Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Edam

Edam – nasze najbardziej polecane atrakcje

Amsterdam: Zaanse Schans, Edam, Volendam i Marken autobusem

1. Amsterdam: Zaanse Schans, Edam, Volendam i Marken autobusem

Odwiedź Zaanse Schans, Edam, Volendam i Marken podczas wycieczki autobusowej z przewodnikiem z Amsterdamu. Podziwiaj słynne wiatraki w Zaanse Schans, weź udział w pokazie wyrobu chodaków i spróbuj serów edam i gouda. Wyrusz na ekscytującą wycieczkę z Amsterdamu luksusowym autobusem i udaj się na północ od miasta, aby zobaczyć zabytkowe wiatraki w Zaanse Schans nad brzegiem rzeki Zaan. Zobacz tradycyjne domy z XVII wieku i wspaniale zachowane wiatraki, które stanowią dziedzictwo przemysłowe kraju. Udaj się do pięknego miasta Edam, które słynie na całym świecie z miejscowego sera. Ciesz się degustacją sera i pokazem wyrobu chodaków. Przed końcem dnia odwiedź Volendam i Marken, podziwiając po drodze poldery – tereny odebrane morzu. Wędruj wąskimi uliczkami, mijając kolorowe domy. Zobacz przystanie pełne łodzi rybackich. Wykorzystaj czas wolny na zakup pamiątek i skosztowanie lokalnych specjałów rybnych. Transport powrotny zaplanowano na miejsce zbiórki w Amsterdamie.

Amsterdam: Bilet turystyczny Amsterdam i region na 1-3 dni

2. Amsterdam: Bilet turystyczny Amsterdam i region na 1-3 dni

Z łatwością podróżuj po Amsterdamie i okolicach, kupując bilet podróżny do Amsterdamu i regionu (ARTT). Możesz korzystać z ARTT do nieograniczonego podróżowania pociągiem (2. klasy) między dowolną z następujących stacji w Amsterdamie i Regionie Amsterdamu: Amsterdam Amstel, Amsterdam Bijlmer ArenA, Amsterdam Central station, Amsterdam Holendrecht, Amsterdam Lelylaan, Amsterdam Muiderpoort, Amsterdam RAI, Amsterdam Sciencepark, Amsterdam Sloterdijk, Amsterdam Zuid, Duivendrecht, Schiphol Amsterdam Airport, Halfweg-Zwanenburg, Haarlem, Haarlem Spaarnwoude, Overveen, Zandvoort aan Zee, Zaandam, Zaandam Kogerveld, Purmerend Weidevenne, Purmerend, Purmerend Overwhere, Koog aan de Zaan, Zaandijk Zaanse Schans, Hoofddorp, Diemen, Weesp, Almere Poort, Almere Centrum, Almere Muziekwijk, Almere Parkwijk, Almere Buiten, Almere Oostvaarders, Lelystad Centrum, Diemen Zuid, Naarden-Bussum, Hilversum, Hilversum Mediapark, Hilversum Sportpark, Bloemendaal, Santpoort Zuid, Santpoort Noord, Driehuis, Uitgeest i Beverwijk. Bilet jest również ważny we wszystkich tramwajach, autobusach, autobusach nocnych, metrze i promach obsługiwanych przez amsterdamską firmę transportową GVB, EBS i Connexxion w Amsterdamie i regionie Amsterdamu, w tym w Amsterdam Airport Express Bus 397 i N97 (obsługiwane przez Connexxion). W sezonie Keukenhof ten bilet jest ważny: Z Amsterdamu (Europaplein) do Keukenhof autobusem linii 852 obsługiwanym przez firmę Arriva Z lotniska Schiphol do Keukenhof autobusem linii 858 obsługiwanym przez firmę Arriva Ze stacji Hoofddorp do Keukenhof autobusem linii 859 obsługiwanym przez firmę Arriva Ze stacji Haarlem do Keukenhof autobusem linii 50 obsługiwanym przez Connexxion

