Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Dunedin

Dunedin – nasze najbardziej polecane atrakcje

Oamaru: Bilet na wieczorne oglądanie kolonii niebieskich pingwinów

1. Oamaru: Bilet na wieczorne oglądanie kolonii niebieskich pingwinów

Podziwiaj setki najmniejszych na świecie gatunków pingwinów, które wracają z całodziennych połowów. Zobacz, jak dzikie pingwiny niebieskie pokonują plażę i kamienistą rampę, zanim dotrą do swojej kolonii. Po przybyciu do kolonii pingwinów zamelduj się u jednego z członków zespołu lokalnego operatora, zanim zostaniesz poprowadzony do miejsca siedzącego. Następnie obserwuj pingwiny w ich podróży do specjalnie wykonanych budek lęgowych z odległości nie większej niż 15 metrów. Przez cały czas ciesz się pouczającym komentarzem swojego zespołu ekspertów. Dowiedz się o przeciętnym życiu pingwinów niebieskich, ich różnych wzorcach lęgowych i dlaczego ochrona tych małych ptaków jest tak ważna w Nowej Zelandii. Jeśli masz szczęście, możesz także zobaczyć szereg różnych dzikich zwierząt w okolicy, takich jak foki i ptaki morskie.

Nowa Zelandia: Plan danych mobilnych eSIM

2. Nowa Zelandia: Plan danych mobilnych eSIM

Spraw, aby Twoja podróż do Nowej Zelandii była bezproblemowa dzięki wygodnemu pakietowi danych eSIM. Pozostań w kontakcie podczas podróży dzięki szybkiemu zasięgowi w Nowej Zelandii. Kup i zainstaluj kartę eSIM w dowolnym miejscu i czasie. Wybieraj spośród wielu pakietów danych, opcji ważności i zasięgu w dodatkowych krajach. Wystarczy zeskanować kod QR eSIM, aby uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji podczas podróży. Uniknij kłopotów z zarządzaniem wieloma kartami SIM dzięki temu rozwiązaniu zero waste. Uzyskaj jedną kartę eSIM na urządzenie i w razie potrzeby doładuj, kupując i aktywując dodatkowe plany eSIM w trakcie podróży. Po aktywacji Twoja ochrona rozpocznie się natychmiast, zgodnie z wybranym przez Ciebie czasem trwania. Wszystkie modele iPhone'a wprowadzone na rynek poza iPhonem XS mogą obsługiwać eSIM. W przypadku Androida, jeśli nie masz pewności, zapoznaj się ze zdjęciem z wytycznymi, aby sprawdzić, czy się kwalifikujesz. Jeśli nie możesz połączyć się z Internetem po zainstalowaniu tej karty eSIM, postępuj zgodnie z Przewodnikiem samopomocy rozwiązywania problemów na kuponie GYG. APN (nazwa punktu dostępu): 3gnet Informacje o operatorze lokalnym: Nowa Zelandia: 2 stopnie Australia: Optus

