Dodaj daty

Dom Anny Frank

Odwiedź sekretny aneks, w którym Anne pisała swój pamiętnik. Przekonaj się, jak ważne są jej słowa.

Dom Anny Frank – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Amsterdam: rejs klasyczną łodzią oraz sery i wina

1. Amsterdam: rejs klasyczną łodzią oraz sery i wina

Zrelaksuj się podczas rejsu po kanałach złotego wieku w Amsterdamie wpisanych na listę dziedzictwa UNESCO. Zobacz najważniejsze miejsca w mieście, takie jak Chudy Most, dzielnica czerwonych latarni i Stary Port. Możesz wybrać wycieczkę standardową lub wycieczkę z nielimitowaną ilością pysznego holenderskiego sera, wina i innych napojów. Wsiądź na statek i posłuchaj opowieści kapitana o lokalnej historii, przepływając obok zabytków w dzielnicy Jordaan i Chudego Mostu na rzece Amstel. Podziwiaj widoki na część dzielnicy czerwonych latarni, dawne śluzy miejskie i Stary Port. Uwiecznij na zdjęciach okazałą architekturę Muzeum Morskiego i prestiżową dzielnicę Gouden Bocht. Poznaj fragmenty historii, przepływając obok takich miejsc jak dom Anne Frank. Zadaj swojemu przewodnikowi pytania dotyczące miasta i otrzymaj rekomendacje dotyczące atrakcji oraz miejsc, w których warto zjeść.

Amsterdam: luksusowy rejs statkiem po kanałach z barem na pokładzie

2. Amsterdam: luksusowy rejs statkiem po kanałach z barem na pokładzie

Podziwiaj malownicze nabrzeżne zabytki Amsterdamu podczas rejsu w 100% elektrycznego. Podziwiaj niesamowite widoki na słynne zabytki miasta z otwartej łodzi i przeżyj relaksujący sposób na zwiedzanie, bez ruchu ulicznego. Poznaj pouczające i zabawne informacje na temat miejsc na trasie. Zobacz XVII-wieczne budynki wzdłuż słynnych kanałów, a także nowe stylowe budynki prezentujące wpływowe miasto XXI wieku, jakim stał się Amsterdam. Przepłyń obok Ermitażu, a następnie przemknij obok Chudego Mostu, eleganckiego hotelu Amstel i uroczej dzielnicy Grachtengordel. Ciesz się rejsem łodzią na świeżym powietrzu w słoneczny dzień lub zapewnij sobie ciepło dzięki osłonie ochronnej w chłodniejsze dni. W miesiącach zimowych zrelaksuj się na zamkniętej łodzi, aby zapewnić sobie ciepło. Skorzystaj z elastyczności jednorazowego biletu, który można wykorzystać na dowolnym rejsie rozpoczynającym się w zarezerwowanej godzinie. W okresie od listopada do lutego będziemy korzystać z otwartych łodzi, jeśli pozwalają na to warunki pogodowe, i w razie potrzeby przełączać się na łodzie zamknięte.

Amsterdam: Anne Frank i II wojna światowa – wycieczka piesza

3. Amsterdam: Anne Frank i II wojna światowa – wycieczka piesza

Dowiedz się więcej o Anne Frank podczas pieszej wycieczki po Amsterdamie (w małej grupie lub prywatnej) prowadzonej przez doświadczonego przewodnika. Odkryj tajemnice wielowiekowej dzielnicy żydowskiej, zapoznaj się z informacjami na temat II wojny światowej oraz posłuchaj o życiu Anne. Dowiedz się więcej o podróżach jej rodziny, przeprowadzce z Niemiec, ukrywaniu się oraz losach jej ojca po wojnie. Zwiedzanie rozpocznie się przed synagogą Portugalską, czyli XVII-wiecznym sefardyjskim domem modlitwy. Posłuchaj o dziejach dawnej dzielnicy żydowskiej i dowiedz się, jak rozwijała się ona na przestrzeni wieków. Przewodnik opowie Ci o miłości Anne do pisania, o warunkach, w jakich żyła w latach 30. i 40., oraz o jej słynnym dzienniku. Poznaj też historię holenderskiego ruchu oporu w czasie II wojny światowej i dowiedz się, gdzie były zlokalizowane tajne kryjówki. W trakcie wycieczki przejdziesz obok Żydowskiego Muzeum Historycznego, zatrzymasz się przy pomniku Auschwitz i zobaczysz fasadę Domu Anne Frank.

