Dubrownik
Łodzie i jachty

Łodzie i jachty
Liczba znalezionych atrakcji: 182
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Nasze najbardziej polecane Dubrownik Łodzie i jachty

Dubrownik: Najlepsza wycieczka do Gry o Tron

1. Dubrownik: Najlepsza wycieczka do Gry o Tron

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po najsłynniejszych miejscach Dubrownika, który „zagrał” Królewską Przystań w słynnej „Grze o tron”. Odkryj tajemnice największego miasta Westeros w towarzystwie lokalnego przewodnika, który zaprowadzi Cię do popularnych miejsc z tego serialu i odkryje przed Tobą sekrety jego produkcji. Posłuchaj interesujących anegdot, zobacz zdjęcia z ikonicznymi scenami i rozpoznaj miejsca, w których rozgrywały się poszczególne części historii. Odwiedź imponującą twierdzę Lovrijenac (Czerwona Twierdza) i zobacz niekończące się mury, po których spacerowali Tyrion Lannister i Varys. Zobacz bramę Pile, gdzie król Joffrey musiał stawić czoła zamieszkom mieszkańców i został obrzucony gnojem, albo wciel się w postać Cercei, która szła przez miasto w haniebnym pochodzie. Posłuchaj zakulisowych opowieści, ponieważ Twój przewodnik mógł być statystą w „Grze o tron”. Będziesz także mieć okazję zrobić sobie zdjęcie na słynnym żelaznym tronie.

Mostar i wodospad Kravica: wycieczka w małej grupie z Dubrownika

2. Mostar i wodospad Kravica: wycieczka w małej grupie z Dubrownika

Zobacz wodospady Kravica, ukryte w lasach Bośni i Hercegowiny podczas jednodniowej wycieczki. Odwiedź miasto Mostar i poznaj historię regionu z profesjonalnym przewodnikiem. Wyjedź z Dubrownika i udaj się do granicy Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny. Jedź dalej do małego nadmorskiego miasteczka Neum, podziwiając po drodze ładną scenerię wybrzeża Adriatyku. Przyjedź do wodospadów Kravica, aby zobaczyć kaskady tufu rzeki Trebižat opadające 25 metrów przez las. Wiosną obserwuj dramatyczne upadki, a latem i jesienią popływaj w płytkich basenach. Jedź do historycznego miasta Mostar, aby zwiedzić stare miasto i zobaczyć słynny Stary Most nad rzeką Neretwą. Wybierz się na krótką wycieczkę pieszą z lokalnym przewodnikiem i dowiedz się więcej o mieście, zanim zaczniesz cieszyć się wolnym czasem.

Z Dubrownika: Wycieczka objazdowa po wyspie Elaphiti z lunchem

3. Z Dubrownika: Wycieczka objazdowa po wyspie Elaphiti z lunchem

Wyrusz w rejs po wyspach na Wyspy Elafickie Lopud, Šipan i Koločep podczas jednodniowej wycieczki z Dubrownika. Odwiedź plaże, zabytkowe kościoły, winnice i gaje oliwne we własnym tempie i spróbuj śródziemnomorskich przysmaków. Jeśli wybierzesz opcję odbioru z hotelu, zostaniesz odebrany klimatyzowanym pojazdem, który zabierze Cię do portu. Będąc w porcie, wejdź na pokład łodzi i wybierz się na rejs wzdłuż wybrzeża Dubrownika. Popłyń do pierwszego przystanku, wyspy Lopud, gdzie będziesz mieć czas wolny na zwiedzanie wyspy, jak chcesz. Zrelaksuj się na słonecznych brzegach lub odwiedź piaszczystą plażę w zatoce Šunj. Jeśli masz ochotę rozprostować nogi, wybierz się na wędrówkę po drogach wolnych od samochodów, aby odkrywać dziewiczą przyrodę lub słynne dziedzictwo wyspy, w tym stare zrujnowane fortece i klasztor Franciszkanów św. Marii. Następnie popłyń na największą wyspę archipelagu Elafickiego, Šipan. Zejdź na ląd, aby zwiedzić malownicze winnice i gaje oliwne wyspy. Na ostatnim przystanku Koločep zrelaksuj się, popływając w krystalicznie czystych wodach u wybrzeży lub wybierz się na spacer po lasach sosnowych przed powrotem do Dubrownika. Podczas rejsu ugaś pragnienie lokalnym winem bez ograniczeń , woda i różne napoje bezalkoholowe. Skosztuj domowej roboty oliwy z oliwek i najlepszych rodzimych warzyw, aby poczuć prawdziwe śródziemnomorskie doznania. Na lunch wybierz grillowaną rybę lub kurczaka albo menu wegetariańskie, wszystkie podawane z sałatką ziemniaczaną.

