Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Duero

Duero – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Porto: rejs pod 6 mostami na rzece Duero

1. Porto: rejs pod 6 mostami na rzece Duero

Wsiądź na pokład oryginalnej łodzi służącej do transportu beczek porto z regionu Duero do Gai i Porto. Łodzie zostały wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt nawigacyjny, aby zapewnić pasażerom najwyższy komfort. Ciesz się urokami rejsu, którego trasa rozpoczyna się w historycznym centrum Porto, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO, i wiedzie w górę rzeki do Freixo, a następnie w dół w kierunku ujścia Duero. Skorzystaj z okazji, aby podziwiać wspaniały, zapierający dech w piersiach krajobraz. Poznaj historię 6 mostów łączących Vila Nova de Gaia i Porto. Odkryj ciekawe miejsca w obu miastach. 

Z Porto: Dolina Douro z wycieczką statkiem, degustacją wina i lunchem

2. Z Porto: Dolina Douro z wycieczką statkiem, degustacją wina i lunchem

Zwiedzanie Douro to wyjątkowe doświadczenie łączące piękno przyrody z bogactwem kulturowym i historycznym, nie zapominając przy tym o gastronomii regionu. Z nami będziesz miał okazję odwiedzić dwa odrębne i charakterystyczne miejsca w Douro. Poznaj proces produkcji wina i ciesz się degustacją najlepszych win w regionie. Podziwiaj stuletnie winnice, winnice tarasowe i metody produkcji, które sprawiają, że wina Douro są wyjątkowe na całym świecie. Wyrusz z nami na wycieczkę łodzią (trwającą 1 godzinę) wzdłuż rzeki Douro, będziesz mógł podziwiać wspaniałe krajobrazy, zbocza winnic i słynne tarasy. Chwile relaksu i kontemplacji podczas żeglugi po spokojnych wodach rzeki pozostaną w Twojej pamięci. Dopełnij to doświadczenie wyjątkowymi smakami, których nie zapomnisz, delektując się obiadem o tradycyjnych smakach, serwowanym przy stole. Stwórz wyjątkową okazję do poznania regionu, poznania jego historii, podziwiania oszałamiających krajobrazów i skosztowania pysznej lokalnej kuchni. To będzie niezapomniane przeżycie.

Dolina Douro: Wycieczka winiarska z lunchem, degustacjami i rejsem po rzece

3. Dolina Douro: Wycieczka winiarska z lunchem, degustacjami i rejsem po rzece

Odkryj oszałamiające piękno doliny Douro podczas wycieczki do 2 posiadłości winiarskich. Zatrzymaj się w mieście Amarante i skosztuj regionalnych win w obu winnicach. Zjedz pyszny lunch, a następnie popłyń przez bujne krajobrazy doliny Douro podczas rejsu po rzece. Rozpocznij wycieczkę w Porto i poznaj historię regionu i wina podczas jazdy do doliny Douro. Zatrzymaj się na przerwę na kawę w historycznym mieście Amarante i podziwiaj kościół i klasztor São Gonçalo lub kup ciastka w jednej z kultowych cukierni. Kontynuuj podróż do winnicy w Sabrosa. Ciesz się wycieczką z przewodnikiem po rodzinnej winnicy. Poznaj i spróbuj win z posiadłości podczas degustacji z przewodnikiem. Delektuj się lunchem połączonym z czerwonymi i białymi winami Douro z widokiem na winnice. Po obiedzie pojedź do Pinhão, zatrzymując się na zdjęcie w punkcie widokowym São Cristovão. Podziwiaj panoramiczne widoki na dolinę Douro. Zobacz, gdzie rzeka Pinhão łączy się z wodami rzeki Douro, zanim wyruszysz w rejs w Pinhão. Po południu wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po słynnej winnicy (Quinta da Roeda - grupa Croft/Taylor's lub Quinta São Luiz - grupa Kopke/Burmester). Odkryj historię winnicy i sekrety procesów produkcji wina. Skosztuj wyśmienitych win przed powrotem do Porto jedną z najbardziej malowniczych dróg na świecie, N222.

