Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Dortmund

Dortmund – nasze najbardziej polecane atrakcje

BVB Signal Iduna Park: Dostęp do stadionu i samodzielna wycieczka z przewodnikiem

1. BVB Signal Iduna Park: Dostęp do stadionu i samodzielna wycieczka z przewodnikiem

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po Signal Iduna Park, gdzie znajduje się słynna niemiecka drużyna piłkarska BVB. Twoja wycieczka rozpocznie się w Foyer West, gdzie instruktor wyjaśni Ci, jak działa wycieczka. Wyślą cię w drodze na zachodnią trybunę. Jest to wycieczka bez przewodnika, co oznacza, że zwiedzisz stadion samodzielnie, postępując zgodnie ze znakami instruktażowymi. Na całej trasie dowiesz się więcej o stadionie, klubie i zawodnikach. Przewidywany czas zwiedzania to 60 minut. Punktem kulminacyjnym wycieczki jest „strefa mieszania”, obszar, w którym rywalizujące drużyny spotykają się po raz pierwszy. Kabiny gracza, tunel gracza i oczywiście rzeczywiste pole również czekają na eksplorację. Chociaż nie wolno ci wchodzić na boisko ani dotykać trawy, możesz siedzieć na ławce trenera, oddychając duchem BVB.

Dortmund: Bilet wstępu do Phoenix des Lumières

2. Dortmund: Bilet wstępu do Phoenix des Lumières

Phoenix des Lumières znajduje się w dawnej walcowni w Dortmundzie. Celem Culturespaces jest przywrócenie tego miejsca do życia poprzez stworzenie dużego centrum sztuki cyfrowej, które będzie prezentować duże wystawy immersyjne. Unikalna architektura budynków jest wizytówką, która podkreśla dzieła najsłynniejszych artystów w historii sztuki i zapewnia odwiedzającym wyjątkowo wciągające wrażenia. Phoenix des Lumières zostało otwarte dla publiczności 28 stycznia 2023 r. wystawami "Gustav Klimt: złoto i kolor" oraz "Hundertwasser, w ślad za wiedeńską secesją". Obecnie możesz podziwiać wyjątkową, nowoczesną wystawę słynnych dzieł Dalego i Gaudiego, a także wystawę czasową 3 Movements. Z jednym z biletów wstępu wędruj po odnowionej przestrzeni przemysłowej znanej jako Phoenix des Lumières. Daj się porwać żywym kolorom i twórczemu geniuszowi. Rozpocznij swoje wciągające doświadczenie w historycznym miejscu Phoenix des Lumières. Ta dawna huta stali, znana niegdyś jako Phoenixhalle, została przekształcona w centrum sztuki cyfrowej. Wejdź do budynku o powierzchni 3000 m² i podziwiaj odnowioną przestrzeń. Kontynuuj spacer po wystawie, doceniając sposób, w jaki przestrzeń została przywrócona do życia.

Dortmund: Bilet wstępu do muzeum Borusseum Borussia Dortmund

3. Dortmund: Bilet wstępu do muzeum Borusseum Borussia Dortmund

Poznaj historię Borussii Dortmund! Od 1909 roku do dzisiaj, z licznymi oryginalnymi eksponatami, zdjęciami i opowieściami, które przyspieszają bicie każdego czarno-żółtego serca. Odkryj ciekawe eksponaty, zaśpiewaj piosenki bvb na replice małej trybuny południowej lub podążaj „żółtą nitką” przez stałą ekspozycję, która zaprowadzi Cię na końcu do komnaty skarbów, gdzie możesz podziwiać „Wielką Piątkę”: Puchar Ligi Mistrzów, Puchar Świata, trofeum mistrzowskie, Puchar DFB i oczywiście Puchar Europy!

