Atrakcje i wycieczki

Dubrownik

Przeżyj swoją własną fantazję w świecie „Gry o tron”. Zachwyci Cię tutaj wszystko – od starożytnych murów miejskich po ocean.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

10 najciekawszych atrakcji Dubrownika

Dubrownik leży nad brzegiem błękitnego morza i otoczony jest wspaniałymi murami obronnymi. Jest to miasto, które wręcz trzeba zobaczyć! Jeśli choć raz odwiedzisz ten klejnot Adriatyku, na pewno zechcesz do niego wracać.

 • Ulica Stradun

  1. Ulica Stradun

  Ta XI-wieczna wybrukowana kamieniami wapiennymi ulica dla pieszych lśni jak woda w promieniach słońca. Tętniący życiem przez całą dobę deptak znajdziesz w samym centrum Dubrownika.

 • Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

  2. Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

  Ten XVIII-wieczny barokowy kościół stoi w miejscu poprzednich katedr. W skarbcu znajdują się pokryte złotem ręka, noga i czaszka św. Błażeja, patrona Dubrownika.

 • Stara synagoga w Dubrowniku

  3. Stara synagoga w Dubrowniku

  Położona przy ulicy Žudioskiej (Żydowskiej) świątynia z 1408 roku to najstarsza na świecie synagoga sefardyjska oraz druga (po praskiej) najstarsza synagoga żydowska w Europie.

 • Mury miejskie Dubrownika

  4. Mury miejskie Dubrownika

  Konstrukcja murów otaczających miasto rozpoczęła się w IX wieku. W XV wieku zostały rozbudowane, między innymi o 15 dodatkowych fortów.

 • Fort Lovrijenac

  5. Fort Lovrijenac

  Położony na skale o wysokości 37 m n.p.m. fort powstał na początku XIV wieku. Nad bramą znajduje się inskrypcja: „Wolność nie jest na sprzedaż nawet za wszystko złoto”.

 • Góra Srđ

  6. Góra Srđ

  Aby móc podziwiać piękne terakotowe dachy Dubrownika i wspaniałe lazurowe morze, wjedź kolejką linową na szczyty tej mierzącej 412 m wysokości góry.

 • Arboretum w Trsteno

  7. Arboretum w Trsteno

  W bujnym parku botanicznym w mieście Trsteno znajdziesz renesansową rezydencję, fontannę Neptuna i akwedukt. Dwa rosnące przy wejściu platany wschodnie mają 500 lat.

 • Wyspa Koločep

  8. Wyspa Koločep

  To [zaciszne miejsce[(/kolocep-l4463/), znane również jako Kalamota, znajduje się niedaleko Dubrownika. Zanurz się w krystalicznie czystej wodzie albo przepłyń kajakiem przez Błękitną Jaskinię.

 • Wyspa Lokrum

  9. Wyspa Lokrum

  Z Dubrownika na Lokrum można dostać się łodziami, które kursują co 30 minut. Jest to doskonałe miejsce na wycieczkę, pełne szlaków turystycznych, spacerujących pawi i punktów gastronomicznych.

 • Wyspa Korčula

  10. Wyspa Korčula

  Wyspa ta słynie z produkowanych na niej białych win i jest miejscem narodzin Marca Pola. Miejscowość Korčula posiada wspaniałą historię i architekturę i na pewno Cię oczaruje.

Zaplanuj pobyt

 • Ile dni spędzić w Dubrowniku?

  Większość atrakcji tego otoczonego murami miasta można zobaczyć w 2 dni, ale radzimy potraktować Dubrownik jako bazę wypadową na wycieczki całodniowe. Dzięki temu będziesz mieć więcej czasu na wieczorne spacery po starym mieście.

 • Jak poruszać się po Dubrowniku?

  Do zwiedzenia atrakcji starego miasta wystarczą Ci Twoje własne nogi. Układ ulic i chodników może na początku wydać się skomplikowany, ale spacery Dubrowniku to sama przyjemność. Jedna strona ulicy Stradun jest płaska, podczas gdy druga jest miejscami bardzo stroma. Autobusy 1A, 1B i 1C kursują regularnie pomiędzy starym miastem i głównym dworcem autobusowym.

 • Gdzie nocować w Dubrowniku?

  Najlepszym miejscem na nocleg jest stare miasto, ale z miejsc położonych poza murami miasta polecamy Lapad i Ploce. Druga z dzielnic jest nieco wzgórzysta i oferuje piękne widoki na zabytkowy Dubrownik.

Przydatne informacje

 • Język
  Chorwacki
 • Waluta
  Kuna (HRK)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +385
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Od maja do sierpnia miasto pełne jest statków wycieczkowych i fanów „Gry o tron”. Radzimy odwiedzić Dubrownik późną wiosną. Można wtedy swobodnie spacerować po mieście, a pogoda jest ciepła, ale nie upalna. Pamiętaj, że poza sezonem turystycznym łodzie pływające na pobliskie wyspy kursują znacznie rzadziej.

Dubrownik: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Dubrownik? Kliknij tutaj.

Dubrownik: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 12 680 opinii

Nie znalazłem stacji od razu, chociaż w rzeczywistości jest tuż przy wyjściu (nieco w prawo). Lokalizacja Google jest nieco myląca. Ale zarówno przez telefon, jak i na czacie natychmiast uzyskałem pomoc. Najlepiej zapytać w recepcji przed wyjściem. Wtedy nie będziesz chodzić

Miła wycieczka ze świetnym przewodnikiem. zdecydowanie polecam wycieczkę. Byłem bardzo zaskoczony wspaniałym lunchem (dobre, autentyczne ryby).

To fantastyczna podróż! Załoga jest bardzo miła i przyjazna, a jedzenie smaczne. Wyspy są piękne i świetny sposób na spędzenie dnia.

Mieliśmy dużo wolnego czasu na wyspach, gościnność na łodzi była świetna. Transfer zi do hotelu był dobrze zorganizowany.

Wspaniała wycieczka ! Wszystko szybko i na temat :) polecam