Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Dolina Konavle

Dolina Konavle – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Dubrownika: jednodniowa wycieczka do Czarnogóry

1. Z Dubrownika: jednodniowa wycieczka do Czarnogóry

Odkryj Czarnogórę podczas jednodniowej wycieczki z Dubrownika. Ciesz się wolnym czasem w malowniczych miasteczkach Perast i Kotor. Wyruszając z Dubrownika rano, podziwiaj zabytki Starego Miasta i jego okolic, jadąc przez piękną Župę Dubrovačkę i region Konavle. Po przekroczeniu granicy z Czarnogórą kontynuuj podróż wzdłuż malowniczego wybrzeża Czarnogóry. Podczas przejazdu przez Zatokę Boka Kotorską zatrzymaj się w urokliwym miasteczku Perast. Mają możliwość odwiedzenia wyspy Matki Bożej na Skale. Podczas jazdy gospodarz opowie Ci wszystko o najważniejszych zabytkach kultury Czarnogóry oraz historii i legendach tego kraju. Po przybyciu do Kotoru skorzystaj z 3 godzin wolnego czasu na samodzielne zwiedzanie. Miasto Kotor słynie z tradycji żeglarskiej, słynnej floty handlowej i imponujących murów miejskich. Po zwiedzaniu dołącz do gospodarza wycieczki w miejscu spotkania i udaj się w relaksującą podróż powrotną do Dubrownika.

Z Cavtat: Jednodniowa wycieczka do Czarnogóry i rejs statkiem po Zatoce Kotorskiej

2. Z Cavtat: Jednodniowa wycieczka do Czarnogóry i rejs statkiem po Zatoce Kotorskiej

Rozpocznij swoją wycieczkę od bezpłatnego odbioru wcześnie rano (07:45-08:15) z hotelu lub najbliższego miejsca zakwaterowania w Cavtat. Gdy wszyscy zostaną odebrani, jedź BU do chorwacko-czarnogórskiego przejścia granicznego. Po zakończeniu kontroli granicznej skorzystaj z przerwy na kawę na własny koszt, zanim udasz się do portu, gdzie wsiądziesz na łódź, aby rozpocząć swoją przygodę. Twoim pierwszym przystankiem jest urocze miasteczko Perast. Tutaj ciesz się wolnym czasem na spacer po uroczych, pięknych uliczkach z barokowymi pałacami Następnie łódź zabierze Cię najpierw na sztuczną wyspę Matki Boskiej na Skale, aby odwiedzić piękny pomnik w sercu zatoki. Stamtąd udaj się do starego miasta Kotor, najważniejszego weneckiego portu zbudowanego po tej stronie wybrzeża Adriatyku z imponującymi 4,5-kilometrowymi murami miejskimi, które od 1979 roku znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Kotor położony jest nad jedynym tego rodzaju naturalnym fiordem na świecie, a zwiedzanie tego miasta to nie tylko piękne widoki, ale także doświadczenie kulturowego dziedzictwa Boki Kotorskiej. Po przyjeździe będziesz miał około 2,5 godziny wolnego czasu, aby zobaczyć najważniejsze zabytki starego miasta, takie jak katedra św. Tryfuna i Muzeum Morskie. Będziesz także miał czas na lunch i jeśli chcesz, aby odwiedzić mury i kupić autentyczne pamiątki. Powrót do Cavtat z Kotoru klimatyzowanym autobusem. Zostaniesz odwieziony z miejsca, w którym zostałeś odebrany rano.

Dubrownik: safari quadami Kojan Koral ATV

3. Dubrownik: safari quadami Kojan Koral ATV

Odkryj wiejskie krajobrazy Dubrownika podczas ekscytującej wycieczki safari quadami ATV. Prowadź swoim ATV przez 4 zupełnie różne tereny, odkrywając naturalne piękno regionu Konavle. Po odebraniu z hotelu w Dubrowniku przejazd do Kojan Koral. Tam otrzymasz wprowadzenie do światowej sławy czterokołowców terenowych — quadów Can-Am (Brp) — od swojego instruktora safari na quadach. Następnie wyrusz na wycieczkę po polu Konavle i poczuj przypływ adrenaliny, jadąc dalej nad rzeką Ljuta. Przejdź przez mokradła i równiny pola Konavle, aby wejść do malowniczej wioski Čilipi. Zatrzymaj się tutaj i odwiedź wiejski dom Konavle i kościół, jeśli chcesz. Później kontynuuj wycieczkę Konavle przez skały geomorfologiczne i rezerwat hydrograficzny. W drodze powrotnej skosztuj lokalnego czerwonego lub białego wina i przekąsek ze świeżych owoców. Wycieczka kończy się powrotem do hotelu.

