Dworzec Rotterdam Centraal

Dworzec Rotterdam Centraal – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Rotterdam: 1-dniowy bilet na transport publiczny RET

1. Rotterdam: 1-dniowy bilet na transport publiczny RET

Doświadcz Rotterdamu bez stresu dzięki nieograniczonej 1-dniowej karcie podróżnej do wszystkich sieci transportu publicznego obsługiwanych przez RET w całym mieście. Korzystaj z nieograniczonego dostępu do metra, tramwajów i autobusów RET i zwiedzaj miasto we własnym tempie. Bilet jest ważny we wszystkich środkach transportu publicznego obsługiwanych przez RET, NIE jest ważny w autobusach nocnych (BOB-bus) ani w innych firmach transportu publicznego. Ważność biletu 1-dniowego rozpoczyna się w dniu aktywacji / w dniu pierwszej odprawy. Będziesz mógł podróżować do końca rozkładu jazdy tego dnia, czyli nie później niż do godziny 4:00 rano następnego dnia. Korzystanie z biletu jest łatwe. Wystarczy, że pobierzesz aplikację GetYourGuide podczas skanowania biletu elektronicznego. Nie używaj swojego e-biletu w czytniku PDF i nie korzystaj z ekranu drukowania podczas podróży. Jeśli to zrobisz, ryzykujesz podwójne obciążenie karty bankowej! Twój bilet jest ważny od wybranego przedziału czasowego. Ciesz się bezpieczną, wygodną i niezawodną usługą transportową z dużą elastycznością, aby odkrywać miasto jak miejscowy. RET dąży do zapewnienia doskonale zorganizowanego i obsługiwanego transportu publicznego, który oferuje najwyższą jakość pasażerom dzisiaj - i pasażerom jutra.

Najważniejsze atrakcje Rotterdamu 2,5-godzinna wycieczka rowerowa

2. Najważniejsze atrakcje Rotterdamu 2,5-godzinna wycieczka rowerowa

Zobacz Rotterdam z lokalnej perspektywy, przemierzając przyjazne dla rowerów ulice na rowerze. Dołącz do entuzjastycznego przewodnika podczas wycieczki po starych i nowych zabytkach Rotterdamu i dowiedz się praktycznie wszystkiego, co musisz wiedzieć o mieście i dlaczego jest tak wyjątkowe. Dostępne jako opcja grupowa lub prywatna, wszystkie wycieczki rozpoczynają się od uderzającej nowej stacji Rotterdam Centraal, ukończonej w 2014 roku po dziesięcioletniej przebudowie. Zobacz imponujący ratusz (Stadhuis) i dramatyczny nowy Markthal (hala targowa). Udaj się do dzielnicy Kop van Zuid na południowym brzegu Nieuwe Maas. Podziwiaj niektóre z nowych inwestycji w starym porcie, a także charakterystyczne budynki, takie jak Hotel New York w dawnej siedzibie Holland America. Podziwiaj most Erasmusbridge, który łączy północ i południe miasta, przejedź rowerem przez 2 piękne parki i minij niektóre z najważniejszych muzeów w mieście. Zatrzymaj się na przerwę na kawę w wyjątkowym miejscu. Uzyskaj lepszy pogląd na układ miasta, poprawiając swoje wrażenia podczas spacerów lub jazdy na rowerze tutaj przez resztę pobytu.

Rotterdam: Architecture Highlights Guided Walking Tour

3. Rotterdam: Architecture Highlights Guided Walking Tour

Discover the architecture of Rotterdam on a guided walking tour with a local architect. Admire some of the most notable sites of the city, such as the newly built Central Station, the Lijnbaan area, the Timmerhuis, the Markthal, and the iconic Cube Houses. Meet your guide at Rotterdam Centraal Station and set off on your walking tour. Learn about the everyday life, the history, and the industrial past of the city. Admire the diverse mix of architectural styles as you explore. Venture into the heart of the city and see its highlights like the Lijnbaan area, City Hall, the Timmerhuis, and the Sint Laurents church. Stroll through the Markthal and admires the iconic row of Cube Houses. On the riverside, learn about the new developments on the South Bank and admires the high-rise skyline, featuring the city landmark - the Erasmus Bridge.