Z Dubrownika: 1-dniowa wycieczka do Czarnogóry

4. Z Dubrownika: 1-dniowa wycieczka do Czarnogóry

Odkryj Czarnogórę podczas jednodniowej wycieczki z Dubrownika. Ciesz się wolnym czasem w malowniczych miasteczkach Perast i Kotor. Wyruszając z Dubrownika rano, podziwiaj zabytki Starego Miasta i jego okolic, jadąc przez piękną Župę Dubrovačkę i region Konavle. Po przekroczeniu granicy z Czarnogórą kontynuuj podróż wzdłuż malowniczego wybrzeża Czarnogóry. Podczas przejazdu przez Zatokę Boka Kotorską zatrzymaj się w urokliwym miasteczku Perast. Mają możliwość odwiedzenia wyspy Matki Bożej na Skale. Podczas jazdy gospodarz opowie Ci wszystko o najważniejszych zabytkach kultury Czarnogóry oraz historii i legendach tego kraju. Po przybyciu do Kotoru skorzystaj z 3 godzin wolnego czasu na samodzielne zwiedzanie. Miasto Kotor słynie z tradycji żeglarskiej, słynnej floty handlowej i imponujących murów miejskich. Po zwiedzaniu dołącz do gospodarza wycieczki w miejscu spotkania i udaj się w relaksującą podróż powrotną do Dubrownika.

Dubrownik: wycieczka kajakiem po morzu z przewodnikiem

5. Dubrownik: wycieczka kajakiem po morzu z przewodnikiem

Ta wycieczka kajakiem po morzu u wybrzeży Dubrownika rozpoczyna się od instruktażu na temat bezpieczeństwa, którego wysłuchasz w malowniczym miejscu na terenie Starego Miasta. Wyrusz z przewodnikiem przez kanał i na morze w pobliże przeklętej wyspy Lokrum. Po drodze zaplanowano kilka postojów w ciekawych miejscach na morzu. Posłuchaj o klątwie rzuconej na wyspę i poznaj historię Dubrownika, znanego wcześniej jako Raguza. Zatrzymaj się przy jednym z nielicznych hoteli, które nie zostały odbudowane po zakończeniu wojny. To tu trwały walki pomiędzy armią serbską i czarnogórską oraz obrońcami Dubrownika. Spędź około 30 minut czasu wolnego na jedynej plaży w mieście, do której nie można się dostać od strony lądu, a ponadto odpocznij w popularnej jaskini. Pływaj, nurkuj z rurką, zwiedzaj, wypoczywaj, jedz i korzystaj z promieni słonecznych. Kontynuuj podróż wzdłuż wybrzeża Dubrownika i zobacz miejscowe Beverly Hills oraz pierwszą w Dubrowniku strefę kwarantanny. Podczas tej wycieczki spojrzysz na Dubrownik od strony morza, zrobisz fantastyczne zdjęcia zewnętrznych murów i posłuchasz o historii tego legendarnego miasta.

Dubrownik: Wycieczka piesza po Starym Mieście

6. Dubrownik: Wycieczka piesza po Starym Mieście

Dołącz do lokalnego przewodnika i wybierz się na spacer po pięknym Starym Mieście w Dubrowniku i odkryj, jak miasto stało się jednym z najlepiej prosperujących i najbardziej zaawansowanych ze wszystkich historycznych republik morskich. Przechodząc przez bramy Starego Miasta w Dubrowniku, cofniesz się w czasie, zatracając się we wspaniałości i pięknie tego wpływowego kulturowo miasta. Zaczynając w pobliżu Bramy Pile, przy piętrowym zachodnim wejściu do Starego Miasta, lokalny przewodnik poprowadzi Cię do najważniejszych zabytków Dubrownika (nie wejdziesz do żadnych kościołów ani muzeów). Zobacz Fontannę Onofrio, Kolumnę Orlanda, Pałac Rektora i wiele innych. Podziwiaj piękne widoki i słuchaj, jak Twój przewodnik dzieli się hipnotyzującymi historiami i niezwykłymi faktami z ponad 1400 lat dramatycznej historii Dubrownika, w tym klasycznego okresu Republiki Raguzy. Ta wycieczka zapewni Ci dokładne informacje na temat kluczowej roli, jaką Dubrownik odegrał w historii cywilizowanego świata. Dowiesz się o imponujących osiągnięciach gospodarczych, społecznych i kulturalnych miasta na przestrzeni wieków i zanurzysz się w tętniącej życiem atmosferze miasta. Pamiętaj, że ta wycieczka jest odpowiednia dla każdego! Ważne uwagi: - Miejsce zbiórki: "Dubrovnik Walks" - Brsalje 8, Dubrownik (pomarańczowy parasol) - Punkt końcowy wycieczki: W pobliżu portu na Starym Mieście, Dubrownik

