Dinara – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Split: Wycieczka quadem w głąb Dalmacji, pływanie i lunch przy grillu

Split: Wycieczka quadem w głąb Dalmacji, pływanie i lunch przy grillu

Zejdź z utartych szlaków i odkryj niektóre z ukrytych klejnotów, które może zaoferować tylko Dalmacja Wewnętrzna podczas tej wycieczki quadem ATV z przewodnikiem ze Splitu i zabierz do domu naszą markową maskę przeciwpyłową jako bezpłatny prezent. Zatrzymaj się na orzeźwiającą kąpiel po drodze w miesiącach letnich i uzupełnij paliwo smacznym obiadem z grilla w najbardziej wyjątkowym otoczeniu przyrody. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w miejscu zbiórki w Spilt i przenieś się do obozu bazowego lub udaj się tam samodzielnie. Po przybyciu na miejsce przygotuj kask, maskę przeciwpyłową i quad Segway Snarler AT6L 2024. Przemierzaj okolicę z doświadczonym przewodnikiem, który chętnie pokaże Ci najważniejsze atrakcje, w tym nietknięte klejnoty natury. Latem ochłodź się pływając w zapierającej dech w piersiach rzece Cetina. Wróć do bazy i wróć do Splitu własnym samochodem lub transferem grupowym na koniec wycieczki. Otrzymaj filmy i zdjęcia z niezapomnianych wrażeń, aby podzielić się nimi z przyjaciółmi i rodziną.

Ze Splitu: Dinara Nature Park ATV Quad Adventure z lunchem

Ze Splitu: Dinara Nature Park ATV Quad Adventure z lunchem

Poznaj ukryte skarby Dalmacji, w tym urzekające krajobrazy Parku Przyrody Dinara, podczas wycieczki pojazdem ATV. Przemierzaj drogi asfaltowe, kręte drogi gruntowe i stare górskie ścieżki, wszystkie starannie wybrane ze względu na wspaniałe widoki. Zanurz się w cudach natury regionu, czując dreszczyk emocji podczas jazdy na quadzie, samodzielnie lub z partnerem, w zależności od wybranej opcji wycieczki. Po ekscytującej przejażdżce naładuj siły lokalnym lunchem w uroczej restauracji nad rzeką Cetina. Ciesz się ucztą z grilla. Na życzenie dostępne są dania wegetariańskie. W razie potrzeby istnieje możliwość zorganizowania niedrogiego transportu ze Splitu do punktu początkowego wycieczki za dodatkową opłatą. W takim przypadku miejsce odbioru znajduje się przed kościołem i klasztorem św. Franciszka w Splicie o godzinie 9:00 w przypadku wycieczek porannych lub o 14:00 w przypadku wycieczek popołudniowych. Jeśli nie potrzebujesz odbioru i przyjeżdżasz bezpośrednio do punktu początkowego wycieczki, upewnij się, że przybędziesz co najmniej 10 minut przed określonym rozpoczęciem wycieczki. Szczegółowe instrukcje dotyczące dotarcia do punktu początkowego wycieczki zostaną przesłane dzień wcześniej e-mailem lub SMS-em.

Ze Splitu: całodniowa jazda konna i jazda na quadach z lunchem

Ze Splitu: całodniowa jazda konna i jazda na quadach z lunchem

Ciesz się jazdą konną w pobliżu rzeki Cetina i spróbuj pysznego tradycyjnego posiłku przygotowanego z domowych składników. Po obiedzie odkryj ukryte ścieżki i szlaki najwyższej góry w Chorwacji na quadzie pojedynczym lub tandemowym. Przygoda rozpoczyna się w biurze wycieczek lokalnego partnera. Pierwszym przystankiem będzie klub jeździecki w St. Mihovil. Po krótkim wprowadzeniu możesz pochwalić się swoimi umiejętnościami jeździeckimi. Jedź wzdłuż rzeki Cetina w towarzystwie certyfikowanych instruktorów jazdy konnej. Po jeździe udaj się do lokalnej tawerny na pyszny tradycyjny posiłek. Obiad będzie obejmował dania mięsne, jednak na życzenie dostępne są opcje wegetariańskie. Poinformuj lokalnego partnera z wyprzedzeniem, a na pewno przygotuje dla Ciebie coś równie pysznego. Po obiedzie załóż swój sprzęt i podążaj za profesjonalnym przewodnikiem ścieżkami i szlakami na górze Dinara. Zejdź z utartych szlaków i odkryj trasy, o których istnieniu nie wiedzą nawet miejscowi. Przejedź przez kanion rzeki Cetina, odkryj opuszczone wioski i podziwiaj Vrdovo i Debelo poniżej.