Porto: rejs pod 6 mostami rzeki Duero

4. Porto: rejs pod 6 mostami rzeki Duero

Udaj się w tradycyjny rejs śladem 6 mostów po rzece Duero i poczuj się jak dawni handlarze wina, którzy transportowali ten napój z doliny do piwniczek. Wejdź na pokład łodzi i popłyń po lśniących wodach rzeki Duero. Zachwyć się z poziomu wody pięknymi krajobrazami i budynkami z czerwonymi dachami, jakie zdobią okolice Ribeira i Vila Nova de Gaia. Cofnij się w czasie na pokładzie łodzi typu rabelo, którymi niegdyś transportowano wino. Zobacz zabytkowe mosty łączące Porto i Vila Nova de Gaia, przepływając pod nimi łodzią. Poznaj proces budowy mostów i związane z nimi ciekawostki. Będąc pod ostatnim z mostów, zwróć uwagę na piaszczyste plaże w nadmorskiej dzielnicy Foz do Douro. W miejscu tym rzeka Duero uchodzi do oceanu.

Karta Porto Card z transportem (1, 2, 3 lub 4 dni)

5. Karta Porto Card z transportem (1, 2, 3 lub 4 dni)

Zobacz zabytki Porto we własnym tempie dzięki karcie Porto Card plus transport, ważnej przez 1, 2, 3 lub 4 dni. Skorzystaj z nawet 150 zniżek i korzyści, takich jak bezpłatny wstęp do 7 miejskich muzeów, 20% zniżki na rejsy po rzece Duero i do 50% zniżki na degustacje wina porto. Karta Porto Card to Twój klucz do miasta, oferujący zniżki na pokazy, centra tematyczne, wycieczki turystyczne w Porto i północnej Portugalii, restauracje, sklepy z winami i sklepy z modą. Poniżej znajduje się krótka lista niektórych korzyści, z których możesz skorzystać: • bezpłatny przejazd metrem do Porto (wszystkie linie) • Bezpłatny autobus STCP (wszystkie linie) • bezpłatny pociąg CP Porto (z miasta do Paredes, Paramos, Lousado, Vila das Aves) • 50% zniżki w piwnicach z winem porto Real Companhia Velha • Casa Do Infante-Museu (bezpłatny wstęp)* • Casa-Museu Guerra Junqueiro (bezpłatny wstęp)* • Casa-Museu Marta Ortigão Sampaio (wstęp bezpłatny)* • Museu Romantico (wstęp bezpłatny)* • Museu Do Papel-Moeda (wstęp bezpłatny)** • Museu Do Vinho Do Porto (bezpłatny wstęp)* • Do 50% zniżki w Casa Da Música • 25% zniżki w Tower + Exhibition Igreja e Torre dos Clérigos • 50% zniżki w Museu Da Farmácia Do Porto • 50% zniżki w Museu Da Misericórdia Do Porto • 50% zniżki w Museu De Arte Sacra E Arqueologia • 50% zniżki w Museu Militar Do Porto • 50% zniżki w Museu Nacional Da Imprensa • 50% zniżki w Museu Nacional Soares Dos Reis • 50% zniżki w Museu Das Marionetas • 50% zniżki w Museu Dos Transportes e Comunicações • 50% zniżki w Teatro Nacional São João • 35% zniżki w katedrze (krużganki) • 35% zniżki w World Of Discoveries, Interactive Museum & Theme Park • 30% zniżki w Sea Life Porto • 25% zniżki w Paço Episcopal • 25% zniżki w Igreja Monumento S. Francisco • 25% zniżki w Zoo Santo Inácio (tylko bilety indywidualne) • 25% zniżki w Palácio Da Bolsa • 20% zniżki w Museu De Arte Contemporânea De Serralves • 10% zniżki na Tour FC Porto Museum + Stadium * Zamknięte w poniedziałki ** Zamknięte w weekendy