Dortmund: Niemieckie Muzeum Piłki Nożnej

4. Dortmund: Niemieckie Muzeum Piłki Nożnej

Na tej nowoczesnej wystawie z około 1600 eksponatami wyrusz w fascynującą podróż w przeszłość i poznaj historię futbolu we wszystkich jej aspektach i wszystkimi zmysłami. Poznaj mistrzów świata 2014 roku w kinie 3D i sam zostań komentatorem w kabinie reportera. Na małym boisku na wielofunkcyjnej arenie najmłodsi mogą udowodnić, że potrafią kopać piłkę tak jak dorośli. Spektakularna scenografia zjednoczy kibiców i sędziów, amatorów i zawodowców oraz futbol kobiet i mężczyzn. Odkryj interaktywny świat przygód dla młodych i starszych w Niemieckim Muzeum Piłki Nożnej.

Dortmund: 24-godzinny bilet na autobus turystyczny Hop-On Hop-Off

5. Dortmund: 24-godzinny bilet na autobus turystyczny Hop-On Hop-Off

Zobacz najważniejsze atrakcje Dortmundu podczas wycieczki autobusowej i podziwiaj widoki z otwartego dachu autobusu. Poznaj słynne zabytki miasta i dowiedz się więcej o jego historii, przemyśle węglowym i stalowym oraz ciesz się wyjątkową wycieczką po mieście. Poznaj miasto podczas wycieczki autobusowej typu hop-on-hop-off i dowiedz się o zmianach strukturalnych miasta, które przekształciło się z miasta wydobywczego i hutniczego w miasto pełne instytucji kulturalnych i sportowych oraz sześciu uniwersytetów . Zobacz na własne oczy zmiany strukturalne miasta, zobacz Westfalenpark i stadion, dawne huty Phoenix i Phoenix Lake, Rombergpark i Niemieckie Muzeum Piłki Nożnej. Wybierz miejsce, w którym chcesz wysiąść z autobusu na 13 przystankach i zwiedzaj miasto na własną rękę. Po drodze poznaj interesujące fakty o mieście, słuchając dźwięku w słuchawkach. Przystanki podczas wycieczek autobusowych to: - Dworzec Centralny (odjazdy o 10:20, 12:20, 14:20 i 16:20) - Kreuzviertel - Port - DASA - TU Dortmund - Stadion - Westfalenpark -Romberpark - Sala Feniksa - Feniks Patrz - Ratusz - Kościół Reinoldiego - Dworzec Centralny (przyjazdy o 12, 14, 16 i 18) Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź szczegółowe rozkłady jazdy na jednej z powyższych stacji.

Dortmund: samodzielna piesza wycieczka po sztuce ulicznej i dla smakoszy

6. Dortmund: samodzielna piesza wycieczka po sztuce ulicznej i dla smakoszy

Ta wycieczka to urozmaicony spacer po modnej dzielnicy w zachodnim centrum miasta i ma wiele do zaoferowania, od ciekawej architektury budynków Gründerzeit, fajnej sztuki ulicznej i kulinarnych przysmaków. Podróż po dzielnicy Union Quarter, która zachwyca także podniebienie: indyjska, turecka, tamilska, burgery, lody, pizza,… Na przystankach wycieczki znajdują się zabawne zadania i zabawne pytania do rozwiązania. Na przykład, kto wie, co oznacza „möllern”? Wycieczka to świetny sposób na wyjście na zewnątrz i odkrycie nowych rzeczy z rodziną, przyjaciółmi lub samotnie. To tak, jakby dobry przyjaciel pokazał nam dzielnicę Union Quarter. Wycieczkę można rozpocząć w dowolnym momencie i wielokrotnie, na miejscu lub z domu, w przeglądarce smartfona. Baw się dobrze w Unionviertel w Dortmundzie! *** Dobrze wiedzieć *** Link do rozpoczęcia wycieczki otrzymasz e-mailem bezpośrednio po dokonaniu rezerwacji.

