Dzwonnica św. Marka

Zarezerwowano ponad 100 razy w ubiegłym tygodniu

Dzwonnica św. Marka
Uwaga: W niektóre dni między 25 kwietnia 2024 r. a 14 lipca 2024 r. każdy odwiedzający Wenecję musi uiścić opłatę za wstęp bezpośrednio na rzecz Miasta Wenecja, z wyjątkiem określonych przypadków. Więcej informacji na temat wyjątków, dat i metod płatności można znaleźć na stronie internetowej miasta.

Dzwonnica św. Marka – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wenecja: Wycieczka z przewodnikiem po Bazylice św. Marka i Pałacu Dożów

Wenecja: Wycieczka z przewodnikiem po Bazylice św. Marka i Pałacu Dożów

Odkryj esencję Wenecji podczas kameralnej wycieczki z przewodnikiem, zwiedzając dwa najbardziej kultowe miejsca w mieście: Bazylikę Świętego Marka i Pałac Dożów. Dzięki biletom wstępu bez kolejki ominiesz kolejki i zanurzysz się we wspaniałości tych weneckich cudów pod okiem doświadczonego gospodarza. Rozpocznij swoją podróż na Placu Świętego Marka, gdzie zachwyci Cię historyczna Wieża Zegarowa i majestatyczne Marmurowe Lwy. Zanurz się w bogatej historii Wenecji, a Twój przewodnik podzieli się z Tobą fascynującymi opowieściami o przeszłości miasta. Następnie wejdź do słynnej Bazyliki Świętego Marka z ekskluzywnym dostępem, podziwiając jej mieniące się złote mozaiki i wystawny wystrój, jednocześnie odkrywając jej znaczenie jako symbolu weneckiego prestiżu i dobrobytu. Kontynuuj zwiedzanie wspaniałego Pałacu Dożów, wspaniałego przykładu architektury gotyckiej i niegdyś siedziby weneckich rządów. Uzyskaj wgląd w życie dożów weneckich i mistrzowskich rzemieślników stojących za skomplikowanym projektem pałacu. Spacerując po tym architektonicznym klejnocie, podziwiaj panoramiczne widoki na lagunę i słuchaj urzekających historii, w tym legendarnych wyczynów Casanovy i przejmującej opowieści o Moście Westchnień oraz przylegających do niego Starym i Nowym Więzieniu. Po wycieczce przedłuż swoją wenecką odyseję dzięki bezpłatnemu dostępowi do Muzeum Correr, Narodowego Muzeum Archeologicznego i Biblioteca Marciana, gdzie możesz jeszcze bardziej zanurzyć się w bogatym dziedzictwie i kulturze Wenecji.

Wenecja: Półdniowa wycieczka po lagunie Murano i Burano

Wenecja: Półdniowa wycieczka po lagunie Murano i Burano

Wyrusz ze stacji kolejowej przy Piazzale Roma na wyspę Murano, która słynie z przemysłu szklarskiego. Ta sięgająca średniowiecza tradycja do tej pory jest przekazywana z pokolenia na pokolenie, a każdy dmuchacz szkła ma swój własny styl. Zobacz pokaz dmuchania szkła i naucz się rozpoznawać różnice między rzemieślnikami oraz markami podczas pobytu na wyspie. Następnie odwiedź wyspę Burano, która jest znana z szydełkowych dzieł i kolorowych domów. Zobacz atrakcje wyspy Burano, w tym krzywą dzwonnicę i główny plac Piazza Baldassare Galuppi (nazwany na cześć XVIII-wiecznego weneckiego kompozytora). Podczas wizyty na wyspie warto odwiedzić sklepy koronkarskie. Wycieczkę zakończysz w miejscu jej rozpoczęcia.

Wenecja: Zwiedzanie Pałacu Dożów i Bazyliki św. Marka z przejażdżką gondolą

Wenecja: Zwiedzanie Pałacu Dożów i Bazyliki św. Marka z przejażdżką gondolą

Marka jest największym placem w Wenecji, na którym znajduje się wspaniała Bazylika Świętego Marka, Dzwonnica i Pałac Dożów. Pozwól naszemu przewodnikowi wskazać niektóre z najważniejszych atrakcji placu, a następnie ciesz się zwiedzaniem Bazyliki Świętego Marka i Pałacu Dożów, a następnie zakończ wycieczkę z przewodnikiem tradycyjną przejażdżką gondolą. Po spotkaniu z przewodnikiem omiń kolejkę i wejdź do inspirującej Bazyliki Świętego Marka. Kościół dominuje nad placem dzięki niesamowitej fasadzie i kopulastemu dachowi. Jednak wnętrze jest jeszcze bardziej oszałamiające. Poznaj jego fascynującą historię wraz z przewodnikiem. Następnie odwiedź majestatyczny Pałac Dożów, który niegdyś był siedzibą weneckiego wymiaru sprawiedliwości, więzienia i księcia. Omijając kolejki, Twój przewodnik poprowadzi Cię przez imponujące korytarze i zabierze Cię w podróż w czasie, odkrywając tajniki weneckiego imperium. Po wizycie w Pałacu Dożów przewodnik odprowadzi Cię do naszego zaufanego gondoliera kilka przecznic dalej. Przez następne pół godziny usiądź wygodnie, zrelaksuj się i zobacz Wenecję z zupełnie nowego punktu widzenia.

