Dodaj daty

Dzwonnica św. Marka

Dzwonnica św. Marka – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wenecja: najważniejsze atrakcje, Bazylika św. Marka i Pałac Dożów

1. Wenecja: najważniejsze atrakcje, Bazylika św. Marka i Pałac Dożów

Weź udział w tej wycieczce z przewodnikiem w małej grupie i odwiedź 2 najbardziej znane atrakcje Wenecji – bazylikę św. Marka oraz pałac Dożów. Omiń długie kolejki dzięki zarezerwowanym wcześniej biletom i zachwyć się wspaniałymi weneckimi klejnotami, zwiedzając w swoim tempie. Rozpocznij wycieczkę na placu św. Marka. Podziwiaj wieżę zegarową i marmurowe posągi lwów, a następnie udaj się z przewodnikiem do bazyliki. Zachwyć się złotymi mozaikami i bogatym wzornictwem. Przekonaj się, dlaczego świątynia ta jest symbolem weneckiej władzy i bogactwa. Później zwiedź pałac Dożów. To gotyckie arcydzieło było niegdyś siedzibą weneckiego rządu. Dowiedz się więcej o dożach Republiki Weneckiej oraz XIV-wiecznych rzeźbiarzach, którzy pracowali przy budowie pałacu.  Spacerując po tym światowej sławy zabytku, podziwiaj wspaniałe widoki na lagunę. Wysłuchaj niezwykłej historii Casanovy. Poznaj znaczenie mostu Westchnień, a także starego i nowego więzienia. Po zakończeniu wycieczki kontynuuj odkrywanie historii i kultury Wenecji dzięki wliczonemu w cenę wstępowi do Museo Correr, Narodowego Muzeum Archeologicznego i Biblioteki św. Marka (Biblioteca Marciana).

Wenecja: wycieczka półdniowa na wyspy Murano i Burano

2. Wenecja: wycieczka półdniowa na wyspy Murano i Burano

Wyrusz ze stacji kolejowej przy Piazzale Roma na wyspę Murano, która słynie z przemysłu szklarskiego. Ta sięgająca średniowiecza tradycja do tej pory jest przekazywana z pokolenia na pokolenie, a każdy dmuchacz szkła ma swój własny styl. Zobacz pokaz dmuchania szkła i naucz się rozpoznawać różnice między rzemieślnikami oraz markami podczas pobytu na wyspie. Następnie odwiedź wyspę Burano, która jest znana z szydełkowych dzieł i kolorowych domów. Zobacz atrakcje wyspy Burano, w tym krzywą dzwonnicę i główny plac Piazza Baldassare Galuppi (nazwany na cześć XVIII-wiecznego weneckiego kompozytora). Podczas wizyty na wyspie warto odwiedzić sklepy koronkarskie. Wycieczkę zakończysz w miejscu jej rozpoczęcia.

Znad jeziora Garda: 1 dzień w Wenecji z przewodnikiem

3. Znad jeziora Garda: 1 dzień w Wenecji z przewodnikiem

Spędź jeden dzień w jednym z najbardziej romantycznych miast na świecie podczas całodniowej wycieczki z przewodnikiem do Wenecji znad Lago di Garda. Przemierz całą Wenecję Euganejską w klimatyzowanym autobusie, a następnie wskocz na prywatny statek, który zabierze Cię do centrum miasta. Na koniec dołącz do pieszej wycieczki z placu św. Marka do mostu Rialto. Po odbiorze z różnych miejsc w obrębie Lago di Garda, w tym z Limone, Riva del Garda i Bardolino, skorzystaj z transferu do Wenecji z krótką przerwą na kawę (na własny koszt) niedaleko Soave. Około godz. 11.00 dotrzesz do Wenecji, gdzie wskoczysz na prywatny statek i popłyniesz Laguną Wenecką do placu św. Marka. Udaj się w 40-minutową wycieczkę pieszą z przewodnikiem i słuchawkami po placu św. Marka i zobacz jedne z najbardziej znanych budowli w mieście, takich jak bazylika św. Marka, Most Westchnień i dzwonnica św. Marka. Udaj się na spacer głównymi ulicami do mostu Rialto i innych zabytków w „La Serenissima”. Dowiedz się więcej o Republice Weneckiej i o tym, jak doszło do jej dominacji na wschodzie i zachodzie jako „królowej Adriatyku”. Centralna dzielnica jest pełna pięknych placów, kanałów i niszczejących rezydencji wraz z zabytkowymi kościołami, pracowniami artystycznymi i mostami. Po południu będziesz mieć trochę wolnego czasu na relaks i zwiedzanie na własną rękę. Zejdź z utartego szlaku i zyskaj bardziej autentyczny wgląd w codzienne życie miasta lub zrelaksuj się i obserwuj ludzi w jednej z licznych kawiarni przy placu św. Marka. Około 17.45 łódź będzie czekała na Ciebie, aby zabrać Cię z placu św. Marka do autobusu transferowego.

