Atrakcje i wycieczki
Drezno

Dzięki klasycznej architekturze oraz imponującym zamkom wschodnia stolica Niemiec jest pełna historycznych perełek.

Najciekawsze atrakcje

Drezno: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Drezno – nasze najbardziej polecane atrakcje

Drezno: Semperoper: bilety i wycieczka z przewodnikiem

Drezno: Semperoper: bilety i wycieczka z przewodnikiem

Odwiedź Operę Sempera w Dreźnie z jej długą historią i elegancką architekturą. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po tej historycznej operze i odkryj prestiż i historię kryjącą się za każdym zakrętem. Rozpocznij w pięknej Semperoper w Dreźnie i podziwiaj wspaniałą architekturę w stylu włoskiego renesansu. Przeglądaj bogato zdobione pokoje, zrekonstruowane w oryginalnym stylu. Odkryj wspaniałą akustykę w wyszukanym audytorium i poznaj bogatą historię tego wspaniałego budynku. Poczuj atmosferę jednej z najpiękniejszych i najbardziej prestiżowych oper na świecie, to naprawdę niezapomniane przeżycie.

Drezno: rejs łodzią wzdłuż rzeki

Drezno: rejs łodzią wzdłuż rzeki

Zachwyć się urokiem i poznaj historię Drezna, biorąc udział w rejsie łodzią wzdłuż Łaby. W ramach tego rejsu zobaczysz najpiękniejsze atrakcje doliny rzeki Łaby oraz zabytkowe stare miasto w Dreźnie. Rozpocznij rejs przy Terrassenufer i odkryj 3 pałace nad Łabą: Albrechtsberg, Eckberg i Lingner. Udaj się do dzielnicy willowej Loschwitz, mijając po drodze 4 słynne mosty nad rzeką, w tym most Loschwitz, znany jako „niebieski cud”.

Drezno: Wycieczka po przezroczystej fabryce VW

Drezno: Wycieczka po przezroczystej fabryce VW

Oczekujemy wglądu w naszą produkcję i świat doświadczeń! Kiedy powstał pierwszy elektryczny Volkswagen? Jak daleko można zajść na jednym ładowaniu? A ile etapów produkcji zajmuje tak naprawdę skompletowanie samochodu elektrycznego? Otrzymasz odpowiedzi na swoje pytania podczas naszej 45-minutowej prezentacji z przewodnikiem eksperta.

Dresden: Oryginalna wycieczka Nocnego Strażnika w świetle latarni

Dresden: Oryginalna wycieczka Nocnego Strażnika w świetle latarni

Odkryj piękno Starego Miasta w Dreźnie w towarzystwie nocnego stróża. Wypij Schlummertrunk, mały napój alkoholowy, zanim odwiedzisz główne atrakcje, takie jak opera Semperoper, kościół Marii Panny i wiele innych. Wycieczkę rozpocznie dźwięk rogu stróża, a światło jego latarni rozświetli wąskie uliczki. Swoją halabardą chroni on szanowanych obywateli przed włóczęgami i podejrzanymi typami nawet w najciemniejszych zakątkach. Weź udział w ciekawej wycieczce, słuchając strasznych historii i wspaniałych anegdot z minionych wieków. Ponadto podziwiaj piękne zabytki miasta. Zobacz Semperoper, słynny Zwinger i Brühlschen Terrassen oraz przejdź po placu pałacowym.

Drezno: rejs po Łabie do zamku Pillnitz

Drezno: rejs po Łabie do zamku Pillnitz

Na pokładzie statku odkryj zabytkowe stare miasto w Dreźnie i podziwiaj najpiękniejsze miejsca w dolinie Łaby. Rejs rozpocznie się przy Terrassenufer. Zobaczysz trzy słynne zamki: Albrechtsberg, Eckberg i Lingner, które położone są wzdłuż Łaby, na trasie, która wiedzie dzielnicy willowej Loschwitz. Przepłyń pod czterema słynnymi mostami na Łabie, których historie mają wpływ na miasto aż po dzień dzisiejszy. Najbardziej imponujący jest most Blaues Wunder (czyli „niebieski cud”), nazwany tak ze względu na swój kolor. Podziwiaj widoki na imponujący zamek Pillnitz podczas 20-minutowego zakotwiczenia. Zamek został zbudowany w XVIII wieku przez elektora Saksonii Augusta II Mocnego i obecnie jest miejscem, w którym znajduje się Muzeum Rzemiosła Artystycznego oraz Muzeum Zamkowe.

