Atrakcje i wycieczki

Drezno

Dzięki klasycznej architekturze oraz imponującym zamkom wschodnia stolica Niemiec jest pełna historycznych perełek.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Skorzystaj z darmowej rezygnacji do 24 godzin przed atrakcją i otrzymaj pełny zwrot kosztów.

10 najciekawszych atrakcji Drezna

Słynące z bogatych kolekcji sztuki, nadrzecznych krajobrazów i barokowej architektury Drezno to obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Europy. Oto najciekawsze z całego mnóstwa atrakcji tego miasta:

Zaplanuj pobyt

 • Ile dni należy spędzić w Dreźnie?

  Drezno posiada tyle atrakcji, że możesz śmiało przyjechać na tydzień. Jeśli jednak planujesz odwiedzić Drezno podczas wycieczki do innych miast Europy albo myślisz o wycieczce z Berlina lub Pragi, 3 dni powinny wystarczyć.

 • Jako dojechać do Drezna?

  Dojazd z lotniska Drezno jest bardzo prosty. Do miasta regularnie kursują autobusy i szybka kolej miejska (linia 2). Do Drezna bez problemu dojedziesz też pociągiem z Niemiec (Berlin, Frankfurt, Monachium) oraz Pragi, Budapesztu i Wrocławia.

Przydatne informacje

 • Język
  Niemiecki
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +49
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Wiosną panują łagodniejsze temperatury, dni są dłuższe i jest mniej turystów, ale polecamy również okres świąteczny, kiedy w Dreźnie odbywa się wspaniały jarmark bożonarodzeniowy.

Drezno: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Drezno? Kliknij tutaj.

Drezno: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 22 325 opinii

Dzięki „getyourguide” mieliśmy okazję zdobyć bilety na wystawę Vermeera, która właściwie była już w pełni zarezerwowana. Wariant godny polecenia, szybki i nieskomplikowany. Jedyną wadą przy płaceniu było to, że nie mogłem zarejestrować rabatu lub nie mogłem go znaleźć, ale mogłem to przeboleć, mając szczęście móc zwiedzić wystawę.

Wycieczka z biletem wieczornym była bardzo dobra. Mała publiczność, więc mogłem bardzo spokojnie obejrzeć i przeczytać wszystkie obrazy i objaśnienia. Godne pochwały jest również to, że istnieją irytujące małe przewodniki audio. Widzieć i czytać, to się liczy

Bardzo miła i uważna obsługa, która w porę poinformowała mnie, że nie będę miała okazji zawrócić, aby po raz drugi spojrzeć na zdjęcia.

Polecam wszystkim wieczorne zwiedzanie.Spokój, mało ludzi, czas na wszystko.Obsługa nawet bardziej uprzejma.

Bezproblemowe przetwarzanie, personel bardzo przyjazny i pomocny. Godzina 19 była idealna, bez „tłumu”