Amsterdam: Transfer pociągiem Lotnisko Schiphol z/do Rotterdamu

4. Amsterdam: Transfer pociągiem Lotnisko Schiphol z/do Rotterdamu

Doświadcz płynnego połączenia między Amsterdamem Schiphol a centrum Rotterdamu. Schiphol należy do największych lotnisk na świecie. Jeśli zastanawiasz się, jak najlepiej podróżować między centrum Rotterdamu a Schiphol, pomiń kosztowne przejazdy taksówkami (które zwykle kosztują około 80 euro) oraz kłopoty z autobusami i prywatnymi transferami lotniskowymi. Jeśli w końcu będziesz wracać do pierwotnego miejsca docelowego, możesz kupić bilet w obie strony, oszczędzając pieniądze i czas. Wsiądź do nowoczesnego pociągu, aby zapomnieć o troskach i dotrzeć na czas do miejsca docelowego na lotnisku lub w mieście. Pozostań w kontakcie ze znajomymi dzięki darmowemu Wi-Fi. Wszystkie nasze pociągi są przystosowane dla wózków inwalidzkich i rowerów oraz posiadają toaletę na pokładzie. Pociąg to najszybsze połączenie między lotniskiem a centrum Rotterdamu. Odjeżdża co 10-20 minut od 02:05 do 23:10 (może być inny dla wczesnych lub późnych podróży), a czas podróży to tylko 42 minuty. Dotrzesz do centrum lotniska Schiphol, po prostu wjedź windą lub schodami ruchomymi z peronu kolejowego, a znajdziesz się na początku strefy odlotów.

Amsterdam: Transfer pociągiem Amsterdam z/do Rotterdamu

5. Amsterdam: Transfer pociągiem Amsterdam z/do Rotterdamu

Doświadcz płynnego i bezproblemowego połączenia pociągami NS między centrum Amsterdamu a centrum Rotterdamu pociągami NS. Pożegnaj się z drogimi opłatami za taksówki, które zwykle kosztują około 150 euro, oraz niedogodnościami związanymi z autobusami lub prywatnymi transferami. Jeśli w końcu będziesz wracać do pierwotnego miejsca docelowego, możesz kupić bilet w obie strony, oszczędzając pieniądze i czas. Wsiądź do nowoczesnego pociągu, aby zapomnieć o zmartwieniach i dotrzeć na czas do celu. Pozostań w kontakcie ze znajomymi dzięki darmowemu Wi-Fi. Wszystkie nasze pociągi są przystosowane dla wózków inwalidzkich i rowerów oraz posiadają toaletę na pokładzie. Pociąg to najszybsze połączenie między Amsterdamem a Rotterdamem. Odjeżdża co 6-10 minut od 05:15 do 00:11 (może się różnić w przypadku wczesnych i późnych podróży), a czas podróży wynosi około 1 godziny i 15 minut.

Rotterdam: Wycieczka piesza po centrum Rotterdamu

6. Rotterdam: Wycieczka piesza po centrum Rotterdamu

Podczas bezpłatnej (opartej na napiwkach) pieszej wycieczki poznasz zabytki, które tworzą Rotterdam. Od kultowych budowli, takich jak Cube House, Erasmusbrug i Markthal, po wizytę w malowniczym ratuszu, Buttplug Gnome i innych budynkach przy głównej ulicy Coolsingel. Trasa i główne atrakcje: Dworzec Centraal (dworzec centralny): nowoczesny i ciekawie ukształtowany dworzec kolejowy Lijnbaan: Dzielnica handlowa z ciekawą historią! Ratusz (stadshuis): Jeden z niewielu przedwojennych budynków, z nieoczekiwanym i wyjątkowym członkiem honorowym. Coolsingel: Główna ulica Rotterdamu Święty Mikołaj: Czy to już ta pora roku?! Nie, to posąg z zabawnym zwrotem akcji! Witte de With: przejdźmy się (uznaną za 6. najfajniejszą ulicę na świecie)! Erasmusbrug: 137-metrowy "łabędzi" most, łączący północ i południe nad De Maas. Parada flag: przejdź się wzdłuż rzeki Mozy (de Maas) i podziwiaj widoki na panoramę miasta oraz paradę flag. Biały Dom: Nie, nie taki jak ten w USA, ale z fascynującymi historiami! Oude haven: Przytul się w wypełnionym tarasami starym porcie, z widokiem na domy Cube Domy w kształcie sześcianu: Zabawne domy w kształcie sześcianu, które tworzą las. Markthal: Ostatni przystanek da Ci czas na zanurzenie się w światowej kuchni!

