Dodaj daty

Dragon Bridge, Ljubljana

Dragon Bridge, Ljubljana – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Lublana: Highlights Self-Guided Scavenger Hunt & Tour

1. Lublana: Highlights Self-Guided Scavenger Hunt & Tour

Poznaj Lublanę we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Przejdź się po trzech mostach, które łączą średniowieczną część miasta z nowoczesnym miastem. Przejdź przez historyczny Kongresni trg (plac kongresowy). Korzystaj ze wskazówek przy każdej atrakcji, aby znaleźć następny cel. Poczuj satysfakcję z rozwiązania każdej zagadki. Miej swobodę zatrzymania lub kontynuowania wycieczki, kiedy tylko chcesz. Podziwiaj miasto we własnym tempie. Odblokuj ciekawe informacje i fakty o mieście. Zatrzymaj się, aby zrobić tyle zdjęć, ile chcesz. Zacznij grać w dowolnym momencie, harmonogram jest orientacyjny. Rozpocznij swoją wycieczkę na Placu Kongresowym! Odwiedź światowej sławy Uniwersytet w Lublanie. Sfotografuj ratusz i podziwiaj słynną lublańską katedrę z bogatym wystrojem wnętrz. Central Marke sprawi, że zaniemówisz, ponieważ jego wyjątkowa lokalizacja nad wodą oczaruje odwiedzających. Dowiedz się o Smoczym Moście, który był jednym z pierwszych tego rodzaju w Europie. Butcher's Bridge swoją romantyczną aurą zniewoli Cię. Wyjątkowa architektonicznie Cerkev Marijinega oznanjenia jest warta czasu i miejsca w Twojej pamięci mobilnej, ponieważ jej różowy kolor nadaje miastu szczególny odcień. Następnym krokiem będzie słynny Plac Prešerena, który jest ważnym miejscem spotkań i wydarzeń społeczno-politycznych, a wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki będzie Potrójny Most, który łączy historyczne średniowieczne miasto Lublana z jednej strony i nowoczesne miasto Lublana.

Lublana: Prywatna 2-godzinna wycieczka piesza po mieście

2. Lublana: Prywatna 2-godzinna wycieczka piesza po mieście

Lublana jest często nazywana europejskim klejnotem lub opisywana jako mała mieszanka Pragi i Amsterdamu. To „miasto z duszą”, jak często komentują goście. To tętniące życiem stare miasto koncentruje się wzdłuż rzeki Ljubljanica, a zamek na wzgórzu nadal wygląda, jakby chronił romantyczne miasto poniżej. Podczas tej prywatnej wycieczki będziesz spacerować po średniowiecznych ulicach, podziwiać ciekawą mieszankę różnych stylów architektonicznych, „widzieć” i „być widzianym” na kilku słynnych promenadach wzdłuż rzeki, odkryć niektóre z ukrytych zabytków Lublany, zrelaksować się w zieleni miasta, i wysłuchaj historii i bajek, które łączą teraźniejszość i przeszłość. Wycieczka odbywa się na piechotę, ponieważ o wiele łatwiej jest poruszać się po deptaku Lublany. Pomimo tego, że jest to stolica, łatwo po niej spacerować. Zobaczysz wszystkie najważniejsze zabytki Lublany, w tym główny plac z pomnikiem Prešerena, kościół franciszkański i trzy mosty, Plac Kongresowy (Park Gwiazdy), Narodową Bibliotekę Uniwersytecką, Klasztor Križanke, Rynek Nowy, Most Szewca, Stary Rynek (najstarsza ulica), romantyczny deptak nad rzeką, Plac Miejski, Katedra św. Mikołaja, słynny Targ na świeżym powietrzu, Most Rzeźniczy i Most Smoka.

