Dodaj daty

Doolin Cave

Doolin Cave – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Galway: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po klifach Moher i Burren

1. Z Galway: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po klifach Moher i Burren

Odkryj historię i krajobrazy Irlandii podczas jednodniowej wycieczki z Galway z lokalnym kierowcą i przewodnikiem. Podziwiaj wielowiekowe budynki i uderzające naturalne elementy, a następnie podziwiaj jeden z najpiękniejszych widoków, jakie kraj ma do zaoferowania z Klifów Moheru. Zatrzymaj się, by zrobić mnóstwo zdjęć. Spotkaj się ze swoim wyszkolonym kierowcą i przewodnikiem przed hostelem Kinlay. Wejdź do autobusu i udaj się do pierwszego przystanku, zamku Dunguaire na obrzeżach Kinvara. Patrząc na XVI-wieczny średniowieczny zamek z wieżą, odkryj, dlaczego jest to jeden z najczęściej fotografowanych zamków w całej Irlandii. Następnie przejedź przez wyjątkowy krajobraz lodowcowo-krasowy Burren i minij XII-wieczne opactwo Corcomroe, klasztor cystersów znany z wybitnych rzeźb i bogatej ornamentyki. Następnie podążaj drogą Wild Atlantic Way, która biegnie wzdłuż wybrzeża hrabstwa Clare. Miń Black Head i Fanore Strand, Discovery Points na Wild Atlantic Way, skąd możesz podziwiać widoki na trzy wyspy Aran: Inishmore (Inis Mor), Inishmann (Inis Meain) i Inisheer ( Inis Oirr), zamykając się w zatoce Galway, aw oddali góry Connemara. Następnie zatrzymaj się na zdjęcia przy molo w Doolin. Poczuj atlantycki wiatr na twarzy i podziwiaj potęgę morza uderzającego o brzeg. Po nabraniu apetytu na plaży zjedz lunch w hotelu Doolin (brak w zestawie). Spróbuj dowolnego lokalnego dania z owoców morza. Nie będziesz rozczarowany. Następnie udaj się do głównego przystanku dnia, Klifów Moheru. Ciesz się 2 godzinami w tym charakterystycznym punkcie wzdłuż Wild Atlantic Way. Podziwiaj jeden z najbardziej spektakularnych zabytków Irlandii. Wznoszące się 214 metrów nad Oceanem Atlantyckim Klify Moheru oferują jeden z najbardziej niesamowitych widoków w Irlandii. Po Klifach Moheru wróć do Galway przez Lisdoonvarna, słynącą z corocznego festiwalu kojarzeń.

Z Galway: całodniowa wycieczka na Wyspy Aran i Klify Moher

2. Z Galway: całodniowa wycieczka na Wyspy Aran i Klify Moher

Odkryj piękno Wysp Aran i Klifów Moheru podczas jednodniowej wycieczki z Galway. Wsiądź do autobusu przez krasowy krajobraz „The Burren” i szukaj delfinów na promie na wyspę Inisheer. Spędź wolny czas na zwiedzaniu i podziwiaj Klify Moheru na promie powrotnym. Wyjedź z Galway i podróżuj przez księżycowy krajobraz Burren, kierując się na Klify Moheru. Miń ładne wioski, takie jak Kilcolgan i Ballyvaughan w drodze do Doolin. Wsiądź na prom na 30-minutową przeprawę do Inisheer i wypatruj delfinów butlonosych w drodze na najmniejszą z Wysp Aran. Poświęć trochę czasu na zwiedzanie starożytnych miejsc we własnym tempie. Wykorzystaj czas na wypożyczenie roweru lub zwiedzanie na kucyku i pułapce. Przepłyń pod Klifami Moheru na promie powrotnym. Następnie udaj się do ekologicznego centrum dla odwiedzających, gdzie możesz spacerować po szczycie klifu przed powrotem do Galway przez słynne miasto Lisdoonvarna.

