Dodaj daty

Dolina Cedronu

Dolina Cedronu

Dolina Cedronu – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Tel Awiwu: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jerozolimie i Betlejem

1. Z Tel Awiwu: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jerozolimie i Betlejem

Podczas tej całodniowej wycieczki po Ziemi Świętej skorzystaj z odbioru z hotelu w Tel Awiwie wygodnym, klimatyzowanym autokarem i podróżuj autostradą nr 1 do Jerozolimy. Przez cały dzień będzie Ci towarzyszył kompetentny, profesjonalny przewodnik. Będziesz cieszyć się panoramicznym widokiem z góry Scopus, z widokiem na nowe miasto Jerozolimę i esplanadę na Wzgórze Świątynne starego miasta. Podróżując wzdłuż Doliny Cedron, będziesz mógł podziwiać widoki na Ogród Getsemani oraz mury miasta. Po dotarciu do Dzielnicy Ormiańskiej przez lokalny bazar wejdziesz na plac Zachodni lub Ścianę Płaczu. Zobacz dzielnicę chrześcijańską i stacje drogi krzyżowej, znane również jako Via Dolorosa. Odwiedź kościół Grobu Świętego, który jest uważany za miejsce ukrzyżowania Jezusa. Przejdziesz także wzdłuż 1700-letniej bizantyjskiej ulicy Cardo, głównej ulicy, i zobaczysz odnowioną dzielnicę żydowską. Przejazd do Betlejem (palestyński przewodnik i pojazd). Betlejem, czyli „Miasto Chleba”, było według tradycji chrześcijańskiej miejscem narodzin Jezusa. Twoja jazda do Betlejem prowadzi przez Koło Narodzenia Pańskiego. Odwiedź Kościół Narodzenia Pańskiego, a także jaskinię, w której urodził się Jezus. Zobaczysz plac Manger Square, na którym Jezus został umieszczony po jego narodzinach. Przed zakończeniem wycieczki odwiedź St' Catharine - kościół rzymskokatolicki. Będziesz cieszyć się przeglądem pól pasterskich w drodze powrotnej do Tel Awiwu.

Z Tel Awiwu: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście w Jerozolimie i nad Morzem Martwym

2. Z Tel Awiwu: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście w Jerozolimie i nad Morzem Martwym

Zwiedź Jerozolimę podczas całodniowej wycieczki autobusowej z Tel Awiwu. Poznaj duchowe sanktuarium trzech wielkich religii świata zachodniego, podziwiając takie atrakcje jak Góra Oliwna, Ogród Getsemani i Dzielnica Ormiańska. Podczas wycieczki zobacz niektóre z najświętszych miejsc w mieście, w tym Górę Oliwną, Via Dolorosa, Zachodnią Ściana i nie tylko. Odbierz rano z hotelu na przejazd do Jerozolimy i Góry Oliwnej, jednego z najwyższych szczytów w mieście. Ciesz się panoramicznym widokiem poniższych atrakcji. Podróż Doliną Cedronu do Ogrodu Getsemane i murów Starego Miasta. Wejdź na Plac Ściany Płaczu przez Dzielnicę Ormiańską i przejdź przez Bazar do Dzielnicy Chrześcijańskiej. Zobacz stacje Drogi Krzyżowej na Via Dolorosa i Bazylikę Grobu Pańskiego, miejsce ukrzyżowania. Przejdź się wzdłuż 1700-letniej bizantyjskiej głównej ulicy, niedawno odrestaurowanej rzymskiej drogi The Cardo i odnowionej dzielnicy żydowskiej. Zanurz się w magicznej atmosferze tego najświętszego z miast, zanim zjedziesz przez wzgórza Judy do brzegu Morza Martwego . Podróż nad Morze Martwe odbywa się bez przewodnika, ale po dotarciu do najniżej położonego miejsca na ziemi popłyń, popływaj lub skorzystaj z kąpieli błotnej, aby skorzystać z bogatych minerałów, z których słynie naturalne Morze Martwe. Przenieś się z powrotem do Tel Awiwu na koniec trasy.

