Dom Anny Frank

Dom Anny Frank

Dom Anny Frank – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Amsterdam: Klasyczny rejs statkiem z opcją sera i wina

1. Amsterdam: Klasyczny rejs statkiem z opcją sera i wina

Zrelaksuj się podczas rejsu po kanałach złotego wieku w Amsterdamie wpisanych na listę dziedzictwa UNESCO. Zobacz najważniejsze miejsca w mieście, takie jak Chudy Most, dzielnica czerwonych latarni i Stary Port. Możesz wybrać wycieczkę standardową lub wycieczkę z nielimitowaną ilością pysznego holenderskiego sera, wina i innych napojów. Wsiądź na statek i posłuchaj opowieści kapitana o lokalnej historii, przepływając obok zabytków w dzielnicy Jordaan i Chudego Mostu na rzece Amstel. Podziwiaj widoki na część dzielnicy czerwonych latarni, dawne śluzy miejskie i Stary Port. Uwiecznij na zdjęciach okazałą architekturę Muzeum Morskiego i prestiżową dzielnicę Gouden Bocht. Poznaj fragmenty historii, przepływając obok takich miejsc jak dom Anne Frank. Zadaj swojemu przewodnikowi pytania dotyczące miasta i otrzymaj rekomendacje dotyczące atrakcji oraz miejsc, w których warto zjeść.

Amsterdam: Rejs otwartą łodzią z opcją nielimitowanych napojów

2. Amsterdam: Rejs otwartą łodzią z opcją nielimitowanych napojów

Podziwiaj malownicze zabytki Amsterdamu podczas w 100% elektrycznego rejsu. Podziwiaj niesamowite widoki na słynne zabytki miasta z otwartej łodzi i poznaj relaksujący sposób zwiedzania, wolny od ruchu ulicznego. Poznaj pouczające i zabawne spostrzeżenia na temat miejsc wzdłuż trasy. Zobacz XVII-wieczne budynki wzdłuż słynnych kanałów, a także nowe stylowe budynki pokazujące wpływowe miasto XXI wieku, jakim stał się Amsterdam. Przepłyń obok Muzeum Ermitażu, a następnie obok mostu Skinny Bridge, eleganckiego hotelu Amstel i uroczej dzielnicy Grachtengordel. Ciesz się rejsem łodzią na świeżym powietrzu w słoneczny dzień lub zachowaj ciepło dzięki osłonie w chłodniejsze dni. W miesiącach zimowych zrelaksuj się na zamkniętej łodzi, która zapewni Ci ciepło. Skorzystaj z elastyczności biletu jednorazowego użytku, który można wykorzystać na dowolny rejs odpływający w zarezerwowanej godzinie. Wybierz opcję nielimitowanych napojów, jeśli chcesz cieszyć się naszym asortymentem piwa, wina i napojów bezalkoholowych. W przypadku wybrania opcji bez napojów, nadal możesz je kupić na pokładzie. W okresie od listopada do lutego będziemy korzystać z otwartych łodzi, gdy tylko pozwolą na to warunki pogodowe, a w razie potrzeby przełączymy się na łodzie zamknięte. - Duże grupy kawalerskie i urodzinowe nie są dozwolone na tej wycieczce.

Amsterdam: Anne Frank i II wojna światowa – wycieczka piesza

3. Amsterdam: Anne Frank i II wojna światowa – wycieczka piesza

Dowiedz się więcej o Anne Frank podczas pieszej wycieczki po Amsterdamie (w małej grupie lub prywatnej) prowadzonej przez doświadczonego przewodnika. Odkryj tajemnice wielowiekowej dzielnicy żydowskiej, zapoznaj się z informacjami na temat II wojny światowej oraz posłuchaj o życiu Anne. Dowiedz się więcej o podróżach jej rodziny, przeprowadzce z Niemiec, ukrywaniu się oraz losach jej ojca po wojnie. Zwiedzanie rozpocznie się przed synagogą Portugalską, czyli XVII-wiecznym sefardyjskim domem modlitwy. Posłuchaj o dziejach dawnej dzielnicy żydowskiej i dowiedz się, jak rozwijała się ona na przestrzeni wieków. Przewodnik opowie Ci o miłości Anne do pisania, o warunkach, w jakich żyła w latach 30. i 40., oraz o jej słynnym dzienniku. Poznaj też historię holenderskiego ruchu oporu w czasie II wojny światowej i dowiedz się, gdzie były zlokalizowane tajne kryjówki. W trakcie wycieczki przejdziesz obok Żydowskiego Muzeum Historycznego, zatrzymasz się przy pomniku Auschwitz i zobaczysz fasadę Domu Anne Frank.

