Atrakcje i wycieczki
Edynburg

W urzekającej stolicy Szkocji odkryjesz wszystko – od whisky po Harry'ego Pottera, a nawet porywaczy ciał.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Często zadawane pytania dotyczące: Edynburg

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Edynburg?

Na jakich wycieczkach w: Edynburg obowiązują dodatkowe środki bezpieczeństwa związane z COVID-19?

Zaplanuj pobyt

 • Kiedy najlepiej zwiedzać Edynburg?

  Edynburg przez całe lato pęka w szwach od turystów, ale nie bez powodu – to sezon festiwali! Chcąc zobaczyć mniej zatłoczone miasto, trzeba stawić czoło szkockiej zimie. Dobra wiadomość jest taka, że mało jest miejsc, które wyglądają równie pięknie w pochmurne i deszczowe dni, co Szkocja.

 • Kiedy odbywa się Edinburgh Festival?

  Latem na ulicach Edynburga odbywa się kilka dużych festiwali, w tym filmowe, jazzowe i książkowe. Jednym z nich jest Edinburgh Fringe – największy na świecie festiwal sztuk scenicznych – często mylnie nazywany ogólnie Edinburgh Festival. Odbywa się on w sierpniu i trwa 25 dni. Dokładne daty tego i innych festiwali znajdziesz tutaj.

 • Na jak długo przyjechać do Edynburga?

  Radzimy spędzić w Edynburgu przynajmniej tydzień. Na zwiedzenie dużej części atrakcji potrzeba więcej czasu, niż z początku może się wydawać, a atrakcji w tym mieście nie brakuje, szczególnie podczas sezonu festiwali. Warto też poświęcić co najmniej jeden dzień na poznanie wspaniałych wiejskich krajobrazów Szkocji.

Przydatne informacje

 • Język
  Angielski
 • Waluta
  GBP (£)
 • Strefa czasowa
  UTC (+00:00)
 • Kod kraju
  +44
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Wiosną panuje przyjemna aura, a lato pełne jest wydarzeń kulturalnych.

Edynburg: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Edynburg? Kliknij tutaj.

Edynburg: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 54 583 opinii

To był długi, męczący i być może nie najlepszy sposób, w jaki chciałabym odwiedzić Highlands. A jednak jestem niezmiernie zadowolona z tej działalności. Na krótki pobyt na małych środkach ta wycieczka jest idealna do odkrywania kluczowych miejsc Highlands. Przewodnik i kierowca to statyści, dzięki którym odkryjesz historię i muzykę Szkocji, regionu Higlands. Gorąco polecam!

Podczas wycieczki widzieliśmy wiele wyżyn, a przewodnik wyjaśniający, czym są rzeczy i historia za nimi, sprawiła, że było to wspaniałe doświadczenie, myślę, że gdybyśmy mieli zamiast tego własny transport, moglibyśmy zrobić więcej przystanków po drodze, ale potem tam nie byłby przewodnikiem.

Όλη η εκδρομή ήταν καλή. Ίσως μια στάση στο Ινβερνές να χρειάζονταν. Ο ξεναγός κος Πολ ήταν άριστος μας είπε πολλές πληροφορίες για όλα τα σημεία της διαδρομής ευχάροφορίες για όλα τα σημεία της διαδρομής ευχάροφορίες

Top do zrobienia absolutnie! Cały dzień, który pozwala na bardzo dobry przegląd Szkocji. Nasz przewodnik Paul E. był świetny. Miły, hiper żywy i pełen dobrej energii! Naprawdę świetna wycieczka.

Jako podróżujący w pojedynkę taka wycieczka jest wysoce zalecana i natychmiast dokonałabym ponownej rezerwacji.