Drezno – nasze najbardziej polecane atrakcje

Drezno: bilety na Semperoper i wycieczka z przewodnikiem

1. Drezno: bilety na Semperoper i wycieczka z przewodnikiem

Odwiedź Operę Sempera w Dreźnie z jej długą historią i elegancką architekturą. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po tej historycznej operze i odkryj prestiż i historię kryjącą się za każdym zakrętem. Rozpocznij w pięknej Semperoper w Dreźnie i podziwiaj wspaniałą architekturę w stylu włoskiego renesansu. Przeglądaj bogato zdobione pokoje, zrekonstruowane w oryginalnym stylu. Odkryj wspaniałą akustykę w wyszukanym audytorium i poznaj bogatą historię tego wspaniałego budynku. Poczuj atmosferę jednej z najpiękniejszych i najbardziej prestiżowych oper na świecie, to naprawdę niezapomniane przeżycie.

Drezno: rejs łodzią wzdłuż rzeki

2. Drezno: rejs łodzią wzdłuż rzeki

Zachwyć się urokiem i poznaj historię Drezna, biorąc udział w rejsie łodzią wzdłuż Łaby. W ramach tego rejsu zobaczysz najpiękniejsze atrakcje doliny rzeki Łaby oraz zabytkowe stare miasto w Dreźnie. Rozpocznij rejs przy Terrassenufer i odkryj 3 pałace nad Łabą: Albrechtsberg, Eckberg i Lingner. Udaj się do dzielnicy willowej Loschwitz, mijając po drodze 4 słynne mosty nad rzeką, w tym most Loschwitz, znany jako „niebieski cud”.

Drezno: wycieczka nocna ze stróżem w świetle latarni

3. Drezno: wycieczka nocna ze stróżem w świetle latarni

Odkryj piękno Starego Miasta w Dreźnie w towarzystwie nocnego stróża. Wypij Schlummertrunk, mały napój alkoholowy, zanim odwiedzisz główne atrakcje, takie jak opera Semperoper, kościół Marii Panny i wiele innych. Wycieczkę rozpocznie dźwięk rogu stróża, a światło jego latarni rozświetli wąskie uliczki. Swoją halabardą chroni on szanowanych obywateli przed włóczęgami i podejrzanymi typami nawet w najciemniejszych zakątkach. Weź udział w ciekawej wycieczce, słuchając strasznych historii i wspaniałych anegdot z minionych wieków. Ponadto podziwiaj piękne zabytki miasta. Zobacz Semperoper, słynny Zwinger i Brühlschen Terrassen oraz przejdź po placu pałacowym.

Drezno: Wycieczka po przezroczystej fabryce VW

4. Drezno: Wycieczka po przezroczystej fabryce VW

Oczekujemy wglądu w naszą produkcję i świat doświadczeń! Kiedy powstał pierwszy elektryczny Volkswagen? Jak daleko można zajść na jednym ładowaniu? A ile etapów produkcji zajmuje tak naprawdę skompletowanie samochodu elektrycznego? Otrzymasz odpowiedzi na swoje pytania podczas naszej 45-minutowej prezentacji z przewodnikiem eksperta.

Drezno: Zwinger – bilet wstępu do muzeum

5. Drezno: Zwinger – bilet wstępu do muzeum

Skorzystaj z zarezerwowanego wcześniej biletu wstępu do drezdeńskiego zespołu architektonicznego Zwinger. Odwiedź Galerię Obrazów Starych Mistrzów, kolekcje rzeźb i porcelany oraz Salon Matematyczno-Fizyczny. Zwiedź różnorodne galerie i zbiory, jakie mieści drezdeński Zwinger. Podziwiaj ogrody i fontannę, którą uważa się za jedno z najważniejszych arcydzieł architektury baroku w Niemczech. Nazwa „Zwinger” związana jest z pierwotną lokalizacją kompleksu – między wewnętrznymi i zewnętrznymi murami obronnymi.