Z Dubrownika: wycieczka łodzią po Czarnogórze z Perast do Kotor

7. Z Dubrownika: wycieczka łodzią po Czarnogórze z Perast do Kotor

Wybierz się na jednodniową wycieczkę do Czarnogóry i popłyń wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Zobacz Zatokę Boka Kotorską, poznaj Kotor i wędruj przez Perast. Odkryj miejsca światowego dziedzictwa UNESCO podczas zwiedzania Czarnogóry. Skorzystaj z odbioru w miejscu zakwaterowania w Dubrowniku i jedź do przejścia granicznego z Czarnogórą, aby wspiąć się na pokład łodzi i popłynąć do Kotoru. Podziwiaj port wenecki i obronne mury miejskie z wody. Zobacz zapierające dech w piersiach widoki na fiord i dowiedz się więcej o dziedzictwie kulturowym Zatoki Kotorskiej. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie zabytków Starego Miasta. Wsiądź ponownie do łodzi i popłyń do małego miasteczka Perast. Odwiedź sztuczną wyspę Matki Bożej na Skale w dniu przyjazdu i skorzystaj z wolnego czasu na lunch w pięknym centrum miasta. Spaceruj ulicami, aby we własnym tempie znaleźć barokowe pałace, zabytki prawosławne i inne zabytki światowego dziedzictwa UNESCO. Podziwiaj kamienne wieże obronne, które pozostają nietknięte, i podążaj śladami rosyjskich carów i weneckich książąt, którzy pływali po Zatoce Kotorskiej. Wróć do Perast klimatyzowanym autobusem lub minivanem, a po przejściu granicznym kontynuuj podróż do Dubrownika.

Dubrownik: wodospady Kravica, Mostar i Počitelj – wycieczka całodniowa

8. Dubrownik: wodospady Kravica, Mostar i Počitelj – wycieczka całodniowa

Wyrusz z Dubrownika na trwającą niespełna 2 godziny przejażdżkę w towarzystwie anglojęzycznego kierowcy. Zachwyć się malowniczymi chorwackimi trasami i przekrocz granicę z Bośnią i Hercegowiną. Na początek zatrzymasz się przy jednym z najlepiej strzeżonych skarbów Bośni i Hercegowiny – wodospadach Kravica. Latem te położone wzdłuż rzeki Trebižat wodospady stanowią sprzyjające relaksowi tło dla pływania i pikników. Później udaj się w stronę kolejnego punktu wycieczki – Mostaru. Przespaceruj się po wąskich, brukowanych uliczkach, które przecinają stare miasto. Następnie zachwyć się Starym Mostem nad rzeką Neretwą. Na koniec, przed powrotem do Dubrownika, odwiedź miejscowość Počitelj, której historia sięga średniowiecza.

Dubrownik: Wycieczka na wyspę Lokrum - Gra o Tron

9. Dubrownik: Wycieczka na wyspę Lokrum - Gra o Tron

Odwiedź kultowe miejsca z Gry o Tron w Dubrowniku, takie jak King's Landing, Blackwater Bay i Red Keep, a nawet zrób sobie zdjęcie na Żelaznym Tronie. Wycieczka rozpoczyna się krótkim spacerem do pierwszego miejsca kręcenia filmu, które w „Królewskiej Przystani” znane jest jako Blackwater Bay. To jedno z głównych miejsc, w których kręcono kilka scen. Twój przewodnik pokaże Ci zrzuty ekranu i nauczy Cię procesu tworzenia filmu GoT. Następnie wejdź po schodach do „Czerwonej Twierdzy”, aby podziwiać piękny widok na Morze Adriatyckie i Stare Miasto w Dubrowniku. Potem nadszedł czas, aby wejść przez bramy i przejść się ulicami Królewskiej Przystani. Spośród wielu lokacji szczególną atrakcją są schody Wielkiego Septu Bailora. Fani pamiętają, że spacer wstydu Cersei został tu sfilmowany, co było jednym z najważniejszych momentów serialu. Na wielki finał wskoczysz na prom na wyspę Lokrum. Ta piękna oaza na obrzeżach Starego Miasta była scenerią dla miasta „Qarth”. W drugim sezonie było to miasto, w którym Daenerys znalazła schronienie po śmierci khala Drogo i zagubieniu się na pustyni. Zwieńczeniem i punktem kulminacyjnym wycieczki jest wizyta w sali tronowej klasztoru benedyktynów w celu wykonania zdjęcia na Żelaznym Tronie. Następnie możesz zostać na wyspie, ciesząc się przyrodą. Oferuje możliwości pływania, pieszych wędrówek, nurkowania z klifów, a także restauracji i barów. Prom odpływa co pół godziny/godzinę (w zależności od pory roku), a przeprawa zajmuje tylko 15 minut.