Z jeziora Garda: Całodniowa wycieczka grupowa z przewodnikiem po Wenecji

Z jeziora Garda: Całodniowa wycieczka grupowa z przewodnikiem po Wenecji

Spędź jeden dzień w jednym z najbardziej romantycznych miast na świecie podczas całodniowej wycieczki z przewodnikiem do Wenecji znad Lago di Garda. Przemierz całą Wenecję Euganejską w klimatyzowanym autobusie, a następnie wskocz na prywatny statek, który zabierze Cię do centrum miasta. Na koniec dołącz do pieszej wycieczki z placu św. Marka do mostu Rialto. Po odbiorze z różnych miejsc w obrębie Lago di Garda, w tym z Limone, Riva del Garda i Bardolino, skorzystaj z transferu do Wenecji z krótką przerwą na kawę (na własny koszt) niedaleko Soave. Około godz. 11.00 dotrzesz do Wenecji, gdzie wskoczysz na prywatny statek i popłyniesz Laguną Wenecką do placu św. Marka. Udaj się w 40-minutową wycieczkę pieszą z przewodnikiem i słuchawkami po placu św. Marka i zobacz jedne z najbardziej znanych budowli w mieście, takich jak bazylika św. Marka, Most Westchnień i dzwonnica św. Marka. Udaj się na spacer głównymi ulicami do mostu Rialto i innych zabytków w „La Serenissima”. Dowiedz się więcej o Republice Weneckiej i o tym, jak doszło do jej dominacji na wschodzie i zachodzie jako „królowej Adriatyku”. Centralna dzielnica jest pełna pięknych placów, kanałów i niszczejących rezydencji wraz z zabytkowymi kościołami, pracowniami artystycznymi i mostami. Po południu będziesz mieć trochę wolnego czasu na relaks i zwiedzanie na własną rękę. Zejdź z utartego szlaku i zyskaj bardziej autentyczny wgląd w codzienne życie miasta lub zrelaksuj się i obserwuj ludzi w jednej z licznych kawiarni przy placu św. Marka. Około 17.45 łódź będzie czekała na Ciebie, aby zabrać Cię z placu św. Marka do autobusu transferowego.

Wenecja: Marka, Pałac Dożów, Rialto i wycieczka gondolą

Wenecja: Marka, Pałac Dożów, Rialto i wycieczka gondolą

Przygotuj się na wszystko, co Wenecja ma do zaoferowania dzięki tej epickiej wycieczce łączącej jej główne atrakcje w jeden dzień! Nasza podróż rozpoczyna się na słynnym Placu Świętego Marka - prawdziwym włoskim klejnocie. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem-ekspertem i zagłęb się w soczystą historię tego kultowego miejsca. Dowiesz się wszystkiego o Bazylice Świętego Marka - jej początkach, oszałamiających wydarzeniach historycznych, przez które przeszła, a następnie będziesz cieszyć się zwiedzaniem z przewodnikiem w środku! Przez cały rok mamy dla Ciebie wstęp bez kolejki do tego świętego miejsca. Po wizycie w Bazylice Świętego Marka zabierzemy Cię w magiczną podróż przez urokliwe zaułki otaczające najbardziej romantyczne kanały Wenecji. Nasz następny przystanek? Słynny most Rialto! Przygotuj się na niesamowite historie o tym pięknie, zanim przejdziemy do jednej z najlepszych dzielnic miasta - Rialto District. Aby zakończyć poranną część wycieczki, mamy dla Ciebie specjalną gratkę, którą możesz odhaczyć na swojej liście rzeczy do zrobienia. Twój przyjazny anglojęzyczny przewodnik będzie Ci towarzyszył wraz z wykwalifikowanym gondolierem na wymarzony 30-minutowy rejs po wielkim kanale Wenecji i kilku ukrytych tajnych kanałach. Czas na pyszny lunch (na własny koszt) przed spotkaniem z powrotem na Placu Świętego Marka na drugą część wycieczki. I zgadnij co? Tym razem ominiemy kolejkę i zabierzemy Cię za kulisy, aby odkryć najbardziej imponujące części oszałamiającego weneckiego gotyckiego pałacu. Twoja wycieczka kończy się wizytą w potężnym Pałacu Dożów. Tutaj odkryjesz czarującą i ciemniejszą stronę Wenecji, od miejsc takich jak Złote Schody i obrazy Tycjana, po budzące grozę sale tortur i Most Westchnień, a wszystko to oczywiście w towarzystwie doświadczonego przewodnika.

