Dodaj daty

Dugi Otok Island, Croatia

Dugi Otok Island, Croatia – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Zadar: Całodniowy rejs na Kornaty

1. Zadar: Całodniowy rejs na Kornaty

Płyń w kierunku południowej części wyspy Dugi Otok. To w tym miejscu   morze obejmuje Telašćica, którego nazwa wywodzi się od łacińskiego " Telagus "(co oznacza 3 jeziora). Zrelaksuj się na łodzi z książką lub opalaj się na pokładzie. W czasie rejsu ciesz się malowniczymi widokami krajobrazów śródziemnomorskich. Jeśli jesteś zainteresowany żeglarstwem, porozmawiaj z kapitanem, i posłuchaj tajemnic ich starożytnego rzemiosła.  Po przybyciu do parku przyrody Telašćica , cieszyć się wolnym czasem na pływanie i nurkowanie z rurką. Idź na spacer i daj smakołyki nieśmiałym osiołkom. W parku znajduje się rezerwat osłów, które są rodzimą hodowlą chorwacką. Obecnie w Telašćica żyje 14 osłów, a cały obszar obfituje w florę i faunę.W szerszej  części parku znajdują się 3 mniejsze zatoki Telašćica to największy i najlepiej chroniona naturalna przystań na Adriatyku. Posiada 5 wysepek, z których niewielka płyta skały Taljurić jest najbardziej niezwykła. Kontynuuj do jeziora Mir w południowo-zachodniej części parku. Słone wody jeziora pochodzą z podziemnych kanałów, które łączą je z morzem. Wykopaliska archeologiczne przeprowadzaone w tym rejonie wskazują, że miejsce to było zamieszkiwane w najwcześniejszych okresach. W podróży powrotnej, zobacz Stene (znane również jako "Czarcie skały"). Zachwyć się pionwymi klifami, które wznoszą się do wysokości 61 metrów od morza. Rozciągają się one od przylądka Mrzlovica na północnym zachodzie do stoków Veli Vrh na południowym wschodzie.

Z Biogradu: całodniowa wycieczka łodzią do Kornati i Telašćicy

2. Z Biogradu: całodniowa wycieczka łodzią do Kornati i Telašćicy

Tradycyjna drewniana łódź Nenad zabierze Cię w całodniowy rejs do najbardziej zróżnicowanej części Morza Śródziemnego ze 150 wyspami i wysepkami na 320 hektarach, z których zdecydowana większość znajduje się na obszarze chronionym Parku Narodowego – płynąc wzdłuż kamiennej latarni morskiej Vela Sestrica z 1876 r. pod klifami po południowej stronie Telašćicy. Kontynuacją wycieczki jest popłynięcie do Parku Przyrody Telašćica, gdzie odbędzie się lunch na łodzi. Telašćica jest naturalną kontynuacją Kornati, największej i najbezpieczniejszej zatoki na Adriatyku, gdzie można pływać w samej zatoce lub w Słonym Jeziorze, które ma również właściwości lecznicze ze względu na bardzo wysokie zasolenie. Spacerując można zwiedzić punkt widokowy ponad 150-metrowymi klifami, które zanurzają się w otwarte morze na południu Dugiego Otoku.

Zadar: Dugi Otok, park Kornati, wycieczka łodzią motorową po plaży Sakarun

3. Zadar: Dugi Otok, park Kornati, wycieczka łodzią motorową po plaży Sakarun

Odkryj wrak włoskiego statku towarowego „Michelle”, plażę Sakarun i jaskinię Golubinka podczas całodniowej wycieczki łodzią motorową z Zadaru. Odwiedź plażę Lojena w Parku Narodowym Kornati i klify Lagnići na wyspie Dugi Otok. Pływaj w krystalicznie czystych wodach i ciesz się wolnym czasem w Vrulje. Spotkaj się rano ze swoim kapitanem w porcie w Zadarze i wyrusz na swoją chorwacką przygodę. Przecinaj wodę w wygodnej łodzi motorowej RIB i utrzymuj energię dzięki przekąskom, napojom gazowanym i wodzie, szybując po wodzie. Zatrzymaj się na klifach Lagnići, w północnej części wyspy Dugi Otok, w pobliżu latarni morskiej Veli Rat. Snorkel odkrywa tajemnice rozbitka „Michelle”, który jest domem dla wielu ryb i niektórych formacji koralowych. Udaj się do piaszczystej zatoczki Sakarun, gdzie możesz wskoczyć do wody i zrelaksować się. Jedź dalej do jaskini Golubinka na zachodnim wybrzeżu wyspy, gdzie możesz nurkować w podwodnej jaskini i podziwiać lazurowy kolor morza. Rejs na plażę Lojena na wyspie Levrnaka, położonej na dziewiczych wodach Parku Narodowego Kornati. Zanurz się w tych chronionych wodach i poszukaj lokalnego życia morskiego. Udaj się do osłoniętej zatoki Vrulje, gdzie możesz mieć trochę wolnego czasu, aby zejść na brzeg i kupić pyszny lunch. Wreszcie dotrzyj do wyspy Mana, jednej z najsłynniejszych wysp archipelagu Kornaty ze względu na jej niezwykłe klify i historię wykorzystywania jej jako miejsca strzelania. Poświęć trochę wolnego czasu na nacieszenie się wodą lub podziwianie zabytków przed powrotem do miejsca spotkania w Zadarze.

