Dunaj, Austria
Wycieczki fotograficzne

Liczba znalezionych atrakcji: 62
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Nasze najbardziej polecane Dunaj, Austria Wycieczki fotograficzne

Wiedeń: Górny Belweder i bilet wstępu do stałej kolekcji

Wiedeń: Górny Belweder i bilet wstępu do stałej kolekcji

Belweder w Wiedniu jest jednym z wiodących muzeów na świecie. Jego słynna kolekcja sztuki obejmuje dzieła od średniowiecza do współczesności. Unikalny kompleks z dwoma pałacami Górnego i Dolnego Belwederu oraz rozległymi ogrodami jest jednym z najbardziej oszałamiających barokowych cudów architektury na świecie. Do najważniejszych atrakcji należy największa na świecie kolekcja obrazów Gustava Klimta, a także wybitne dzieła z okresu wiedeńskiego biedermeieru, austriackiego baroku, Wiednia około 1900 roku i francuskiego impresjonizmu. Teraz, po raz pierwszy od dziesięcioleci, muzeum ponownie będzie gospodarzem dużych wystaw specjalnych, które możesz podziwiać podczas wizyty. W XVIII wieku austriacki generał książę Eugeniusz Sabaudzki zlecił budowę kompleksu znanemu barokowemu architektowi Johannowi Lukasowi von Hildebrandtowi. Po śmierci księcia Eugeniusza cesarzowa Maria Teresa nabyła cały kompleks i przekształciła Górny Belweder w miejsce wystawowe dla cesarskich zbiorów - czyniąc go jednym z pierwszych publicznych muzeów na świecie. Dolny Belweder, dawna rezydencja księcia Eugeniusza, jest domem dla znakomitych wystaw. Barokowe ogrody Belwederu należą do najpiękniejszych na świecie. Główny ogród znajduje się pomiędzy Dolnym i Górnym Belwederem i rozciąga się na trzech dużych tarasach. W parku Belvedere znajduje się również Ogród Botaniczny i najstarszy ogród alpejski w Europie. Najważniejsze atrakcje wystawy: Trwająca: Wyobraź to sobie! Kolekcja belwederska od Cranacha do Lassniga 12 kwietnia 2024 - 29 września 2024: IN-SIGHT: Franz Anton Maulbertsch 25 kwietnia 2024 - 22 września 2024: CARLONE CONTEMPORARY: Dara Birnbaum 21 lutego 2025 - 7 września 2025: Gustav Klimt Pigment & Pixel RENOWACJA GÓRNEGO BELWEDERU W związku z nadchodzącą renowacją elewacji po północnej i zachodniej stronie Górnego Belwederu zostaną wzniesione rusztowania. Nad nim zostanie rozciągnięta siatka rusztowania, replikująca północną i zachodnią stronę fasady zewnętrznej. Planowane prace mają rozpocząć się 8 kwietnia 2024 roku. W tym czasie strefa wejściowa nie zostanie w żaden sposób naruszona. Działanie to ma zostać zakończone do 4. kwartału 2024 roku.

Wiedeń: koncert „Cztery pory roku” Vivaldiego w Karlskirche

Wiedeń: koncert „Cztery pory roku” Vivaldiego w Karlskirche

Posłuchaj arcydzieła muzyki klasycznej – „Czterech pór roku” Vivaldiego. Odwiedź wiedeński Karlskirche i posłuchaj koncertu kwartetu smyczkowego oraz basso continuo. Orkiestra 1756 w klasycznym składzie sprawia, że ten koncert jest niezwykły. Wybierz się w podróż w czasie dzięki temu wieczornemu koncertowi i przeżyj niezapomniane chwile, słuchając muzyki klasycznej. Utwór „Cztery pory roku” obejmuje 4 z 12 rewolucyjnych koncertów skrzypcowych, które przedstawiają każdą porę roku. Inspiracją dla tego arcydzieła są 4 sonety. Daj się porwać do świata dźwięku, piorunów i błyskawic, trzaskającego lodu i śpiewu ptaków, a także śpiących pasterzy, myśliwych i wielu innych miejsc. Program: Le quattro stagioni - Cztery pory roku Wiosna, op. 8 Nr. 1 Lato, op. 8 Nr. 2 Jesień, op. 8 Nr. 3 Zima, op. 8 nr 4 Jedna lub dwie dodatkowe części, które zmieniają się z tygodnia na tydzień i mogą pochodzić od tych kompozytorów: Utwory W. A. Mozarta, J. S. Bacha, H. I. F. Bibera oraz innych znanych kompozytorów.