Z portu Aszdod: jednodniowa wycieczka do Jerozolimy i Betlejem

3. Z portu Aszdod: jednodniowa wycieczka do Jerozolimy i Betlejem

Twój przewodnik będzie na Ciebie czekał, gdy wysiądziesz ze statku wycieczkowego w Aszdod, a wycieczka rozpocznie się od przyjemnej jazdy do Jerozolimy wygodnym pojazdem z klimatyzacją. Na górze Scopus wycieczka zatrzymuje się, aby podziwiać panoramiczny widok na dachy miasta. Następnie jedź w kierunku Starego Miasta, mijając biblijne miejsca, takie jak Ogród Getsemani, który stoi na Górze Oliwnej obok Kościoła Wszystkich Narodów. Zobacz także starożytne żydowskie grobowce w Dolinie Cedron i promenadę Ophel, gdy jedziemy równolegle do murów Starego Miasta. Do Starego Miasta wchodzimy pieszo przez jedną z masywnych bram w XVI-wiecznych murach i mijamy wykopaliska Ściany Zachodniej, idąc w kierunku Ściany Zachodniej. To święte miejsce żydowskie to wszystko, co pozostało z 2000-letniej świętej żydowskiej świątyni, która kiedyś stała na Wzgórzu Świątynnym. W dzielnicy żydowskiej widzimy bizantyjskie Cardo wyłożone kolumnami, a następnie idziemy wzdłuż odcinka Via Dolorosa, tak jak Jezus niósł swój krzyż. Via Dolorosa kończy się w kościele Grobu Świętego, który został zbudowany w IV wieku, aby objąć grób Chrystusa i miejsce ukrzyżowania na Golgocie (Kalwaria). Wycieczka zatrzymuje się na przerwę na lunch na Starym Mieście i masz czas na meandrowanie po jednym z tradycyjnych rynków. Opuszczając Stare Miasto widzimy Górę Syjon jadąc w kierunku miasta, w którym narodził się Chrystus. W Betlejem zwiedzamy cerkiew Narodzenia Pańskiego i widzimy Świętą Grotę, w której odbywały się narodziny. Wycieczka kończy się powrotem do portu Aszdod, gdzie możesz ponownie dołączyć do statku wycieczkowego i kontynuować do następnego portu.

Półdniowa wycieczka krajoznawcza do Jerozolimy

4. Półdniowa wycieczka krajoznawcza do Jerozolimy

Ta półdniowa wycieczka odkrywa najświętsze z miast i duchowe sanktuarium trzech wielkich religii świata zachodniego - judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Stare Miasto, którego historia sięga ponad 4 tysiącleci, jest pełne zabytków i przyciąga turystów, niezależnie od ich duchowych skłonności. Podczas wycieczki zobaczysz niektóre z najświętszych miejsc w mieście, w tym Górę Scopus, Via Dolorosa, Ścianę Płaczu i wiele innych. Rano zostaniesz odebrany z hotelu i udasz się na górę Scopus, jeden z najwyższych szczytów Jerozolimy, skąd możesz podziwiać panoramę miasta. Podróżuj wzdłuż Doliny Cedronu do Ogrodu Getsemane i murów Miasta. Wejdź na Plac Ściany Płaczu przez Dzielnicę Ormiańską i przejdź przez Bazar do Dzielnicy Chrześcijańskiej. Zobaczysz stacje Drogi Krzyżowej na Via Dolorosa i Bazylikę Grobu Pańskiego, miejsce ukrzyżowania. Spaceruj 1700-letnią bizantyjską główną ulicą, niedawno odrestaurowaną rzymską drogą The Cardo i odnowioną dzielnicą żydowską. Zanurz się w magicznej atmosferze tego najświętszego z miast i zakończ około 13:30 na Starym Mieście, gdzie możesz kontynuować własny lunch lub zwiedzać w wolnym czasie.