Amsterdam: rejs po kanałach z najważniejszymi atrakcjami

4. Amsterdam: rejs po kanałach z najważniejszymi atrakcjami

Poznaj tętniącą życiem historię Amsterdamu na historycznych drogach wodnych podczas 1-godzinnego rejsu po kanałach, który obejmuje ponad 100 atrakcji. Posłuchaj komentarza pokładowego na temat powstania miasta w XIII wieku i kupców Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej, która doprowadziła do tak zwanego Złotego Wieku. Poznaj Amsterdam i wsiądź na łódź przy głównym dworcu Stromma lub Stromma Rijksmuseum w centrum miasta i wypłyń z nabrzeża IJ. Zobacz nowoczesną architekturę miasta podczas rejsu po najbardziej wysuniętej na południe części modnej dzielnicy Amsterdam-Noord. Atrakcje, które zobaczysz, zależą od punktu wyjścia, a trasa łodzi może się różnić. Przepłyń obok starych magazynów, stoczni i stoczni. Rejs pod czarującymi mostami z przeszłości i teraźniejszości. Zobacz, jak łączą się wieki, gdy doświadczysz Amsterdamu w najczystszej postaci, jako portu morskiego. Po drodze miniesz wiele najsłynniejszych zabytków Amsterdamu i odkryjesz, dlaczego UNESCO wpisało miejskie kanały na Listę Światowego Dziedzictwa.

Amsterdam: wycieczka rowerowa z przewodnikiem po centrum Amsterdamu

5. Amsterdam: wycieczka rowerowa z przewodnikiem po centrum Amsterdamu

Odkryj zabytki centrum Amsterdamu z doświadczonym przewodnikiem jadącym u twojego boku. Dowiesz się o kulturze miasta, zobaczysz ważne miejsca historyczne i słynne hotspoty, a także mniej znane lokalne ulubione. Rozpocznij swoją podróż w pobliżu dworca głównego, miń imponującą wieżę A'DAM Tower i udaj się na Wyspy Zachodnie, które są pełne uroczych mostów zwodzonych, starych magazynów i eleganckich pracowni artystów. Kontynuuj wzdłuż kanału Brouwersgracht i odwiedź modne dzielnice Jordaan i 9 Street, otoczone niezależnymi butikami, przytulnymi kawiarniami i modnymi restauracjami. Jadąc głębiej w centrum miasta, wjedziesz do dzielnicy Grachtengordel i miniesz Westerkerk (Kościół Zachodni) i zabytkowy Dom Anny Frank. Poczuj gwar muzyki i ulicznych wykonawców wokół Leidseplein Square, tętniącej życiem dzielnicy teatralnej z tętniącym życiem nocnym. Po tak wielu emocjach ciesz się przyjemną przerwą w Vondelpark, największym parku w Amsterdamie i najsłynniejszym parku w Holandii. Poczuj się naładowany, okrąż dzielnicę muzeów i przejedź wąskimi uliczkami inspirowanej cyganerią dzielnicy De Pijp. Przejdź przez kultowy Magere Brug (wąski most), drewniany most zwodzony nad rzeką Amstel i dotrzyj do słynnego ogrodu zoologicznego Artis prowadzącego do Dzielnicy Morskiej. Podziwiaj imponującą replikę XVII-wiecznego statku Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej w Salt Harbour, zanim wrócisz do miejsca, w którym rozpoczęła się Twoja podróż rowerowa.

Amsterdam: wieczorny rejs po kanałach i nieograniczone napoje

6. Amsterdam: wieczorny rejs po kanałach i nieograniczone napoje

Pływaj po kanałach Amsterdamu na łodzi przystosowanej do każdych warunków pogodowych. Usiądź wygodnie z drinkiem w ręku. Zobacz jedne z najbardziej znanych zabytków oraz pomników w mieście. Łódź popłynie po wpisanych na listę UNESCO kanałach złotego wieku w Amsterdamie, w tym po wąskich kanałach w dzielnicy Jordaan, pełnej niezależnych butików, modnych restauracji i przytulnych pubów. Dzięki kompetentnemu kapitanowi i hostessom dowiesz się więcej o mieście i uzyskasz cenne wskazówki na temat ukrytych klejnotów oraz najlepszych barów w mieście. Zobacz niektóre z najpopularniejszych okolic Amsterdamu, płynąc po słynnym kanale Prinsengracht. Następnie udaj się w kierunku najbardziej romantycznego mostu w mieście – Magere Brug. Dowiedz się więcej o rzece Amstel, nad którą wznosi się most. Posłuchaj o jej związkach z holenderskim handlem piwem. Przepłyń obok tzw. Złotego Zakrętu (Gouden Bocht) – odcinka kanału Herengracht, który słynie z wielkich rezydencji wzniesionych podczas złotego wieku w Holandii. Następnie miniesz okolicę De 9 Straatjes i Dom Anny Frank.