Drezno: rejs po Łabie do zamku Pillnitz

6. Drezno: rejs po Łabie do zamku Pillnitz

Na pokładzie statku odkryj zabytkowe stare miasto w Dreźnie i podziwiaj najpiękniejsze miejsca w dolinie Łaby. Rejs rozpocznie się przy Terrassenufer. Zobaczysz trzy słynne zamki: Albrechtsberg, Eckberg i Lingner, które położone są wzdłuż Łaby, na trasie, która wiedzie dzielnicy willowej Loschwitz. Przepłyń pod czterema słynnymi mostami na Łabie, których historie mają wpływ na miasto aż po dzień dzisiejszy. Najbardziej imponujący jest most Blaues Wunder (czyli „niebieski cud”), nazwany tak ze względu na swój kolor. Podziwiaj widoki na imponujący zamek Pillnitz podczas 20-minutowego zakotwiczenia. Zamek został zbudowany w XVIII wieku przez elektora Saksonii Augusta II Mocnego i obecnie jest miejscem, w którym znajduje się Muzeum Rzemiosła Artystycznego oraz Muzeum Zamkowe.

Drezno: 1-dniowa wycieczka autobusowa hop-on hop-off

7. Drezno: 1-dniowa wycieczka autobusowa hop-on hop-off

Zobacz Drezno, stolicę pięknego kraju związkowego Saksonia, podczas wycieczki piętrowym autobusem z możliwością wysiadania na dowolnych z 22 przystanków, aby podziwiać zabytki. Skorzystaj z licznych atrakcji dostępnych w ramach biletu, takich jak wieczorny rejs, nocna wycieczka lub wycieczka dla dzieci, a także z biletów wstępu do różnych zabytków. Rozpocznij swoją podróż na głównym przystanku Postplatz/Zwinger lub na innym, dowolnym przystanku. Wybierz, czy chcesz wziąć udział w ciągłej, 90-minutowej wycieczce, przejeżdżając obok najważniejszych zabytków Drezna, czy też czy chcesz wysiadać na wybranych przystankach, aby z bliska podziwiać odpowiednie atrakcje lub zabytki. Odwiedź najpiękniejszy na świecie sklep z produktami mlecznymi, czyli Pfunds. Ciesz się wycieczką z przewodnikiem po Zwinger w Dreźnie, barokowym kompleksie budynków z ogrodami, który był jednym z najważniejszych budynków swoich czasów. Następną atrakcją podczas tej wycieczki będzie „Orszak książęcy”, monumentalny obraz na 23 000 płytek ceramicznych. Jest on uważany za największy obraz świata wykonany na porcelanie. Ponadto posłuchaj interesujących faktów na temat słynnego kościoła Marii Panny w Dreźnie, które poznasz podczas wycieczki na wolnym powietrzu. W słoneczne dni podziwiaj imponujące widoki na zabytkowe Drezno i Łabę z autobusu z otwartym dachem. Jest to święta pozycja do robienia wspaniałych zdjęć pamiątkowych.

Drezno: kościół Marii Panny – galerie z przewodnikiem

8. Drezno: kościół Marii Panny – galerie z przewodnikiem

Po spotkaniu z przewodnikiem przed kościołem Marii Panny, zwanym Frauenkirche, udasz się bezpośrednio do tej wspaniałej budowli, aby dokładnie ją zwiedzić. Po niemal całkowitym zniszczeniu w czasie bombardowań podczas II wojny światowej, ruiny kościoła były zaniedbane przez dziesiątki lat. Jednak po zjednoczeniu Niemiec rozpoczęto ambitną kampanię na rzecz jego odbudowy. Po ponad dziesięciu latach odbudowy na podstawie oryginalnych planów Georga Bähra z lat 20. ubiegłego wieku kościół został przywrócony do dawnej świetności w 2005 roku. Od tamtej pory jego bogato zdobione wnętrze i okazała kopuła zachęcają zwiedzających do poznania historii odbudowania kościoła. Podczas wycieczki uzyskasz ekskluzywny wstęp do galerii kościoła i dowiesz się o znaczeniu tej budowli, która symbolizuje rozwój Drezna.