Jerozolima i Betlejem Całodniowa wycieczka z Jerozolimy

5. Jerozolima i Betlejem Całodniowa wycieczka z Jerozolimy

Ta całodniowa wycieczka to doskonały sposób na odkrycie Ziemi Świętej. Prowadzony przez profesjonalnego przewodnika, będziesz mógł zwiedzić religijne miasto Jerozolimę i odkryć Betlejem, w którym znajduje się jedna z najstarszych wspólnot chrześcijańskich na świecie. Zaczynając w Jerozolimie, odwiedzisz Górę Skopus, skąd będziesz podziwiać malownicze widoki na Jerozolimę i Świątynię Góry Esplanada. Podróżując przez Jerozolimę przez Dolinę Cedronu, odkryjesz stare mury miejskie i podziwiasz widoki na Ogród Getsemane. Jerozolima jest świętym miastem islamu, chrześcijaństwa i judaizmu, a Twój przewodnik zabierze Cię do różnych dzielnic, które są ważne dla każdej religii. W Dzielnicy Ormiańskiej odkryjesz bazar prowadzący do Placu Ściany Płaczu. W Dzielnicy Chrześcijańskiej zobaczysz stacje Drogi Krzyżowej i Bazylikę Grobu Pańskiego, która jest uważana za miejsce ukrzyżowania Jezusa. Na koniec przejdziesz wzdłuż bizantyjskiej Cardo, 1700-letniej ulicy, aby dotrzeć do odrestaurowanej Dzielnicy Żydowskiej. Aby kontynuować wycieczkę po Betlejem, przejedziesz przez palestyńskie przejście graniczne i przesiądziesz się do autobusu, aby kontynuować wycieczkę z doświadczonym palestyńskim przewodnikiem. Według tradycji chrześcijańskiej Betlejem było miejscem narodzin Jezusa. Twój przewodnik zabierze Cię do Kręgu Narodzenia Pańskiego i Bazyliki Narodzenia Pańskiego. Stamtąd zobaczysz jaskinię, w której uważa się, że urodził się Jezus, oraz plac Manger, gdzie Jezus został złożony po urodzeniu. Gdy Twoja wycieczka dobiegnie końca, w drodze powrotnej do Jerozolimy będziesz cieszyć się wspaniałymi widokami na Pola Pasterzy.

Jerozolima: półdniowa wycieczka z Tel Awiwu

6. Jerozolima: półdniowa wycieczka z Tel Awiwu

Odbierzemy Cię rano z hotelu w Tel Awiwie i zawieziemy klimatyzowanym autokarem autostradą nr 1 w kierunku Jerozolimy. Podczas całej wycieczki będzie Ci towarzyszył nasz profesjonalny przewodnik. Na górze Scopus, jednym z najwyższych szczytów w Jerozolimie, zatrzymamy się, abyś mógł podziwiać panoramę. Zobaczysz także Nowe Miasto w Jerozolimie i Wzgórze Świątynne na Starym Mieście. Nasza trasa prowadzi nas wzdłuż Doliny Cedronu, skąd zobaczysz Ogród Getsemane i mury miasta. Zwiedzimy Dzielnicę Ormiańską, zatrzymując się na Placu Ściany Płaczu. Następnie zajrzymy na lokalny Bazar i Dzielnicę Chrześcijańską, a następnie do Stacji Drogi Krzyżowej (Via Dolorosa) i Bazyliki Grobu Pańskiego, która upamiętnia miejsce ukrzyżowania. Kontynuujemy naszą wycieczkę spacerując 1700-letnią bizantyjską główną ulicą Cardo i oglądamy odnowioną dzielnicę żydowską. Nasza wycieczka kończy się na Starym Mieście w Jerozolimie około 13:30.

Z Jerozolimy: Początki Chrystusa w Jerozolimie Day Tour

7. Z Jerozolimy: Początki Chrystusa w Jerozolimie Day Tour

Ciesz się pieszą wycieczką po Jerozolimie i Górze Oliwnej, odkrywając ważne miejsca z historii Jezusa Chrystusa. Rozpocznij na Górze Oliwnej i odwiedź miejsce Wniebowstąpienia oraz Pater Nostra, gdzie można przeczytać Modlitwę Pańską w 123 językach. Podziwiaj spektakularny widok na Jerozolimę ze szczytu Góry Oliwnej przed zejściem do miasta. Zatrzymaj się w Dominus Flevit, miejscu, w którym Jezus płakał, przepowiadając zniszczenie Jerozolimy, i kontynuuj podróż do Kościoła Wszystkich Narodów w Ogrodzie Getsemani. Zobacz cmentarz żydowski w Dolinie Cedron przed wejściem do Starego Miasta przez Bramę Lwa, a po wejściu do Starego Miasta zobacz baseny Bethesda na terenie kościoła św. Anny (matki Marii). Podróżuj pod klasztor Sióstr Syjonu i zobacz starożytny chodnik z wygrawerowanymi grami, w które dawno temu grali rzymscy żołnierze, i zwróć uwagę na punkt początkowy Via Dolorosa (Drogi Krzyżowej).