Z jeziora Garda: Całodniowa wycieczka do Wenecji (do 31 lipca)

Z jeziora Garda: Całodniowa wycieczka do Wenecji (do 31 lipca)

Spędź dzień w jednym z najbardziej romantycznych miast na świecie podczas całodniowej wycieczki do Wenecji znad jeziora Garda. Podczas podróży z regionu jeziora Garda do Wenecji zatrzymasz się na krótką przerwę na kawę wzdłuż autostrady, a następnie wskoczysz na pokład łodzi motorowej, aby popłynąć do serca pływającego miasta. Szacowany czas przybycia do Wenecji to godzina 11:00. Będzie możliwość zarezerwowania opcjonalnej 25-minutowej przejażdżki gondolą (możesz to ustalić z pilotem wycieczki w autobusie). Podczas pobytu w Wenecji wybierz się na pieszą wycieczkę do St Mark's i zobacz wiele z najsłynniejszych zabytków miasta, takich jak Bazylika Świętego Marka, Most Westchnień i Dzwonnica. Przejdź się głównymi ulicami do mostu Rialto i innych zabytków La Serenissima. Po południu czas wolny na relaks i zwiedzanie na własną rękę. Zejdź z utartych szlaków, aby uzyskać bardziej autentyczny obraz codziennego życia w mieście. Przewidywany odjazd łodzią motorową z centrum do autobusu około godziny 17:00 .

Wenecja: Bazylika Świętego Marka - wycieczka z przewodnikiem

Wenecja: Bazylika Świętego Marka - wycieczka z przewodnikiem

Twój przewodnik dostarczy Ci wielu informacji na temat Placu Świętego Marka, a następnie będzie Ci towarzyszył podczas szczegółowej wycieczki po Złotej Bazylice, niegdyś prywatnej kaplicy Dożów Weneckich, jedynej w swoim rodzaju we Włoszech, dzięki okazałej złote mozaiki i imponująca marmurowa podłoga. Odwiedź muzeum na pierwszym piętrze Bazyliki Świętego Marka i zobacz słynne konie oraz podziwiaj Plac Świętego Marka z tarasu Bazyliki. Wycieczka trwa godzinę i kończy się przed Bazyliką na Placu Świętego Marka.

Wenecja: Ekskluzywna wycieczka po tarasach na dachu z Prosecco

Wenecja: Ekskluzywna wycieczka po tarasach na dachu z Prosecco

Odkryj Wenecję z jej dachów, zgub się na targu Rialto i odkryj starożytną dzielnicę czerwonych latarni podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Poczuj smak lokalnego życia, odkrywając prywatne tarasy, kończąc na tradycyjnym aperitivo z panoramicznym widokiem na Canal Grande. Spotkaj się ze swoim lokalnym przewodnikiem i zacznij odkrywać urocze sestiere San Polo, które nadal jest w większości zamieszkane przez mieszkańców. Wejdź do prywatnych weneckich pałaców i podziwiaj wspaniałe widoki z ukrytych panoramicznych tarasów. Odkryj prostą autentyczność Wenecji, z dala od masowej turystyki i zejdź z utartej ścieżki, aby poznać sposób życia mieszkańców. Wędruj po rynku Rialto i zobacz, gdzie mieszkańcy szukają świeżych owoców i warzyw. Spaceruj po dawnej dzielnicy czerwonych latarni i poznaj więcej historii miasta. Podziwiaj lśniące drogi wodne i kanały z ekskluzywnym dostępem do panoramicznych tarasów, które nie są często spotykane przez turystów. Zakończ wycieczkę stylowo, stukając się kieliszkiem Prosecco, świętując w prawdziwym włoskim stylu.