Dunedin: Półwysep Otago z przewodnikiem po pingwinach

3. Dunedin: Półwysep Otago z przewodnikiem po pingwinach

Twój przewodnik spotka się z Tobą od godziny 9:30 w prywatnej poczekalni wycieczkowej terminalu Port Chalmers w pobliżu drzwi nr 2. Ciesz się 20-minutową malowniczą przejażdżką z przystankami na zdjęcia do miasta Dunedin. Pierwszym przystankiem będzie najbardziej stroma ulica na świecie, na której spędzisz około 10 minut. Po tym przystanku podziwiaj panoramiczny widok na Dunedin i okolicę z punktu widokowego Signal Hill. Rozpocznij odkrywanie najważniejszych atrakcji Dunedin od wizyty w ogrodach botanicznych, aby poznać szeroką gamę roślin i ptaków w regionie. Zatrzymaj się na najstarszym uniwersytecie w Nowej Zelandii, Uniwersytecie Otago. Odwiedź jeden z najlepszych kościołów w Nowej Zelandii, First Church of Otago i dowiedz się o stacji kolejowej Dunedin i jej historycznym znaczeniu. Po zwiedzeniu Dunedin, podziwiaj zapierające dech w piersiach krajobrazy Półwyspu Otago przez Highcliff Road z kilkoma przystankami na zdjęcia. Po około 1 godzinie zatrzymaj się na końcu półwyspu, The OPERA (dawniej Penguin Place). Jest to prywatny rezerwat najrzadszych na świecie pingwinów, pingwinów żółtookich. Ciesz się wycieczką z przewodnikiem po rezerwacie, aby dowiedzieć się wszystkiego o tych zagrożonych wyginięciem pingwinach i zobaczyć je w centrum rehabilitacji lub w rezerwacie. Ważne jest, aby każdy uczestnik tej wycieczki był w stanie chodzić po wzgórzach. Jeśli masz trudności z chodzeniem, to doświadczenie nie jest dla Ciebie odpowiednie! Oglądanie żółtego pingwina nie jest gwarantowane. Dołączając do wycieczki, wspierasz bardzo ważny projekt ochrony pingwinów żółtookich i pomagasz powstrzymać ich wyginięcie. Po wycieczce z przewodnikiem po pingwinach przejedziesz niską drogą, aby cieszyć się innym widokiem na scenerię wzdłuż portu. Wrócisz do Port Chalmers przed godziną 16:00 lub możesz pozostać w mieście na zakupy i samodzielnie wrócić do portu. Podczas tej wycieczki nie ma czasu na duży lunch. Nasz przewodnik zatrzyma się na zakup kanapki lub małej przekąski.

Dunedin: atrakcje miasta i krajobraz półwyspu Otago

4. Dunedin: atrakcje miasta i krajobraz półwyspu Otago

Twój przewodnik spotka się z Tobą od godziny 9:30 w terminalu wycieczkowym Port Chalmers w pobliżu drzwi 2, skąd będziesz cieszyć się 20-minutową malowniczą przejażdżką z przystankami na zdjęcia do miasta Dunedin. Zrób pierwszy przystanek na najbardziej stromej ulicy na świecie i spędź około 10 minut, aby uchwycić to ekstremalne miejsce. Stamtąd udaj się do punktu widokowego Signal Hill, który oferuje wspaniałą panoramę Dunedin i okolic. Następnie wybierz się na krótki spacer z przewodnikiem po górnym ogrodzie botanicznym, aby zobaczyć różnorodne rośliny, a także rodzime ptaki Nowej Zelandii. Później zatrzymaj się na najstarszym nowozelandzkim uniwersytecie, Uniwersytecie Otago. Przejedź przez główną ulicę handlową, George Street i Octagon, która stanowi serce miasta. Następnie zatrzymaj się, aby zobaczyć jeden z najwspanialszych kościołów, First Church of Otago, zanim odwiedzisz oszałamiający dworzec kolejowy Dunedin i usłyszysz wszystko o tym, jak ruchliwe było kiedyś. Po zwiedzaniu miasta usiądź wygodnie, aby podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy Półwyspu Otago na Highcliff Road z kilkoma świetnymi przystankami na zdjęcia. Po 1-godzinnej malowniczej przejażdżce zatrzymaj się na końcu półwyspu, w Royal Albatross Centre, i ciesz się wolnym czasem na przekąski i napoje w uroczej kawiarni. Możesz także odkrywać na zewnątrz, zejść na plażę, aby dostrzec foki na skałach lub w wodzie, zobaczyć szybujące albatrosy królewskie, jeśli jest wystarczająco wietrznie, i cieszyć się widokiem na ocean i latarnię morską. Po przerwie na półwyspie Otago przejedź niską drogą, aby podziwiać różne krajobrazy wzdłuż portu. Później wróć do Port Chalmers lub zdecyduj się pozostać w mieście na zakupy przed powrotem do portu. Alternatywnie, uaktualnij swoją wycieczkę tak, aby obejmowała 1-godzinną wycieczkę z przewodnikiem po Albatrosie, abyś mógł dowiedzieć się więcej o północnym albatrosie królewskim i udać się na szczyt wzgórza, aby zobaczyć obszar gniazdowania albatrosów.

