Atrakcje i wycieczki

Dubrownik

Przeżyj swoją własną fantazję w świecie „Gry o tron”. Zachwyci Cię tutaj wszystko – od starożytnych murów miejskich po ocean.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Bezpłatne anulowanie rezerwacji

Skorzystaj z darmowej rezygnacji do 24 godzin przed atrakcją i otrzymaj pełny zwrot kosztów.

10 najciekawszych atrakcji Dubrownika

Dubrownik leży nad brzegiem błękitnego morza i otoczony jest wspaniałymi murami obronnymi. Jest to miasto, które wręcz trzeba zobaczyć! Jeśli choć raz odwiedzisz ten klejnot Adriatyku, na pewno zechcesz do niego wracać.

 • Ulica Stradun

  1. Ulica Stradun

  Ta XI-wieczna wybrukowana kamieniami wapiennymi ulica dla pieszych lśni jak woda w promieniach słońca. Tętniący życiem przez całą dobę deptak znajdziesz w samym centrum Dubrownika.

 • Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

  2. Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

  Ten XVIII-wieczny barokowy kościół stoi w miejscu poprzednich katedr. W skarbcu znajdują się pokryte złotem ręka, noga i czaszka św. Błażeja, patrona Dubrownika.

 • Stara synagoga w Dubrowniku

  3. Stara synagoga w Dubrowniku

  Położona przy ulicy Žudioskiej (Żydowskiej) świątynia z 1408 roku to najstarsza na świecie synagoga sefardyjska oraz druga (po praskiej) najstarsza synagoga żydowska w Europie.

 • Mury miejskie Dubrownika

  4. Mury miejskie Dubrownika

  Konstrukcja murów otaczających miasto rozpoczęła się w IX wieku. W XV wieku zostały rozbudowane, między innymi o 15 dodatkowych fortów.

 • Fort Lovrijenac

  5. Fort Lovrijenac

  Położony na skale o wysokości 37 m n.p.m. fort powstał na początku XIV wieku. Nad bramą znajduje się inskrypcja: „Wolność nie jest na sprzedaż nawet za wszystko złoto”.

 • Góra Srđ

  6. Góra Srđ

  Aby móc podziwiać piękne terakotowe dachy Dubrownika i wspaniałe lazurowe morze, wjedź kolejką linową na szczyty tej mierzącej 412 m wysokości góry.

 • Arboretum w Trsteno

  7. Arboretum w Trsteno

  W bujnym parku botanicznym w mieście Trsteno znajdziesz renesansową rezydencję, fontannę Neptuna i akwedukt. Dwa rosnące przy wejściu platany wschodnie mają 500 lat.

 • Wyspa Koločep

  8. Wyspa Koločep

  To [zaciszne miejsce[(/kolocep-l4463/), znane również jako Kalamota, znajduje się niedaleko Dubrownika. Zanurz się w krystalicznie czystej wodzie albo przepłyń kajakiem przez Błękitną Jaskinię.

 • Wyspa Lokrum

  9. Wyspa Lokrum

  Z Dubrownika na Lokrum można dostać się łodziami, które kursują co 30 minut. Jest to doskonałe miejsce na wycieczkę, pełne szlaków turystycznych, spacerujących pawi i punktów gastronomicznych.

 • Wyspa Korčula

  10. Wyspa Korčula

  Wyspa ta słynie z produkowanych na niej białych win i jest miejscem narodzin Marca Pola. Miejscowość Korčula posiada wspaniałą historię i architekturę i na pewno Cię oczaruje.

Zaplanuj pobyt

 • Ile dni spędzić w Dubrowniku?

  Większość atrakcji tego otoczonego murami miasta można zobaczyć w 2 dni, ale radzimy potraktować Dubrownik jako bazę wypadową na wycieczki całodniowe. Dzięki temu będziesz mieć więcej czasu na wieczorne spacery po starym mieście.

 • Jak poruszać się po Dubrowniku?

  Do zwiedzenia atrakcji starego miasta wystarczą Ci Twoje własne nogi. Układ ulic i chodników może na początku wydać się skomplikowany, ale spacery Dubrowniku to sama przyjemność. Jedna strona ulicy Stradun jest płaska, podczas gdy druga jest miejscami bardzo stroma. Autobusy 1A, 1B i 1C kursują regularnie pomiędzy starym miastem i głównym dworcem autobusowym.

 • Gdzie nocować w Dubrowniku?

  Najlepszym miejscem na nocleg jest stare miasto, ale z miejsc położonych poza murami miasta polecamy Lapad i Ploce. Druga z dzielnic jest nieco wzgórzysta i oferuje piękne widoki na zabytkowy Dubrownik.

Przydatne informacje

 • Język
  Chorwacki
 • Waluta
  Kuna (HRK)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +385
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Od maja do sierpnia miasto pełne jest statków wycieczkowych i fanów „Gry o tron”. Radzimy odwiedzić Dubrownik późną wiosną. Można wtedy swobodnie spacerować po mieście, a pogoda jest ciepła, ale nie upalna. Pamiętaj, że poza sezonem turystycznym łodzie pływające na pobliskie wyspy kursują znacznie rzadziej.

Dubrownik: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Dubrownik? Kliknij tutaj.

Dubrownik: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 11 210 opinii

Świetnie zorganizowana wycieczka. Pokazanie Dubrownika z innej perspektywy. Nasz przewodnik Denis był przygotowany zarówno historycznie jak i z nowoczesnymi ciekawostkami, chociażby O Grze o Tron. Piękne widoki, satysfakcjonuje nurkowanie podczas którego widzieliśmy niesamowicie dużo ryb oraz skok z 13 metrowej skały to nawet ponad to czego od tej wycieczki wymagaliśmy.

my partner and me had a very enjoyable day with our guide. trip was very well organized. the guide was having very good knowledge about history of Croatia and surrounding states.

Chorwacja skąd wyruszyłyśmy cudowna ale drogo, Bośnia i Hercegowina piękna chociaż przepełniają smutkiem pozostałości po wojnie domowej. Warto pojechać, może na dłużej.

Thank you for unforgettable kayak adventure. All was perfect. Especially thanks to our guide Mauricio - he was very communicative and friendly. Cheers from Poland!

Kapitan statku wykonał genialną robotę. Czas na wyspach był obliczony idealnie. Jedzenie było autentyczne, dobrze przyprawione i bardzo smaczne.