Z Amsterdamu: Zaanse Schans, Edam i Marken - całodniowa wycieczka

3. Z Amsterdamu: Zaanse Schans, Edam i Marken - całodniowa wycieczka

Zanurz się w kulturze Holandii podczas wycieczki po klejnotach holenderskiej wsi. Odwiedź producenta sera, fabrykę chodaków, wioskę rybacką i zobacz kultowe wiatraki. Rozpocznij wycieczkę na Dworcu Centralnym w Amsterdamie i udaj się w towarzystwie przewodnika do pierwszego celu dnia, Zaanse Schans. Podziwiaj typowe holenderskie wiatraki w mieście i dowiedz się, w jaki sposób są one nadal używane. Następnie przejedź do regionu Waterland, aby dotrzeć do drugiego przystanku wycieczki, Edam. Spaceruj po niektórych z najbardziej historycznych miejsc w mieście, w tym po placu miejskim, na którym kiedyś odbywał się słynny targ serowy. Następnie udaj się do Volendam, aby odwiedzić lokalnego producenta sera, dowiedzieć się o produkcji serów Edam i Gouda oraz spróbować degustacji sera. Następnie udaj się do fabryki chodaków, aby odkryć sekrety tego typowego holenderskiego obuwia. Na koniec cofnij się w czasie do XVII wieku, spacerując po domach rybackich w Marken i odkrywając tę kwintesencję wioski rybackiej. WAŻNE Wizyta w Marken może zostać zastąpiona ze względów bezpieczeństwa w przypadku złych warunków pogodowych.

Amsterdam: Zaanse Schans, Volendam & Edam Wycieczka z przewodnikiem na żywo

4. Amsterdam: Zaanse Schans, Volendam & Edam Wycieczka z przewodnikiem na żywo

Czy jesteś gotowy, aby uciec od tętniących życiem ulic Amsterdamu i zanurzyć się w zapierającym dech w piersiach pięknie holenderskiej wsi? Dołącz do nas podczas naszej 6,5-godzinnej wycieczki z przewodnikiem, podczas której zabierzemy Cię na niezapomnianą przygodę przez Zaanse Schans, Edam i Volendam. Naszą podróż rozpoczniemy od krótkiej, 20-minutowej przejażdżki do Zaanse Schans, malowniczej wioski z wiatrakami położonej nad brzegiem rzeki Zaan. Przygotuj się na ponadczasowy urok XVIII- i XIX-wiecznej architektury, w której funkcjonujące wiatraki i drewniane domy tworzą scenę prosto z bajki. Odkryj fascynującą sztukę tradycyjnego holenderskiego wyrobu drewnianych butów, podczas gdy wykwalifikowani rzemieślnicy prezentują swoje rzemiosło na twoich oczach. Następnie nadszedł czas, aby odkryć perłę dawnego Zuiderzee - czarującą wioskę Edam. Zatrać się w wąskich uliczkach wyłożonych oszałamiającymi XVII-wiecznymi budynkami, spokojnymi kanałami i kultowym publicznym domem ważenia. Jeśli masz szczęście, możesz rzucić okiem na słynny targ sera Edam, a nawet skosztować pysznego sera na pobliskiej farmie. Naszym ostatnim przystankiem będzie malownicza nadmorska wioska Volendam. Wędruj wraz ze swoim kompetentnym przewodnikiem, chłonąc historię i urok tego idyllicznego miejsca. Poznaj uświęcony tradycją kościół św. Wincentego, niezwykły drewniany Stolphoevekerk i bądź świadkiem tętniącej życiem aukcji rybnej. Wybierz się na spokojny spacer po grobli i daj się zahipnotyzować zapierającym dech w piersiach panoramicznym widokiem na jezioro IJssel. Nie przegap swojej szansy na poznanie piękna i kultury holenderskiej wsi. Zarezerwuj swoje miejsce już teraz i dołącz do nas w tej niesamowitej przygodzie. Pozwól magii Zaanse Schans, Edam i Volendam stworzyć wspomnienia, które pozostaną na całe życie. Rejs po kanałach Amsterdamu Wyrusz w rejs po kanałach Amsterdamu, spokojną podróż, podczas której zobaczysz kultowe atrakcje miasta, w tym zabytkowe domy nad kanałem ze Złotego Wieku, Westerkerk i Dom Anny Frank. Rozkoszuj się relaksującym i wciągającym zwiedzaniem, przepływając obok tych słynnych zabytków i odkrywając urok Amsterdamu z wyjątkowej perspektywy.