Z Dunedin: Zwiedzanie miasta, Półwyspu Otago i Albatrosa z przewodnikiem

5. Z Dunedin: Zwiedzanie miasta, Półwyspu Otago i Albatrosa z przewodnikiem

Poznaj Dunedin i Półwysep Otago podczas wycieczki w małej grupie z dużą elastycznością i spersonalizowaną uwagą. Rozpocznij swoją podróż od spotkania z przewodnikiem o 9:30 w Port Chalmers. Następnie ciesz się 20-minutową przejażdżką widokową z przystankami na zdjęcia wokół miasta Dunedin. Niektóre z atrakcji to najbardziej stroma ulica na świecie, punkty widokowe i spacer po ogrodach botanicznych. Po zwiedzaniu miasta usiądź wygodnie i podziwiaj zapierające dech w piersiach krajobrazy Półwyspu Otago wzdłuż Highcliff Road z różnymi przystankami na robienie zdjęć. Po 1-godzinnej przejażdżce zatrzymaj się na końcu półwyspu w The Royal Albatross Centre. Tutaj zanurzysz się w 1-godzinnej wycieczce z przewodnikiem, aby dowiedzieć się wszystkiego o Albatrosie Królewskim - jednym z największych ptaków morskich na świecie. Wycieczka rozpoczyna się od krótkiego wprowadzenia na temat Albatrosa Królewskiego, po czym udasz się na krótki spacer po niewielkim zboczu do platformy widokowej, aby zobaczyć kolonię lęgową Albatrosa Królewskiego. Po przerwie na półwyspie Otago przejedź niską drogą, aby podziwiać inne krajobrazy wzdłuż portu. Następnie wróć do miejsca zbiórki, aby cieszyć się resztą popołudnia.

Z Port Chalmers: Miasto, zabytki i zamek Larnach

6. Z Port Chalmers: Miasto, zabytki i zamek Larnach

Odkryj Dunedin podczas półdniowej wycieczki z Port Chalmers z lokalnym przewodnikiem. Posłuchaj fascynującej historii zamku Larnach, wypatruj dzikiej przyrody podczas jazdy wzdłuż półwyspu Otago i zwiedzaj miasto. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Port Chalmers i udaj się na Półwysep Otago, znany z rzadkich ptaków. Podczas jazdy dowiedz się, dlaczego obszar ten jest znany jako stolica dzikiej przyrody Nowej Zelandii. Zbliżając się do Dunedin, podziwiaj widoki na zaciszne plaże i surowe wybrzeże. Po dotarciu do miasta odwiedź najbardziej urokliwe zabytki Dunedin, podziwiając strzeliste iglice i spacerując po najbardziej stromej ulicy na świecie. Następnie udaj się do jedynego zamku w kraju: Larnach Castle. Podczas zwiedzania zamku posłuchaj przewodnika opowiadającego o jego bogatej historii, a następnie wróć do Port Chalmers.

Wycieczka audio z przewodnikiem po Dunedin

7. Wycieczka audio z przewodnikiem po Dunedin

Pobierz naszą aplikację lub dynamiczną wycieczkę audio MP3 z przewodnikiem połączoną z w pełni szczegółową mapą obszaru Twojej wycieczki. Ciesz się bogatą kulturowo historią miasta Dunedin, gdzie po raz pierwszy odkryli je szkoccy pionierzy. To miasto bardzo przypomina szkocką stolicę Edynburga i szczyci się wieloma historycznymi budynkami oraz niektórymi z najbardziej stromych ulic w Nowej Zelandii, a także najbardziej stromą ulicą na świecie. Podczas tej wycieczki audio zobaczysz wspaniałe katedry, takie jak katedra anglikańska św. Pawła, a także zrelaksujesz się w spokojnym ogrodzie chińskim i zobaczysz wspaniały stary dworzec kolejowy w stylu flamandzkim, który jest najczęściej fotografowanym budynkiem w Nowej Zelandii. Zobaczysz także słynny ośmiokąt miasta, pierwszy kościół Otago, sądy, Muzeum osadników Otago i browar Speights. Opcjonalne dodatki obejmują katedrę św. Józefa, klasztor św. Dominika i teatr Fortune, jeśli masz czas. Twoja wycieczka. Na swój sposób.