Amsterdam: Opcje autobusu i łodzi Hop-On Hop-Off

4. Amsterdam: Opcje autobusu i łodzi Hop-On Hop-Off

Wejdź na pokład autobusu lub łodzi, aby zobaczyć Amsterdam podczas wycieczki z przewodnikiem. Ciesz się swobodą wsiadania i wysiadania, gdy tylko zobaczysz przystanek, który chcesz odwiedzić. Wybierz opcje biletów na jeden lub oba autobusy i łodzie. Wsiądź do autobusu na jednym z 10 przystanków zlokalizowanych w centrum miasta. Włącz audioprzewodnik i wybierz jeden z 16 różnych języków, aby dowiedzieć się więcej o mieście i jego zabytkach. Następnie wysiądź na przystanku Gassan Diamonds, aby bezpłatnie zwiedzić sklep jubilerski. Ale jest więcej przystanków w pobliżu Rijksmuseum, Muzeum Van Gogha i Heineken Experience. Następnie wypróbuj łódź kanałową, aby doświadczyć innych wrażeń z wody. Ciesz się łatwym dostępem do przystanków kanałowych z miejscami do wsiadania obok przystanków autobusowych, dzięki czemu możesz łatwo dostać się z lądu na wodę. Płyń wzdłuż wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO kanału o długości ponad 100 km. Następnie podziwiaj trzy najsłynniejsze kanały w Amsterdamie: Keizersgracht, Prinsengracht i Herengracht. Przejdź obok domów graniczących z kanałami i poznaj historię tych rezydencji, które niegdyś należały do bogatych kupców przypraw.

Amsterdam: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po centrum Amsterdamu

5. Amsterdam: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po centrum Amsterdamu

Odkryj zabytki centrum Amsterdamu z doświadczonym przewodnikiem jadącym u twojego boku. Dowiesz się o kulturze miasta, zobaczysz ważne miejsca historyczne i słynne hotspoty, a także mniej znane lokalne ulubione. Rozpocznij swoją podróż w pobliżu dworca głównego, miń imponującą wieżę A'DAM Tower i udaj się na Wyspy Zachodnie, które są pełne uroczych mostów zwodzonych, starych magazynów i eleganckich pracowni artystów. Kontynuuj wzdłuż kanału Brouwersgracht i odwiedź modne dzielnice Jordaan i 9 Street, otoczone niezależnymi butikami, przytulnymi kawiarniami i modnymi restauracjami. Jadąc głębiej w centrum miasta, wjedziesz do dzielnicy Grachtengordel i miniesz Westerkerk (Kościół Zachodni) i zabytkowy Dom Anny Frank. Poczuj gwar muzyki i ulicznych wykonawców wokół Leidseplein Square, tętniącej życiem dzielnicy teatralnej z tętniącym życiem nocnym. Po tak wielu emocjach ciesz się przyjemną przerwą w Vondelpark, największym parku w Amsterdamie i najsłynniejszym parku w Holandii. Poczuj się naładowany, okrąż dzielnicę muzeów i przejedź wąskimi uliczkami inspirowanej cyganerią dzielnicy De Pijp. Przejdź przez kultowy Magere Brug (wąski most), drewniany most zwodzony nad rzeką Amstel i dotrzyj do słynnego ogrodu zoologicznego Artis prowadzącego do Dzielnicy Morskiej. Podziwiaj imponującą replikę XVII-wiecznego statku Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej w Salt Harbour, zanim wrócisz do miejsca, w którym rozpoczęła się Twoja podróż rowerowa.

Amsterdam: Wieczorny rejs po kanałach z opcją nielimitowanych drinków

6. Amsterdam: Wieczorny rejs po kanałach z opcją nielimitowanych drinków

Dryfuj po kanałach Amsterdamu na łodzi odpowiedniej na każdą pogodę. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się z drinkiem w ręku, odkrywając niektóre z najbardziej znanych zabytków i pomników miasta. Oferujemy kameralne rejsy z maksymalną liczbą 26 osób na pokładzie. Popłyń wzdłuż wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO kanałów Złotego Wieku w Amsterdamie, przemierzając wąskie kanały modnej dzielnicy Jordaan, otoczonej niezależnymi butikami, modnymi restauracjami i przytulnymi pubami. Dowiedz się więcej o mieście i uzyskaj poufne wskazówki na temat ukrytych klejnotów i najlepszych barów w mieście od doświadczonego kapitana i hostess. Poznaj niektóre z najpopularniejszych obszarów Amsterdamu, podróżując słynną Prinsengracht, a następnie płynąc w kierunku najbardziej romantycznego mostu w mieście, Margere Brug. Dowiedz się więcej o rzece Amstel, przez którą przechodzi most, i poznaj jego związek z holenderskim handlem piwem. Przepłyń obok Złotego Zakrętu, odcinka Herengracht słynącego z okazałych rezydencji zbudowanych podczas holenderskiego Złotego Wieku. Kontynuuj podróż obok Dziewięciu Ulic i do Domu Anny Frank.