Wiedeń: przejażdżka gigantycznym diabelskim młynem bez kolejki

Wiedeń: przejażdżka gigantycznym diabelskim młynem bez kolejki

Skorzystaj z przejażdżki Wiedeńskim Diabelskim Młynem – ikoną stolicy Austrii i symbolem parku Prater. Ta imponująca konstrukcja to z pewnością jedna z tych atrakcji w Wiedniu, którą trzeba zobaczyć. Przejażdżka Diabelskim Młynem jest tak istotna jak wizyta w pałacu Schönbrunn, katedrze św. Stefana czy Hiszpańskiej Dworskiej Szkole Jazdy Konnej. Przejażdżka na tej fascynującej karuzeli dostarczy Ci niesamowitych wrażeń i wspaniałych widoków na miasto. To swoista atrakcja kulturowa i architektoniczna dla każdego, kto odwiedza Wiedeń. Mówi się, że jeżeli nie przejechałeś się Diabelskim Młynem i nie zobaczyłeś miasta z lotu ptaka, nie było Cię w Wiedniu. Diabelski Młyn kręci się z prędkością 2,7 km/h. Całkowity obrót koła trwa jedynie 4 minuty (gdy nie zatrzymuje się, aby pasażerowie mogli wsiąść lub wysiąść). W większości przypadków, przejażdżka trwa od 12 do 15 minut, podczas których możesz podziwiać widoki na miasto i okolice. Możesz na przykład zobaczyć Las Wiedeński, Dunaj, Morawskie Pole oraz Kotlinę Panońską.

Wiedeń: trening Hiszpańskiej Szkoły Jazdy Konnej

Wiedeń: trening Hiszpańskiej Szkoły Jazdy Konnej

Odwiedź Hiszpańską Szkołę Jazdy w Wiedniu i obserwuj konie podczas treningu. We wspaniałej scenerii barokowej Zimowej Akademii Jeździeckiej szkolenie oferuje wgląd w lata treningu lipicanerów i ich jeźdźców. Porannym ćwiczeniom koni towarzyszy klasyczna wiedeńska muzyka. Trening obejmuje ćwiczenia relaksacyjne, udoskonalające i doskonalące ruch oraz wzmacniające niektóre mięśnie. Słynne szkolne skoki levade, courbette i capriole, które są pokazywane w ramach występów Hiszpańskiej Szkoły Jazdy, nie są praktykowane na co dzień i można je zobaczyć tylko czasami podczas porannych ćwiczeń. Białe ogiery lipicańskie są poddawane próbom przez swoich jeźdźców niemal każdego dnia. Głównym celem porannych ćwiczeń jest utrzymanie atletyzmu i zdrowia koni, a także budowanie różnych grup mięśni, które są niezbędne do wykonywania ćwiczeń haute école.

Wiedeń: Pałac i ogrody Schönbrunn - wycieczka z pominięciem kolejki

Wiedeń: Pałac i ogrody Schönbrunn - wycieczka z pominięciem kolejki

Odwiedź pałac i ogrody Schönbrunn, korzystając z szybkiego wstępu do wnętrza tego wiedeńskiego klejnotu podczas wycieczki z przewodnikiem, która obejmuje bilety wstępu bez kolejki. Podążaj za licencjonowanym przewodnikiem po pełnych przepychu wnętrzach, poznaj historię rodziny Habsburgów i zwiedź ozdobne ogrody pałacowe. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przed pałacem i wysłuchaj pouczającego wprowadzenia na temat historii tego królewskiego kompleksu. Otrzymaj nowoczesne urządzenie audio, dzięki któremu zawsze będziesz wyraźnie słyszeć komentarz przewodnika. Skorzystaj z biletów wstępu priorytetowego i wejdź do pałacu bez zbędnego czekania. Zachwyć się wspaniałym wejściem i rozpocznij spacer z przewodnikiem po 22 salach słynnego austriackiego pałacu. Odwiedź 40-metrową Wielką Galerię i Salę Ceremonialną oraz przespaceruj się po wystawnych salach i zajrzyj do prywatnych komnat, aby przekonać się, jak żyła dynastia Habsburgów. Posłuchaj ciekawych opowieści o dawnych królach, które z typowym wiedeńskim humorem opowie Ci Twój sympatyczny przewodnik. Poznaj nie tylko fascynującą historię rodziny królewskiej Habsburgów i słynnej cesarzowej Sissi, ale także dowiedz się, jak pałac zmieniał się w czasach współczesnych i gdzie mieszkają obecnie potomkowie królów. Po zakończeniu zwiedzania możesz we własnym tempie przejść się po ogrodach i zobaczyć glorietę na szczycie wzgórza, z którego rozciąga się widok na wiedeńskie lasy.

Wiedeń: Hallstatt i alpejskie szczyty na jednodniowej wycieczce z wyciągiem Skywalk

Wiedeń: Hallstatt i alpejskie szczyty na jednodniowej wycieczce z wyciągiem Skywalk

Zwiedź wspaniały, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO region Salzkammergut w trakcie wycieczki z przewodnikiem. Zobacz śnieżnobiały zamek, piękne alpejskie okolice, miasto Hallstatt i wiele więcej. Skorzystaj z wygodnego odbioru ze swojego hotelu w centrum Wiednia lub udaj się do położonego w centrum miasta miejsca zbiórki, jeśli zatrzymujesz się w hotelu poza strefą odbioru lub w innym miejscu zakwaterowania, takim jak apartament. Wsiądź na pokład autobusu i wyrusz w kierunku zachwycającego regionu Salzkammergut. Pierwszym przystankiem będzie Schloss Ort, śnieżnobiały zamek, który jest wymarzonym miejscem zaślubin dla wielu par. Pamiętaj, by zrobić kilka zdjęć na słynnym drewnianym moście. Następnie odwiedź bajkowe miasto Hallstatt, które stanowi serce regionu Salzkammergut i jest położone nad brzegiem lazurowo-niebieskiego jeziora. Wjedź na Skywalk i podziwiaj wspaniałe widoki na miasto, jezioro i góry. Skorzystaj z czasu wolnego na zjedzenie lunchu lub spacer po wąskich uliczkach miasta. Zachwyć się wyjątkowym naturalnym krajobrazem okolicy, a następnie wróć do Wiednia. Twoja wycieczka zakończy się przy Wiedeńskiej Operze Państwowej.

