Dodaj daty

DubajSafari i dzika przyroda

Nasze najbardziej polecane Dubaj Safari i dzika przyroda

Oceanarium i Podwodne Zoo w Dubaju: 1-dniowy bilet wstępu

1. Oceanarium i Podwodne Zoo w Dubaju: 1-dniowy bilet wstępu

Przejdź przez tunel w oceanarium i poznaj życie pod wodą. Podziwiaj ogromy zbiornik o pojemności 10 milionów litrów, w którym znajduje się ponad 33 tysiące zwierząt morskich, a także największą na świecie kolekcję twaroszy piaskowych. Po zwiedzeniu tunelu oceanarium udaj się do Podwodnego Zoo, które zapewnia interaktywne podejście do edukacji na temat ekologii i zrównoważonego życia morskiego. Podziwiaj różnorodne egzotyczne gatunki zwierząt. Weź udział w wycieczce obejmujące 3 strefy ekologiczne: Rainforest (Las Deszczowy), Rocky Shore (Kamieniste Wybrzeże) i Living Ocean (Żyjący Ocean).  Spotkaj się z zabawnymi wydrami i pingwinami, a w Podwodnym Zoo nie przegap okazji zobaczenia jednego z największych krokodyli na świecie, King Croc i jego królowej.

Dubaj: Bilet do Atlantis Aquaventure i The Lost Chambers

2. Dubaj: Bilet do Atlantis Aquaventure i The Lost Chambers

Skorzystaj ze wszystkich atrakcji parku wodnego Aquaventure. Następnie zobacz z bliska ponad 65 000 zwierząt morskich w oceanarium The Lost Chambers, które znajduje się w hotelu Atlantis the Palm na wyspie Palma Dżamira w Dubaju. Uniknij długich kolejek do Aquaventure i skorzystaj z pierwszej na świecie podwójnej „zjeżdżalni w zjeżdżalni”. Baw się na 30 atrakcjach, które przyspieszą bicie Twojego serca, śmiej się do rozpuku na najdłuższej w Dubaju leniwej rzece i odpręż się na 500-metrowej prywatnej plaży. Przygotuj się na walkę z władcą oceanów w atrakcji Tower of Poseidon lub przemierzaj mroczny i kręty tunel wodny Aquaconda. Chwyć nadmuchiwane koło i pokonaj silne prądy oraz wielkie fale zjeżdżalni The Torrent. Następnie odwiedź oceanarium The Lost Chambers i zobacz z bliska ponad 65 000 zwierząt żyjących w morskich toniach. Odwiedź ruiny zaginionego miasta, a następnie zajrzyj za kulisy oceanarium i przekonaj się, jak wygląda praca eksperta w dziedzinie morskich zwierząt. Zobacz z bliska rekiny i płaszczki oraz podziwiaj najbardziej egzotyczne i najrzadsze kręgowce na świecie.

Dubaj: oceanarium i 124./125. poziom Burdż Chalify – pakiet

3. Dubaj: oceanarium i 124./125. poziom Burdż Chalify – pakiet

Doświadcz magii Dubaju dzięki biletowi łączonemu do 2 najwspanialszych atrakcji miasta. Udaj się do oceanarium (Dubai Aquarium) i Burdż Chalifa w tym samym dniu. Odkrywaj tajemnice Dubaju od samego nieba aż po głębię oceanu. Odwiedź najwyższy budynek na świecie, Burdż Chalifa, a następnie zobacz 485 gatunków morskich stworzeń w oceanarium i podwodnym zoo. Najpierw udaj się na szczyt najsłynniejszej atrakcji Dubaju, czyli Burdż Chalifa. Po wybraniu przedziału czasowego wjedź najszybszą windą świata na taras widokowy na 124. piętrze najwyższego budynku na świecie. Podziwiaj zapierającą dech w piersiach panoramę miasta, pustyni i zatoki. Zapoznaj się ze szczegółami dotyczącymi architektury tego unikatowego drapacza chmur oraz technologii, która umożliwiła jego powstanie. Odwiedź największe na świecie podwieszane akwarium. Podziwiaj tysiące morskich stworzeń z całego świata, w tym rzadkie gatunki, takie jak krokodyl królewski czy tawrosz piaskowy. Przemierzaj 3 strefy ekologiczne: Rainforest (Las Deszczowy), Rocky Shore (Kamieniste Wybrzeże) i Living Ocean (Żyjący Ocean). 