Dortmund: zabawny spacer z przewodnikiem po centrum miasta

7. Dortmund: zabawny spacer z przewodnikiem po centrum miasta

Ta wycieczka jest jak podróż z ciocią Hetti i wujkiem Juppem, którzy zabiorą Cię przez centrum Dortmundu do zabawnych miejsc, gdzie życie toczy się pełną parą. Do pijalni i tradycyjnych pubów, gołębników i gigantycznych huśtawek, browarów i wagonów z piwem, przez parki i strefy dla pieszych. A jak to było wtedy, gdy Ruhrpott wciąż dymiło, parowało i warzyło, i co pozostało z dawnej triady węgla, stali i piwa? Przyjdź z oryginalnymi Ruhrpott "Hetti & Jupp" w "Citti" i zanurz się w dawnych czasach, kiedy kominy wciąż dymiły, a Dortmund był miastem piwa numer jeden. Ciocia Hetti i wujek Jupp chętnie oprowadzą Cię po ulicach, pokażą miejsca warte zobaczenia i opowiedzą o dawnych czasach, kiedy po raz pierwszy pocałowali się w kinie, a potem poszli na imprezę do kawiarni "Rote Erde". Ta dwójka nie tylko zna się na Dortmundzie, ale także zna wszystkie sztuczki i ma dla Ciebie kilka trudnych zadań, a nawet test odwagi. Na przystankach trasy czekają na Ciebie zabawne zadania do rozwiązania i zabawne pytania. Kto wie, na przykład, co ... ale nie, jeszcze Ci nie powiemy! Wycieczka to świetny sposób na wyjście na zewnątrz i odkrywanie nowych rzeczy z rodziną, przyjaciółmi lub samodzielnie. To tak, jakbyś był oprowadzany po Dortmundzie przez dobrych przyjaciół. Wiele anegdot wzbogaci Twój spacer po mieście. Możesz rozpocząć wycieczkę w dowolnym momencie i tak często, jak chcesz, w przeglądarce smartfona. Na miejscu lub nawet z wygodnej kanapy. Ciesz się czasem spędzonym w Dortmundzie! *** Dobrze wiedzieć *** Link do rozpoczęcia wycieczki otrzymasz w wiadomości e-mail bezpośrednio po dokonaniu rezerwacji.

Dortmund: samodzielna gra ewakuacyjna na świeżym powietrzu

8. Dortmund: samodzielna gra ewakuacyjna na świeżym powietrzu

Przeżyj wyjątkową grę ewakuacyjną na świeżym powietrzu bezpośrednio na swoim smartfonie. Wciel się w rolę profilera, który cofa się w czasie, aby rozwiązać trudną sprawę. W tej przygodzie czekają na Ciebie złożone wyzwania, które poprowadzą Cię coraz głębiej w bagno przestępczości zorganizowanej. Zagadki są niezależne od lokalizacji, więc możesz spodziewać się trudnych i ekscytujących zadań. Ale po każdym poziomie dowiesz się ciekawych faktów na temat otaczającego Cię środowiska. Rozwiązując zagadki tej ekscytującej sprawy, będziesz wędrować po najbardziej fascynujących zabytkach Dortmundu. Chwyć za smartfony i udaj się do punktu startowego, aby rozpocząć. Niezależnie od tego, czy pracujesz razem jako zespół, czy dzielisz się na mniejsze grupy i zespoły, możesz spodziewać się ekscytującego spaceru z zapierającymi dech w piersiach widokami i relaksującymi przerwami. Rozwiązuj podchwytliwe łamigłówki, łącz wskazówki, odkrywaj zaskakujące fakty dotyczące każdego miejsca i ciesz się swobodą poruszania się we własnym tempie. Ta gra jest idealna dla entuzjastów gier ewakuacyjnych i fanów puzzli, którzy szukają wyzwań dla swojej grupy i nie chcą przegapić ciekawych miejsc w mieście.