Porto: Zwiedzanie miasta z przewodnikiem i rejs po rzece Douro

6. Porto: Zwiedzanie miasta z przewodnikiem i rejs po rzece Douro

Weź udział w wycieczce elektrycznym tuk-tukiem po Porto, odkrywając główne zabytki miasta. Wybierz wycieczkę prywatną lub wspólną. Miń tuk-tukiem katedrę Sé w zabytkowym centrum miasta, po czym przejedź aleją Aliados. Następnie podziwiaj Porto w ramach spokojnego rejsu po rzece Duero. Rozpocznij przejażdżkę elektrycznym tuk-tukiem w zabytkowym centrum miasta. Jadąc przez miasto, zachwyć się niektórymi z jego najbardziej znanych zabytków, w tym stacją kolejową Porto-São Bento, katedrą i wieżą Clérigos. Kontynuuj wycieczkę aleją Aliados i przejedź obok księgarni Lello, aby dotrzeć do brzegu rzeki Duero. Podziwiaj piękno rzeki, po czym zakończ wycieczkę przejazdem przez Palácio da Bolsa, mijając po drodze okolicę Miragaia. Po 50-minutowej przejażdżce tuk-tukiem możesz wziąć udział w rejsie tradycyjną łodzią rabelo wzdłuż rzeki Duero. Trwa on 55 minut i obejmuje takie atrakcje jak 6 mostów Porto oraz Vila Nova de Gaia.

Porto: Rejs po mostach z opcjonalną wycieczką do winiarni

7. Porto: Rejs po mostach z opcjonalną wycieczką do winiarni

Podziwiaj starówkę Porto z typowymi domami i tętniącą życiem dzielnicę Ribeira podczas rejsu wycieczkowego po rzece Duero. Podziwiaj widoki na most Ponte da Arrábida, który łączy dwa brzegi rzeki. Wyrusz w rejs krajoznawczy po rzece Duero i podziwiaj jej malowniczy brzeg. Skorzystaj z aplikacji „Bridges Cruise” z komentarzem w 16 językach. Do rejsu możesz dodać wizytę w winiarni z degustacją różnych win.

Porto: autobus Hop-On Hop-Off, rejs po rzece i wycieczka po portowych piwnicach

8. Porto: autobus Hop-On Hop-Off, rejs po rzece i wycieczka po portowych piwnicach

Poznaj malownicze i historyczne miasto Porto w wolnym czasie dzięki biletowi, który zapewnia dostęp do 2 wycieczek autobusowych. Wskakuj i wyskakuj w obszarach takich jak Santa Catarina i Batalha. Skosztuj win w piwnicach winnych Cálem i popłyń w rejs po rzece Douro. Położone na północy Portugalii miasto Porto ma bogatą historię, która sięga czasów rzymskiej okupacji Iberii. Jest to znane miasto portowe, położone u ujścia rzeki Douro, gdzie rzeka spotyka się z Oceanem Atlantyckim. Możesz także wysiąść z autobusu w najstarszej dzielnicy miasta, Ribeira, aby zjeść tradycyjny portugalski lunch w uroczej kawiarni położonej wzdłuż średniowiecznych murów miasta i odkryć słynne wina Porto. Twój bilet zapewnia dostęp do piwnic Cales Cálem, gdzie od 1859 roku produkowane są najwyższej jakości wina porto. Możesz także spróbować niektórych towarów, w tym białych, wytrawnych i rubinowych porto. Gdy już zobaczysz Porto na suchym lądzie, możesz wybrać się na rejs po rzece Douro, aby zobaczyć je z wody. Jest to wliczone w pakiet wycieczki i daje Ci szansę podziwiania miasta z wygodnego krążownika rzecznego, gdy dryfujesz w dół Douro pod 6 mostami miasta. Historyczna wycieczka autobusowa po Porto: 1 - Praça da Batalha 2 - Jardim do Morro / Jaskinie Cálem 3 - Punkt widokowy Porto / Yeatman 4 - Ogród Boeira 5 - Largo dos Aviadores / El Corte Inglés 6 - Ratusz 7 - Jardim do Morro 8 - Praça da Batalha 9 - Casa da Música / Rot. da Boavista 10 - Ribeira - Poente - Nascente 11 - Ribeira - Nascente - Poente 12 - Cordoaria / Clérigos 13 - Palácio de Cristal Wycieczka autobusowa po zamkach Porto: 1 - Praça da Batalha 2 - Praça da República 3 - Casa da Música / Rot. da Boavista 4 - Parque da Cidade 5 - Castelo do Queijo / Sea Life Porto 6 - Anémona 7 - Restauracje w Matosinhos 8 - Biuro turystyczne / terminal rejsów wycieczkowych 9 - Plaże Matosinhos 10 - Anémona Edifício Transparente 11 - Castelo do Quejo / Sea Life 12 - Passeio Alegre 13 - Fluvial 14 - Muzeum tramwajów 15 - Ribeira - Poente - Nascente 16 - Ribeira - Nascente - Poente