Drezno: 1-dniowa wycieczka autobusowa Hop-On-Hop-Off

Drezno: 1-dniowa wycieczka autobusowa Hop-On-Hop-Off

Zobacz Drezno, stolicę pięknego kraju związkowego Saksonia, podczas wycieczki piętrowym autobusem z możliwością wysiadania na dowolnych z 22 przystanków, aby podziwiać zabytki. Skorzystaj z licznych atrakcji dostępnych w ramach biletu, takich jak wieczorny rejs, nocna wycieczka lub wycieczka dla dzieci, a także z biletów wstępu do różnych zabytków. Rozpocznij swoją podróż na głównym przystanku Postplatz/Zwinger lub na innym, dowolnym przystanku. Wybierz, czy chcesz wziąć udział w ciągłej, 90-minutowej wycieczce, przejeżdżając obok najważniejszych zabytków Drezna, czy też czy chcesz wysiadać na wybranych przystankach, aby z bliska podziwiać odpowiednie atrakcje lub zabytki. Odwiedź najpiękniejszy na świecie sklep z produktami mlecznymi, czyli Pfunds. Ciesz się wycieczką z przewodnikiem po Zwinger w Dreźnie, barokowym kompleksie budynków z ogrodami, który był jednym z najważniejszych budynków swoich czasów. Następną atrakcją podczas tej wycieczki będzie „Orszak książęcy”, monumentalny obraz na 23 000 płytek ceramicznych. Jest on uważany za największy obraz świata wykonany na porcelanie. Ponadto posłuchaj interesujących faktów na temat słynnego kościoła Marii Panny w Dreźnie, które poznasz podczas wycieczki na wolnym powietrzu. W słoneczne dni podziwiaj imponujące widoki na zabytkowe Drezno i Łabę z autobusu z otwartym dachem. Jest to święta pozycja do robienia wspaniałych zdjęć pamiątkowych.

Drezno: kościół Marii Panny – galerie z przewodnikiem

Drezno: kościół Marii Panny – galerie z przewodnikiem

Po spotkaniu z przewodnikiem przed kościołem Marii Panny, zwanym Frauenkirche, udasz się bezpośrednio do tej wspaniałej budowli, aby dokładnie ją zwiedzić. Po niemal całkowitym zniszczeniu w czasie bombardowań podczas II wojny światowej, ruiny kościoła były zaniedbane przez dziesiątki lat. Jednak po zjednoczeniu Niemiec rozpoczęto ambitną kampanię na rzecz jego odbudowy. Po ponad dziesięciu latach odbudowy na podstawie oryginalnych planów Georga Bähra z lat 20. ubiegłego wieku kościół został przywrócony do dawnej świetności w 2005 roku. Od tamtej pory jego bogato zdobione wnętrze i okazała kopuła zachęcają zwiedzających do poznania historii odbudowania kościoła. Podczas wycieczki uzyskasz ekskluzywny wstęp do galerii kościoła i dowiesz się o znaczeniu tej budowli, która symbolizuje rozwój Drezna.

Drezno: Semperoper i wycieczka po Starym Mieście

Drezno: Semperoper i wycieczka po Starym Mieście

Wybierz się na pieszą wycieczkę po historycznym Starym Mieście w Dreźnie i wejdź do słynnej na całym świecie opery Semperoper z lokalnym przewodnikiem. Poznaj Semperoper, aby zobaczyć jej wspaniałą barokową architekturę i bogato zdobione pokoje, zrekonstruowane w oryginalnym stylu. Udaj się do Neumarkt, przespaceruj się po Neumarkt i odkryj inne atrakcje, takie jak Zwinger, Pałac Królewski w Dreźnie i Frauenkirche. Wybierz się na wycieczkę po Operze Sempera i odkryj bogate wnętrza i piękną architekturę w stylu włoskiego renesansu, zrekonstruowaną według oryginalnych planów. Poznaj podstawowe informacje na temat niesamowitej akustyki w pomysłowo zaaranżowanej sali. Ciesz się wieloaspektowym spojrzeniem na tę zapierającą dech w piersiach operę i zanurz się w jej bogatej historii. Zwiedzanie z przewodnikiem w Operze Sempera możliwe jest niemal codziennie, gdy nie odbywają się przedstawienia lub inne wydarzenia. Następnie zanurz się w atmosferze drezdeńskiego Starego Miasta, podążając zgodnie z przewodnikiem po atrakcjach kulturalnych, takich jak Zwinger, zamek w Dreźnie, Frauenkirche (kościół Matki Bożej) i nowo powstały Neumarkt. Posłuchaj, jak Drezno tak ciężko pracowało, aby po drodze zrekonstruować swoje zabytki.