Dubrownik: Epicka wycieczka piesza "Gra o tron

10. Dubrownik: Epicka wycieczka piesza "Gra o tron

Dołącz do pieszej wycieczki z przewodnikiem po Dubrowniku, prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnym miejscu kręcenia bardzo popularnego serialu telewizyjnego Gra o tron. Podążaj śladami Tyriona, Sansy, Joffreya i wielu innych, odwiedzając Królewską Przystań. Zobacz, jak ekipa filmowa przekształciła historyczne zabytki Dubrownika w miejsca w stolicy Westeros. Niech twoje oczy błądzą po zatoce, gdzie Stannis Baratheon próbował przejąć Królewską Przystań, aby zasiąść na Żelaznym Tronie w epickiej bitwie nad Czarnym Nurtem. Wejdź do Czerwonej Twierdzy i zobacz miejsca, w których Joffrey zawsze knuje psoty, i spójrz na miejsce, w którym Margaery Tyrell i Joffrey świętowali swoje fioletowe wesele. Lub postaw się w sytuacji Cersei czekającej, aż rozpocznie się jej marsz pokuty. Posłuchaj zakulisowych historii Gry o tron i dowiedz się, czego doświadczyli niektórzy z głównych aktorów podczas pobytu w Dubrowniku. Stare Miasto jest pełne ulic i miejsc, które były świadkami najbardziej epickich scen z serii – poczujesz się jak gość w Królewskiej Przystani. Zakończ wycieczkę możliwością zrobienia zdjęcia z repliką Żelaznego Tronu.

Dubrownik

Dubrownik

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Łodzie i jachty w: Dubrownik

Oprócz atrakcji typu Łodzie i jachty jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Dubrownik?

W: Dubrownik są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Dubrownik: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Dubrownik? Kliknij tutaj.

Dubrownik: Co mówią inni?

Świetnie się bawiliśmy podczas naszej jednodniowej wycieczki z Dubrownika do Czarnogóry. Zostaliśmy odebrani i wysłani do naszego hotelu. Nasza wycieczka obejmowała zwiedzanie miasta Kotor, rejs łodzią z Kotoru na wyspę Our Ladies of Rock, a następnie do pięknego śródziemnomorskiego miasta Perast. Wszystko w tej podróży było świetne. Nawet pogoda nam sprzyjała i deszcz padał tylko w drodze powrotnej do domu. Przed wybraniem tej wycieczki przeczytałem wiele recenzji. Nie rozumiem, kiedy ludzie zostawiają negatywne komentarze. W Kotorze mieliśmy około trzech godzin, na wyspie około 45 minut i około godziny w Perast. Mówiąc najprościej, wystarczyło. Nasz gospodarz Karmelia i przewodnik po Kotorze Nick byli doskonali. Wykazali się dużą znajomością historii. Łatwo było z nimi porozmawiać, podzielili się wieloma świetnymi wskazówkami i wieloma przydatnymi informacjami. Nie mogę powiedzieć wystarczająco dużo, jak piękne było to miasto. Architektura, pamiątki, jedzenie i oczywiście koty były imponujące! Wysoce polecany! Najlepsza wycieczka na jakiej kiedykolwiek byłem!

Świetna całodniowa wycieczka do pięknej Zatoki Kotorskiej z bardzo miłymi przewodnikami! Dojazd autokarem do miasteczka Perast, skąd płynie się łódką do pobliskiej wysepki oraz do miasta Kotor. W miasteczku Perast mieliśmy około 45 minut czasu wolnego, w Kotorze natomiast około 3 godziny. Widoki przepiękne, zdecydowanie polecam.

Wszystko było idealne ! Świetna wycieczka, na którą zdecydowanie warto się wybrać, bo Zatoka Kotorska jest wspaniała, szczególnie w słońcu! Bardzo wygodny autobus, bardzo uśmiechnięci, sympatyczni przewodnicy. Mnóstwo wyjaśnień, małych anegdot i porad. Gorąco polecam tę wycieczkę.

Doskonała organizacja, przygotowani i dostępni przewodnicy. Dobre tempo i dobrze zorganizowany program. Czarujący cel wycieczek z krajobrazowego punktu widzenia i interesujący z historycznego punktu widzenia. Bardzo długie oczekiwanie na granicy Chorwacji i Czarnogóry

Świetna wycieczka, smaczne jedzenie, świetny plan podróży oraz uprzejma i troskliwa załoga