Wybierz daty
Atrakcje i wycieczki

Dzielnica żydowska w Budapeszcie

Często zadawane pytania dotyczące: Dzielnica żydowska w Budapeszcie

Na jakich wycieczkach w: Dzielnica żydowska w Budapeszcie obowiązują dodatkowe środki bezpieczeństwa związane z COVID-19?

Dzielnica żydowska w Budapeszcie: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Dzielnica żydowska w Budapeszcie? Kliknij tutaj.

Dzielnica żydowska w Budapeszcie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 2943 opinii

To była ciekawa i pouczająca wizyta w pięknej synagodze, w której można pozostać tak długo, jak chcesz. Wygodne wykupienie biletu z wyprzedzeniem, choć kolejka przed budką nie była tak długa. Jest to w zasadzie bilet wstępu na teren synagogi, ponieważ na miejscu są zorganizowani przewodnicy. Zwiedzanie w różnych językach rozpoczyna się w głównej synagodze, co pół godziny z różnymi przewodnikami. Nie wahaj się wziąć udziału w wielu 25-30 minutowych wycieczkach, ponieważ każdy przewodnik opowiada swoją historię. Nie zapomnij również odwiedzić mniejszej synagogi znajdującej się na podwórku, a zwłaszcza wystawy w podziemiach o budapeszteńskim getcie. Węgierskie Muzeum Żydowskie i Lapidarium można pominąć – uznałem je za nudne.

Synagoga to fantastyczny historyczny obiekt do odwiedzenia, największy w Europie. Bardzo interesujące poznać kulturę żydowską i sposób życia. Łatwe rezerwowanie online i korzystanie z wydrukowanych biletów bez żadnych problemów. Przewodniki są częste, jeśli chcesz chodzić w grupie. Zdecydowaliśmy się rozejrzeć we własnym tempie. Muzeum jest bardzo interesujące, a Drzewo życia jest piękne. Warto odwiedzić.

Przewodnicy są bardzo pouczający, a trasa dość interesująca. Są fragmenty historii, które są niezwykle smutne, ale są niezbędne do poznania i zrozumienia. Bardzo zaskakująca wizyta, która jest zarówno piękna (wnętrze tej nietradycyjnej synagogi), jak i skłania do refleksji nad nieludzkością człowieka wobec człowieka.

Piękne miejsce, robi wrażenie ogromem i ,,ukłonem" w stronę historii narodu żydowskiego.

Przewodnik ciekawie opowoadal również o judaizmie.