Marken, Volendam i Edam Całodniowa wycieczka z Amsterdamu

5. Marken, Volendam i Edam Całodniowa wycieczka z Amsterdamu

Ciesz się malowniczą całodniową wycieczką autokarową po Holandii Północnej i odkryj czarujący krajobraz wiatraków, kanałów, malowniczych wiosek i mieszkańców w tradycyjnych strojach. Wybierz opcję all-in, aby dodać kilka dodatków do swojej wycieczki, w tym pokaz robienia chodaków i rejs łodzią. Wyrusz ze stacji Amsterdam do małego miasteczka rybackiego Marken, znanego z zachowania tradycyjnej kultury holenderskiej. Wybierz się na pieszą wycieczkę ulicami pełnymi kolorowych domów. Jeśli wybrałeś opcję all-in, zatrzymaj się w pracowni szewca, aby zobaczyć, jak powstają drewniane chodaki. Następnie udaj się autokarem do Volendam, jeśli wybrałeś opcję standardową, lub wsiądź do Marken Express, jeśli wybrałeś opcję all-in na wycieczkę łodzią po pięknym jeziorze IJssel. Po przybyciu do Volendam skorzystaj z czasu wolnego na zwiedzanie sklepów lub przymierz tradycyjny strój do pamiątkowego zdjęcia. Następnie skosztuj degustacji w tradycyjnej holenderskiej fabryce sera i dowiedz się, jak wytwarza się ser, zanim przejdziesz do serca północnej Holandii do Edamu. Odkryj historię dawnej stoczni i zobacz Grote Kerk, największy kościół w Holandii, spacerując brukowanymi uliczkami. Następnie zatrzymaj się na ostatnim przystanku na trasie, w skansenie Zaanse Schans. Podziwiaj wspaniałą kolekcję zabytkowych wiatraków. Jeśli zdecydujesz się na bilet all-in, możesz wejść do jednego z działających wiatraków, aby dowiedzieć się więcej o tej holenderskiej ikonie architektury przemysłowej. Na koniec podziwiaj malownicze domy, drewniane stodoły i malownicze łąki północnej Holandii, wracając autokarem do Amsterdamu. Jeśli wolisz mniejszą grupę, lubisz nie spieszyć się i odkrywać wszystko, co najlepsze podczas tej wycieczki, wybierz wycieczkę z przewodnikiem po Uroku Holandii. Dostępne w piątki. Przewodnik zabiera małą grupę do wszystkich inkluzji w trasie all-in. Oferta The Charm of Holland obejmuje również lunch w tradycyjnej holenderskiej tawernie rybnej.