Wiedeń: Cztery pory roku Vivaldiego i Mozart w Musikverein

Wiedeń: Cztery pory roku Vivaldiego i Mozart w Musikverein

Odkryj najważniejszy punkt wiedeńskiego kalendarza kulturalnego i ciesz się wieczorem pięknej muzyki w Musikverein w Złotej Sali lub Sali Brahmsa. Pozwól muzyce rozbrzmiewać wokół Ciebie i posłuchaj Mozarta, Haydna i Vivaldiego w klasycznym koncercie. Pierwsza część koncertu obejmuje wiedeńskie utwory klasyczne Mozarta i Haydna. Druga część składa się z legendarnego koncertu skrzypcowego Vivaldiego "Cztery pory roku" z udziałem zespołu smyczkowego i austriackich solistów o międzynarodowej renomie. Z pewnością będziesz oczarowany tym wyjątkowym doświadczeniem. Złota Sala słynie z koncertu noworocznego i wyjątkowej akustyki Sala Brahmsa słynie z najlepszej akustyki spośród wszystkich sal muzyki kameralnej. Daty w Złotej Sali: 3,10,15 października Listopad 1,2,13,22,23,27 3,5,10 grudnia 6, 11, 31 stycznia Luty 5, 7, 8, 12, 15, 29 marca Kwiecień 1, 15, 17, 29 1, 6 maja 5, 26 czerwca Daty w Sali Brahmsa 1, 8, 17, 22, 24, 27, 29, 31 października Listopad 8, 9, 16, 30 Grudzień 8, 12, 17, 19 Styczeń 2, 3, 4, 5, 18 Luty 1, 6, 14, 15, 19, ,21, 22, 26, Marzec 5, 12, 14, 21, 22, 28 3, 8, 10, 13, 20, 22, 24, 27 kwietnia 4, 8, 11, 13, 15, 22, 25, 27, 29 maja Czerwiec 1, 3, 10, 12, 17, 19, 22, 24, 29

Wiedeń: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczą trasą turystyczną

Wiedeń: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczą trasą turystyczną

Wskocz do autobusu i zwiedzaj Wiedeń, jak tylko chcesz. Dzięki biletowi hop-on hop-off możesz wsiadać i wysiadać z autobusu tak często, jak chcesz, na dowolnych przystankach i liniach. Wybierz jedną z 4 tras, z których każda zabierze Cię do innej części Wiednia. Zobacz Operę Państwową, Kunsthistorisches Museum (Muzeum Historii Sztuki), Heldenplatz (Plac Bohaterów), Parlament lub Burgtheater. Możesz też pojechać do pałacu Schönbrunn i Belwederu, a następnie odwiedzić muzeum KunstHausWien lub miasto UNO - wybór należy do Ciebie! Czerwony szlak Podziwiaj zabytki wzdłuż obwodnicy, takie jak Opera Państwowa, Pałac Hofburg i Burgtheater. Przystanki: Opera Państwowa - Muzeum Historii Sztuki/Plac Bohaterów - Mariahilfer Straße/Ulica Handlowa - Burgtheater/CityHall - Uniwersytet - Liebenberg Denkmal/Uniwersytet - Liechtensteinstraße/Muzeum Zygmunta Freuda - Kościół Votiv - Vienna Airport Lines - DDSG City Cruises - MAK/Muzeum Sztuki Użytkowej - Park Miejski - Pomnik Straussa - Opera Państwowa Autobusy przyjeżdżają co 30 minut. Czas przejazdu wynosi 60 minut. Od poniedziałku do niedzieli, od 9:20 do 18:30. Trasa żółta Odkryj słynny pałac Schönbrunn, Schwarzenberg Platz i Belweder. Przystanki: Opera Państwowa - Westbahnhof/Dworzec Kolejowy - Pałac Schönbrunn - Dworzec Główny - Muzeum Sztuki Współczesnej - Pałac Belwederski - Dolny Belweder - Opera Państwowa Autobusy odjeżdżają co 15-30 minut. Czas przejazdu wynosi 75 minut. Od poniedziałku do niedzieli, od 9:15 do 18:15. Przejazd z Opery Państwowej do Pałacu Schönbrunn trwa około 36 minut. Niebieska trasa: Odwiedź słynny "obszar Prateru", gdzie możesz zapoznać się ze wszystkimi arcydziełami Muzeum Sztuki Użytkowej, Muzeum Sztuk Pięknych, a nawet Muzeum Kunsthaus/Hundertwasser. Przystanki: MAK/Muzeum Sztuki Użytkowej - Park Miejski - Pomnik Straussa - Opera Państwowa - Muzeum Historii Sztuki/Plac Bohaterów - Mariahilfer Straße/Ulica Handlowa - Burgtheater/CityHall - Uniwersytet - Liebenberg Denkmal/Uniwersytet - Liechtensteinstraße/Muzeum Zygmunta Freuda - Kościół Votiv - Linie lotniskowe w Wiedniu -... DDSG City Cruises - Kunst Haus/Muzeum Hundertwasser - Riesenrad/Gigant Ferris Wheel - DDSG (Pier6 Imperial Bridge) - Donauturm/Wieża Dunajska - Alte Donau/Stary Dunaj - Uno City - Donauinsel/Wyspa Dunajska - Praterstern/Dworzec kolejowy - Taborstraße/Muzeum Zbrodni - DDSG City Cruises - MAK/Muzeum Sztuki Użytkowej Autobusy przyjeżdżają co 15-20 minut. Czas przejazdu wynosi 120 minut. Od poniedziałku do niedzieli, od 9:20 do 18:40. Zielona trasa (działa w miesiącach letnich, zawarta tylko w biletach 48h/72h) : Podróżuj do Grinzing i Cobenzl, skąd możesz podziwiać wspaniałą panoramę Wiednia. Autobusy przyjeżdżają co 60 minut. Czas przejazdu wynosi 60 min. Od poniedziałku do niedzieli, od 10:15 do 17:15 Twój bilet obejmuje wycieczkę z przewodnikiem z aplikacją. Przemierzaj miasto we własnym tempie. Zobacz Wiedeńską Operę Państwową, pomnik Beethovena, Wiedeński Dom Koncertowy, Dom Muzyki i Muzeum Beethovena. Odbierz słuchawki i mapę z centrum obsługi lokalnego partnera i postępuj zgodnie z instrukcjami aplikacji QuietVox Guiding App, aby podróżować od zabytku do zabytku.