Dubrownik: Przejażdżka panoramiczna i spacer po Starym Mieście z przewodnikiem

4. Dubrownik: Przejażdżka panoramiczna i spacer po Starym Mieście z przewodnikiem

Wykorzystaj w pełni swój dzień dzięki tej wycieczce po Dubrowniku w małej grupie typu „trzy w jednym”; panoramiczna przejażdżka krajoznawcza, piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście i transfer powrotny ze statku wycieczkowego. Wybierz jedną z wielu codziennych godzin wypłynięcia, zacznij od portu wycieczkowego, starego miasta lub miejsca zakwaterowania i ciesz się wyjątkowością tego pięknego miasta. Lokalny przewodnik odbierze Cię z punktu początkowego i zabierze Cię najpierw na most w Dubrowniku na krótki postój. Atrakcja architektoniczna, z której roztacza się wspaniały widok na port Gruž ze wszystkimi statkami wycieczkowymi, półwysep Lapad i pobliskie wyspy. Dalej zejdziesz z utartej ścieżki i odkryjesz sekretne miejsce, które oznacza życie dla miasta - źródło rzeki Ombla. Rzeka jest zjawiskiem krasowym narodzonym w sąsiedniej Bośni. W pobliżu miasta płynie pod górą i ma źródła w Chorwacji. Zobaczysz ruiny XV-wiecznej letniej rezydencji słynnego poety Marina Držicia i poczujesz moc płynącej wody. Najbardziej ekscytująca część będzie następna. Wejdziesz na wzgórze Srđ na szczyt, aby podziwiać zapierający dech w piersiach widok na stare miasto, park przyrody wyspę Lokrum i starożytny Cavtat. Po dotarciu na szczyt skorzystaj z 20-minutowej przerwy, podczas gdy przewodnik wskaże sąsiednie kraje i opowie historię o Fort Imperial. Teraz droga prowadzi w dół miasta, gdzie wysiadasz z furgonetki i udajesz się na zwiedzanie starego miasta podczas 1,5-godzinnej pieszej wycieczki krajoznawczej. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy bramie Pile i przejdź się wąskimi uliczkami tego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejdź obok Wielkiej Fontanny Onufrego (która jest zasilana wodą ze źródła Ombla), klasztoru franciszkanów (w którym mieści się stara apteka), klasztoru dominikanów, kościoła św. Błażeja, katedry, zwiedź stary port i dowiedz się wszystkiego, co kiedykolwiek chciałeś wiedzieć o bogatej historii Dubrownika. Ciesz się trochę więcej wolnego czasu, zanim dotrzesz na miejsce spotkania, o wcześniej ustalonej godzinie, na transfer z powrotem do portu. Wyjazd o 12:00 ma ok. 1 godzina przerwy między częścią jazdą a pieszą.

Z Cavtat: Bośnia, Hercegowina i wycieczka po starym moście

5. Z Cavtat: Bośnia, Hercegowina i wycieczka po starym moście

Wyrusz w dzień, aby odkryć najbardziej spektakularne miejsca Bośni i Hercegowiny. Odkryj to historyczne miasto podczas wycieczki z przewodnikiem. Odkryj piękny sąsiedni kraj, Bośnię i Hercegowinę, i poznaj kultury. Zachwyć się słynnym Starym Mostem chronionym przez UNESCO, odbudowanym po wojnie i arcydziełem sztuki orientalnej. Zacznij dzień od odbioru z miejsca zakwaterowania w Cavtacie. Podziwiaj krajobrazy podczas jazdy do Bośni i Hercegowiny. Dowiedz się o historii i kulturze od swojego przewodnika po tych dwóch sąsiednich krajach. Odwiedź kultowy, chroniony przez UNESCO Stary Most, odbudowany po wojnie i arcydzieło sztuki orientalnej. Odkryj orientalną stronę Mostaru; dowiesz się o niedawnej historii tego regionu, wyniszczającej wojnie oraz o tym, jak wygląda dziś życie w małym bałkańskim kraju. W zależności od zarezerwowanej opcji masz możliwość wyboru opcjonalnego przystanku przy wodospadach Počitelj lub Kravice. Podziwiaj wodospad Kravica, jeden z najcenniejszych klejnotów Bośni i Hercegowiny, duży kaskadowy wodospad tufowy na rzece Trebižat. Dowiedz się wszystkiego o wzbogaconych orientalnych wpływach tureckich od swojego przewodnika, ponieważ był on częścią Imperium Osmańskiego przez prawie 400 lat. Ciesz się dniem wolnym i daj się porwać naturalnemu pięknu Bośni i Hercegowiny podczas tej wycieczki.