Dortmund: Wycieczka z przewodnikiem po mieście i najważniejsze atrakcje

9. Dortmund: Wycieczka z przewodnikiem po mieście i najważniejsze atrakcje

Poznaj Dortmund we własnym tempie dzięki interaktywnej pieszej wycieczce w stylu scavenger hunt odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj interesujące fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających miasto po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być używana jako świetna aktywność integracyjna. Po pobraniu wycieczki scavenger hunt na urządzenie mobilne, skorzystaj z aplikacji mobilnej i zintegrowanych map, aby dotrzeć pieszo do 10 najważniejszych atrakcji Dortmundu. Na każdym przystanku zapoznaj się z atrakcją i rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji, którą można rozwiązać tylko wtedy, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołu, aby odblokować prawidłowy kod i odkryć kolejny cel miejskiej gry krajoznawczej. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji, którą można rozwiązać tylko wtedy, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołu, aby odblokować prawidłowy kod i ujawnić następny cel wycieczki. Rozpocznij aktywność w dowolnym momencie i ciesz się elastycznością, aby wstrzymać grę w dowolnym momencie, aby zrobić sobie przerwę, zrobić idealne zdjęcia, zatrzymać się na lunch lub odwiedzić muzeum. Kontynuuj wycieczkę później lub zachowaj resztę na inny dzień. W wypełnionym historią mieście Dortmund najpierw odwiedzisz piękną wieżę U-Tower w Dortmundzie. Następnie wyjątkowe Niemieckie Muzeum Piłki Nożnej, a potem niezastąpione Muzeum Sztuki i Historii Kultury. Ta wspaniała trasa prowadzi dalej do Konzerthaus Dortmund. Jako piąty przystanek znajdziesz kościół św. Reinolda. Kontynuując spacer po mieście, znajdziesz interesującą katolicką parafię św. Jana Chrzciciela. Oczywiście na tej trasie nie mogło zabraknąć Platz von Hiroshima. Ponadto będziesz mógł również podziwiać Altes Stadthaus. Przedostatnim celem podróży jest godne pozazdroszczenia Muzeum "Hawk's Tower". Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki jest Ogród Miejski w Dortmundzie. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu. Następnie rozpocznij wycieczkę i baw się dobrze!

Niemcy/Europa: Pakiet danych mobilnych eSim

10. Niemcy/Europa: Pakiet danych mobilnych eSim

Ułatw sobie podróż do Niemiec dzięki wygodnej karcie eSIM. Pozostań w kontakcie podczas podróży dzięki szybkiemu zasięgowi w Niemczech i innych 35 regionach Europy (pełna lista poniżej). Kup i zainstaluj kartę eSIM w dowolnym miejscu i czasie, wybierając spośród różnych pakietów danych, opcji ważności i zasięgu w dodatkowych krajach. Po prostu zeskanuj kod QR eSIM, aby uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji podczas podróży. Uniknij kłopotów z zarządzaniem wieloma kartami SIM dzięki temu rozwiązaniu. Uzyskaj jedną kartę eSIM na urządzenie i doładuj ją, po prostu kupując i aktywując dodatkowe plany eSIM podczas podróży. Po aktywacji Twój zasięg rozpocznie się zgodnie z wybranym czasem trwania. Większość urządzeń wydanych po 2019 roku jest kompatybilna z eSIM (np. iPhone XR, XS i nowsze modele, Google Pixel 4 i nowsze). Jeśli nie masz pewności, sprawdź zdjęcia z wytycznymi dotyczącymi kompatybilności, aby potwierdzić kwalifikowalność. Zasięg sieci: Albania, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja (w tym Cyklady), Węgry, Islandia, Irlandia, Izrael, Włochy (w tym Watykan, San Marino, Sardynia), Łotwa, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia (w tym Azory i Madera), Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania (w tym Wyspy Kanaryjskie i Baleary), Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Wielka Brytania i Uzbekistan.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 33
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Dortmund

Dortmund: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Dortmund? Kliknij tutaj.

Dortmund: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(741 recenzji)

Uważam, że to było naprawdę dobre, ponieważ można uzyskać naprawdę świetne spostrzeżenia. Stewardzi byli bardzo mili i byli w naprawdę dobrym nastroju. Cieszę się, że za to płacę. Ogólnie wspaniałe doświadczenie, nawet jako fan Werderu.

Doświadczenie było dobre, ale ścieżka, którą należy podążać podczas wycieczki oraz co można, a czego nie można zrobić, nie była zbyt jasna.

Bardzo nam się podobało jako rodzina z 4 dziećmi w wieku 20, 17, 8 i 4 lat. To było bardzo interesujące. Wysoce polecany

Genialny. Niesamowity stadion i swoboda zwiedzania we własnym tempie.

Bardzo fajna wycieczka, którą możesz odbyć we własnym tempie!