Wycieczka z przewodnikiem po hiszpańskiej szkole jazdy konnej w Wiedniu

Wycieczka z przewodnikiem po hiszpańskiej szkole jazdy konnej w Wiedniu

Wiedeńska Hiszpańska Szkoła Jazdy Konnej działa od ponad 450 lat. Kontynuuje ona tradycję klasycznego jeździectwa renesansu - Haute Ecole. Zobacz kulisy jeździectwa w czasie ekskluzywnej, 55-minutowej wycieczki. Odwiedź zimową szkołę jazdy konnej, perłę barokowej architektury oraz letnią szkołę jazdy konnej, gdzie mieści się największa owalna ujeżdżalnia. Zobacz też stajnie w Stallburgu. Stallburg to najważniejszy wiedeński budynek z czasów renesansu, którego istotnymi elementami są arkadowy dziedziniec oraz historyczne stajnie ogierów lipicańskich. Dowiedz się więcej o historii i tradycji jeździeckiej. Poznaj fakty na temat koni lipicańskich, które są gwiazdami tego miejsca.

Wiedeń: bilet wstępu bez kolejki do zoo Schönbrunn

Wiedeń: bilet wstępu bez kolejki do zoo Schönbrunn

Odwiedź zoo Schönbrunn – najstarsze zoo na świecie, które 5 razy z rzędu zdobyło tytuł najlepszego zoo w Europie. Zwiedź zoo znajdujące się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i poznaj unikalne połączenie kultury oraz przyrody, a także programy promujące ochronę przyrody i bioróżnorodność. 700 gatunków: od mrówkojadów po zebry Zobacz 700 gatunków z całego świata, z których niektóre są krytycznie zagrożone. Na 17 hektarach powierzchni zobaczysz żyrafy, orangutany bujające się na linach, tygrysy syberyjskie odpoczywające na swoich platformach, koale zajadające liście eukaliptusów, słonie afrykańskie zażywające kąpieli błotnych oraz surykatki tarzające się i kopiące w piasku. Główna atrakcja: pandy wielkie Poznaj najpopularniejszych mieszkańców zoo, czyli pandy wielkie. Schönbrunn to jedno z niewielu ogrodów zoologicznych na całym świecie, którym władze Chin powierzyły opiekę nad pandami. Poznaj unikatowe metody stosowane w zoo ułatwiające naturalne rozmnażanie się tych zagrożonych wyginięciem zwierząt. Wycieczka po domach zwierząt Schroń się przed złą pogodą w licznych domach zwierząt. Odwiedź 2-poziomowy las deszczowy, który jest domem dla licznych tropikalnych zwierząt i roślin. Obejrzyj z bliska lśniące ryby i fascynujące gady w akwariach i terrariach. Zobacz małpy sajmiri i lemury Varecia rubra. Zejdź pod lustro wody i zobacz foki oraz pingwiny pływające w Polarium. Obejrzyj niedźwiedzie polarne nurkujące w sąsiadującym Polardom. Poznaj ciekawe fakty na temat rzadkich odmian zwierząt gospodarskich w Tirolerhof.