Amsterdam: Najważniejsze atrakcje rejsu po kanale

7. Amsterdam: Najważniejsze atrakcje rejsu po kanale

Poznaj tętniącą życiem historię Amsterdamu na historycznych drogach wodnych podczas 1-godzinnego rejsu po kanałach, który obejmuje ponad 100 atrakcji. Posłuchaj komentarza pokładowego na temat powstania miasta w XIII wieku i kupców Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej, która doprowadziła do tak zwanego Złotego Wieku. Poznaj Amsterdam i wsiądź na łódź przy głównym dworcu Stromma lub Stromma Rijksmuseum w centrum miasta i wypłyń z nabrzeża IJ. Zobacz nowoczesną architekturę miasta podczas rejsu po najbardziej wysuniętej na południe części modnej dzielnicy Amsterdam-Noord. Atrakcje, które zobaczysz, zależą od punktu wyjścia, a trasa łodzi może się różnić. Przepłyń obok starych magazynów, stoczni i stoczni. Rejs pod czarującymi mostami z przeszłości i teraźniejszości. Zobacz, jak łączą się wieki, gdy doświadczysz Amsterdamu w najczystszej postaci, jako portu morskiego. Po drodze miniesz wiele najsłynniejszych zabytków Amsterdamu i odkryjesz, dlaczego UNESCO wpisało miejskie kanały na Listę Światowego Dziedzictwa.

Amsterdam: Anne Frank Walking Tour w języku niemieckim lub angielskim

8. Amsterdam: Anne Frank Walking Tour w języku niemieckim lub angielskim

Poznaj jeden z najważniejszych aspektów miasta i zanurz się w historii II wojny światowej, bieżących sprawach i kulturze amsterdamskich Żydów z doświadczonym niemiecko- lub anglojęzycznym przewodnikiem. Żydzi, wypędzeni przez hiszpańską inkwizycję, przekształcili Amsterdam w jedno z najbogatszych miast handlowych w Europie, a tym samym znacząco wpłynęli na krajobraz miasta. W ten sposób powstał Jodenbuurt, którego najbardziej znaną częścią jest Trójkąt Żydowski. Wycieczka zabierze Cię przez ten obszar z ciekawymi historiami i zilustruje, dlaczego właśnie ten kawałek ziemi chcieli zamieszkać Żydzi. Osiedlali się tu nie tylko Żydzi. Nie-Żydzi, tacy jak słynny malarz Rembrandt van Rijn, również mieli swoje miejsce zamieszkania w środku dzielnicy żydowskiej. Ale nawet w Amsterdamie żydowska historia to nie tylko sukces i dobre życie. Silna dyskryminacja Żydów przez nazistowskie Niemcy zakończyła się również w Amsterdamie wraz z Holokaustem podczas II wojny światowej. Dowiedz się o młodej i odważnej Anne Frank, która była jednym z Żydów ukrywających się przed deportacją. Podczas ukrywania się napisała swój słynny pamiętnik. Jej pamiętnik będzie towarzyszył wycieczce i będzie przykładem żałoby, jaką musiała przejść społeczność żydowska. Tysiące ludzi zostało deportowanych i prawie nikt nie wrócił. Jednak nie wszyscy amsterdamczycy chcieli się z tym pogodzić. Dowiedz się o strajku lutowym w 1941 r., ale przede wszystkim: poznaj odważny opór Żydów i nie-Żydów, którzy uratowali wiele istnień, narażając własne. Podczas wycieczki miniesz portugalską synagogę i zobaczysz ważne świadectwa, takie jak Stolpersteine, bramę starego cmentarza morowego i pomniki upamiętniające odważny opór III Rzeszy i II wojny światowej. Odkryj także, jak społeczność żydowska żyje dziś w wielokulturowym Amsterdamie. Dołącz do tej wycieczki, aby poznać żydowską dzielnicę Amsterdamu podczas II wojny światowej i dziś, śledząc poruszającą historię Anny Frank.