Wyspy Zadaru: prywatny rejs motorówką po ukrytych skarbach

4. Wyspy Zadaru: prywatny rejs motorówką po ukrytych skarbach

Ciesz się całodniową malowniczą wycieczką na pokładzie wygodnej motorówki, której trasa wiedzie przez Kanał Zadarski, wokół wyspy Ugljan i w kierunku wyspy Dugi otok. Zatrzymuj się po drodze w dowolnych miejscach. Po przybyciu na Dugi otok zrób sobie krótką przerwę, aby doświadczyć spokojnego życia na wyspach Chorwacji. Zjedz loda, wypij kawę lub zimny napój, a następnie udaj się do ukrytej zatoki niedaleko wyspy Dugi otok. Ta piękna, mała i piaszczysta zatoka, położona w otoczeniu dzikiej przyrody, jest wielką tajemnicą tego regionu. Odpocznij w cieniu drzew oliwnych lub zrelaksuj się na pokładzie łodzi pod baldachimem i ciesz się turkusowym morzem. Następnie udaj się na wyspę Iž. Po drodze podziwiaj piękno wysp znajdujących się u wybrzeży Zadaru. Odkryj wyspy Rava, Ugljan, Žut i Sit, a później udaj się nad zaciszną zatokę wyspy Iž. Zanurkuj z rurką lub popływaj, skacząc z pokładu łodzi i skorzystaj z systemu nagłośnienia. Odwiedź miejscowość Iž, wyjątkowy przykład tradycyjnej chorwackiej wioski położonej na wyspie. Wybierz się na lunch do lokalnej restauracji. Ostatnią atrakcję stanowi piaszczysta zatoka na bezludnej części wyspy Ugljan. Płytka woda i biały piasek zapewnią Ci przestrzeń na gry i zabawy. Usiądź i odpocznij w ogrodach oliwnych lub pod sosnami. Naciesz się prawdziwie adriatycką przygodą przed powrotem do Zadaru. Wycieczka ta trwa co najmniej 6 godzin i może się wydłużyć (bez dodatkowych opłat).

Z Zadaru: prywatna wycieczka łodzią motorową po Parku Narodowym Kornati

5. Z Zadaru: prywatna wycieczka łodzią motorową po Parku Narodowym Kornati

Wybierz się na malowniczą przejażdżkę łodzią motorową przez kanał Zadar w kierunku wyspy Komati i zobacz całe piękno archipelagu zadarskiego. Ta wycieczka ma na celu spełnienie Twoich życzeń i preferencji. Tak więc podczas rejsu poinformuj swojego kapitana, co chcesz robić lub zobaczyć, czy to pływanie, piesze wędrówki, czy po prostu rejs. Rozpocznij swoją wycieczkę od malowniczych widoków na wyspy Žut, Sit, Dugi Otok, Iž, Lavdara i Kornati i przejdź przez most między wyspami Ugljan i Pašman. Przyjedź do Parku Narodowego Kornati i zwiedź jego 89 wysp, wysepek i raf. Odkryj wiele tajemnic, które sprawiają, że Kornati są tak wyjątkowe od twojego kapitana, który zabierze Cię przez historyczną fortecę obronną, która kiedyś służyła również jako plan filmowy. Zatrzymaj się, aby podziwiać panoramiczne widoki otaczającego krajobrazu przed dalszą eksploracją parku. Odwiedź wiele zacisznych i prywatnych plaż i ciesz się szybką kąpielą w orzeźwiającej wodzie, nurkowaniem z rurką lub odrobiną opalania. Ponieważ Wyspy Komati słyną ze świeżo złowionych ryb, powiadom kapitana, jeśli chcesz zatrzymać się na posiłek na własny koszt. Chętnie polecą restauracje na wykwintny lunch lub zaproponują miejsca na piknik dla tych, którzy przynieśli własne posiłki. Następnie, jeśli czas pozwoli, popływaj jeszcze raz przed zakończeniem wycieczki.

