Drezno

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Drezno: największe atrakcje

10 najciekawszych atrakcji Drezna

Słynące z bogatych kolekcji sztuki, nadrzecznych krajobrazów i barokowej architektury Drezno to obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Europy. Oto najciekawsze z całego mnóstwa atrakcji tego miasta:

Zaplanuj pobyt

 • Ile dni należy spędzić w Dreźnie?

  Drezno posiada tyle atrakcji, że możesz śmiało przyjechać na tydzień. Jeśli jednak planujesz odwiedzić Drezno podczas wycieczki do innych miast Europy albo myślisz o wycieczce z Berlina lub Pragi, 3 dni powinny wystarczyć.

 • Jako dojechać do Drezna?

  Dojazd z lotniska Drezno jest bardzo prosty. Do miasta regularnie kursują autobusy i szybka kolej miejska (linia 2). Do Drezna bez problemu dojedziesz też pociągiem z Niemiec (Berlin, Frankfurt, Monachium) oraz Pragi, Budapesztu i Wrocławia.

Przydatne informacje

 • Język
  Niemiecki
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +49
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Wiosną panują łagodniejsze temperatury, dni są dłuższe i jest mniej turystów, ale polecamy również okres świąteczny, kiedy w Dreźnie odbywa się wspaniały jarmark bożonarodzeniowy.

Drezno: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Drezno? Kliknij tutaj.

Drezno: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 19 281 opinii

Stare miasto, a wszczególności Opera Drezdeńska są przepiękne i na pewno warte zwiedzenia. Dzięki tej wycieczce dostaliśmy przesympatyczną przewodniczkę, która z pasją opowiedziała o wszystkich ważniejszych zabytkach, pokazała ich zdjęcia po zbombardowaniu i mówiła jak je odbudowano. Wrażenie jak z Pragi, Wiednia, czy Krakowa. Polecamy

Dresden, Meissen, Pillniz, Moritzburg, Basteibruecke, Stolpen Shloss transport miejski w Dreźnie - znakomity, ponad skalą muzea: Albertinum, Alte Meister, Porcellan, Burg Stolpen, Pilnitz - znakomite Frauen Kirche, Loshowitz, Blaue Wunder Bruecke, Elbe, Bastei - wrażenia jak po pierwszym pobycie w Tatrach 30 km/h - b. wygodne

Bez przewodnika , tylko panorama. Uświadomiłem sobie skale szaleństwa jakim są wojny i igrom ludzkiej nieświadomości. Przeczytajcie proszę książkę Nowa Ziemia i Potęga teraźniejszości Eckhart Tolle, pozwalaja one zrozumieć min. mechanizm naszego ego który do wojen prowadzi.

Bardzo sympatyczna wycieczka, jedynie opóźnienie przybycia do Pillnitz o ok. 30min ograniczyło czas na zwiedzanie pałacu

Bardzo dobre rozwiązanie dla osób mających mało czasu na zwiedzanie miasta , takie Drezno w pigułce. warto polecać