Wenecja: Najważniejsze atrakcje miasta i ukryte skarby - wycieczka piesza

Wenecja: Najważniejsze atrakcje miasta i ukryte skarby - wycieczka piesza

Wycieczka rozpoczyna się na Placu Świętego Marka. Twój przewodnik natychmiast przedstawi Ci niektóre z najbardziej spektakularnych budowli architektonicznych miasta, takich jak Bazylika Świętego Marka i Pałac Dożów. Ich uderzające fasady sprawiają, że są to dwa z najbardziej rozpoznawalnych i imponujących zabytków w Wenecji. Twój przewodnik zabierze Cię na Most Remedio, skąd możesz podziwiać wspaniałe widoki na Most Westchnień. Znany przez niektórych jako "Most Zakochanych", posłuchaj, jak Twój przewodnik opowie Ci, że w rzeczywistości prowadzi on do więzień dożów! Udaj się wzdłuż jednego z wielu innych krzywych mostów Wenecji i dotrzyj do jednego z największych placów miasta, Campo Santa Maria Formosa. Z 11 mostami i 9 rozgałęziającymi się ulicami, na każdym kroku czeka na Ciebie mnóstwo tajemnic i historii do odkrycia. Przejdź przez Campiello degli Orbi, dzielnicę, która emanuje autentycznością, a następnie kontynuuj wycieczkę do Campiello Remer. Ten romantyczny zakątek Wenecji oferuje piękne widoki na kultowy most Rialto, jednak nie jest często odwiedzany przez wędrujących turystów! Wycieczka dobiegnie końca, gdy zbliżysz się do Calle Scaleta, domu słynnego odkrywcy Marco Polo. Posłuchaj, jak przewodnik opowiada fascynujące fakty i historie o byłym poszukiwaczu przygód. Z niezliczonymi ukrytymi klejnotami, pięknymi uliczkami i widokami na kanały na każdym kroku, ta piesza wycieczka jest idealnym wprowadzeniem do Wenecji. Ponadto skorzystaj z bezpłatnej aplikacji mobilnej do zwiedzania, dołączonej do biletu. Pobierz aplikację i ciesz się planami zwiedzania z przewodnikiem, audioprzewodnikiem i nie tylko.

Wenecja: Wycieczka z przewodnikiem, bilet do Bazyliki św. Marka i rejs wycieczkowy łodzią

Wenecja: Wycieczka z przewodnikiem, bilet do Bazyliki św. Marka i rejs wycieczkowy łodzią

Weź udział w tej wycieczce w małej grupie po Wenecji, aby zobaczyć najlepsze miejsca turystyczne i ukryte klejnoty. Zobacz Dzwonnicę i Wieżę Zegarową, Plac Świętego Marka i poznaj Bazylikę Świętego Marka. Rozpocznij wycieczkę od spaceru po Placu Świętego Marka, wyposażonym w bezpłatne słuchawki, abyś mógł śledzić każde słowo lokalnego przewodnika. Posłuchaj, jak przewodnik omawia główne zabytki, w tym Pałac Dożów, Most Westchnień, Dzwonnicę i Wieżę Zegarową. Udaj się do Bazyliki Świętego Marka na specjalną wycieczkę. Spaceruj po słynnym kościele, podczas gdy przewodnik opisuje historię kościoła i pokazuje skomplikowane mozaiki i bizantyjską architekturę. Następnie opuść Plac Świętego Marka, aby podziwiać zupełnie inną Wenecję. Odwiedź Santa Maria Formosa, Calle Paradiso, dzielnicę Castello i obszary znane tylko mieszkańcom. Poznaj świat wąskich uliczek i meandrujących kanałów, przerywanych delikatnymi mostami i ukrytymi klejnotami architektury. Posłuchaj opowieści o Wenecjanach, którzy stworzyli to miasto z niczego. Następnie nadszedł czas na relaks i 1-godzinną wycieczkę łodzią po Wielkim Kanale i mniejszych kanałach. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i podziwiaj piękno Wenecji z zupełnie innej perspektywy, płynąc główną ulicą wodną Wenecji i podziwiając ważne budynki wzdłuż jej brzegów. Ilustrują one wspaniałą historię Wenecji, którą omówi Twój doświadczony przewodnik po Wenecji wraz z opowieściami o słynnych postaciach, które kiedyś nazywały tę drogę wodną swoim domem. Ograniczona do 8/9 osób, a także odwiedzająca pomniejsze kanały, zapewnia bardzo intymną i łatwą wycieczkę po Wenecji z dala od tłumów St. Mark's.

Liczba znalezionych atrakcji: 48
Sortuj wg::

Dzwonnica św. Marka: najlepsze atrakcje w pobliżu

Dzwonnica św. Marka – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wenecja: Wycieczka z przewodnikiem po Bazylice św. Marka i Pałacu Dożów

