Dodaj daty

Dominus flevit

Dominus flevit

Dominus flevit – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Jerozolimy: Początki Chrystusa w Jerozolimie Day Tour

1. Z Jerozolimy: Początki Chrystusa w Jerozolimie Day Tour

Ciesz się pieszą wycieczką po Jerozolimie i Górze Oliwnej, odkrywając ważne miejsca z historii Jezusa Chrystusa. Rozpocznij na Górze Oliwnej i odwiedź miejsce Wniebowstąpienia oraz Pater Nostra, gdzie można przeczytać Modlitwę Pańską w 123 językach. Podziwiaj spektakularny widok na Jerozolimę ze szczytu Góry Oliwnej przed zejściem do miasta. Zatrzymaj się w Dominus Flevit, miejscu, w którym Jezus płakał, przepowiadając zniszczenie Jerozolimy, i kontynuuj podróż do Kościoła Wszystkich Narodów w Ogrodzie Getsemani. Zobacz cmentarz żydowski w Dolinie Cedron przed wejściem do Starego Miasta przez Bramę Lwa, a po wejściu do Starego Miasta zobacz baseny Bethesda na terenie kościoła św. Anny (matki Marii). Podróżuj pod klasztor Sióstr Syjonu i zobacz starożytny chodnik z wygrawerowanymi grami, w które dawno temu grali rzymscy żołnierze, i zwróć uwagę na punkt początkowy Via Dolorosa (Drogi Krzyżowej).

Z Tel-Awiwu: jednodniowa wycieczka do początków Chrystusa w Jerozolimie

2. Z Tel-Awiwu: jednodniowa wycieczka do początków Chrystusa w Jerozolimie

Wybierz się na pieszą wycieczkę po Jerozolimie i Górze Oliwnej, odkrywając ważne miejsca z historii Jezusa Chrystusa. Zacznij od Góry Oliwnej, gdzie odwiedzisz miejsce Wniebowstąpienia i Pater Nostra, gdzie możesz przeczytać Modlitwę Pańską w 123 językach. Podziwiaj spektakularny widok Jerozolimy ze szczytu Góry Oliwnej przed zejściem do miasta. Zatrzymaj się w Dominus Flevit, miejscu, w którym Jezus płakał, przepowiadając zniszczenie Jerozolimy, i udaj się do Kościoła Wszystkich Narodów w Ogrodzie Getsemani. Zobacz cmentarz żydowski w Dolinie Cedronu przed wejściem na Stare Miasto przez Lwią Bramę. Na Starym Mieście zobacz sadzawki Bethesda na terenie kościoła św. Anny (matki Marii). Pod klasztorem Sióstr Syjonu zobacz starożytny chodnik z wyrytymi grami, w które dawno temu grali rzymscy żołnierze, i zwróć uwagę na początek Via Dolorosa (Drogi Krzyżowej).

Całodniowa procesja Niedzieli Palmowej z Jerozolimy lub Tel Awiwu

3. Całodniowa procesja Niedzieli Palmowej z Jerozolimy lub Tel Awiwu

Podążaj śladami Jezusa Chrystusa, kiedy po raz pierwszy wjechał do Jerozolimy jako Mesjasz i został powitany przez żydowskie tłumy machające gałązkami palmowymi; judaistyczny symbol zwycięstwa. Dołącz do wielu pielgrzymów religijnych na trasie, aby przeżyć radosne i podnoszące na duchu obchody Niedzieli Palmowej; niedziela poprzedzająca żydowską Paschę, która jest odnotowana we wszystkich 4 Ewangeliach. Przed ceremonią zobacz spektakularne widoki na Pustynię Judzką i Dolinę Jordanu i zatrzymaj się w kaplicy Betpage, zbudowanej w miejscu, w którym Jezus wysłał swoich uczniów, aby znaleźli osła, którym mieli wjechać do Jerozolimy. Przejazd do Kaplicy Wniebowstąpienia na Górze Oliwnej, dołączając do pielgrzymów na początku ich zejścia do kościoła Dominus Flevit. Zejdź do Doliny Cedronu przez Ogród Getsemane. Wejdź na Stare Miasto przez Bramę Lwów. Odwiedź kościół św. Anny i Sadzawkę Betesda, opisane w Ewangelii Jana, aby duchowo wprowadzić się do starożytnego miasta Jerozolimy.

Liczba znalezionych atrakcji: 4
Sortuj wg::

Dominus flevit: najlepsze atrakcje w pobliżu

Dominus flevit: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Dominus flevit? Kliknij tutaj.