Dubrownik: Czarnogóra Wycieczka po Zatoce Kotorskiej z opcjonalną przejażdżką łodzią

6. Dubrownik: Czarnogóra Wycieczka po Zatoce Kotorskiej z opcjonalną przejażdżką łodzią

Odwiedź Zatokę Kotorską w Czarnogórze podczas jednodniowej wycieczki z Dubrownika. Odkryj jedno z najbardziej malowniczych i malowniczych miejsc na Adriatyku i największą zatokę na Adriatyku. Zwiedzaj Kotor z lokalnym przewodnikiem na czele i skorzystaj z opcjonalnej przejażdżki łodzią do Matki Boskiej na Skale. Po wyjeździe z Dubrownika i malowniczej przejażdżce przez dolinę Konavle wjedź do Czarnogóry, gdzie zrobisz krótką przerwę na zdjęcia i kawę w Verige, aby zrobić zdjęcia pięknego krajobrazu tuż przed wpłynięciem do Zatoki Kotorskiej. Kontynuuj jazdę wzdłuż wybrzeża przez Risan i Perast, by dotrzeć do Kotoru na 3-godzinną wycieczkę. Często nazywane najlepiej zachowanym i najpiękniejszym miastem w Czarnogórze, to wpisane na listę UNESCO ufortyfikowane miasto słynie z murów miejskich, pokazu architektury inspirowanej Wenecją, pięknych kościołów i bogatej historii. Perast może być jednym z najbardziej intrygujących historycznie miejsc w Boce Kotorskiej. Barokowe, renesansowe pałace i wąskie uliczki Perastu przeniosą Cię w czasy luksusu i bogactwa. Zobacz piękną mieszankę wpływów architektonicznych Rzymian, Turków, Wenecjan i Austriaków. W Perast masz możliwość przejażdżki łodzią i odwiedzenia wyspy Our Lady of the Rocks (koszty płatne w dniu wycieczki). Legenda głosi, że w 1452 roku dwaj bracia znaleźli obraz Marii na skale w morzu. Doprowadziło to do cudownego uzdrowienia jednego z braci. Od tamtej pory miejscowi przynoszą kamienie i zatapiają statki obok tej skały. Powstała wyspa i najpierw zbudowano na jej miejscu kaplicę, a potem kościół.

Dubrownik Kojan Koral: Jazda konna

7. Dubrownik Kojan Koral: Jazda konna

Stań się jednością z wyjątkową przyrodą wybrzeża Konavle, przemierzając ten obszar konno. Odbierz z miejsca zakwaterowania i udaj się do zagrody dla koni, aby spotkać się z doświadczonym przewodnikiem. Powitaj się smaczną lokalną przekąską i podziwiaj piękno rancza, ponieważ Twój przewodnik zapewni Ci odpowiedni sprzęt ochronny. Zapoznaj się z koniem i naucz się podstaw jazdy konnej, zanim wsiądziesz. Nie martw się, jeśli nigdy wcześniej nie jeździłeś – szlak nie jest stosunkowo łatwy, a tempo jest wolne. Twój przewodnik będzie Ci towarzyszył przez całą dwugodzinną przejażdżkę, aby upewnić się, że dobrze się bawisz i czujesz się komfortowo. Przejedź niezbadanymi leśnymi ścieżkami, odkryj skaliste wybrzeże Konavle i odkryj dobrze zachowane pozostałości archeologiczne wioski Popovići. Przed powrotem podziwiaj wspaniałe widoki na Morze Adriatyckie o zachodzie słońca.

