Dublin
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Dublin: Najciekawsze atrakcje

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Dublin”

Dublin – najciekawsze atrakcje

10 najciekawszych atrakcji Dublina

Historia Dublina pełna jest trudów i cierpień. Być może to właśnie dlatego tak wielu poetów, dramatopisarzy i muzyków pochodzi właśnie stamtąd? Kulturę tego miasta trzeba koniecznie poznać, ale my przedstawiamy najpiękniejsze miejsca w Dublinie warte odwiedzenia.

Guinness Storehouse

Guinness Storehouse

Na wielopoziomowej wystawie browaru Guinness poznasz fascynującą historię tego czarnego specjału i metody jego warzenia. Pod koniec wycieczki wypijesz też oczywiście darmowy kufel guinnessa!

Dublińskie zoo

Dublińskie zoo

W dublińskim zoo mieszkają małe i wielkie stworzenia z całego świata. Nawet jeśli nie masz ze sobą dzieci, warto wziąć udział w pogadankach i obejrzeć karmienie zwierząt.

Irlandzka Galeria Narodowa

Irlandzka Galeria Narodowa

Irlandzka Galeria Narodowa posiada godną uwagi kolekcję obrazów z Europy i USA, ale my radzimy obejrzeć wspaniałe dzieła malarzy irlandzkich. Wstęp jest bezpłatny!

Phoenix Park

Phoenix Park

Phoenix Park to największy ogrodzony park miejski w Europie. Jest tak duży, że mieszczą się w nim inne atrakcje Dublina, takie jak dublińskie zoo, Wellington Monument i Magazine Fort.

Kilmainham Gaol

Kilmainham Gaol

W więzieniu Kilmainhan stracono przywódców powstania wielkanocnego. Jeśli interesuje Cię walka Irlandczyków o niepodległość, wizyta w „irlandzkiej Bastylii” to konieczność.

Katedra Kościoła Chrystusowego

Katedra Kościoła Chrystusowego

Katedrę Kościoła Chrystusowego warto odwiedzić dowolnego dnia tygodnia, ale w środy, czwartki, soboty i niedziele podczas nabożeństw wieczornych można posłuchać pięknego śpiewu chóru.

Zamek Dubliński

Zamek Dubliński

Ten architektoniczny zlepek budowli z różnych epok tworzy dość osobliwy zamek. W ogrodach za zamkiem znajdował się kiedyś Dubh Linn (Czarny Staw), któremu Dublin zawdzięcza swoją nazwę.

Croke Park
Zdjęcie: zoonabar @Flickr (CC BY 2.0)

Croke Park

Hurling, futbol gaelicki i rugby – Irlandczycy uwielbiają sporty, których nikt poza nimi nie rozumie. Jednak wystarczy tylko jedna wizyta w Croke Park podczas ważniejszego meczu i też się w nich zakochasz!

Aviva Stadium
Zdjęcie: Sean MacEntee @Flickr (CC BY 2.0)

Aviva Stadium

Sport w Irlandii to nie tylko Croke Park. Na eleganckim Aviva Stadium reprezentacje Irlandii w rugby i piłce nożnej rozrywają większość swoich spotkań międzynarodowych.

Muzeum Narodowe Irlandii
Zdjęcie: Larry Koester @Flickr (CC BY 2.0)

Muzeum Narodowe Irlandii

Od zmumifikowanych zwłok w torfowiskach, przez złoto z epoki brązu, aż po oręż z czasów przed odzyskaniem niepodległości – Muzeum Narodowe to podstawowe źródło wiedzy o historii Irlandii.

Dublin: Zaplanuj pobyt

Kiedy najlepiej zwiedzać Dublin?

Ładna pogoda z pewnością nie jest domeną Dublina, ale pod koniec lata (okolice września) miejscowa aura bywa przyjemna. Jeśli koniecznie chcesz założyć śmieszny kapelusz i napić się guinnessa, parada w Dzień Świętego Patryka odbywa się 17 marca.

Jak poruszać się po Dublinie?

Irlandzkie poczucie humoru jest znane na całym świecie, a najlepszym jego przykładem jest komunikacja publiczna w Dublinie! Są tu dwie niepołączone ze sobą linie tramwajowe, a pociągi kursują głównie po obrzeżach miasta. Siatka połączeń autobusowych jest rozbudowana, ale skomplikowana (odwiedź dublinbus.ie). Dobra wiadomość jest taka, że większość atrakcji znajduje się blisko siebie w samym centrum Dublina.

Ile dni spędzić w Dublinie?

Atrakcje Dublina można zwiedzić w dzień lub dwa, ale pamiętaj, że jest to miasto wspaniałych muzeów, fantastycznych imprez muzycznych i sportowych oraz nowoczesnych restauracji. Zarezerwuj tygodniowy pobyt w Dublinie i poznaj jego najlepiej strzeżone sekrety.

Przydatne informacje

 • Język
  Angielski
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+00:00)
 • Kod kraju
  +353
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Najlepsza pogoda jest w okolicach września, ale jeśli chcesz poświętować, przyjedź w połowie marca na paradę w Dzień Świętego Patryka.

Dublin: Wycieczki i bilety

Dublin: Najciekawsze atrakcje

Irlandia: Ciekawe miejsca

Dublin: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Dublin? Kliknij tutaj.