Rotterdam: 2-godzinna wycieczka piesza z przewodnikiem

7. Rotterdam: 2-godzinna wycieczka piesza z przewodnikiem

Ta 2-godzinna piesza wycieczka z przewodnikiem zabierze Cię z nowo wybudowanego Dworca Centralnego, obok kultowych architektonicznie miejsc i budynków, takich jak The Timmerhuis, zaprojektowany przez światowej sławy architektów z OMA, oraz Markthal, najbardziej wyjątkowy i najpiękniejszy zadaszony targ w Europie. Twój przewodnik przedstawi Ci codzienne życie i historię miasta. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na głównym dworcu kolejowym w Rotterdamie i poznaj ratusz, kościół św. Wawrzyńca i pierwszy w Europie wieżowiec. Posłuchaj, co wydarzyło się podczas bombardowania podczas II wojny światowej i dlaczego bogactwo nowoczesnej architektury jest tak obfite w Rotterdamie. Następnie przewodnik zabierze Cię do nowoczesnych struktur miasta. Podziwiaj imponujący nowy Markthal, słynne domy z kostkami i most Erasmusa. Spaceruj po pięknych ulicach handlowych i poznaj nowoczesny styl życia w Rotterdamie. Idąc dalej, możesz zadać swojemu przewodnikowi wszelkie pytania dotyczące miasta, które możesz mieć.

Den Haag: Transfer pociągiem Den Haag z/do Rotterdamu

8. Den Haag: Transfer pociągiem Den Haag z/do Rotterdamu

Doświadcz płynnego i bezproblemowego połączenia, jakie oferują pociągi NS między Central Den Haag a Central Rotterdam z pociągami NS. Pożegnaj się z drogimi opłatami za taksówki, które zwykle kosztują około 50 euro, oraz niedogodnościami związanymi z autobusami lub prywatnymi transferami. Jeśli w końcu będziesz wracać do pierwotnego miejsca docelowego, możesz kupić bilet w obie strony, oszczędzając pieniądze i czas. Wsiądź do nowoczesnego pociągu, aby zapomnieć o zmartwieniach i dotrzeć na czas do celu. Pozostań w kontakcie ze znajomymi dzięki darmowemu Wi-Fi. Wszystkie nasze pociągi są przystosowane dla wózków inwalidzkich i rowerów oraz posiadają toaletę na pokładzie. Pociąg to najszybsze połączenie między Den Haag a Rotterdamem. Odjeżdża co 10-15 minut od 05:10 do 00:24 (może się różnić w przypadku wczesnych i późnych podróży), a czas podróży wynosi około 29 minut.

Eindhoven: Transfer pociągiem Eindhoven z/do Rotterdamu

9. Eindhoven: Transfer pociągiem Eindhoven z/do Rotterdamu

Doświadcz płynnego i bezproblemowego połączenia pociągami NS między centrum Eindhoven a centrum Rotterdamu pociągami NS. Pożegnaj się z drogimi opłatami za taksówki, które zwykle kosztują około 150 euro, oraz niedogodnościami związanymi z autobusami lub prywatnymi transferami. Jeśli w końcu będziesz wracać do pierwotnego miejsca docelowego, możesz kupić bilet w obie strony, oszczędzając pieniądze i czas. Wsiądź do nowoczesnego pociągu, aby zapomnieć o zmartwieniach i dotrzeć na czas do celu. Pozostań w kontakcie ze znajomymi dzięki darmowemu Wi-Fi. Wszystkie nasze pociągi są przystosowane dla wózków inwalidzkich i rowerów oraz posiadają toaletę na pokładzie. Pociąg to najszybsze połączenie między Eindhoven a Rotterdamem. Odjeżdża co 30 minut od 05:44 do 23:44 (może się różnić w przypadku wczesnych i późnych podróży), a czas podróży wynosi około 1 godziny 02 minut.

Rotterdam: piesza wycieczka po najważniejszych atrakcjach sztuki i architektury

10. Rotterdam: piesza wycieczka po najważniejszych atrakcjach sztuki i architektury

Wycieczka podąża za ikonami architektury, takimi jak Dworzec Centralny, budynek Calypso i plac Teatralny. Przedstawiamy Dzielnicę Muzeów: Kunsthal i Nowy Instytut oraz nową wschodzącą ikonę - The Boijmans Depot, pierwszą dostępną zajezdnię muzealną na świecie. Na trasie znajduje się seria dzieł sztuki poświęconych dramatowi zbombardowanego miasta, świeża mieszanka sztuki ulicznej, rozprzestrzenianie się arcydzieł sztuki, których nazwiska artystów mówią same za siebie: Henry Moore, Roden, Picasso, Van Lieshout. Nasz przewodnik zaprowadzi Cię do najpopularniejszego miejsca sztuki - młodej, awangardowej ulicy Witte de Wit. Wycieczka obejmuje obszar futurystycznych domów Cube i kończy się w Markthal, gdzie sztuka i architektura łączą się w spektakularny sposób!

Liczba znalezionych atrakcji: 23
Sortuj wg::

Dworzec Rotterdam Centraal: najlepsze atrakcje w pobliżu

Dworzec Rotterdam Centraal: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Dworzec Rotterdam Centraal? Kliknij tutaj.