Zamek w Dreźnie: bilet wstępu ogólnego

9. Zamek w Dreźnie: bilet wstępu ogólnego

Zarezerwuj z wyprzedzeniem bilet wstępu do Residenzschloss, czyli zamku w Dreźnie, i poznaj to historyczne miejsce. Spraw, by wycieczka była jeszcze ciekawsza, i skorzystaj z bezpłatnego audioprzewodnika, dzięki któremu dowiesz się więcej o historii Niemiec związanej z zamkiem. Z tym jednym biletem będziesz mieć dostęp do galerii Neues Grünes Gewölbe (Nowe Zielone Sklepienie), Türckische Cammer (Komnata Turecka), skrzydła renesansowego i Zbrojowni. Wstęp do Historisches Grünes Gewölbe nie jest wliczony w cenę. Następnie odwiedź miejsca dostępne dla wszystkich zwiedzających, w tym obszerną bibliotekę sztuki, różne sale wykładowe i naukowe, a także wieżę znaną jako Hausmannsturm (dostępna w miesiącach letnich), z której po pokonaniu 327 stopni roztaczają się niesamowite widoki na Drezno.

Drezno: piesza wycieczka z przewodnikiem po mieście i Semperoper

10. Drezno: piesza wycieczka z przewodnikiem po mieście i Semperoper

Odkryj historyczne miasto Drezno podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem i odwiedź kultowy Frauenkirche. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po eleganckich ogrodach Zwinger w Dreźnie i zobacz, gdzie kiedyś mieszkała rodzina królewska podczas zwiedzania zamku w Dreźnie. Poznaj historię muzyki podczas wycieczki po operze Semperoper. Rozpocznij swoją podróż na zamku w Dreźnie i udaj się do najsłynniejszego zabytku całego miasta: Frauenkirche. Podziwiaj misternie odrestaurowany kościół z zewnątrz i spójrz na jego wspaniałe wnętrze. Przejdź do Procesji Książąt, kluczowej części saksońskiej historii, oraz na Dziedziniec Stajni zamku w Dreźnie. Zobacz, jak wyglądają te imponujące budynki w środku i zobacz Taschenbergpalais. Niewątpliwie wycieczka piesza po Dreźnie nie byłaby taka sama bez zobaczenia Zwingera. Posłuchaj ciekawych i zabawnych opowieści o Augustie II Mocnym, zanim wycieczka zakończy się na placu teatralnym z katedrą. Następnie zwiedzaj słynną Operę Sempera, Saksońską Operę Narodową i operę dworską podczas wycieczki z przewodnikiem. Poznaj historię za każdym zakrętem, zwiedzając wspaniałe pokoje.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Drezno
Dzięki klasycznej architekturze oraz imponującym zamkom wschodnia stolica Niemiec jest pełna historycznych perełek.

Najciekawsze atrakcje

Drezno: najciekawsze atrakcje

Wyjątkowe Drezno

Pokaż wszystkie

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 215
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Drezno: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Drezno

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Drezno

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Drezno to:

Park Narodowy Saskiej Szwajcarii

Drezno: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Drezno? Kliknij tutaj.

Drezno: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 31 721 opinii

Super wizyta. Na jedno trzeba zwrócić uwagę - czy w godzinach naszej wizyty fabryka będzie pracowała. Moja wizyta odbywała się w sobotę a produkcja obecnie (11.2022) odbywa się na 1 zmianę poniedziałek - piątek.

Jak podróżować to tylko z kartą Regio 1, 2 lub 3 dni - bez stresu, biegania za biletami szukania drobnych itp. po prostu wsiadasz w autobus, tramwaj czy pociąg i jedziesz zwiedzać, oglądać miasto i okolice.

Wunderschöne Führung durch die Geschichte der Semper Oper! Empfehle allen

To było bardzo pouczające i zabawne w prezentacji. Niezbędny w podróży

Wszystko jest dobrze oznakowane, ale można też zapytać dozorcę