Wenecja: Wycieczka z przewodnikiem po Bazylice św. Marka i Pałacu Dożów

Odkryj esencję Wenecji podczas kameralnej wycieczki z przewodnikiem, zwiedzając dwa najbardziej kultowe miejsca w mieście: Bazylikę Świętego Marka i Pałac Dożów. Dzięki biletom wstępu bez kolejki ominiesz kolejki i zanurzysz się we wspaniałości tych weneckich cudów pod okiem doświadczonego gospodarza. Rozpocznij swoją podróż na Placu Świętego Marka, gdzie zachwyci Cię historyczna Wieża Zegarowa i majestatyczne Marmurowe Lwy. Zanurz się w bogatej historii Wenecji, a Twój przewodnik podzieli się z Tobą fascynującymi opowieściami o przeszłości miasta. Następnie wejdź do słynnej Bazyliki Świętego Marka z ekskluzywnym dostępem, podziwiając jej mieniące się złote mozaiki i wystawny wystrój, jednocześnie odkrywając jej znaczenie jako symbolu weneckiego prestiżu i dobrobytu. Kontynuuj zwiedzanie wspaniałego Pałacu Dożów, wspaniałego przykładu architektury gotyckiej i niegdyś siedziby weneckich rządów. Uzyskaj wgląd w życie dożów weneckich i mistrzowskich rzemieślników stojących za skomplikowanym projektem pałacu. Spacerując po tym architektonicznym klejnocie, podziwiaj panoramiczne widoki na lagunę i słuchaj urzekających historii, w tym legendarnych wyczynów Casanovy i przejmującej opowieści o Moście Westchnień oraz przylegających do niego Starym i Nowym Więzieniu. Po wycieczce przedłuż swoją wenecką odyseję dzięki bezpłatnemu dostępowi do Muzeum Correr, Narodowego Muzeum Archeologicznego i Biblioteca Marciana, gdzie możesz jeszcze bardziej zanurzyć się w bogatym dziedzictwie i kulturze Wenecji.

Wenecja: Półdniowa wycieczka po lagunie Murano i Burano

Wenecja: Półdniowa wycieczka po lagunie Murano i Burano

Wyrusz ze stacji kolejowej przy Piazzale Roma na wyspę Murano, która słynie z przemysłu szklarskiego. Ta sięgająca średniowiecza tradycja do tej pory jest przekazywana z pokolenia na pokolenie, a każdy dmuchacz szkła ma swój własny styl. Zobacz pokaz dmuchania szkła i naucz się rozpoznawać różnice między rzemieślnikami oraz markami podczas pobytu na wyspie. Następnie odwiedź wyspę Burano, która jest znana z szydełkowych dzieł i kolorowych domów. Zobacz atrakcje wyspy Burano, w tym krzywą dzwonnicę i główny plac Piazza Baldassare Galuppi (nazwany na cześć XVIII-wiecznego weneckiego kompozytora). Podczas wizyty na wyspie warto odwiedzić sklepy koronkarskie. Wycieczkę zakończysz w miejscu jej rozpoczęcia.

Wenecja: Zwiedzanie Pałacu Dożów i Bazyliki św. Marka z przejażdżką gondolą

Wenecja: Zwiedzanie Pałacu Dożów i Bazyliki św. Marka z przejażdżką gondolą

Marka jest największym placem w Wenecji, na którym znajduje się wspaniała Bazylika Świętego Marka, Dzwonnica i Pałac Dożów. Pozwól naszemu przewodnikowi wskazać niektóre z najważniejszych atrakcji placu, a następnie ciesz się zwiedzaniem Bazyliki Świętego Marka i Pałacu Dożów, a następnie zakończ wycieczkę z przewodnikiem tradycyjną przejażdżką gondolą. Po spotkaniu z przewodnikiem omiń kolejkę i wejdź do inspirującej Bazyliki Świętego Marka. Kościół dominuje nad placem dzięki niesamowitej fasadzie i kopulastemu dachowi. Jednak wnętrze jest jeszcze bardziej oszałamiające. Poznaj jego fascynującą historię wraz z przewodnikiem. Następnie odwiedź majestatyczny Pałac Dożów, który niegdyś był siedzibą weneckiego wymiaru sprawiedliwości, więzienia i księcia. Omijając kolejki, Twój przewodnik poprowadzi Cię przez imponujące korytarze i zabierze Cię w podróż w czasie, odkrywając tajniki weneckiego imperium. Po wizycie w Pałacu Dożów przewodnik odprowadzi Cię do naszego zaufanego gondoliera kilka przecznic dalej. Przez następne pół godziny usiądź wygodnie, zrelaksuj się i zobacz Wenecję z zupełnie nowego punktu widzenia.

Z jeziora Garda: Całodniowa wycieczka grupowa z przewodnikiem po Wenecji

Z jeziora Garda: Całodniowa wycieczka grupowa z przewodnikiem po Wenecji

Spędź jeden dzień w jednym z najbardziej romantycznych miast na świecie podczas całodniowej wycieczki z przewodnikiem do Wenecji znad Lago di Garda. Przemierz całą Wenecję Euganejską w klimatyzowanym autobusie, a następnie wskocz na prywatny statek, który zabierze Cię do centrum miasta. Na koniec dołącz do pieszej wycieczki z placu św. Marka do mostu Rialto. Po odbiorze z różnych miejsc w obrębie Lago di Garda, w tym z Limone, Riva del Garda i Bardolino, skorzystaj z transferu do Wenecji z krótką przerwą na kawę (na własny koszt) niedaleko Soave. Około godz. 11.00 dotrzesz do Wenecji, gdzie wskoczysz na prywatny statek i popłyniesz Laguną Wenecką do placu św. Marka. Udaj się w 40-minutową wycieczkę pieszą z przewodnikiem i słuchawkami po placu św. Marka i zobacz jedne z najbardziej znanych budowli w mieście, takich jak bazylika św. Marka, Most Westchnień i dzwonnica św. Marka. Udaj się na spacer głównymi ulicami do mostu Rialto i innych zabytków w „La Serenissima”. Dowiedz się więcej o Republice Weneckiej i o tym, jak doszło do jej dominacji na wschodzie i zachodzie jako „królowej Adriatyku”. Centralna dzielnica jest pełna pięknych placów, kanałów i niszczejących rezydencji wraz z zabytkowymi kościołami, pracowniami artystycznymi i mostami. Po południu będziesz mieć trochę wolnego czasu na relaks i zwiedzanie na własną rękę. Zejdź z utartego szlaku i zyskaj bardziej autentyczny wgląd w codzienne życie miasta lub zrelaksuj się i obserwuj ludzi w jednej z licznych kawiarni przy placu św. Marka. Około 17.45 łódź będzie czekała na Ciebie, aby zabrać Cię z placu św. Marka do autobusu transferowego.