Wenecja: ekskluzywna wycieczka po tarasach na dachu z Prosecco

4. Wenecja: ekskluzywna wycieczka po tarasach na dachu z Prosecco

Odkryj Wenecję z jej dachów, zgub się na targu Rialto i odkryj starożytną dzielnicę czerwonych latarni podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Poczuj smak lokalnego życia, odkrywając prywatne tarasy, kończąc na tradycyjnym aperitivo z panoramicznym widokiem na Canal Grande. Spotkaj się ze swoim lokalnym przewodnikiem i zacznij odkrywać urocze sestiere San Polo, które nadal jest w większości zamieszkane przez mieszkańców. Wejdź do prywatnych weneckich pałaców i podziwiaj wspaniałe widoki z ukrytych panoramicznych tarasów. Odkryj prostą autentyczność Wenecji, z dala od masowej turystyki i zejdź z utartej ścieżki, aby poznać sposób życia mieszkańców. Wędruj po rynku Rialto i zobacz, gdzie mieszkańcy szukają świeżych owoców i warzyw. Spaceruj po dawnej dzielnicy czerwonych latarni i poznaj więcej historii miasta. Podziwiaj lśniące drogi wodne i kanały z ekskluzywnym dostępem do panoramicznych tarasów, które nie są często spotykane przez turystów. Zakończ wycieczkę stylowo, stukając się kieliszkiem Prosecco, świętując w prawdziwym włoskim stylu.

Wenecja: piesza wycieczka po zabytkach i aplikacja City Guide

5. Wenecja: piesza wycieczka po zabytkach i aplikacja City Guide

Dołącz do pieszej wycieczki z przewodnikiem i zanurz się w fascynującej Wenecji. Zwiedzaj most Rialto, Plac św. Marka, Canal Grande i wiele innych. Skorzystaj z dołączonej aplikacji, aby uzyskać dostęp do wielu tras pieszych z audioprzewodnikiem, aby zobaczyć więcej Wenecji po zakończeniu wycieczki. Wznoszące się z Morza Adriatyckiego, tworząc labirynt kanałów, mostów, kościołów i pałaców, Pływające Miasto zostało stworzone przez jedne z najlepszych włoskich umysłów w dziedzinie sztuki i architektury w okresie renesansu. Wraz z lokalnym przewodnikiem odkryjesz historię jego najsłynniejszych zabytków, takich jak Pałac Książęcy i Dom Marco Polo, odwiedzając niektóre z ukrytych klejnotów, które może pokazać tylko miejscowy. Skorzystaj również z nieograniczonego dostępu do mobilnego przewodnika po mieście z sugerowanymi trasami i trasami do zwiedzania. Zobacz strony takie jak: Most Rialto San Bortolomio z Rialto San Salvador Most Bareterów Mercerie Wieża zegarowa Bazylika św. Marka Muzeum Correra Kawiarnia Florian Plac Świętego Marka Dzwonnica i Loggetta Kolumny San Marco i San Todaro Pałac Książęcy Pałac Więzienny Most Westchnień Bacino di San Marco Riva degli Schiavoni San Zachariasz Muzeum Querini Stampalia Chiesa di Santa Maria Formosa Campo di Santa Maria Formosa Libreria Acqua Alta Barbarie delle Tole Bazylika San Giovanni e Paolo Pomnik Bartolomeo Colleoniego Scuola grande di San Marco / Ospedale di San Giovanni e Paolo Kościół Cudów Dom Marco Polo Calle Larga XXII Marzo Campo Manin Campo Santo Stefano Kościół Santa Maria del Giglio Most Ostryg San Maurizio San Moise Teatr La Fenice Pałac Grimaniego Most Konstytucji Ca' Foscari Gondolierowie Most Scalziego Gondola Kościół św Geremii Fondaco dei Turchi / Ca’ Vendramin Ca' d'Oro i Ca' Pesaro Mercato del Rialto Fondaco dei Tedeschi Most Rialto Pałac Grimaniego Palazzo Pisani Moretta Palazzo Grassi i Ca' Rezzonico Paline i Pirati Palazzetto Pisani Santa Maria della Salute i urząd celny Bacino di San Marco Kolumny San Marco i San Todaro Pałac Książęcy Riva degli Schiavoni Campo san Giacomo dell’Orio Campo Santa Maria Mater Domini Calle dei Boteri Campo delle Beccarie Mercato del Rialto Erbaria Kościół San Giacomo z Rialto San Giovanni Elemosinario Chiesa di Sant'Aponal Campo San Polo Dom Carla Goldoniego Campo San Tomà Santa Maria Gloriosa dei Frari Scuola Grande di San Rocco Campo San Nicola da Tolentino San Pantalon Święta Małgorzata Most Pięści San Barnaba San Trovaso Galeria dell'Accademia Sant'Agnese / Rio Terà Antonio Foscarini Zattere i Gesuati Kolekcja Peggy Guggenheim Palazzo Dario Santa Maria della Salute i urząd celny Zitelle Wyprzedaż magazynu Redentore Giudecca getto żydowskie Nowy Campo del Ghetto Campiello dell'Anconeta Ca’ Vendramin-Calergi (Casinò di Venezia) Campo della Maddalena Campo dei Mori Madonna dell'orto