Jaskinia Doolin: podziemna wycieczka po stalaktycie

3. Jaskinia Doolin: podziemna wycieczka po stalaktycie

Podróżuj 70 stóp pod ziemię w jaskini Doolin i zanurz się w wyjątkowej krainie wapiennej. Połącz emocje związane z zejściem pod ziemię z różnymi naziemnymi atrakcjami. To doświadczenie jak żadne inne w Irlandii. Gdy zejdziesz pod ziemię, będziesz zachwycony największym stalaktytem w Europie. Wystarczyła jedna kropla wody, która spadała przez setki tysięcy lat, tworząc tę wyjątkową cechę geologiczną. Następnie sprawdź dzikie piękno zapętlonego szlaku ekologicznego. Istnieje również fascynująca ceramika z gliny lodowcowej do zabrania do domu i skarbu.

Z Galway: Wycieczka do Cliffs of Moher z długim postojem w Cliffs

4. Z Galway: Wycieczka do Cliffs of Moher z długim postojem w Cliffs

Wyjedź z hostelu Kinlay o godz. 9.00 i wyrusz w malowniczą podróż trasą Wild Atlantic Way przez księżycowe krajobrazy płaskowyżu Burren do Klifów Moheru. Przejedź przez malownicze wioski Clarenbridge, Kilcolgan, Ballindereen, Kinvara, Ballyvaughan i Doolin. Po skręceniu w prawo w Ballyvaughan Twój lokalny kierowca-przewodnik zabierze Cię na południe trasą Wild Atlantic Way. Zobacz siłę Oceanu Atlantyckiego wgryzającego się w wybrzeże Irlandii. Twój kierowca-przewodnik odwiezie Cię do przystani w Doolin, skąd wyruszysz pieszo przez wieś Doolin ścieżką do Klifów Moheru. Wykorzystaj swoje 5 godzin i spotkaj się ze swoim kierowcą-przewodnikiem w centrum dla odwiedzających. Wróć  do Galway poprzez Lisdoonvarnę, gdzie każdego września odbywa się znany na całym świecie festiwal swatów.

Dostępne atrakcje

Doolin Cave: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Doolin Cave? Kliknij tutaj.

Doolin Cave: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.9 / 5

na podstawie 30 opinii

Byłem świeżo po kolejnej trasie w Dublinie, więc nie mogłem się powstrzymać od porównania tych dwóch. Tutejszy kierowca nie zajmował się zbytnio prowadzeniem, poza przypadkowymi anegdotami i żartami tu i ówdzie, skupiał się głównie na drodze. Pod tym względem podróż jest krótka. Widoki były jednak wspaniałe, klify są absolutną koniecznością i cieszę się, że zarezerwowałem tę wycieczkę. Następnym razem wrócę z więcej czasu na cały spacer (masz 2 godziny na tę wycieczkę)

Great trip and we were very lucky to have Gerry as the driver/guide and to have a good weather. Gerry was fun and informative, telling facts about history and culture, telling jokes, singing songs but also very attentive to our needs. The weather was perfect- started cloudy but sun came out by the time we reached the Cliffs and it was gorgeous to watch the blue sky meet blue see from the walk on the Cliffs,

Wycieczka była niesamowita, a nasz przewodnik Alan był pełen wiedzy, gotowy podzielić się nią z grupą. Był zabawny i zabawny, opowiadał nam historie o małych wioskach, które mijaliśmy w drodze na klify i dzielił się z nami wieloma informacjami o festiwalach w okolicy i sławnych ludziach z regionu. Zdecydowanie poleciłbym to i miałbyś szczęście, gdyby Alana był kierowcą i przewodnikiem.

Niesamowita wycieczka! Nasz przewodnik Jerry był bardzo pouczający i bardzo miły ze świetnymi historiami i śmiesznymi dowcipami. Pogoda była pochmurna i deszczowa, ale dzięki temu, że Jerry przesunął się w górę osi czasu, musieliśmy przejść się przez Cliffs of Moher, zanim spadł deszcz. Polecam korzystanie z Wild Atlantic Tours bez wahania!

Szczególnie podobały nam się szczegółowe i dość oryginalne objaśnienia krajobrazu, języka i historii kraju. Po drodze widzieliśmy wiele, a Klify Moheru były niesamowite i warte długiej jazdy. Dzięki za pełen wrażeń dzień!