Całodniowa wycieczka do Wicklow, Glendalough i Kilkenny

Numer identyfikacyjny produktu: 38157

Od 148 zł za osobę

Rezerwuj teraz
Najważniejsze informacje
Czas trwania
1 dzień
Akceptowane kupony elektroniczne
Akceptowane kupony papierowe
Natychmiastowe potwierdzenie
Przewodnik
angielski

Termin i liczba uczestników:

Trwa ładowanie strony...

Nie zwlekaj!
 • Udaj się na wycieczkę do średniowiecznego serca Irlandii i zwiedź historyczne Kilkenny
 • Wybierz się na spacer po uliczkach Kilkenny i odwiedź najstarszy browar w Irlandii
 • Przejedź przez pofałdowane wzgórza i polodowcowe doliny gór Wicklow
 • Zobacz miejsce, gdzie kręcono film „Braveheart. Waleczne Serce”
 • Zobacz VII-wieczny klasztor Glendalough – miejsce, w którym Irlandia na nowo przyjęła Chrześcijaństwo
Wycieczka w skrócie
Wybierz się w podróż przez historię i naturalne piękno Irlandii podczas tej całodniowej wycieczki w góry Wicklow, do klasztoru Glendalough i średniowiecznego miasta Kilkenny. Podziwiaj malownicze widoki na pofałdowane góry, zielone doliny i jeziora.
Tego możesz się spodziewać
Wybierz się na całodniową wycieczkę do najpiękniejszych miejsc w Irlandii, w tym XII-wiecznego zamku w Kilkenny, pofałdowanych gór Wicklow i 7-wiecznego klasztoru Glendalough.

Pierwszym przystankiem jest Zamek Kilkenny, położony nad rzeką Nore. W rzemieślniczej stolicy Irlandii możesz odwiedzić Centrum Sztuki i Wzornictwa Kilkenny i dowiedzieć się więcej o tradycjach złotników, rzeźbiarzy, malarzy i innych.

Przejdź się po wybrukowanych uliczkach i odwiedź najstarszy irlandzki browar, Saint Francis. Podziwiaj wspaniałą posiadłość kupca jedwabiu, Rothe House i zobacz bezcenne artefakty Wikingów. Wybierz się na spacer po średniowiecznych ogrodach i zobacz historyczne różnorodne odmiany owoców i warzyw, takie jak kapusta Gortahork i jabłka Blood of the Boyne.

Zjedz lunch w jednej z miejskich kawiarni.

Po drodze do Glendalough wjedziesz wprost w dziką przyrodę gór Wicklow w hrabstwie Carlow. Zobaczysz jak zmieniają się krajobrazy, przechodząc z bujnych zielonych pastwisk i łagodnych dolin w polodowcowe doliny przełęczy Wicklow, która stanowiła tło zdjęć do takich filmów jak „Braveheart. Waleczne serce” i „PS. Kocham Cię”.

Następnie udasz się do klasztoru Glendalough, gdzie po wiekach ciemnych Irlandia na nowo przyjęła chrześcijaństwo. Tu dowiesz się więcej o Świętym Kewinie, założycielu VII-wiecznego klasztoru, i zobaczysz nienaruszoną architekturę Kuchni Św. Kewina, Kościoła i okrągłej wieży. Miejscowość oznacza dosłownie „Dolinę dwóch jezior”. Spacer wokół jeziora dolnego zajmuje niecałą godzinę, a wokół górnego – ponad godzinę.

Ostatnią częścią tej wspaniałej wycieczki jest wizyta w najwyżej położonej irlandzkiej wiosce, Roundwood. Zobaczysz tu góry Sugarloaf, które przed epoką lodowcową były wyższe od Alp. W drodze do Kilnacanogue przejedziesz obok Powerscourt Estate i Doliny Imaal. Wracając do Dublina, posłuchasz opowiadanych przez przewodnika faktów o historii Irlandii i posłuchasz tradycyjnej irlandzkiej muzyki.
Wliczone w cenę
 • Transport z/do Dublina
 • Przewodnik
 • Postój w górach Wicklow
 • Zabytki kultury Killkenny
Niewliczone w cenę
 • Posiłki i napoje
Miejsce zbiórki

Miejsca odbioru: 8:00 – Townhouse, 47 Lower Gardiner Street, Dublin 8:10 – Hotel Gresham, O'Connell Street 8:20 – Ulster Bank przy Dame Street 8:30 – Jurys Inn, Christ Church (Otwórz w Google Maps)

Co trzeba wiedzieć
Wycieczka obywa się 7 dni w tygodniu.

Od 148 zł za osobę

Rezerwuj teraz
Gwarantujemy
 • Błyskawiczną i pewną rezerwację
 • Najniższe ceny
To mówią inni (Opinie: 8)

Organizator:

Wild Rover Tours

Numer identyfikacyjny produktu: 38157

Te wycieczki też mogą Cię zainteresować…