Dunaj, Austria

Dunaj, Austria

Nasze najbardziej polecane Dunaj, Austria Wycieczki fotograficzne

Wiedeń: Górny Belweder i bilet wstępu do stałej kolekcji

Wiedeń: Górny Belweder i bilet wstępu do stałej kolekcji

Belweder w Wiedniu jest jednym z wiodących muzeów na świecie. Jego słynna kolekcja sztuki obejmuje dzieła od średniowiecza do współczesności. Unikalny kompleks z dwoma pałacami Górnego i Dolnego Belwederu oraz rozległymi ogrodami jest jednym z najbardziej oszałamiających barokowych cudów architektury na świecie. Do najważniejszych atrakcji należy największa na świecie kolekcja obrazów Gustava Klimta, a także wybitne dzieła z okresu wiedeńskiego biedermeieru, austriackiego baroku, Wiednia około 1900 roku i francuskiego impresjonizmu. Teraz, po raz pierwszy od dziesięcioleci, muzeum ponownie będzie gospodarzem dużych wystaw specjalnych, które możesz podziwiać podczas wizyty. W XVIII wieku austriacki generał książę Eugeniusz Sabaudzki zlecił budowę kompleksu znanemu barokowemu architektowi Johannowi Lukasowi von Hildebrandtowi. Po śmierci księcia Eugeniusza cesarzowa Maria Teresa nabyła cały kompleks i przekształciła Górny Belweder w miejsce wystawowe dla cesarskich zbiorów - czyniąc go jednym z pierwszych publicznych muzeów na świecie. Dolny Belweder, dawna rezydencja księcia Eugeniusza, jest domem dla znakomitych wystaw. Barokowe ogrody Belwederu należą do najpiękniejszych na świecie. Główny ogród znajduje się pomiędzy Dolnym i Górnym Belwederem i rozciąga się na trzech dużych tarasach. W parku Belvedere znajduje się również Ogród Botaniczny i najstarszy ogród alpejski w Europie. Najważniejsze atrakcje wystawy: Trwająca: Wyobraź to sobie! Kolekcja belwederska od Cranacha do Lassniga 12 kwietnia 2024 - 29 września 2024: IN-SIGHT: Franz Anton Maulbertsch 25 kwietnia 2024 - 22 września 2024: CARLONE CONTEMPORARY: Dara Birnbaum 21 lutego 2025 - 7 września 2025: Gustav Klimt Pigment & Pixel RENOWACJA GÓRNEGO BELWEDERU W związku z nadchodzącą renowacją elewacji po północnej i zachodniej stronie Górnego Belwederu zostaną wzniesione rusztowania. Nad nim zostanie rozciągnięta siatka rusztowania, replikująca północną i zachodnią stronę fasady zewnętrznej. Planowane prace mają rozpocząć się 8 kwietnia 2024 roku. W tym czasie strefa wejściowa nie zostanie w żaden sposób naruszona. Działanie to ma zostać zakończone do 4. kwartału 2024 roku.

Wiedeń: koncert „Cztery pory roku” Vivaldiego w Karlskirche

Wiedeń: koncert „Cztery pory roku” Vivaldiego w Karlskirche

Posłuchaj arcydzieła muzyki klasycznej – „Czterech pór roku” Vivaldiego. Odwiedź wiedeński Karlskirche i posłuchaj koncertu kwartetu smyczkowego oraz basso continuo. Orkiestra 1756 w klasycznym składzie sprawia, że ten koncert jest niezwykły. Wybierz się w podróż w czasie dzięki temu wieczornemu koncertowi i przeżyj niezapomniane chwile, słuchając muzyki klasycznej. Utwór „Cztery pory roku” obejmuje 4 z 12 rewolucyjnych koncertów skrzypcowych, które przedstawiają każdą porę roku. Inspiracją dla tego arcydzieła są 4 sonety. Daj się porwać do świata dźwięku, piorunów i błyskawic, trzaskającego lodu i śpiewu ptaków, a także śpiących pasterzy, myśliwych i wielu innych miejsc. Program: Le quattro stagioni - Cztery pory roku Wiosna, op. 8 Nr. 1 Lato, op. 8 Nr. 2 Jesień, op. 8 Nr. 3 Zima, op. 8 nr 4 Jedna lub dwie dodatkowe części, które zmieniają się z tygodnia na tydzień i mogą pochodzić od tych kompozytorów: Utwory W. A. Mozarta, J. S. Bacha, H. I. F. Bibera oraz innych znanych kompozytorów.

Wiedeń: przejażdżka gigantycznym diabelskim młynem bez kolejki

Wiedeń: przejażdżka gigantycznym diabelskim młynem bez kolejki

Skorzystaj z przejażdżki Wiedeńskim Diabelskim Młynem – ikoną stolicy Austrii i symbolem parku Prater. Ta imponująca konstrukcja to z pewnością jedna z tych atrakcji w Wiedniu, którą trzeba zobaczyć. Przejażdżka Diabelskim Młynem jest tak istotna jak wizyta w pałacu Schönbrunn, katedrze św. Stefana czy Hiszpańskiej Dworskiej Szkole Jazdy Konnej. Przejażdżka na tej fascynującej karuzeli dostarczy Ci niesamowitych wrażeń i wspaniałych widoków na miasto. To swoista atrakcja kulturowa i architektoniczna dla każdego, kto odwiedza Wiedeń. Mówi się, że jeżeli nie przejechałeś się Diabelskim Młynem i nie zobaczyłeś miasta z lotu ptaka, nie było Cię w Wiedniu. Diabelski Młyn kręci się z prędkością 2,7 km/h. Całkowity obrót koła trwa jedynie 4 minuty (gdy nie zatrzymuje się, aby pasażerowie mogli wsiąść lub wysiąść). W większości przypadków, przejażdżka trwa od 12 do 15 minut, podczas których możesz podziwiać widoki na miasto i okolice. Możesz na przykład zobaczyć Las Wiedeński, Dunaj, Morawskie Pole oraz Kotlinę Panońską.