Z Cavtat: Jednodniowa wycieczka do Czarnogóry

8. Z Cavtat: Jednodniowa wycieczka do Czarnogóry

Odkryj tajemnice Czarnogóry podczas całodniowej wycieczki z Cavtat. Przekrocz granicę z Czarnogórą i podziwiaj widoki na zatokę Boka Kotorska podczas podróży wzdłuż wybrzeża. Odkryj małe średniowieczne miasteczko Perast, wybierz się na wycieczkę łodzią na wyspę Our Lady of the Rock i odwiedź miasto Kotor. Spotkaj się w Cavtat i udaj się do Czarnogóry. Po przekroczeniu granicy jedź malowniczym wybrzeżem, aż dotrzesz do Perast. To małe średniowieczne miasteczko ma bogatą historię i ma tylko jedną ulicę. Przejdź się po nim i podziwiaj 16 kościołów i 17 dawnych pałaców, które wciąż stoją. Stamtąd skorzystaj z opcji popłynięcia łodzią na wyspę Our Lady of the Rock. Tam możesz odwiedzić piękny i jedyny kościół na wysepce i zwiedzić jego muzeum. Następnie przejazd do Kotoru, perły wybrzeża Czarnogóry. Poznaj Stare Miasto, Stari Grad i poznaj ważną historię tego obszaru. Spaceruj po katedrze św. Tryfona, patrona Kotoru, i podziwiaj romańską architekturę. W drodze powrotnej podziwiaj naturalne piękno i zachwycającą scenerię postrzępionego, skalistego wybrzeża i turkusowych mórz Czarnogóry.

Z Dubrownika: jednodniowa wycieczka do Mostaru i wodospadów Kravice

9. Z Dubrownika: jednodniowa wycieczka do Mostaru i wodospadów Kravice

Uzyskaj wgląd w różnorodność kulturową i wyjątkową historię Mostaru. Ta wycieczka jest wzbogacona o krótką wizytę w Kravicach, bliskość 1 godziny, aby pokazać piękno śródlądowych w tym regionie. Zobacz różne krajobrazy, piękne wybrzeże z nienaruszoną przyrodą i wieloma wyspami, a potem ciesz się pięknem naszego śródlądowego piękna, rzek i bujnej roślinności, z widokiem na dolinę rzeki Neretwy. Odwiedź wodospady Kravice i ciesz się spektakularną scenerią. Stamtąd jedziemy do Mostaru. Poznaj z nami orientalne uliczki i zabytki Mostaru, z główną atrakcją miasta, słynnym starym mostem odbudowanym po ogromnej wojnie z końca XX wieku. Dodatkową wartością jest możliwość wzięcia biletu wstępu do tureckiego domu w Mostarze, najczęściej odwiedzanego muzeum w tym mieście.