Z Jerozolimy: całodniowa wycieczka po Starym Mieście i Morzu Martwym

8. Z Jerozolimy: całodniowa wycieczka po Starym Mieście i Morzu Martwym

Ta całodniowa wycieczka odkrywa najświętsze z miast i duchowe sanktuarium trzech wielkich religii świata zachodniego - judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Stare Miasto w Jerozolimie, którego historia sięga ponad 4 tysiąclecia, jest pełne zabytków i przyciąga turystów, niezależnie od ich duchowych skłonności. Podczas wycieczki zobaczysz niektóre z najświętszych miejsc w mieście, w tym Górę Scopus, Via Dolorosa, Ścianę Płaczu i wiele innych. Rano zostaniesz odebrany z hotelu i pojedziesz na Górę Oliwną, jeden z najwyższych szczytów Jerozolimy, skąd możesz podziwiać panoramę miasta. Podróżuj wzdłuż Doliny Cedronu do Ogrodu Getsemane i murów Miasta. Wejdź na Plac Ściany Płaczu przez Dzielnicę Ormiańską i przejdź przez Bazar do Dzielnicy Chrześcijańskiej. Zobaczysz stacje Drogi Krzyżowej na Via Dolorosa i Bazylikę Grobu Pańskiego, miejsce ukrzyżowania. Spaceruj 1700-letnią bizantyjską główną ulicą, niedawno odrestaurowaną rzymską drogą The Cardo i odnowioną dzielnicą żydowską. Zanurz się w magicznej atmosferze tego najświętszego z miast, zanim zejdziesz przez wzgórza Judy do brzegu Morza Martwego. Jazda nad Morze Martwe odbywa się bez przewodnika, ale gdy dotrzesz do najniższego miejsca na ziemi, możesz pływać, unosić się na wodzie lub korzystać z kąpieli błotnej, aby skorzystać z bogatych minerałów, z których słynie naturalne Morze Martwe .

Z Tel Awiwu: Półdniowa wycieczka po starej Jerozolimie

9. Z Tel Awiwu: Półdniowa wycieczka po starej Jerozolimie

Po odbiorze z Twojego hotelu w Tel Awiwie zostaniesz przewieziony(-a) do Starego Miasta w Jerozolimie. Twoim pierwszym przystankiem będzie Góra Oliwna, skąd można podziwiać panoramiczny widok na święte miasto Jerozolimę. Następnie jedź krętą drogą do doliny Cedronu, gdzie zobaczysz Ogrójec, kościół Konania oraz starożytne grobowce Absaloma i Jozafata, Benei Hezir i grobowiec Zachariasza. Następnie wejdź bramą Dawida na Stare Miasto, do dzielnicy ormiańskiej, a porem udaj się do Cardo. Następnie udaj się do dzielnicy żydowskiej, aby zobaczyć Ścianę Płaczu, najświętsze miejsce judaizmu. Udaj się na Via Dolorosa, którą Jezus podążał do miejsca ukrzyżowania. Po drodze zatrzymaj się przy kilku stacjach drogi krzyżowej, a następnie idź do bazyliki Grobu Świętego. Na zakończenie wycieczki udaj się na spacer po zatłoczonych bazarach Starego Miasta, gdzie możesz kupić wyjątkowe pamiątki ze świętego miasta.