Wenecja: Marka, Pałac Dożów, Rialto i wycieczka gondolą

Wenecja: Marka, Pałac Dożów, Rialto i wycieczka gondolą

Przygotuj się na wszystko, co Wenecja ma do zaoferowania dzięki tej epickiej wycieczce łączącej jej główne atrakcje w jeden dzień! Nasza podróż rozpoczyna się na słynnym Placu Świętego Marka - prawdziwym włoskim klejnocie. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem-ekspertem i zagłęb się w soczystą historię tego kultowego miejsca. Dowiesz się wszystkiego o Bazylice Świętego Marka - jej początkach, oszałamiających wydarzeniach historycznych, przez które przeszła, a następnie będziesz cieszyć się zwiedzaniem z przewodnikiem w środku! Przez cały rok mamy dla Ciebie wstęp bez kolejki do tego świętego miejsca. Po wizycie w Bazylice Świętego Marka zabierzemy Cię w magiczną podróż przez urokliwe zaułki otaczające najbardziej romantyczne kanały Wenecji. Nasz następny przystanek? Słynny most Rialto! Przygotuj się na niesamowite historie o tym pięknie, zanim przejdziemy do jednej z najlepszych dzielnic miasta - Rialto District. Aby zakończyć poranną część wycieczki, mamy dla Ciebie specjalną gratkę, którą możesz odhaczyć na swojej liście rzeczy do zrobienia. Twój przyjazny anglojęzyczny przewodnik będzie Ci towarzyszył wraz z wykwalifikowanym gondolierem na wymarzony 30-minutowy rejs po wielkim kanale Wenecji i kilku ukrytych tajnych kanałach. Czas na pyszny lunch (na własny koszt) przed spotkaniem z powrotem na Placu Świętego Marka na drugą część wycieczki. I zgadnij co? Tym razem ominiemy kolejkę i zabierzemy Cię za kulisy, aby odkryć najbardziej imponujące części oszałamiającego weneckiego gotyckiego pałacu. Twoja wycieczka kończy się wizytą w potężnym Pałacu Dożów. Tutaj odkryjesz czarującą i ciemniejszą stronę Wenecji, od miejsc takich jak Złote Schody i obrazy Tycjana, po budzące grozę sale tortur i Most Westchnień, a wszystko to oczywiście w towarzystwie doświadczonego przewodnika.

Z jeziora Garda: Całodniowa wycieczka do Wenecji (do 31 lipca)

Z jeziora Garda: Całodniowa wycieczka do Wenecji (do 31 lipca)

Spędź dzień w jednym z najbardziej romantycznych miast na świecie podczas całodniowej wycieczki do Wenecji znad jeziora Garda. Podczas podróży z regionu jeziora Garda do Wenecji zatrzymasz się na krótką przerwę na kawę wzdłuż autostrady, a następnie wskoczysz na pokład łodzi motorowej, aby popłynąć do serca pływającego miasta. Szacowany czas przybycia do Wenecji to godzina 11:00. Będzie możliwość zarezerwowania opcjonalnej 25-minutowej przejażdżki gondolą (możesz to ustalić z pilotem wycieczki w autobusie). Podczas pobytu w Wenecji wybierz się na pieszą wycieczkę do St Mark's i zobacz wiele z najsłynniejszych zabytków miasta, takich jak Bazylika Świętego Marka, Most Westchnień i Dzwonnica. Przejdź się głównymi ulicami do mostu Rialto i innych zabytków La Serenissima. Po południu czas wolny na relaks i zwiedzanie na własną rękę. Zejdź z utartych szlaków, aby uzyskać bardziej autentyczny obraz codziennego życia w mieście. Przewidywany odjazd łodzią motorową z centrum do autobusu około godziny 17:00 .