Gra eksploracyjna i wycieczka po Lublanie

3. Gra eksploracyjna i wycieczka po Lublanie

Połącz emocje związane ze zwiedzaniem miasta z zabawą w eksplorację podczas tej pieszej wycieczki po Lublanie na smartfonie. Łatwo znajduj atrakcje dzięki funkcji nawigacji w aplikacji. Pobierz aplikację i rozpocznij grę, przechodząc do pierwszej lokalizacji. Użyj obserwacji, logiki, wyobraźni i pracy zespołowej, aby rozwiązać zagadkę w każdym miejscu, zagadki są zawsze trudne. Zatrzymaj aplikację w dowolnym momencie, jeśli chcesz zrobić sobie przerwę, zatrzymać się na kawę lub spędzić trochę więcej czasu na zwiedzaniu jednego z zabytków. Graj w grę we własnym tempie. Rozpocznij swoją wycieczkę na Placu Kongresowym! Odwiedź światowej sławy Uniwersytet w Lublanie. Sfotografuj ratusz i podziwiaj słynną lublańską katedrę z bogatym wystrojem wnętrz. Central Marke sprawi, że zaniemówisz, ponieważ jego wyjątkowa lokalizacja nad wodą oczaruje odwiedzających. Dowiedz się o Smoczym Moście, który był jednym z pierwszych tego rodzaju w Europie. Butcher's Bridge swoją romantyczną aurą zniewoli Cię. Wyjątkowa architektonicznie Cerkev Marijinega oznanjenia jest warta czasu i miejsca w Twojej pamięci mobilnej, ponieważ jej różowy kolor nadaje miastu szczególny odcień. Następnym krokiem będzie słynny Plac Prešerena, który jest ważnym miejscem spotkań i wydarzeń społeczno-politycznych, a wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki będzie Potrójny Most, który łączy historyczne średniowieczne miasto Lublana z jednej strony i nowoczesne miasto Lublana.

Z Zagrzebia: Prywatna jednodniowa wycieczka nad jezioro Bled i Lublana

4. Z Zagrzebia: Prywatna jednodniowa wycieczka nad jezioro Bled i Lublana

Poznaj to, co najlepsze w Słowenii podczas tej całodniowej wycieczki po dwóch najlepszych miastach w kraju: Bled i Lublanie. Rozpoczniesz przygodę od przejazdu do położonego nad jeziorem miasta Bled, położonego w sercu Alp. Wędruj po malowniczej okolicy i skosztuj „kremšnita”, lokalnego ciasta z kremem waniliowym. Resztę dnia spędzisz w stolicy kraju, Lublanie, gdzie będziesz miał okazję zwiedzić najważniejsze miejsca w mieście. Przeżyj średniowieczne Stare Miasto, Potrójny Most i Smoczy Most oraz przejażdżkę kolejką linową do zamku w Lublanie. Jeśli chcesz, zatrzymaj się również na lunch w tradycyjnej restauracji.

Lublana: Wycieczka piesza z przewodnikiem

5. Lublana: Wycieczka piesza z przewodnikiem

Pobierz tę wycieczkę z przewodnikiem i odkryj tętniącą życiem Lublanę we własnym tempie. Dowiedz się więcej o fascynującej historii stolicy Słowenii i otrzymuj ciekawostki edukacyjne na temat jej architektury i miejskiej sceny. Podczas tej wycieczki audio dowiesz się o wybitnym słoweńskim architektu Jose Plecniku, odkrywając jego słynne dzieła, takie jak Biblioteka Narodowa i Uniwersytecka. Trasa obejmuje również inne słynne dzieła Plecnika, takie jak Most Rzeźnika i niesławny Most Smoka. Zobacz inne atrakcje, takie jak Letni Teatr Krizanke, Most Szewca, Rynek, Plac Kongresowy, Galeria Nowoczesna, Neboticnik i Plac Preseren. Poznaj świętą atmosferę i poznaj dojrzały barokowy styl katedry św. Mikołaja, jednego z najlepiej zachowanych kościołów w Słowenii. Spędź trochę czasu w Muzeum Narodowym z bogatą kolekcją artefaktów archeologicznych, antycznych monet i banknotów. Sprawdź Zamek w Lublanie i podziwiaj panoramę miasta, a następnie odwiedź Rynek Centralny i nie przegap fascynującej społeczności artystycznej, jaką jest miasto Metelkova.