Volendam: wypożycz rower z sugerowaną trasą wiejską

6. Volendam: wypożycz rower z sugerowaną trasą wiejską

Wyjedź rowerem ze starego portu w Volendam, aby zwiedzić wiele wiosek. Zobacz piękny wiatrak, mnóstwo łąk i niezliczoną ilość krów i owiec. Z Volendam wybierz lub dowiedz się, które wioski chciałbyś odwiedzić na rowerze. W ciągu godziny można idealnie zwiedzić Edam, prawie 800-letnie miasto na północ od Volendam. Możesz też odwiedzić Monnickendam w godzinę. Spacerując lub krążąc po starym centrum Monnickendam poczujesz się, jakbyś cofnął się w czasie. Wzdłuż ulic zobaczysz piękne domy z jasnej cegły z brązu. Jeśli masz więcej czasu, udaj się do Marken, wspaniałego miasta z pięknymi mostami nad małymi kanałami i wspaniałymi drewnianymi fasadami. Małe miasteczko jest otoczone wodą. Z Marken można popłynąć łodzią z powrotem do Volendam. Volendam-Marken Express kursuje co 30 minut z Marken do Volendam i istnieje możliwość zabrania na statek roweru. Dlaczego warto rezerwować pojazdy w Rent & Event? Bezpieczeństwo jest najważniejsze! Zanim wyślemy Cię w drogę, upewnimy się, że masz dokładnie odpowiedni pojazd dla Twojej wygody, czy to rower, czy pojazd elektryczny. Jeśli czujesz, że musisz jeździć w kasku, po prostu daj nam znać, a my upewnimy się, że go masz. Nasz doświadczony personel upewni się, że wiesz, jak obsługiwać wybrany pojazd i pozwoli Ci najpierw nim jeździć, aby upewnić się, że czujesz się z nim komfortowo i wiesz, jak działa. Do wyboru mamy różne trasy, z których bez problemu można wyruszyć na własną rękę. Wystarczy zeskanować kod, a trasa otworzy się w Googlemaps. (Upewnij się, że mapy są ustawione na trasy rowerowe, a nie samochodowe). Tysiące ludzi to zrobiło, a my nie straciliśmy jeszcze ani jednej osoby. Jeśli zamiast tego wolisz wycieczkę z przewodnikiem, możemy ją również zorganizować. (prośby o przewodnika należy zgłaszać z dużym wyprzedzeniem). Potrzebujesz wsparcia lub masz pytania w drodze? Nie bój się, ponieważ jesteśmy tylko na telefon. Nasze biuro jest gotowe odpowiedzieć na wszelkie pytania lub zaoferować wsparcie we wszystkim, czego możesz potrzebować.

Volendam: Wypożyczalnia rowerów elektrycznych

7. Volendam: Wypożyczalnia rowerów elektrycznych

Wyjedź ze starego portu w Volendam na swoim superfajnym e-fatbike, aby zwiedzić wiele wiosek. Po drodze zobaczysz piękny wiatrak, mnóstwo łąk, niezliczoną ilość krów i owiec oraz przekroczysz słynne holenderskie groble. Będziesz pływał po szczycie grobli, dzięki czemu będziesz mógł zobaczyć (a nawet zanurkować!) jezioro „Gouwzee”. Możesz także przejechać kilka metrów poniżej poziomu morza wzdłuż grobli, aby zobaczyć, jak żyją Holendrzy za groblami. Z Volendam możesz wybrać lub otrzymać poradę, które wioski chciałbyś odwiedzić na swoim E-fatbike. W ciągu godziny można idealnie zwiedzić Edam, prawie 800-letnie miasto na północ od Volendam. Edam słynie ze spokojnych wąskich uliczek i małych kanałów, pięknych fasad przytulnych domów i wyjątkowych małych butików. Również Edam znany jest z targu serów, na którym odwiedzający mogą zarówno skosztować, jak i kupić różną liczbę serów. Również inne miasto, które nazywa się Monnickendam, można zwiedzić w zaledwie godzinę. Spacerując lub krążąc po starym centrum Monnickendam poczujesz się, jakbyś cofnął się w czasie. Wzdłuż ulic zobaczysz piękne domy z jasnej cegły z brązu. Zdecydowanie warto odwiedzić również stary port z pięknymi statkami i uroczymi tarasami. Absolutną atrakcją w Monnickendam jest browar piwny, w którym można zobaczyć, gdzie i jak warzy się piwo, gdzie można skosztować domowej roboty kiełbasek i cieszyć się pięknym tarasem nad wodą. Jeśli masz więcej czasu, zdecydowanie zalecamy wycieczkę z Volendam do Monnickendam iz Monnickendam na dawną wyspę Marken. Marken to wspaniałe miasto z pięknymi mostami nad małymi kanałami i naprawdę ładnymi drewnianymi elewacjami. Ponieważ na wyspę można dotrzeć tylko przez 10-kilometrową groblę, małe miasteczko jest otoczone wodą, gdzie znów staje się naprawdę jasne, jak Holendrzy radzą sobie z życiem poniżej poziomu morza. Z Marken można popłynąć łodzią z powrotem do Volendam. Volendam-Marken Express kursuje co 30 minut z Marken do Volendam i istnieje możliwość zabrania na statek roweru elektrycznego. Po 30-minutowym rejsie wrócisz do Volendam, gdzie możesz przejechać pod groblą z powrotem do wypożyczalni, aby zabrać swój e-fatbike. Dlaczego warto rezerwować pojazdy w Rent & Event? Bezpieczeństwo jest najważniejsze! Zanim wyślemy Cię w drogę, upewnimy się, że masz dokładnie odpowiedni pojazd dla Twojej wygody, czy to rower, czy pojazd elektryczny. Jeśli czujesz, że musisz jeździć w kasku, po prostu daj nam znać, a my upewnimy się, że go masz. Nasz doświadczony personel upewni się, że wiesz, jak obsługiwać wybrany pojazd i pozwoli Ci najpierw nim jeździć, aby upewnić się, że czujesz się z nim komfortowo i wiesz, jak działa. Do wyboru mamy różne trasy, z których bez problemu można wyruszyć na własną rękę. Wystarczy zeskanować kod, a trasa otworzy się w Googlemaps. Tysiące ludzi to zrobiło, a my nie straciliśmy jeszcze ani jednej osoby.

