Drezno
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
Z powodu pandemii COVID-19 wycieczki i atrakcje w tym miejscu mogą być tymczasowo niedostępne. Sprawdź naszą stronę z aktualizacjami dotyczącymi podróży. Dowiedz się więcej.

Drezno: Najciekawsze atrakcje

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Drezno”

Drezno – najciekawsze atrakcje

10 najciekawszych atrakcji Drezna

Słynące z bogatych kolekcji sztuki, nadrzecznych krajobrazów i barokowej architektury Drezno to obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Europy. Oto najciekawsze z całego mnóstwa atrakcji tego miasta:

Semperoper

Semperoper

Renesansowa architektura i ozdobne wnętrza tego wspaniałego gmachu opery i sali koncertowej, to coś, co trzeba zobaczyć na własne oczy. Na pewno się nie rozczarujesz.

Kościół Marii Panny w Dreźnie

Kościół Marii Panny w Dreźnie

Wspaniałe wnętrze kopuły i zabytkowa konstrukcja tego kościoła to uczta dla oczu. W dodatku z położonej na wysokości 67 m platformy widokowej można podziwiać widoki na całe miasto.

Zamek Pillnitz

Zamek Pillnitz

Wycieczka w kostiumach? Przyjęcie z szampanem? Jak najbardziej! Cofnij się w czasie i spędź popołudnie na dworze Saksonii w zabytkowym otoczeniu.

Most Blaues Wunder

Most Blaues Wunder

Most Blaues Wunder to architektoniczne cudo owiane miejskimi legendami i historiami z II wojny światowej. Będąc w Dreźnie, nie można go nie zobaczyć.

Zwinger

Zwinger

Ten wspaniały wschodnioniemiecki pałac to atrakcja sama w sobie, ale warto też obejrzeć zgromadzone w nim dzieła mistrzów.

Zamek w Dreźnie

Zamek w Dreźnie

Zamek ten jest jednym z najstarszych budynków w Dreźnie. Jako dawna rezydencja królów łącząca architekturę barokową i neorenesansową jest naprawdę fascynującym celem wycieczki.

Galeria Obrazów Starych Mistrzów w Dreźnie
Zdjęcie: Allie_Caulfield @flickr (CC BY 2.0)

Galeria Obrazów Starych Mistrzów w Dreźnie

Jedna z najlepszych galerii sztuki w Europie, w której zobaczysz najważniejsze dzieła z okresu od XV do XVIII wieku. Jeśli chcesz zaznać trochę kultury, lepszego miejsca nie znajdziesz.

Asisi Panometer

Asisi Panometer to nowoczesna atrakcja wybudowana w 2006 roku w starym zbiorniku na gaz, w której w można obejrzeć panoramę Drezna z 1756 roku.

Pałac Moritzburg

Pałac Moritzburg

Aby odetchnąć świeżym powietrzem, wybierz się na krótką wycieczkę na ulubione tereny łowieckie dawnych królów Saksonii i do tego wspaniałego barokowego pałacu.

Bazylika Świętego Krzyża w Dreźnie

Bazylika Świętego Krzyża w Dreźnie

Jest to największy budynek kościelny w Saksonii. Można tu posłuchać chóru chłopięcego Dresden Kreuzchor oraz innych koncertów.

Drezno: Zaplanuj pobyt

Ile dni należy spędzić w Dreźnie?

Drezno posiada tyle atrakcji, że możesz śmiało przyjechać na tydzień. Jeśli jednak planujesz odwiedzić Drezno podczas wycieczki do innych miast Europy albo myślisz o wycieczce z Berlina lub Pragi, 3 dni powinny wystarczyć.

Jako dojechać do Drezna?

Dojazd z lotniska Drezno jest bardzo prosty. Do miasta regularnie kursują autobusy i szybka kolej miejska (linia 2). Do Drezna bez problemu dojedziesz też pociągiem z Niemiec (Berlin, Frankfurt, Monachium) oraz Pragi, Budapesztu i Wrocławia.

Przydatne informacje

 • Język
  Niemiecki
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +49
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Wiosną panują łagodniejsze temperatury, dni są dłuższe i jest mniej turystów, ale polecamy również okres świąteczny, kiedy w Dreźnie odbywa się wspaniały jarmark bożonarodzeniowy.

Drezno: Wycieczki i bilety

Drezno: Najciekawsze atrakcje

Niemcy: Ciekawe miejsca

Drezno: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Drezno? Kliknij tutaj.

Drezno: Co mówią inni?

Dresden, Meissen, Pillniz, Moritzburg, Basteibruecke, Stolpen Shloss transport miejski w Dreźnie - znakomity, ponad skalą muzea: Albertinum, Alte Meister, Porcellan, Burg Stolpen, Pilnitz - znakomite Frauen Kirche, Loshowitz, Blaue Wunder Bruecke, Elbe, Bastei - wrażenia jak po pierwszym pobycie w Tatrach 30 km/h - b. wygodne

Bez przewodnika , tylko panorama. Uświadomiłem sobie skale szaleństwa jakim są wojny i igrom ludzkiej nieświadomości. Przeczytajcie proszę książkę Nowa Ziemia i Potęga teraźniejszości Eckhart Tolle, pozwalaja one zrozumieć min. mechanizm naszego ego który do wojen prowadzi.

Bardzo dobre rozwiązanie dla osób mających mało czasu na zwiedzanie miasta , takie Drezno w pigułce. warto polecać