Dom Anny Frank

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Krótkie streszczenie historii Anne Frank

Możliwe, że czytałeś jej dziennik, ale spisane przez Anne Frank słowa uderzają z całą mocą dopiero, kiedy zobaczysz opisany przez nią dom na własne oczy. Zanim jednak wybierzesz się do Amsterdamu, by zwiedzić to miejsce, zapraszamy do lektury kilku zdań, które przybliżą Ci sylwetkę tej niesamowitej dziewczynki.

 • To jest list do Kitty

  1. To jest list do Kitty

  Wiele wpisów w dzienniku Anne ma formę listu adresowanego do niejakiej Kitty. Badacze po dziś dzień próbują dociec czy była to przyjaciółka Anne, czy postać z jej ulubionej książki.

 • Z ośmiu osób przeżyła tylko jedna

  2. Z ośmiu osób przeżyła tylko jedna

  W słynnym tajnym aneksie ukrywało się osiem osób. Otto, ojciec Anne, był jedyną, która przeżyła.

 • Dziennik przetrwał tylko cudem

  3. Dziennik przetrwał tylko cudem

  Miep Gies, Holenderka, która pomagała rodzinie Franków się ukrywać, powiedziała, że gdyby przeczytała dziennik, zniszczyłaby go. Jego treść obciążała wszystkich, którzy byli zamieszani w sprawę, wliczając w to nią samą.

 • Anne chciała, by jej dziennik ujrzał światło dzienne

  4. Anne chciała, by jej dziennik ujrzał światło dzienne

  Usłyszała w radiu wypowiedź jednego z holenderskich ministrów, Gerrita Bolkesteina: „Historii nie można pisać w oparciu o oficjalne decyzje... musimy to zrobić na podstawie zwykłych dokumentów”.

 • Przed ukryciem się rodzina Franków chciała uciec

  5. Przed ukryciem się rodzina Franków chciała uciec

  Frankowie mieli nadzieję, że wojna nie dotrze do Holandii. Kiedy zagrożenie zaczęło się przybliżać, Otto i jego rodzina bezskutecznie próbowali wyemigrować do Anglii lub USA.

Zaplanuj pobyt

 • Przygotuj na to dzieci

  Strona poświęcona Anne Frank zawiera wiele przydatnych linków. Podane na niej kanały na YouTube i polecane lektury pomogą Ci wytłumaczyć najmłodszym historię Anne i jej rodziny. Choć dom jest otwarty dla każdej grupy wiekowej, zaleca się, żeby przyprowadzać dzieci w wieku 10 lat i starsze. Nie można wejść z wózkiem, ale można go zostawić w przechowalni.

 • Uniknij kolejek - zaplanuj podróż wcześniej

  Amsterdam odwiedzają co roku setki tysięcy turystów; większość z nich chce odwiedzić tajny aneks. Bilety można zarezerwować online, dzięki czemu łatwiej uniknąć kolejek. Bardzo łatwo również dokonać rezerwacji dla większej grupy.

 • Ile to kosztuje?

  Ceny biletów i wycieczek nie są wygórowane – dziecko poniżej 10. roku życia wejdzie do środka już za 0,50 EUR.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Dom można zwiedzać prawie każdego dnia w roku z wyjątkiem ważnych świąt. Dla pewności sprawdź te informacje na oficjalnej stronie internetowej Anne Frank.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Wycieczka z przewodnikiem kosztuje mniej niż 30 EUR za osobę. I przy okazji wejdziesz bez kolejki, w której czasami stoi się aż 3 godziny!
 • Jak tam dotrzeć?
  Dom Anne Frank znajduje się 20 minut spacerem od głównego dworca (Centraal Station).
 • Dodatkowe wskazówki

  • Karta I amsterdam nie upoważnia do darmowego wejścia.

  • Ostatni zwiedzający wpuszczani są pół godziny przed zamknięciem.

Dom Anny Frank: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Dom Anny Frank? Kliknij tutaj.

Dom Anny Frank: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 2354 opinii

Świetny rejs kanałami. Smaczny ser, dobre wino. Przewodnik numer jeden. Błyskotliwy, zabawny, inteligentny młody człowiek. Z niezwykłą pasją do tego co robi. Jego opowieści o Amsterdamie nie miały sobie równych