Wenecja: 4-godzinna wycieczka po mieście z Pałacem Dożów i wizytą w bazylice

6. Wenecja: 4-godzinna wycieczka po mieście z Pałacem Dożów i wizytą w bazylice

Po opuszczeniu centralnie położonego miejsca zbiórki zostaniesz poprowadzony do dzielnicy mieszkalnej Castello, co pozwoli Ci odkryć tę część Wenecji w całej jej elegancji. Możesz spodziewać się Placu Santa Maria Formosa, jednego z największych placów w Wenecji wraz z kościołem nazwany na cześć nawiedzenia Najświętszej Dziewicy. Doświadczysz także Placu Świętych Giovanniego i Pawła, gdzie będziesz mógł podziwiać słynny kościół, miejsce spoczynku kilku Dożów oraz pomnik konny Bartolomeo Colleoniego, włoskiego kapitana najemników. Możesz także zwiedzić dawną rezydencję Marco Polo, prawdopodobnie najsłynniejszego weneckiego kupca. Po powrocie na Plac Świętego Marka zostaniesz odprowadzony do Pałacu Dożów, gdzie odwiedzisz sale, w których książę (Doż) i jego rada decydowali o losach Spokojnej Republiki. Będziesz otoczony setkami artystycznych arcydzieł i odkryjesz polityczną historię Wenecji i jej mieszkańców. Będziesz mógł podziwiać słynne obrazy niektórych z najważniejszych artystów włoskiego renesansu, w tym największy na świecie obraz olejny Tintoretta. Przechodząc przez słynny Most Westchnień, dotrzesz do nowych więzień. Na koniec odwiedzisz wnętrze Bazyliki św. Marka, niegdyś prywatnej kaplicy Dożów Wenecji i jedynej w swoim rodzaju we Włoszech. Będziesz mógł usiąść w kościele i chłonąć atmosferę, słuchając swojego przewodnika, który opisze sceny biblijne przedstawione w całym budynku. Jest to jedyna wycieczka ze specjalnym zezwoleniem na miejsce siedzące w nawie głównej Bazyliki. Twoja 4-godzinna wycieczka łączona zakończy się przed Bazyliką na Placu Świętego Marka. Pod koniec wycieczki masz okazję odwiedzić Muzeum Correr z tym samym biletem.

Wenecja: Bazylika Świętego Marka - wycieczka z przewodnikiem

7. Wenecja: Bazylika Świętego Marka - wycieczka z przewodnikiem

Twój przewodnik dostarczy Ci wielu informacji na temat Placu Świętego Marka, a następnie będzie Ci towarzyszył podczas szczegółowej wycieczki po Złotej Bazylice, niegdyś prywatnej kaplicy Dożów Weneckich, jedynej w swoim rodzaju we Włoszech, dzięki okazałej złote mozaiki i imponująca marmurowa podłoga. Odwiedź muzeum na pierwszym piętrze Bazyliki Świętego Marka i zobacz słynne konie oraz podziwiaj Plac Świętego Marka z tarasu Bazyliki. Wycieczka trwa godzinę i kończy się przed Bazyliką na Placu Świętego Marka.