Wszystko w Dunedin — wycieczka po mieście i przyrodzie

8. Wszystko w Dunedin — wycieczka po mieście i przyrodzie

Zwiedź najbardziej fascynujące małe miasto Nowej Zelandii w zaciszu nowoczesnego, przestronnego minibusa. Twój doświadczony lokalny przewodnik poprowadzi Cię od strzelistych iglic do rozległych plaż, zapoznając Cię po drodze z fascynującą historią miast i światem przyrody. Pokonaj najbardziej stromą ulicę na świecie i podziwiaj słynny na całym świecie dworzec kolejowy Dunedin, odkrywając jednocześnie wspaniale zachowane zabytkowe centrum miasta. Następnie wybierz się na relaksującą przejażdżkę malowniczą „drogą nad zatoką”, gdzie spotkasz cudowną dziką przyrodę, poszarpane wybrzeża i rozległe widoki na półwysep Otago, znany jako stolica dzikiej przyrody Nowej Zelandii. Przeżyj najważniejsze atrakcje Dunedin w komfortowych warunkach z doświadczonym lokalnym przewodnikiem, zanim zostaniesz wysadzony w wybranej lokalizacji.

Nowozelandzka karta eSIM

9. Nowozelandzka karta eSIM

Odkryj magię Nowej Zelandii, pozostając w stałym kontakcie dzięki ConnectPhone eSIM. Nasza karta eSIM gwarantuje, że pozostaniesz w kontakcie ze światem podczas odkrywania piękna i żywiołowości Nowej Zelandii. Nasza karta eSIM zapewnia 10 GB lub 20 GB szybkiej transmisji danych, dzięki czemu jest idealna dla podróżnych, którzy potrzebują niezawodnego połączenia internetowego do nawigacji, przesyłania strumieniowego, dzielenia się swoimi doświadczeniami w mediach społecznościowych lub pozostawania w kontakcie z rodziną i pracą. Bez względu na to, jak długo zdecydujesz się podróżować, mamy plan, który zapewni Ci łączność online.

Nowa Zelandia: Plan danych mobilnych eSIM z zasięgiem w Australii

10. Nowa Zelandia: Plan danych mobilnych eSIM z zasięgiem w Australii

Spraw, aby Twoja podróż do Oceanii była bezproblemowa dzięki wygodnej karcie eSIM. Pozostań w kontakcie podczas podróży dzięki szybkiemu zasięgowi w Australii i Nowej Zelandii. Zakup i zainstaluj kartę eSIM w dowolnym miejscu i czasie, wybierając spośród różnych pakietów danych, opcji ważności i zasięgu w dodatkowych krajach. Po prostu zeskanuj kod QR eSIM, aby uzyskać dostęp do sieci 4G lub 5G i wszystkich niezbędnych aplikacji podczas podróży. Uniknij kłopotów związanych z zarządzaniem wieloma kartami SIM dzięki temu rozwiązaniu. Uzyskaj jedną kartę eSIM na urządzenie i doładuj ją, po prostu kupując i aktywując dodatkowe plany eSIM podczas podróży. Po aktywacji Twój zasięg rozpocznie się zgodnie z wybranym czasem trwania. Większość urządzeń wydanych po 2019 roku jest kompatybilna z eSIM (np. iPhone XR, XS i nowsze modele, Google Pixel 4 i nowsze). Jeśli nie masz pewności, sprawdź zdjęcie z wytycznymi dotyczącymi kompatybilności, aby potwierdzić kwalifikowalność. Jeśli nie możesz połączyć się z Internetem po zainstalowaniu tej karty eSIM, postępuj zgodnie z Przewodnikiem Samodzielnego Rozwiązywania Problemów w kuponie GYG. Obsługiwani operatorzy: Australia- Vodafone/ Nowa Zelandia- One NZ(Vodafone).

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 21
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Dunedin

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Dunedin?

Najlepsze atrakcje to:

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Dunedin

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Dunedin to:

Oamaru

Dunedin: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Dunedin? Kliknij tutaj.