Wycieczka do Jerozolimy i Betlejem z portu w Hajfie. Wycieczka prywatna

10. Wycieczka do Jerozolimy i Betlejem z portu w Hajfie. Wycieczka prywatna

Dzień zaczynamy na Górze Oliwnej, skąd roztacza się spektakularny widok na Jerozolimę. Stąd udamy się bizantyjską Cardo, historyczną drogą przecinającą dzielnicę żydowską Starego Miasta w Jerozolimie. Po drodze odwiedzamy Ścianę Płaczu (Kotel), jedyną pozostałość po Drugiej Świątyni Jerozolimskiej i jedno z najświętszych miejsc w kulturze żydowskiej. Płacz to opis odgłosów modlących się Żydów, sporządzony przez Brytyjczyków. Idąc dalej podążamy świętą drogą, którą Jezus niósł krzyż wzdłuż Drogi Bolesnej w drodze na swoje ukrzyżowanie. Następnie dotrzemy do Bazyliki Grobu Świętego, miejsca ukrzyżowania Jezusa i jego grobowca. Kontynuujemy naszą podróż zwiedzając bazary dzielnicy chrześcijańskiej i muzułmańskiej. Nasz pierwszy cel zaczyna się na Górze Oliwnej, skąd roztacza się widok na starożytny cmentarz żydowski, na którym wielu wierzy, że nastąpi zmartwychwstanie Mesjasza. (Za 14:4). Patrząc stąd w dół, mamy wspaniały widok na Stare Miasto aż do Wzgórza Świątynnego, gdzie pierwotnie istniała Święta Świątynia Żydowska. *Punkt ten można zastąpić innym punktem widokowym, gdyż jest to uzależnione od natężenia ruchu i ewentualnych korków. Następnie udamy się w stronę Bramy Syjonu, mijając Ogród Getsemane, Kościół Wszystkich Narodów i Dolinę Cedronu. Możemy tu obejrzeć żydowskie grobowce Absaloma, syna króla Dawida, Jehoszafata i rodziny Hezirów. Po wyjściu z Bramy Syjonu docieramy do Starego Miasta w Jerozolimie i kontynuujemy podróż przez dzielnicę ormiańską. Następnie dotrzemy do piętnastoletniej odkopanej bizantyjskiej drogi Cardo, starożytnej drogi, obecnie odrestaurowanej. Mijamy dzielnicę żydowską w kierunku Ściany Płaczu, fragmentu zewnętrznej ściany świątyni żydowskiej, która niegdyś stała na Wzgórzu Świątynnym prawie 2000 lat temu. Będziemy podążać drogą, którą wielu pielgrzymów przemierzało na przestrzeni dziejów, zatrzymując się w miejscach, w których Jezus zatrzymywał się w drodze niosąc swój krzyż na Golgotę (Kalwarię). Naszym ostatecznym celem jest Bazylika Grobu Świętego, miejsce ukrzyżowania i grobu Jezusa z Nazaretu. Wreszcie będziemy mieli czas na przemierzanie tradycyjnych rynków Bliskiego Wschodu przed naszym kolejnym celem – Betlejem, gdzie narodził się Jezus Chrystus. Betlejem, miejsce narodzin Jezusa z Nazaretu i dom Jessego, ojca króla Dawida. Z Placu Żłóbka wejdziemy do Kościoła Narodzenia Pańskiego z IV w., najstarszego miejsca nieprzerwanie użytkowanego jako miejsce kultu chrześcijańskiego, otwartego w 333 r. Poniżej kaplicy znajduje się Grota Narodzenia Pańskiego, w której znajduje się ołtarz na pamiątkę trzech mędrców oraz czternastoramienną gwiazdę wbitą w podłogę, która wskazuje dokładne miejsce narodzin Jezusa.

Liczba znalezionych atrakcji: 22
Sortuj wg::

Dolina Cedronu: najlepsze atrakcje w pobliżu

Dolina Cedronu: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Dolina Cedronu? Kliknij tutaj.

Dolina Cedronu: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2
(1384 recenzji)

Wspaniała wycieczka odwiedzająca wspaniałe zabytki. Bardzo podobało mi się to doświadczenie. Nasz kierowca autobusu był zabawny. Nasz przewodnik po Awiwie był świetny. Każdy, kto wybiera się na wycieczkę do Jerozolimy i Betlejem, powinien być świadomy bardzo agresywnych sprzedawców ulicznych. Moja rada to nie nawiązywać kontaktu wzrokowego, bo inaczej nie zostawią cię w spokoju. W mgnieniu oka stają się paskudni i agresywni, gdy zatrzymują ich przewodnicy i kierowcy. Gorąco polecam tę wycieczkę. Długie, ale genialne.

Nasz przewodnik, Itama Buk, ma niesamowitą wiedzę i ciepłą osobowość, dzięki czemu ta podróż jest bardziej ekscytująca i zabawna. Jego wiedza historyczna i sposób, w jaki opowiadał historie, były wspaniałe. Pomógł nam również przypadkowo znaleźć nasz hotel dzień wcześniej na targu Carmel. Co za cudowny zbieg okoliczności :) Wielu absolwentów wybrało się na tę wycieczkę Zdobądź swój zespół przewodników, zwłaszcza 5 gwiazdek dla naszego przewodnika Itama Buk✌🏻

Niesamowita wycieczka! Gorąco polecam każdemu, kto wybiera się do Izraela. Podobało mi się wszystko w tej podróży i zrobiłbym to jeszcze raz!

Norbert był bardzo dobrym przewodnikiem, odnosząc kluczowe punkty wizyty do faktów, anegdot i humoru! Było nas 4 i wszystkim się podobało.

Niesamowity, niezapomniany nasz przewodnik Liat był fantastyczny. Gorąco polecam.