Disneyland w Paryżu
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
Authorised Ticket Seller Disney Parks
Z powodu pandemii COVID-19 wycieczki i atrakcje w tym miejscu mogą być tymczasowo niedostępne. Sprawdź naszą stronę z aktualizacjami dotyczącymi podróży. Dowiedz się więcej.
Wyświetl wszystkie bilety do: Disneyland w Paryżu

Odkryj najciekawsze atrakcje paryskiego Disneylandu

Disneyland Paris to jeden z najlepszych parków rozrywki na świecie. W niczym nie ustępuje swojemu odpowiednikowi w USA i ma własną uroczą retro-futurystyczną atmosferę. Zastanawiasz się, jakie atrakcje czekają na Ciebie w tym wyjątkowym miejscu? Oto one:

Star Wars Hyperspace Mountain

Star Wars Hyperspace Mountain

Skorzystaj z ekscytującej wersji klasycznej atrakcji i udaj się w kosmos, aby móc obserwować walkę Sojuszu Rebeliantów ze złym Imperium.

Phantom Manor
Zdjęcie: David Jafra@ Flickr (CC BY 2.0)

Phantom Manor

Paryska odpowiedź na Haunted Mansion z Kalifornii. Każdy członek rodziny będzie świetnie się tu bawić, o ile nie jest zbyt płochliwy.

Ratatouille: The Adventure
Zdjęcie: David Jafra @Flickr (CC BY 2.0)

Ratatouille: The Adventure

Skurcz się do rozmiaru szczura i przemykaj przez gigantyczną kuchnię z Remym i jego przyjaciółmi. Dzięki tej niezwykłej atrakcji 4D możesz podziwiać miejsca, dźwięki i zapachy słynnej paryskiej restauracji Gusteau.

Star Tours: The Adventure Continue
Zdjęcie: David Jafra @Flickr (CC BY 2.0)

Star Tours: The Adventure Continue

Symulatory „Gwiezdnych wojen” w innych parkach Disneya zostały już zmodernizowane z myślą o młodszych widzach, ale fanom oryginalnej trylogii na pewno spodoba się tutejsza klasyczna wersja.

Big Thunder Mountain

Big Thunder Mountain

Ta popularna kolejka zabierze Cię w ekscytującą podróż przez podwodne głębiny, jaskinie oraz imponujące wzniesienia!

Nasze wskazówki

Jak dojechać do Disneyland Paris?

Disneyland Paris znajduje się około 30 km za Paryżem. Najbliższa stacja kolejowa to „Marne-la-Vallée/Chessy” i jest ona obsługiwana przez pociągi Eurostar. Z każdego paryskiego lotniska kursują bezpośrednie autobusy wahadłowe.

Gdzie można znaleźć zakwaterowanie?

W Disneyland Paris i jego pobliżu jest wiele oficjalnych hoteli. Poza głównym Disneyland Hotel jest też Disney's Sequoia Lodge, który polecamy na zimowe miesiące. Osobom o skromniejszym budżecie polecamy Disney's Hotel Santa Fe.

Na ile dni przyjechać?

Aby jak najlepiej wykorzystać swój pobyt w Disneyland Paris, prawdopodobnie będziesz potrzebować co najmniej 2 dni. Jeśli jednak przyjedziesz z dziećmi w szczycie sezonu, zaplanuj min. 3 dni na wizytę.

Ile pieniędzy trzeba wydać w Disneyland Paris?

4-osobowa rodzina wyda około 200-300 EUR dziennie na samo wyżywienie, ale rezerwując menu on-line z wyprzedzeniem, zaoszczędzisz czas i pieniądze. Reszta zależy od tego, jak bardzo będziesz szaleć po sklepach!

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Disneyland Paris jest zazwyczaj czynny w godz. 9.00-20.00.
 • Cena
  Cena standardowego 1-dniowego biletu wstępu do Disneyland Paris dla dorosłych to 84 EUR.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  W poruszaniu się po Disneyland Paris pomogą Ci pracownicy parku, ale dostępne są też mapy.
 • Jak tam dotrzeć?
  Najbliższe lotnisko to Charles de Gaulle. Możesz przyjechać do Disneyland Paris pociągiem bezpośrednio z portu lotniczego lub z Paryża.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Jeśli będziesz rezerwować bilety na pociąg do Disneyland Paris, pamiętaj, że oficjalna nazwa stacji to „Marne-la-Vallée Chessy”.

  • Zaplanuj wcześniej swoje wydatki. Samo wyżywienie dla 4-osobowej rodziny to koszt rzędu 200-300 EUR dziennie!