Amsterdam: Rejs otwartą łodzią po kanałach z lokalnym przewodnikiem

9. Amsterdam: Rejs otwartą łodzią po kanałach z lokalnym przewodnikiem

Wyrusz w urzekającą podróż przez kultowe kanały Amsterdamu podczas rejsu oferującego wypłynięcia zarówno z historycznego Domu Anny Frank, jak i tętniącego życiem Dworca Centralnego. Niezależnie od tego, czy zaczynasz dzień w samym sercu miasta, czy w tętniącym życiem węźle komunikacyjnym, nasz godzinny rejs zapewnia niezapomniane wrażenia, bogate w historię, kulturę i zapierające dech w piersiach widoki. Wypływając z dowolnego miejsca, zostaniesz powitany przez ponadczasowy urok nabrzeża Amsterdamu, gdy będziemy poruszać się po skomplikowanej sieci kanałów. Podziwiaj eleganckie domy nad kanałami i historyczne zabytki wzdłuż dróg wodnych, z których każdy opowiada historię bogatego dziedzictwa i różnorodności kulturowej miasta. Od Domu Anny Frank przepłyniesz obok kultowego Westerkerk i malowniczej Negen Straatjes, gdzie kuszą urocze butiki i kawiarnie. Tymczasem odjazdy z Dworca Centralnego oferują widoki na imponujące Narodowe Muzeum Morskie i dawny ratusz Stopera, ukazując architektoniczny splendor Amsterdamu. Podczas rejsu po urokliwych drogach wodnych Amsterdamu nasz doświadczony kapitan zapewni Ci komentarz na żywo, dzieląc się fascynującymi spostrzeżeniami na temat historii, architektury i znaczenia kulturowego miasta. Dowiedz się o dobrobycie Złotego Wieku Amsterdamu, jego kwitnącej scenie artystycznej oraz trwałym duchu tolerancji i innowacji. Podczas całego rejsu będziesz miał okazję zrelaksować się i cieszyć się scenerią, a nasz pokładowy bar oferuje napoje, które zwiększą Twoje doznania. Delektuj się chwilą, mijając kultowe zabytki, takie jak Theater Carré, Herengracht i romantyczny Magere Brug, z których każdy dodaje uroku Twojej przygodzie w Amsterdamie. Niezależnie od tego, czy jesteś gościem po raz pierwszy, czy doświadczonym podróżnikiem, regularny rejs KINboat obiecuje niezapomnianą podróż przez serce Amsterdamu. Zarezerwuj bilety już teraz i wyrusz w odkrywczą podróż, podczas której każdy zakręt odkrywa nowe oblicze ponadczasowego piękna i uroku miasta.

Amsterdam: 1,5-godzinny rejs po kanałach z przewodnikiem, napojami i przekąskami

10. Amsterdam: 1,5-godzinny rejs po kanałach z przewodnikiem, napojami i przekąskami

Poznaj Amsterdam z innej perspektywy podczas wycieczki krajoznawczej otwartą łodzią z lokalnym przewodnikiem. Delektuj się typowymi holenderskimi przekąskami (nie obiadem ani kolacją) z napojami podczas rejsu obok najsłynniejszych atrakcji. Posłuchaj komentarza na żywo, gdy dryfujesz obok Teatru Królewskiego i innych kultowych atrakcji miasta. Udaj się do przystani tuż obok Rijksmuseum lub Dworca Centralnego i spotkaj się z przewodnikiem i grupą na rejs. Upewnij się, że zespół ma na sobie różowe koszulki, a nie pomarańczowe (to inna firma). Wypłyń z brzegu i popłyń kanałami Amsterdamu, częstując się przekąskami z ciasteczkami i słodyczami oraz napojami, w tym piwem, winem i napojami gazowanymi. Dowiedz się nieco o mieście, podziwiając widoki. Pamiętaj, że jest to rejs historyczny, a nie rejs alkoholowy! Nie nadaje się więc na wieczory kawalerskie lub panieńskie! Kapitan łodzi będzie ubrany na różowo. Jeśli kapitan nie jest ubrany na różowo, jesteś na niewłaściwej łodzi. Upewnij się przed wejściem na łódź.

Liczba znalezionych atrakcji: 97
Sortuj wg::

Dom Anny Frank: najlepsze atrakcje w pobliżu

Dom Anny Frank – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Amsterdam: Klasyczny rejs statkiem z opcją sera i wina

Amsterdam: Klasyczny rejs statkiem z opcją sera i wina

Zrelaksuj się podczas rejsu po kanałach złotego wieku w Amsterdamie wpisanych na listę dziedzictwa UNESCO. Zobacz najważniejsze miejsca w mieście, takie jak Chudy Most, dzielnica czerwonych latarni i Stary Port. Możesz wybrać wycieczkę standardową lub wycieczkę z nielimitowaną ilością pysznego holenderskiego sera, wina i innych napojów. Wsiądź na statek i posłuchaj opowieści kapitana o lokalnej historii, przepływając obok zabytków w dzielnicy Jordaan i Chudego Mostu na rzece Amstel. Podziwiaj widoki na część dzielnicy czerwonych latarni, dawne śluzy miejskie i Stary Port. Uwiecznij na zdjęciach okazałą architekturę Muzeum Morskiego i prestiżową dzielnicę Gouden Bocht. Poznaj fragmenty historii, przepływając obok takich miejsc jak dom Anne Frank. Zadaj swojemu przewodnikowi pytania dotyczące miasta i otrzymaj rekomendacje dotyczące atrakcji oraz miejsc, w których warto zjeść.