Wiedeń: trening Hiszpańskiej Szkoły Jazdy Konnej

Wiedeń: trening Hiszpańskiej Szkoły Jazdy Konnej

Odwiedź Hiszpańską Szkołę Jazdy w Wiedniu i obserwuj konie podczas treningu. We wspaniałej scenerii barokowej Zimowej Akademii Jeździeckiej szkolenie oferuje wgląd w lata treningu lipicanerów i ich jeźdźców. Porannym ćwiczeniom koni towarzyszy klasyczna wiedeńska muzyka. Trening obejmuje ćwiczenia relaksacyjne, udoskonalające i doskonalące ruch oraz wzmacniające niektóre mięśnie. Słynne szkolne skoki levade, courbette i capriole, które są pokazywane w ramach występów Hiszpańskiej Szkoły Jazdy, nie są praktykowane na co dzień i można je zobaczyć tylko czasami podczas porannych ćwiczeń. Białe ogiery lipicańskie są poddawane próbom przez swoich jeźdźców niemal każdego dnia. Głównym celem porannych ćwiczeń jest utrzymanie atletyzmu i zdrowia koni, a także budowanie różnych grup mięśni, które są niezbędne do wykonywania ćwiczeń haute école.

Wiedeń: Pałac i ogrody Schönbrunn - wycieczka z pominięciem kolejki

Wiedeń: Pałac i ogrody Schönbrunn - wycieczka z pominięciem kolejki

Odwiedź pałac i ogrody Schönbrunn, korzystając z szybkiego wstępu do wnętrza tego wiedeńskiego klejnotu podczas wycieczki z przewodnikiem, która obejmuje bilety wstępu bez kolejki. Podążaj za licencjonowanym przewodnikiem po pełnych przepychu wnętrzach, poznaj historię rodziny Habsburgów i zwiedź ozdobne ogrody pałacowe. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przed pałacem i wysłuchaj pouczającego wprowadzenia na temat historii tego królewskiego kompleksu. Otrzymaj nowoczesne urządzenie audio, dzięki któremu zawsze będziesz wyraźnie słyszeć komentarz przewodnika. Skorzystaj z biletów wstępu priorytetowego i wejdź do pałacu bez zbędnego czekania. Zachwyć się wspaniałym wejściem i rozpocznij spacer z przewodnikiem po 22 salach słynnego austriackiego pałacu. Odwiedź 40-metrową Wielką Galerię i Salę Ceremonialną oraz przespaceruj się po wystawnych salach i zajrzyj do prywatnych komnat, aby przekonać się, jak żyła dynastia Habsburgów. Posłuchaj ciekawych opowieści o dawnych królach, które z typowym wiedeńskim humorem opowie Ci Twój sympatyczny przewodnik. Poznaj nie tylko fascynującą historię rodziny królewskiej Habsburgów i słynnej cesarzowej Sissi, ale także dowiedz się, jak pałac zmieniał się w czasach współczesnych i gdzie mieszkają obecnie potomkowie królów. Po zakończeniu zwiedzania możesz we własnym tempie przejść się po ogrodach i zobaczyć glorietę na szczycie wzgórza, z którego rozciąga się widok na wiedeńskie lasy.

Wiedeń: Hallstatt i alpejskie szczyty na jednodniowej wycieczce z wyciągiem Skywalk

Wiedeń: Hallstatt i alpejskie szczyty na jednodniowej wycieczce z wyciągiem Skywalk

Zwiedź wspaniały, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO region Salzkammergut w trakcie wycieczki z przewodnikiem. Zobacz śnieżnobiały zamek, piękne alpejskie okolice, miasto Hallstatt i wiele więcej. Skorzystaj z wygodnego odbioru ze swojego hotelu w centrum Wiednia lub udaj się do położonego w centrum miasta miejsca zbiórki, jeśli zatrzymujesz się w hotelu poza strefą odbioru lub w innym miejscu zakwaterowania, takim jak apartament. Wsiądź na pokład autobusu i wyrusz w kierunku zachwycającego regionu Salzkammergut. Pierwszym przystankiem będzie Schloss Ort, śnieżnobiały zamek, który jest wymarzonym miejscem zaślubin dla wielu par. Pamiętaj, by zrobić kilka zdjęć na słynnym drewnianym moście. Następnie odwiedź bajkowe miasto Hallstatt, które stanowi serce regionu Salzkammergut i jest położone nad brzegiem lazurowo-niebieskiego jeziora. Wjedź na Skywalk i podziwiaj wspaniałe widoki na miasto, jezioro i góry. Skorzystaj z czasu wolnego na zjedzenie lunchu lub spacer po wąskich uliczkach miasta. Zachwyć się wyjątkowym naturalnym krajobrazem okolicy, a następnie wróć do Wiednia. Twoja wycieczka zakończy się przy Wiedeńskiej Operze Państwowej.

