Dublin
wycieczki jednodniowe

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Dublin: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Dublin? Kliknij tutaj.

Dublin: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 15 796 opinii

Jeśli ktoś nie ma własnego transportu to taka zorganizowana wycieczka jest najlepszym pomysłem, by zobaczyć coś więcej poza Dublinem. Sama jestem przewodnikiem i wiem, że przy dużej grupie oraz intensywnym harmonogramie trzeba iść czasem na kompromisy. Odnosząc się do innych komentarzy, jeśli jesteście w dwójkę lub więcej osób i chcecie usiąść razem, przyjdźcie na miejsce spotkania dużo wcześniej. Ja przez spóźniony autobus przyszłam na 15 minut przed i miałam ostatnie miejsce przy oknie. Przewodnik Daniel bardzo dobrze rozplanował czas (pewnie wypracowana rutyna) i zawsze dokładnie informował co najlepiej zrobić, zobaczyć w pierwszej kolejności. Podawał informacje w ciekawy sposób, urozmaicał je muzycznie, a na koniec sam zaśpiewał i zagrał na gitarze. Dał również czas na odpoczynek po drodze (bez opowiadań). Oczywiście, że chciałoby się mieć więcej czasu na klifach czy w Galway, ale to tylko jednodniowa wycieczka. Zobaczyłam i odwiedziałam to co chciałam po kilkunastu latach.

Przyjemna wycieczka podjęta w listopadzie, pogoda sprzyjała przez jej większą część. Przewodnikiem i zarazem kierowcą był starszym gentleman o imieniu Eoin (lub jakoś tak), który większą część ciekawostek przedstawiał poprzez żarty (chwilami naprawdę mocne). Uczestników była garstka, a rozkład dnia niezbyt intensywny. Pałac ładny, ale przewodnika w środku nie słuchałam zbyt uważnie, opowiadał dużo. Ogrody nawet o tej porze roku warte zobaczenia. Bardzo spektakularna droga z Malahide do Howth i potem do Dublina przy zmianie pogody. Gdybym był dłużej w Irlandii pojechałabym do Howth jeszcze raz sama ze względu na krajobrazy. Dużo ciekawostek oraz propozycji na kolejne dni. Na pewno wyszło taniej i sprawniej, niż organizować samemu komunikacją publiczną. Polecam, ale jeśli jesteście pierwszy raz w Irlandii i niezbyt długo, to lepiej wybrać inne, bardziej znane cele.

Wspaniała wycieczka, dobrze zorganizowana, pięknie i z dowcipem opowiedziana Przepiękne klify można kontemplować cały dzień, więc dwie godziny to dla mnie zdecydowanie za mało... Rozumiem natomiast, że tyle czasu po prostu musiało być. Byłam zachwycona wybrzeżem Burren i faktycznie miałam wrażenie, że stąpam po powierzchni Księżyca ☺️ Podczas wycieczki był czas na toaletę, posiłek, kawę itp. Polecam z całego serca!

Wycieczka byla bardzo dobrze zorganizowana. Wszystkie punkty programu zostały zrealizowane. Przewodniczka Lisa bardzo umiejętnie prowadziła grupe i konsekwentnie pilnowała czasu. Odwiedzone miejsca to prawdziwy zastrzyk adrenaliny dla każdego konesera podróżowania i miłośnika natury. Gorąco polecam te wycieczkę.

Świetny przewodnik. Przez całą drogę w sposób ciekawy i zabawny snuł historie. Domagał się interakcji, dzięki czemu było wesoło. Autokar bez szału, ale wygodny. Zatrzymywał się kilka razy, można więc było odetchnąć świeżym powietrzem, wyskoczyć do toalety, coś kupić. Wszystko było tak, jak miało być.