Sinj: Panoramiczny lot nad jeziorem Peruca i górą Dinara

Sinj: Panoramiczny lot nad jeziorem Peruca i górą Dinara

To niesamowite przeżycie wprowadzi Cię do źródła rzeki Cetina. Źródło znajduje się w pobliżu miasta Vrlika, po północno-wschodniej stronie sztucznego jeziora Peruća. Lot trwa około 45 minut, zaczynając od lotniska Sinj i przelatując nad pięknym i dumnym miastem Sinj. W środku miasteczka znajduje się niewielkie wzniesienie ze średniowiecznymi armatami, które strzelały podczas zawodów rycerskich zwanych Alka. Wyjątkowa tradycja jako wspomnienie odważnego okresu w historii, kiedy obywatele walczyli z imperium Osmańskim. Lot trwa nad sztucznym jeziorem Peruća i dalej na północny wschód w kierunku Dinara, najwyższej góry w Chorwacji. Kilka minut po przelocie nad brzegiem jeziora zobaczysz ładne jeziorko otoczone polami i starą wioską. Nie wygląda na nic specjalnego, ale kiedy się nad nim przejdziesz, zauważysz, że pod ładną i płaską taflą wody nie widać dna tego małego jeziora, tylko ciemną otchłań, która wygląda naprawdę przerażająco i niesamowite. Przy pewnej kombinacji warunków pogodowych, błękitnego nieba i kilku chmur powyżej, widok tego wyjątkowego zjawiska naturalnego może przypominać ludzkie oko. Po kilku stromych zakrętach nad źródłem lot jest kontynuowany nad południową stroną pola Vrlika, a po przelocie nad zaporą Peruća samolot będzie podążał za lotniskiem docelowym rzeki Cetina w celu lądowania.

Ze Splitu: Jazda konna all inclusive i eksploracja jeepem

Ze Splitu: Jazda konna all inclusive i eksploracja jeepem

Twoja przygoda zaczyna się, gdy przewodnik odbierze Cię z miejsca zakwaterowania. Najpierw wybierz się na krótką przejażdżkę jeepem do klubu jeździeckiego. Po krótkim wprowadzeniu możesz pokazać swoje umiejętności jeździeckie. Jazda zostanie zorganizowana w pobliżu Cetina Eiver w towarzystwie certyfikowanych instruktorów jazdy konnej. Następnie udaj się do samego centrum Sinja i jego majestatycznego fortu Kamičak, znanego jako jeden z najbardziej malowniczych i niezapomnianych symboli miasta. Ciesz się wolnym czasem na wypicie kawy w jednej z wielu lokalnych kawiarni na promenadzie Sinj. Po zrelaksowaniu się tam już poczujesz się jak miejscowy. Następnie zjedz smaczny lunch z grilla. Czekając na lunch, podziel się swoimi wrażeniami z przewodnikiem i innymi podróżnikami i rozkoszuj się wnętrzem tradycyjnej tawerny. Po naładowaniu akumulatorów jedzeniem i piciem rozpocznie się eksploracja jeepa. Zobacz kanion rzeki Cetina, górę Dinara, piękną zatokę Dabar i jezioro Peruća, trzecie co do wielkości jezioro w Chorwacji. Jeśli temperatura jest wystarczająco wysoka, skorzystaj z okazji, aby popływać w jeziorze. Po drodze będą przystanki, aby wygrzewać się w tej chwili lub zrobić niezapomniane zdjęcia. Nie martw się o swoje umiejętności fotograficzne, ponieważ przewodnik zrobi naprawdę ładne zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, które zostaną wysłane e-mailem po wycieczce.

Żupania szybenicko-knińska: Najciekawsze atrakcje

Dinara: Wycieczki i bilety

Chorwacja: Ciekawe miejsca

Dinara: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Dinara? Kliknij tutaj.

Dinara: Co mówią inni?

Ogólna ocena

5.0
(8 recenzji)