Amsterdam: Rejs otwartą łodzią z opcją nielimitowanych napojów

Amsterdam: Rejs otwartą łodzią z opcją nielimitowanych napojów

Podziwiaj malownicze zabytki Amsterdamu podczas w 100% elektrycznego rejsu. Podziwiaj niesamowite widoki na słynne zabytki miasta z otwartej łodzi i poznaj relaksujący sposób zwiedzania, wolny od ruchu ulicznego. Poznaj pouczające i zabawne spostrzeżenia na temat miejsc wzdłuż trasy. Zobacz XVII-wieczne budynki wzdłuż słynnych kanałów, a także nowe stylowe budynki pokazujące wpływowe miasto XXI wieku, jakim stał się Amsterdam. Przepłyń obok Muzeum Ermitażu, a następnie obok mostu Skinny Bridge, eleganckiego hotelu Amstel i uroczej dzielnicy Grachtengordel. Ciesz się rejsem łodzią na świeżym powietrzu w słoneczny dzień lub zachowaj ciepło dzięki osłonie w chłodniejsze dni. W miesiącach zimowych zrelaksuj się na zamkniętej łodzi, która zapewni Ci ciepło. Skorzystaj z elastyczności biletu jednorazowego użytku, który można wykorzystać na dowolny rejs odpływający w zarezerwowanej godzinie. Wybierz opcję nielimitowanych napojów, jeśli chcesz cieszyć się naszym asortymentem piwa, wina i napojów bezalkoholowych. W przypadku wybrania opcji bez napojów, nadal możesz je kupić na pokładzie. W okresie od listopada do lutego będziemy korzystać z otwartych łodzi, gdy tylko pozwolą na to warunki pogodowe, a w razie potrzeby przełączymy się na łodzie zamknięte. - Duże grupy kawalerskie i urodzinowe nie są dozwolone na tej wycieczce.

Amsterdam: Anne Frank i II wojna światowa – wycieczka piesza

Amsterdam: Anne Frank i II wojna światowa – wycieczka piesza

Dowiedz się więcej o Anne Frank podczas pieszej wycieczki po Amsterdamie (w małej grupie lub prywatnej) prowadzonej przez doświadczonego przewodnika. Odkryj tajemnice wielowiekowej dzielnicy żydowskiej, zapoznaj się z informacjami na temat II wojny światowej oraz posłuchaj o życiu Anne. Dowiedz się więcej o podróżach jej rodziny, przeprowadzce z Niemiec, ukrywaniu się oraz losach jej ojca po wojnie. Zwiedzanie rozpocznie się przed synagogą Portugalską, czyli XVII-wiecznym sefardyjskim domem modlitwy. Posłuchaj o dziejach dawnej dzielnicy żydowskiej i dowiedz się, jak rozwijała się ona na przestrzeni wieków. Przewodnik opowie Ci o miłości Anne do pisania, o warunkach, w jakich żyła w latach 30. i 40., oraz o jej słynnym dzienniku. Poznaj też historię holenderskiego ruchu oporu w czasie II wojny światowej i dowiedz się, gdzie były zlokalizowane tajne kryjówki. W trakcie wycieczki przejdziesz obok Żydowskiego Muzeum Historycznego, zatrzymasz się przy pomniku Auschwitz i zobaczysz fasadę Domu Anne Frank.