Wenecja: 1-godzinna wycieczka po Pałacu Dożów

8. Wenecja: 1-godzinna wycieczka po Pałacu Dożów

Odkryj Pałac Dożów, jeden z najważniejszych symboli Wenecji i od wieków historyczną siedzibę najważniejszej potęgi politycznej Spokojnej Republiki Weneckiej. Spotkaj się ze swoim profesjonalnym przewodnikiem na Placu Świętego Marka, który zaprowadzi Cię do tego wspaniałego pałacu, aby odwiedzić sale władzy i zanurzyć się w średniowiecznej Europie wśród setek arcydzieł. Dominujący nad placem św. Marka, sercem Wenecji, Pałac Dożów wyróżnia się swoją wielkością i niezwykłą strukturą, w której zderzają się architektura bizantyjska, europejska i orientalna. Zaraz po wejściu do pałacu przejdziesz przez wielki dziedziniec i podziwiasz bogactwo detali słynnych Złotych Schodów. Po wejściu do pałacu odwiedzisz sale, w których książę (Doża) i jego Rada kontrolowali losy Spokojnej Republiki, w otoczeniu setek arcydzieł sztuki i odkryjesz polityczną historię Wenecji i jej mieszkańców. Będziesz mógł podziwiać obrazy wykonane przez niektórych z najważniejszych artystów włoskiego renesansu, wśród nich największe na świecie obrazy olejne Tintoretta. Przechodząc przez słynny Most Westchnień, dotrzesz do nowych więzień. Most otrzymał swoją nazwę od angielskiego poety Lorda Byrona, prawdopodobnie nawiązując do ostatniego tchnienia więźniów, którzy mieli ostatni widok na lagunę i Wenecję z okna tego mostu, zanim mieli zostać uwięzieni. Ta wycieczka z przewodnikiem zakończy się na dziedzińcu Pałacu Dożów. Tutaj będzie można zostać dłużej w pałacu chłonąc historię i tajemnicę minionych dni.

Wenecja: wycieczka do Pałacu Dożów i bazyliki ze spacerem po tarasach Sky Walk

9. Wenecja: wycieczka do Pałacu Dożów i bazyliki ze spacerem po tarasach Sky Walk

Odwiedź 2 główne atrakcje Wenecji z przewodnikiem po sztuce. Przeglądaj Pałac Dożów podczas ekskluzywnej wizyty w jego więzieniach. Wejdź do Bazyliki Świętego Marka z wejściem bez kolejki i podziwiaj jej wspaniałe kopuły. Ta wycieczka zabierze Cię do centrum religijnej potęgi Wenecji, pięknej bazyliki św. Marka. Ciesz się wstępem bez kolejki i uzyskaj kompleksową i pouczającą wycieczkę po zabytkowym kościele. Podziwiaj obfitość polichromowanych kopuł, ścian wyłożonych marmurem i ponad 8000 metrów kwadratowych błyszczących mozaik na suficie. Zapraszamy na specjalną wizytę w Pałacu Dożów, symbolu politycznej Wenecji. Zachwyć się misterną architekturą i zobacz obrazy światowej sławy artystów. Zobacz więzienia, a stamtąd odwiedź wspaniałe sale balowe, Salę Rady, luksusowe apartamenty Dożów i Muzeum Operowe z kolekcją obrazów portretowych. Będziesz miał również okazję przejść się słynnym Mostem Westchnień i poznać historię powstania jego nazwy.

Port w Rawennie: Transfer do Wenecji z wycieczką i przejażdżką gondolą

10. Port w Rawennie: Transfer do Wenecji z wycieczką i przejażdżką gondolą

Wybierz ten bezstresowy transfer z bagażem z portu w Rawennie na wycieczkę brzegową do Wenecji. Przechowuj swój bagaż i wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem, aby podziwiać takie atrakcje, jak Pałac Dożów, Most Rialto i Bazylika św. Marka. Ciesz się niezwykłą przejażdżką gondolą, aby dopełnić swoje wrażenia. Omiń tłumy i spacery, przesiadając się w obrębie Wenecji łodzią. Przywitaj się z gospodarzem i wskocz na pokład klimatyzowanego pojazdu z miejscem na bagaż. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się, podziwiając widoki włoskiej wsi podczas jazdy do Wenecji. Po przyjeździe spotkaj się ze swoim przewodnikiem i zostaw bezpiecznie zamknięty bagaż w autobusie. Przesiądź się z parkingu autobusowego na Piazzale Roma, aby rozpocząć wycieczkę. Przejdź się po pierwszym moście w Wenecji i wskocz na piękną prywatną łódź wodną, aby zostać przeniesionym na Plac św. Marka. Po drodze zobacz główne atrakcje Wenecji tak, jak powinny być widziane — z wody. Zobacz centralny plac Wenecji, Plac Św. Marka. Zobacz, jak Twój przewodnik pokazuje mozaiki zdobiące starożytną bazylikę i jej wieżę zegarową wraz z Campanile (dzwonnicą). Podziwiaj widoki na Pałac Dożów, który przez ponad 1000 lat służył jako rządowe centrum administracyjne regionu. Tutaj również przeżyjesz słynną na całym świecie przejażdżkę gondolą wenecką w małych grupach maksymalnie 5-osobowych. Następnie zwiedzaj Plac św. Marka samodzielnie lub dołącz do przewodnika i udaj się na tętniący życiem targ Rialto, gdzie miejscowi wybierają się na świeże ryby i produkty. Miej okazję kupić przekąskę lub napój, przeglądać lokalne przysmaki i iść na zakupy z pamiątkami (na własny koszt). Przejdź przez most Rialto i podziwiaj widoki na kanał. Dowiedz się o życiu kupców i kupców. Następnie udaj się do przechowalni bagażu. Twój przewodnik pomoże Ci w uzyskaniu wskazówek lub uzgodnień, jak dotrzeć do następnego miejsca docelowego, czy to lotniska, hotelu czy dworca kolejowego.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 29
Sortuj wg:
Strona 1 z 2