Poznaj urok Zaanse Schans: Półdniowa wycieczka

8. Poznaj urok Zaanse Schans: Półdniowa wycieczka

Poznaj urok Zaanse Schans: Półdniowa wycieczka z Amsterdamu Eksploruj we własnym tempie: Odkryj cuda Zaanse Schans podczas naszej pieszej wycieczki z przewodnikiem. Przejdź obok muzeum piekarnictwa i delektuj się aromatem świeżo upieczonych ciasteczek. Zobacz kunszt produkcji chodaków w magazynie i nie przegap okazji, aby odwiedzić fabrykę sera, odlewnię cyny i kultowe wiatraki. Zaanse Schans to skarbnica drewnianych domów, młynów, stodół i warsztatów. Zapoznaj się ze sztuką produkcji sera, przymierz tradycyjne drewniane buty, zobacz, jak działa działający wiatrak i podziwiaj urocze, pomalowane na zielono domy i sklepy. Elastyczny harmonogram: Nasza półdniowa wycieczka do Zaanse Schans odbywa się wiele razy dziennie, co daje Ci swobodę wyboru godziny wyjazdu, która pasuje do Twojego harmonogramu. Spędź cudowny poranek lub popołudnie, odkrywając tę wyjątkową część Holandii. Wycieczka obejmuje: - Transport luksusowym autokarem do Zaanse Schans - Bezpłatna piesza wycieczka z przewodnikiem i wskazówkami od mieszkańców - Bezpłatna mapa i zniżki w ponad 10 sklepach - Bezpłatny wstęp do sklepu z drewnianymi butami - Pokaz produkcji sera na żywo z degustacją sera