Amsterdam: Opcje autobusu i łodzi Hop-On Hop-Off

Amsterdam: Opcje autobusu i łodzi Hop-On Hop-Off

Wejdź na pokład autobusu lub łodzi, aby zobaczyć Amsterdam podczas wycieczki z przewodnikiem. Ciesz się swobodą wsiadania i wysiadania, gdy tylko zobaczysz przystanek, który chcesz odwiedzić. Wybierz opcje biletów na jeden lub oba autobusy i łodzie. Wsiądź do autobusu na jednym z 10 przystanków zlokalizowanych w centrum miasta. Włącz audioprzewodnik i wybierz jeden z 16 różnych języków, aby dowiedzieć się więcej o mieście i jego zabytkach. Następnie wysiądź na przystanku Gassan Diamonds, aby bezpłatnie zwiedzić sklep jubilerski. Ale jest więcej przystanków w pobliżu Rijksmuseum, Muzeum Van Gogha i Heineken Experience. Następnie wypróbuj łódź kanałową, aby doświadczyć innych wrażeń z wody. Ciesz się łatwym dostępem do przystanków kanałowych z miejscami do wsiadania obok przystanków autobusowych, dzięki czemu możesz łatwo dostać się z lądu na wodę. Płyń wzdłuż wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO kanału o długości ponad 100 km. Następnie podziwiaj trzy najsłynniejsze kanały w Amsterdamie: Keizersgracht, Prinsengracht i Herengracht. Przejdź obok domów graniczących z kanałami i poznaj historię tych rezydencji, które niegdyś należały do bogatych kupców przypraw.

Amsterdam: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po centrum Amsterdamu

Amsterdam: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po centrum Amsterdamu

Odkryj zabytki centrum Amsterdamu z doświadczonym przewodnikiem jadącym u twojego boku. Dowiesz się o kulturze miasta, zobaczysz ważne miejsca historyczne i słynne hotspoty, a także mniej znane lokalne ulubione. Rozpocznij swoją podróż w pobliżu dworca głównego, miń imponującą wieżę A'DAM Tower i udaj się na Wyspy Zachodnie, które są pełne uroczych mostów zwodzonych, starych magazynów i eleganckich pracowni artystów. Kontynuuj wzdłuż kanału Brouwersgracht i odwiedź modne dzielnice Jordaan i 9 Street, otoczone niezależnymi butikami, przytulnymi kawiarniami i modnymi restauracjami. Jadąc głębiej w centrum miasta, wjedziesz do dzielnicy Grachtengordel i miniesz Westerkerk (Kościół Zachodni) i zabytkowy Dom Anny Frank. Poczuj gwar muzyki i ulicznych wykonawców wokół Leidseplein Square, tętniącej życiem dzielnicy teatralnej z tętniącym życiem nocnym. Po tak wielu emocjach ciesz się przyjemną przerwą w Vondelpark, największym parku w Amsterdamie i najsłynniejszym parku w Holandii. Poczuj się naładowany, okrąż dzielnicę muzeów i przejedź wąskimi uliczkami inspirowanej cyganerią dzielnicy De Pijp. Przejdź przez kultowy Magere Brug (wąski most), drewniany most zwodzony nad rzeką Amstel i dotrzyj do słynnego ogrodu zoologicznego Artis prowadzącego do Dzielnicy Morskiej. Podziwiaj imponującą replikę XVII-wiecznego statku Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej w Salt Harbour, zanim wrócisz do miejsca, w którym rozpoczęła się Twoja podróż rowerowa.

Amsterdam: Wieczorny rejs po kanałach z opcją nielimitowanych drinków

Amsterdam: Wieczorny rejs po kanałach z opcją nielimitowanych drinków

Dryfuj po kanałach Amsterdamu na łodzi odpowiedniej na każdą pogodę. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się z drinkiem w ręku, odkrywając niektóre z najbardziej znanych zabytków i pomników miasta. Oferujemy kameralne rejsy z maksymalną liczbą 26 osób na pokładzie. Popłyń wzdłuż wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO kanałów Złotego Wieku w Amsterdamie, przemierzając wąskie kanały modnej dzielnicy Jordaan, otoczonej niezależnymi butikami, modnymi restauracjami i przytulnymi pubami. Dowiedz się więcej o mieście i uzyskaj poufne wskazówki na temat ukrytych klejnotów i najlepszych barów w mieście od doświadczonego kapitana i hostess. Poznaj niektóre z najpopularniejszych obszarów Amsterdamu, podróżując słynną Prinsengracht, a następnie płynąc w kierunku najbardziej romantycznego mostu w mieście, Margere Brug. Dowiedz się więcej o rzece Amstel, przez którą przechodzi most, i poznaj jego związek z holenderskim handlem piwem. Przepłyń obok Złotego Zakrętu, odcinka Herengracht słynącego z okazałych rezydencji zbudowanych podczas holenderskiego Złotego Wieku. Kontynuuj podróż obok Dziewięciu Ulic i do Domu Anny Frank.