Lublana: Prywatna piesza wycieczka po mieście z degustacją potraw

6. Lublana: Prywatna piesza wycieczka po mieście z degustacją potraw

Lublana to magiczne miejsce! A z lokalnym gospodarzem, którego wybierzesz, doświadczysz tego wszystkiego. Więc przygotuj się; kultura, historia i lokalny styl życia czekają! Zanurz się w początkach Lublany, widząc główne zabytki miasta, takie jak Smoczy Most, park Tivoli i zamek w Lublanie. A co z ukrytymi klejnotami? Och, czeka Cię niespodzianka! Każdy gospodarz ma do opowiedzenia własną historię, więc wybierz swojego faworyta, a odkryjesz miasto jego oczami. Doświadcz ich Lublany na maksa w oparciu o ich pasje i wiedzę. Zapewnią ci dobrą zabawę, ciesząc się wyjątkową lokalną perspektywą Lublany. Chcesz zrobić sobie przerwę? Zostaw to swojemu gospodarzowi! To idealna okazja, aby odwiedzić tę wyjątkową restaurację, do której przyjeżdżają tylko miejscowi, i mieć szansę na delektowanie się lokalną ucztą wybraną ręcznie przez gospodarza. Zapytaj swojego gospodarza o życie w jego mieście lub uzyskaj rekomendacje dotyczące najlepszych atrakcji w Lublanie. Pamiętaj, miejscowi wiedzą najlepiej. Najlepszą częścią każdej wycieczki po mieście są zdecydowanie wyjątkowe historie. Każdy ma swoją historię do opowiedzenia, zwłaszcza twój gospodarz. Każdy z lokalnych gospodarzy ma inne doświadczenie, od sztuki po historię. Nie mogą się doczekać, aby podzielić się z Tobą swoją wiedzą oraz wymienić pomysłami i perspektywami! Masz ochotę trochę zmienić trasę? Nie ma problemu, gospodarze z przyjemnością dostosują wycieczkę do Twoich życzeń i sprawią, że ich Lublana stanie się Twoją Lublaną!

Z Zagrzebia: Prywatna Jaskinia Postojna, Bled, Ljubljana Trip

7. Z Zagrzebia: Prywatna Jaskinia Postojna, Bled, Ljubljana Trip

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w miejscu zakwaterowania w Zagrzebiu i jedź do kurortu nad jeziorem Bled, znanego ze średniowiecznego zamku na klifie wysoko nad jeziorem i otaczających go niesamowitych alpejskich szczytów. Podziwiaj zamkowe tarasy, z których roztaczają się spektakularne widoki na jezioro i maleńką wyspę, na której jest posadzone. Później zrób sobie przerwę, aby skosztować słoweńskiego deseru o nazwie kremšnita, pysznego kremu waniliowego i kremowego ciasta. Po nacieszeniu się piękną przyrodą jeziora kierujemy się do Jaskini Postojnej, fantastycznej sieci tuneli, przejść, galerii i sal, zadziwiająca różnorodność cech krasowych oraz łatwy dostęp to z pewnością główne przyczyny takiej popularności jaskini i dużej liczba odwiedzających, która w ciągu 200 lat osiągnęła już 38 milionów. Naszym ostatnim przystankiem jest stolica Słowenii, Lublana. Naszą wycieczkę rozpoczniemy przed ratuszem i będziemy kontynuować przez historyczne centrum miasta. Spójrz na mieszankę architektury barokowej i secesyjnej oraz mistrzowskie kreacje XX-wiecznego architekta Jože Plečnika. Spaceruj po średniowiecznym starym mieście i odwiedź Nowy i Stary Rynek, Potrójny Most i Smoczy Most. Zakończ wycieczkę kolejką linową, która odjeżdża z placu Krekov i prowadzi do zamku w Lublanie. Ciesz się ostatnim widokiem na miasto położone nad brzegiem szmaragdowo-zielonej rzeki Ljubljanica. Zjedz lunch (nie wliczony w cenę) w tradycyjnej słoweńskiej restauracji, aby skosztować wykwintnych lokalnych potraw. Wrócimy do miejsca zakwaterowania w Zagrzebiu około 21:00