Wenecja: Bazylika Świętego Marka - wycieczka z przewodnikiem

Wenecja: Bazylika Świętego Marka - wycieczka z przewodnikiem

Twój przewodnik dostarczy Ci wielu informacji na temat Placu Świętego Marka, a następnie będzie Ci towarzyszył podczas szczegółowej wycieczki po Złotej Bazylice, niegdyś prywatnej kaplicy Dożów Weneckich, jedynej w swoim rodzaju we Włoszech, dzięki okazałej złote mozaiki i imponująca marmurowa podłoga. Odwiedź muzeum na pierwszym piętrze Bazyliki Świętego Marka i zobacz słynne konie oraz podziwiaj Plac Świętego Marka z tarasu Bazyliki. Wycieczka trwa godzinę i kończy się przed Bazyliką na Placu Świętego Marka.

Wenecja: Ekskluzywna wycieczka po tarasach na dachu z Prosecco

Wenecja: Ekskluzywna wycieczka po tarasach na dachu z Prosecco

Odkryj Wenecję z jej dachów, zgub się na targu Rialto i odkryj starożytną dzielnicę czerwonych latarni podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Poczuj smak lokalnego życia, odkrywając prywatne tarasy, kończąc na tradycyjnym aperitivo z panoramicznym widokiem na Canal Grande. Spotkaj się ze swoim lokalnym przewodnikiem i zacznij odkrywać urocze sestiere San Polo, które nadal jest w większości zamieszkane przez mieszkańców. Wejdź do prywatnych weneckich pałaców i podziwiaj wspaniałe widoki z ukrytych panoramicznych tarasów. Odkryj prostą autentyczność Wenecji, z dala od masowej turystyki i zejdź z utartej ścieżki, aby poznać sposób życia mieszkańców. Wędruj po rynku Rialto i zobacz, gdzie mieszkańcy szukają świeżych owoców i warzyw. Spaceruj po dawnej dzielnicy czerwonych latarni i poznaj więcej historii miasta. Podziwiaj lśniące drogi wodne i kanały z ekskluzywnym dostępem do panoramicznych tarasów, które nie są często spotykane przez turystów. Zakończ wycieczkę stylowo, stukając się kieliszkiem Prosecco, świętując w prawdziwym włoskim stylu.

Wenecja: Najważniejsze atrakcje miasta i ukryte skarby - wycieczka piesza

Wenecja: Najważniejsze atrakcje miasta i ukryte skarby - wycieczka piesza

Wycieczka rozpoczyna się na Placu Świętego Marka. Twój przewodnik natychmiast przedstawi Ci niektóre z najbardziej spektakularnych budowli architektonicznych miasta, takich jak Bazylika Świętego Marka i Pałac Dożów. Ich uderzające fasady sprawiają, że są to dwa z najbardziej rozpoznawalnych i imponujących zabytków w Wenecji. Twój przewodnik zabierze Cię na Most Remedio, skąd możesz podziwiać wspaniałe widoki na Most Westchnień. Znany przez niektórych jako "Most Zakochanych", posłuchaj, jak Twój przewodnik opowie Ci, że w rzeczywistości prowadzi on do więzień dożów! Udaj się wzdłuż jednego z wielu innych krzywych mostów Wenecji i dotrzyj do jednego z największych placów miasta, Campo Santa Maria Formosa. Z 11 mostami i 9 rozgałęziającymi się ulicami, na każdym kroku czeka na Ciebie mnóstwo tajemnic i historii do odkrycia. Przejdź przez Campiello degli Orbi, dzielnicę, która emanuje autentycznością, a następnie kontynuuj wycieczkę do Campiello Remer. Ten romantyczny zakątek Wenecji oferuje piękne widoki na kultowy most Rialto, jednak nie jest często odwiedzany przez wędrujących turystów! Wycieczka dobiegnie końca, gdy zbliżysz się do Calle Scaleta, domu słynnego odkrywcy Marco Polo. Posłuchaj, jak przewodnik opowiada fascynujące fakty i historie o byłym poszukiwaczu przygód. Z niezliczonymi ukrytymi klejnotami, pięknymi uliczkami i widokami na kanały na każdym kroku, ta piesza wycieczka jest idealnym wprowadzeniem do Wenecji. Ponadto skorzystaj z bezpłatnej aplikacji mobilnej do zwiedzania, dołączonej do biletu. Pobierz aplikację i ciesz się planami zwiedzania z przewodnikiem, audioprzewodnikiem i nie tylko.