Amsterdam: wycieczka autobusowa hop-on hop-off i rejs

7. Amsterdam: wycieczka autobusowa hop-on hop-off i rejs

Wejdź na pokład autobusu lub łodzi, aby zobaczyć Amsterdam podczas samodzielnej wycieczki. Ciesz się swobodą wsiadania i wysiadania, gdy tylko zobaczysz atrakcję, którą chcesz odwiedzić. Wybierz bilet na autobus, bilet na rejs lub bilet łączący obie te atrakcje. Wsiądź na pokład autobusu na jednym z 10 przystanków autobusowych zlokalizowanych w centrum miasta. Włącz audioprzewodnik i wybierz jeden z 16 języków, aby dowiedzieć się więcej o mieście i jego zabytkach. Następnie wysiądź przy Gassan Diamonds, aby wziąć udział w bezpłatnej wycieczce po sklepie jubilerskim. Później skorzystaj z rejsu po kanałach, aby zobaczyć miasto z innej perspektywy. Ciesz się łatwym dostępem do przystanków przy kanałach zlokalizowanych obok przystanków autobusowych, dzięki czemu możesz z łatwością przenieść się z lądu na wodę. Płyń wzdłuż wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO kanału o długości ponad 100 km.  Następnie podziwiaj trzy najsłynniejsze kanały w Amsterdamie: Keizersgracht, Prinsengracht i Herengracht. Przepłyń obok domów graniczących z kanałami i poznaj historię tych rezydencji, które niegdyś należały do bogatych kupców przypraw.

Amsterdam: Anne Frank Walking Tour w języku niemieckim lub angielskim

8. Amsterdam: Anne Frank Walking Tour w języku niemieckim lub angielskim

Poznaj jeden z najważniejszych aspektów miasta i zanurz się w historii, bieżących wydarzeniach i kulturze amsterdamskich Żydów dzięki doświadczony przewodnik mówiący po niemiecku lub angielsku. Żydzi wygnani przez hiszpańską inkwizycję przekształcili Amsterdam w jedno z najbogatszych miast handlowych w Europie i tym samym wpłynęli na krajobraz miasta znacznie. Tak powstał Jodenbuurt ze swoją najbardziej znaną częścią Trójkątem Żydowskim. Wycieczka poprowadzi Cię przez ten obszar z ciekawymi historiami i zilustruje, dlaczego Żydzi chcieli właśnie tego kawałka ziemi zamieszkiwać. Osiedlali się tu nie tylko Żydzi. Nie-Żydzi, jak słynny malarz Rembrandt van Rijn, również mieli swoje miejsce zamieszkania w środku dzielnicy żydowskiej. Ale nawet w Amsterdamie żydowska historia to nie tylko sukces i dobre życie. Silna dyskryminacja, jakiej doświadczyli Żydzi przez nazistowskich Niemców, zakończyła się także w Amsterdamie Holokaustem. Poznaj historię młodej i odważnej Anne Frank, która była jedną z Żydów ukrywających się przed deportacją. Ukrywając się, napisała swój słynny pamiętnik. Jej pamiętnik będzie towarzyszył wycieczce i będzie przykładem smutku, jaki musiała przejść społeczność żydowska. Tysiące ludzi zostało deportowanych i prawie nikt nie wrócił. Ale nie wszyscy Amsterdamczycy chcieli to zaakceptować. Dowiedz się o strajku lutowym w 1941 r., ale przede wszystkim o odważnym oporze Żydów i nie-Żydów, którzy uratowali wiele istnień ludzkich, narażając własne. Przejdź obok synagogi portugalskiej podczas wycieczki i zobacz ważne świadectwa, takie jak Stolpersteine, brama starego cmentarza zarazy i pomniki upamiętniający odważny opór III Rzeszy. Dowiedz się też, jak żyje dziś społeczność żydowska w wielokulturowym Amsterdamie. Dołącz do tej wycieczki, aby zwiedzić dzielnicę żydowską w Amsterdamie i przeżyć niezapomniane wrażenia.