Ljubljana: gra polegająca na odkrywaniu miasta w zielonej przygodzie

8. Ljubljana: gra polegająca na odkrywaniu miasta w zielonej przygodzie

Podczas tego interaktywnego odkrywania miast w całej Lublanie będziesz rozwiązywać zagadki za pomocą aplikacji internetowej w przeglądarce telefonu. Twoje wyzwanie zaczyna się w ratuszu, na Mestni trg 1, a wszystkie informacje potrzebne do rozpoczęcia przygody znajdziesz w e-mailu, który otrzymasz przed rozpoczęciem przygody. Będziesz musiał rozwiązać 13 zagadek, a każda z nich zabierze Cię z jednej ukrytej lokacji do drugiej. Odblokujesz lokalne rekomendacje i zabawne fakty, jednocześnie poznając historię miasta. Odkryjesz miejsca w Lublanie, których większość mieszkańców nawet nie zna, ponieważ zobaczysz popularne zabytki z innej perspektywy. Szlak poprowadzi Cię po urokliwej Lublanie, jednocześnie dając wgląd w niektóre z jej najpiękniejszych miejsc. Rozwiązując zagadki, odkryjesz tętniącą życiem i zieloną stolicę Słowenii, jednocześnie odblokowując rekomendacje dotyczące pysznego jedzenia i piwa z mikrobrowaru. Ciekawe fakty: Dowiedz się więcej o mieście, odkryj sekrety głównych atrakcji i poznaj ciekawostki, których nie przeczytasz gdzie indziej. Znajdź zabytki i ukryte tajemnice: Nasz lokalny twórca stworzył interaktywny spacer po mieście. Tajemnicze wskazówki sprawiają, że przemierzasz ulice miast, zachęcając do zwrócenia uwagi na szczegóły, których zwykle nie zauważasz. Po dotarciu na następny przystanek będziesz musiał rozwiązać pytanie: otwórz oczy i umysł i użyj swojej lokalizacji, aby znaleźć właściwą odpowiedź! Cieszyć się: Idąc tym szlakiem odkrywczym, poznasz miasto z innego punktu widzenia. Nawet miejscowi odkrywają nowe fakty, przemierzając tajne miejskie szlaki! Ta gra została stworzona przez miejscowego emigranta, który przybył do Lublany osiem lat temu. Najważniejsze atrakcje, które odkryjesz w tej grze, to piękny zamek w Lublanie, imponujący Smoczy Most, park Tivoli i nie tylko. Ta gra jest odpowiednia zarówno dla przyjaciół, par, rodzin z dziećmi, jak i imprez integracyjnych.