Volendam: Wypożyczalnia rowerów elektrycznych z sugerowaną trasą wiejską

9. Volendam: Wypożyczalnia rowerów elektrycznych z sugerowaną trasą wiejską

Wyrusz ze starego portu w Volendam na rowerze elektrycznym, aby zwiedzić wiele wiosek. Po drodze zobaczysz piękny wiatrak, mnóstwo łąk, niezliczoną ilość krów i owiec, a także przekroczysz słynne holenderskie groble. W Volendam możesz poprosić o radę, które wioski chciałbyś odwiedzić na rowerze elektrycznym. W ciągu godziny można z łatwością odwiedzić Edam, prawie 800-letnie miasto na północ od Volendam. Edam słynie ze spokojnych wąskich uliczek i małych kanałów, pięknych fasad przytulnych domów i wyjątkowych małych butików. Również Edam jest znany z targu serów, na którym odwiedzający mogą zarówno degustować, jak i kupować różne sery. Inne miasto, Monnickendam, również można zwiedzić w zaledwie godzinę jazdy na rowerze. Spacerując lub krążąc po starym centrum Monnickendam poczujesz się, jakbyś cofnął się w czasie. Jeśli masz więcej czasu do spędzenia, zdecydowanie polecamy podróż z Volendam do Monnickendam iz Monnickendam na dawną wyspę Marken. Marken to wspaniałe miasto z pięknymi mostami nad małymi kanałami i naprawdę ładnymi drewnianymi fasadami. Dlaczego warto rezerwować pojazdy w Rent & Event? Bezpieczeństwo jest najważniejsze! Zanim wyślemy Cię w drogę, upewnimy się, że masz dokładnie odpowiedni pojazd dla Twojej wygody, czy to rower, czy pojazd elektryczny. Jeśli czujesz, że musisz jeździć w kasku, po prostu daj nam znać, a my upewnimy się, że go masz. Nasz wykwalifikowany personel upewni się, że wiesz, jak obsługiwać wybrany pojazd i pozwoli Ci najpierw nim jeździć, aby upewnić się, że czujesz się z nim komfortowo i wiesz, jak działa. Do wyboru mamy różne trasy, z których bez problemu można wyruszyć na własną rękę. Wystarczy zeskanować kod, a trasa otworzy się w Googlemaps. (Upewnij się, że mapy są ustawione na trasy rowerowe, a nie samochodowe). Tysiące ludzi to zrobiło, a my nie straciliśmy jeszcze ani jednej osoby. Jeśli zamiast tego wolisz wycieczkę z przewodnikiem, możemy ją również zorganizować. (prośby o przewodnika należy zgłaszać z dużym wyprzedzeniem). Potrzebujesz wsparcia lub masz pytania w drodze? Nie bój się, ponieważ jesteśmy tylko na telefon. Nasze biuro jest gotowe odpowiedzieć na wszelkie pytania lub zaoferować wsparcie we wszystkim, czego możesz potrzebować.

Edam: Bilet wstępu do Muzeum Sera Edam

10. Edam: Bilet wstępu do Muzeum Sera Edam

Odkryj muzeum The Story of Edam Cheese autorstwa Henri Williga i dowiedz się o serze Edam od przeszłości do teraźniejszości. Podczas wizyty posłuchaj audioprzewodnika, aby usłyszeć o tym historycznym mieście i jego związku ze słynnym serem. Po wizycie w muzeum koniecznie spróbuj różnych serów w sklepie Henri Willig Cheese Farm Store.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 19
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Edam

Jakie są najlepsze atrakcje w pomieszczeniach w: Edam na deszczowe dni?

Edam: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Edam? Kliknij tutaj.

Edam: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(4525 recenzji)

Bardzo dobrze zorganizowany, o dużym zainteresowaniu kulturalnym i krajobrazowym, bardzo kompetentny i hojny przewodnik. Odpowiedni dla tych, którzy mają możliwość i ochotę na czasami nieco dłuższe spacery (w sumie będzie to trzy lub cztery kilometry, dobrze rozdzielone pomiędzy różnymi miejscami do zwiedzania w ciągu dnia). Co więcej, nie mogę sobie wyobrazić, jak można w pełni cieszyć się pięknem i zainteresowaniem miejsc bez tych pieszych eksploracji. Super polecam!

Naprawdę podobały nam się różne miejsca, które odwiedziliśmy. Bardzo pomogło to, że Carly, nasza przewodniczka, przekazała nam wiele informacji na temat historii ludzi i miejsc, które odwiedziliśmy. Bardzo dobrze spędzony i wzbogacający kulturowo dzień. Niektóre z miejsc zasługiwały na nieco dłuższą wizytę, pozwalającą poznać je głębiej, jednak zdajemy sobie sprawę, że tak nie może być. Dziękujemy Carly za jej życzliwość i dostępność oraz Jamalowi za jazdę.

Niesamowita jednodniowa wycieczka z przewodnikiem Carly i kierowcą autobusu Jamalem. Carly była bardzo przygotowana i miło jej było słuchać przez całą podróż, opowiadała historię miejsc, które odwiedziliśmy, lekką, ale wciągającą, a czas szybko mijał! Gorąco polecam, jeśli chcesz spędzić dzień wolny od muzeów i życia w mieście, a jeśli pogoda jest dobra.

Wycieczka była doskonała. Nasz przewodnik, Rafael, był bardzo kompetentny, przyjazny i odpowiedzialny. Wszystko jest bardzo dobrze zorganizowane, a miasta są piękne. Polecam tę wycieczkę w 100%.

Clari i Clara sprawili, że ta podróż była cudowna! ! Dzięki nim