Dzielnica Czerwonych Latarni

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

5 zasad bezpiecznego zwiedzania dzielnicy czerwonych latarni

Da Wallen – główna dzielnica czerwonych latarni w Amsterdamie – nie jest tak groźna, jak mogłoby się wydawać, po części dlatego, że ta zabytkowa dzielnica to coś więcej niż tylko rozpusta. Mimo to podczas zwiedzania warto pamiętać o kilku zasadach.

 • Zakaz fotografowania!

  1. Zakaz fotografowania!

  Kobiety w oknach to nie manekiny, ale pracujący ludzie. Za brak szacunku grozi przymusowe opuszczenie dzielnicy!

 • Uwaga na kosztowności

  2. Uwaga na kosztowności

  Da Wallen może i jest najbezpieczniejszą dzielnicą czerwonych latarni na świecie, ale to nadal zatłoczone centrum turystyczne. Pilnuj wszelkich kosztowności, których nie możesz zostawić w hotelu.

 • Czujność w nocy

  3. Czujność w nocy

  Dzielnica czerwonych latarni to najciekawsze miejsce w Amsterdamie do zwiedzania nocą. Uważaj jednak na pijanych turystów i kieszonkowców. Unikaj bocznych uliczek, jeśli zwiedzasz w pojedynkę.

 • Zdrowy rozsądek

  4. Zdrowy rozsądek

  Przyczyną większości problemów De Wallen są nieodpowiedzialni turyści, którym wydaje się, że w liberalnym Amsterdamie można pić do upadłego. Znaj umiar!

 • Wycieczka

  5. Wycieczka

  Znacznie ciekawiej i bezpieczniej będzie w grupie prowadzonej przez kogoś, kto zna okolicę. W dodatku poznasz też historię XIV-wiecznych budynków dzielnicy czerwonych latarni.

Zaplanuj pobyt

 • Jak dotrzeć na miejsce?

  Amsterdamska dzielnica czerwonych latarni znajduje się, jak na ironię, w pobliżu Oude Kerk (Starego Kościoła) w centrum miasta, zaledwie kilka kroków na południe od dworca głównego w Amsterdamie.

 • Kiedy najlepiej zwiedzić dzielnicę czerwonych latarni?

  To trudne pytanie, ponieważ dzielnica czerwonych latarni jest niezwykle aktywna przez całą dobę. Najlepiej będzie zobaczyć ją popołudniu w świetle dnia, a potem wrócić na nocne zwiedzanie.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Dzielnica czerwonych latarni zawsze jest otwarta.
 • Cena
  Zwiedzanie z zewnątrz nic nie kosztuje.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Rezerwując on-line wycieczkę pieszą, poznasz historię i architekturę dzielnicy. Będzie też trochę bezpieczniej.
 • Jak tam dotrzeć?
  Do dzielnicy czerwonych latarni dojdziesz pieszo z większości hotelów w Amsterdamie oraz z dworca głównego.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Nie trać czujności i zachowaj umiar.

Dzielnica Czerwonych Latarni: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Dzielnica Czerwonych Latarni? Kliknij tutaj.

Dzielnica Czerwonych Latarni: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 8333 opinii

Bardzo interesujące! Nigdy nie spodziewałem się, że będzie to tak pouczające… Stan miał wiele szczegółów, których sam nigdy bym nie poznał. Wędrując po okolicy, nigdy nie wiedziałbym, gdzie iść ani co zobaczyć. Wycieczka była równie zabawna, co informacyjna! Dowiedzieliśmy się o historii problemów narkotykowych nękających Amsterdam wiele lat temu, o tym, jak wpłynęło to na społeczeństwo i jak to ukształtowało legalizację marihuany i prostytucji. Szczerze mówiąc, bez względu na twoje osobiste pochodzenie, ta trasa ze Stanem była pełna dobrej, czystej historii tego wyjątkowego miasta. Zabrałbym to ponownie ze sobą. Dziękuję Ci!

To była niesamowita wycieczka z naszym przewodnikiem Stephanem. Był bardzo przyjazny i przychylny. Ponieważ zrobiliśmy tę wycieczkę wcześniej tego dnia, Dzielnica Czerwonych Latarni była nadal bardzo aktywna. Stephan jego opowiadanie było doskonałe i ogólnie był świetnym przewodnikiem. Obowiązkowa pozycja dla każdego, kto odwiedza miasto. Wysoce rekomendowane!

Bardzo pouczająca wycieczka, nie ograniczająca się do czerwonego światła / kawiarni, ale także wiele ekscytujących informacji o Amsterdamie i związku między historią miasta a kulturą tolerancji. Wysoce polecany ;)

Stefan był bardzo miłym i zabawnym przewodnikiem i fajnie było spacerować z nim alejkami Amsterdamu i uczyć się ciekawych rzeczy o mieście, a zwłaszcza o dzielnicy czerwonych latarni i kawiarniach!

Wycieczka na czerwonym świetle była bardzo ekscytująca i interesująca. Udało nam się odkryć wiele nowych rzeczy, przewodnik był bardzo zrelaksowany i zabawny i mógł odpowiedzieć na wszystko.