Porto: Spacer i degustacja wina z przekąskami

9. Porto: Spacer i degustacja wina z przekąskami

Poznaj wina Portugalii z lokalnym przewodnikiem podczas degustacji wina w Porto. Podróżuj przez najsłynniejsze portugalskie wina, zaczynając od piwnicy z winem porto. Skosztuj dwóch różnych win porto w tym historycznym miejscu. Następnie udaj się do dwóch typowych winiarni w mieście. Jako uzupełnienie degustacji wypróbuj zielone wino oraz wybór serów i wędlin. Uzyskaj szansę spróbowania kilku win z regionu winiarskiego Doliny Douro za jednym razem, podawanych wraz z portugalskimi przekąskami (dostępne opcje wegetariańskie). Skorzystaj z pełnego i szerokiego doświadczenia z jednym z najsłynniejszych produktów Portugalii i dowiedz się więcej o winogronach, odmianach i procesie produkcji wina. Uzyskaj wskazówki, jak degustować wino i wiele więcej. Wróć do miasta Gaia, aby odwiedzić piwnicę i wróć do Porto, aby przejść do barów / restauracji na resztę degustacji. W ten sposób będziesz miał okazję zobaczyć najlepsze punkty widokowe obu miast.

Porto: łódź imprezowa na rzece Douro z 6 mostami i opcją zachodu słońca

10. Porto: łódź imprezowa na rzece Douro z 6 mostami i opcją zachodu słońca

Weź ekscytującą imprezę na łodzi na rzece Douro. Podziwiaj wspaniałe widoki na Porto, ciesząc się świąteczną atmosferą z przyjaciółmi i rodziną. Wyrusz z malowniczego nabrzeża Gaia i przeżyj niezapomniane wrażenia pełne zabawy, muzyki i wyjątkowej scenerii. Gdy wejdziesz na pokład, będziesz zachwycony tętniącą życiem atmosferą. Podczas rejsu po wodach majestatycznej rzeki Douro skorzystaj z okazji, aby rozkoszować się widokami na Porto i słynne piwnice z winami Porto w Gaia. Podczas wycieczki możesz wybierać spośród różnorodnych przekąsek, podziwiając wspaniałą scenerię sześciu mostów. Zobacz magiczne kolory nieba, gdy słońce zachodzi nad rzeką. W trakcie podróży będziesz mieć wiele okazji do klikania zdjęć okolicy. Ciesz się tętniącą życiem atmosferą, wspaniałymi widokami na Porto i piwnice z winami Gaia oraz zaraźliwą muzyką. Przeżyj niezapomnianą wycieczkę i odkryj tajemnice tego niezwykłego nadmorskiego klejnotu.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 234
Sortuj wg::

Duero: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Duero? Kliknij tutaj.

Duero: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 25 988 opinii

Paul i Michael byli doskonałymi stewardami naszej jednodniowej wycieczki do doliny Douro. Byli uprzejmi, pouczający i pomocni. Jednodniowa wycieczka obejmuje duży obszar i obejmuje niezłą mieszankę zajęć. Naprawdę podobało nam się, że mogliśmy poznać większego producenta i mniejszy, rodzinny sklep. Lunch był pyszny i starannie przygotowany. Rejs łodzią był piękny. Ogólnie rzecz biorąc, fantastyczne doświadczenie w dolinie Douro.

Niesamowita wartość! Dolina Douro była piękna, nawet w zimowe, mgliste miesiące. Co wynieśliśmy z tego doświadczenia: dwie degustacje wina, jeden luksusowy posiłek, mnóstwo kontekstu historycznego, niekończące się widoki i nowe przyjaźnie. Milena była cudownie energicznym przewodnikiem z dobrym poczuciem humoru. Wysoce zalecane.

Bardzo przydatny do bezpłatnego transportu (z wyjątkiem tramwajów) w mieście Porto. Również dobre zniżki w wielu miejscach, ale byłoby miło mieć książeczkę ze wszystkimi atrakcjami. Bardzo łatwa wymiana kuponu na karty w strefie przylotów lotniska.

Doskonała wycieczka, nasz przewodnik sprawił, że spędziliśmy wyjątkowy dzień, z ogromnym wkładem informacji i recenzji historycznych

Wycieczka do Doliny Douro miała doskonały stosunek jakości do ceny, nasz przewodnik Milena był entuzjastyczny i rozśmieszał grupę.