Amsterdam: rejs po kanałach z napojami i przekąskami

9. Amsterdam: rejs po kanałach z napojami i przekąskami

Poznaj Amsterdam z innej perspektywy dzięki all-inclusive rejsowi otwartą łodzią z lokalnym przewodnikiem. Ciesz się typowymi holenderskimi przekąskami (nie na lunch ani kolację) z napojami podczas rejsu obok najsłynniejszych atrakcji. Słuchaj komentarzy na żywo, mijając Teatr Królewski i inne kultowe atrakcje miasta. Udaj się do przystani tuż obok Rijksmuseum lub dworca centralnego i spotkaj się ze swoim przewodnikiem i grupą podczas rejsu. Upewnij się, że zespół ma na sobie różowe koszulki, a nie pomarańczowe (to inna firma) Wypłyń z brzegu i popłyń po kanałach Amsterdamu, częstując się przekąskami w postaci ciasteczek, słodyczy i napojami, w tym piwem, winem i napojami gazowanymi. Dowiedz się trochę o mieście, podziwiając widoki. Uważaj, to rejs historyczny, a nie alkoholowy! Więc nie nadaje się na wieczory kawalerskie i panieńskie! Kapitan łodzi będzie ubrany na różowo. Jeśli kapitan nie ma na sobie różu, znajdujesz się na niewłaściwej łodzi. Upewnij się, że sprawdziłeś przed wejściem na łódź. Od 23 października 2023 r. do 31 marca będę miał zamkniętą i ogrzewaną łódź! Dodałem zdjęcie łodzi. Tylko wtedy, gdy jest sucho i słonecznie, mogę dodać otwartą łódź.

Amsterdam: rejs statkiem po kanałach z lokalnym przewodnikiem

10. Amsterdam: rejs statkiem po kanałach z lokalnym przewodnikiem

Rejs po Amsterdamie na pokładzie ekologicznej łodzi elektrycznej. Zrelaksuj się, podziwiając niezakłócony widok z otwartej łodzi rzecznej. Słuchaj komentarzy na żywo na pokładzie, odkrywając z wody takie atrakcje, jak Dom Anny Frank i Rijksmuseum. Wskocz na pokład łodzi w centralnym punkcie wejścia na pokład, zaledwie rzut kamieniem od Domu Anny Frank. Szybuj po kanałach miasta, które są połączone z XVII-wiecznymi budynkami i XVIII-wiecznym Rijksmuseum z czerwonej cegły. Przejedź obok Ermitażu i przejdź pod Chudym Mostem. Rób zdjęcia eleganckiego hotelu Amstel i uroczej dzielnicy Grachtengordel. Miej możliwość zakupu orzeźwiającego napoju z pokładowego baru podczas żeglugi.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 77
Sortuj wg:
Strona 1 z 5

Dom Anny Frank: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Dom Anny Frank? Kliknij tutaj.

Dom Anny Frank: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 16 948 opinii

Skończyło się na tym, że dołączyliśmy do rejsu alkoholowego zamiast sera i wina, ponieważ na pokładzie było zbyt wielu ludzi. Jednak pracownicy byli bardziej niż przychylni w zmianie nas i upewnili się, że byliśmy pod opieką przez cały czas. Cieszyliśmy się koktajlami, piwem i winem i podziwialiśmy najbardziej niesamowitą scenerię Amsterdamu! Na 1000% zrobiłbym to ponownie, było to jedno z najlepszych doświadczeń, jakie kiedykolwiek miałem z moimi przyjaciółmi i stworzyło dla nas niesamowite wspomnienia!

Mieliśmy uroczą małą grupę i prowadzili nas Timo, Marianna i Ferry. Timo i Marianna byli bardzo zabawni i kompetentni i spędzali czas rozmawiając ze wszystkimi i wskazując punkty orientacyjne. Prom fachowo poruszał się po ciasnym systemie kanałów! Świetna wycieczka, a ser i wino to dopełniły!

Nasza rodzina naprawdę cieszyła się z rejsu, kiedy wybraliśmy się w listopadzie. Przewodnicy byli niesamowici i było to edukacyjne. Byliśmy tylko w Amsterdamie na jeden dzień i był to świetny sposób na zakończenie dnia!

Nie opłaca się wziąć opcje sery i wina bo wszystko było dostępne również dla osób , które nie miały takiej opcji. Ale ogólnie było Super:)

Bardzo dobra atrakcja, można poczuć atmosferę Amsterdamu. Jedyną rzeczą na minus była zła lokalizacja w opisie atrakcji.