The Green Planet – unikatowy las deszczowy w Dubaju

4. The Green Planet – unikatowy las deszczowy w Dubaju

Poczuj się jak uczestnik prawdziwej tropikalnej ekspedycji – odwiedź zamknięty pod kopułą sztuczny las tropikalny Green Planet i podziwiaj fascynującą florę oraz faunę naszej planety. Green Planet zaprojektowano jako zamknięty ekosystem. Jest to próba odtworzenia niesamowitego środowiska lasu tropikalnego. Wejdź do jaskini nietoperzy i poznaj jedne z najbardziej niezwykłych zwierząt na świecie. Dotknij boa szmaragdowego, jeśli masz na tyle odwagi. Posłuchaj charakterystycznych nawoływań najróżniejszych ptaków. Przywitaj się z jednym z dwóch leniwców śpiących po 15-20 godzin dziennie. Zobacz małpki sajmiri wspinające się po drzewach i utrzymujące równowagę dzięki swoim długim ogonom. Przestrzeń rekreacyjno-edukacyjna ma na celu zwrócenie uwagi na delikatną równowagę panującą w naturze oraz na to, jak cenne są jedne z najstarszych istniejących ekosystemów na Ziemi. Jest to doskonałe miejsce do pogłębiania wiedzy dla całej rodziny. Celem Green Planet jest inspirowanie ludzi, niezależnie od wieku czy narodowości, do poznawania natury i większej dbałości o każdą roślinę i każde zwierzę zamieszkujące naszą planetę. 

Dubaj: pustynne safari, wielbłądy i opcja z quadami

5. Dubaj: pustynne safari, wielbłądy i opcja z quadami

Kierowca przyjedzie po Ciebie do hotelu pojazdem z napędem na cztery koła. Następnie wraz z lokalnym przewodnikiem wyruszysz na pustynię położoną zaledwie 45 minut jazdy od Dubaju. Po dotarciu na pustynię Lahbab uczestnicy zostaną powitani w klimatyzowanym namiocie, gdzie będą mogli ugasić pragnienie i odpocząć. Jeżeli masz na tyle odwagi, możesz opcjonalnie pojeździć na quadzie po pięknych czerwonych wydmach dubajskiej pustyni. Następnie udasz się na pustynię, gdzie wyruszysz na rajd po wydmach w pojeździe z napędem na cztery koła. Poczuj, jak podskakuje Ci żołądek, gdy będziesz jeździć w górę i w dół po wysokich czerwonych wydmach. Zachwyć się tym, jak pojazd radzi sobie z niewyobrażalnie stromymi wzniesieniami i nierównym terenem pustyni.  Po rajdzie po wydmach spróbuj swoich sił w sandboardingu lub po prostu podziwiaj otaczającą Cię scenerię. Koniecznie zrób mnóstwo zdjęć malowniczego pustynnego krajobrazu.  Później zrób przystanek na pustyni z czerwonymi wydmami i weź udział w przejażdżce na wielbłądzie. Następnie odpocznij w klimatyzowanych, komfortowych warunkach, delektując się napojami bezalkoholowymi, wodą oraz arabską herbatą lub kawą z daktylami , po czym wróć do swojego hotelu w Dubaju.