Dzwonnica św. Marka: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Dzwonnica św. Marka? Kliknij tutaj.

Dzwonnica św. Marka: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 4395 opinii

Na takich trasach szybko masz negatywne myśli o wycieczkach sprzedażowych z lat 90., które były zupełnie inne. Wygodny, dobrze klimatyzowany i prosto do celu, świetny kierowca i uważny, bardzo przyjazny przewodnik, który tak bardzo podobał się swojej pracy, że nie zapomnisz tego przeżycia ponownie i zarazisz się oczekiwaniem. Podczas podróży dowiedzieliśmy się tak wiele o Wenecji, że wszyscy uważnie słuchaliśmy. Ogromny komplement dla Alexa, Wasz entuzjazm dla miasta i zainteresowanie nami, gośćmi, było zauważalne. Wszystko było super zorganizowane na miejscu, aby dobrze zarządzać czasem. Mamy świetny wgląd, a nawet przejażdżkę gondolą i wycieczkę łodzią po wyspie, było warto. Bardzo dziękuję za ekscytujący dzień pełen ekscytujących środowisk, wspaniałych wrażeń i najlepszego przewodnika, jakiego kiedykolwiek doświadczyłem. Organizacja Grazie Mille, rezerwacja, płatność wszystko było w porządku. Poświęcasz również czas na swoją opinię. Tytus (6), Marcin i Ines

Nasz przewodnik (przepraszam, nie pamiętam jej imienia) był doskonały - bardzo kompetentny, mówił bardzo dobrze po angielsku, co ułatwiało zrozumienie - tak się cieszę, że odbyliśmy tę wycieczkę, ponieważ wiele się nauczyliśmy. Wskazówka dotycząca podróży jest to pełna trzygodzinna wycieczka - aby naprawdę się nią cieszyć, nie korzystaj z niej przed opuszczeniem miasta, chyba że masz co najmniej 4 godziny między końcem wycieczki a wylotem z Wenecji. Na trasie było nas 6, co pozwoliło śledzić wszystkich - poranny wyjazd był świetny, ponieważ pokonaliśmy tłumy. Doskonały!

Wyjazd do Wenecji był bardzo dobrze zorganizowany od początku do końca. Nasza przewodniczka Roxsandra poprowadziła program z dużą dozą humoru, zabawą i dużą wiedzą. Dała nam cenne wskazówki dotyczące Wenecji i była zawsze pod ręką. To było wyjątkowe przeżycie. Zarezerwowałem już świetne wycieczki od przewodnika podczas mojej podróży do Wiednia - i teraz znowu - jestem bardzo zadowolony. Dziękuję

Zdecydowanie polecam, aby uniknąć ogromnych kolejek. Wszystko zostało ci szczegółowo wyjaśnione. Jako gość bez fachowej informacji wizyta jest właściwie bezcelowa. Opłata za wstęp byłaby wtedy zbyt wysoka. Zarezerwowaliśmy wycieczkę z przewodnikiem dla maksymalnie 20 osób i mieliśmy naszego przewodnika tylko dla siebie. Szczęściarz!

Nieskomplikowany proces rezerwacji, bardzo dobre miejsce spotkań na Placu Świętego Marka, bardzo dobry przewodnik po dwóch zarezerwowanych atrakcjach - miły, pouczający, zabawny. Kolejki można było ominąć w tym dniu, całkowity sukces.