Amsterdam: Najważniejsze atrakcje rejsu po kanale

Amsterdam: Najważniejsze atrakcje rejsu po kanale

Poznaj tętniącą życiem historię Amsterdamu na historycznych drogach wodnych podczas 1-godzinnego rejsu po kanałach, który obejmuje ponad 100 atrakcji. Posłuchaj komentarza pokładowego na temat powstania miasta w XIII wieku i kupców Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej, która doprowadziła do tak zwanego Złotego Wieku. Poznaj Amsterdam i wsiądź na łódź przy głównym dworcu Stromma lub Stromma Rijksmuseum w centrum miasta i wypłyń z nabrzeża IJ. Zobacz nowoczesną architekturę miasta podczas rejsu po najbardziej wysuniętej na południe części modnej dzielnicy Amsterdam-Noord. Atrakcje, które zobaczysz, zależą od punktu wyjścia, a trasa łodzi może się różnić. Przepłyń obok starych magazynów, stoczni i stoczni. Rejs pod czarującymi mostami z przeszłości i teraźniejszości. Zobacz, jak łączą się wieki, gdy doświadczysz Amsterdamu w najczystszej postaci, jako portu morskiego. Po drodze miniesz wiele najsłynniejszych zabytków Amsterdamu i odkryjesz, dlaczego UNESCO wpisało miejskie kanały na Listę Światowego Dziedzictwa.

Amsterdam: Anne Frank Walking Tour w języku niemieckim lub angielskim

Amsterdam: Anne Frank Walking Tour w języku niemieckim lub angielskim

Poznaj jeden z najważniejszych aspektów miasta i zanurz się w historii II wojny światowej, bieżących sprawach i kulturze amsterdamskich Żydów z doświadczonym niemiecko- lub anglojęzycznym przewodnikiem. Żydzi, wypędzeni przez hiszpańską inkwizycję, przekształcili Amsterdam w jedno z najbogatszych miast handlowych w Europie, a tym samym znacząco wpłynęli na krajobraz miasta. W ten sposób powstał Jodenbuurt, którego najbardziej znaną częścią jest Trójkąt Żydowski. Wycieczka zabierze Cię przez ten obszar z ciekawymi historiami i zilustruje, dlaczego właśnie ten kawałek ziemi chcieli zamieszkać Żydzi. Osiedlali się tu nie tylko Żydzi. Nie-Żydzi, tacy jak słynny malarz Rembrandt van Rijn, również mieli swoje miejsce zamieszkania w środku dzielnicy żydowskiej. Ale nawet w Amsterdamie żydowska historia to nie tylko sukces i dobre życie. Silna dyskryminacja Żydów przez nazistowskie Niemcy zakończyła się również w Amsterdamie wraz z Holokaustem podczas II wojny światowej. Dowiedz się o młodej i odważnej Anne Frank, która była jednym z Żydów ukrywających się przed deportacją. Podczas ukrywania się napisała swój słynny pamiętnik. Jej pamiętnik będzie towarzyszył wycieczce i będzie przykładem żałoby, jaką musiała przejść społeczność żydowska. Tysiące ludzi zostało deportowanych i prawie nikt nie wrócił. Jednak nie wszyscy amsterdamczycy chcieli się z tym pogodzić. Dowiedz się o strajku lutowym w 1941 r., ale przede wszystkim: poznaj odważny opór Żydów i nie-Żydów, którzy uratowali wiele istnień, narażając własne. Podczas wycieczki miniesz portugalską synagogę i zobaczysz ważne świadectwa, takie jak Stolpersteine, bramę starego cmentarza morowego i pomniki upamiętniające odważny opór III Rzeszy i II wojny światowej. Odkryj także, jak społeczność żydowska żyje dziś w wielokulturowym Amsterdamie. Dołącz do tej wycieczki, aby poznać żydowską dzielnicę Amsterdamu podczas II wojny światowej i dziś, śledząc poruszającą historię Anny Frank.