Wiedeń: Cztery pory roku Vivaldiego i Mozart w Musikverein

Wiedeń: Cztery pory roku Vivaldiego i Mozart w Musikverein

Odkryj najważniejszy punkt wiedeńskiego kalendarza kulturalnego i ciesz się wieczorem pięknej muzyki w Musikverein w Złotej Sali lub Sali Brahmsa. Pozwól muzyce rozbrzmiewać wokół Ciebie i posłuchaj Mozarta, Haydna i Vivaldiego w klasycznym koncercie. Pierwsza część koncertu obejmuje wiedeńskie utwory klasyczne Mozarta i Haydna. Druga część składa się z legendarnego koncertu skrzypcowego Vivaldiego "Cztery pory roku" z udziałem zespołu smyczkowego i austriackich solistów o międzynarodowej renomie. Z pewnością będziesz oczarowany tym wyjątkowym doświadczeniem. Złota Sala słynie z koncertu noworocznego i wyjątkowej akustyki Sala Brahmsa słynie z najlepszej akustyki spośród wszystkich sal muzyki kameralnej. Daty w Złotej Sali: 3,10,15 października Listopad 1,2,13,22,23,27 3,5,10 grudnia 6, 11, 31 stycznia Luty 5, 7, 8, 12, 15, 29 marca Kwiecień 1, 15, 17, 29 1, 6 maja 5, 26 czerwca Daty w Sali Brahmsa 1, 8, 17, 22, 24, 27, 29, 31 października Listopad 8, 9, 16, 30 Grudzień 8, 12, 17, 19 Styczeń 2, 3, 4, 5, 18 Luty 1, 6, 14, 15, 19, ,21, 22, 26, Marzec 5, 12, 14, 21, 22, 28 3, 8, 10, 13, 20, 22, 24, 27 kwietnia 4, 8, 11, 13, 15, 22, 25, 27, 29 maja Czerwiec 1, 3, 10, 12, 17, 19, 22, 24, 29

Wiedeń: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczą trasą turystyczną

Wiedeń: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczą trasą turystyczną

Wskocz do autobusu i zwiedzaj Wiedeń, jak tylko chcesz. Dzięki biletowi hop-on hop-off możesz wsiadać i wysiadać z autobusu tak często, jak chcesz, na dowolnych przystankach i liniach. Wybierz jedną z 4 tras, z których każda zabierze Cię do innej części Wiednia. Zobacz Operę Państwową, Kunsthistorisches Museum (Muzeum Historii Sztuki), Heldenplatz (Plac Bohaterów), Parlament lub Burgtheater. Możesz też pojechać do pałacu Schönbrunn i Belwederu, a następnie odwiedzić muzeum KunstHausWien lub miasto UNO - wybór należy do Ciebie! Czerwony szlak Podziwiaj zabytki wzdłuż obwodnicy, takie jak Opera Państwowa, Pałac Hofburg i Burgtheater. Przystanki: Opera Państwowa - Muzeum Historii Sztuki/Plac Bohaterów - Mariahilfer Straße/Ulica Handlowa - Burgtheater/CityHall - Uniwersytet - Liebenberg Denkmal/Uniwersytet - Liechtensteinstraße/Muzeum Zygmunta Freuda - Kościół Votiv - Vienna Airport Lines - DDSG City Cruises - MAK/Muzeum Sztuki Użytkowej - Park Miejski - Pomnik Straussa - Opera Państwowa Autobusy przyjeżdżają co 30 minut. Czas przejazdu wynosi 60 minut. Od poniedziałku do niedzieli, od 9:20 do 18:30. Trasa żółta Odkryj słynny pałac Schönbrunn, Schwarzenberg Platz i Belweder. Przystanki: Opera Państwowa - Westbahnhof/Dworzec Kolejowy - Pałac Schönbrunn - Dworzec Główny - Muzeum Sztuki Współczesnej - Pałac Belwederski - Dolny Belweder - Opera Państwowa Autobusy odjeżdżają co 15-30 minut. Czas przejazdu wynosi 75 minut. Od poniedziałku do niedzieli, od 9:15 do 18:15. Przejazd z Opery Państwowej do Pałacu Schönbrunn trwa około 36 minut. Niebieska trasa: Odwiedź słynny "obszar Prateru", gdzie możesz zapoznać się ze wszystkimi arcydziełami Muzeum Sztuki Użytkowej, Muzeum Sztuk Pięknych, a nawet Muzeum Kunsthaus/Hundertwasser. Przystanki: MAK/Muzeum Sztuki Użytkowej - Park Miejski - Pomnik Straussa - Opera Państwowa - Muzeum Historii Sztuki/Plac Bohaterów - Mariahilfer Straße/Ulica Handlowa - Burgtheater/CityHall - Uniwersytet - Liebenberg Denkmal/Uniwersytet - Liechtensteinstraße/Muzeum Zygmunta Freuda - Kościół Votiv - Linie lotniskowe w Wiedniu -... DDSG City Cruises - Kunst Haus/Muzeum Hundertwasser - Riesenrad/Gigant Ferris Wheel - DDSG (Pier6 Imperial Bridge) - Donauturm/Wieża Dunajska - Alte Donau/Stary Dunaj - Uno City - Donauinsel/Wyspa Dunajska - Praterstern/Dworzec kolejowy - Taborstraße/Muzeum Zbrodni - DDSG City Cruises - MAK/Muzeum Sztuki Użytkowej Autobusy przyjeżdżają co 15-20 minut. Czas przejazdu wynosi 120 minut. Od poniedziałku do niedzieli, od 9:20 do 18:40. Zielona trasa (działa w miesiącach letnich, zawarta tylko w biletach 48h/72h) : Podróżuj do Grinzing i Cobenzl, skąd możesz podziwiać wspaniałą panoramę Wiednia. Autobusy przyjeżdżają co 60 minut. Czas przejazdu wynosi 60 min. Od poniedziałku do niedzieli, od 10:15 do 17:15 Twój bilet obejmuje wycieczkę z przewodnikiem z aplikacją. Przemierzaj miasto we własnym tempie. Zobacz Wiedeńską Operę Państwową, pomnik Beethovena, Wiedeński Dom Koncertowy, Dom Muzyki i Muzeum Beethovena. Odbierz słuchawki i mapę z centrum obsługi lokalnego partnera i postępuj zgodnie z instrukcjami aplikacji QuietVox Guiding App, aby podróżować od zabytku do zabytku.