Zamek w Dreźnie: bilet wstępu ogólnego

Zamek w Dreźnie: bilet wstępu ogólnego

Zarezerwuj z wyprzedzeniem bilet wstępu do Residenzschloss, znanego również jako Zamek Drezdeński lub Pałac Królewski, i poznaj to historyczne miejsce. Wzbogać swoje doświadczenie o bezpłatny audioprzewodnik, który pomoże Ci zrozumieć niemiecką historię zamku. Z jednym biletem uzyskasz dostęp do Neues Grünes Gewölbe (Nowego Zielonego Sklepienia), Komnaty Tureckiej, Skrzydła Renesansowego i Zbrojowni. Wstęp do Historisches Grünes Gewölbe (Historyczne Zielone Sklepienie) nie jest wliczony w cenę. Zwiedzaj dalej publicznie dostępne miejsca, takie jak obszerna biblioteka sztuki, różne sale wykładowe i studyjne, a także wieża znana jako Hausmannsturm (dostępna w miesiącach letnich), która zapewnia odwiedzającym, którzy wspinają się po jej 327 stopniach, spektakularny widok na Drezno. Należy pamiętać, że Królewskie Pokoje Paradne Augusta Mocnego będą zamknięte od 5 sierpnia do 18 października 2024 roku.

Drezno: 360° Panorama Amazonia Bilet wstępu

Drezno: 360° Panorama Amazonia Bilet wstępu

Ciesz się fascynującym światem sztuki panoramicznej dzięki temu biletowi do muzeum Panometer Dresden. Podziwiaj jedną z największych panoram na świecie, stworzoną przez Yadegara Asisiego w dawnym gazometrze. Obserwuj, jak symulowany dzień i noc zmieniają się, a dźwięki sprawiają, że panorama ożywa. Daj się oczarować urokowi świata przyrody, który otacza Cię w tym wspaniałym i ekscytującym dziele. Zobacz, jak w Amazonii Yadegar Asisi stworzył hiperrealistyczną przestrzeń artystyczną, która kondensuje złożoność szerokiej gamy formacji geologicznych w tropikalnym lesie deszczowym. Cylindryczna panorama ukazuje górskie lasy deszczowe i doliny rzeczne, polany i zbiorniki wodne, gigantyczne drzewa lub otwierającą się dolinę. Podziwiaj gęstość zielonego kosmosu, gdy pojawiają się różni egzotyczni mieszkańcy tego naturalnego obszaru. Daj się zahipnotyzować, gdy splątane mięsożerne rośliny w jaskrawych kolorach płynnie przechodzą w kolonie gigantycznych mrówek lub lokalnej populacji na polowaniu. Zatrzymaj się w kawiarni, aby kupić przekąskę lub napój i mieć szansę na zakup pamiątek w sklepie z pamiątkami na miejscu.

Często zadawane pytania dotyczące: Drezno

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Drezno

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Drezno to:

Drezno – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Drezno: Najciekawsze atrakcje

Drezno: Wycieczki i bilety

Niemcy: Ciekawe miejsca

Drezno: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Drezno? Kliknij tutaj.

Drezno: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(31 721 recenzji)

Mieliśmy szczęście z pogodą... nie można tego zarezerwować. Miejsca do siedzenia w restauracji były również świetne, osłonięte od wiatru i bez ciągłych próśb o zamówienie.

Bardzo się ucieszyłem, gdy zobaczyłem fabrykę VW i dowiedziałem się więcej o samochodach elektrycznych. Nasz przewodnik był kompetentny i zabawny.

Świetny statek, miła załoga. Niestety, wycieczka była nieco przepełniona i niektórym gościom trudno było znaleźć miejsce.

Poza sezonem... miło i spokojnie... mało ludzi... obsługa miła, kciuki do góry

Najzabawniejsze, ale i pouczające komentarze kierowcy autobusu