Z Dubrownika: rejs statkiem po Czarnogórze i Kotorze z brunchem

10. Z Dubrownika: rejs statkiem po Czarnogórze i Kotorze z brunchem

Odbierzemy Cię z miejsca zakwaterowania w Dubrowniku. Otrzymasz wiadomość sms, e-mail lub whats app z dokładnym czasem odbioru i lokalizacją najbliższą miejsca zakwaterowania, gdzie możemy przyjechać vanem lub minibusem na jeden dzień przed wycieczką. Z miejsca odbioru udamy się na panoramiczną przejażdżkę nad Dubrownikiem. Kontynuujemy podróż drogą do granicy z Czarnogórą. Nasz czas na granicy zależy od korków. Odbierzemy od Państwa paszporty w celu zebrania danych w arkuszu, który umożliwi nam jak najszybsze przekroczenie granicy. Nasz przewodnik opowie trochę historii na drodze do granicy. Sposób podziału krajów po rozpadzie Jugosławii i słynne postacie wspólnej historii. Pojedziemy do przejścia granicznego przez Konavle, które jest rolniczym centrum regionu Dubrownika. Oprócz warzyw bardzo popularna jest tu uprawa i produkcja wina. Istnieją nawet autentyczne rodzaje, takie jak Malvasija, która jest obecna od czasów rzymskich. Przekroczycie granicę i zrobicie krótki postój na kawę, jeśli starczy nam czasu. Czasami na granicy jest tłoczno, więc będziemy kontynuować naszą podróż, a potem zatrzymamy się w pierwszym miejscu na kawę, gdzie nie ma tłumów. Kontynuujemy podróż do Zeleniki, gdzie wejdziemy na pokład łodzi i rozpoczniemy naszą przygodę na idealnie czystym Morzu Śródziemnym Przejedziemy przez wioskę Igalo, która słynie ze źródeł termalnych i była ośrodkiem leczniczym Jugosławii, gdzie marszałek Tito spędzał dużo czasu. Wjeżdżamy na teren, na którym znaki drogowe pisane są cyrylicą, która jest oficjalnym alfabetem Czarnogóry i Serbii. Stąd dostaniesz pierwsze przebłyski Zatoki Kotorskiej Wejście na łódź w Zelenika Stąd zaczynamy wycieczkę łodzią Wejdziesz na pokład historycznie znaczącej drewnianej łodzi, która jest charakterystyczna dla Zatoki Kotorskiej. Ta łódź została zbudowana w latach 80. XIX wieku i służyła wielu różnym celom w ciągu swojego życia. Łódź może pomieścić do 60 osób i wszyscy mają miejsce przy stole, co jest ważne, ponieważ podajemy lokalny ser prosciutto i niektóre owoce, a następnie białe i czerwone wino z regionu winiarskiego Czarnogóry, piwo, soki lub wodę. Wszystkie produkty są pochodzenia lokalnego i autentyczne. Naszym pierwszym przystankiem na łodzi będzie Lady of the Rocks (Gospa od Škrpjela) Gdzie możesz zwiedzać samemu i jeśli chcesz odwiedzić muzeum klasztorne (2 eur za osobę) Na wyspie spędzicie około 30 minut, a następnie kontynuujemy naszą sceniczną przejażdżkę do Kotoru. Będziesz zachwycony panoramą zatoki Czarnogóry, śniegiem na szczytach gór i ciepłym morzem, po którym żeglujemy jako doskonały kontrast. Zielone lasy, od których Czarnogóra wzięła swoją nazwę i piękne wybrzeże. Naszym następnym przystankiem jest miasto Kotor, najważniejsze miasto, od którego cała zatoka wzięła swoją nazwę. Historyczne znaczenie, jak również wszystkie inne szczegóły, nasz przewodnik chętnie Ci wyjaśni. Jeśli masz na to ochotę, możesz tam zjeść obfity posiłek. Po wycieczce z przewodnikiem będziesz mieć więcej czasu na samodzielne zwiedzanie miasta.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 74
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Dolina Konavle

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Dolina Konavle?

Jakie są najlepsze oferty i zniżki na atrakcje w: Dolina Konavle?

Dolina Konavle: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Dolina Konavle? Kliknij tutaj.

Dolina Konavle: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2
(1686 recenzji)

Bardzo podobała mi się ta jednodniowa wycieczka. Czasami martwię się, że po prostu będę robić jednodniowe wycieczki do miejsc, których nigdy nie odwiedziłem, ponieważ obawiam się, że nie będę w stanie zobaczyć wystarczająco dużo i/lub poczuć się pośpieszony, ale to była idealna jednodniowa wycieczka! Nasz przewodnik, Teodora, był najlepszym przewodnikiem, który pomógł nam przetrwać ten dzień. Nigdy nie czułem się poganiany z jej strony ani nie czułem, że była na nas wściekła, gdy się spóźniliśmy. Jest bardzo cierpliwa i odpowie na każde zadane pytanie. Teodora pozwoliła mi nawet trzymać się za rękę, kiedy się zdenerwowałem, kiedy popłynęliśmy łodzią motorową do Matki Bożej na Skałach. Mladen, nasz kierowca, również był taki miły i ciepły. BARDZO polecam tę wycieczkę każdemu, szczególnie Teodorze i Mladenowi!

Świetny sposób na odkrycie Czarnogóry i miła mieszanka miast i czasu na łodzi. Nasz przewodnik, Eva, był fantastyczny i wiele się od niej nauczyłem o Czarnogórze i Chorwacji. Cieszę się, że zdecydowałem się na wycieczkę obejmującą Budvę, ponieważ po raz kolejny jest ona nieco inna i daje pełniejszy widok na kraj.

Cóż za wspaniała wycieczka! Świetnie się bawiłem! Pan Zack, kierowca i przewodnik, był absolutnie niesamowity. Jest przyjazny, pełen szacunku, dowcipny i bardzo dużo wie o okolicy. Nigdy nie pożałujesz wzięcia udziału w tej wycieczce.

Świetna wycieczka! ! Dobrze wiedzieć, że istnieje możliwość pływania w jednym miejscu, jeśli pozwala na to pogoda

Doskonały przewodnik, bardzo pouczający i kompetentny. Bardzo dobrze zorganizowany i przyjazny kierowca.