Wycieczka z przewodnikiem po hiszpańskiej szkole jazdy konnej w Wiedniu

Wycieczka z przewodnikiem po hiszpańskiej szkole jazdy konnej w Wiedniu

Wiedeńska Hiszpańska Szkoła Jazdy Konnej działa od ponad 450 lat. Kontynuuje ona tradycję klasycznego jeździectwa renesansu - Haute Ecole. Zobacz kulisy jeździectwa w czasie ekskluzywnej, 55-minutowej wycieczki. Odwiedź zimową szkołę jazdy konnej, perłę barokowej architektury oraz letnią szkołę jazdy konnej, gdzie mieści się największa owalna ujeżdżalnia. Zobacz też stajnie w Stallburgu. Stallburg to najważniejszy wiedeński budynek z czasów renesansu, którego istotnymi elementami są arkadowy dziedziniec oraz historyczne stajnie ogierów lipicańskich. Dowiedz się więcej o historii i tradycji jeździeckiej. Poznaj fakty na temat koni lipicańskich, które są gwiazdami tego miejsca.

Wiedeń: bilet wstępu bez kolejki do zoo Schönbrunn

Wiedeń: bilet wstępu bez kolejki do zoo Schönbrunn

Odwiedź zoo Schönbrunn – najstarsze zoo na świecie, które 5 razy z rzędu zdobyło tytuł najlepszego zoo w Europie. Zwiedź zoo znajdujące się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i poznaj unikalne połączenie kultury oraz przyrody, a także programy promujące ochronę przyrody i bioróżnorodność. 700 gatunków: od mrówkojadów po zebry Zobacz 700 gatunków z całego świata, z których niektóre są krytycznie zagrożone. Na 17 hektarach powierzchni zobaczysz żyrafy, orangutany bujające się na linach, tygrysy syberyjskie odpoczywające na swoich platformach, koale zajadające liście eukaliptusów, słonie afrykańskie zażywające kąpieli błotnych oraz surykatki tarzające się i kopiące w piasku. Główna atrakcja: pandy wielkie Poznaj najpopularniejszych mieszkańców zoo, czyli pandy wielkie. Schönbrunn to jedno z niewielu ogrodów zoologicznych na całym świecie, którym władze Chin powierzyły opiekę nad pandami. Poznaj unikatowe metody stosowane w zoo ułatwiające naturalne rozmnażanie się tych zagrożonych wyginięciem zwierząt. Wycieczka po domach zwierząt Schroń się przed złą pogodą w licznych domach zwierząt. Odwiedź 2-poziomowy las deszczowy, który jest domem dla licznych tropikalnych zwierząt i roślin. Obejrzyj z bliska lśniące ryby i fascynujące gady w akwariach i terrariach. Zobacz małpy sajmiri i lemury Varecia rubra. Zejdź pod lustro wody i zobacz foki oraz pingwiny pływające w Polarium. Obejrzyj niedźwiedzie polarne nurkujące w sąsiadującym Polardom. Poznaj ciekawe fakty na temat rzadkich odmian zwierząt gospodarskich w Tirolerhof.

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Wycieczki fotograficzne w: Dunaj, Austria

Oprócz atrakcji typu Wycieczki fotograficzne jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Dunaj, Austria?

W: Dunaj, Austria są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Dunaj, Austria: atrakcje

Dunaj, Austria: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Dunaj, Austria? Kliknij tutaj.