Wenecja: Wycieczka z przewodnikiem, bilet do Bazyliki św. Marka i rejs wycieczkowy łodzią

Wenecja: Wycieczka z przewodnikiem, bilet do Bazyliki św. Marka i rejs wycieczkowy łodzią

Weź udział w tej wycieczce w małej grupie po Wenecji, aby zobaczyć najlepsze miejsca turystyczne i ukryte klejnoty. Zobacz Dzwonnicę i Wieżę Zegarową, Plac Świętego Marka i poznaj Bazylikę Świętego Marka. Rozpocznij wycieczkę od spaceru po Placu Świętego Marka, wyposażonym w bezpłatne słuchawki, abyś mógł śledzić każde słowo lokalnego przewodnika. Posłuchaj, jak przewodnik omawia główne zabytki, w tym Pałac Dożów, Most Westchnień, Dzwonnicę i Wieżę Zegarową. Udaj się do Bazyliki Świętego Marka na specjalną wycieczkę. Spaceruj po słynnym kościele, podczas gdy przewodnik opisuje historię kościoła i pokazuje skomplikowane mozaiki i bizantyjską architekturę. Następnie opuść Plac Świętego Marka, aby podziwiać zupełnie inną Wenecję. Odwiedź Santa Maria Formosa, Calle Paradiso, dzielnicę Castello i obszary znane tylko mieszkańcom. Poznaj świat wąskich uliczek i meandrujących kanałów, przerywanych delikatnymi mostami i ukrytymi klejnotami architektury. Posłuchaj opowieści o Wenecjanach, którzy stworzyli to miasto z niczego. Następnie nadszedł czas na relaks i 1-godzinną wycieczkę łodzią po Wielkim Kanale i mniejszych kanałach. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i podziwiaj piękno Wenecji z zupełnie innej perspektywy, płynąc główną ulicą wodną Wenecji i podziwiając ważne budynki wzdłuż jej brzegów. Ilustrują one wspaniałą historię Wenecji, którą omówi Twój doświadczony przewodnik po Wenecji wraz z opowieściami o słynnych postaciach, które kiedyś nazywały tę drogę wodną swoim domem. Ograniczona do 8/9 osób, a także odwiedzająca pomniejsze kanały, zapewnia bardzo intymną i łatwą wycieczkę po Wenecji z dala od tłumów St. Mark's.

Wenecja: Najciekawsze atrakcje

Dzwonnica św. Marka: Wycieczki i bilety

Włochy: Ciekawe miejsca

Dzwonnica św. Marka: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Dzwonnica św. Marka? Kliknij tutaj.

Dzwonnica św. Marka: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(4395 recenzji)

Naprawdę podobała nam się ta jednodniowa wycieczka. Ponieważ do Werony dotarliśmy bardzo spokojnie, a w drodze do Wenecji otrzymaliśmy już wiele informacji na temat okolicy, po której podróżowaliśmy. Kiedy dotarliśmy do Wenecji, wszystko poszło gładko. Organizacja była rewelacyjna. W Weronie odbyliśmy kolejne zwiedzanie miasta z naszą przewodniczką, bardzo miłą i towarzyską kobietą, która cierpliwie wszystko nam okazywała pomimo upału. Po chwili wolnego czasu, w której mogliśmy sami zwiedzać Wenecję, wzięliśmy udział w rejsie po lagunie, który niestety nie był wliczony w cenę. W drodze powrotnej wszyscy na pokładzie byli wyczerpani, ale i szczęśliwi. To był niezapomniany dzień. Dziękuję Gabrielo.

Niesamowita jednodniowa wycieczka. Już chcę wrócić. Nie mogę wystarczająco podziękować naszemu przewodnikowi za pokazanie nam najlepszych części Wenecji i opowiedzenie o próbach wtopienia się w tłum. Otrzymałem wiele świetnych rad. W autokarze, za który zapłaciliśmy, zaoferowano dwie dodatkowe atrakcje na przejażdżkę gondolą i rejs łodzią z wyprzedzeniem, później okazało się, że była to obniżona stawka dzięki przewodnikowi. Zdecydowanie skorzystanie z przewodnika podczas wycieczki pozwoli Ci zaoszczędzić więcej pieniędzy i zyskać o wiele więcej wiedzy, o której nigdy byśmy się nie dowiedzieli, gdybyśmy pojechali sami. Ogólnie gorąco polecam.

Wszystko było dobrze zorganizowane. Przewodnik wszystko bardzo dobrze wyjaśnił. Jednak ciągle musieliśmy czekać na innych podróżników, mimo że przewodnik stale wyjaśniał miejsca i godziny spotkań w trzech językach, a na koniec pokazał wszystkim kartkę papieru, ale Wenecja jest piękna całkowicie przepełnione. Siedzenie jest możliwe tylko w restauracjach, w przeciwnym razie nie ma miejsca do siedzenia. Przygotuj się na pracowity dzień.

Bardzo pod wrażeniem komunikacji na temat podróży, wszystko przebiegło jak w zegarku. Przewodnik był dobry i kompetentny. Przerwa na komfort była w porządku, ale nie odpowiadała wysokim standardom reszty podróży. To długa kropla w autobusie bez przekąsek, ale już nie mogę się doczekać na następną wycieczkę z przewodnikiem

Cała organizacja i realizacja wyjazdu była doskonała. Znowu chętnie