje dzieła. Przetestuj swoją wiedzę o Harrym Potterze podczas quizu audiowizualnego i zdobądź punkty dla swojego domu. Sprawdź, do którego domu należysz, i przekonaj się, czy jesteś czarodziejem czystej krwi, mugolem, czy też charłakiem. Odwiedź grób Toma Riddle'a na cmentarzu Greyfriars Kirkyard i zobacz odciski dłoni J.K. Rowling znajdujące się naprzeciwko City Chambers. Zobacz wszystkie atrakcje miasta w trakcie 2-godzinnej wycieczki z przewodnikiem. Dodatkowo możesz też wybrać wycieczkę w małej grupie lub prywatną.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Edynburg
W urzekającej stolicy Szkocji odkryjesz wszystko – od whisky po Harry'ego Pottera, a nawet porywaczy ciał.

Najciekawsze atrakcje

Edynburg: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 354
Sortuj wg::
Strona 1 z 23

Niezwykłe doznania

Edynburg: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Edynburg

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Edynburg

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Edynburg to:

Loch Ness

Edynburg: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Edynburg? Kliknij tutaj.

Edynburg: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 80 263 opinii

Bardzo fajna wycieczka, dzięki której odkrywamy Highlands i naturę Szkocji. Super przewodnik zawsze bardzo uważny i uważny na grupę. Dobra jazda od kierowcy. Miasteczko Fort William, gdzie przerwa obiadowa nie jest zbyt ciekawa, ale jest fajna kawiarnia i czas mija dość szybko. Spędzamy dużo czasu w autobusie, ale nie widzimy czasu spędzonego, przez cały czas są przerwy na sikanie / oglądanie, przewodnik robi odpowiednie komentarze i przerywa dzień całkiem przyjemną playlistą. Chcielibyśmy podziękować im za tę wspaniałą wycieczkę. Glencoe i wiadukt Glenfinann to pozycja obowiązkowa!

Ta trasa bardzo nam się podobała! Nasz przewodnik John był bardzo zabawny i miał wiele świetnych informacji do opowiedzenia nam o Szkocji i zabytkach, które mijaliśmy podczas jazdy. Zagrał nam też kilka szkockich piosenek! Powiem, że w autobusie było dużo czasu, bo Loch Ness jest daleko, ale sceneria była piękna przez cały czas. Po drodze było kilka przystanków, więc nigdy nie byliśmy w autobusie zbyt długo. Loch Ness jest piękne i zdecydowaliśmy się na rejs statkiem, który był tego wart. Ogólnie świetna wycieczka i polecam ją, aby zobaczyć szkockie wyżyny!

To była moja najlepsza wycieczka ever! Pełen emocji, śmiechu, świetne wyjaśnienie każdego szczegółu, PAUL SANTA zrobił to epicko, ten facet zna się na robocie jak nikt inny! Epickie niesamowite !!! Niesamowita Szkocja i niesamowity przewodnik, który sprawił, że wszystko było idealne. . ! Wrócę i zarezerwuję ponownie, ale tylko z Paulem Santa! ! !

Bardzo udana wycieczka, przystanki w interesujących miejscach , klimatycznych i bardzo malowniczych, przewodnik bardzo komunikatywny , dużo opowiada a w przerwach puszcza tradycyjną muzykę szkocką lub nawiązującą do Szkocji. Sporo wolnego czasu w St.Andrews, można pospacerować , pozwiedzać i coś zjeść .

Wyjątkowe wrażenia ze świetnymi przystankami w regionie Highlands! Podczas podróży nasz przewodnik John opowiadał ekscytujące historie o Szkocji i Highlands. To była świetna zabawa i dużo zabawy - zdecydowanie polecam!