Zadar: Zatoka Sakarun, Jaskinia Golubinka i Wycieczka łodzią motorową Veli Žal

6. Zadar: Zatoka Sakarun, Jaskinia Golubinka i Wycieczka łodzią motorową Veli Žal

Wskocz na prywatną łódź w Zadarze i udaj się do zatoki Sakarun, plaży Veli Žal i jaskini Golubinka na zewnętrznej części wyspy. Odwiedź najbardziej magiczne miejsca, aby wakacje były niezapomniane. Płynąc w kierunku niezamieszkałej strony Dugi Otok, której nazwa (Long Island) odsłania jej 45-kilometrową długość, przepłyń obok wysp Sestrunj, Rava, Iž, Zverinac, Molat. Zatrzymaj się w pobliżu zatopionego statku w pobliżu wysp Lagnići, aby ponurkować i zwiedzić wrak statku z lat 80. Przejdź obok latarni morskiej Veli Rat w kierunku plaży Veli Žal, która jest domem dla najbardziej turkusowych wód Adriatyku. Plaża Veli Žal (Duża Plaża) znajduje się po niezamieszkanej stronie Dugiego Otoku na otwartych wodach. Poznaj najlepiej strzeżoną tajemnicę archipelagu. Następnie udaj się do odległej jaskini Golubinka, aby zanurzyć się w dziewiczej dziczy i pięknie przyrody. Sama jaskinia przepuszcza trochę światła, które następnie eksploduje wieloma pięknymi kolorami, sprawiając, że woda w środku wygląda magicznie. Nurkuj i pływaj w tych wodach, aby cieszyć się jaskinią. Następnie zacznij wracać w kierunku słynnej zatoki Sakarun. Poznaj nieskazitelnie biały piasek, turkusową wodę, bar na plaży i restaurację w sosnowym lesie. Połóż się na plaży, zanurz stopy w krystalicznie czystej wodzie i zrelaksuj się przy szumie fal.

Dugi Otok Island, Croatia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Dugi Otok Island, Croatia? Kliknij tutaj.

Dugi Otok Island, Croatia: Co mówią inni?

Fajna wycieczka ze skiperem Lucą, który dużo wyjaśnił. Większość z silnikiem, ale nawet ładniejsza niż z dużą łodzią. I widziano delfiny! W parku przyrody klify są naprawdę imponujące i warte zobaczenia! Słone jezioro… to jezioro. Ładnie, ale nie bardziej. W drodze powrotnej wiatr był w porządku, więc żeglowanie było możliwe. Przynajmniej bardzo piękny dzień i wycieczka godna polecenia.

3 godziny żeglugi na motorze wzdłuż pięknych wysp do parku narodowego telascica, gdzie można popływać w słonowodnym jeziorze, podziwiać wysokie klify lub po prostu napić się drinka w barze. W drodze powrotnej postój na kąpiel w pięknej zatoce, a następnie wypłynięcie na 2 godziny żeglugi. Bardzo przyjazny, doświadczony kapitan, który dużo wiedział o okolicy. Miałem wspaniały dzień.

Spędziliśmy bardzo miły dzień! Nasz kapitan Mario był świetny: miły, zabawny i opowiedział nam historię i anegdoty. Na żaglówce było nas 7 osób, jest dużo miejsca, możemy nawet usiąść z przodu łodzi. Płynęliśmy z silnikiem i też z żaglem, było naprawdę fajnie.

Wycieczka była bardzo przyjemna, było nas 6 pasażerów i kapitan, aw drodze powrotnej ustawiliśmy żagle. Wyspa jest bardzo oblegana przez turystów i 2,5 godziny w zupełności wystarczyło. Wycieczka była miłą atrakcją pod koniec naszych wakacji.

Świetny sposób na zwiedzanie wysp w ograniczonej grupie. Dla tych, którzy nie są do tego przyzwyczajeni, cały dzień na łodzi jest dość męczący