Atrakcje i wycieczki
Dublin

Bogate życie artystyczne, wyborna whiskey i przyjaźni mieszkańcy to gwarancja niezapomnianych wrażeń.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Często zadawane pytania dotyczące: Dublin

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Dublin?

Na jakich wycieczkach w: Dublin obowiązują dodatkowe środki bezpieczeństwa związane z COVID-19?

10 najciekawszych atrakcji Dublina

Historia Dublina pełna jest trudów i cierpień. Być może to właśnie dlatego tak wielu poetów, dramatopisarzy i muzyków pochodzi właśnie stamtąd? Kulturę tego miasta trzeba koniecznie poznać, ale my przedstawiamy najpiękniejsze miejsca w Dublinie warte odwiedzenia.

 • Guinness Storehouse

  1. Guinness Storehouse

  Na wielopoziomowej wystawie browaru Guinness poznasz fascynującą historię tego czarnego specjału i metody jego warzenia. Pod koniec wycieczki wypijesz też oczywiście darmowy kufel guinnessa!

 • Dublińskie zoo

  2. Dublińskie zoo

  W dublińskim zoo mieszkają małe i wielkie stworzenia z całego świata. Nawet jeśli nie masz ze sobą dzieci, warto wziąć udział w pogadankach i obejrzeć karmienie zwierząt.

 • Irlandzka Galeria Narodowa

  3. Irlandzka Galeria Narodowa

  Irlandzka Galeria Narodowa posiada godną uwagi kolekcję obrazów z Europy i USA, ale my radzimy obejrzeć wspaniałe dzieła malarzy irlandzkich. Wstęp jest bezpłatny!

 • Phoenix Park

  4. Phoenix Park

  Phoenix Park to największy ogrodzony park miejski w Europie. Jest tak duży, że mieszczą się w nim inne atrakcje Dublina, takie jak dublińskie zoo, Wellington Monument i Magazine Fort.

 • Kilmainham Gaol

  5. Kilmainham Gaol

  W więzieniu Kilmainhan stracono przywódców powstania wielkanocnego. Jeśli interesuje Cię walka Irlandczyków o niepodległość, wizyta w „irlandzkiej Bastylii” to konieczność.

 • Katedra Kościoła Chrystusowego

  6. Katedra Kościoła Chrystusowego

  Katedrę Kościoła Chrystusowego warto odwiedzić dowolnego dnia tygodnia, ale w środy, czwartki, soboty i niedziele podczas nabożeństw wieczornych można posłuchać pięknego śpiewu chóru.

 • Zamek Dubliński

  7. Zamek Dubliński

  Ten architektoniczny zlepek budowli z różnych epok tworzy dość osobliwy zamek. W ogrodach za zamkiem znajdował się kiedyś Dubh Linn (Czarny Staw), któremu Dublin zawdzięcza swoją nazwę.

 • Croke Park

  8. Croke Park

  Hurling, futbol gaelicki i rugby – Irlandczycy uwielbiają sporty, których nikt poza nimi nie rozumie. Jednak wystarczy tylko jedna wizyta w Croke Park podczas ważniejszego meczu i też się w nich zakochasz!

 • Aviva Stadium

  9. Aviva Stadium

  Sport w Irlandii to nie tylko Croke Park. Na eleganckim Aviva Stadium reprezentacje Irlandii w rugby i piłce nożnej rozrywają większość swoich spotkań międzynarodowych.

 • Muzeum Narodowe Irlandii

  10. Muzeum Narodowe Irlandii

  Od zmumifikowanych zwłok w torfowiskach, przez złoto z epoki brązu, aż po oręż z czasów przed odzyskaniem niepodległości – Muzeum Narodowe to podstawowe źródło wiedzy o historii Irlandii.

Zaplanuj pobyt

 • Kiedy najlepiej zwiedzać Dublin?

  Ładna pogoda z pewnością nie jest domeną Dublina, ale pod koniec lata (okolice września) miejscowa aura bywa przyjemna. Jeśli koniecznie chcesz założyć śmieszny kapelusz i napić się guinnessa, parada w Dzień Świętego Patryka odbywa się 17 marca.

 • Jak poruszać się po Dublinie?

  Irlandzkie poczucie humoru jest znane na całym świecie, a najlepszym jego przykładem jest komunikacja publiczna w Dublinie! Są tu dwie niepołączone ze sobą linie tramwajowe, a pociągi kursują głównie po obrzeżach miasta. Siatka połączeń autobusowych jest rozbudowana, ale skomplikowana (odwiedź dublinbus.ie). Dobra wiadomość jest taka, że większość atrakcji znajduje się blisko siebie w samym centrum Dublina.

 • Ile dni spędzić w Dublinie?

  Atrakcje Dublina można zwiedzić w dzień lub dwa, ale pamiętaj, że jest to miasto wspaniałych muzeów, fantastycznych imprez muzycznych i sportowych oraz nowoczesnych restauracji. Zarezerwuj tygodniowy pobyt w Dublinie i poznaj jego najlepiej strzeżone sekrety.

Przydatne informacje

 • Język
  Angielski
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+00:00)
 • Kod kraju
  +353
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Najlepsza pogoda jest w okolicach września, ale jeśli chcesz poświętować, przyjedź w połowie marca na paradę w Dzień Świętego Patryka.

Dublin: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Dublin? Kliknij tutaj.

Dublin: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 35 270 opinii

Wycieczka na wysokim poziomie organizacyjnym, o dużych walorach poznawczych i rozrywkowo-wypoczynkowych. Poznałem miłych, w większości młodych, ludzi. Widziałem piękne krajobrazy oglądane dotąd tylko na filmach. Strona organizacyjna, punktualność i komfort wzorowe.

Nasza przewodniczka, Constanza, była bardzo wesoła i dostarczała nam cennych informacji w języku angielskim i hiszpańskim na temat różnych krajobrazów, które widzieliśmy. Doświadczenie było wspaniałe, na pewno powtórzę to jeszcze raz!

Świetne muzeum ! Bardzo ciekawe, pełne streetartu, historii oraz tablic multimedialnych. Każdy może indywidulanie przyjrzeć się temu co go akurat w tym temacie interesuje. Na koniec można zdegustować pyszne piwo z widokiem na miasto.

Była fantastyczna wycieczka. Miałem najlepszego przewodnika (Peter) i niesamowitego kierowcę (Larry). Poważnie polecam!! Dziękuję za niesamowity dzień, nauczyłem się dużo Irlandii i historii kraju.

Our guide who named Peter just couldn't be neater. And this is a fact he brings lot of craic but also not let you litter.