Amsterdam: Rejs otwartą łodzią po kanałach z lokalnym przewodnikiem

Amsterdam: Rejs otwartą łodzią po kanałach z lokalnym przewodnikiem

Wyrusz w urzekającą podróż przez kultowe kanały Amsterdamu podczas rejsu oferującego wypłynięcia zarówno z historycznego Domu Anny Frank, jak i tętniącego życiem Dworca Centralnego. Niezależnie od tego, czy zaczynasz dzień w samym sercu miasta, czy w tętniącym życiem węźle komunikacyjnym, nasz godzinny rejs zapewnia niezapomniane wrażenia, bogate w historię, kulturę i zapierające dech w piersiach widoki. Wypływając z dowolnego miejsca, zostaniesz powitany przez ponadczasowy urok nabrzeża Amsterdamu, gdy będziemy poruszać się po skomplikowanej sieci kanałów. Podziwiaj eleganckie domy nad kanałami i historyczne zabytki wzdłuż dróg wodnych, z których każdy opowiada historię bogatego dziedzictwa i różnorodności kulturowej miasta. Od Domu Anny Frank przepłyniesz obok kultowego Westerkerk i malowniczej Negen Straatjes, gdzie kuszą urocze butiki i kawiarnie. Tymczasem odjazdy z Dworca Centralnego oferują widoki na imponujące Narodowe Muzeum Morskie i dawny ratusz Stopera, ukazując architektoniczny splendor Amsterdamu. Podczas rejsu po urokliwych drogach wodnych Amsterdamu nasz doświadczony kapitan zapewni Ci komentarz na żywo, dzieląc się fascynującymi spostrzeżeniami na temat historii, architektury i znaczenia kulturowego miasta. Dowiedz się o dobrobycie Złotego Wieku Amsterdamu, jego kwitnącej scenie artystycznej oraz trwałym duchu tolerancji i innowacji. Podczas całego rejsu będziesz miał okazję zrelaksować się i cieszyć się scenerią, a nasz pokładowy bar oferuje napoje, które zwiększą Twoje doznania. Delektuj się chwilą, mijając kultowe zabytki, takie jak Theater Carré, Herengracht i romantyczny Magere Brug, z których każdy dodaje uroku Twojej przygodzie w Amsterdamie. Niezależnie od tego, czy jesteś gościem po raz pierwszy, czy doświadczonym podróżnikiem, regularny rejs KINboat obiecuje niezapomnianą podróż przez serce Amsterdamu. Zarezerwuj bilety już teraz i wyrusz w odkrywczą podróż, podczas której każdy zakręt odkrywa nowe oblicze ponadczasowego piękna i uroku miasta.

Amsterdam: 1,5-godzinny rejs po kanałach z przewodnikiem, napojami i przekąskami

Amsterdam: 1,5-godzinny rejs po kanałach z przewodnikiem, napojami i przekąskami

Poznaj Amsterdam z innej perspektywy podczas wycieczki krajoznawczej otwartą łodzią z lokalnym przewodnikiem. Delektuj się typowymi holenderskimi przekąskami (nie obiadem ani kolacją) z napojami podczas rejsu obok najsłynniejszych atrakcji. Posłuchaj komentarza na żywo, gdy dryfujesz obok Teatru Królewskiego i innych kultowych atrakcji miasta. Udaj się do przystani tuż obok Rijksmuseum lub Dworca Centralnego i spotkaj się z przewodnikiem i grupą na rejs. Upewnij się, że zespół ma na sobie różowe koszulki, a nie pomarańczowe (to inna firma). Wypłyń z brzegu i popłyń kanałami Amsterdamu, częstując się przekąskami z ciasteczkami i słodyczami oraz napojami, w tym piwem, winem i napojami gazowanymi. Dowiedz się nieco o mieście, podziwiając widoki. Pamiętaj, że jest to rejs historyczny, a nie rejs alkoholowy! Nie nadaje się więc na wieczory kawalerskie lub panieńskie! Kapitan łodzi będzie ubrany na różowo. Jeśli kapitan nie jest ubrany na różowo, jesteś na niewłaściwej łodzi. Upewnij się przed wejściem na łódź.

Amsterdam: Najciekawsze atrakcje

Dom Anny Frank: Wycieczki i bilety

Holandia: Ciekawe miejsca

Dom Anny Frank: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Dom Anny Frank? Kliknij tutaj.

Dom Anny Frank: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(16 948 recenzji)

Dowiedziałem się wiele o Amsterdamie od naszego kierowcy łodzi i naszej współgospodarzki Anny. Dbała o to, aby wszystko było bardzo interaktywne i mieliśmy szczęście, że warunki pogodowe były idealne. Zdecydowanie polecam tę wycieczkę po kanałach, szczególnie jeśli planujesz zobaczyć Rijksmuseum, ponieważ miejsce spotkań znajduje się tuż przed nim.

To był świetny sposób, aby zobaczyć miasto z moją 79-letnią mamą i 82-letnią ciotką. Łódź była wygodna i miała szklany dach i boki, których potrzebowaliśmy, ponieważ było dość deszczowo. Dowiedzieliśmy się wiele o historii Amsterdamu i różnych stylach budynków. Polecić.

Bardzo fajna, świetna aktywność do odkrywania kanałów. Tablica gouda jest bardzo ceniona, podobnie jak wyjaśnienia przewodnika, dzięki którym ta aktywność jest bardzo interesująca!

bardzo przyjemna wycieczka kanałami Amsterdamu. istnieje możliwość zakupu napojów zarówno z alkoholem jak i bez.

Gorąco polecam najlepiej jak najpóźniej. Kanały nocą wyglądają przepięknie.