Dubaj: Ski Dubai – Snow Plus Pass

6. Dubaj: Ski Dubai – Snow Plus Pass

Zrób sobie przerwę od palącego miasta i spędź pełen wrażeń dzień z rodziną lub przyjaciółmi w Ski Dubai. Zarezerwuj bilety na karnet Snow Plus i poczuj przypływ adrenaliny, ciesząc się największym krytym snowparkiem z przejażdżkami na karnecie snow plus i atrakcjami do odkrycia, takimi jak Bob Sleigh, Tubing Run, Snow Cavern, Tobogganing, Giant Zorb Ball i Bumper Cars. Z ceną i biletem na karnet Snow Plus możesz cieszyć się nieograniczoną liczbą przejażdżek Mountain Thriller i przejażdżek wyciągiem krzesełkowym. Twój karnet Snow Plus daje Ci dostęp do jednej z poniższych atrakcji: albo 2 godziny na stoku (narciarze/snowboardziści muszą być średniozaawansowanymi narciarzami 2, aby uzyskać dostęp do stoku) albo dwie przejażdżki Snow Bullet (tyrolka). Nie masz odzieży zimowej na ten wyjazd? Bez obaw! Twoje bilety obejmują cały niezbędny sprzęt zimowy, który zapewni ci ciepło i przytulność przez cały dzień!

Dubaj: safari na pustyni, quad, przejażdżka na wielbłądzie i sandboarding

7. Dubaj: safari na pustyni, quad, przejażdżka na wielbłądzie i sandboarding

Ucieknij od zgiełku Dubaju i poczuj spokój otaczającej pustyni, by zaspokoić swoje pragnienie przygody. Wybierz opcję wycieczki grupowej lub prywatnej i doświadcz słynnej gościnności mieszkańców pustyni Lahbab. Rozpocznij swoją przygodę od wygodnej usługi odbioru z Twojego hotelu i wyrusz na wyprawę na pustynię pojazdem z napędem na 4 koła. Udaj się na pustynię Lehbab, która jest oddalona od centrum Dubaju o ok. 50 km. Podziwiaj aksamitnie gładkie i wysokie wydmy z czerwonego piasku. Wsiądź na wielbłąda, by wziąć udział w krótkiej przejażdżce lub zdecyduj się na opcjonalną przejażdżkę quadem. Pojedź na pustynię Land Cruiserem z napędem na 4 koła, który mknie po wydmach niczym kolejka górska. Wypróbuj swoich sił podczas sandboardingu lub po prostu odpręż się i rób zdjęcia niesamowitym widokom na pustynię. Następnie powrócisz do swojego hotelu.

Dubaj: bilet wstępu do ogrodu motyli

8. Dubaj: bilet wstępu do ogrodu motyli

Ucieknij od zgiełku centrów handlowych Dubaju i wróć do natury w Dubai Butterfly Garden. Poznaj największy na świecie zadaszony ogród motyli, w którym mieszka ponad 15 000 pięknie skrzydlatych stworzeń reprezentujących ponad 50 gatunków o różnych kształtach i rozmiarach. Wewnątrz obserwuj cykl motyla i poznaj proces jego metamorfozy. Zapraszam do zadawania ekspertom gospodarzy wszelkich pytań dotyczących pięknych motyli.

Dubaj: spotkanie z delfinami w parku wodnym Atlantis

9. Dubaj: spotkanie z delfinami w parku wodnym Atlantis

Zobacz z bliska delfiny pluskające się w płytkiej wodzie podczas spotkania z delfinami w dubajskim parku wodnym Aquaventure w Atlantis the Palm. Wybierz się do Dolphin Bay w Atlantis, The Palm o wybranej przez siebie godzinie. Spotkaj się z ekspertem w zakresie ssaków morskich i rozpocznij swoją przygodę od 15-minutowego szkolenia na temat bezpieczeństwa oraz sesji orientacyjnej. Następnie zanurz się po pas w wodzie, aby wejść w interakcje z delfinami. Weź udział w 30-minutowej wodnej przygodzie. Możesz dotykać i głaskać delfiny oraz bawić się z nimi w grupach liczących maksymalnie 10 osób na jednego delfina. Twoja przygoda będzie trwała około 1,5 godziny, włącznie z przygotowaniem oraz przebraniem się w kombinezon z pianki. Przeżyj spotkanie ze zwierzętami odpowiednie dla osób w każdym wieku i idealne dla tych, którzy nie przepadają za pływaniem.