Z Kopru: jednodniowa wycieczka nad jezioro Bled i Lublanę

9. Z Kopru: jednodniowa wycieczka nad jezioro Bled i Lublanę

Lublana, stolica i największe miasto Słowenii, jest kulturalnym, edukacyjnym, gospodarczym, politycznym i administracyjnym centrum kraju. Słynie z bogatej historii, odzwierciedlonej we wspaniałym dziedzictwie architektonicznym. Stare centrum miasta jest otoczone zamkiem w Lublanie i rzeką Ljubljanica, gdzie atmosfera miasta jest najsilniejsza. Podczas tej wycieczki spotkasz starożytną i nowoczesną architekturę. Odwiedzisz centrum starego miasta, gdzie będziesz podziwiać prace słoweńskiego architekta Jože Plečnika, który brał udział w projektowaniu najsłynniejszych mostów, placów i parków Lublany. W ciągu nieco ponad 30 lat Jože Plečnik przekształcił Lublanę z prowincjonalnego miasta w stolicę narodu słoweńskiego i przekształcił miejską część miasta. Jego wpływ można odczuć wszędzie, ale przede wszystkim wzdłuż rzeki Ljubljanica. Podczas tej wycieczki odwiedzisz niektóre z najciekawszych budynków i zabytków, takie jak ratusz w Lublanie, Potrójny Most, Most Szewców, Katedra w Lublanie, Fontanna Robby, Plac Prešerena, Plac Kongresowy i inne atrakcje. Symbolem miasta jest lublanski smok, przedstawiony na szczycie wieży zamku w Lublanie oraz na przeprawie przez Smoczy Most w Lublanicy. Symbolizuje siłę, odwagę i wielkość. Bled to alpejskie miasto, które stanowi jedno z najstarszych i najpiękniejszych miejsc turystycznych w Słowenii. Jego główną atrakcją jest jezioro otaczające wyspę Bled. Na wyspie znajduje się kilka budynków, z których głównym jest gotycki kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. W kościele znajduje się dzwonek z życzeniami i jest często odwiedzany przez nowożeńców i innych gości. Jezioro Bled z pewnością sprawi, że zaniemówisz, ponieważ oferuje różne zajęcia sportowe i jest miejscem, w którym możesz spędzić najbardziej romantyczne chwile swojego życia. Wybierz się na spacer wokół jeziora, ciesząc się świeżym alpejskim powietrzem i obserwuj bawiące się łabędzie i kaczki. Podziwiaj zamek Bled zbudowany na urwisku nad jeziorem polodowcowym, który według źródeł pisanych jest najstarszym zamkiem słoweńskim. Na koniec miniesz kilka innych lokalnych zabytków i odświeżysz się pysznym ciastem z kremem waniliowym i kremowym o nazwie cremeschnitte (kremšnita). Będziesz miał również okazję zrobić kilka pięknych zdjęć jeziora, wyspy, zamku i pobliskich Alp.

Lublana: pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

10. Lublana: pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

Przejdź się piękną trasą miasta, odkryj ukryte skarby i odwiedź ponad 10 najważniejszych atrakcji i miejsc. Poznaj wstępne informacje o każdym miejscu i ogólnie ciekawe historie o mieście. Pobierz aplikację „World City Trail” ze sklepu i zaloguj się. Przeczytaj instrukcję i udaj się do lokacji startowej. Odblokuj zdjęcia zewnętrznej i wewnętrznej części lokalizacji. Przeczytaj informacje na temat atrakcji i kontynuuj marsz do kolejnego punktu kontrolnego. Zapisz, co Ci się podobało, a co nie, i stwórz swoją listę życzeń na kolejne dni! Rozpocznij spacer w dowolnym momencie, bez harmonogramu. Zatrzymaj go na lunch, wypij drinka, odwiedź wybraną atrakcję i kontynuuj później lub nawet innego dnia. Dzięki funkcji map nigdy się nie zgubisz. Rozpocznij swoją wycieczkę na Placu Kongresowym! Odwiedź światowej sławy Uniwersytet w Lublanie. Sfotografuj ratusz i podziwiaj słynną katedrę w Lublanie z bogatym wystrojem wnętrz. Central Marke zaniemówi, a jego wyjątkowa lokalizacja nad wodą oczaruje gości. Dowiedz się o Smoczym Moście, który był jednym z pierwszych tego typu w Europie. Butcher's Bridge swoją romantyczną aurą zachwyci Cię. Wyjątkowa architektonicznie Cerkev Marijinega oznanjenia jest warta czasu i miejsca w Twojej mobilnej pamięci, ponieważ jej różowy kolor nadaje miastu szczególny odcień. Następnym krokiem będzie słynny plac Prešeren, ważne miejsce spotkań i wydarzeń społeczno-politycznych, a wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki będzie Potrójny Most, który łączy historyczne średniowieczne miasto Lublana z jednej strony i nowoczesne miasto Lublana. Pobierz ze sklepu aplikację „World City Trail”. Następnie rozpocznij wycieczkę i ciesz się!

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 14
Sortuj wg:

Dragon Bridge, Ljubljana: najlepsze atrakcje w pobliżu

Dragon Bridge, Ljubljana: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Dragon Bridge, Ljubljana? Kliknij tutaj.