Dubaj: 1-dniowy bilet wstępu do Dubai Safari Park

10. Dubaj: 1-dniowy bilet wstępu do Dubai Safari Park

Zbliż się do 78 gatunków ssaków, 50 rodzajów gadów i 111 gatunków ptaków w Dubaju w Dubai Safari Park dzięki tym biletom wstępu. Ciesz się widokami rzadkich gatunków flory i fauny oraz zabawnymi interakcjami ze zwierzętami. Uwolnij w sobie miłośnika przyrody, odkrywając 6 różnych stref w parku — African Village, Arabian Desert Village, Explorer Village, Asian Village, Kids Farm i Al Wadi — aby dowiedzieć się więcej o życiu w tych ekosystemach. Poczuj się jak w lesie, witając się z około 2500 zwierzętami żyjącymi w parku. Spotkaj lwy, gepardy, słonie i wilki, które nazywają park swoim domem. Jeśli masz szczęście, możesz usłyszeć ryk lwa lub zobaczyć geparda biegnącego przez pole. Jeśli chcesz, możesz zrelaksować się w okolicy Al Wadi przed wyruszeniem w dalszą drogę. Jeśli wybierasz się z maluchami, zabierz je do Kids Farm, gdzie czekają na Ciebie interaktywne sesje z uroczymi zwierzakami. Weź udział w głaskaniu i karmieniu owiec, kóz, ptaków i nie tylko na farmie. Zwiększ poziom zabawy, ciesząc się jedynym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich safari na pokazach samochodowych, podczas którego możesz obserwować zwierzęta jedzące, bawiące się i drzemiące w Arabian Desert Village. Podczas podróży możesz nawet spotkać duże krokodyle, hieny itp.

Liczba znalezionych atrakcji: 87
Sortuj wg::
Strona 1 z 6

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Safari i dzika przyroda w: Dubaj

Oprócz atrakcji typu Safari i dzika przyroda jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Dubaj?

W: Dubaj są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Dubaj: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Dubaj? Kliknij tutaj.

Dubaj: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8 / 5

na podstawie 28 462 opinii

Chcieliśmy szybko dowiedzieć się dużo o Dubaju, a Big Bus Dubai jest do tego doskonały. Wycieczka autobusowa rozpoczęła się dla nas w porcie wycieczkowym Port Rashid, a oficjalne trasy rozpoczynają się w Dubai Mall. Oszczędzasz więc na kosztach taksówki do centrum miasta. Tam ponownie pomogą Ci sympatyczni i pomocni pracownicy firmy big Bus. Jest trasa niebieska i czerwona. Jednak obie trasy można pokonać tylko w ciągu jednego dnia, jeśli nie wysiądziesz. Informacje audio działają bardzo dobrze i otrzymujesz wiele interesujących informacji. Siedzieliśmy na górnym otwartym piętrze, co było świetne do robienia wielu zdjęć. W grudniu warto mieć ze sobą lekką kurtkę. Wiatr sprawia, że jest dość chłodno. Bilety były tańsze przez GetYourGuide niż kupilibyśmy je na miejscu.

The trip was very exciting and landscapes were gorgeous. We took a lot of photos and enjoyed sand boarding. The best part was riding on the dunes with the car, thanks to our guide Sayed - kind person and good driver. Definitely would recommended for everyone who wants to add a bit of adrenaline to their Dubai traveling list.

The driver and guide Kochi brilliantly drove the car in the desert and gave great guided tours on the way to the desert. professional approach to the client and children. He let our 3 year old son go sandboarding. My wife, me and son loved it.

Great time spent on the desert. The trip was well prapared, good communication with the company and the tourguide. Great experience thnks to Santhosh who took good care of us.

Aamerr Abbas our guide was great! Nice experience!